Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) schawo válasza Daffchy (#12000) üzenetére


schawo
titán

Az U1 megteszi. 10k-ért nem tudok jobb külső, Dolby Headphone-os hangkártyát.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12002) Daffchy válasza schawo (#12001) üzenetére


Daffchy
őstag

Akkor tud virtualizálni az is, az a lényeg... :)

Sokkal szarabb a hangja mint egy dgx-nek?

Egy hely van az alaplapon a vga mellett és oda nem szívesen raknám.

(#12003) schawo válasza Daffchy (#12002) üzenetére


schawo
titán

1. Igen
2. Kicsit
3. A DGX az összes PCI-e slotba bedugható, akár hosszú 16x-osba is, ha van belőle még egy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12004) Daffchy válasza schawo (#12003) üzenetére


Daffchy
őstag

Nagyon csepp alaplapom van es mind a ket slot (1es es 16os is) közvetlen a VGA mell van.

(#12005) Dolphine válasza schawo (#11997) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem fog a hangkártya úgy bekavarni a VGA-nak? A fekete PCI-e slot eredetileg VGA-re készült, vagy ez nem érdekes?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#12006) schawo válasza Dolphine (#12005) üzenetére


schawo
titán

Az egy tök ugyanolyan PCI-e slot, mint a többi, akár a rövid. VGA-nak ráadásul nem is igazán jó, mert csak 4x vezetékezést kapott, VGA-nak meg igencsak minimum lenne a 8x.

Érdekességként annyit, hogy a rövidbe is be lehet dugni akár a VGA-t, ha lereszeled a nyílás hátsó részét, hogy ne akadjon fenn rajta a VGA, vagy ha levágod a VGA-ról a hátsó lábakat. Ez utóbbi nem ajánlott, mert utána a VGA 1x sebességre lesz kárhoztatva örökre :D

Ezt csak azért írtam, hogy értsük meg, hogy a PCI-e slotok között semmi különbség a max átviteli sebességet leszámítva.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12007) Dolphine válasza schawo (#12006) üzenetére


Dolphine
addikt

Rosszul fogalmaztam. Az a fekete slot a Crossfire slotja, így értettem.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#12008) schawo válasza Dolphine (#12007) üzenetére


schawo
titán

Nem, nem fogalmaztál rosszul, tökéletesen értettem. Ennek megfelelően válaszoltam.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12009) Daffchy válasza schawo (#12003) üzenetére


Daffchy
őstag

Ha ne adj Isten vennék egy másik alaplapot a több hely érdekében, akkor milyen kártya 10 körül? DGX?

(#12010) Jumbo válasza Daffchy (#12009) üzenetére


Jumbo
tag

Szia!

Asus Xonar DGX-el kapcsolatban annyit osztanék meg Veled/Veletek, hogy elképzelhető, hogy egy hibás széria jelent meg, mert én a másodikat viszem vissza pár héten belül, a bolta pedig még rajtam kívül is vittek már vissza kártyát ugyanazon hibával.
A hibajelenség úgy fest, hogy tökéletes működés után (a hátsó és a frontpanel közötti váltás miatti kattanás a fórumban olvasottak szerint nem hiba) egyszercsak elkezd recsegni, zúgni az összes kimeneten.

Üdv!

Jumbo

(#12011) Daffchy válasza Jumbo (#12010) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszönöm az információt! :R

Egyébként egy SB X-fi Elite Pro mennyire számít jónak manapság, ugye anno olyan 90E körül mozgott.
20 körül megéri?

Fejhallgató virtualizálásra gondolom az is jó.

(#12012) schawo válasza Daffchy (#12011) üzenetére


schawo
titán

Külső tekerentyűs buzulmányon kívül ugyanaz, mint az Xtreme Music.

(#12013) Daffchy
Nem a kütyüvel van a gond, hanem az árával. Ha a külső dobozt nem használod (és ugyan mire lehetne használni...), akkor ugyanezt megkapod használtan 10 alatt.

De ha nem zavar, hogy PCI busos, meg használt, akkor vehető. Ha ez gond, akkor egy Xonar DX jobb választás lenne. A DGX kicsit gyengébb (lehet) ennél.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12013) Daffchy válasza schawo (#12012) üzenetére


Daffchy
őstag

De nekem megfelelne? Jó az Asus Orion-om virtualizálására?

Vagy felesleges és elég egy Asus Xonar DXG?

(#12014) Daffchy válasza schawo (#12012) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszönöm szépen!

Akkor egy DX lesz! :R

(#12015) Vartanus


Vartanus
őstag

HA általában zenét szeretnék jobb minőségben hallgatni arra melyik kártya ajánlott(hangrendszerem egy Genius Home Theater 5.1)?
Egy sima DGX-is elég jó vagy jobb lehet egy DSX?

A DSX-en ha a műveleti erősítőt cserélem ütősebbre,akkor az mind a 6 csatornán érezhető lesz vagy csak az előoldali 2 csatornának cserélhető az OP-Amp-je?

A három közt: DGX,DSX,DX mekkora letérések vannak és miben?

Creative oldaláról egy ilyen Recon3D PCI-E OEM-et néztem esetleg...

Még egy utoljára pár kérdés alaplapi audioval kapcsolatban is. Ha a fentebb említett Gigabyte alaplapon a műveleti erősítőt kicserélem jobbra akkor az segíthet a dolgon(és ez esetben is fenn áll a kérdés mint a DSX-nél a műveleti erősítő csak a front cahnelen segít?) vagy még akkor is csak egy egyszerű alaplapi hang marad....pedig azt hittem a Nichicon Pro kondik meg Gain boost jelent valamit és az ALC 898 110db-es teljesítménye..(de teszt alapján ez a 110 csak 87-a mostani lapom tök alap 892-ese is 4 alsókategóriás kondival is hozza ezt és torzításban rá is ver..ez hogy lehet??)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12016) Bib válasza Vartanus (#12015) üzenetére


Bib
őstag

Recon3D helyett inkább Sound blaster Z-t vegyél,abból is lehet oem.

(#12017) Vartanus válasza Bib (#12016) üzenetére


Vartanus
őstag

Nem nagyon találtam,pedig pár helyen szét néztem. :(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12018) Bib válasza Vartanus (#12017) üzenetére


Bib
őstag

Hardverker-en van,én is ott vettem.

[ Szerkesztve ]

(#12019) rogozsin


rogozsin
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy Asus Xonar D1 hangkártyát, igazából 2 kérdésem lenne:

1: Jelenleg egy Logitech Z-2300 hangfalam van, és alaplapi beépített hangkártya, egy Realtek ALC892.
Megéri lényegében hangkártyát vásárolnom, hallható lesz a különbség a Z-2300-on is?

2: Amennyiben érdemes lenne, akkor mi a véleményetek erről az Asusról, ilyen árkategóriában van jobb? vagy ehhez a hangfalhoz olcsóbb kellene? (gondolom drágább semmiképp)

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

(#12020) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Szeretnék valami használtpiaci hangkártyát venni párezer forintért, amin van s/pdif coax kimenet.
Szerintetek bármelyik tipust lehet választani, vagy vannak olyan modelek, amitől jobb ódzkodni?
Sosem használtam még hangkártya digitális kimenetét, szóval hogyan is működik együtt egy hangkártya kezelőfelületével? Windows hangerőszabályzója működik pl? Be lehet állítani, hogy PCM vagy egyéb formátumot küldjön ki? A maximális sample rate független a hangkártya AD/DA átalakítójától? Tehát egy 48khz/16bit hangkártya digitális kimenete le tud adni 96/24-et?

(#12021) schawo válasza Melorin (#12020) üzenetére


schawo
titán

Windows hangerőszabályzója működik pl? :K

Be lehet állítani, hogy PCM vagy egyéb formátumot küldjön ki? PCM biztosan van. Minden más típusfüggő.

A maximális sample rate független a hangkártya AD/DA átalakítójától? Jellemzően nem.

Tehát egy 48khz/16bit hangkártya digitális kimenete le tud adni 96/24-et? :(

Menny a keret, mire lesz rákötve, mi a cél (játék/zene/film)?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12022) Melorin válasza schawo (#12021) üzenetére


Melorin
addikt

5k a max keret (használt hangkártya)
DAC lesz utánakötve.
Zene lejátszása a cél, de időnként lehet, hogy lesz film is.

[ Szerkesztve ]

(#12023) schawo válasza Melorin (#12022) üzenetére


schawo
titán

Alaplapi SPDIF tüskéd sincs?
Zenére PCM kell. DAC-nak PCM kell. Alaplapi koax vagy spdif tüske jobb, mint amit 5k-ból beszerzel használt kártyán lévő koax kimenet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12024) Melorin válasza schawo (#12023) üzenetére


Melorin
addikt

Sajnos nincs tüske az alaplapon :(

(#12025) schawo válasza Melorin (#12024) üzenetére


schawo
titán

PIC slot van?
Akkor 5k-ból használt Xonar DG-n van tüske.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12026) Melorin válasza schawo (#12025) üzenetére


Melorin
addikt

Van PCI foglalatom. Miért jobb az alaplapi mint a hangkártyán lévő?

Egyébként vajon hogy szerepelne az a megoldás, hogy HDMI-n kötöm rá a gépre a TV-t, aminek a digitális kimenetét pedig a DAC-ra kötöm?

(#12027) rogozsin


rogozsin
csendes tag

Erre valami:

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy Asus Xonar D1 hangkártyát, jelenleg egy Logitech Z-2300 hangfalam van, és alaplapi beépített hangkártya, egy Realtek ALC892.

Mi a véleményetek erről az Asusról, ilyen árkategóriában van jobb? vagy ehhez a hangfalhoz olcsóbb kellene? (gondolom drágább semmiképp)

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

(#12028) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Megvettem a Xonar DGX-et.
Mielőtt valamit elkavarnék megkérdezem, elég-e a gyártó honlapján a gyári WHQL audio driver, vagy kell/érdemes mást is felrakni?
Install/berakás előtt távolítsam/tiltsam az eddigi alaplapi hang realtek driverét, illetve bios-ban is kell valamit kapcsolni?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12029) JackFeryll válasza Mercutio_ (#12028) üzenetére


JackFeryll
őstag

BIOS-ban általában ki kell kapcsolni.

(#12030) RetepNyaraB válasza Mercutio_ (#12028) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha nem csinálsz semmit, akkor is felismeri az asust és használja.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12031) schawo válasza Mercutio_ (#12028) üzenetére


schawo
titán

Kár a biost piszkálni. Ahhoz abban a nagyon valószínűtlen esetben nyúlj, ha valami gond van a kártya felismerésével.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12032) Mercutio_ válasza schawo (#12031) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tehát a HDAudio-t hagyjam auto-n biosban, majd a rendszer észreveszi a hangkártyát?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12033) schawo válasza Mercutio_ (#12032) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12034) Mercutio_ válasza schawo (#12033) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R és a többieknek is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12035) zzola


zzola
félisten

Üdv.
Vájtfülű vagyok, hangkártyát szeretnék az alaplapi helyett.
Egy Logitech Z4 2.1-es rendszerem van, meg egy ~15k-s Sony fejhallgatóm. Általában fejhallgatót használok , elektronikus zene és játék megy rajta.
Egy Asus Xonar DS-t néztem ki, V200 chip van rajta, műveleti erősítő ismeretlen (egyelőre).
Ha veszek egy ilyen kártyát és esetleg cserélni kell benne a műveleti, sikerül beszerezni fentebb említettek valamelyikét (OPA2134, OPA2604), akkor vállalható a kártya?
Én nem ragaszkodom márkához, valami szép hangzásút keresek, de maximum 20k-t tudnák rákölteni, ha nem muszáj ennyit sem...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12036) PuMbA válasza zzola (#12035) üzenetére


PuMbA
titán

Ha vájtfülű vagy akkor az első lépés, hogy megszabadulsz a Z4-től, mert még ez is jóval szebben szól nála :) Amúgy Musiland 01 US

[ Szerkesztve ]

(#12037) zzola válasza PuMbA (#12036) üzenetére


zzola
félisten

Köszi, de itt most nem a Z4 a kérdés...

(#12038) schawo válasza zzola (#12037) üzenetére


schawo
titán

A musilandet veheted.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12039) zzola válasza schawo (#12038) üzenetére


zzola
félisten

Kösz srácok, megnézem...

(#12040) zzola válasza zzola (#12039) üzenetére


zzola
félisten

Ezt már vámoltatni kell, így nem jönne ki 20k-ból...

(#12041) schawo válasza zzola (#12040) üzenetére


schawo
titán

Ezt még jó eséllyel nem fogja meg a vám.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12042) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Köszönöm, mindenkinek a segítséget. Egy ASUS DX boldog tulajdonosa vagyok! Teljesen meg vagyok elégedve vele, bár először megijedtem, amikor a hangfal gerjedni kezdett, de mint kiderült, túl hangosra volt véve a szabályozója! Hiába, még az Audigy2 ZS beállítása voltak a mérvadóak! :DDD

Kérdés:
Lehet tudni valamit a hangkártya Win 8.1 támogatásáról? Készül hozzá driver? Mert még csak a "sima" 8-as driver lehet letölteni, és az itteni fórumokat olvasgatva, lehet, hogy kellene majd a 8.1-hez is egy! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#12043) schawo válasza Dolphine (#12042) üzenetére


schawo
titán

Valami gond van a driverrel?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12044) Melorin válasza Dolphine (#12042) üzenetére


Melorin
addikt

Nem gerjedhet túl nagy hangerönél sem, hacsak nem be van kapcsolva valamelyik bemenet lejátszási hangja, pl. mikrofon.

(#12045) M3nyus válasza Dolphine (#12042) üzenetére


M3nyus
aktív tag

Szia!

Szintén DX em van, UNI Xonar driverrel tökéletesen működik 8.1 alatt, gyári driverrel nem próbáltam.

Én vagyok M3nyus!

(#12046) Dolphine válasza schawo (#12043) üzenetére


Dolphine
addikt

schawo
Nincs gond a driverrel Win8 alatt. 8.1 nincs fenn, úgyhogy passzolok. Lehet, hogy hamarabb ijedtem meg, mint kellett volna?

Melorin
Érdekes módon, csak az oldalsó hangfalak zúgtak, de nagyon! Ha kihúztam, akkor megszűnt. Most, hogy visszavettem a hangfal hangerejét, semmi!
Tény, hogy a kábel is közrejátszik. Na innen off, de érdekes sztori következik! :C

Adott egy ASUS Xonar DX és Creative Inspire T7700. Mivel szerettem volna normálisan összekötni a két eszközt, ezért rendeltem aranyozott jack dugókat! Meg is érkezett, egy barátom, pedig összeforrasztotta! Más az összekötés közben gondok jelentkeztek. Némelyik csatorna nem szólt. Ekkor úgy döntöttem, hogy elkezdem tesztelni, hogy biztos a kábellel van-e a probléma, vagy valami más gond van! Másik eszközökkel teszteltem, mire eltört (!) a jack dugó! A csatlakozó vége benne maradt! Anyázás és mérgelődés után egy barátomnak sikerült kiműteni a hibás alkatrészeket! Átmeneti megoldásként a régi Creative Audigy 2 ZS kábelét használtam, melynek az egyik oldalát három csatlakozó van, a másikon négy + egy másik kábel. Tehát úgy néz a dolog: Hangkártya részen - 1 db sztereó csak dugó, 2 db 3 eres jack dugó + 1 db sztereó jack dugó. A hangfalnál: 4 db. jack dugó. Ha kihúztam a plusz kábelt, akkor a zúgás megszűnt, illetve, most, hogy lejjebb vettem a hangját. Remélem érthetően fogalmaztam!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#12047) biga-csiga válasza dzoli87 (#11332) üzenetére


biga-csiga
csendes tag

Sziasztok

Audiotrak Prodigy HD2 működik win8 64 bites oprenszer alatt?

[ Szerkesztve ]

(#12048) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Khm, elképzelhető, hogy az alaplapi Szocreáltek ALC272 (laptop) hdmi-n nem támogatja az 5.1 Dolby live-ot, holott beállítani be lehet rajta? Mikor tesztelném a driverben; csak a front pár szól, közben meg mutatja szépen körbe-körbe a dobozokat, mikor melyiknek kéne. A win lejátszóeszköz managerben meg be se lehet állítani az 5.1-et, mondván nem támogatott. Ezt vagy nem vettem észre eddig, vagy mindig is ennyit tudott ez a szutyvadék.

De most nem másolok át egy komplett blurayt a nagy gépre ezért :W :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12049) tipuka


tipuka
addikt

Na emberek, rendelem akkor a Musiland Monitor 01 US 2012 -t a ma este folyamán, köszönöm azoknak akik segítettek megtalálni a helyes utat! :DDD Viszont az a kérdés, hogy mi azaz YD a végén?? Mert nem mindegyik végén van, nem tudom miben különbözik a másiktól. :) Mert egy árban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#12050) Bodz válasza tipuka (#12049) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ugyanaz a kettő. A legújabb driver, szükséged lesz rá. :) hifispotéktól rendelj, a másik brigád nem szeret kérdésekre válaszolni vásárlás után.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.