Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4701) Kicsirics77 válasza Cs@@bi (#4700) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezt kb 1 éve hajkurásztam itt a bazárba
egy időben lehetett rendelni illetve kapni a boltokban de mivel a philips felvásárolta a benq-et így kivonult a tengeren túlra és a távolkeletre és kicsiny hazánkban már kb 1 éve nem lehet ezt a remeművet kapni sajnos
föl volt dobva a bazárba hogy ilyet keesek és láss csodát majd 1 év utánn találtam is egyet
nekem minden pénzt megért volna de szerencsére 5k-ból megúsztam postával együtt

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4702) Cs@@bi válasza Kicsirics77 (#4701) üzenetére


Cs@@bi
tag

Akkor nagyon nagy vásárt csináltál!! Erről akkor le mondok sajnos mert idő hiányban is vagyok, mint írtam a dvd- írom nem olvas dvd-t és megvagyok lőve sajnos, így sztem a mainap veszek egy dvd írot még a hétvége előtt. Ha igazán csak olvasásra használnám az ASUS-t arról mi a véleményed??

The New Sony Xperia Z1c

(#4703) Kicsirics77 válasza Cs@@bi (#4702) üzenetére


Kicsirics77
veterán

olvasásra megfelel azzal nem volt gondom és megevett minden lemezt

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4704) Gorcsev válasza LordVader80 (#4699) üzenetére


Gorcsev
tag

Köszi megtaláltam, de sajnos az új szállítmánnyal csak "D"-sek érkeztek hozzá. Úgy tűnik külföldről kell megrendelnem :((

(#4705) LordVader80 válasza Gorcsev (#4704) üzenetére


LordVader80
senior tag

ez nem jó hír, most indulok érte, de akkor ezek szerint nekem is "csak" a D-s marad :((

May The Force Be With You!

(#4706) Gorcsev válasza LordVader80 (#4705) üzenetére


Gorcsev
tag

Ha a félre volt téve és a korábbi szállítmányból kapsz még, akkor nem.

Gondolkoztam még a Plextor 810-en is, de úgy olvastam, hogy abban is Pio 212-es belső van. Van valakinek ilyen íróval tapasztalata?

(#4707) LordVader80 válasza Gorcsev (#4706) üzenetére


LordVader80
senior tag

csak D-s lett :O de sebaj :D

May The Force Be With You!

(#4708) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Sziasztok!
Gyors segítségre lenne szükségem: most vennék egy Pio 212D-t, de a honlapján azt találtam, hogy "Works with Windows Vista". Ez azt jelenti, hogy CSAK Vistával hajlandó működni? :F Jelenleg XP-m van, és egy DVD-író miatt nem akarnám lecserélni... :U

Köszi a segítséget!! :R :R

Sk8erPeter

(#4709) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#4708) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bocs, közben azt hiszem sikerült választ kapnom a kérdésre: megnéztem a Pioneer honlapján a termékáttekintést, és ott azt írják, hogy "Works with Microsoft® Windows® operating systems including: Vista Home/Business/Ultimate, Windows 2000, Windows XP, and Windows ME".
Szóval ezek szerint XP alatt is megy a 212D, kicsit félreértettem azt a "Works with Windows Vista" mondatot, úgy értelmeztem, hogy CSAK az alatt megy. :B

Sk8erPeter

(#4710) Sk8erPeter válasza Cs@@bi (#4694) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jófejek vagytok, hogy azon vitatkoztok, ki nem a tökéJ, amikor ezt a szót LY-os jével kell írni, tehát így: "tökély". Már bocs a kioktatásért, de ez eléggé szemet szúrt... :DD

Sk8erPeter

(#4711) Kicsirics77 válasza Sk8erPeter (#4710) üzenetére


Kicsirics77
veterán

no comment

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4712) Sk8erPeter válasza Kicsirics77 (#4711) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

nehogy megsértődj már! Nem megbántani akartalak. :DD

Sk8erPeter

(#4713) Kicsirics77 válasza Sk8erPeter (#4712) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem sértődtem meg :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4714) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

SATA csatlakozós dvdpörkölőből melyik olvas most a legjobban?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4715) Janoska26


Janoska26
addikt

Szevasztok Huszárok, mit tudtok a Nec 7173S-ről?Érdemes beleruházni egy kis pézmagot? :U

(#4716) ferenci84 válasza skaya7695 (#4552) üzenetére


ferenci84
csendes tag

Szia!
A NEC DVD íróval kapcsolatban csak egy észrevétel: Hogy nem olvassa be, egyszerűen technikai hiba, valamiért nem tudja elkezdeni pörgetni a DVD-t. Ilyenkor azt kell tenni, hogy kiveszed, és újra beteszed, reménykedve benne, hogy következő alkalommal sikerül beolvasnia. Nekem néha 5ször is be kell raknom egy CD-t, mire reagál. Valóban elég idegtépő, de LG-re semmiképpen sem cserélném le, az írás miatt. Volt egy LG íróm, és sűrgősen elpasszoltam, mikor DVD-t kellett írni, mert nem hogy 16x-os sebességgel nem lehetett vele írni, de 4x-es-en is csak 5-ből 1x sikerült hiba nélkül megírnia a DVD-t. Ezzel a NEC íróval ilyen sose volt. Ha lecserélném, csak Pioneer jöhetne szóba.

(#4717) 3x3y válasza Janoska26 (#4715) üzenetére


3x3y
aktív tag

Nec-be mindig érdemes manit pakolni. Sok féle, sok db Nec íróm volt már, de gond az olyan ritkán adódott vele, mint a fehér holló. Voltak más márkájú íróim is, de azokkal több volt a gond. Még a nagyra becsült Plextorok is csak a második helyen vannak nálam...tehát első a NEC.
Nem fogsz benne csalódni....

PF

(#4718) Dracula


Dracula
senior tag

Remek vétel volt a 20x Samu SATA író... :R

Halk, szép, ari. És még olcsó is volt, neroval LS-al a mikulás napi akcióban. :D

Üdv!

(#4719) need


need
addikt

Sziasztok..

sajna nem nagyon ismerem a Samu termékeket..

szeretnénk venni IDE-st csak a tipust nem tudom melyiket!

Verba -R 16 korongra irok általában!

Tudnátok pontos tipust ajánlani...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4720) vbbb


vbbb
őstag

(#4721) vbbb válasza Janoska26 (#4715) üzenetére


vbbb
őstag

Ha nem nforce4 amd-s géped van akkor talán...ha nem szükséges akkor maradj még az IDE verziónál (7173A). Komolyan mondom egy csomó busszúságot megspórolhatsz vele. Én 3napig szoptam vele és nem sikerült megcsinálni! Pedig az írónak semmi baja, csak hát nagyon future még a SATA-s biztonságos pörkölés szvsz....

[ Szerkesztve ]

(#4722) Janoska26 válasza vbbb (#4721) üzenetére


Janoska26
addikt

megvettem a Satást, és minden pipecül megy vele, tegnap leteszteltem rendesen, pipecül ír a kicsike, és az olvasással sem adódtak eddíg gondjai, köszönöm mindenkinek a jótanácsokat :DD :R
egyébként nforce4 ultrás lapom van ;)

(#4723) vbbb válasza Janoska26 (#4722) üzenetére


vbbb
őstag

Szerencséd volt :)

(#4724) gézu


gézu
őstag

Vettem egy LG GSA-H62N sata dvd-írót. Tegnap kipróbáltam single, meg double layer lemezzel is és... ír.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4725) Janoska26 válasza vbbb (#4723) üzenetére


Janoska26
addikt

ehhez a legfrissebb firmware a 102-es, mert 103-ast csak az A-hoz találtam, mindegy keresgélek még kicsit, bár eddíg mindent megírt még alappal is, igaz dualt nem használtam :U :))

(#4726) TeeJay


TeeJay
félisten

Pioneer DVR-115D/215D kapható már szerintetek valahol?
jónak tűnik és az ára is 6ezer körül lehet ha minden igaz :D :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4727) vbbb válasza Janoska26 (#4725) üzenetére


vbbb
őstag

Nekem meg időközben kiderült, hogy az íróm garanciális eset...másik nem AMD-s gépben is rosszul írt. :))
Én 4db DL lemezzel indítottam amiket szépen meg is írt, majd utánna vagy 10db normál DVD-t (kb. 3db lett jó) utánna meg már DVD-RW-vel szórakoztam...szerencsére nem az alaplapom a ludas...:)

(#4728) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Üdv!

Dvd író vásárlása előtt állok és a segítségeteket kérném!
Jelenleg egy NEC íróm van, de egy satásra cserélem le! Alapvetően meg vagyok elégedve vele, de szóba jöhet más márka is!
Ezeket néztem:

LG GSA-H66N OEM SATA vagy LG GSA-H62N SATA fekete DVD író
Pioneer DVR-212D SATA fekete DVD író
NEC AD-7170S Fekete Double Layer RAM SATA
Samsung SH-S203D (B)/BEWE vagy Samsung SH-S203D(/B)/BEBE

Ha esetleg ebben az árban van jobb szerintetek, szivesen fogadom!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#4729) TeeJay válasza Gyuro! (#4728) üzenetére


TeeJay
félisten

Aqua-ba nézd meg --> [link]
NEC és Pioneer ajánlott
másik kettő felejtős inkább ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4730) Gyuro! válasza TeeJay (#4729) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Köszi, én is a kettő között vacillálok, igaz a többit annyira se ismerem, mint ezt a 2-t!
Mi a különbség Nec és a Pio között, ha már azt a 2-t ajánlod?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#4731) gézu válasza Gyuro! (#4730) üzenetére


gézu
őstag

Mielőtt sata írót vennél, nézzél át ide is [link]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4732) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Hát segítség kellene, hazavágtam a laptop dvd írómat.
samsung SN_T082LBEBN

sh00 -áa fimrware-t találtam hozzá, azt hittem az valami ujabb:(... tévedtem.
sb00 -ás volt rajta
Most az a gond, hogy ha még találnék is hozzá valahol megfelelő bioszt azt sem tudnám feltolni, mert nem is látja a gép a dvd rw-t... sőtt ha rajta van még a HDD-t sem, tehát csak kiszedve vagyok fent most is:(

Ötlet?
Kuka... vagy megpróbálom legariztatni:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4733) gézu válasza Vangelis (#4732) üzenetére


gézu
őstag

[link] Talán itt tudnak segíteni

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4734) Vangelis válasza gézu (#4733) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Marad a gari, nem akarom szétszedni.
Írónk nekünk is van, meg tudnánk írni.. csak gondoltam, hátha van valami megoldás, de így hogy nem is ismeri fel tudtam hogy reménytelen..

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4735) Gyuro! válasza gézu (#4731) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Mit kéne itt megnéznem? Nem tudom mire gondolsz...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#4736) SirVigh


SirVigh
tag

Ahoy Mindenki, Tiszteletem!

Barebone építését tervezem a közeljövőben és ugye kéne bele valami optikai meghajtó is. Lévén TV-ről felvételt is szeretnék nyilván DVD írót szeretnék bele.

A kérdés:
Tudtok-e olyan tesztsorozatot, vagy weboldalt ahol a meghajtók zajszintjét mérték?
Nem szeretném ha filmnézés közben súgna a meghajtó....

A gépemben NEC író van, kettő is :D dehát nem épp a leghalkabbak...

Köszönöm!

Mindenki másképp csinálja...

(#4737) Kicsirics77 válasza SirVigh (#4736) üzenetére


Kicsirics77
veterán

esetlegesen a samsung vagy benq meghajtó ami csendes

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4738) 3x3y válasza Gyuro! (#4728) üzenetére


3x3y
aktív tag

Én Nec párti vagyok, de a Pio jobban olvas...
Mindenesetre van 7170S íróm, és kiválóan muzsikál, és az is jól olvas...

PF

(#4739) gézu válasza Gyuro! (#4735) üzenetére


gézu
őstag

Pl. a sata dvd-íróknak van külön topikja, ahol szintén kaphatnál segítséget a vásárláshoz...ha már sata-t vszel :U

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4740) Kicsirics77 válasza 3x3y (#4738) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Mindenesetre van 7170S íróm, és kiválóan muzsikál, és az is jól olvas...
ehhez én is csatlakozni tudok.én is meg vagyok vele elégedve maximálisan

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4741) 3x3y válasza Kicsirics77 (#4740) üzenetére


3x3y
aktív tag

Örlök, ha te is örülsz...
:))

PF

(#4742) Gyuro! válasza 3x3y (#4738) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Köszi! Én is meg vagyok elégedve a jelenlegi Nec-emmel, de a pio-t talán még többen dícsérik!

gézu: Ja értem, köszi!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#4743) need


need
addikt

4719 üzentere nem érkezet válaszom úgy látom...

kötve hiszem hogy nincs senkinek samu dvd irója

szerintem keresek másik totyikot!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4744) gézu válasza need (#4743) üzenetére


gézu
őstag

De biztos van, csak nem merik felvállalni ;] én LG-t vettem, de bevállalom :D

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4745) gortys


gortys
csendes tag

Úgy néz ki, hogy megdöglött a Pio 110-es íróm, nem hajlandó CD-RW-t törölni/írni, kénytelen vagyok egy új után nézni, de IDE-s íróból nincs valami nagy dömping.
Az alábbi kettőről van valakinek tapasztalata:

- Samsung SH-S202N vagy SH-S202H
- Pioneer DVR-112D

Mindkettőről hallottam már furcsaságokat, hogy a Pio nem írja rendesen a CD-R/RW lemezeket, a Samunak pedig egyfolytában világít a lézerje... :F

A lényeg, hogy tudjon 4x-esen Audio CD-t írni és megbízható legyen. LightScrible és egyebek nem kellenek.

(#4746) lambda5 válasza 3x3y (#4738) üzenetére


lambda5
tag

Ezt csak megerősíteni tudom....
Az AD-7170S hiba javítása, finoman fogalmazva is gyenge :(((
Az LG -vel (DVD, CD) rossz tapasztalataim vannak ... ,de tényszerű, hogy a mostani típusoknak lassabb az olvasási sebessége, de jobb a hibajavítása mint az Optiarc -é ... (Az eredeti NEC -eké még jó volt)

És végül egy érdekes tapasztalat: Véletlenül visszakerült hozzám javításra egy gép amiben egy Toshiba DVD-Rom volt (akkori tesztgyőztes), - amit 2004-ben vásároltam, majd később bolond fejjel eladtam - és sikerült vele beolvasnom egy olyan ARITA DVD lemezt, ami karc nélküli volt, egy LG-vel írták kb. egy éve, de semmilyen készülék sem volt hajlandó elolvasni... :Y
Na ennyit a technika fejlődéséről ... :(

Természetesen azóta már megpróbáltam Toshiba készüléket beszerezni, de állítólag nincs Mo.-n a nagykerekben ... :W

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#4747) bapeti01


bapeti01
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, hogy a PIONEER DVR-115D OEM a jobb vagy a 112D? Kb egy árban vannak. (Illetve, ha csak az egyik elérhető a boltban, akkor semelyikkel sem járok rosszul?)
Holnap tervezem a vásárlást és nem tudok dönteni.
Köszönöm.

(#4748) blattida válasza bapeti01 (#4747) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha konzervatív vagy a 112-est, ha technokrata, akkor a 115-öst vedd. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4749) TeeJay válasza bapeti01 (#4747) üzenetére


TeeJay
félisten

ugyanazt tudják
annyi hogy a 112D 18x író
a 115D meg már 20x író

nyílván egyiket se fogod tudni maxon járatni mert ha minden igaz csak 2 lemezre lehet 18-20x tempóval írni (Verbatim meg TY szerintem)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4750) TeeJay válasza gortys (#4745) üzenetére


TeeJay
félisten

nem lehet hogy sz@r a lemez és azért nem tudja már?
nálam is volt már ilyen hogy írtam rá és nem látta aztán később kiderült hogy már a lemez volt túl sokszor újraírva :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.