Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4851) Dani Pécs válasza pschio (#4847) üzenetére


Dani Pécs
tag

Akkor mit ajanlasz?

(#4852) Forestal válasza PPeter (#4850) üzenetére


Forestal
tag

Mindenesetre tökéletesen +vagyok vele elégedve...
Multkor véletlen visszaált a Nero 4xről 16x-ra (nem vettem észre siettem)
Kiírtam a filmet utána házibulira vittem haverhez az 1001 éves kötözködős asztalija vígan gond nélkül lejátszotta
Na persze lehet az is közre játszott hogy Plextor DVD-R lemez volt..

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#4853) PPeter válasza Forestal (#4852) üzenetére


PPeter
addikt

Nem azt mondtam, hogy rossz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4854) laszlo81


laszlo81
csendes tag

Hello mindenkinek! Erdekelne a velemenyetek a Pioneer DVD-RW DVR 111D irorol! Elore is koszonom! :)

(#4855) IRON STORM válasza laszlo81 (#4854) üzenetére


IRON STORM
őstag

A Pioneer DVR-111 topicban több mint 2000 hozzászólás van. Az nem elég neked?
Vagy nem találtad meg? Akkor tessék itt a link
Nagyon szívesen. ;]

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#4856) laszlo81 válasza IRON STORM (#4855) üzenetére


laszlo81
csendes tag

Nem talaltam meg! :B :B :B :B De azert kosz! :C

(#4857) laszlo81


laszlo81
csendes tag

:D

[ Szerkesztve ]

(#4858) honda23 válasza pschio (#4847) üzenetére


honda23
aktív tag

már elnézést de az lg a legjobb író amihez eddig életemben szerencsém volt!
nem szar verbatimot imádja, egyet sem rontott el eddig nekem 5 év alatt egyik sem
mind a 8 és 16szoros írói nagyon jók
az hogy a tesco gazdaságos lemezt nem írta meg haveromnak azt nem csodálom
váltottam pioneer-re lehet hogy nem kellett volna

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#4859) laszlo81 válasza honda23 (#4858) üzenetére


laszlo81
csendes tag

Mar mert lenne hiba a Pioneer-re valo valtas?

(#4860) sklopp válasza honda23 (#4858) üzenetére


sklopp
őstag

Hogy az LG a legjobb író, az vitatható. Talán nem használtál egyéb gyártóktól való készülékeket.

(#4861) wwhy válasza sklopp (#4860) üzenetére


wwhy
veterán

Olvasd figyelmesebben a hozzászólást: "amihez eddig életemben szerencsém volt!" :D tény, hogy nekem is van még 1 max 8x LG DVD író, és mai napig tökéletesen teszi a dolgát, míg mellőle kidőlt 2 Samu+1NEC. Az LG-hez hasonlóan bírja magát a Pio108-asom is :K

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4862) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok!
Pár tippre lenne szükségem:)
dott egy Samsung se-s164 külső usb-s dvd író, de csak eredeti dvdket cdket olvas be.
Irottat nem.Irni se lehet Vele.Tudnátok mondani egy-két tippet h mi lehet Vele?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#4863) blattida válasza GRaul (#4862) üzenetére


blattida
nagyúr

Hibás, rossz, firmware problémás, koszos, javíthatatlan, nem szereti a géped,stb... :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4864) GRaul válasza blattida (#4863) üzenetére


GRaul
őstag

csak azt nem értem h az eredeti cuccokat miért olvassa be:S

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#4865) blattida válasza GRaul (#4864) üzenetére


blattida
nagyúr

Az írott lemezek fényvisszaverő képessége lényegesen kisebb a préseltekénél...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4866) GRaul válasza blattida (#4865) üzenetére


GRaul
őstag

okés okés:)
De mi okozhatta nekem ezt a problémát?
Lehet h ha Verbatin Lemezt rakok bele azt megeszi?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#4867) blattida válasza GRaul (#4866) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem lehetetlen, de az írható lemezeket felismeri rendesen? Az írás elindul vagy nem? Egy pucolás sem ártana, esetleg egy firmware frissítés.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4868) kecsawi


kecsawi
senior tag

Üdv!
Olvasgatom, de nem világos számomra, hogy ha a legjobb arányú beolvasás (több régebbi lemezt nem, vagy hibásan olvas be a mostani íróm) az íróválasztás alapja, akkor milyen vásárlási sorrendet érdemes felállítani. (sata íróknál)

(#4869) Xerxész


Xerxész
őstag

Hozzáértők, melyik márkát javasoljátok DVD írónak? Típust is írhattok, hogy melyik jó.
ASUS, NEC, PIONEER, SAMSUNG, LG?
Buttó 7000 Ft körül melyik lenne ezek közül a legjobb?

Előre is köszi a segítséget!

(#4870) sK0t


sK0t
tag

Üdv.!
Most szállt el a DVD-íróm...
Karácsonykor volt 3 éves, és nem írtam vele szerintem 1000 lemezt sem, sőőőt talán még 800.-at sem...
De valamiért nem működik.
De nem fogom megjavíttatni, mert már láttam 5800FT-ért is jófajta Pioneer dvd írót, és szerintem olyan lessz megint, mert mindent beolvasott, és nagyon meg vagyok vele elégedve !
Csak ajánlani tudom, amugy ez a 108.-as volt, ami nem egy mai darab :-)

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#4871) blattida válasza Xerxész (#4869) üzenetére


blattida
nagyúr

NEC vagy Pioneer.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4872) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!
USb-s dvd-író (USB 2.0-t tud a leírás szerint) megy olyan gépen is, amiben csak 1.0-ás usb van, vagy visszafelé nem kompatibilis?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4873) dorten


dorten
tag

Üdv!

Tudnátok egy olyan DVD meghajtót/írót mondani, ami SATA csatlakozós, viszonylag olcsó, és nincs tálcája (disk betolós) ?

dorten

(#4874) sklopp válasza as_Rock (#4872) üzenetére


sklopp
őstag

Megy, de természetesen csak az 1.0 szabvány átviteli sebességével.

(#4875) wwhy válasza blattida (#4871) üzenetére


wwhy
veterán

vagy LG ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4876) IRON STORM válasza dorten (#4873) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nagy valószínűséggel nem találsz ilyen írót a piacon.

Csak a TDi!

(#4877) IRON STORM válasza Xerxész (#4869) üzenetére


IRON STORM
őstag

NEC íróból az új széria 72xx, Pioneer 115, 212. LG íróból a H62N a többi felejtős.

Csak a TDi!

(#4878) #54715584


#54715584
törölt tag

szvsz piot hasznalok evek ota, es bizony az legalabb nem irja meg a rossz lemezt...
mas irok elszenvdetek tripla idovel egy rossz lemezzel, es utana olvashatatlan lett az eredmeny...
volt mar philips, ami elromlott 3 het utan, volt samsung 5-6 honapig, es mar 4 eve a masodik piomat nyuzom, tobbezer lemezen tul van mar es meg mindig jo :)
az elozot is csak azert dobtam ki, mert letortem a talcajat, ami magaval rantott meg vmi fontos alkatreszt :D

(#4879) LALA_kiraly válasza IRON STORM (#4877) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nemrég vásároltam egy LG h66-ot teljesen korrekt, teszi a dolgát. Amit észrevettem, h gyorsabban olvas a régebbi LG-től, és ez végre tényleg tud 12x és 16x-osan írni. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Ami a legszebb, h továbbra is úgy érzem, h az LG-be van a legjobb olvasó. Szomszéd áthozott pár lemezt, amit a 7173-as kiköpött. Nekem 1 kivétellel felment.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4880) IRON STORM válasza LALA_kiraly (#4879) üzenetére


IRON STORM
őstag

Azért írtam a H62N típust mert arról van tapasztalat, sok teszt.
A H66-ról nem sok van még, de ettől függetlenül lehet jó író. :)

Csak a TDi!

(#4881) LALA_kiraly válasza IRON STORM (#4880) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Ha segít vmiben én is szivesen tesztelgetem. Dvd-ket úgyis írok, semmiből nem tart.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4882) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok!
A lényeg a következő! Van egy régebbi notim egy Dell D600as amiben csak cd/dvd kombó van és csak 40 GB vinya! Viszont sokat töltögetek!Na már most arra gondoltam hogy a másik otthoni gépembe veszek egy DVD iró abban úgy is nagy vinyó van és max amikor hazamegyek áttolom a cuccot a notiról a gépre és ott kiirom!NEm is ez a lényeg hanem az hogy manapság milyen dvd irót érdemes venni? Nagyon levagyok maradva ebben a témaában is... :( Minél olcsóbb annál jobb mert tényleg nem szeretnék sokat irni vele de azért ne haljon meg 100dvd irás iletve 1 hónap után! amiket nézegettm...mindegyik tipusból 1et!
-Asus DRW-1814BL Fehér Dobozos 6 400 Ft
-NEC AD7191A BLACK BULK LightScribe RAM 6 600 Ft Ez a LightScirbe RAM mit jelent :B :R
-PIONEER DVR-112D BULK 5 900 Ft

Illetve hogy az LG se maradjon ki :DDD LG GSA-H55NRBBB BULK BLACK SECURE DISC 6 700 Ft

Ez a 4 lenne ami közül választhatok! Ezek közül ki mit ajánlana!? Előre is köszönöm a nagyérdemünek... :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#4883) kali válasza kavicssli (#4882) üzenetére


kali
legenda

LightScribe

DVD-RAM

Amúgy Pioneer vagy Sony/Nec/Optiarc :C

Az általad felsorolt írók közül annak tudatában dönts, hogy amennyiben DVD-RAM lemezt is szeretnél a közeljövőben írni - valamint szóba jöhet az LS - akkor;
AD-7191A ha pedig nem, akkor tökéletes a DVR-112D is!

Természetesen mind a két gyártó esetében van újabb típus is, azok még jobbak is lehetnek, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#4884) LALA_kiraly válasza kavicssli (#4882) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Ha LG, akkor h62 vagy h66.
Amúgy meg vehetsz a notidba is dvd írót, és arról közvetlenül ki tudnád írni. 10k körül van az is.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4885) kavicssli


kavicssli
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#4886) zzso válasza sklopp (#4819) üzenetére


zzso
csendes tag

Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni a NEC 7170 nel olyan gondom van, hogy CD-R lemezt nem akar írni DVD simán illetve CD-RW lemezt is rendesen ír.

az error log megvan de nem akartam ide beilleszteni
kérlek aki tud segítsen köszönöm.

zzso

zzso

(#4887) blattida válasza zzso (#4886) üzenetére


blattida
nagyúr

Minden emulátor program(anydvd, alcohol, stb) eltávolítása javasolt,daemon maradhat, de ne legyen aktív.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4888) kerlac


kerlac
senior tag

nemrég vettem egy Asus LS írót és szeretném kipróbálni, csakhogy nem megy. Mind a NERO, mind a Surthing program esetén azt írja ki, hogy kommunikációs hiba, nem lehet LS-t készíteni, indítsam újra a gépet... persze az nem segít.

valakinek esetleg ötlete??

normál dvd-t szépen ír (igaz egy újraírhatót már bedarált...)

(#4889) kali válasza kerlac (#4888) üzenetére


kali
legenda

milyen az asus íród pontos típusa? melyik nero verzióval próbáltad? milyen oprendszer alatt próbáltad?
létezik egy LightScribe patch software amit az asus honlapjáról letölthetsz - az íród típusa szerinti letöltési részben -, esetlegesen arra is szükséged lehet...

(#4890) Janoska26


Janoska26
addikt

Üdv, Nec 7173s íróm van, a problémám csupán annyi, hogy ez a retek nem hajlandó se törölni se pedig írni az újraírható lemezeket, aszonták tegyek fel nero8-at, frissítsek firmware-t minden megvolt és most sem hajlandó a szemétláda :((( .tippek trükkök praktikák esetleg valakinek? :U

(#4891) kali válasza Janoska26 (#4890) üzenetére


kali
legenda

kb. ezek; #4887

(#4892) Janoska26 válasza kali (#4891) üzenetére


Janoska26
addikt

közbe meglett, de azért hálás köszönet :R

(#4893) kerlac válasza kali (#4889) üzenetére


kerlac
senior tag

Megnéztem Asus honlapját, de csak firmware-t lehet letölteni hozzá, ill. én csak azt találok. abból pedig jelenleg a legfrissebb van. patch nincs.
Amúgy DRW-2014L1T a típusa, nero 7.5.9.0-t használnék illetve Surething CD Laberer 4-el próbáltam még. Ja, és nero minden indításkor kiírja a jelzett hibát, de csak egy ideje, kezdetben nem jelezte, hanem egyszer csak feltűnt, persze addig nem is akartam lightscribet írni...

amúgy xp 32-esem van (reborn edition). Core 2 duo E6750, Gigabyte alaplap, 4gb ram, vga 8800gt.

(#4894) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Haver akar venni új ATA-s PIO írót, de vajon melyiket?

112D vagy 115D

A 115D-ről még nem hallottam semmit az milyen lehet?

Sürgős lenne mert holnap meg akarja venni.

Előre is köszi. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#4895) IRON STORM válasza Tigi (#4894) üzenetére


IRON STORM
őstag

Vegye nyugodtan a 115-ös írót.

Csak a TDi!

(#4896) kali válasza kerlac (#4893) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg feltenni a nero oldaláról; Lightscribe Host Software
az említett író esetében már nincs szükség a LightScribe patch software alkamazására.

(#4897) kerlac válasza kali (#4896) üzenetére


kerlac
senior tag

Kössszzzii!! Ez megoldotta a problémát! sikerült is írnom egyet, bár eléggé halvány lett, majd utánanézek a beállításoknak!
kösz mégegyszer!!

(#4898) kali válasza kerlac (#4897) üzenetére


kali
legenda

akkor ok :C a finomhangolás már csak részletkérdés...

(#4899) 3x3y válasza Janoska26 (#4890) üzenetére


3x3y
aktív tag

Nem lehet, hogy Vista-d van?

PF

(#4900) kali válasza 3x3y (#4899) üzenetére


kali
legenda

alapesetben a probléma forrása nem lehet csak maga a vista - külön tenni kell érte...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.