Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4151) KopaszÁllat válasza TeeJay (#4147) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Köszi a választ.
1. PIO nem jó! Írtam, hogy (a 111D-nél) nem stimmeltek a felfogató csavarok,
és túl alacsonyan van a tálcája. Ezért el kellett adnom. :((
(Gondolom, hogy a PIO. 112-es se változott túl sokat fizikailag.) :(

2. Nem jól figyeltél!
A nyersanayag (korong) felszínén lévő csíkok frankón nem érdekelnének,
ha a lejátszást nem zavarják. Nem ez a gond!

Hanem: :Y

A KÉPBEN szaladgálnak vizszintes fehér csíkok, :Y mikor a felvett anyagot
a Yamaha-n, vagy a ThinkPAD-en visszanézem! (szóval, a felvétel használhatatlan!)

Üdv, Kopasz
-

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4152) KopaszÁllat válasza PPeter (#4148) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Jaja, nem ártana!
Gondolom, a parancskészleten túl se mindegy, hogy a driva' támogatja-e az 1x-es írást, vagy épp az újak közül egyik se... :O Merthogy, asztali cuccal szemben ilyen elvárás reális lehet. Nem?
Üdv, Kopasz
-

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4153) KopaszÁllat válasza PPeter (#4149) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Ok. Tök jó ötlet, meglesz! Hétvégén megkeresem azt az ipari műremeket és szétkapom.
(Sok kárt nem tudok tenni benne, mert már úgy is hulla. Vagy a lézer gyengült el benne, vagy a lencseszervó... Szóval, már úgyse szerelném azt vissza!)

Mikor annak idején szétkaptam, csináltam fényképeket szinte mindenről, de most
hirtelenjében nem lelem őket.

Közben meggugliztam ezt a DVS KOREA nevű semiconductor-gyártmányó czéget...

Persze már valami továbbfejlesztett cuccot árulnak, de egészen hasonlít arra, amit
az enyémből dobtam ki. [L]Íme![/L][link] Persze, ebből a vezérlőchip típusa nem derül ki, de az látszik, hogy az utód is csak a mínuszos lemezek kezelésével lett okosabb, mint az enyém volt eredetileg.

A paraméterek alapján nekem most időgépre lenne szükségem, mert akkor visszamennék úgy 2004/05 tájára és sz*rér'-húgyér' vennék egy zsír új 2510-es NEC-et és boldog lennék.

Szóval, hétvégén exhumálok és fényképezek...
Üdv, Kopasz
-

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4154) PPeter válasza KopaszÁllat (#4151) üzenetére


PPeter
addikt

Nézd el neki, lelkes ;) , de ez minden. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4155) PPeter válasza KopaszÁllat (#4153) üzenetére


PPeter
addikt

Várom az infókat. A gyűjteményemből kotrok neked működő 2510-est, ha ki szeretnéd próbálni, szerintem van egy példány valahol.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4156) TeeJay válasza Levin01 (#4150) üzenetére


TeeJay
félisten

Pioneer ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4157) KopaszÁllat válasza PPeter (#4155) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Adom az infókat. Megkerestem a cuccot, szétkaptam, ledörgöltem a chipekről
a ragacsos fehér hővezető trutyit, majd fényképeztem. Három képet tettem fel, íme:

1. felülnézeti kép a ''vasról'', ami full-műanyag... :)

[link]


2. Nagy chip, amit kérdeztél:
Panasonic MN 103S86GSE
527U6MH 1
JAPAN 2


[link]


3. Kis chip:
Panasonic
AN22112AA
526U5E36
JAPAN


[link]


Azér' az nem semmi, hogy ebben a ''névtelen nullában'' Panasonic chipek vannak! ;]
Ahhoz képest nagyon gyengén teljesített mint író már az első időkben is. :((

Szerinted, érdemes lenne kipróbálnom ebbe az asztaliba egy csendes kis LG-t?
(Merthogy Panát nem kapok Magyarországon, az egyszer biztos, vagy épp annyiért amit ez az egész sz*r nem ér meg.)

Neked talán többet mondanak a chipek típusai, várom a tippeket!
Köszi előre is!
Üdv, Kopasz
-

[Szerkesztve]

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4158) PPeter válasza KopaszÁllat (#4157) üzenetére


PPeter
addikt

Ki kellene próbálni benne egy Plextor PX-750A-t! :) A vezérlőchipjük egy családba tartozik.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4159) KopaszÁllat válasza PPeter (#4158) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Köszi a szakértést! :R

Mostanában nem vagyok jelen a piacon, de úgy rémlik, hogy a 750-es már erősen kifele megy. Nem tudom, hogy egyáltalán lehet-e még újonnan kapni valahol.
Az se biztos, hogy egy Plextort elpazarolnék egy ilyen akciós hulladékba beszerelni...


Tulajdonképpen a NEC-et is kielégítően kezelte, csak az a komoly PC-s
süvítés
asztali írónál elviselhetetlen, a nagyobbik baj meg a csíkok a felvett TV-műsorban.

Ha ez a kettő nem lenne, akkor ez a problémám se lenne. :W

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4160) PPeter válasza KopaszÁllat (#4159) üzenetére


PPeter
addikt

Tudok kölcsönadni egy 750-est, hogy kipróbáld. Ha beválik, szerintem olcsón lehet használtat venni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4161) KopaszÁllat válasza PPeter (#4160) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Köszi, lehet hogy igénybe veszem a szívességet.

Kérdés, hogy mennyire éri meg DVD íróba' használtat venni?

Ezerszer leírtuk itt a fórumon, hogy k.nagy lutri, hogy vajon mennyi korongot prököltek vele korábban és nem azért lett-e lecserélve, mert még max. 80-120 lemeznyi élettartam van hátra neki... Tudom, hogy nagy név a Plextor, de sokan már-már sznobizmusból veszik. Én eddig luxusnak tartottam még PC-be való beépítés céljából is Plextor-t venni.

Ez meg most egy eléggé speciális helyzet, hisz a témát adó ORION asztali író tokkal-vonóval 25 ezerbe' megállt. Kicsit pazarlásnak tartanám, ha 10 fölé mennék, hogy életre keltsem. Lassan stabilan 50 alá jönnek az olcsóbb merevlemezesek, amelyeken már firewire is van (enyémen még sajna nincs).

Szóval, valami low-cost megoldás érdekelne.
Szerintem, ez nem mindig esik egybe az igénytelennel!

-


Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4162) Zsoo21


Zsoo21
aktív tag

Erről az íróról mi a véleményetek Plextor DVD-RW PX-810SA/T3. :DD

Gigabyte-P35C-DS3@F5 rev. 2.0, Core2 Duo E8400@3GHZ , 4*1024MB DDR2 1066Mhz Kingmax, MSI 8800GT-T2D512E-OC,

(#4163) PPeter válasza Zsoo21 (#4162) üzenetére


PPeter
addikt

Használd a keresőt. Ja, és :DD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4164) PPeter válasza KopaszÁllat (#4161) üzenetére


PPeter
addikt

A 750-es pont nem drága, mert egy rebadged Panasonic/TEAC modell.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4165) Zsoo21 válasza PPeter (#4163) üzenetére


Zsoo21
aktív tag

A ph-n nem találtam semmit róla.

Gigabyte-P35C-DS3@F5 rev. 2.0, Core2 Duo E8400@3GHZ , 4*1024MB DDR2 1066Mhz Kingmax, MSI 8800GT-T2D512E-OC,

(#4166) blattida válasza Zsoo21 (#4165) üzenetére


blattida
nagyúr

Pioneer 212 a drága... :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4167) Prof01 válasza blattida (#4166) üzenetére


Prof01
veterán

Mért lenne már drága? 7 ezer körül lehet már kapni, mint a többi írót. Alig van köztük különbség(árban).

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4168) blattida válasza Prof01 (#4167) üzenetére


blattida
nagyúr

Ott egy határozott névelő. A Plextorra vonatkozott a válasz...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4169) Levin01


Levin01
őstag

Úgy hallom mostanában a Samsung egész jó írókat gyárt.
Erről van valami tapasztalat?

SAMSUNG 18x SH-S183 SATA

(#4170) KopaszÁllat válasza PPeter (#4164) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Fejlemények vannak: tegnap rátettem a kezem az Öcsém régi gépéből állítólag ''haldoklás miatt'' évekkel ezelőtt eltávolított öreg NEC2500A típ. pörkölőjére.
Érdekessége, hogy közel két évet feküdt egy szekrény tetején kis antisztati-zacsiba csavarva. Gyorsan beizzítottam, egy régi ''MAD DOG 2F8'' volt rajta a firmware.
Gyorsan megflasheltem egy ''Liggy's NEC 2510 bitsetting firmware 2.19'', ''orig'' verzióval,
mert az RPC-1 nekem nem fontos, de a bitsetting annál inkább. (Ezt azonnal DVD-ROM-ra állítottam mindhárom típusnál.)

Próbaképpen töröltem vele egy CD-RW-t, egy DVD+RW-r és még mielőtt bekerült volna az asztali cucc házába, USB2-n lógatva írtam vele egy adat DVD-t egy
Verbatim 4x DVD+RW-re. Zokszó nélkül megcsinálta, de a visszaolvasásnál már bajai voltak.
Szenvedett (seek-elt!) mint a kutya és volt egy rakás rossz szektor is. Elcsüggedtem. :W

Minden mindegy alapon visszaolvastattam a ThinkPad TEAC Combojával is, az viszont végigvitte, bár itt-ott nyüsszögött. Arra emlékszem, hogy annak idején ez a NEC nem volt egy olvasóbajnok. Talán a 106-os Pio.-val volt egyidőben a piacon és az viszont olvasásban tutira lenyomta a 2500A-s NEC-et, még akkor is, ha az 2510-re felflashelve valamivel jobban olvasott, mint az eredeti gyári 2500-as firmware-rel.

Viszont, ami tetszett: szinte alig zajong! G*ci halk, főleg a ma kapható pörkölőkhöz képest.
A lemezt érezhetően lassabban kezeli, mint a NEC4571A, de még elfogadható, ha az eredeti ''beléhez'' viszonyítom. (Az képes volt 15~20 sec.-et elszöszmötölni, miután becsukódott a tálca.)

Mivel tegnap elfogyott a türelmem, bedobtam egy nyers +RW-s lemezt, adtam antennát a cuccnak és egy adón elkezdtem felvenni, míg a lemez tart. Ma este hazaérek le fogom ellenőrizni mit sikerült ''égetni'' neki. Lehet, hogy O.K. lesz és akkor megoldik a gondom.

Persze, az is lehet, hogy tényleg véres a torka. Öcsémnél írt több száz minden félét és azért lett ''nyugdíjazva'', mert elkezdett Ritek G04-re és Fuji-R(nem-emlékszem-milyenre) rontani, meg nem tudott valami ótvar régi (talán: Platinum ??) 4xCD-RW-t leformázni.

Egy szó mint száz, ha jobban olvasna, akkor egy ilyen NEC 2500/2510A bőven elég lenne a feladathoz. Bár, szívem szerint egy 3500A-st építenék bele, de hát sajnos már azt se lehet kapni. A héten még megpróbálok egy 107-es, vagy 108-as Pio.-t is. Ha ezek bármelyike beválna, inkább eltávolítom a készülékházról a felcsapódó tálcaajtót.

Itt tartok most.

Ha BÁRMILYEN gondolatod támad, (fikázás is lehet) írd le nyugodtan!
Üdv, Kopasz
-
Ui.: nem vagyok szarrágó, de tényleg valami low-cost megoldásra törekszem, mert lassan az egész nem ér annyit, mint a belefeccölt időm! :((

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4171) TeeJay válasza Levin01 (#4169) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor inkább már Pioneer 112D vagy NEC 5170 vagy 7170 :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4172) harkai


harkai
tag

Eeemberek, mikor lesz már kapható DVD-RAM írós Pioneer DVR-212-es? :O
A 212C-ről álmodni sem merek, olyan 1000kmes körzetben sem lesz, éljen! :DD
Vagy ne 212-es legyen hanem samsung S183, de a másik mégis pioneer, vagy legyen asus 1814blt, arról meg sok jót nem hallottam, need backup :D
Péter az se baj ha leosztas, csak építő jellegűt kapjak, h értsem mit vegyek konkrétan!
Előre is kössz! :DD :C

Gigabyte DS3[F10] # E6300@2800MHZ 8] # 2*512/800 Geil Value # MSI 6600GT

(#4173) PPeter válasza harkai (#4172) üzenetére


PPeter
addikt

Az IPON-nál 212-őt árulnak 212D néven.
A fotón amit kiraktak, azon is látszik a ''Multi Recorder'' embléma az előlapon, az meg ugye csak a DVD-RAM-ra is író eszközökön van.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4174) Cyrin


Cyrin
addikt

valaki világosítson má föl, mér olyan fontos ez a DVD-RAM dolog?

(#4175) MZsoltee válasza Cyrin (#4174) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az átlag júzernek nem, ha nem tudsz róla akkor neked nem fontos... :))

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4176) Cyrin válasza MZsoltee (#4175) üzenetére


Cyrin
addikt

Na de mégis, lehet ha tudnék róla, kéne...

Sen ki nem születik úgy, hogy tudja, egyszer mindenkinek elmondják :DD

(#4177) PPeter válasza Cyrin (#4176) üzenetére


PPeter
addikt

[link]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4178) Cyrin válasza PPeter (#4177) üzenetére


Cyrin
addikt

Aha, tehát megbízhatóbb :DD

Nem köll :))

(#4179) MZsoltee válasza Cyrin (#4178) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mondtam én, amúgy a google a barátod :D

Mod:Nem szabad hagyni, hogy mindenféle marketinges szarral ránktukmáljanak olyanokat is ,amire nincs szükségunk, mer csak kicsvel drágább...

[Szerkesztve]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4180) PPeter válasza MZsoltee (#4179) üzenetére


PPeter
addikt

A DVD-RAM nem marketing kedves barátom.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4181) MZsoltee válasza PPeter (#4180) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem csak a hardver boltokban és sokhelyütt azt sugalják, hogy szükség van rá pedig az átlag júzernek nincs szüksége rá! Elismerem vannak előnyei, de nem feltétlenül szükséges akkor se ha +1-2k-ba kerül mert valszeg 1 ilyen lemezt se fog megírni...

[Szerkesztve]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4182) Csipisz


Csipisz
tag

Én személy szerint marketingnak inkább a Labelflash-t és a Lightscribe-ot tartom!

XCapitol

(#4183) Cyrin válasza Csipisz (#4182) üzenetére


Cyrin
addikt

Jajj, azér is mennyien odavannak.

(#4184) Csipisz válasza Cyrin (#4183) üzenetére


Csipisz
tag

Egy ismerősömnek kellett karácsonyra ajándékba megcsinálni 3 db Lightscribe lemezt.
Majdnem beledöglöttem, mire elkészült és ráadásul elég sz@rocska is lett, pedig egy Benq 1655-el csináltam!

XCapitol

(#4185) Rambovits


Rambovits
senior tag

Hy! [link] mi a véleményetek erről az íróról? Belemegy ebbe a lapba? [link] Pls segítsetek!

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#4186) Cyrin válasza Rambovits (#4185) üzenetére


Cyrin
addikt

be hát.

(#4187) Rambovits válasza Cyrin (#4186) üzenetére


Rambovits
senior tag

Szal a SATA és a SATA II kompatibilis?

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#4188) Cyrin válasza Rambovits (#4187) üzenetére


Cyrin
addikt

igen.

(#4189) Rambovits válasza Cyrin (#4188) üzenetére


Rambovits
senior tag

Köszönöm :)))

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#4190) Rambovits


Rambovits
senior tag

Nos mivel nem találtam érdemleges vinyos topicot ezért gondoltam beirok ide... mi a véleményetek erről a vinyorol? [link]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#4191) PPeter válasza MZsoltee (#4181) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem sehol nem sugallják, csak próbálsz valamit megmagyarázni, amit nem értsz. Amíg a meghajtók árát jelentősen befolyásolta, a legtöbb készülék nem is tartalmazta a DVD-RAM támogatást, illetve választani lehet(ett), hogy olyan modellt veszel-e, amit tud DVD-RAM lemezt írni/olvasni, vag. Ha nincs rá szükséged, most is van olyan gyártó, amelynek kicsivel olcsóbban van DVD-RAM támogatás nélküli terméke (lásd Pioneer D-s sorozat, illetve régebben a NEC-nek is volt külön RAM nélküli szériája). Nem értem mi a problémád, amikor ígyis-úgyis 8000 forintos ár alatt vannak a meghajtók. Ma már az egyéb licence díjak magasabbak az író árában, mint a DVD-RAM támogatás költsége.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4192) KopaszÁllat


KopaszÁllat
tag

A ma újonnan kapható LEGCSENDESEBB EIDE-s csatlakozófelületű DVD újraírót keresem, Szerintetek melyik az?

Fontos szempontok:
- írott és gyári préselt korongokat (filmeket!) egyaránt minél kisebb
mechanikai kisérőzaj mellett játssza le,
- írás közben se süvítsen/rezonáljon/brummogjon, stb.,
- stabilan írjon PLUSSZOS lemezre (ne legyen érzékeny a nyersanyagra),
- legyen Bp-en elérhető ''az utcáról beesve'' is, (ne csak kiváltságosok
vehessék meg különféle nagykerekben, ügyesekedéssel, vagy a Netről megrendelve...)

Köszi előre is!
Üdv, Kopasz

-
Ui.: az aztali író projektról van szó, még mindig. Beletettem a NEC2500A-t, majdnem megfelelően dolgozik: halkan működik, elfogadhatóan ír, de háklis a lemezre (pl. a +RW-s Panasonic 1-4x és Verbatim 4X-et megírja), a Fuji +RW, Platinum +RW, TDK +RW (!) és a PRIMEDISC +RW lemezekhez hozzá se nyúl! ''NO DISC - Nincs benne lemez''' hibaüzenetet kapok, Most hétvégén tán sikerül szerezni egy NEC35xxA-t, (3500?, vagy 3540?? nem tudja a tulaj...) azt még belepróbálom. Írás szempontjából maradhatna benne ez a 2550A-s, de néha azt is sz*rul olvassa, amit 5 perccel előtte írt. :W


[Szerkesztve]

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4193) TeeJay válasza MZsoltee (#4181) üzenetére


TeeJay
félisten

egy DVD-RAM lemez úgy 500forint körül van (2-3x Panasonic slim tokban)
minden író ami tud régifajta DVD-RAM-ot írni megírja és olvassa is
illetve fotókat progikat inkább ezen tárolok mint sima DVD-n, bár sima DVD-ből is csak Verbatim-ot használok de azért ez csak megbízhatóbb!

van külön DVD-RAM-om fotóknak meg progiknak is
így ha készül új kép már írom is fel mert nagyon sokszor újraírható és nem fog elveszni róla semmi szerintem.

ennyit megér :P

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4194) TeeJay válasza KopaszÁllat (#4192) üzenetére


TeeJay
félisten

Pioneer
ezt mindenhol kapsz és eredeti filmeket halkan nyomatja lejátszás közben ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4195) Cyrin válasza TeeJay (#4193) üzenetére


Cyrin
addikt

''és nem fog elveszni róla semmi szerintem.''

Hát én ebben nem lennék olyan biztos :DD

(#4196) #95590400 válasza Cyrin (#4195) üzenetére


#95590400
törölt tag

egyetlen egy olyan esetről olvastam a honi fórumokon, h valakinek dvd-raról tűnt el anyaga. de az meg egy fat32-re formázott lemez volt, aminél akár a filerendszer is összeszarhatta magát, mondom én mint laikus. nem mellesleg, van itten egy gép 24 órában, dvd-ramra nyom biztonsági mentést meghatározott helyekről (emlékeim szerint 40 db syncback profil fut), meghatározott időben (5 percenként a 24 óránkéntig, doksik, adatbázisok, levelezés, egyéb, pár kilobájttól a 200 megáig). udf 1.5-re és 2.0 re formázott lemezekre (hetenként cserélem, mert azért mégis). az elmúlt 2 évben 1 db tdk (midre már nem emlékszem, talán valami maxell, alapból lassan is kezelte az lg és a nec is) adta meg magát, kb. szinte 1 év folyamatos pörgés után, de ugye az is hamar kiderült a syncback hibaüzenetből. most verbák vannak, idáig semmi gondjuk. elméletileg a program a backupolás után az adatot visszaellenőrzi és ha egy bitnyi eltérés is adódik, már pampog.

(#4197) Cyrin válasza #95590400 (#4196) üzenetére


Cyrin
addikt

nemcsak ez, hanem ha rámentek fényképeket, ki tudja a dvd anyagával mi történik 10 év alatt?

(#4198) harkai válasza PPeter (#4173) üzenetére


harkai
tag

Jólvan Kedves Optikai-Meghajtó-Zseni!
Mostmár majd meglátjuk mi lesz ebből a 212D-ből, ha nekem is írja a RAM-ot akkor azért szólok :D

Gigabyte DS3[F10] # E6300@2800MHZ 8] # 2*512/800 Geil Value # MSI 6600GT

(#4199) TeeJay válasza Cyrin (#4195) üzenetére


TeeJay
félisten

hát max akkor veszne el ha fognám oszt kettétörném
amúgy nem nagyon hiszem hogy más fizikai behatás érné a lemezt a fiók legmélyén fénytől és melegtől óvva :P

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4200) Cyrin válasza TeeJay (#4199) üzenetére


Cyrin
addikt

Írott audio cd-m is ment tönre már nem egy, a cd-tartóban óvva. Szóval én nem nagyon bízok ebben seem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.