Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4801) Jazz


Jazz
veterán

És akkor már itt kérdezem meg: Az miért van, hogy amikor írok (nero, valós írási sebesség mutatása...) először elkezdi prögetni a lemezt mint atom, 8x-an ír belülről! majd átvált a (gondolom normál) 4x-esre...aztán onnantól normál gyorsul idővel, ahogy mennie kell.

De így akár 8x-as is írhatna CTV-ben elvileg? És miért csinálja ezt?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4802) Jazz


Jazz
veterán

Up. Méé nem pörög....ha így megy tovább LG lesz belőle oszt kész.:)

free your mind

(#4803) Simi2000 válasza Jazz (#4800) üzenetére


Simi2000
tag

Hello.

Sztem sima olvasót kár venni. Az írók is megfizethető árban vannak. Sztem egy írónak sokkal kifinomultabbnak kéne lennie, tehát jobban is kéne olvasnia.

Márkában meg nem tudok mit mondani, Én Plextor-t használok 1.5 éve, és meg vagyok elégedve vele. Más mostani márkákkal nincs tapasztalatom.

:))

(#4804) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Szeretnék egy új/használt DVD írót venni a gépbe! Mit ajánlanátok 8-9e Ft környékén?

Amit tudjon:
- SATA-s legyen
- CD ír/olvas
- DVD ír/olvas
- LightScribe
- Halk működés

Nem baj ha tudja:
- Dual layer-es DVD írása

(#4805) IRON STORM válasza Ch4os (#4804) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha fontos a LightScribe akkor Lite-On írót javasolok. 20A3L, 20A1L nem tudom itthon melyiket lehet kapni.

Csak a TDi!

(#4806) sklopp válasza Ch4os (#4804) üzenetére


sklopp
őstag

NEC-Optiarc. Olcsó, stabil, jól ír minden lemezre.

(#4807) IRON STORM válasza sklopp (#4806) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha a 7191-et veszi akkor az Lite-On belű. Ha a 7173 at az meg Labelflash nem pedig Lightscribe.

Csak a TDi!

(#4808) scott_free válasza IRON STORM (#4805) üzenetére


scott_free
senior tag

de lehet egyáltalán ilyen Lite-On írót kapni nálunk? :F
(leszámítva a pixmania-t)

(#4809) Ch4os válasza IRON STORM (#4807) üzenetére


Ch4os
aktív tag

NEC-ből csak ezt az egyet találtam ami LightScribe-os, de egy boltban sem látom hogy kapható lenne.

LightScribe kiment a divatból? Most már a LabelFlash a menő, övé a jövő? Mert akkor jó lesz az is, ha kb. ugyan annyiért lehet hozzá kapni DVD-t.

(#4810) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Esetleg as ASUS, mennyire megbízható?
ASUS DRW-1814BL

(#4811) Ch4os válasza Ch4os (#4810) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Elolvastam a lentebb is említett hozzá tartozó fórumot. Mivel a gép halksága a hárklim, ami az elolvasás után be is bizonyosodott, hogy ez lesz az.
Összegezve:
- Halk, nem rázza be a házat.
- Lassabban ír(hat) mint társai, de én ráérek. :DDD
- Felmerültek hibák, de szerintem a többinél is előjöhet ugyanez. Meg hát ezért van a garancia. :)

(#4812) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok.
NEC 7170 DVD+-R/RW (18X) SATA OEM - 6.800 Ft
PIONEER 112D DVD+-R/RW (16X) IDE OEM - 6.180 Ft
PIONEER 212 DVD+-R/RW (16X) SATA OEM FEKET - 6.190 Ft
PIONEER 212 DVD+-R/RW (16X) SATA OEM - 6.290 Ft
PIONEER 115D DVD+-R/RW (20X) IDE OEM FEKETE - 6.680 Ft

Ahogy látom az árak között nincs sok különbség, melyiket ajánljátok?

(#4813) Jocy válasza Ch4os (#4811) üzenetére


Jocy
aktív tag

Én is ezt használom már fél éve (1814BLT) és semmi rosszat nem tudok róla mondani! Vagy 40 kétrétegű lemezt írtam vele,és tökéletes mind,szóval csak ajánlani tudom.....

(#4814) slaci007 válasza scott_free (#4808) üzenetére


slaci007
senior tag

Electroworld vagy mediamarkt én is ott vettem.

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#4815) meganoname


meganoname
csendes tag

ASUS DRW-2014L1T SATA-s 20x-os lightscribe-os és MAX 9ezer

Ja és ami a legfontosabb megbízhatóóó!!!

Labelfalsh-os lemez kb 2x annyiba kerül mint a ligthscribe-os a NEC ott rontotta el hogy levédte a labelflash gyártási technologiáját és ezé csak Ő gyárthatja és csak a fuji-film gyárt hozzá lemezeket ellentétben a lightscribe-vel mivel azt nem védték le azért át tudta venni több cég is(LG/ASUS) és persze több nagyobb gyár is csinál hozzá lemezeket(TDK/VERBATIM/MEMOREX)

PEACE ALL!!

[ Szerkesztve ]

A túlerő legyen veled!!!!!

(#4816) kali válasza meganoname (#4815) üzenetére


kali
legenda

már nem csak fuji labelflash dvd létezik; memorex
valóban drágább a lf lemez mint a ls, de azért már 300 ft-ért beszerezhető egy normál tokos fuji lf dvd, ami szerintem már kibírható ár...

(#4817) sklopp válasza IRON STORM (#4807) üzenetére


sklopp
őstag

A 7191 NEC belű. Az pedig Lightscribe.

(#4818) sklopp válasza sklopp (#4817) üzenetére


sklopp
őstag

Kapható pl. Vicom Computer 5390+áfa XVIII. Gyömrői u. 79-83.

[ Szerkesztve ]

(#4819) sklopp válasza geckowize (#4812) üzenetére


sklopp
őstag

Nyugodtan vedd a NEC 7170-et, eddig kb. 8 különféle NEC íróm volt, egyikkel sem volt semmi gond, megírtam vagy 800 lemezt hiba nélkül velük, többnyire filmeket. Azt azért hozzátenném, olvasáshoz dvd olvasót használok, Samsung SH-D162 C-t.

(#4820) IRON STORM válasza sklopp (#4817) üzenetére


IRON STORM
őstag

A 7191 valójában egy Lite-On 20A3L. Éppen ezért Lightscribe.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#4821) IRON STORM válasza geckowize (#4812) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha satás író kell ebből a felsorolásból a Pioneer 212 a jó választás.

Csak a TDi!

(#4822) sklopp válasza IRON STORM (#4820) üzenetére


sklopp
őstag

Bocs de vitatom véleményed, ha megnézel néhány fotót a Lite-on 20a3l-ről, magad is látod az eltérést. Ellenben ha 7191 fotóját megtekinted és összeveted egyéb NEC drive-okkal, elég szembetűnő az azonosság. De ettől eltekintve lehet hogy neked va igazad.

(#4823) IRON STORM válasza sklopp (#4822) üzenetére


IRON STORM
őstag

Vitathatod a véleményem, de attól még tévedsz. ;]
Ha kicsit utána olvasnál akkor rájönnél te is.
A NEC chipsetek csak a Labelflash technológiát támogatják. Ellenben a Lightscribe-t támogatja a Mediatek, ami pedig a 7191--ben van.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#4824) sklopp válasza IRON STORM (#4823) üzenetére


sklopp
őstag

Lehet így van, nem vitatom.

(#4825) sklopp válasza IRON STORM (#4823) üzenetére


sklopp
őstag

Minden esetre, a NEC írókkal csak pozitív tapasztalataim vannak. Szerintem maximálisan megérik az árukat.

(#4826) IRON STORM válasza sklopp (#4825) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem is mondtam másként. Csak a fórumtárs kérésénél a LightScribe volt megjelölve.

Csak a TDi!

(#4827) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!

Szeretnék minél több helyet felszabadítani a gépemben, ezért kitaláltam, hogy a jelenlegi Optiarc (néhai NEC? ) s-ata írómat külső házba költöztetem, van-e erre lehetőség, ha igen, mit ajánlotok, és milyen negatívumai lehetnek a dolognak?
Vagy ha ez nem az igazi, akkor milyen külső dvd-írót ajánlotok, és ott milyen dolgokra számítsak a megszokott belső sata íróhoz képest?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4828) Márton


Márton
nagyúr

Hi,
sz@rakszik a Benq 1625-öm nyomtatható Verba DVD-kkel.
mind tokos, mind hengerest kb 80%-ban elront. Vagy 2,4-4x-esen kezdi el irni a 8x helyett, hol 50%-nal megall, hol 94-nel...
Sokat graviroztam mar vele, gondolom a lézere gyengélkedik.
Mire érdemes cserélnem?
Már nem kell a lightscribe :)
Pio 112D? Fekete kéne..

köszike

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4829) blattida válasza Márton (#4828) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem jársz vele rosszul.
Az aláírásodban leledzik egy hiba. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4830) #35692544


#35692544
törölt tag

hi
erről az íróról mi a vélemény

(#4831) as_Rock válasza #35692544 (#4830) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha kihasználod a kicsivel nagyobb precizitást, és a hosszabb élettartamot, akkor megéri a többletet, ha 2-3 évente cserélsz írót, akkor feleennyiért egy NEC vagy Pio is tökéletes...szerintem.

MÁS: Lenti posztomhoz kapcsolódik: Találtam ezt az írót, ha nem megoldás a külsőházba költöztetése a mostani s-ata-nak, akkor mint külső író megéri nekem a +3k-t, hogy ilyen kompozit és stereo hang csati van rajta, vagy ugyanezt megtudom csinálni a tv-kártyámmal (Leadtek global) is, amit ezzel a dvd-íróval?
Pontosabban mit is tud ez, analóg (pl. vhs videó) jelét digitalizálja és dvd-re írja??

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4832) #35692544 válasza as_Rock (#4831) üzenetére


#35692544
törölt tag

most egy lg 8061b-s van már négy éves csak a kábel miatt váltanék és csak a plextorra adnak 2év garit
a poi 212 visit mint a helikopter
a samsungok ajtónyitogatását nem szeretem (kinyitom és visszarántja)
az új lg szarul olvasnak

(#4833) #35692544 válasza #35692544 (#4832) üzenetére


#35692544
törölt tag

itt azt írják hogy nec7173 bele van
ez a nec 7173 mennyire hangos?
vagy melyik a leghalkabb satás dvd író?

(#4834) Márton válasza blattida (#4829) üzenetére


Márton
nagyúr

Hoppá, köszi :)
Elhoztam egy 115D-t, de ez is elcseszi a glossy fullprintes Verbat. Mivan? :W
Ennyira sz@r ez az alapanyag?
Ezekszerint a Benq-m nem is haldoklik még.
A nem nyomtatható verbákkal nincs semmi gond, tehát nem hw-es hiba, alaplap, kábel, stb.
Találkoztatok már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4835) IRON STORM válasza #35692544 (#4833) üzenetére


IRON STORM
őstag

Pioneer 212 bele van a Plextor 810SA-nak.

Csak a TDi!

(#4836) Márton


Márton
nagyúr

Kölcsön LG H66N sata író sem tudja normálisan megirni a glossy verbát.
Senki nem használ ilyen alapanyagot? Mondjuk így megértem..
Pedig a fotófelülete nem semmi minőség!
A mattal semmi gond, és a nem nyomtathatóval sem csináltam még soha (!) rontott lemezt.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4837) sklopp válasza Márton (#4836) üzenetére


sklopp
őstag

Ellenőrizted a lemezt pl. DVD Identifier progival? Csak egy lehetőség, de előfordulhat hogy hamisítvány. Hasonlóan jártam TDK valamelyik tipusával, +os volt a felirat szerint, az azonosító progi már -nak ismerte fel és az írható sebesség sem egyezett. Másik lehetőség, az általad említett lemezt még nem használtam, nem tudom mikori modell, ha esetleg új, lehet hogy a próbált írók firmware-e még nem támogatja.

(#4838) sklopp válasza Márton (#4836) üzenetére


sklopp
őstag

Utánanéztem közben, a talált infok szerint már nem új tipus, tehát az általad próbált íróknak ismernie kell. Marad a kellemetlen lehetőség, hogy hamisítvány. Persze ez sem 100%, még lehet valami egyéb, általam nem ismert probléma.

(#4839) as_Rock


as_Rock
őstag

#4831-re valaki?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4840) as_Rock


as_Rock
őstag

Tárgytalan, szereztem egy külső írót.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4841) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Holnap úgy néz ki lecserélem az öreg kissé betegeskedő 109XLA DVD írómat egy újra. A jelenlegi konfigom miatt csak SATAs jöhet szóba. Nézelődtem, olvasgattam egy keveset, de lassan kifutok az időből. A követelmények: SATAs csatlakozó, legyen halk (vagy halkítható), lehetőség szerint fekete előlappal (ha már a mostaniak mind olyan bűn randák)

A lehetőségeim: NEC,PIO,LG, ebből az LGt első körben kizárnám, maradt 2.

NECről azt hallottam, hogy elég hangosak ( nem hiányzik, hogy a fülembe ordítson, ha arról játszok le mondjuk egy DVD filmet), illetve kicsit zavarba jöttem a sok típuisszámtól. AD-7191, AD-7203. Sajnos nem volt elég időm kibogarászni a típusok közötti pontos különbséget.

Pioból 2 típus érhető el a 115D és a 212D. Ha jól sejtem, akkor a különbség elvileg az,hogy a 212D az a SATAs, ugye?

Javaslatok?

PS: elnézést, ha már volt ezer ilyen kérdés, kicsit lejjebb olvastam,hogy 212D javasolta valaki, de a NEC típusok mások voltak.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4842) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

Miért nem ajánlja itt szinte senki az LG írókat?

Sata írót szeretnék, LG GSAH62 vagy H66 -ot

Amúgy tudja valaki mi a kettő között a különbség?

Üdv!

(#4843) dobcsi válasza CactuS (#4841) üzenetére


dobcsi
tag

Szia, a NEC-ről csak annyit hogy a 7191-es LIteon a 7203-es Sony -Nec belsővel rendelkezik, tudtom szerint. Nekem a 7191-es sata-s van csak jót írhatok róla és csak olvasásnál tünik hangosabbnak mikor a 16x fele jár :)

[ Szerkesztve ]

Üdv:Zsolt

(#4844) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. a dvd-meghajtóm hátuljában ide-csatlakozó van. kb egy éves, és érdekelne, hogy az ujakban is iylen van? ez szabvány?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4845) songoku


songoku
csendes tag

hi!

eddig elegedett Plextor torzsvasarlo voltam, de most feladta a 716osom, es latom, hogy az uj Plextoroknak mar nem Plextor beluk van. igy a kerdesem:
a) tudtok nekem ajanlani egy pesti boltot, ahol meg lehet Plex 760-t kapni?
b) ha nem, mit ajanlanatok, ha a szempontjaim csokkeno fontossagi sorrendben
- a megirt DVD minosege az irastol szamitott 2-3 ev mulva (Plextor DVD+-R v. TY alapanyagra)
- olvasson karcos, rossz minosegu DVD/CD-t
- legyen halk

(az ar nem veletlenul maradt ki, ugyhogy ha lehet most az egyszer ne irjatok, "harmadennyiert csak kicsit rosszabbat kapsz" tipusu valaszokat :) )

a valaszotokat elore is koszonom :)

[ Szerkesztve ]

(#4846) pschio válasza volvoguy (#4844) üzenetére


pschio
őstag

vagy pata (ide) vagy sata. a boltban mondod milyen kell. figyelj oda arra hogy a lapodon van e egyaltalan sata, ha olyat kersz.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#4847) pschio válasza Dani Pécs (#4842) üzenetére


pschio
őstag

azert nem ajanlja senki mert szar :DDD sajat felelossegre persze lehet venni.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#4848) Forestal


Forestal
tag

Plextor PX-810SA

ezt tudom jó szívvel ajánlani.

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#4849) Forestal válasza songoku (#4845) üzenetére


Forestal
tag

760-at már sehol nem kapsz. Az egész várost áttelefonáltam - sőt vidéken is - hónapokig :W
max igérgetések voltak, de semmi nem lett belőlük :(
Én úgy értesültem egyébként a 810SA Plextor belül is :F

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#4850) PPeter válasza Forestal (#4849) üzenetére


PPeter
addikt

Nem az. Pioneer bele van.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.