Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4201) TeeJay válasza Cyrin (#4200) üzenetére


TeeJay
félisten

ez azért kicsit másabb lemez mint a sima CD vagy DVD
ha még nem láttál DVD-RAM-ot akkor nézd meg 1x
600forintot megér :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4202) harkai válasza TeeJay (#4201) üzenetére


harkai
tag

Az biztos :))

Gigabyte DS3[F10] # E6300@2800MHZ 8] # 2*512/800 Geil Value # MSI 6600GT

(#4203) Cyrin


Cyrin
addikt

én nem bízok benne, akármilyen műanyag.

még nem bizonyított. hány éve is létezik széles körben?



[Szerkesztve]

(#4204) Csipisz


Csipisz
tag

Nem rossz dolog a DVD-RAM, ettől függetlenül nem használok. Nem hiszem, hogy olyan hosszú ideig tárolnék adatokat, vagy bármit, hogy kiadjak érte ennyi pénzt. Egy 80 Ft-os jobb minőségű DVD lemez (+-os VERBATIM) nekem tökéletesen megfelel. 2 évet nem adok és úgy is át fogom írni BluRay-ra, annyit biztos kibír. :DDD


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

XCapitol

(#4205) Cyrin válasza Csipisz (#4204) üzenetére


Cyrin
addikt

és a bluray vajon mennyit bír ki?

(#4206) Kicsirics77 válasza Cyrin (#4205) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha megfizethetővé válik akkor sztem egyből megtudjuk tőle
ahogy ismerem :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4207) Cyrin válasza Kicsirics77 (#4206) üzenetére


Cyrin
addikt

jaja, nekem is vennem kell majd valamit, a videók jobb minőségű kiírásához.

(#4208) #95590400 válasza Cyrin (#4203) üzenetére


#95590400
törölt tag

cirka 11 éve csak... és 98-tól használják felvevőkben. valójában nem igazán hasonlít a többi dvd formátumra.
[link]

[Szerkesztve]

(#4209) Cyrin válasza #95590400 (#4208) üzenetére


Cyrin
addikt

mondom széles körben !

írjátok le milyen korú a legrégebbi RAM-otok.

[Szerkesztve]

(#4210) Csipisz válasza Csipisz (#4204) üzenetére


Csipisz
tag

Helyesbítek nem ''BluRay'', hanem BlueRay. :B
Még mielőtt megszólna valaki.

XCapitol

(#4211) Cyrin válasza Csipisz (#4210) üzenetére


Cyrin
addikt

pedig nem kellett volna, a BluRay a jó

(#4212) PPeter válasza Cyrin (#4203) üzenetére


PPeter
addikt

10 éves formátum. Az egyetlen olyan optikai adattároló, ami a professzionális szegmensben is napi szinten használatos.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4213) lacko22


lacko22
aktív tag

Igen ám jön a Blu-ray de ha az megkarcolódik akkor rétegtől függően 25 vagy 50 giga adat veszhet oda.

(#4214) Cyrin válasza lacko22 (#4213) üzenetére


Cyrin
addikt

az már egy teljes családi képtár :DD

(#4215) PPeter


PPeter
addikt

Muszáj értelmetlen csettopikot csinálni egy szakmai témából?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4216) TeeJay válasza Csipisz (#4204) üzenetére


TeeJay
félisten

nem vágod látom :D
én se azért mentem a fotókat DVD-RAM-ra mert 50évig azon akarom tárolni
hanem azért mert mindig csak 2-3-5fotóval bővül hetente és egy sima újraírható DVD-t nem próbálnék ki kibírja-e ha ennyiszer írkálok rá kisméretű fájlokat többmenetben
DVD-RAM-ra meg tolom fel szépen és nem félek hogy vajon vissza tudom-e majd olvasni
na meg ugye a DVD+-RW állítólag nem a legbiztonságosabb adatmentésre a RAM meg még jóval többször is újraírható

ha azt nézem hogy egy 4x DVD+-RW 300forint akkor szerintem egy 2-3x RAM megéri az 500-600forintot adatmentésre :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4217) Csipisz válasza TeeJay (#4216) üzenetére


Csipisz
tag

Persze, hogy nem vágtam :DD , mert ezt így először írtad le. Így már érthető a dolog.

XCapitol

(#4218) Cyrin


Cyrin
addikt

Viszont a DVD+R-re meg azt mondják, hogy biztonságosabb, mnt a -R.

Na mindegy én CD-RW-n tárolom a képeket, CD-R biztonsági másolattal. :DD

(#4219) harkai válasza PPeter (#4215) üzenetére


harkai
tag

Köszi a tanácsot!
Végül én is iPonból rendeltem Pio DVR-212D-t, abban bízva, hogy én is sima D nélküli, tehát ramot íro DVR-212-t kapom. Hát bejött!A címkéjén is ez van és a gép is így ismerte fel, Köszi a tippet :))

Gigabyte DS3[F10] # E6300@2800MHZ 8] # 2*512/800 Geil Value # MSI 6600GT

(#4220) PPeter válasza Cyrin (#4218) üzenetére


PPeter
addikt

A megjelenésekor a DVD+RW volt az újabb, kifinomultabb technológiai eljárásokat magáénak mondható szabvány. Mivel más licence feltételei voltak a gyártásnak, na meg újdonság is volt, az első időkben nem is nagyon ugrottak rá a másodlagos és harmadlagos gyártók - ezért nem volt belőle gagyi. A 8x-os változatok megjelenésére aztán a DVD-R is szépen felzárkózott, most már a DVD+RW semmi olyasmiben nem különbözik tőle, ami nagyobb adatbiztonságot szavatolna bármelyik javára. Eleinte azért volt ennek alapja, mert mint írtam is, a gagyi gyártók nem igazán készítettek DVD+R lemezt, tehát a piacon kapható DVD+R lemezek átlagos színvonala jobb volt, mint az addigra már ''minden bokorban'' gyártott DVD-R lemezeké.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4221) harkai válasza PPeter (#4220) üzenetére


harkai
tag

Mondtad h neked is Pio 212-esed van, milyen dvd-t ír jól, egyáltalán írja vmelyiket is különösen gyengén?

Gigabyte DS3[F10] # E6300@2800MHZ 8] # 2*512/800 Geil Value # MSI 6600GT

(#4222) Cyrin válasza PPeter (#4220) üzenetére


Cyrin
addikt

Én ezt olvasstam a wikipedia-n a -R és +R közti különbségről:
''One example is the ADIP (ADdress In Pregroove) system of tracking and speed control being less susceptible to interference and error than the LPP (Land Pre Pit) system used by DVD-R, which makes the ADIP system more accurate at higher speeds. In addition, DVD+R(W) has a more robust error management system than DVD-R(W), allowing for more accurate burning to media independent of the quality of the media. Additional session linking methods are more accurate with DVD+R(W) versus DVD-R(W), resulting in fewer damaged or unusable discs due to buffer under-run and multi-session disks with fewer PI/PO errors.''

(#4223) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!
Lehet-e elérhető áron olyan dvd írót venni aminek nincs hangja amikor lejtászok egy dvd filmet?

(#4224) PPeter válasza Cyrin (#4222) üzenetére


PPeter
addikt

Ennek a lényegét és praktikus vetületeit már hatvanszor összefoglaltam a lemezeket taglaló topikban, de bemásolom ide is az idevágó részt:
Alapvető gyártástechnológiai különbség, hogy a DVD-R lemezek a préselés során nem kapják meg azokat az előformázott információkat, amelyket a DVD+R esetén kapásból a lemezre kerülnek, tehát a DVD-R lemezek gyártása plusz egy fázisból áll (mondhatnánk úgy is, hogy körülményesebb), egy úgynevezett prewriting process-ből, amelynek során ezek médiaazonosító adatok a lemezre kerülnek. Különbözik még az előre rögzített nyomvonal (mondhatni sorvezető) kialakítása is, amely mentén az írás történik, a DVD+RW szabvány újabb, pontosabb, ugyanakkor rugalmasabb megoldást alkalmaz, (ezt írja le az általad beidézett angol szöveg is, csak én szeretek a lehető legegyszerűbben fogalmazni, ezáltal alapból képes (lehetett volna) mind a CLV, Z-VCLV, mind a CAV, P-CAV írásmódokra (ezek abban különböznek, hogy a lemez külső része felé növekvő kerületi sebességet hogyan használja ki, vagy kompenzálja az író az írási sebesség növeléséhez vagy épp szinten tartásához), valamint jól látszik, milyen gyorsan tudták növelni az írási sebességet a DVD-R-vel szemben.Ha már megírtuk a lemezt, nincs különbség egy DVD-R koronghoz képest a minőség és az élettartam tekintetében.
De ha gondolod, akkor ragozhatjuk még egy darabig.


[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4225) just


just
aktív tag

Hali.
Milyen dvd írót vegyek? Nekem most Pioneer van több mint 2 éve és semmi bajom vele, de mostanában nem követtem a dolgokath melyik a jobb. Tehát mit ajánlotok? Lényeg h halk legyen, gyors, jah és satás.
Thx.

Two things what i hate. People that can't count...

(#4226) TeeJay válasza just (#4225) üzenetére


TeeJay
félisten

hát akkor Pioneer 212 :DDD
halk, viszonylag gyors, jah és satás :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4227) spyduck válasza TeeJay (#4226) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mivel jobb a satás dvd író?

(#4228) just válasza TeeJay (#4226) üzenetére


just
aktív tag

thx, akkor pioneer lesz. pm-ben is ezt a tippet kaptam. :)

spyduck: nemtudom, de én megakarom szüntetni azt a csúnya ata kábelt a gépemből ;)

[Szerkesztve]

Two things what i hate. People that can't count...

(#4229) spyduck válasza just (#4228) üzenetére


spyduck
nagyúr

Engem nem érdekel, h nagyobb a kábel inkább az idegesít, h nagyon hangos!
Nekem Nec 3520-am van.

(#4230) spyduck


spyduck
nagyúr

Akkor vki mondja már meg nekem miért jobb a satás dvdíró mert már kíváncsfáncsi vagyok :DDD

(#4231) harkai válasza spyduck (#4230) üzenetére


harkai
tag

Úgy tudom, hogy konkrétan nem jobb, csak mégiscsak sata kábel. De erre taloán egy okosabb ember normális választ ad :))

Gigabyte DS3[F10] # E6300@2800MHZ 8] # 2*512/800 Geil Value # MSI 6600GT

(#4232) Zenesz13


Zenesz13
csendes tag

Srácok, én már egy ideje azon gondolkozom, hogy mi lenne akkor, ha nem dvd/cd-re írnám ki az adatokat, hanem vinyóra. értem ez alatt, hogy veszek 20k-ért egy vinyót (ha jól tudom már 400 GB-os WD kapható ezért az árért) és erre írom ki az adatokat, majd, ha megtelt akkor veszek egy új vinyót megint. Azért gondolkoztam ezen, mert helytakarékos, nem kell 1 m3-t elkülöníteni a cd-dvd-knek, illetve fél órát keresni utána, hanem gyorsan megvannak. Az egyedüli gondom a tartósság. Vajon egy vinyó tovább bírja élettartamban, mint egy cd/dvd? Illetve, ha vannak más ellenvetések, meg tudnátok velem osztani? :C :C

Thx

(#4233) KopaszÁllat válasza Zenesz13 (#4232) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Értelek én... Lassan utánad dobják a nagy állat HDD-ket, kérdés csak az, hogyha telerakod őket adattal, majd elsüllyeszted pl. egy szekrény mélyére, ahol aztán mozdulatlanul vár, nem rohad-e meg pl. a földmágnesességtől a rámentett tartalom??



[Szerkesztve]

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4234) ngdr88


ngdr88
tag

Hello! Érdemes megvenni az új Samsung 20x-os dvd írót?

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#4235) KopaszÁllat válasza ngdr88 (#4234) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Nem akarom leszólni, de olvastam egy tesztet róla, hogy az előző samsung író (talán a 182-es, vagy a 183-as??) eléggé feltette a mércét és egyelőre az új driva' nem igazolta a felfokozott elvárásokat. Talán egy újabb firmwarerel - ami most még nincs hozzá! - biztosan javulni fog az írásminőség. Szóval, ha nem sürgős, akkor várj, vagy vegyél egy 183-ast. Szerintem.
Üdv, Kopasz
-

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4236) blattida válasza spyduck (#4230) üzenetére


blattida
nagyúr

Semmivel sem jobb. Annak érdemes SATA meghajtót venni, akinek nincs fölös IDE csatlakozója, vagy az alaplapja nem támogatja az IDE-t. De még ma is ügyelni kell a kompatibilitásra, mert nem minden alaplap/vezérlő szereti a SATA ODD-okat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4237) lazydog válasza KopaszÁllat (#4233) üzenetére


lazydog
addikt

Archiválni kell a cuccot egy másik vinyóra is. Utána vaskazettában tárolni, fizikailag két különböző helyen. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#4238) KopaszÁllat


KopaszÁllat
tag

Megoldódott az asztali DVD-felvevő projekt.
Előzmények: [link] , [link] és [link] .

Vettem a hétvégén egy alig használt NEC3520-as írót.
Kapott egy 3.07-es bitsetting-es firmware-t, meg egy 80-eres ULTRA-ATA kábelt a régi 40-es helyett a készülékházon belüli rádiófrekis zavar csökkentése reményében. Az utóbbi két napban alaposan leteszteltem és hála a sorsnak, csinálja amit kell. Ha zsír új (épp akkor bontott) +RW lemezt rakok bele, akkor azt rendesen DVD-ROM típusúra állítja az első felvétel alkalmával. Egy kicsit hangosabban surrog, mint a NEC 2500-as volt, de nagyságrenddel halkabb, mint a 4571-es NEC volt és nem csíkoz bele úgy a felvett anyagba, mint ez utóbbi csinálta, viszont utcahosszt jobban olvassa a korongokat, mint akár a 2500-as NEC, vagy akár a saját eredeti ''fejegysége''.

Szóval, HAPPY END! :C

Néhány hete vettem egy doboz Panasonic +RW-s lemezt (RICOHJPNW11.9) és jól írja:
[kép]
Soha rosszabbat!
Üdv, Kopasz
-

[Szerkesztve]

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4239) Zenesz13 válasza KopaszÁllat (#4233) üzenetére


Zenesz13
csendes tag

Igazából ez csak egy ötlet volt, elgondolkoztam rajta, hogy mi lenne, ha.... De ezek szerint nem jó ötlet :DDD Mindenesetre köszönöm a felhomályosítást :DD Ezek után megyek és megveszem azt a Pioneer 212D cuccot az IPON-nál, illetve ráugrok páros lábbal bakancsban a mostani plextor 708A írómra, mert egyszerűen szar, és nemtom mi a baja.... Nem akar felismerni nagyon sok féle cd/dvd-t, illetve amit felismer azt is szarul írja meg... :W Lehget, hogy azért felrakom hirdetésbe, hátha kapok érte néhány fillért és az illető még meg is tudja csinálni, szóval hasznára lehet. Nemtom.... Mindenesetre idegesít! :(((

(#4240) KopaszÁllat válasza Zenesz13 (#4239) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Nincs mit, bár kissé {OFF-TOPIC!} volt.

Biztosan jól jársz a Pio.val, bár én NEC-es vagyok. Mindössze kétszer csábultam el, egyszer 109-est egyszer meg 111-est vettem. Mindkettő korrekt volt, legfeljebb a hangosságuk ment az idegeimre. (Meg kell tolni őket a hozzájuk való Buffalo firmware-rel, aztán kalap/bot. Ezek után ''elejtik'' a gyári limitáltságaikat és végre rippelnek, mint a szél, és automatice DVD-ROM-ra állítják a book-type-ot. A 111D-t megnyomtam egy ''L''-es firmware-rel, hogy tudjak labelflashelni.)

Mi történt a plextor íróddal? Mesélj!
(Nem vagyok eléggé ''familiar'' a plextor cuccokkal, de ha jól emlékszem, az még eredeti plex., nem pedig valami átkabátolt Lite-On, Sony, vagy Sanyo ''futómű''. Hogyhogy sz*r??)

-

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4241) PPeter válasza KopaszÁllat (#4240) üzenetére


PPeter
addikt

Az eredeti Plextorok épültek Sanyo vezérlőkre.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4242) Alyens


Alyens
aktív tag

Sziasztok!
NEC AD7173S
Asus DRW-1814BLT Black
ezekről???

[Szerkesztve]

http://shrimpland.hu

(#4243) Cyrin válasza PPeter (#4241) üzenetére


Cyrin
addikt

Eddig nem értettem, aszittem fülész-orrász-gigász vagy, de most leesett, hogy az a fejeden egy cd vagy dvd lemez. Vagy esetleg má Blu-ray?? :DD



[Szerkesztve]

(#4244) PPeter válasza Alyens (#4242) üzenetére


PPeter
addikt

Ezekről mi? Van saját topikjuk, meg egy a SATA íróknak külön.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4245) 3x3y válasza Cyrin (#4243) üzenetére


3x3y
aktív tag

Szerintem doktorbácsi...

PF

(#4246) Cyrin válasza 3x3y (#4245) üzenetére


Cyrin
addikt

Azmegmá hogy adná ki magát, hogy Dr. Pán Péter.

Sztem cd az.

(#4247) PPeter válasza Cyrin (#4246) üzenetére


PPeter
addikt

De ráértek ;] , hogy ilyen izgalmas témát találtatok. Az egy CD (vagy lehet DVD is, ami szimpatikus). És nem, nem Pán Péter vagyok. :D

[kép]

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4248) Cyrin válasza PPeter (#4247) üzenetére


Cyrin
addikt

Na csak kiugrasztottam a bokorból, és nekem lett igazam :DDD

(#4249) #95590400 válasza PPeter (#4247) üzenetére


#95590400
törölt tag

én azt csipáztam, mikor az indexes (asszem mogyorósi) pszeudo it újságíró osztotta neked az észt az évfordulós cd bejegyzése kapcsán... csak azért jegyeztem meg, mert én meg a mobiltelefon ámerikába anyázós agybaja kapcsán rugdaltam őkelmét, h akkor mégis mit keres egy ennyire dilettáns valaki az it újságírásban.

[Szerkesztve]

(#4250) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Nekem bevállt a Nec dvd-író.Pioneer-om is volt,de az besz@rt,úgy hogy maradok a Nec-nél :)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.