Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4301) slaci007 válasza wid22 (#4300) üzenetére


slaci007
senior tag

Tudásra nagyon hasonló a két író és mindkettőhöz sűrűn jön firmware frissítés.Ez is a nagy előnyük az LG-hez és a Samsunghoz képest. :R

Tungsram 1896-2022

(#4302) Prosector


Prosector
addikt

Hali Mindenkinek !

Milyen tapasztalaitok vannak ezekről:

Samsung 203B-BEWE ill.
NEC 7170S

Mind2 SATA-s ,a Samu tudja a 20x-ost ,de ez nekem nem szempont,mert 18x-osan sem szoktam írni.

Melyiket érdemesebb venni...? :F

A válaszokat előre is kösz.

(#4303) qdak válasza Prosector (#4302) üzenetére


qdak
addikt

csakis NEC a samsung a legotvarabb, szivtam már vele nekem meg hawerok 1 részének NEC van.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4304) wwhy válasza Prosector (#4302) üzenetére


wwhy
veterán

Én is a Samu 203 és LG H62N között kellett döntsek; LG lett és nem bántam meg (tesztek is igazolják)

Előtte NEC és Pio-k voltak :R

[Szerkesztve]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4305) kicsitomi88 válasza Prosector (#4302) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Nekem 7173as Nec van és megvagyok vele elégedve.

90 87.5 87.8 87.5

(#4306) Prosector


Prosector
addikt

Hali !
Én is az NEC felé hajlottam,de így már biztos,h azt veszem.

Köszi a válaszokat ! :R
(remélem a 7170-es is van olyan jó,mint a 7173-as-Label Flash nem kell)

[Szerkesztve]

(#4307) slaci007 válasza Prosector (#4302) üzenetére


slaci007
senior tag

Samsung felejtős,NEC vagy Pio.

Tungsram 1896-2022

(#4308) Prosector válasza slaci007 (#4307) üzenetére


Prosector
addikt

Mindenki ezt mondja...ennyire szar írókat csinál a Samu...? :U

Nem mintha Samu-párti lennék...(mondjuk a Samu vinyómmal meg vok elégedve,de ez nem jelent semmit)

(#4309) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Jó reggelt!

Tudnátok nekem ajánlani olyan DVD írót( IDE ) ami 9gb-os DVD-t megtudja irni?(6-7e Ft-ig)
(mert most is szereztem olyan játékot(6,5GB) ami nem fér rá a sima 4,7GB-os DVD-re és sehogy se jövök rá hogy a sz@rba tudom ezt 2db DVD-re irni :((( :O .Esetleg erre valakinem valami ötlet?)

Elöre is köszi :R

WOT: kissio

(#4310) Prosector válasza Dr.Én (#4309) üzenetére


Prosector
addikt

Én úgy tudom ma már mindegyik támogatja a DL-t akármelyiket veszed is.

Feljebb dícsérték az NEC-et és a Pio-t is.
Pontosan nem tom,h melyik szériától felfelé tudják írni a DL-t ,de ha kicsit is újabbat veszel akkor sztem tuti nem faragsz rá. meg az eladók is segítenek (már amelyik tud) :)

(#4311) Prosector válasza Dr.Én (#4309) üzenetére


Prosector
addikt

Szét tudod szedni a játékot darabokra (pl.a Commander-rel 700 Mb-os részekre) és így már ki lehet írni 2 dvd-re. Ennek az a hátránya,h minden installnál be kell másolni az összes fájlt 1 mappába,utána össze kell illeszteni őket és a kapott fájlnak át kell nevezni a kiterjesztését. Ezután mehet az install. Ez kicsit macerás,de működik :D (a Dark Messiah így van meg és semmi gond nincs vele).

(#4312) direwolf


direwolf
őstag

Sziasztok!

Úgy tűnik béna vagyok keresésben... nem találom sehol hogy az LG GSA-H62N tudja a LightScribe-ot vagy nem?

Segítsen ki valaki egy igen/nem válasszal.

Köszi

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4313) gg72 válasza Prosector (#4308) üzenetére


gg72
veterán

Én tegnap vettem egy sata-s Samsung SH-S203B írót, mivel egyrészt nagyon olcsó (6ezer Ft), másrészt ódákat zengenek róla a cdfreaks fórumain [link] , gondoltam kipróbálom... Először az a meglepetés ért, hogy támogatja a 6X CLV írást, ha jól tudom, akkor a Samsungok eddig ezt nem tették. A másik, hogy valóban szuper minőségben ír! Igaz, eddig csak 16x mínuszos Verbatimmal és 16X pluszos Ricoh-val próbáltam, de Plextools-szal letesztelve kiváló eredményeket kaptam, még a tesztelés kedvééért 16X sebeséggel megírt Ricoh lemez is elképesztően jó lett! Sok íróm volt már (Plextor 712, 716, Pioneer A09, 111, Liteon), de eddig szuper a Samsung! Nagyon halk is egyébként. Ajánlom mindenkinek!

[Szerkesztve]

(#4314) Dr.Én válasza Prosector (#4311) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszönöm a segitséget :R
Midegyiket megnézem.

WOT: kissio

(#4315) g@bo válasza direwolf (#4312) üzenetére


g@bo
nagyúr

nemtudja, itt egy dobozos előttem, van benne + előlap.

az előző generációt nem dicsérték a tesztben / 55-ös/...

(#4316) direwolf válasza g@bo (#4315) üzenetére


direwolf
őstag

Köszi

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4317) direwolf


direwolf
őstag

Nem teljesen ontopic, de megkérdem a Lightsribe és a Labelflash minőségileg azonos eredményt produkál?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4318) Prosector válasza direwolf (#4317) üzenetére


Prosector
addikt

Saját szememmel ugyan nem láttam,de állítólag a Label Flash szebb,kontúrosabb,élesebb viszont nehezebb hozzá lemezt kapni.

Még1x mondom:ezeket csak hallottam(az igaz,h számtechboltban,de azért nem szentírás).

Ha vki máshogy tudja ,akkor javítson ,mert nem akarom hülyeséggel etetni a fórumtársakat :D

(#4319) Prosector válasza Dr.Én (#4314) üzenetére


Prosector
addikt

Prego ! :DDD

(#4320) qdak válasza Prosector (#4308) üzenetére


qdak
addikt

igen 2 vel volt dolgom s nem olvasta a máshol nec pio és lg vel olvasható lemezekt

aki ezután vesz tegye azt :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4321) g@bo


g@bo
nagyúr

olvasgatok, de nem derül ki, melyik író is manapság a best buy... árban is.

:R

(#4322) Cyrin válasza g@bo (#4321) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát árban nagyon egyformák, eszerint nem érdemes rangsorolni.

Én a Pio-ra szavazok, annak ellenére, hogy a másodikat nyüstölöm, mert az első két hónapot bírt, szinte nulla használat mellett. De ilyen mindegyikben van. Ez alapján nem lehet rangsorolni.

Ami miatt én javaslom, az a csendes működés, szemben a NEC-vel.

(#4323) Richter36


Richter36
őstag

Most vettem egy PIO 112D-t és nagyon megvagyok vele elégedve eddig.
Az LG GSA H10A után olyan mintha Trabantból Mercedesbe ültem volna.

(#4324) wwhy válasza g@bo (#4315) üzenetére


wwhy
veterán

A H62N-t viszont már több komoly helyen dicsérik:

4.5 Stars Excellent [link]


CDRinfo
Pros

Excellent burning quality
Supports the booktype feature
Fast DVD reader
Good software bundle (Nero Express, InCD, PowerProducer & PowerDVD)
Excellent DVD error correction mechanism
SATA interface


Cons

Doesn't support overburning
Not very good CD error correction

[link]

[Szerkesztve]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4325) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek.mondjatok mar nekem SATA-s DVD irot.a legolcsobb is jo.de parat soroljatok mar 9 e ft magassagig :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#4326) blattida válasza PPSH (#4325) üzenetére


blattida
nagyúr

Itt egy pár: NEC 7173S, Pioneer 212, mindkettő a limiteden belül. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4327) PPSH válasza blattida (#4326) üzenetére


PPSH
őstag

ok THX :R de meg megvarok par markat ami meg belefer.amugy a NEC az franko ;] :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#4328) Blackdeath válasza wwhy (#4324) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

érdemes ilyet venni úgy, hogy főleg csak dvd-olvasóként használnám, és ha esetleg néha írkálnék vele?

csak azért kérdezem, mert idáig nem sok jót hallottam az LG írókról, de ez a teszt kicst meglepő számomra.

de közben néztem 1 másikat is:

[link]

ezt is szintén ugyanabból a célból használnám, mint az LG-t.

nos? :F

[Szerkesztve]

(#4329) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Eddig teljesen meg voltam elegedve a nec7173asommal. Most hazahoztam vagy 100 filmmel teleírt arita dvdt amibol 10bol 10et olvasott normalisan asszony kommersz lgje, az en necem meg minden 5odiket jo esetben. ez azert eleg szomoru.

90 87.5 87.8 87.5

(#4330) wwhy válasza Blackdeath (#4328) üzenetére


wwhy
veterán

Jómagam is pont így használom: sokat olvas, keveset ír (havi 1-2 dvd/rw/cd/rw/) és eddig (1 hónapos) tökéletes. Mivel elég sok gép van a közelemben, van itt minden: pl. 4163B-s LG író 8van 5 éves azt hiszem): mai napig tökéletes; Pio 108-as szintén stb. Viszont: Samuból van olyan, h kinyitás után magától behúzza a tálcát :R, Sonyból régebb 5-10et vittünk vissza, azóta ha Sony akkor csak hifi vagy tv, számtech nem jött nekik össze :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4331) g@bo válasza kicsitomi88 (#4329) üzenetére


g@bo
nagyúr

10k egy író.... nem fér bele a minőség...

(#4332) killer76


killer76
csendes tag

Plextor! Mindenkinek azt javaslom!

Intel 775 core 2 QuadQ6600 2.4, ASUS P5B-E , Geil ultra 4x1024 dual 800MHZ,HDD Sata 2 WD 250Gb, VGA EN9600 GT top 512 Mb/256 bit PCIE, táp Chieftech GPS 500W

(#4333) blattida válasza killer76 (#4332) üzenetére


blattida
nagyúr

Melyiket? A 755-760-as már nem kapható, a 800-asok meg nem Plextorok... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4334) g@bo válasza blattida (#4333) üzenetére


g@bo
nagyúr

De ő megmondta most a frankót... :DDD

(#4335) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok, mivel az egyik íróm becsődölt (LG GSA-4166B Lightscribeos, s csak CD-t hajlandó írni és olvasni, na meg Lightscribeot - ha tud valaki valami ésszerű megoldát erre, akkor ne habozzon szólni), míg a másik már sokat látott LG GSA-4082B és csak 2x-esen hajlandó írni. Szóval szeretnék egy használható SATA-s meghajtót, s ki is néztem egyet (mert olcsó, s mert LG-t végül is szeretem):

LG GSA-H62N - 6900Ft [link]

Érdekelne a véleményetek róla, köszönöm.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#4336) medvegy


medvegy
aktív tag

üdv,
igen régen vettem már dvd irót, ezért kissé a téme peremére kerültem.... most eljött a vásárlás ideje ismét... a kérdésem eccerü, milyen ata-s írót vegyek?

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#4337) dzsorden


dzsorden
tag

Hello!

A héten elvileg és amennyiben jól mennek a dolgok, veszek ramot, de még szükségem lenne egy dvd íróra is, mert az idáigi nagyon úgy fest: kiöregedett (MSI DR8A). Őszintén megmondom (mintha ez így névtelenül oly sokat számítana...), hogy nem tudom, hol tartanak az írók manapság, a miénk egy afféle 8xos dvd író volt, ami azt'szem 4xesen ír, 8on olvas(-ott); azt azért remélem, hogy a dvd író azt jelenti, hogy: olvas cd/dvdt, ír cd/dvdt. (?)
Tehát milyen megbízható írót ajánltok 15 - max 20kig a következő konfiggal (nem tudom, ez befolyásol-é valamit is íróknál...)::

MSI PM8M - V alaplap
Intel Celeron 2.8GHz
Galaxy 7300GT agp videokari

?

Előre is köszönöm!

dzsorden

(#4338) skorBooT


skorBooT
tag

Hi!

Nos én is író-t vennék. kb 9 E Huf ig. Asus íróiról hallottatok valamit? Sony Lg már volt. Ami volt nem voltam tőle elájulva,de tisztában vagyok vele ,hogy más típus, más világ. Szval Lg ből elképzelhetőnek tartok valami jót, de megerősítést várok.

(#4339) sklopp válasza skorBooT (#4338) üzenetére


sklopp
őstag

Próbálj ki NEC-Optiarc írót, nálam bevált, olcsó és mindent hibátlanul ír. Korábban NEC írókat használtam tökéletes megelégedésemre, sajnos már csak az említett verziók kaphatók, szerencsére ezek is hibátlanok.

[Szerkesztve]

(#4340) skorBooT válasza sklopp (#4339) üzenetére


skorBooT
tag

Azt nem írtam az előbb,hogy amihez ragaszkodom : Sata, fekete, lightscribe.

Halk ez a Nec?

(#4341) Eagle16 válasza skorBooT (#4340) üzenetére


Eagle16
addikt

Amikor olvas elég hangos.De sebesség is van rendesen...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4342) FireKeeper válasza skorBooT (#4340) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha lightscribe helyett jó a labelflash is, akkor a NEC AD-7173S a te íród!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4343) szasanyi válasza TomBoy1986 (#4335) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha az előző bejött örülj neki, de ha cserélned kell próbálj ki egy Pioneert. Még nem találtam közte olyat ami rossz volt! Igaz DVR-109 és DVR-112D közötti PATA írók voltak... :U Viszont egymás után két LG-t vittem vissza. De több nem fogok. ;]
Most is Pionner PATA íróm van, de ha ezt cserélem nyílván már SATA lesz. Az eddig lecserélt írók használt gépben lettek tovább adva, NEM volt rossz, vagy működésképtelen egyik sem.

(#4344) skorBooT válasza FireKeeper (#4342) üzenetére


skorBooT
tag

Végülis mind1 ,hogy lightscribe v labelflash. Ezekben számomra az a fontos ,hogy nem kell irogatni és pofásak a betük rajta, hogy most melyik szebb vagy melyikre lehet jobb ábrát az már nem érdekel.

Egyedüli szempont,hogy melyikből lesz nagyobb dvd választék, és melyik üres dvd lesz olcsóbb a kettő közül, amikor már teljesen elfog terjedni. Én ebből a szempontból most úgy látom a lightscribe lesz a befutó. De lehet hogy tévedek.

[Szerkesztve]

(#4345) dzsorden válasza dzsorden (#4337) üzenetére


dzsorden
tag

Hi!

Felteszek konkrétabb kérdést: olvasom mindenhol, hogy a pioneer írók a legjobbak - ugye. Van abból 7ezerért is, meg 13ért is az argep.hun. Melyik innen a legjobb (tudásban): [link] mert 6ezer forint igencsak sok pénz - szerintem mindenkinek -, de olyan írót szeretnék ami sokáig bírja, jól, és nem túl drága. A pioneerok pedig elvileg jó írók... ?
Előre is köszönöm!

U.i.: Ha tudtok esetleg még jobbat, akár más márka alatt is (bár ha ez a jó, inkább maradjunk nála), írjátok meg.

Üdv

(#4346) wwhy válasza skorBooT (#4338) üzenetére


wwhy
veterán

GSA-H62N vagy L (olvass vissza, teszteket linkeltem is)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4347) wwhy válasza dzsorden (#4345) üzenetére


wwhy
veterán

hogy a pioneer írók a legjobbak
mindenhol a Plextorok a legjobbak :)) hogy a Pio-k jó írók, nem kétség, egy 108-as kb. 2 éve mind a mai napig hibátlanul teszi nálam a dolgát. Viszont igaz ez NEC 4151-re (ha jól emlékszem a típusra) is :)

[Szerkesztve]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4348) g@bo


g@bo
nagyúr

LG GSA-H62N


ez mennyire lett baba, már aki vett.... H55 nem volt ragyogó választás..

(#4349) fjani válasza wwhy (#4324) üzenetére


fjani
tag

A német chip magazin rangsorát is vezeti az lg h62n, egy olyan kérdésem lenne hogy a cd írást ez is tudja 4x-es sebességgel mint a h42n ???

(#4350) g@bo válasza fjani (#4349) üzenetére


g@bo
nagyúr

az minden lg-t felpontozott...

[link]


pedig jó lenne a pio, de ritka a 212 nem D változat. a nec darabjai se rosszak.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.