Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4401) littlelion21 válasza MaSzKa (#4399) üzenetére


littlelion21
addikt

Köszönöm, sokat segítettél! :) Azt hiszem, megfogadom a tanácsod!

(#4402) Csabipici válasza MaSzKa (#4394) üzenetére


Csabipici
aktív tag

Köszi!

(#4403) MaSzKa válasza IRON STORM (#4400) üzenetére


MaSzKa
senior tag

nekem a legújabb nero 182D ír ki meg 1 csomo teszprogi is

az más dolog hogy a az egyik ide másik sata és emiatt más a vezérlő és a csatlakozófelület

és persze a L az támogatja a Lightscribe-t

lényegben a lényeg amit megírsz hasonlóan jó minőségü lesz mintha 182D-be írtad vola :C

(#4404) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Hali!
Ajánljatok nekem légyszíves valami dvd írót, ahol az elsődleges szempont az olvasási képesség lenne:)
szal olvasson be mindent, és halkan tegye a dolgát.
Ha lehet mellőzzük a samsungok ajnározását, legalábbis ne ez legyen az egyetlen indok mellette :) (jelenleg egy samu van, fogalmam sincs melyik, de nem vagyok elégedett... persze lehet h csak a széria miatt)
btw az sem utolsó szempont hogy ne legyen teleírkálva az eleje :)

köszi

...csak én vagyok helikopter?

(#4405) MornKapitány


MornKapitány
tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy szeretnék egy régi gépembe DVD írót venni. Már egy korábbi kérdésemre egy másik topicban azt a választ kaptam, hogy tökéletesen működni fog a 800 Mhz-es pcmben a DVD lemez másolás. Egy 3 éves 16x DVD olvasó van jelenleg benne. Az még megfelel a célnak, vagy azt is le kell cserélnem? Milyen DVD írót ajánlotok? Sebesség, biztonságos írás stb lényeges, mert sok DVD-t szeretnék vele írni. 10. 000 Ft-os árig érdekelne. Mire kell a vásárlásnál odafigyelnem? Gondolom ehhez a géphez SATA csatlakozós nem jó, csak IDE-s. Erre oda kell figyelnem, vagy egy DVD író általában mindegyikkel kompatibilis?
Válaszotokat előre is köszönöm, Kapitány

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#4406) blattida válasza MornKapitány (#4405) üzenetére


blattida
nagyúr

Hello!
A dvd olvasód maradhat, ha jól működik.
IDE csatolós írót vegyél, a SATA-s nálad nem működne.
NEC-t vagy Pioneer-t ajánlok. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4407) anxius válasza MornKapitány (#4405) üzenetére


anxius
aktív tag

Ajánlom a Pioneer,és az Asus dvd-íróit!

(#4408) TeeJay válasza littlelion21 (#4397) üzenetére


TeeJay
félisten

Pioneer 112D
6500körül van pesten az Aqua-ban

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4409) prolika


prolika
csendes tag

sziasztok:)

elromlott a dvd írom egy asus(pioneer belsővel).nagyon meg vagyok vele elégedve ugyhogy nem azt szeretném tudni hogy milyet vegyek, mert maradnék ennél mivel bevált.csak arra lennék kiváncsi hogy egy régebbi típust vegyek vagy esetleg a legújabbat?a gépem nem egy mai darab 1,7 ghz, fél giga memória stb.attól félek hogy a legújabb technikát nem fogja komálni:).igazából nemtom hogy sata legyen e vagy mi.meg hogy legyen e lightscribles vagy mi a rák meg hasonló.szal a gépem függvényében segítsetek meg magyarázzátok el miért satat miért ne stb.főleg cd-t akarok írni abból is philips-et, dvd-ből csak verbatim v tdk.a lényeg hogy nem egy márkanevet várok hanem hogy milyen fejlett technikájú legyen, a gépem és a cd írás függvényében.mondjuk igazság szerint nemtom hogy a pioneer most hol található a megbíhatóság terén de sztem azt veszek.....

előre is kössz a segítséget!!!!

(#4410) blattida válasza prolika (#4409) üzenetére


blattida
nagyúr

Pioneer, NEC, Lite-On. Régebbi tipust nem kell erőltetni. A gépedbe nem köll SATA-s, nem is támogatná, egyébként pedig semmi előnye a SATA csatolófelületnek, leszámítva azokat az eseteket, amikor csak SATA csatolók vannak az alaplapon és akkor marad a SATA-s meghajtó.
Ez a technikai fejlettség elegendő a gépedhez. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4411) prolika


prolika
csendes tag

köszi blattida:):)

(#4412) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Mod: Tegyük fel nem írtam semmit :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#4413) oliba


oliba
őstag

Hali

Volna egy kérdésem. Melyik jobb ez a kettő közül?

DVD író: NEC ND-7173S SATA DVD író fekete/fehér 1 év garancia: 6900,-
DVD író: Pioneer 212D SATA 18X +/- Dual Layer, fehér/fekete 1 év gar: 7500,-

Azért kell sata, mert akkor így már el tudom űzni a gépemből azt a csúnya ide kábelt, ami ott éketlenkedik a házba.
Esetleg ez olyan kérdés, mint pl melyik jobb, bmw, vagy a mercedes??

Tudom nem olvastam el az összes hszt és keresőt sem használtam, de aki válaszol, neki nagyon megköszönöm :)

(#4414) Cyrin válasza oliba (#4413) üzenetére


Cyrin
addikt

Bár nekem 112D van, de semmi hangja nincs, a NEC-re sokan panaszkodnak hangilag. Sztem ez alapján Pio.

(#4415) kicsitomi88 válasza Cyrin (#4414) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Én is panaszkodnék a NECre, lehet h az en készülékemben van a hiba, de meg kellett volna hagyni az LG combomat olvasonak :(

90 87.5 87.8 87.5

(#4416) oliba válasza Cyrin (#4414) üzenetére


oliba
őstag

Nekem meg most pioneer 110D-m van és nem vagyok megelégedve vele. Nem ront dvd-ket, de nagyon lassan olvassa be őket és ha másolok róla, akkor is tök lassan csinálja.

(#4417) Cyrin válasza oliba (#4416) üzenetére


Cyrin
addikt

Hiába, egyik író sem tud olvasni, arra nekem is legjobb volt a régi Pio DVD-ROM-om.

(#4418) TeeJay válasza oliba (#4416) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább örülnél neki hogy szépen lassan csinálja de hibátlanul legalább
közlöm veled az NEC írók azé olyan marha hangosak mert az 16x sebességgel olvassa a lemezt és ami pl gagyibb azt lehet be se tudja olvasni.

pont ezért szeretik a Pio DVD írókat mert hibátlanul írnak olvasnak és csendesek nagyon
de hát ha neked a sebesség számít akkor NEC írót kellett volna venned
utána meg azért sírnál itt a topikban hogy mié ilyen hangos a DVD íród :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4419) TeeJay válasza Cyrin (#4417) üzenetére


TeeJay
félisten

ez elég nagy marhagás volt hogy egyik író se tud olvasni :D
lehet hogy 10x jobban olvasnak mint egy régi DVD rom :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4420) Cyrin válasza TeeJay (#4419) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát nálam nem így van, mind a Plextor CD író, mind a Pio 112D sokkal gyatrábban működik, mint a régi Pio DVD olvasóm, amit csak azért nem raktam vissza a gépbe, mert nem volt IDE csatlakozó több. És ez tapasztalat, nem marhaság.

(#4421) Richter36 válasza Cyrin (#4417) üzenetére


Richter36
őstag

Az én Pio 112D-m tökéletesen olvas.

(#4422) Cyrin válasza Richter36 (#4421) üzenetére


Cyrin
addikt

Az enyém is, csak a dvd-rom-hoz képest lassan.

(#4423) TeeJay válasza Cyrin (#4422) üzenetére


TeeJay
félisten

mert a DVD-ROM-od 30x sebességgel olvas DVD-t is?
a Pio 110-111-112 írók úgytudom DVD-R vagy DVD+R lemezeket max 12-13x sebességgel olvassák (a lemez végén)
ez teljesen tökéletes mert a Pioneer az egyik legjobb olvasó
minden sz@rt beolvas és csöndes

ha gyors DVD olvasó/író kell akkor meg vegyél NEC írót de akkor meg majd azért fogsz sírni hogy olyan hangja van mint egy fűrésznek mivel az meg tekeri a lemezt ezerrel (lemez végéig 16x sebességet ér el)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4424) Cyrin válasza TeeJay (#4423) üzenetére


Cyrin
addikt

Mondom tapasztalat, ezzel tök fölöslegesen vitatkozol, és húzod fel magad, és írsz ilyeneket, hogy "lehet", meg "úgy tudom".

A 112D-vel meg elégedett vagyok egyébként.

(#4425) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!

Van érdembeli különbség a Sata ill Pata csatlakozású dvd íróknál?
Egy lightscribe írót tervezek mostanság, egy asust szemeltem ki. Milyenek ezek az asusok?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#4426) blattida válasza rzerge (#4425) üzenetére


blattida
nagyúr

Érdembéli különbség nincs.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4427) Vidori válasza rzerge (#4425) üzenetére


Vidori
aktív tag

Csak ha nincs elég pata csatlakozód akkor vegyél satát, egyébként sebességben nincs észrevehető különbség.Az asus pioneer belsős, mert a pio csak az oemeknek gyárt lightscribe-os írót!

(#4428) Vidori válasza blattida (#4426) üzenetére


Vidori
aktív tag

Nekem ASUS DRW-1814BL van, ez már 1.2-es lightscribe-ben is gyors kb 13-15 perc alatt címkéz.És szinte minden formátumot visz ram,dl+- és dobozos néróval kb. 8 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#4429) PPeter válasza Vidori (#4427) üzenetére


PPeter
addikt

Az Asus írói most már nem Pioneer belsővel szereltek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4430) Vidori válasza PPeter (#4429) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hanem?Kérhetek infót? :R

[ Szerkesztve ]

(#4431) PPeter válasza Vidori (#4430) üzenetére


PPeter
addikt

A legújabb íróik már Mediatek vezérlőchipre épülnek és felépítésben leginkább a Lite-On drive-ok hasonlítanak, de nem egyeznek meg egyetlen konkrét Lite-On modellel sem.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4432) Vidori válasza PPeter (#4431) üzenetére


Vidori
aktív tag

És a liteon jobb mint a pio? Talán a sonynak is ő gyárt.( régen)

(#4433) PPeter válasza Vidori (#4432) üzenetére


PPeter
addikt

Nem mondanám, hogy jobb. Más. Valamiben jobbak az egyes modellek. De mint írtam, a mostani Asus írók nem feleltethetők meg teljesen egyik Lite-On írónak sem. Egyébként a 1814-es Asus író kellemes kis drive lett (miután az első borzalmas firmware után kijöttek a javítások hozzá).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4434) Vidori válasza PPeter (#4433) üzenetére


Vidori
aktív tag

Előtte lg-4040b és lg-4163b volt.Az asus halkabb az lg nem szerette a princot.Most verbatimot
használok kb. két éve.Ebből kb. 3-4 %-os a selejt, de lehet hogy az íróprogram miatt.Deep burner és ha 1 darabos isot írok vele akkor hibázik, mind az asus mind az lg.

(#4435) rzerge


rzerge
aktív tag

akkor legyen inkább NEC vagy Pio?
lightscribe kellene, ez a támpont:)

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#4436) wwhy válasza PPeter (#4433) üzenetére


wwhy
veterán

Esetleg nem tudod h LG-hez (H62N) firm-t hol lelhetek fel :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4437) PPeter válasza wwhy (#4436) üzenetére


PPeter
addikt

Ha az LG oldalán és a szokásos firmware forrásoknál (rpc1.org, tdb.rpc1.org) nincs, akkor nem tudom.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4438) wwhy válasza PPeter (#4437) üzenetére


wwhy
veterán

Az rpc1-nek még a listájában sincs sajnos, úgy hogy marad a gyári :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4439) Maksifül


Maksifül
senior tag

pioneer 109-es íróm van/volt, merthogy megadta magát. Nem tudom, miért, de párszor előfordult, hogy 100%-nál nem akarta az Istennek sem abahagyni a DVD írást, akár fél óráig is képes volt pörögni, ha hagytam... S mivel máshogy nem lehetett leállítani, feladatkezelő.. lfeladat befejezése, s mivel ilyenkor még mindig javában pörgött, kénytelen voltam újraindítani a gépet.
Legutóbb is ezt csinálta, de mióta újraindítottam, zsinórban 4 lemezt rontott, aztán tettem fel 8as Nero-t. Na azzal gond nélkül megírt egy RW-s cd-t, de DVD-vel nem boldogul. Vagy két percig forgatja kegyetlenül, de 1%-nál feljebb nem megy, de legalább most nem is cseszi el a lemezt.
Eddig sem voltam elájulva a Pio írótól, már csak azért sem, mert a tálcája kb 2-3 hét után már csak unszolásra záródik be, de ezek után már tutira nem fogok Pio írót venni.
Kérdés tehát az lenne, hogy mely írók szeretik a Ridisc 16X-os lemezeket,bár 8X-osan szoktam írni csak, ne legyen SATA-s, ellenben nem baj, ha halkabb, mint egy turbina

Köszönöm a tippeket. :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#4440) Anthony28 válasza Maksifül (#4439) üzenetére


Anthony28
őstag

7 éve Pio írókkal írok, nem kevés lemezt megírva, de csak jót tudok mondani róluk.Persze volt kevésbé tartós széria, de összességében a legjobbak között van! :K Tehát ebből adódóan a lemezeket is ismergetem, és hát a Ridisc-et a legrosszabbak között említeném.Jelenleg TDK,Japán Verbát érdemes venni, a Ridisc-et meg felejtsd el.Hosszú távon, ami már 2-3 hónap után is jelentkezhet visszaolvashatatlan lesz a lemez.Gondolom ezt nem akarod.Tehát lehet nem is az íróval van a gond... :U

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#4441) wardred


wardred
tag

Üdv!

Az volna a kérdésem, hogy ha egy DVD-íróra csak sima SATA csatlakozás van feltüntetve, attól még kompatibilis a csak SATAII-s alaplappokkal igaz?

alaplap
dvd-író

Válaszokat előre is köszi! :R

(#4442) gyalak válasza wardred (#4441) üzenetére


gyalak
tag

Igen :C

(#4443) gyalak


gyalak
tag

Pio 212-esem mellé kellene még egy sata-s író,csak nem tudom milyen legyen még egy pio-t nem szeretnék,viszont NEc és LG-közt nem tudok dönteni.Vagy ha esetleg van javaslat más gyártótól szívesen venném!

(#4444) Kicsirics77 válasza gyalak (#4443) üzenetére


Kicsirics77
veterán

7170S vagy 7173S
mindkettő jó választás lehet szvsz magamnak az LG-t nem eröltetném

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4445) Anthony28 válasza gyalak (#4443) üzenetére


Anthony28
őstag

Csak NEC. PIO és NEC-n kívül nem nagyon van tartós,stabil problémamentes író. ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#4446) gyalak válasza Kicsirics77 (#4444) üzenetére


gyalak
tag

A 7191S-ről hallott már valaki? Lehet itthon kapni?

(#4447) IRON STORM válasza gyalak (#4446) üzenetére


IRON STORM
őstag

Még nem láttam listákban, egyébként Lite-On klón.

Csak a TDi!

(#4448) Maksifül válasza Anthony28 (#4440) üzenetére


Maksifül
senior tag

Végülis egy Pioneer 112D mellett döntöttem. Sikeresen megítam vele egy sima DVD-t, és egy Double-Layer-est is. Csak így tovább.
Sajna, csak egy év garanciát adtak rá, de inkább ne legyen rá szükség.

Köszi a tippet! :))

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#4449) Generator


Generator
csendes tag

Sziaszok!

Most szeretnék venni egy új dvd-írót, és segítséget kérnék: jobb-e a SATA-s író, mint a "hagyományos", vagy mindegy? A potenciális jelöltek: NEC 7173-as, de van IDE és SATA csatlakozós is.

Köszi, üdv

(#4450) Cyrin válasza Generator (#4449) üzenetére


Cyrin
addikt

Mindegy, de én úgy látom, hogy a SATA-s gépekkel több a gond, de ez persze nem a dvd író hibája.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.