Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4351) g@bo válasza g@bo (#4350) üzenetére


g@bo
nagyúr

[link]

hmm..

(#4352) dzsorden válasza wwhy (#4347) üzenetére


dzsorden
tag

Akkor remélem nem vétek, amikor holnap megveszem a Pioneer 112D dvd-writeremet... Nahát akkor köszönöm a megnyugtatást! üdv

(#4353) direwolf


direwolf
őstag

Ma beszereltem egy 7173s-t. Már csak Labelflashelhető korongok kellenének. Jól látom, hogy kezdenek eltűnni a ''polcokról''? Sajnálnám, mert SATA Lightscribe-ból meg írók nem nagyon vannak :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4354) wwhy válasza direwolf (#4353) üzenetére


wwhy
veterán

Labelflash korongot csak a Fuji csinál(t) - ha jól tudom.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4355) wwhy válasza dzsorden (#4352) üzenetére


wwhy
veterán

Persze h nem :) ha baja lenne gariba kicserélik ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4356) wwhy válasza fjani (#4349) üzenetére


wwhy
veterán

4x :F 10 éve írtam 4x-el. talán 4Xx-re gondolsz? Nem tudom, mert CD-t csak ritkán írok és azt is RW, 24-32x, Verbatim.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4357) wwhy válasza g@bo (#4351) üzenetére


wwhy
veterán

Lásd korábi linkjeimet :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4358) drizzt1666


drizzt1666
tag

Sziasztok!

Egy aprócska kis segítségre (pontosabban tanácsra) szorulnék.
Meglehetősen tanácstalan vagyok, és nem is igazán értek hozzá, ezért inkább rátok hagyatkozom. Igen, tudom a google a barátom, a wiki meg a barátnőm, de nincs kedvem oldalakat olvasgatni és számomra érthetetlen szintetikus tesztek eredményeit böngészni.

Szóval a helyzet az, h a keret max 10000 forint (ahogy nézegettem az árakat, ez még nem vészes)
A modellek, amik közül választhatnék (egy webshopban turkáltam össze őket) a következők:
- LG Light Scribe (GSA-H50LBB)
- ASUS DRW-1814BLT Fekete SATA
- Pioneer 112-D

Ahogy észrevettem, sokaknak a Pioneer a befutó (gondolom nem véletlenül) bár h őszinte legyek, nekem az ASUS is nagyon bejövős (leginkább a sata illesztő miatt, mert nagyon elcseszett helyen van IDE csati a deszkámon). LG-ről nem tudok nyilatkozni, most is egy LG íróm van (CD, a régi filléres írók korából) és semmi bajom sincs vele. Az sem igazán szempont h van e lightscribe. Jó muri, meg esztétikus, de ha ezen múlik akkor nem. (Eléggé amatőr kérdés, de mennyire elterjedtek a Lightscribe-os illetve az olyan lemezek, amikre lehet nyomtatni? Idáig nem igazán érdekelt, de hamár disznó...)
A helyzet tehát adott, várom a tanácsokat, véleményeket, esetleg a bash-t amiért nem olvastam vissza és nem használtam a keresőt :D
Köszi előre is :R

[Szerkesztve]

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#4359) livin


livin
csendes tag

Hi!

Azt szeretnem megtudni hogy abit ic7-es lapon mukodnek a satas irok?

(#4360) fjani válasza wwhy (#4356) üzenetére


fjani
tag

igen 4x-en, ha behelyezel egy üres cd-t felkínja-e a 4x írást mint pl a h42n mert a h30n satás a min. amit felkínál 16x-s. Kifejezetten audio cd írás miatt kérdezem csak ezt szoktam 4x-en írni.Ez döntő szempont lenne vásárlás előtt, mert Pio 212-n gondolkodtam még de a 112d-vel annyi negatív tapasztalatom volt hogy nem merek újra rápróbálni a pio-ra

(#4361) Blackdeath válasza drizzt1666 (#4358) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

jól látod, hogy sokaknak befutó a pio 112d. mint ahogy nekem is. már március óta.

lekopogom, idáig semmilyennemű probléma nem volt vele. kicsit lassan olvas. ennyi. :C

szal én is csak ajánlani tudom! :C egyébként meg csak olyan 6-7k az ára. szal még meg is éri ennyiért.

(#4362) sklopp válasza drizzt1666 (#4358) üzenetére


sklopp
őstag

Azért nézz körül a NEC írók között is, nekem több példány is kiválóan működött, mind hibátlanul, szerintem ár-érték arányban messze a legjobbak között vannak.

(#4363) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!
Az itt felvázoltak [link] alapján 5leteket várok:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4364) skorBooT


skorBooT
tag

Hi!

Körbenéztem kicsit. Sajnos kevés író van egyáltalán a piacon. Legalábbis azokban a 4-5 boltokban, ahonnan szívesen rendelek. Leginkább Lg-k Nec és Asus. Persze láttam Pio és Plextorokat is meg samsungot,de vagy nincs LS támogatás vagy drága vagy Samsung:). Nec nálam necces, mert úgy láttam, olvastam ,hogy sokan panaszkodnak a hangjára és nem Ls-t ,hanem LF-t támogat. Egyéb igényeim a kiválasztásnál : Fekete, Sata.

LF dvd-k ből én kifejezetten kevesebbet látok a nagy dvd áruló helyeken . Szóval a lényeg, hogy szerintem LS elterjedtebb és nagyobb a választék -> következésképp vagy már olcsóbb vagy az lesz. /Ez persze kifejezetten szubjektiv vélemény/

Lg ből rengeteg típus kapható mindenhol, azt amit ajánlott itt nekem valaki nem találtam. Viszont erről a tipusról - ASUS DRW-1814BLT Fekete SATA jókat hallottam, firmware frissités után az egyetlen probléma amit vele kapcs többen észrevettek : '' Néhány dvd-t lassan kezd beolvasni'' megoldódott, legalábbis a leírtak szerint. Úgyhogy kezd nálam kikristályosodni a vétel tárgya.

A véleményem természetesen nem szentírás. Nekem sem mondanak túl sokat a különböző táblázatok, annyira nem érdekel a kökemény szakma. Átlagos felhasználó vagyok, átlagos tapasztalattal, és átlagos igényekkel. Ez alapján nekem Asus eddig a bejövős.

(#4365) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

Samsung 183L Sata 2év (182D belsővel) Lightscribe

ezt vegyétek a legjobb iró 2év garival

a ph-n a legjobb helyezést ez érte el (182D) kiváló író

nekem Samsung W162C volt

most 1 Samsung 183A van ami tökéletsen ír főleg TDK lemezre

csak ajánlani tudom és nem is drága

(#4366) Isti^ válasza livin (#4359) üzenetére


Isti^
csendes tag

Is-7-ben megy! Most vettem egy Pioneer 212D-t.. tuti.. :))

(#4367) CséZé


CséZé
őstag

Szerintetek milyen dvd írót vagyek? Én speciel Pioneer-ra gondoltam, és sata-sra, mi a különbség az ide csatolójú és a satás között? Mert az új gépbe nem tervezek ide csatis dolgokat :))

(#4368) Cyrin válasza CséZé (#4367) üzenetére


Cyrin
addikt

Mi, mi, hát a csatoló!!! :))

(#4369) CséZé válasza Cyrin (#4368) üzenetére


CséZé
őstag

Nem egészen úgy értettem :)
De ha más különbség nincs akkor kösz a választ :DDD

(#4370) as_Rock válasza CséZé (#4369) üzenetére


as_Rock
őstag

Állítólag egyes nforce-csipszetekkel nem tükéletes az együttműködés a s-ata csatolójú írók esetén, (én is ezért kérdezősködök), a konkrét alaplap és író párosnak vétel előtt olvass utána.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4371) CséZé válasza as_Rock (#4370) üzenetére


CséZé
őstag

nem nforce-os chipszetem lesz :DDD

(#4372) wid22


wid22
aktív tag

Nekem a Sata s LG H30N irot a MSI K8N Nforce Chipes lap simán fölismerte. Csak beraktam nem telepiutettem semmit.

(#4373) Midway válasza as_Rock (#4370) üzenetére


Midway
senior tag

ASUS a8n sli alaplap nforce4 chipset. Hol lehet meglesni ,h jó-e hozzá a sata dvd író? :F

(#4374) Richter36 válasza Midway (#4373) üzenetére


Richter36
őstag

Próbáld meg az alaplapod topicjában, hátha van valakinek tapasztalata.

(#4375) Kicsirics77 válasza Midway (#4373) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem működött vele anno mikor asus lapom volt

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4376) Janoska26


Janoska26
addikt

Üdv Urak, Sata-s DVD írót ami óccsó és jó persze milyet ajánlottok?

(#4377) Midway


Midway
senior tag

THX! :K

(#4378) Kicsirics77 válasza Janoska26 (#4376) üzenetére


Kicsirics77
veterán

optiarc
nec
samsung
lite-on
asus
pioneer
válogass

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4379) 1010


1010
őstag

milyen dvd írót vegyek ami light sribe os?

(#4380) Kicsirics77 válasza 1010 (#4379) üzenetére


Kicsirics77
veterán

optiarc
nec
samsung
lite-on
asus
pioneer
válogass

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4381) ivcsi86


ivcsi86
tag

hali.
Pio 112d-vel ti sem tudtok cd irni/olvasni?

(#4382) 1010 válasza Kicsirics77 (#4380) üzenetére


1010
őstag

samsungot hozatok
az jó lesz?

remélem jár hozzá ajándék

az asus hoz ami egy hét után bedöglött nem járt semmi

(#4383) Cyrin válasza ivcsi86 (#4381) üzenetére


Cyrin
addikt

Vidd vissza, kicserélik gariba.

(#4384) 1010


1010
őstag

itt a samu író van hozzá minden
szépen csomagolva 3féle előlap
kicsit normálisabb mint a smu de a minőség azonos
vagy picit jobb

(#4385) Midway válasza 1010 (#4384) üzenetére


Midway
senior tag

Mennyiért fáj egy ilyen most? :U

(#4386) MaSzKa válasza 1010 (#4384) üzenetére


MaSzKa
senior tag

:R grat üdvözöllek a Samsungosok táborába
regisztráltasd a samsung.hu-n

(#4387) Gerrie


Gerrie
csendes tag

Üdvözletem!

Mostanság készülök dvd-írót venni. Jelöltjem között szerepelt a pioneer 112D, valamint a NEC 7173, de mivel egyik sem LS képes ezért elvetettem őket.

Aztán ráakadtam a Samsung SH-S182M íróra. Egyfelől kedvező kritikát olvastam róla, ajánlották is a fórumban, másfelől meg sok olyat olvastam h bármit, csak samsungot ne:)

Szóval kiváncsi lennék a véleményetekre az íróval kapcsolatban.

7500 HUF-ért már bárhol hozzá lehet jutni, LS lemez 200-ért kapható hozzá, verbatim, amit a tesztben külön ajánlottak hozzá, illetve a 2 év garancia sem elhanyagolható.

(#4388) MaSzKa válasza Gerrie (#4387) üzenetére


MaSzKa
senior tag

akik azt mondjak samsungot ne azok nem értenek ehhez (tutti van nekik is samsung alkatrész a gépükbe, csak nem tudnak róla :-))

vedd meg nem fogsz benne csalodni
2év garival

sokáig (évekig)a samsung volt a piacvezető a világon a félvezető és kécsőgyártásan
most is 4téren is világelsők, ha valaki nem tudná

(#4389) 1010 válasza Midway (#4385) üzenetére


1010
őstag

8pengő
volt...
write master vagy micsoda

akarok a notiba is egyet
ami sribe os :)

(#4390) 1010


1010
őstag

nem hiszme el megint be sazrt ez a kurva ls
nem tudok cimkézni mert valmi update et irki de nem engedi cimkézni a lemzt ha nemet nyomok
már leszedtem valmi update et de akkor se
:W :W :W :W

kivágom a szarba az egészet

2db dvd csináltam és megint van vele valami

(#4391) MaSzKa válasza 1010 (#4390) üzenetére


MaSzKa
senior tag

töcsd le a legújabb nérot
origu.hu szofverbázis
lightscribe szoftvert [link]
samsungodd.com lejujabb firmwaret az irodhoz

(#4392) 1010 válasza MaSzKa (#4391) üzenetére


1010
őstag

de nekm a legujabb verzió van fenn már 20x leszedtem az update et hozzá és
igy is csinálja
egy lem,ezt nem tudok csinálni mert kiadja hogy update update

de nek az uj van fenn :O :O :O
:W :W :W

ezen beszartok

a verzió ugyanaz mint az ls oldalán és akkor is kéri az update és semmit nem enged csinálni

(#4393) Csabipici


Csabipici
aktív tag

Sziasztok!

Melyik SATA DVD írót javasoljátok a következő lemezekhez:
TDK (TTH02)
Verbatim (MCC 03RG20)
Pio 212-esre gondoltam, de úgy láttam a tesztekben, hogy a Verbatim (MCC 03RG20) lemezeit nem túl jól írja... :F

(#4394) MaSzKa válasza Csabipici (#4393) üzenetére


MaSzKa
senior tag

egyértelmű a ps-testből a Samsung 183L 7300ft 2évvel sata
ha nem kell sata akkor 182D belsős samsung ami lightscribet is tud

(#4395) MaSzKa válasza 1010 (#4392) üzenetére


MaSzKa
senior tag

vagy te nem értesz hozzá vagy rossz az irod
vidd vvissza akkor van rá gari ugyis 2év cserékék ki

(#4396) 1010 válasza MaSzKa (#4395) üzenetére


1010
őstag

elég érdekes hogy már a második íróm a szar
ujra teszem a gépet
aztán meglátom mit csinál

(#4397) littlelion21


littlelion21
addikt

Üdv!
Az a kérésem,h ajánljatok vmi jófajta DvD-írót. Az igényem annyi, h az elérési ideje gyors legyen. Az írási gyorsaság másodlagos, havonta 1-2 Cd-t/DvD-t írok, és ilyen szempontból türelmes vagyok.
A mostani - mittoménmilyen LG - ilyen szempontból egy rakás szar, valamikor fél perc is eltelik mire fölfogja, h mi van benne - majd nagykegyesen megpörgeti... Én meg szétverem a billentyűzetet. Ezen kívül hangos mit a nyavaja - bár ez szintén másodlagos.

(#4398) MaSzKa válasza littlelion21 (#4397) üzenetére


MaSzKa
senior tag

én mindenképpen Samsung 183L javaslom Sata mennek a Starfoce-os játékok és támogatja a Lightscribe 2év gari van rá halk és meg lehet venni dobozosba is 2elő lappal
182D belső van benne ami a legjobb az összes író közül

nekem jelenleg 183a van

(#4399) MaSzKa válasza MaSzKa (#4398) üzenetére


MaSzKa
senior tag

ja ls nem utolsó sorban mindent olvas és mindent ír

a pioneer 109 és pl nem olvasta be és nem is tudta megirni a verbatim 6x dvd-rw-t és a tdk dvd-rw 4x et se
lg se olvasta be se az újabbfajta pio se
egyedül a nec csinált vele valamit

a samsung meg tökéeltesen kezelte

a samsung nak 1 hibája van hogy sokan azt terjesztik indokolatlanul a hogy szar pedig világ első 4 kategóriába is :R 2006-ig valami 10éven át ő volt a képcsőgyártásaban az 1. és félvezető iparban is piac vezető pl. dram-ok

(#4400) IRON STORM válasza MaSzKa (#4398) üzenetére


IRON STORM
őstag

Tévedsz mert nem 182D belső van benne. 182D-ben 1898E chipset van a 183L-ben pedig 1899LE.

Csak a TDi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.