Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4101) greeneye166


greeneye166
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Én lemondanék a Lightscriberól, ha tudnék jó áron szerezni lemezeket a Lebelflashhez. Ez az egy ami visszatart. A legolcsóbb LF lemezt (DVD) 330ért láttam és Fuji.

Ahova viszem vissza a készüléket cserélni, a következő Pio és Nec típus van:
Pioneer 112 tud LFet mert erről semmit nem láttam? A másik készülék az NEC AD-7173A.

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#4102) Apollyon válasza greeneye166 (#4101) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Labelflash a Fuji technológiája, és más márkában nem fogsz (még) találni. Ennél olcsóbb nincsen, és a Labelflash lemezek mind DVD-k.
Én a NEC-t javaslom.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4103) greeneye166 válasza Apollyon (#4102) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Köszönöm a választ. Sajnos nekem drága a labelflash lemezek ára. Maradok a Lightcribenál. Ebből viszont a választék csupán LG vagy Samsung (utóbbi nem kell) a 9000Ft alatti kategóriában. A Liteon márkával Debrecenben még nem találkoztam és a Teac-al sem. :(

Az LG típusokon viszont nem tudok elmenni. Fekete kéne. LS képes és ennyiért a legjobb típusa.

Mennyi a korkülönbség az LS és az LF tecnológia közt. Ez indokolná a lemezek közti árkülönbséget, vagy az LS elterjedtsége az LFel szemben?

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#4104) Apollyon válasza greeneye166 (#4103) üzenetére


Apollyon
Korrektor

[kép]
[link] [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4105) greeneye166 válasza Apollyon (#4104) üzenetére


greeneye166
aktív tag

LG H42Lre esett a választás. Fekete OEM. Ára 7068Ft (bruttó)
Arra nem sikerült rájönni, hogy a H44 mivel tud többet. Elvileg gyorsabb, de ez is bírja a 18X DVDt írni, ill LS képes. Tehát passz. Google barátomat végignéztem :DDD

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#4106) Balupapa


Balupapa
senior tag

Hali!

Meghalt a garis DVD iróm ( samsung SATA-s fekte 16xoros )
őszintén szólva én más tipust szeretnék helyette! Milyet ajánlotok alienből?

(fontos hogy fekete és SATA-s legyen :)) az se árt ha dvd-ramot is tudna, meg cd-re rajzolni :D mondjuk ezek nem anyira fontosak ) előre is köszönöm :R

_-=*WheelWhores*=-_

(#4107) harkai válasza Balupapa (#4106) üzenetére


harkai
tag

Nem vagyok egy nagy guru a témában de nekem szinte kivétel nélkül mki a Pioneer DVR-212 írot ajánlja esetleg a C-s verziót, az rajzol is rá :) A héten lesz is Banditnál...

Gigabyte DS3[F10] # E6300@2800MHZ 8] # 2*512/800 Geil Value # MSI 6600GT

(#4108) Balupapa válasza harkai (#4107) üzenetére


Balupapa
senior tag

köszi :) de gondolom elkerülte a figyelmed h garanciális ügyintézés lesz ( remélem ) és akkor az Alienből kel választanom ( ahol nincsen pio 212-es :( )

_-=*WheelWhores*=-_

(#4109) Trs válasza greeneye166 (#4105) üzenetére


Trs
csendes tag


Hi!

Olyan óriási különbség van a H42 és a H44 között, hogy box kiszerelésben van hozzá vista driver, amúgy le lehet tölteni innen: www.hu.lgservice.com ezen belül pedig értelem szerűen :DDD

Ami késik az csak közeledik...

(#4110) greeneye166 válasza Trs (#4109) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Köszönöm a hozzászólást. Fenomenális! :Y

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#4111) greeneye166


greeneye166
aktív tag

Az LGvel az a tapasztalatom, hogy ha duplán írok Lightscribeot (2x ugyanazt, ugyanarra) előjönnek a koncentrikus körök. Ez persze csak a duplázott írásnál van. Valószínű, hogy ezt a koncentrikus írási hibát a technológiában úgy ''küszöbölték'' ki, hogy halványabb képet ad az első írás. Lehet hogy a többi márkánál is előjönnének, de azokhoz nem volt szerencsém. Első körben olyan képet kreál mint az Asus. Egyébként az LG még mindig tartja a minőséget. :D Az ASUS 1814BLT tálcája amikor először előmocorgott a helyéről lötyögve csak pislogtam. Amikor visszahúzáskor komótosan indulásra szánta magát, majd berezgette a tálcát meglett a pont az i-re. :(

[Szerkesztve]

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#4112) Prof01 válasza greeneye166 (#4111) üzenetére


Prof01
veterán

Az LG H50L nem jó? Én olyat vettem húgomnak és eddig nem volt vele semmi gond. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4113) greeneye166 válasza Prof01 (#4112) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Nem mondtam az enyémre sem, hogy rossz. Az igazság az, hogy LGből ritka a rossz darab. A Lightscribeos dolog csak akkor látszik, ha a megrajzolt lemezt kiveszed majd vissza és mégegyszer rányomtatod ugyanazt. Valószínű, hogy egyszeres írásnál is vannak körök, de ezek csak a duplázásnál válnak észlelhetően kontrasztossá. Ez nem hiba szerintem. Üdv

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#4115) AtHoS válasza greeneye166 (#4113) üzenetére


AtHoS
nagyúr

És ha nem veszed ki aztán úgy nyomtatsz rá mégegyszer?

Nekem BenQ DW1655 van. Igaz sok tapasztalatom nincs LS téren, de pár lemezt már készítettem így. Ezek között volt olyan is amire kétszer gravíroztattam a képet (lemez ki, majd lemez be után), de egyiknél sem emlékszem, hogy ''körösödött'' volna. Azért az feltűnt volna. Philips lemezre készültek a képek, ami alapból elég halovány eredményt produkál. Lehet a lemez is belejátszik ebbe a ''körösödésbe''

read-only mode on the forum

(#4116) greeneye166 válasza AtHoS (#4115) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Szerintem nem befolyásolja a ki-be rakás. Erre a legjobb bizonyíték, hogy az egyik lemezre Asussal írtam, majd kb egy héttel később rányomtam ugyanazt a mintát LGvel. A kalibrációs gyűrű miatt nem lett szellemképes. Ez a szabványosítás áldása. Lehet egy drágább író finomabban mozog. Én az Asus esetében mintha szebb képet kaptam volna, de annál nem írtam duplázva mintát. Az LG szimpla írásánál sem látszott ilyen. Eddigi csekély tapasztalatom alapján egy képet nem érdemes kétszer ráírni, ha sok az öszefüggő sötét rész. A képet egyszer érdemes, majd esetleg a háttérkép eltávolítása után a felíratot meghagyva azt mégegyszer.

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#4117) AtHoS válasza greeneye166 (#4116) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Contrast Utility-t használod? Nálam a legnagyobb contrastra volt téve, de még így is át kellett írni mégegyszer, hogy erős legyen a végeredmény (de ez már inkább lemez fícsörből adódott szerintem)

read-only mode on the forum

(#4118) greeneye166 válasza AtHoS (#4117) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Jövő héten lesz Philips lemezem, majd nyilatkozok. Nero 7 premium Cover Designerből írok. Eddig TDKt és Imation-t írtam. Nem tudom mi az a Contrast Utility!

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#4119) AtHoS válasza greeneye166 (#4118) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nos ez [link] lett volna az, de ahogy látom már egybeintegrálták az LS Software-el

read-only mode on the forum

(#4120) greeneye166 válasza AtHoS (#4119) üzenetére


greeneye166
aktív tag

LS_Update_1.8.13.1_.exe

Ez csak update az általad írt programhoz vagy updatelt verziója?

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#4121) AtHoS válasza greeneye166 (#4120) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Elég érdekes az elnevezése, de ez a full telepítő. Lehet az előző verziót előtte el kell távolítani mielőtt telepíti az ember. Nekem most elég friss a rendszer így simán települt. Igaz a Tűzfal egyből beugrott, hogy Spyware is felkerült a telepítés következtében :(( Valami iWatchNow. Ráadásul miután rákattintottam, kérdezés nélkül telepítette is a meghajtót (az iwatchnow-al egyetemben). Ez nálam rossz pont!

Szerk.: Most esett le, hogy mit is kérdeztél. Valamikor réges régen az LS kezelőszoftver (ami ahhoz kellett, hogy egyáltalán a programok kezelni tudják a meghajtók ilyetén képességét) és az LS kontraszt befolyásolására szolgáló program 2 különböző dolog volt. Ahogy telt-múlt az idő ez a 2 dolog egybekovácsolódott, tehát már nem kell külön telepíteni az utóbb említett programot. A contrastnövelést a tálcaikonról el lehet már érni:

''To continue enjoying the higher contrast settings, please download the most recent version of the LightScribe System Software, and activate the enhanced contrast settings by clicking on the new Lightscribe system tray icon in the lower right corner of your screen.''

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#4122) greeneye166 válasza AtHoS (#4121) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Érdekes elnevezés: A vodának is van új szoftvere a 3G modemhez. Ez a szoft jobb, gyosabb, okosabb. Nem kell telepíteni, mert a modembe frissül (végsősoron firmware), így a modem bármilyen gépre duva, minden extra telepítés nélkül, azonnal aktív lehet. A poén, hogy ez a weboldalon úgy szerepel, mint Vista update, holott ez nem csak a Vista miatt kell, hanem XPhez is sokkal jobb.

Egyébként szükséges nekem ez a program a Nero 7 premium mellé? Abban van LS motor, ez pedig olyan mintha mellette futna. Nem akad össze? Van egy univerzális meghajtóprogram amit a Nero is feltelepít és abból dolgozik és ez a program pedig azt frissíti és egészíti ki további opciókkal?

OFF topicba raktam és szerintem gyere át a Lightscribe topicba, nehogy kikapjunk. :DDD

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#4123) AtHoS válasza greeneye166 (#4122) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Rendben, itt a válasz: [link]

read-only mode on the forum

(#4124) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok:gyors körkérdés.Milyen dvd-irót ajánlotok 1-2 évre ami megbizható minél több lemezzel megbirkózik és starpabiró?Nem kellenek lightscribe meg hasonló extrák.A dolgát végezze és ne 30ezerért:) Blue-ray sem érdekel.Válaszaitokat előre is köszi.Üdv

(#4125) TeeJay válasza eszement24 (#4124) üzenetére


TeeJay
félisten

Pioneer 112D vagy NEC 5170A vagy NEC 7170
Aqua-ban 6ezer körül van ezeknek az ára
egyikkel sem jársz rosszul ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4126) eszement24 válasza TeeJay (#4125) üzenetére


eszement24
aktív tag

Köszönöm a gyors választ.A pio felé orientálódom a pio 108asom verhetetlen volt :)

(#4127) TeeJay válasza eszement24 (#4126) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem 110D van 110-re átkeresztelve :D
megírtam már vele 200-300 Verbatim DVD-t és még 1-et se tudtam elrontani
fotókat meg DVD-RAM-ra túrom és az is nagyon jól megy vele

111D és 112D írót is vettem már ismerősök gépébe meg haveroknak
ők se tudtak még egy lemezt se elrontani és mindegyik full elégedett
az árat látva meg pláne nagyon príma választás lehet :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4128) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Nekem egy olyan DVDíró vagy DVDolvasó kéne, ami a nagyon gyenge minőségű DVDk-kel is megbírkózik olvasás tekintetében. Az írás nem érdekel, arra otta BenQ1655-ösöm. PIO109, BenQ1655 kiesett már a képből.

Valakinek tapasztalata ilyen téren optikai meghajtóról?

read-only mode on the forum

(#4129) #95590400 válasza AtHoS (#4128) üzenetére


#95590400
törölt tag

LG-k elég jók szoktak lenni ilyen téren. nem csak hallomás, többen állítják illetve nálam mind az olvasóval, mind az íróval mentegettem már ki máshol olvashatatlan cuccokat. úgy is, h végül a kettő által belolvasott cuccokat raktam össze asszem isobusterrel valahogy...

(#4130) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

A 20× DVD-írók közül melyik márkát és típust ajánljátok? Melyik megbízható? Ja és az se lenne baj ha Lightscribeos lenne az író. Igaz nem feltétel.

(#4131) TeeJay válasza sulep (#4130) üzenetére


TeeJay
félisten

hogy melyik megbízható?
20x írást legfőkébb vagy 2 fajta lemezre tudsz csak nyomatni (verbatim az egyik ez tuti)
úgyhogy kb úgyis 6-8x sebességgel írnál mindig ha vissza is szeretnéd olvasni sokáig az adatokat.

20x írók közül úgytudom csak Samsung van eddig
de lehet van még egy másik márka is
PH tesztet olvasd el ott most volt tesztelve a 20x samsung

amúgy egy Pioneer 112D-vel sokkal jobban jársz igaz az ''csak'' 18x írást tud de az legalább minőségi és 6600pénzbe kerül mostanság :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4132) Rabbitf_24 válasza sulep (#4130) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hello

nekem Asus 1814 BLTm van, ez is ''csak'' 18Xan ír, de különben gondom
nincs vele, Lightscribe-os..

(#4133) sulep


sulep
senior tag

A NEC mennyire ajánlott? Mert abból 1 éve használok egy 16×-osat és eddig nem rontott 1 lemezt se. És ha jól tudom abból is van 18×-os. És most csak a régi LG CD-írómat akarnám kicserélni mert így egyszerűbb és gyorsabb CD/DVD-t másolni.

(#4134) TeeJay válasza sulep (#4133) üzenetére


TeeJay
félisten

NEC + Pioneer nagyon jó írokat készítenek :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4135) zotyesz 1 válasza TeeJay (#4134) üzenetére


zotyesz 1
tag

Nekem is NEC van....Plextor pedig ingyen sem kellene

(#4136) AndR


AndR
csendes tag

Hello!

NEC 7173A íróhoz milyen DVD nyers lemezt ajánlotok, ami eléggé megbízható, tartós és kevés hibázással sikerül az írása?
Innen tudnék válogatni:
http://itmedia.sk/pricelist.php?currency=HUF&lang=hu

Várom tapasztalatotokat!

Köszi!

(#4137) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Nekem 1 NEC íróm volt, pórul jártam vele, igaz nem írásminőség terén, hanem 2-3 hónapos korára elfelejtette felismerni a CD lemezeket. Gariban meg PIO-ra cserélték. Amúgy szerintem jó kis írók az NEC-k, bár olvasás tekintetében nálam az azonos kategóriájú PIO-t sebességben verte, de a hibajavítása nagyon rossz volt, így a gyengébb minőségű lemezekkel (3-4 éves Princo) már nem tudott mit kezdeni, míg a PIO jópárat beolvasott belőlük. Sajnos nem eleget így, hogy át tudjam menteni ezen lemezek tartalmát értelmes lemezre kell egy jól olvasó meghajtó.

Valahol megtesztelek majd egy LG-t avman javaslatára, aztán meglátjuk mi lesz.

read-only mode on the forum

(#4138) TeeJay válasza AndR (#4136) üzenetére


TeeJay
félisten

Verbatim Ricoh az tuti bejövős
ezekkel nem járhatsz rosszul :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4139) TeeJay válasza AtHoS (#4137) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem nézz szét régebbi írók közt azok még nem olyan gyorsak és talán beolvasnak minden ratyi lemezt.
ebből is jön a tanulság hogy csak jó lemezre szabad írni hogy később is tudd visszaolvasni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4140) AtHoS válasza TeeJay (#4139) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nagy igazság amit mondasz :R

De az éremnek van másik oldal is. Net nélkül, tehát lemezinfo nélkül elég nehéz válogatni a lemezek között minőség alapján, főleg úgy, hogy anno (igaz pontos árakat nem tudok mondeni) 300 körül volt a Princo lemez. TDK, Verba meg 500+. Ebből gondolhatod miért Princo lett belőle. Így is 30 lemez volt 10k. Ejh micsoda idők voltak. Van vagy 50 ilyen lemezem. Ezeket akarom átmenteni. Persze nem mind problémás, de átmentem az összest, ha sikerül. Szerencsére pótolhatatlan cucc egyiken sincs. Így nem lesz túl fájó, ha valamelyiket röptetnem kell majd :DDD

Mostmár + -os Verbára karcolok. Azzal még nem volt gond kopp, kopp, kopp

read-only mode on the forum

(#4141) ALI_G


ALI_G
veterán

hali, egy rövid kérdésem lenne:

NEC ND-7170 - 6800 Ft.
NEC ND-5170 - 6600 Ft.
PIONEER DVR-111D - 6300 Ft.
PIONEER DVR-112D - 7200 Ft.

gari mindre egy év, és mind OEM-es. Melyiket vegyem?

(#4142) Kicsirics77 válasza ALI_G (#4141) üzenetére


Kicsirics77
veterán

PIONEER DVR-112D - 7200 Ft.
NEC ND-7170 - 6800 Ft.
mind2 író szuper

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4143) TeeJay válasza ALI_G (#4141) üzenetére


TeeJay
félisten

aqua-ban 6600 asszem a Pio 112D
én azt venném :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4144) ALI_G


ALI_G
veterán

köszi a segítséget! az olcsóbbat fogom venni :)
aqua van szegeden? nincs

[Szerkesztve]

(#4145) Dale


Dale
aktív tag

Segítsetek légyszi! Hol lehet Budapesten slot-in mechanikájú DVD írót, vagy akár csak olvasót kapni ami 5.25-ös méretű, belépíthető, IDE-s? Egyszerűen sehol sem találok, bár nem is ismerek túl sok boltot, és talán csak nem jelölik hogy tálcás vagy sem. :) Kicsit frusztráló már. Függőlegesen lenne beépítve, szóval olyan tálcás is jó lenne mint a notikban van hogy rá kell pattintani a lemezt, de ez már teljesen valószerűtlen nekem is. :) Köszi!

https://enginedesigns.net

(#4146) KopaszÁllat


KopaszÁllat
tag

Hello, Mindenki!

Egy kicsit szokatlan problémával jövök felétek.

(Nem a szokványos NEC vs. PIO flame...)

Van nekem egy csodás ORION 9000 típusú asztali DVD felvevőm.
Még a szolnoki Coraban vettem,úgy 2005dec. táján iszonyú akciósan tán 25 ropi volt.

Ez a cucc DVD+R és DVD+RW-t képes pörkölni és már kezdetektől háklis volt arra, hogy milyen lemezt pakolok bele. Az első évben még so-so elvoltam vele,
de úgy ahogy a nagy könyvben meg van írva, gari lejárta után másfél hónappal végleg ledobta a láncot az aranyom. (benyelte a nyers korongot, majd rövid szöszmötölés után lefagyott, vagy pl. látszólag megírta a korongot, de kásás volt a film, máskor meg nem jött ki a tálcája csak félig...) Első dühömben át akaratam hajtani rajta a verdával, de aztán gondoltam, hogy előtte csak belenézek, hátha csak mocskos a lencse. Akkor ért a meglepi: IDE KÁBEL tekergőzött a belsejében és hagyományos PC-s molex táp ment a mechanikához! Szóval, egy ''lekabátolt'' PC-s EIDE-s pörkölő figyelt a belsejében. (Kikaptam, rádugtam egy alaplapra és a BIOS autodetect szerint: ez egy ''DVS-KOREA DVS200 1.0c'' névre hallgató vas.)

Innentől aztán meglódultak az események: vettem bele egy 111-es PIO-t, de ráfaragtam, mert hosszabb volt, mint a korábbi mechanika és a belső csavarokból csak kettő került volna a helyére, továbbá a lemezkiadó tálca karistolta a készülékház lenyíló ajtajának alsó szélét. Így aztán PIO 111 ki, Öcsémnek elad.

Majd nagy fájdalommal a ''jó öreg'' NEC 4571 beszerel és láss csodát: mintha csak
beleöntötték volna! Bekábeleztem, összeraktam: a cucc új életre kelt! Keni-vágja a lemezeket, ír, mint atom (Persze most is csak plusszosat, de ez a limitáltsága máshol rejtőzhet...) viszont amiért nem 100%-os megoldás:

1. ÓTVAR HANGOS! (Egy asztali cucc nekem ne játsszon felszálló Concorde-ot!)
2. NÉHA FELVÉTEL KÖZBEN IS FEL-FELPÖÖRGETI A LEMEZT :Y
Olyankor meg a kész anyagban olyan kis f..a.s.z.a. vízszintes újnyi fehér csíkok szaladgálnak, mint mikor anno a Commodore 64-esem turbóval töltötte kaziról a játékot.

Kérdéseim:

1. A cucc TV-tunere beszedi a NEC motorvezérléséről a zajt? Ha esetleg 80 pólusú ULTRA-ATA, vagy épp csőkábelre váltanék az megszűntetné-e ezt a kib*. csíkozást?

2. Fő kérdésem: TUDTOK-E EGY OLYAN EIDE VEZÉRLŐS PÖRKÖLŐT AJÁNLANI, MI HALK MINT EGY NINJA ÉS EMELLETT ATOMSTABILAN DOLGOZIK, AZAZ K*.JÓL - VAGY LEGLÁBB IS ELFOGADHATÓ MINŐSÉGBEN - ÍRJA A DVD+R ÉS DVD+RW FAJTÁJÚ KORONGOKAT?? (Meg az se lenne egy hátrány, ha nem lenne nyersanyagérzékeny...)

Köszönöm, előre is! :R
Üdv, KopaszÁllat
-








[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4147) TeeJay válasza KopaszÁllat (#4146) üzenetére


TeeJay
félisten

na pont a Pioneer az amire gondolsz
Pio nem pörgeti szét a lemezt mikor csak lejátszik róla de még 4x-6x írás is elég halk szerintem.
kár hogy nem fér be neked oda

ja és az írás utáni csíkok a lemezen teljesen rendben vannak az NEC írónál mert Z-CLV módban ír gondolom 6-8x sebességnél és ahol fentebb vált azon a bizonyos ponton marad 1 csík.
írj Verbatim Ricoh Plextor lemezekre és frankó lesz az.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4148) PPeter válasza TeeJay (#4147) üzenetére


PPeter
addikt

Ez most nem ilyen egyszerű. Olyan drive kell neki, ami parancskészletben tök ugyanolyan, mint az eredeti meghajtója, különben nem fogja kezelni a felvevő belső programja.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4149) PPeter válasza KopaszÁllat (#4146) üzenetére


PPeter
addikt

Az eredeti meghajtóban lévő vezérlőchipet kukkold meg, a legnagyobb integrált áramkört keresd meg a nagy nyákján (ehhez sajna szét kell szedni). Ha van a meghajtón valami címke, label, felirat, az is hasznos volna, ha leírnád, vagy lefotóznád.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4150) Levin01


Levin01
őstag

Melyik az az író ezek közül, ami lejátszás közben olyan halk, hogy még a szúnyog tüsszentését is meghalljam a szobában??? Írás közben nem gond ha kicsit süvítősebb, de filmnézés közben nagyon zavaró. Most egy NEC 7173S van és brutálisan hangos bármilyen lemez lejátszása esetén.

ASUS 1814BL
Pioneer 212D
Samsung S183

Árban 200-300Ft-os a 3író között a difi.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.