Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18351) misa025 válasza dark2 (#18350) üzenetére


misa025
csendes tag

Mechanika abszolut nincs sehol de ha máshogy nem megy kihozom síkba de az a két rohadt gomb mindig fel fog idegesíteni ha meglátom:)De most kaptam üzit privátba hogy irjak a packard bell íxtrém szervíznek ugyanis van ilyen!Kiváncsi leszek:)

(#18352) dark2 válasza misa025 (#18351) üzenetére


dark2
tag

Na, erre a szervíz dologra én is kíváncsi leszek, remélem nem úgy jársz, mint én az öreg Sony readeremmel meg a netes helppel...
Sok sikert a szervízzel, oszd meg velünk, mi lett a történet vége! :R

(#18353) vhw válasza kicsirigó7 (#18328) üzenetére


vhw
addikt

Engem új író érdekelne (igazából nem nagyon használnám írásra, főleg olvasás lenne...). Talán a csendesség lenne még szempont, illetve ha van erről bármiféle tapasztalat, akkor hogy függőleges elhelyezésben is működjön. (GMC R3 ház).

Samsung SH-224A (valami lényegi különbség a BB-hez képest?)
LG GH22NS70
Lite-on iHAS124-19
Asus DRW-24B5ST
Pioneer DVR-220BK

Ezek közül melyiket mondanád/mondanátok? (perpill ez a választék egy közeli boltban)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#18354) Flashget válasza vhw (#18353) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem más tipusoknál a leghalkabb a Samsung 223L és a LiteOn 624B ha csak az olvasást veszem alapul.

Pioneer egy átcimkézett QSI író...már csak BD írókat gyárt a cég.

írni viszont csak ezek közül választanék:
Samsung 224
Lite-on iHAS124-19
Asus DRW-24B5ST

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#18355) kicsirigó7 válasza vhw (#18353) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

illetve ha van erről bármiféle tapasztalat, akkor hogy függőleges elhelyezésben is működjön. (GMC R3 ház).

Nincs ilyen, vagy hasonló házam, hogy konkrét tapasztalatom lenne erről.
Elvileg lehet használni a normál méretű meghajtókat függőlegesen is.
De én ezt nem tenném. Mert az optikai lemez így nagyobb valószínűséggel karcolódik (sérül) meg.
Beakadhat, szélsőséges esetben be is eshet az író belsejébe. Amikor csukódik vagy nyílik a tálca.
De ez, csak az én véleményem. Talán más konkrétat tud írni erről.

Samsung SH-224A DVD íróról én még nem halottam. :N
Volt nemrég : SH-S222A, SH-S222AB,
Talán még itt ott SH-S222BB is beszerezhető.

Jelenleg bolti forgalomban van. A legtöbb helye kapható: SH-S224BB
És ahogy nézem a webes boltokban, kezdik árusítani a két legújabb típust: SH-S224DB, SH-S224AB.
De ezekkel konkrét tapasztalat még nem nagyon van ezen a fórumon.
Az SH-S224BB-ből kiindulva nem lehetnek rosszak.

csendesség lenne még szempont
Én is ezeket javaslom.
Samsung SH-S224BB
Lite-on iHAS124-19
Asus DRW-24B5ST

[ Szerkesztve ]

(#18356) vhw válasza kicsirigó7 (#18355) üzenetére


vhw
addikt

Ennél a háznál lefelé nyílik ki a tálca így "beleesni" szerencsére nem tud a lemez.

Lecsekkoltam mégegyszer a webshopjukat a Samsunggal kapcsolatban, hát képzavar van... a listában a fent említett típusszám szerepel (simán 'A' végződéssel) az adatlapját megnyitva meg ez fogad: gyártói kód: DVDRWSHS222AB

Na mindegy.
Az asus vagy a lite-on lesz a befutó, a ház tálcanyitó mechanikája miatt még jobb is lesz, ha nagyobb masszív az eject gomb.

Kösz a tanácsot! :R

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#18357) kicsirigó7 válasza vhw (#18356) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Erről a házról lenne szó?

Valóban nem eshet bele a lemez. Legfeljebb kieshet nyitáskor.
A meglátásom az hogy érdemes a ház elejét kicsit megemelni. Hogy ne teljesen függőlegesen jöjjön le a tálca.
Így elkerülhető hogy a lemez kibillenjen a tálcáról.

Egyetértek azzal hogy nagyobb masszív az eject gombos írót válasz.
Mert kicsit macerás látatlanban keresgélni (tapogatni). :)

(#18358) vhw válasza kicsirigó7 (#18357) üzenetére


vhw
addikt

Igen, ilyen.

Belül úgy helyezkednek el a felfüggesztési pontok, hogy a függőlegestől egy kicsit megdönti. (eddig úgy tapasztaltam a legtöbb meghajtó tálcájának vannak kis karmai alul, amik megfogják a lemezt)

A nyitásról a ház jobb oldalán egy kis kar gondoskodik (alá nyúlkálni nem kell :DDD ), ha visszateszem az előlapot, akkor pont a meghajtó gombjához "csatlakozik". Egyszerű kis rugós mechanika, nem valami szuper precíz cucc, csak nagyjából épp ott van, ahol az eject gomb, ezért jobb ha az nagyobb.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#18359) wwhy


wwhy
veterán

Manapság melyik a legjobb minőségű DVD lemez, ami hosszú távú adattárolásra javasolt :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#18360) WP14 válasza wwhy (#18359) üzenetére


WP14
őstag

A pendrive :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#18361) wwhy válasza WP14 (#18360) üzenetére


wwhy
veterán

Párszáz giga adathoz elég drága lenne.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#18362) WP14 válasza wwhy (#18361) üzenetére


WP14
őstag

Vannak 8-10 év körüli Verbatim DVD lemezeimen filmek és bírják még, nem veszett el az adat :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#18363) Ottó58 válasza WP14 (#18362) üzenetére


Ottó58
senior tag

Tessék, régi lemez

Kb. egy hónapja írt +-os verbatim (Taiwan)

Ennyit a minőségről!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18364) WP14 válasza Ottó58 (#18363) üzenetére


WP14
őstag

És? Tehetek róla, hogy időközben előembereknek adták el a gyártási jogot? :DDD
Én nem taiwani lemezre égettem 10 éve ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#18365) M107 válasza Ottó58 (#18363) üzenetére


M107
addikt

:R

Ma már nincs komoly és jó dvd-író mindegyiknek van valami hibája, vagy midhez viszonyulása nem épp a legjobb.

Amúgy meg a dvd lemez már halott médium, ha csak nincs régi minőségi lemezed és egy pár minőségi íród, de az kötni is kell valahová kevés sata hely s akor a jó öreg Patás írók már nem is tudod sehová kötni a kártyák (ide) meg nem olyan minőséget képiselnek mintha az alaplapon lennének.

UI: A mai lemezek 80% minőségileg sok kívánni valót hagy maga után.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18366) Ottó58 válasza M107 (#18365) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ha minőségi írónak számít:7203S,7243S,7260S,7261S,5280S, csak nehéz mindegyikhez megfelelő lemezt találni, mert ha minden lemezt tesztelném, a gatyám rámenne.
Lemezt muszáj írnom, sok embernek még asztali DVD-je van, hiába rögzítek HD minőségben (kamera), valahogy meg kell nekik nézni, nem mindenki ruház be médialejátszóra például.
Az alaplapomon 8 SATA van 4író 2vinyó 1SSD és még +1hely.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18367) Flashget válasza Ottó58 (#18366) üzenetére


Flashget
félisten

7243S ez pont nem :)

Realme GT Master Edition

(#18368) Ottó58 válasza Flashget (#18367) üzenetére


Ottó58
senior tag

A 7243S írta a legszebben a mínuszos verbatim lemezeket 2-3éve.
Még most is szebben írja a mínuszost, mint a 7260S.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18369) Flashget válasza Ottó58 (#18368) üzenetére


Flashget
félisten

Jó lemezt szinte majdnem minden író szépen írja :)

A Sony Optiarc AD-7241S / AD-7243S viszont erősen alulmaradt. Akár az újabb 7260S, akár a Samsung 223L írásminőségéhez képest.

és akkor ott volt még az erős író puffer.

Realme GT Master Edition

(#18370) headhunter válasza wwhy (#18359) üzenetére


headhunter
addikt

(#18371) Ottó58 válasza Flashget (#18369) üzenetére


Ottó58
senior tag

Na azt mondod, hogy a 7243S nem a legjobb író. Ugyanolyan két író szerintem nem létezik. Véletlenül vettem egy 7261S írót újonan.
Annyira dícsértétek a 7260S-t, hogy szinte újat vettem, s jóval alulmaradt a másik íróval szemben.
Prémium íróm a 7203S és a 7261S!!!
Vettem egy nagyon dícsért Samu 224B-t, nálam az Optiarcok mellett hulladék, még az 5280S is szebben, gyorsabban ír. Lassú, sok lemezt hibásan ír, lassan olvas a Samu.
Tehát nem hiszem, hogy minden íróra ugyanaz vonatkozik. Pl. két egyforma autó sincsen kategórián belül, egyik jobban megy, kevesebbszer romlikel, mint a másik, pedig ugyanaz a márka.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18372) Wasp91 válasza Ottó58 (#18371) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Nekem se ír valami szépen a Samu 224. :( Pedig itt is nagyon ajánlgatták.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#18373) Ottó58 válasza Flashget (#18369) üzenetére


Ottó58
senior tag

Így egyik íróm sem írja a mínuszos verbát!
Íme egy 7243S -el megírt lemez.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18374) wwhy válasza headhunter (#18370) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm :R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#18375) kicsirigó7 válasza Ottó58 (#18371) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nekem van 6db Optiarc AD-7260S, ebből négyet zsír újonnan vettem, kettőt használtan.
Volt/van egy zsír új 7241S és egy 7243S Optiarc íróm is.

Na most nálam a 7260S-ek írják szebben DVD-R lemez mideket, ahogy a DVD+R midek nagy többségét is.
A két 724xS viszont inkább DVD+R / DVD+R DL lemezekben jeleskedett. DVD-R midek többségénél közel 2000-4500 PIF hibával pörköltek.

Tehát, az én saját tapasztalatom az, hogy a 726x széria a DVD5 lemezeknél mindenevőbb.
De van egy rossz is: DVD+R DL lemezeknél gyengébben szerepel, mint az előd 724xS.

Vettem egy nagyon dícsért Samu 224B-t, nálam az Optiarcok mellett hulladék, még az 5280S is szebben, gyorsabban ír. Lassú, sok lemezt hibásan ír, lassan olvas a Samu.
Igaz nincs ilyen íróm. De nem lehet az, hogy egy hibás példányt fogtál ki belőle?
Mert a samukra mindent lehet mondani, de azt nem hogy lassan olvasnának. :N Főleg a SH-S203-as szériától napjainkig. 182-es még csak 12x-sen olvasott max.
Én anno Pioneer írókból fogtam ki mindig, a már gyárilag hibás példányt. :(((

Tehát nem hiszem, hogy minden íróra ugyanaz vonatkozik. Pl. két egyforma autó sincsen kategórián belül, egyik jobban megy, kevesebbszer romlikel, mint a másik, pedig ugyanaz a márka.

Valóban így van: A fentebb említett 4db zsír új 7260S közül kettő ha jól emlékszem márciusi, a másik kettő augusztusi gyártás volt. A lényeg: hogy azonos firmware verzió mellett, az első kettő 8x-san, a másik kettő 6x sebesség mellett ír szebben.
Vagy a Pioneer 112D hibás szériáját is említsem. Amelyek CD-t egyáltalán nem kezelték.
Tehát még a gyártási idő is számít!

[ Szerkesztve ]

(#18376) verybigboy válasza kicsirigó7 (#18375) üzenetére


verybigboy
senior tag

:R

(#18377) Ottó58 válasza kicsirigó7 (#18375) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ugyanazt az anyagot (DVD-t) írtam ImgBurn-ben +-os verbára, a Samsung 224B max.2,5szeres sebességig ment fel annak ellenére, hogy 6x-os írást állítottam, az 5280 ugyanezt végig 6x-os sebességen írta.
Nem beszélve arról, hogy mennyivel rosszabb lett az írás minősége a Samsungnak.
(Lagzit írtam fel és nem adhattam sz@r lemezt ki a kezemből, ezért kellett mégegyszer más íróval megírnoml)
Ezek szerint lehet, hogy jó 7243-at fogtam ki, de lehet, hogy rosszabb 7260-at.
Viszont a 7261S az egyik legszebben pörkőlő íróm a 7203S mellett.
Viszont a LiteOn iHAS 524 A-t közepesnek tartom, csak tesztelésre használom.
Tehát ugyanazt a DVD-t pontosan kétszer annyi idő alatt olvassa be a Samsung, mint az Optiarcok-lemértem stopperrel.
Ezek így működnek és én nem habokra beszélek, nálam ezek tények.
Sajnos már ment tönkre Samsung íróm, 203D (össze-vissza dobálta a tálcát), 223Q(Egyik napról a másikra megadta magát, habár a TTH02 lemezeket szépen írta), de még egy Optiarc sem adta fel nálam a harcot.
Régebben eladtam a 7173S ha jól emlékszem, és az ismerős gépében máig is hiba nélkül írja a lemezeket.
Lehet beújítok egy ASUS valamelyikére, de az LiteOn klón, így nem biztos, hogy bejön nekem, de egy próbát lehet, hogy megér, habár nem érdekel a csendessége. Az érdekel, hogy szépen írjon akár milyen hangos is, mint az Optiarcok.
Volt egy Pio 216D íróm, minden lemezt nagyon rosszul írt bármely sebességen. Valószínű ez is hibás volt?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18378) M107 válasza Wasp91 (#18372) üzenetére


M107
addikt

:R

A Samu 224BB etalon író ott jitter kivételével tesztelő is, gyorsan olvas még a karcos lemezeket is egyből 9000 Kb/s kezd és stabilan 16-19000kb/s olvas gyengéje a sok 100-180 MB közti file-ok olvasása akkor leseik a sebessége 5000-5500 Kb/s-re és ha nagy file-t kezd olvasni 10-15Mp még begyorsul.

Bár nem egy 222A szint no meg 222L szint de 222A-m volt és a prémium lemezek minőségi írást leszámítva a legjobb mai piacon még mindig.....

Nyakam teszem giotin alá ......

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18379) Flashget válasza M107 (#18378) üzenetére


Flashget
félisten

gyorsan olvas még a karcos lemezeket is egyből 9000 Kb/s kezd
mert a samsungba van a legjobb hibajavító ill. a liteonba.

Realme GT Master Edition

(#18380) M107 válasza Flashget (#18379) üzenetére


M107
addikt

:R

Ebben teljesen igazad van :K

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18381) kicsirigó7 válasza Ottó58 (#18377) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ugyanazt az anyagot (DVD-t) írtam ImgBurn-ben +-os verbára, a Samsung 224B max.2,5szeres sebességig ment fel annak ellenére, hogy 6x-os írást állítottam, az 5280 ugyanezt végig 6x-os sebességen írta.

Az alaplapomon 8 SATA van 4író 2vinyó 1SSD és még +1hely.

Próbáltad már a Samut más Sata csatlakozóra (vezérlőre) tenni?
Mert az új alaplapoknál több Sata vezérlő chipset van, rendszerint kettő.
És hát, míg HDD-t mindkettő tudja tökéletesen kezelni. Az ODD-ket csak az egyik. ;)

Samsung íróknál különösen megfigyelhető, hogy ha gyengébb minőségnek ítélik meg az ép írott lemezt, mint azt a MID szerint elvárható. Akkor csökkentik az írási sebességet.
Ez általában úgy történik hogy a beállított írási tempóval a (4-6-8-12-18-20x) stratégia szerint megkezdik a pörkölést. Közben a időről időre visszaellenőriznek. Ha a visszaellenőrzés során gyengébb írásminőséget érzékelnek, először növelik a lézererőt. Ha ez sem segít, akkor visszavesznek a tempóból.

Nálam többször előfordult hogy beállított 8x stratégia szerint a lemez feléig kétharmadáig pörkölte a korongot. Onnantól kezdve viszont visszavett 6x tempóra. Szélsőséges esetben 4x írási stratégiára váltott.
A minőség ellenőrzés során, mindegyik visszaváltás előtt magas PIE / PIF gócok voltak.
Nagyon hasonló visszaellenőrzést és stratégia váltást még az eredeti Pioneer írói csinálnak.
(Ha jól tudom a Plextor és a Liteon írók tudnak ilyet.)

Az LG és a Sony NEC Optiarc írói kevésbé foglalkoznak a lemez írásminőségével a pörkölés közben.
Rendszerint a beállított sebesség szerinti stratégiával végigpörkölik a lemezt. Nagyjából csak a lézererő növelésével kompenzálnak pörkölés közben.

A másik dolog hogy DVD írókat nem csak egy DVD middel kellene összehasonlítani.
Mert nem minden midet szeret minden DVD író.
Nálam az összehasonlítás kb 8-10 különböző middel történik. Így reálisabb képet kapok az írók valós teljesítményéről. Konkrétan, melyik íróval milyen mideket pörköljek.

Szk:
Samsung írók gyermekbetegsége a tálcabeakadás, vagy ép a tálca ki be tolás.
Egy szíjcserével, tálca sínrészének vagy ép az író belső tisztításával nagyrészt orvosolható.
Pioneer 216 íróból én is fogtam ki hibást, amely csak DVD-R lemezt írt tökéletesen. +R lemezekkel gondjai voltak.

[ Szerkesztve ]

(#18382) Flashget válasza kicsirigó7 (#18381) üzenetére


Flashget
félisten

Samsung írók gyermekbetegsége a tálcabeakadás, vagy ép a tálca ki be tolás.

nálam az optiarc 7260 tálcája adta meg magát nagyon hamar mikor már 8x kellett gombot nyomni, hogy kiadja a tálcát. De megoldottam azzal, hogy benne van egy üres lemez mindig akkor elég 1x megnyomni. :D

Realme GT Master Edition

(#18383) verybigboy válasza Flashget (#18382) üzenetére


verybigboy
senior tag

Érdekes, nekem van vagy 3 7260-am, egyiknél sincs ilyen gond!

A Samsung SH-S223F és Q szériánál van gond, tálca ki-be nyílik magától ... nem 1 írónál tapasztaltam már ezt!

(#18384) kicsirigó7 válasza verybigboy (#18383) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Samuknál számít az is hogy mennyire használtak. Vagy is egy használt esetében az hogy mennyit írtak vele. De jobban az hogy milyen gazdája volt. Mert nem egy használtnál üdítős kupaknyi port és szöszt szedtem ki az író belsejéből és a tálca sínjéről mechanikájáról. 203B,223B. Ezeknél mind bennmarad a tálca, csak ha lemezt hagyok bennük, akkor nincs velük gond.

Ezzel szemben az újonnan vett 182B, 203D,223F íróimnál nincs ilyen beakadás gond.
223F-nél volt egy időben az amit te is tapasztaltál, h ki-be nyílik a tálca amikor lemezt szerettem volna bele rakni.
Konkrétan nagy ügyességgel (gyorsasággal) kellett a lemezt berakni a tálcára még-mielőtt az író magától bevitte volna a tálcát. Vagy épp kivenni a lemezt írás után :D
Az érdekes az hogy ez a jelenség csak egy gépemen kb 2 hétig szívatott. Miután átraktam az írót egy másik gépbe meg is szűnt a hiba. Egy másik íróval tökéletesen működött az gép is.
Miután az előző gépen újraraktam a rendszert, ismét tökéletesen működött a 223F is vele.
Tehát nem tudom hogy a végállással volt e gond a tálcánál, esetleg illesztő driveres probléma, vagy valami szívatós vírus idézte-e elő nálam ezt. De az író azóta is tökéletesen működik. :)

(#18385) plman


plman
tag

Nekem év elején az Optiarc 7280s szériájával gyűlt meg a bajom. Kettőt cseréltettem ki garanciálisan röpke két hónap alatt, (tálca nyitás, szíjszakadás, az eject gomb megnyomására semmi reakció) a harmadik esetnél már inkább egy Asus DRW 24B5ST-t hoztam haza, mivel Samsung épp nem volt rakáron, és az ominózus üzletben csak ezt a három típust forgalmazzák.
Eddig meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#18386) Ottó58 válasza plman (#18385) üzenetére


Ottó58
senior tag

A 7261-nél nekem sem adta ki a tálcát lemez nélkül, de rájöttem a hibára.
Így oldottam meg, azóta minden egyes alkalommal kiadja még üresen is.
[link]

(#18381) kicsirigó7 Mindkét vezérlőn próbáltam néhány típúsú lemezzel, ugyanaz a helyzet.
Nagyon magas PI E értékkel ír, néha 250-280-at is eléri.
Most Intel vezérlőn van minden íróm.

(#18383) verybigboy Ezelőtti íróm Samsungból a 223Q volt, szépen írta a TTH02 lemezeket, de elkezdte össze-vissza dobálni a tálcát, úgy kellett ügyeskedni a berakásnál és a kivételnél, kb. egy hónap után teljesen megadta magát.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18387) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Plextor-ról mi a véleményetek? Valóban annyival jobb, mint amennyivel drágább?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18388) Flashget válasza vadorzó (#18387) üzenetére


Flashget
félisten

nem.
liteon klón mint az asus.
korábban asust vettek és plextor fw-t raktak rá és már készen is volt az asus nicket használó plextor :DDD

Realme GT Master Edition

(#18389) plman válasza Ottó58 (#18386) üzenetére


plman
tag

Nagyjából tudtam, hogy mi a baja és azt is, hogy kb hogyan lehet megjavítani, csak az az igazság, hogy nekem nem volt kedvem ahhoz, hogy házilag "buheráljam" és mivel pár hetes volt mindkét optiarc mikor előadta ezt, így a garit se akartam kockáztatni, nem mintha a földhöz vágna az az 5000 ft amennyiért hozzám dobnak egy írót bármelik üzletben. igazából a mikor harmadjára mentem vissza már a hócipőm is tele volt vele és akkor már úgy voltam vele, hogy tökmindegy milyen csak ne optiarc-ot.

(#18390) M107


M107
addikt

:R

W8, Pio 216D, 12X, Nero 12, Maxell DVD+R 16X (Taiwan)

UI:

Friss írás. A lehetőségekhez képes szép..... :DDD :DDD
Amióta a Plextor 800 Sa-m az örök vadász mezőkre költözött sajnos jittert mérni nem tudok.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18391) verybigboy válasza M107 (#18390) üzenetére


verybigboy
senior tag

Így van, látod ez tényleg egy szép eredmény! (Csak tartós is legyen!!!)

(#18392) Ottó58 válasza M107 (#18390) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ez valóban szép, de a Samsung 224BB-vel nem próbáltad? Kíváncsi lennék milyen eredményt hoz, ilyen lemezem nincsen (Maxell+), nem is tudom ezzel tesztelni.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18393) M107 válasza Ottó58 (#18392) üzenetére


M107
addikt

:R

W8, Samu 224BB, 12X, Nero 12, Maxell DVD+R 16X (Taiwan)

Elnézést az előző lemez posztomért véletlenül itt maradtam ebben a topicban viszont ezek a postok a dvd lemeztapasztalatokba valók.

Elnézést :Y :U

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18394) M107 válasza verybigboy (#18391) üzenetére


M107
addikt

:R

;)

Yes Master !!! ;]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18395) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Még egy röpke kérdés: a most árusított dvd írók közül melyiket érdemesebb megvenni: ASUS 24B, avagy a sokat említett SAMSUNG 224 BB-t, netán a DB-t? Ha nem gond magyarázatot is kérnék, thx! :)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18396) Ottó58 válasza M107 (#18393) üzenetére


Ottó58
senior tag

Köszönöm, ez is nagyon jó írás, ezek szerint a Ritek lemezt nagyon szereti a Samsung, lehet, hogy rendelek is hozzá.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18397) vhw


vhw
addikt

Nos végül egy Samsung SH-S224BB-t sikerült venni (mégis csak ez volt ott éppen pulton a boltban, egy LG meg egy Pioneer társaságában - hát ezekre csak 1 év gari volt, a samura 2, hát ez lett...)

De amit én összeszenvedtem, míg végre elindult a gép vele... egyik SATA csatiból a másikba, bios elem piszkálás, az eddig probléma nélkül működő memória modulokkal dominóztam vagy 20 percet mire hajlandó volt mindet elfogadni és nem kifagyasztani 1-2 perccel később a windows-t...

Nem gyakran cserélek optikai meghajtót a gépben, de hogy ez ilyen procedúra... (vagy csak nekem vannak ízlésesen összeválogatva a hardvereim).

De eddig úgy látszik szépen működik a BB, viszi azokat a dvd-ket amiket a ~8-9 éves LG meg Asus meghajtó csak pörgetett eredménytelenül.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#18398) Ottó58 válasza vhw (#18397) üzenetére


Ottó58
senior tag

Jó, persze, hogy olvassa amit a régiek nem, hiszen új optikai egységről (új dióda) van szó ami még nincsen elfáradva.
Én már mikor megvettem, itt a fórumon jeleztem mennyire problémás meghajtó, nem hittek nekem, s mások csak akkor jöttek rá, amikor már használni akarták.
Van akinek bejön, nekem nem.
De amint össze-vissza fogja dobálni a tálcát, mint az előzőek, kukában fogja végezni.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18399) M107 válasza vhw (#18397) üzenetére


M107
addikt

:R

Szedd szét darabokra porszívózd ki és rakd össze újra.... mert lehet hogy most jó de később az írásminőség rovására is mehet, ha ezt csinálta a gép......
Telepíts rá minden sallang mentes oprendszert.

Egy optikai meghajtó csere nem okozhat ekkora problémát.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18400) vhw válasza M107 (#18399) üzenetére


vhw
addikt

Írni nem gyakran fogok vele, de por nincs különösebben a gépben, annyi ami a venti lapátokon van.

Lehet végülis az egész műsor a memória modulok miatt volt (2x1gb corsair dominator és egy 1gb-s mezei kingmax modulnak kéne közösen húzni a szekeret, és valószínűleg nem igazán szeretik egymást, dehát most ennek kell mennie)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.