Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18251) jeni válasza TechN7ne (#18247) üzenetére


jeni
félisten

természetesen az utolsó eredeti írókra érvényes a Pioneer választás a Pioneer DVR-207-ig.
ha nincs más akkor Samsung vagy az Asus,esetleg a Liteon

(#18252) MCGaiwer válasza jeni (#18251) üzenetére


MCGaiwer
addikt

van nekem egy pioneer-dvr-111dbk típusú dvd íróm, aminek semmi baja, csak az új alaplapomon már nincs ide csatlakozó. esetleg megoldható valahogy, hogy rákössem? nagyon elégedett voltam ezzel az íróval.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18253) kali válasza MCGaiwer (#18252) üzenetére


kali
legenda

létezik ide <-> sata átalakító, de optikai meghajtóknál pláne nem javasolt...

(#18254) TechN7ne válasza jeni (#18251) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

2DB IDE-s íróról lenne szó

LG GSA H55N és Pioneer DVR-116DBK

(#18255) vadorzó válasza TechN7ne (#18247) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Pioneer, Lg-vel én is befürödtem.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18256) MCGaiwer válasza kali (#18253) üzenetére


MCGaiwer
addikt

mennyire nem javasolt? :)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18257) jeni válasza MCGaiwer (#18256) üzenetére


jeni
félisten

nem stabil az a változat.

van mikor a rendszer sem ismeri fel (nálam is van egy lengő változatban) a PCI vagy PCIe csatolós változatban.

(#18258) kali válasza MCGaiwer (#18256) üzenetére


kali
legenda

nagyon!
sok hibalehetőséget hordoz magában az átalakítás, amit én eddig láttam, ott többnyire csak szitkozódás volt a vége...
nem mondom, hogy nem működhet jól, de nagyon rossz az arány!

(#18259) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

~Helo,a kérdsém az hogy milyen dvd Írót vegyek OLCSÓN!?~

(#18260) jeni válasza Mr. Erikszon (#18259) üzenetére


jeni
félisten

Hello

1.a boltban ami ma kapható az a Sansung SH-224BB vagy a Asus DRW-24B5ST valamint a LIteon változata

2.amennyiben tényleg olcsón akarsz venni akkor az aprón találsz.

Ha minőségit szeretnél azt is az aprón találod meg.

Ma már nem fejlesztenek DVD írókat.

(#18261) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Samsung SE-S084B
ASUS SDRW-08D2S-U

A kettő közül melyiket javasoljátok?

[ Szerkesztve ]

(#18262) SG3rg0 válasza SG3rg0 (#18261) üzenetére


SG3rg0
őstag

Erre senki?

(#18263) vadorzó válasza SG3rg0 (#18262) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Asus

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18264) SG3rg0 válasza vadorzó (#18263) üzenetére


SG3rg0
őstag

:) :) :Y

(#18265) shifty!


shifty!
senior tag

Sziasztok!
Érettségi után belekezdenék egy teljesen plexi gépház építésének, megvannak már a terveim, néhány alkatrész, de nem szeretnék csak a meglévő gépemből "táplálkozni".
Gondoltam hogy beszereznék egy slot-in DVD írót, barátnőm laptopjában is ilyen van, és nem csak praktikus de elegáns megoldásnak is tűnik. Viszont nem találtam asztaliba valót, csak laptoposat. Bár ez sztem nem probléma, mert SATA csatis,mégis, mi a ti véleményetek a dologról?

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#18266) jeni válasza shifty! (#18265) üzenetére


jeni
félisten

Erre az a megoldás ha olyan házat veszel amibe csak laptopba való írót tehetsz,pl. a Lian Li házak ilyenek(remélem jól írtam le a nevet) ezt egyébként a PCGearl boltban megveheted.
Normál házat nem fogsz találni amibe laptop írót tehtsz főleg olyan slotos formájút.,mert azt megtudod oldani ha kicseréled a barátnőd íróját egy másikra,de ELŐTTE VEGYÉL NEKI JÓ SOK VIRÁGOT.

de lehet,hogy több gyártónak is vannak olyan házaik,csak keresni kell

(#18267) shifty! válasza jeni (#18266) üzenetére


shifty!
senior tag

Asszem nem voltam alapos,magam terveztem es magam epitem a hazat sajat anyagbol, ugyhogy a meret nem problema, csak a megfelelo iro-olvaso kellene, ezert kerdeztem itt :-)

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#18268) jeni válasza shifty! (#18267) üzenetére


jeni
félisten

biztos,hogy pontos lesz minden furat rajta?
bár a gyári építésű Xigmatek Asgard Pro házzal befürödtem mert 2x vittem vissza gyári hibával.
Ipon le is vette a kínálatból.

bocs nem olvastam végig,igen látva,hogy csak plextiből szeretnél házat összerakni.
akkor ez esetben inkább egy rendes írót vegyél oda.

[ Szerkesztve ]

(#18269) Tp_fan


Tp_fan
tag

Sziasztok
Külsö DVD-író használatához kell valamilyen drivert letölteni ?

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#18270) verybigboy válasza Tp_fan (#18269) üzenetére


verybigboy
senior tag

Általában nem!

(#18271) Tp_fan válasza verybigboy (#18270) üzenetére


Tp_fan
tag

Oké köszi

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#18272) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Sziasztok!

Fontos adatokat szeretnék archiválni DVD-re (merevlemez mellett). Megfelelő lemezt már szereztem be hozzá, viszont meghajtó téren szeretnék tanácsot kérni. Van két régebbi, Pioneer DVR-112D, Optiarc AD-7243S, vagy esetleg vegyek egy újat(Samsung SH-S224BB/Asus DRW-24B5ST)?

(#18273) verybigboy válasza Ereshkigal (#18272) üzenetére


verybigboy
senior tag

Jól gondolkodsz ... végre még valaki ki merevlemez mellett abban gondolkodik hogy DVD-re kimentse a fontos adatait!!!!! :R

Én ha fontos dologról van szó, legalább 2 különböző MID-re írom ki az adatokat (ha nem 3-ra!). Ezen MID-ek persze minőségi MID-ek (MCC, TY, SONY, RICOH, MAXELL). Ha ez megvan, nagy biztonsággal azt tudom mondani az adataid visszaolvashatók lesznek (innen-onnan-amonnan).

(#18274) vadorzó válasza Ereshkigal (#18272) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Mindenképp Pioneer mellett döntenék a helyedben. Legrosszabb esetben az új Asus.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18275) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Erről a PIONEER DVR-220BK mi a véleményetek, vagy inkább a Samsung SH224BB?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#18276) M107 válasza Moonwolf (#18275) üzenetére


M107
addikt

:R

Samsung SH224BB.......

Ajánlott Pio QSI Belső hangos.....

UI:

Samsung SH-224BB az ajánlott a kettő közül

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18277) jeni válasza Moonwolf (#18275) üzenetére


jeni
félisten

Hello

Az nem a híres Pioneer gyártó terméke hanem egy átcímkézett más gyártó által gyárt termék.

Két dolog van:

Használtan is ki lehet fogni kifogástalan eredeti Pioneer terméket,vagy egy új gyengébb technikai paraméterekkel rendelkező ma kapható Samsung, Asus esetleg Liteon írót veszel.

(#18278) M107 válasza jeni (#18277) üzenetére


M107
addikt

:R

224 az nem gyengébb, hanem a ma kapható modellek közül a az egyik legjobb.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18279) Moonwolf válasza M107 (#18278) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Köszi a gyors választ, sajnos nem vagy megelégedve a jelenlegi NEC/Optiarc DVD RW AD-7240S íróval nem vagyok megelégedve.

Vettem hozzá ajánlott DVD ket de egyik írási sebességen sem produkált szép eredményt.

Ha az egyik legjobb akkor mi az ami jobb vagy hasonló még? :)

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#18280) verybigboy válasza Moonwolf (#18279) üzenetére


verybigboy
senior tag

A jó írás receptje: Megfelelő író megfelelő fw.-el, megfelelő írási sebesség, megfelelő lemez!

Ezek kombinációja adja a végeredményt. Bármelyik nem a legoptimálisabb, legjobb, ne várj jó eredményt!!!

Ajánlott DVD-t mit vettél?

(#18281) Moonwolf válasza verybigboy (#18280) üzenetére


Moonwolf
senior tag

AZO minősítésű verbatimot 25 ös kiszerelésben.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#18282) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#18272) üzenetére


Ereshkigal
őstag

(#18274) vadorzó-nak:

Köszi, akkor marad az öreg Pio. :)

[ Szerkesztve ]

(#18283) verybigboy válasza Moonwolf (#18281) üzenetére


verybigboy
senior tag

Sajnos azok sem nevezhetők jó minőségű lemezeknek. Persze kérdés kinél hol kezdődik a jó minőségű lemez (ugye ez nem egyértelmű! ... van kinek a nagymellű nő is kis mellűnek minősül, és van akinél már a kis cici is nagynak számít ... kérdés ki mihez van szokva, kérdés mihez képest kis cici, vagy nagy mell???) ... remélem érthető a "képes beszédem" :D

(#18284) Moonwolf válasza verybigboy (#18283) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Persze, hát jó lenne egy olyan író ami 100 ezer hiba pont alatt ír :D. De legalábbis jó lenne egy olyan dvd író ami megfelelően ír. :)

Volt egy fajta philipses lemez amit szépen megírt, két rétegű, persze csak az első réteget de gondolom azért írta meg olyan jól mert annak szerette az anyagát, a második réteghez meg gyengébb volt az író lézere, sajnos olyan philipses egy rétegű lemezt nem nagyon találtam. Nec 7240S hez.
Ami érdekes hogy RITEK S04 066(42h) típusú volt, na annak nagyon szerette az első rétegét.
Ilyen féle egy rétegűt nem nagyon találtam.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#18285) Flashget válasza Moonwolf (#18281) üzenetére


Flashget
félisten

ha kínai gyártású (csomagoláson rajta van) akkor biztos lehetsz benne, hogy gyenge mínőséget képvisel hiába verbatim.
sajnos sem az írók (lásd Pioneer 218-tól már csak átcimkézett QSI író) sem a lemezek nem olyanok mint régen.
Pioneer már csak BD írókat gyárt, viszont azok is szépen pörkölnek jó lemezt. Gyengével azok sem tudnak csodát tenni.

Realme GT Master Edition

(#18286) headhunter


headhunter
addikt

Sziasztok!

Ajánlott vagy "kerülendő" kategória?

[link]

(#18287) jeni válasza headhunter (#18286) üzenetére


jeni
félisten

(#18288) headhunter válasza jeni (#18287) üzenetére


headhunter
addikt

Minőség?

(#18289) vadorzó válasza jeni (#18277) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Azt honnan lehet tudni/megállapítani, hogy mi átcimkézett, és mi nem? Az eredetinek mi az ismertetőjele?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18290) jeni válasza vadorzó (#18289) üzenetére


jeni
félisten

Google az megmutatja neked.

headhunter

a mostani DVD írok írássí képességekben gyengébbek a korábban kiadott verziókhoz képest.
már nem fejlesztenek DVD íróknál. A lemez minőségek terén is vissza lépések vannak.

[ Szerkesztve ]

(#18291) Flashget válasza vadorzó (#18289) üzenetére


Flashget
félisten

Onnan lehet tudni, hogy pl. pioneer legutolsó írója amit még ők gyártottak a 117/217 tipus volt. Ezután csak BD író gyártásával foglalkoztak. QSI egy vacak gyártmány, jó ha közepes tudással bír. Átcimkézve viszont eltudja adni az íróját olyanoknak akik nem tudnak erről a történetről.
Egyébként meg gugli

Realme GT Master Edition

(#18292) vadorzó válasza Flashget (#18291) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Zsír, köszi az infot. Pedig majdnem én is beleszaladtam egy Pioneer vásárlásba. De így már tanácstalan vagyok. Szóval felteszem a kérdést: Milyen DVD írót vegyek? Szóval mi az ami megbízható, gyors, halk, megéri az árát, stb.?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18293) Hoorus válasza vadorzó (#18292) üzenetére


Hoorus
őstag

Samsung 224BB

(#18294) vadorzó válasza Hoorus (#18293) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Samsung márkával vannak fenntartásaim, rengeteg a szériahibás termékük, akármiről is legyen szó (telefon, monitor, stb.). De ki tudja, lehet kifogok egy jó darabot, és beválik, még meggondolom. Az is lehet Asus lesz a vége.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18295) jeni válasza vadorzó (#18294) üzenetére


jeni
félisten

esetleg vehetsz az aprón korábbi jobb modelleket,akár még garanciával is

(#18296) vadorzó válasza jeni (#18295) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Használt cuccok kizárva!

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18297) jeni válasza vadorzó (#18296) üzenetére


jeni
félisten

akkor ne sírj,hogy a mai írók milyen szutyok !
Megveszed az újat ami van 2 db a polcon az egyik az Asus DRW-24B5ST és a másik meg a Samsung SH-224B-t
Lehet választani :K

(#18298) vadorzó válasza jeni (#18297) üzenetére


vadorzó
aktív tag

überkirály. azért kösz a tippeket...

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18299) p0la


p0la
csendes tag

Sziasztok! Írót vennék és az lenne a kérdésem, Pioneer DVR-216 vagy a SONY AD-7280 a jobb választás, ha gyakorlatilag csak az írásminőség számít?

(#18300) jeni válasza p0la (#18299) üzenetére


jeni
félisten

ha találsz még a AD-7260S íróból (jobb MID felismerés-újabb) akkor azt vagy a Pioneert.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.