Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18651) smiti


smiti
addikt

Hello Mindenki!

Ha már mindenképpen választani kellene az új írók közül akkor melyik a befutó?
LITE-ON iHAS122-04
LITE-ON IHAS124
ASUS DRW-24B5ST

Esetleg az Asust lehetne crossflashalni lite-on ra vagy Plextorra?

(#18652) jeni válasza smiti (#18651) üzenetére


jeni
félisten

jaja Asus igen a megfelelő bin-t kell hozzá megkeresni
A Plextor 891SA bin kell hozzá

[ Szerkesztve ]

(#18653) smiti válasza jeni (#18652) üzenetére


smiti
addikt

A két gyári Lite-on nincs a helyzet magaslatán?

(#18654) jeni válasza smiti (#18653) üzenetére


jeni
félisten

hardveresen mind ugyanaz csak szoftveresen múlják alul egymást

(#18655) M107 válasza smiti (#18651) üzenetére


M107
addikt

:R

Samsung :) csak őt terhelhető és jó minőségben ír persze csak ha megfelelő mid-es lemezzel etetted.

De ha Lite-on akkor gyorsan plex firmware rakj rá.

Más dvd-írót a mai piacon vétek venni.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18656) smiti válasza M107 (#18655) üzenetére


smiti
addikt

Most Samsung SH-224BB van, de nem valami szépen írja a Verba lemezt ( sőt! ). Most megírtam 2 lemezt egy Sony 7280-as íróval, ha hazamegyek letesztelem, hogy hogyan sikerült. Ha jó lesz, akkor kicserélem anyósom gépéből ezt az írót, neki meg veszek egy samut vagy egy LG-t olcsón. Ő úgyis csak olvasni használja.
Az Asus lenne még nekem szimpi, de nem nagyon találok 891SA.bin firmware-t. :(

(#18657) jeni válasza M107 (#18655) üzenetére


jeni
félisten

de van más DVD író és nem vétek megvenni? ami nem más mint a Sony AD-7260S akár a Sony AD-7280S (amik még vannak egyes boltokban) itt-ott fellelhető még használtan.

smiti

a kicsirigónak lehet,hogy van anno a Pioneer-hez is tőle kaptam segítséget
én is megbütykölném az Asus DRW-24B1LT-t igaz azon Liteon iHAS-524A van rajta egy PX-880SA-ra
BIN hiányában én se tudom megcsinálni.

itt az akkor kiadott firmwarek

[ Szerkesztve ]

(#18658) jeni válasza smiti (#18656) üzenetére


jeni
félisten

alapból innen szedd le a Flash és az erprom progit

és valakit megkérni,hogy akinek gyáróti Plextor 891SA eredeti írója van az csináljon róla bin-t.

[ Szerkesztve ]

(#18659) smiti válasza jeni (#18658) üzenetére


smiti
addikt

Volt már szerencsém ilyeneket csinálni, volt olyan Asus íróm amit kipróbáltam Lite-on Ihas 524, 624 és Plextor -ként is.

(#18660) jeni válasza smiti (#18656) üzenetére


jeni
félisten

ha erre az oldalra regisztrálsz akkor onnan le lehet szedni a BIN-t

annyi a bibi,hogy egyelőre csak a DRW-24B3ST/LT van felrakva,az újat még nem találtam az 5-s verzióhoz

[ Szerkesztve ]

(#18661) Krisztina87


Krisztina87
tag

Üdv, egy ilyen DVD írót szeretnék venni: ASUS DRW-24B5ST Fekete BULK
És az a kérdés, hogy mivel ehhez nincs kábel, rátudom e csatlakoztatni ehhez a laphoz:ASROCK B75 Pro3-M
csak SATAII és III van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#18662) jeni válasza Krisztina87 (#18661) üzenetére


jeni
félisten

szia
ez tipikus női kérdés
inkább úgy kellett volna feltenni a kérdés van-e dobozban sata kábel és szeretném az alaplapra tenni- amin van néhány szabad sata férőhelyem

a válasz természetes igen-ha nincs mellékelve akkor lehet kapni 5-600 Ft nagyobb boltokban de nem biztos,hogy van nekik éppen,de ha az alaplapodhoz kaptál kellékeket akkor rendszerint adnak 3-4-5 db sata kábelt,az már mellékes a OOD esetében ,hogy az sata II vagy sata III

(#18663) jeni válasza Krisztina87 (#18661) üzenetére


jeni
félisten

alaplapod:

- 5 x SATA2 3.0 Gb/s connectors, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions
- 3 x SATA3 6.0 Gb/s connectors

tehát van bőven hely,hacsak nincs rákötve 5 db HDD 2 db SSD és 1 db ODD ;] :R

(#18664) Flashget válasza Krisztina87 (#18661) üzenetére


Flashget
félisten

Egy ilyen kábelt kell venned, ha nem kaptál az alaplaphoz.
Ha nincs a táp kábelen olyan csatlakozó amiről az író kapná a szuflát, akkor egy ilyen is kelleni fog.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#18665) Flashget válasza jeni (#18662) üzenetére


Flashget
félisten

azért az durva ár lenne egy sata kábelért :)

Realme GT Master Edition

(#18666) jeni válasza Flashget (#18665) üzenetére


jeni
félisten

ilyen olcsó sosem volt :Y
sose kellett vennem,mert az alaplaphoz mindig mellékelek bőségesen adatkábelt.

(#18667) M107 válasza jeni (#18657) üzenetére


M107
addikt

:R

mindenhol csak a kuka Lg meg a Samu valamelyik variánsa esetleg Asus van, persze ha kap a Sony-ból az még talán.

Személyem ha új író akkor Samu.....

Persze Flashget, VBB, Kicsirigó kollégák ha tudnak keveset futott de nem új garanciás írókat.

De ha bolt, akkor Samu van a legtöbb.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18668) M107


M107
addikt

:R

Ha használt jó minőségű író kell :

LG 4163 4165 4166 4167B Pio 110 111 211 112 212 115 215 116 216 vagy a D variánsai (ami nem ír olvas DVD-RAM-ot ) Samu SH 222A (ide) 222L 223C

Ezek a minőségi írók amik tényleg az über! kategória.

UI :

Sony Samuk s egyebek átflashelve csak utána jönnek.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18669) Flashget válasza jeni (#18666) üzenetére


Flashget
félisten

nekem se de láthatod az árát hardverkernél...ezért nem érte már meg a dobozos DVD írót venni 1-2K-val drágábban mert a sata kábel nevetségesen olcsó ha nem volt valakinek, a hozzáadott Nero progit le is lehet tölteni a netről de az imgburn használata mellett még azt se. Csak a 3 féle színű előlap miatt mint a samsung 223L esetében tettem, volt értelme.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#18670) Flashget válasza M107 (#18668) üzenetére


Flashget
félisten

a 223C-re nem mondanám, hogy mínőségi a samsung chipset miatt :)
223F/L/Q ezek már inkább, MTK chipset van bennük ezért is lehet tesztelni velük.

Realme GT Master Edition

(#18671) verybigboy válasza M107 (#18668) üzenetére


verybigboy
senior tag

223C ... valami "error"-ból került a listába, az kihúzandó onnan!!!

(#18672) balintka


balintka
addikt

Olvasva a fórumot végülis emellett az író mellett döntöttem:

ASUS DRW-24B5ST/BLK/G/AS SATA DVD író fekete dobozos

A Samsung SH224DB-vel szemben a 2 év gari volt a döntő, meg írtátok, hogy ez ugyanaz, mint a Plextor 891.

Remélem jól be fog válni.

(#18673) Flashget válasza balintka (#18672) üzenetére


Flashget
félisten

A Samsung SH224DB-vel szemben a 2 év gari volt a döntő, meg írtátok, hogy ez ugyanaz, mint a Plextor 891.

akkor gyorsan olvasd el még egyszer, hogy a Plextor melyik íróval egyező belsőt takar, mert hogy nem a samsunggal az biztos. ;)

Realme GT Master Edition

(#18674) jeni válasza Flashget (#18673) üzenetére


jeni
félisten

Liteon iHAS- xxx széria

korábbi Plextor szériák

Plextor SA-890=Asus DRW 24B3ST/LT-Liteon iHAS 524B/624B (flashelés után)-ezek csak használtan vannak már
Plextor SA-880=Asus DRW 24B1ST/LT-Liteon iHAS 524A/624A (flashelés után)-ezek csak használtan vannak már

Plextor SA-891=Asus DRW-24B5ST

kapom a piros pontot?

(#18675) smiti válasza jeni (#18674) üzenetére


smiti
addikt

Én adom a piros pontot, de ha tudsz szerezni nekem egy 891SA.bin firmware file-t akkor még egy csillagos ötöst is adok! :K

[ Szerkesztve ]

(#18676) dark2 válasza Flashget (#18673) üzenetére


dark2
tag

Rosszul értelmezed, amit írt - ő azt mondja, hogy az asus nyert nála a samsunggal szemben, mert az asus 2 év garis és azonos a belseje a plextorral...

Mellesleg lehet már tudni, hogy az asus 24b5st mire flesselhető át? Mert nekem is az van és ha a flash segít pl. írásminőségben, meggondolom, hogy megpróbáljam-e?

(#18677) jeni válasza smiti (#18675) üzenetére


jeni
félisten

az sokba fog kerülni neked :C :K :R
keresek este fele
a sima 880-ra találtam,talán a 890-re mintha láttam,de 891 az már nehéz dió :U

[ Szerkesztve ]

(#18678) balintka válasza dark2 (#18676) üzenetére


balintka
addikt

Nálad a pont, igen, így gondoltam. Tehát h az Asus belső egyezik meg a Plextorral.

(#18679) Flashget válasza dark2 (#18676) üzenetére


Flashget
félisten

jogos.

Realme GT Master Edition

(#18680) Flashget válasza balintka (#18678) üzenetére


Flashget
félisten

LiteOn az alap az van klónozva Asusba és Plextorba.

Realme GT Master Edition

(#18681) DroiDMester válasza dark2 (#18676) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

én minap flesseltem át ihas 324c re! de sajna nem olyan 1szerü mint anno a régebbi asus írókat ihas x24.a vagy b re!

de azért sikerült nagy nehezen!

de énis jobban örülnék egy Plextor 891.bin nek de sehol nem találok!

ja és valólszínű nem csak a fw.bin fog kelleni, hanem az eprom.bin is, ahogy nekem is kellett az asus=>ihas művelethez!

[ Szerkesztve ]

(#18683) smiti


smiti
addikt

A dvd lemezes topikba beraktam, mennyit javult a Samsung SH-224 BB az SB01 firmware-el: [link]

(#18684) jeni válasza smiti (#18683) üzenetére


jeni
félisten

(#18685) Ottó58 válasza smiti (#18683) üzenetére


Ottó58
senior tag

Hát ezt én is kipróbálom, nálam ugyanis nagyon rosszul teljesít ez a Samu.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18686) DroiDMester válasza dark2 (#18676) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Írásminőségről inkább képekben!

Gyári: 24B5ST FW -vel

IHAS 324C FW -vel

Mind 2 teszt azonos: Made in Japan, JVC 16X -R Taiyo Yuden TYG03 lemezzel iHAS 624.B -vel vissza olvasva készült!

én úgy látom kb egyforma, de ami végett mégis megérte a FW csere, hogy TUDOK BOOK Típus állítani és nem az összes +os lemezt DVD-ROM -nak írja meg, hanem ahogy én szeretném! :K

[ Szerkesztve ]

(#18687) Frod válasza jeni (#18649) üzenetére


Frod
addikt

Sajnos a "vegyünk még egy írót 4 ezerért hátha az működik" nem éppen egy élhető opció számomra.
Igazából már csak azon nevetek magamban, hogy én mindig valami olyan dolgokat fogok ki, aminek nem lehet utánaolvasni a neten, és senki nem is hallott még róla... :))

Do you see the white shadow?

(#18688) jeni válasza Frod (#18687) üzenetére


jeni
félisten

elég egy 1000 Ft író is

(#18689) DroiDMester válasza Frod (#18687) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Vagy csak egész egyszerűen USER ERROR!!!

Lehet akár az alaplap biosában is valami helytelenül beállítva, vagy esetleg OP rendszer ill. alaplapi driverek hibája is! Nálam tökéletesen működött a gyári állapotában is(leszámítva hogy a + os lemezeket FIXEN DVD-ROM nak írta meg) igaz én Z77.es lapban használom :U

Szóval van pár lehetőséged:

1, Elviszed és egy másik gépben kipróbálod az írót hogy ott is produkálja ugyan ezt!

2, Beállítod az alaplap BIOS -át DEFAULT értékre és nem piszkálsz semmit a beállításaiban

3, újra telepíted az OP rendszered és felteszed a megfelelő driver -eket hozzá

4, az is előfordul hogy a 2-3.pontban leírtak mind kelleni fognak helyes működéshez, szóval én az 1.es variációval próbálkoznék elsőnek, és ha úgy hibátlan jöhet a 2-3.lépés! :K

[ Szerkesztve ]

(#18690) Frod válasza DroiDMester (#18689) üzenetére


Frod
addikt

1. a másik gép azért nem opció, mivel a látja/nemlátja dolgot nem fixen csinálja, hanem amikor ő úgy gondolja. most adjam oda valakinek egy hétig, hogy nézegesse, hogy dobálja-e? :D:D

2. a Bios-ban konkrétan egy (át)állítás történt: 1333-asnak látta az 1600-as memóriákat, ezt állítottam be.

3. op rendszert rohadtul nincs kedvem megint elölről csinálni, driver alaplapiból legfrissebb van (meg úgy általánosságban is, csak egy driver van még jelenleg a laphoz) az íróhoz pedig konkrétan semmilyen driver/firmware nincsen!!!! - igazság szerint pont ez a legnagyobb gondom ezzel a típussal

én erre gyanakszom, de mivel se neten, se lemezen nem volt mellé semmi, alapból meg valami 2006-os dátumú illesztőprogramot ír, ezért másra nem tudok tippelni.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#18691) DroiDMester válasza Frod (#18690) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Adat kábelt(S-Ata) is próbáltad kicserélni :F nem csak a tápkábelt?
Alaplap biosában azért lehet nyomni egy alap beállítást, van hogy az is megtud kergülni, szóval sokat nem vesztesz ha megpróbálod!

OP rendszerről annyit: ha nem 1.partíciód van, akkor a másik partícióra tudsz feldobni egy másik rendszert próbaképp!

Ha ezek után se javul meg, sajnos csak így tudnád kiszűrni ha másik gépben lenne néhány napot :K

FW frissítésről: azért nem adtak ki még újat hozzá, mert nincs mit javítani benne valószínűleg hibátlan a gyári 1.00 verzió nálam is hibátlanul működött, 2.hétig nyúztam és semmi hibával nem találkoztam!

Optikai meghajtókhoz nem kell semmi féle driver, ezt felejtsd el!!! max az alaplap S-Ata vezérlőjéhez kell(het) hogy megfelelően működjön a rá akasztott hardverekkel! :K

****************************************************************************************
dark2: igen a DVD+RW lemezeket is DVD-ROM nak írja 3 -ból 3 -at úgy írt meg, annak ellenére hogy már előtte formázva lettek DVD+RW -re! :W

[ Szerkesztve ]

(#18692) dark2 válasza DroiDMester (#18686) üzenetére


dark2
tag

Köszi az infót! :R
Egyet nem tudok - csak a drd+r-t vagy a dvd+rw-t is dvd-romnak írja meg? Ez azért érdekes, mert plusszosból csak újraírhatóm van, ahol én veszem a lemezeket, ott mínuszos szokott lenni - igaz mostanában keveset írok.

(#18693) jeni válasza Frod (#18690) üzenetére


jeni
félisten

sajni másképpen nem megy - kölcsön adod 1 hétre ha szerencséd van akár 2 nap is elég,mert ha nála is ez van akkor tutira 1 napon belül kijön a hiba,vagy bemész a boltba ,rosszabb esetben csámcsognak a dolgon

4 doboz Dreher sörrel (legyen lehűtve-előny ha a magyar foci meccs idejében mész át hozzá) ugorj át a szomszédba neki is van PC gépe,ott próbáld ki :K

ég világon semmiköze a ramnak az optikai meghajtóhoz.

kétségtelen tény nincs semmi közük a drive-nek ezekhez,csak az Optikai meghajtó firmware-t tudod módosítani az meg a írási képességet javítja,de az már más tészta

magyarul ami történik a gépedben az nem más mint kontakt hiba

táp kábelt cseréltél,sata kábelt cseréltél és a hiba jellege még mindig fenn áll

vagy az alaplapod a hibás vagy az íród

[ Szerkesztve ]

(#18694) Frod válasza jeni (#18693) üzenetére


Frod
addikt

a Dreheres megoldást felírtam, megfogadom, ki tudja mi kellhet még (kölcsön létra, fúrás-faragás segítség :D)

na most az történt, hogy bios-t frissítettem, a gyári áprilisiról 0703-ra (júl.19)
(máshogy is néz ki, az előző nem volt színes, de funkciókra ránézésre ugyanaz)
ezzel is megnézem 1-2 napig milyen a helyzet, ha még mindig szar, megy másik gépbe.

ha viszont akkor is rossz akkor a bolt már kénytelen lesz bevenni, ugye?

azt tudom, hogy a ram-nak köze sincs, csak azt arra írtam, hogy egyedül abban nyúltam bele a biosba!
az alaplap hibáját azért lőném ki, mert a Kingston SSD az első nap óta úgy megy mint az álom (kb az egyetlen alkatrész ami kifogástalan az új pcben :D ) míg az író ugye több portban is csinálta ezt a hibát.

de ha valami szerintetek nélkülözhetetlen, akkor innen súgjatok már, hogy mi kellhet win7 64bit alá?

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#18695) jeni válasza Frod (#18694) üzenetére


jeni
félisten

a chipset-sata vezérlők ezek fent vannak és a eszközkezelőben nincs kérdőjel/felkiáltó jel akkor KIJELENTHETEM az ÍRÓD sz@r,bár a sata kábelt cserélgetted és másikban is ugyan az a hiba akkor nem vitás lehet menni a botba

(#18696) Frod válasza jeni (#18695) üzenetére


Frod
addikt

Jó, hogy felhoztad, mivel az eszközkezelő folyamatosan jelez egy ismeretlen eszközt, a hiba leírása pedig az, hogy nincs illesztőprogramja.
Ha jól nézem az alkatrészeket, akkor ez az SSD lesz.... ez egyre furcsább :F

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#18697) jeni válasza Frod (#18696) üzenetére


jeni
félisten

itt a telepítő alap Windows 7 eszköz drivere van akkor rajta

na akkor ezt cseréld fel az alaplaphoz kapott vagy a gyártói oldalról szedd le annak megfelelő driverével

(#18698) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Leselejtezés során szert tettem egy samu SH-222AB/BEBE íróra SB01-es firmware-rel. Újabbat nem is találok, kivéve ezt, de nem tudom felmerjem e tenni. Tudtok erről valamit? Egyáltalán maga az író milyen? Mindjárt bedobom a gépbe és nézek egy tesztet.
Amúgy másik topikba való kérdés, így egy kicsit off. ImgBurn-nel lehet írni úgy, hogy ne boot-os legyen a lemez?

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#18699) smiti


smiti
addikt

Megérkezett az Asus DRW-24B5ST íróm. Dobozos verziót vettem, de nincs a dobozban sata kábel, sem más színű előlap úgy mint a samsunghoz volt.
Nem tudom, hogy ehhez jár-e egyébként, de az én dobozomban nem voltak.

Na mindegy. Akkor mire érdemes, vagy egyáltalán mire lehet flashelni?

Kicsit más. Beszéltünk itt a firmware-ekről, most szétnéztem a gépeken és az alábbi firmwareket találtam, természetesen mind .bin

Asus 24B3ST 1.0
Ihas 124B
Ihas 524B
Ihas 624B
Nec 7260
Plextor 890SA

Ha netán kell valakinek, akkor egy email cím ellenében bármelyiket szívesen átküldöm.

(#18700) Frod válasza smiti (#18699) üzenetére


Frod
addikt

Ugyanezt vettem, dobozos verziót, ennek ellenére tök fapados az egész kiadás :)
Bár tény, így is olcsóbb volt ~100 ft-al, mint az oem.

Do you see the white shadow?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.