Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18151) gyuszmo1


gyuszmo1
tag

sziasztok! vettem egy Dell Optiplex 760-as gépet és ez az író van benne HL-DT-ST DVD+-RW GH30N Mennyire felejtős ez az író mit tudtok róla? a garanciamatricát nem akarom egyenlőre megbontani hogy beletegyem a szekrénytetején szunnyadó zsír új Sony Optiarc AD-7261S-t.

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#18152) jeni válasza gyuszmo1 (#18151) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Sony író jobb,de kérdezd meg ,hogy a gép bővítés esetén is sérül a garancia(optikai meghajtó,memória,SSD,HDD,VGA kari,stb...)?

amúgy van itt a prohardveren aki egyből megvenné a Sony AD-7261S íródat.
Még ne tedd be,mert van aki gyűjti is ráadásul. :U

[ Szerkesztve ]

(#18153) gyuszmo1 válasza jeni (#18152) üzenetére


gyuszmo1
tag

le van ragasztva az oldala!(sajnos) így biztos vagyok benne hogy ugrik a garancia! lenne az a pénz amiért megválnék tőle,mert én meg liteon ihas124b-re gyúrok de egekben van az ára.azt sejtettem hogy a szoni jobb de mi a véleményed a GH30N-ről?(azt sem tudom hogy milyen jószág mert így írják hogy Hitachi/LG GH30N)katt

[ Szerkesztve ]

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#18154) jeni válasza gyuszmo1 (#18153) üzenetére


jeni
félisten

itt nem írnak jót az LG-ről
utóbbi időkben nem is csinálnak jó írókat,bár más fajta cuccok igen azok viszont jók

bár a laptopomban LG HL-DT-ST BD-Re BT10N íróm van,igaz más fajta noti Blu-Ray írót meg nem találtam 12000 Ft alatt.
amit eddig megírt,azokkal egyelőre nincs gondom.

(#18155) pami5


pami5
aktív tag

Ma átvehettem az óhajtott és ígért GSA-4163B írót. (egy Pio 112D helyett)
Holnap beszerelem és tesztet is tennék fel. Kérném a tapasztaltak és hozzáértők
véleményét, hogy milyen fw és írási sebesség adná szerintük a legjobb eredményt
a mai viszonyok között, mivel még mindig van egy-két régebbi MID is? (talán a
Verba digital movie is jobb lesz) Segítségeteket köszönettel veszem.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#18156) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Kb. 2 hónapja tulajdonosa voltam egy Sony Nec 7280S írónak és sokat hibázott írás után nem zára le a lemezeket rendesen,gariba vissza majd rá 3 hétre ki is cserélték. Amit kaptam az rendesen működik is,végre. Ez mellet lett egy Samum is :D úgyhogy megbassza az anyját az egész szarság_:D

(#18157) Ottó58


Ottó58
senior tag

Csinált már valakinek olyat az Optiarc 7261S, hogy minden 4.-5-re adta ki a tálcát, és ráadásul elszakította a szíjat is.
Elődei kivágták a tálcát, de betyárosan minden alkalommal.(724x)

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18158) Kcsabi válasza Ottó58 (#18157) üzenetére


Kcsabi
tag

Optiarc 7261S-om nem volt, de volt egy Samu íróm, ami ilyet csinált.
Ha valaki tud olyan helyet, ahol be lehet szerezni ilyen kis gumikarikát a tálcához, azt megköszönném.

(#18159) Ottó58 válasza Kcsabi (#18158) üzenetére


Ottó58
senior tag

Milyen gumikarikát és milyen íróhoz?
Egyébként tettem rá másik ékszíjat és keresem a hibát, miért adja ki olyan nehezen.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18160) Recyclicator válasza Ottó58 (#18159) üzenetére


Recyclicator
csendes tag

Szia!

Mert most szorul, aprócskát kisebb a kelleténél. Nekem az alábbi befőttes gumi vált be (kb. 22 mm. átmérővel). Évekkel ezelőtt vettem egy csomagocskát vegyes méretekkel. Talán most is lehet fellelni minőségibbet. Amíg nem szerzel -optikából, de azt válogatni kell- másikat; egy ilyen remekül tapad a tárcsákon. A befőttes gumi -elvileg- évek múltán szintén elöregszik, ragacsossá válhat.

[L:/dl/upc/2013-02/03/375986_yonessslikxaz5ep_bg02_2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-02/03/375986_yonessslikxaz5ep_bg02_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#18161) Kcsabi válasza Ottó58 (#18159) üzenetére


Kcsabi
tag

Nahát, akkor ékszíjat, habár igaz alapanyaga gumi, tehát én nem is nevezném ékszíjnak.
Na, van-e olyan hely ahol esetleg kapható ilyesmi, nekem is van egy LG 4163B íróm, elszakadt ékszíjjal. :R

(#18162) Flashget válasza Ottó58 (#18157) üzenetére


Flashget
félisten

7260 nálam azt csinálta már vagy 8x kellett a gombot megnyomnom mire kiadta a tálcát..de ha benne volt a lemez elsőre kiadja..szóval mindig van azóta 1 lemez benne :)

Realme GT Master Edition

(#18163) Kcsabi válasza Flashget (#18162) üzenetére


Kcsabi
tag

Érdekes szitu, nálam is csinált ilyet a Pioneer 216L íróm, de csak a fiam win 7 64 bit rendszerén.
Átraktam hozzám, nekem 32-es van, tökéletesen mükszik.
Ki érti ezt? :Y

(#18164) Flashget válasza Kcsabi (#18163) üzenetére


Flashget
félisten

nálam is az van de megnézem az xp partición is...mondjuk nem értem mi köze az op. rendszernek ehhez.

Realme GT Master Edition

(#18165) Kcsabi válasza Flashget (#18164) üzenetére


Kcsabi
tag

Én sem értem, nálam is egy lemez volt betéve, akkor nem volt gond.

(#18166) Ottó58 válasza Kcsabi (#18165) üzenetére


Ottó58
senior tag

Valószínű, hogy olyankor e két tárcsa nem tudott annyira összezárni, mert az egyik mágneses.

Namost a 726X sorozatban a fedél tárcsájában van egy lapos mágnes. Amikor megemeltem a fedelét, azonnal nyitott a 7261S-em. Akkor alulról megnyomtam, és a tetején kipattant a kör alakú lemez, ebben van a mágnes. Apró fordító mozdulattal szétnyitható két műanyag közé van téve, ami alulról is látható. (Ami mozog)

Miután kettévettem, csak lecsipkedtem a mágnes széleiből körkörösen, hogy kisebb legyen, így nem tudja olyan erővel magához húzni a forgó lemeztárcsát. A mágnes nincsen ragasztva, könnyedén eltávolítható.
A képek másik íróról készültek, de az elvi része ugyanaz.

Ja: és nekem is csak akkor nyitott nehezen, ha üres volt.
A 724X sorozatnál fordítva van a mágnes- a forgótárcsa mágneses.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18167) Recyclicator válasza Kcsabi (#18161) üzenetére


Recyclicator
csendes tag

Takaros gyűjteményem van írókból kiszedett ékszíjakból. Öregedésük egy ponján már nem tapadnak kellőképpen, és valóban; a mágnes is hozzápakol. Szóval, ezeket szoktam variálgatni, főként LG-k esetében. Samsung a másik renitens. Régi CD-írói, vagy kombói elég őnfejűen adták ki a tálcát nálam. Most csak "kummogásnak" nevezem ezt bosszantó hibát. Mivel megszalad a szíj, rápróbálkozik, aztán annyi.
(Jolly Joker ez a a fajta befőttes gumi. Én papírboltban vettem, majd figyelem ismét mászkálás közben. Már csak kettő db. maradt. Precíz vágású, kissé megnyújtva sehol nem látszik rajtuk beszakadás.
Nekem a Pioneer DVR-216D hozta a problémát. Csak a tálca mozgatásáért felelős, hiába adta már ki hagyományos szíjjal : rontotta a lemezeket............Azóta sem értem.)

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#18168) Ottó58 válasza Recyclicator (#18167) üzenetére


Ottó58
senior tag

Az én esetemben bő féléves íróról volt szó, tehát nemigen beszélhetünk öregedésről, annyira tapadt a tárcsákba, hogy elszakította. Láttam, mikor az újat feltettem, szinte nyúlt az egyik oldal, amikor ki akarta adni a tálcát (szétszedett állapotban.)
Az a kattogó hang pedig amikor a lemezt tartó korong el akar válni a felsőtől, hogy lesűllyedjen, mert a tálcának ki kellene hozni a lemezt, ekkor hallatszik.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18169) Recyclicator válasza Ottó58 (#18168) üzenetére


Recyclicator
csendes tag

Tisztelettel elfogadom az érveid! A leírás is szabatos. Képekkel alátámasztva követendő megoldás lehet hasonló gondba kerültek számára. :R

(Úgy tűnik a Sony tartogat meglepetést mostanság is, bár ez korrrigálhatónak látszik. Mindazoknak, kiknek nagyon kell az az író, garanciára fittyet hányva. Nekem is kellett, hogy legyen egy! 10 évvel ezelőtt még a Sony CD-ROM -okat hulladéknak tartottam...Mint az AOpen vagy -bizony!- a LiteOn bármilyen meghajtóját. Változnak iz idők!)
Ezt a "gumírozást" nem tartom "kenjük be sárral" megoldásnak. Viszont akkor így helyes : öreg írók esetében lehet utolsó megoldásként is megbízható. Az ötlet nem tőlem származik, de megválogattam; hogy mit voltam hajlandó felhasználni.

[ Szerkesztve ]

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#18170) Flashget válasza Flashget (#18164) üzenetére


Flashget
félisten

megnéztem..semmi köze hozá. :)
nem is lehet egy hardver fizikai részének köze az op. rendszerhez.
maradt a lemez benn hagyása az íróba.

Realme GT Master Edition

(#18171) plman


plman
tag

Szép jó napot mindenkinek.

Néhány hete dvd író cserére kényszerültem. Be írtam ide a fórumra és az ajánlások alapján vettem egy Optiarc 7280S írót. Hozzátenném, hogy egy kicsit megbántam, mivel máris jelentkezett nála ez a hiba amit itt írtok, vagyis nem adja ki a tálcát, csak folyamatosan világít a ledje, tűvel kell kipattintani a tálcát, és ha lemez van benne akkor sem adja ki, csak ha kézzel (tűvel) kilököm a tálcát. A tetejébe nem hogy nem is ír hanem egyáltalán nem olvassa be a lemezeket (még a gyári lemezeket sem). Rendszer (WIN 7) szerint minden oké vele, de közbe mégsem, a kábeleket is megmozgattam de semmi változás.
Szernecsére újan vettem így még garis.
Arra fel voltam készülve, hogy nem tudom annyit nyüstölni mint a régit, na de hogy egy hónap után tönkremenjen.....

(#18172) Kcsabi válasza plman (#18171) üzenetére


Kcsabi
tag

Vidd vissza és kérj egy másikat.
Nekem is van ilyen íróm, tökéletesen írja a lemezeket, kifogtál egy selejtes példányt.
Sajnos ilyen előfordul néha.

(#18173) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Kellene gyorsba rendelnem egy DVD írót. LG GH24NS95 DVD-writer. Ezt néztem ki, szinte azonnal kézhez kapom. Mennyire felejtős vagy nem felejtős ez?
Mi a véleményetek róla? Ha felejtős mit ajánlanátok?
Köszi

(#18174) kicsirigó7 válasza kukinyo (#18173) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Inkább egy Samsung SH-224BB-BEBE -t válassz.
Az LG mostani DVD írói felejtősek.

(#18175) Flashget válasza kicsirigó7 (#18174) üzenetére


Flashget
félisten

már nem csak a DVD írói..kezdenek visszabutulni gold star-ba...

Realme GT Master Edition

(#18176) kukinyo válasza kicsirigó7 (#18174) üzenetére


kukinyo
addikt

Nagyon régen foglalkoztam írókkal, akkor még az LG jónak, megbízhatónak számított ebben az árkategóriában.
De akkor marad a Samsung.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#18177) kicsirigó7 válasza kukinyo (#18176) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Hát igen. :K
De azok még a GSA-416xB / GSA-HxxN szériák voltak, nem a mostani GH-xxNSxx

(#18178) kukinyo


kukinyo
addikt

Igen, ezekre gondoltam.De azóta eltelt pár év és jobbnak láttam inkább megkérdezni.
Amit nem is bántam meg. :)

(#18179) verybigboy válasza kukinyo (#18178) üzenetére


verybigboy
senior tag

A régi LG-k teljesen rendben lévő írók, ajánlott írók!!!

(#18180) kukinyo válasza verybigboy (#18179) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen tudom, találtam is itthon egyet az elfelejtett lomok között.
Nem is emlékszem rá hogy jó, vagy nem jó. Kipróbálni sem tudom mert nincs a lapomon ide csatlakozó.
De valószínű hogy nem jó, különben nem a lomtárba végezte volna.

(#18181) szabi325


szabi325
tag

Sziasztok!
Samsung SH-224 BB/RSMS
Erről az íróról mi a véleményetek?

(#18182) Flashget válasza szabi325 (#18181) üzenetére


Flashget
félisten

az hogy dél-koreai :)

Realme GT Master Edition

(#18183) szabi325 válasza Flashget (#18182) üzenetére


szabi325
tag

Egy ajánlott vagy nem ajánlott besorolásnak jobban örültem volna :C

(#18184) Flashget válasza szabi325 (#18183) üzenetére


Flashget
félisten

:)
nézd ma már olyan szegényes a piac új DVD írókban, hogy alig van már ami ajánlott kategória.
régebbi tipusokból lehet jobban lehet szemezgetni jobb fajtákat VBB kolléga kollekciójából ha van még neki :)
De boltokban ami van igen az a Samsung, Asus, LiteOn
amit kerülj az a LG és a Pioneer 218-tól, mert ezek átcimkézett QSI írók. már csak nevében van köze a régi céghez aki már csak BD írókat gyárt.

Realme GT Master Edition

(#18185) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami megbízhatóbbat ezekből a "most kapható csodákból?

Ami van az nem ír túl jól hiába ajánlották. :D Egy régebbi gépet használtam dvd írásra, abban egy 6 éves Pioneer volt,ami jobb lemezeket írt annak ellenére hogy olyan "őskövület volt", sajna a gép tönkre ment, a mostaniban meg nincs IDE csatlakozó hogy áttegyem.

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#18186) vadorzó


vadorzó
aktív tag

lg dvd íróm nincs egy éves, ha 20 lemezt megírtam vele, akkor sokat mondok. A "kedves" cég, amelyiktől vettem (a4team) 2-3 hét javítási időt igért...baráti.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18187) Flashget válasza vadorzó (#18186) üzenetére


Flashget
félisten

és? mi a kérdés? :)

Realme GT Master Edition

(#18188) reggiee27


reggiee27
csendes tag

SZiasztok egy kis segítségre lenne szükségem. egy speckós íróról van szó, ezzel szoktam írkáni az xbox 360-ra a játéokat... eredetileg ez az író volt:ASUS DRW 24B3ST! most úgy néz ki, hogy nem kap áramot... nem nyílik a tálca stb... amikor bekapcsolom a gépet és rajta van a gép lefagy ha utólag dugom rá akkor nem érzékeli.... van valami ötlet, meglehet még menteni az írómat? :(

(#18189) jeni válasza reggiee27 (#18188) üzenetére


jeni
félisten

már megjavítani sem nagyon van értelme.
cserélgesd a kábeleket,hogy nem az okozza a hibát?

(#18190) Pityke85


Pityke85
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült szert tennem egy HP DVD A DH16AAL dvd íróra. A firmware LHDE verziójú.
Az ImgBurn az eszköz tulajdonságainál azt írja ki, hogy ismeri a LightScribe és LabelFlash technológiát is. :Y
Viszon én ilyenről még nem hallottam, hogy egy író mindkét technológiát tudja írni. Esetleg a firmware-jébe lett belepiszkálva, vagy alapból tényleg ezt tudja a masina? Firmware frissítést szerettem volna csinálni, de ezzel sem tudtam mit kezdeni, ugyanis a neten nem találtam hozzá újabb firmware-t. Állítólag lehetne crossflash-elni de elég kockázatos és sima firmware frissítésnél többet még sosem csináltam DVD íróknál.
Mit lehetne csinálni ezzel a cuccossal?

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#18191) jeni válasza Pityke85 (#18190) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Az kéne tudni,hogy Liteon belsős,ha igen melyik is az? vagy sem,esetleg Samsung cuccos?

(#18192) Flashget válasza Pityke85 (#18190) üzenetére


Flashget
félisten

Viszon én ilyenről még nem hallottam, hogy egy író mindkét technológiát tudja írni.

vagyunk egy páran akiknek van LiteOn 624B írója...az még labeltag-ot is tud vagyis 3 dolgot :)
de szerintem egyikünk sem használja ezeket a funkciókat..csak tesztelésre meg DL lemezek írására használjuk ;)

Realme GT Master Edition

(#18193) verybigboy válasza Flashget (#18192) üzenetére


verybigboy
senior tag

Dl-t sokat nem írok, sőt ... kizárólag csak tesztelésre használom az említett 624B írót!

(#18194) Flashget válasza verybigboy (#18193) üzenetére


Flashget
félisten

Én se sokat, de ha igen akkor csak ezzel, mert tesztek alapján a legjobban írja a DL lemezt. Akár verba akár FTI.

Realme GT Master Edition

(#18195) Pityke85 válasza jeni (#18191) üzenetére


Pityke85
csendes tag

Szia.

Sajnos fogalmam sincs, hogy milyen a belseje. Hogy lehetne ezt megtudni, esetleg valami sorozatszám alapján vagy szét kellene szednem az írót?

Válaszod előre is köszönöm.

(#18196) kicsirigó7 válasza Pityke85 (#18195) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

HP DVD A DH16AAL = LiteOn iHAS-(224 / 424/ 624) A

Szk:
Gyakorlatilag a 624A tud, a LightScribe és LabelFlash technológiát + LabelTag-et is.

[ Szerkesztve ]

(#18197) Pityke85 válasza kicsirigó7 (#18196) üzenetére


Pityke85
csendes tag

Szia.

Hogyan tudhatnám meg, hogy ezek közül "LiteOn iHAS-(224 / 424/ 624) A " melyik lehet az enyém?

Firmware frissítést esetleg melyik verzióval próbálhatnám meg?

(#18198) kicsirigó7 válasza Pityke85 (#18197) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

crossflashelheted Lite-On 224/ /424 /624 A típusból bármelyikre.
Mivel itt írtad hogy jelenleg is ismeri a LightScribe és LabelFlash technológiát az íród. Így én a 624 A fw-t tennék rá.
Mondjuk ezt: ZL2U

De vigyázni kell mert csak az A verziós fw-vel fog sikerülni. Ha exe-ből nem megy, akkor megfelelő bin-t kell csinálnod, vagy kérned valakitől.

Y-B-C típusoknak megfelelő exe/bin verziókkal akár kuka is lehet az íród!!!!!
Vagy ha közben elmegy az áram.
Ezért csak saját felelősségre CrossFlasheld!!!

Hogy mivel és hogyan kell? :[link] Leírás IRON STORM kolléga jóvoltából.

[ Szerkesztve ]

(#18199) jeni válasza kicsirigó7 (#18198) üzenetére


jeni
félisten

Sia
Liteon iHAS 524A is létezik ha jól tudom. :U
Legalábis nekem az van fent az ASUS DRW-24B1LT-re.

(#18200) Pityke85 válasza kicsirigó7 (#18198) üzenetére


Pityke85
csendes tag

Szia.

Szóval az általad belinkelt firmware-t kellene feltennem. Esetleg ha az exe-vel nem megy fel akkor használjam a flash utilityt, és ha akkor sem, akkor meg az eeprom utility-vel konvertáljam át "bin"-be és utána már működnie kell. De biztos, hogy működni fog ha úgy csinálom, ahogy leírtad?? Csinálta már valaki ezt a crossflaselést ezzel a típusu íróval?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.