Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18751) Orgi válasza Bripor (#18748) üzenetére


Orgi
őstag

Burnermax Payload Tool, ha támogatja az íródat

Ha nem, akkor imgburn megfelelően beállítva (rakat leírás van, keress rá), Verba dl lemez, minél lassabb írás és mindezek előtt az abgx-et ereszd végig az ison. Az abgx beállításairól is rengeteg leírás van.

Abgx360

Imgburnben meg truncate. A játékok 99%-a menni fog gond nélkül speckó író nélkül, ha a boxod is megfelelő ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#18752) djkacor


djkacor
tag

Hali olyan kérdésem volna hogy a két író közül melyik volna jobb választás?
Asus DRW-24F1ST SATA Black OEM 5200 Ft

Asus DRW-24B5ST SATA Black Box 5700 Ft
vagy esetleg ha jobbat hasonló árban tudtok akkor azt megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

(#18753) Flashget válasza djkacor (#18752) üzenetére


Flashget
félisten

Asus DRW-24F1ST :Y m ióta van F tipus? látszik, hogy nem nagyon követem már :)

Realme GT Master Edition

(#18754) plman válasza Flashget (#18753) üzenetére


plman
tag

Sőt! Az Asus honlapja szerint Van 24D1ST, valamint 24D3ST jelű is.

A múltkor amikor Asus fw-ről és a plextorra vagy liteonra való átalakításáról volt szó ezért írtam, hogy van már az ASUS drw 24b5st-nál újabb írója is az asusnak.

(#18755) balintka válasza plman (#18754) üzenetére


balintka
addikt

A 24B5ST a specifikációk szerint annyiban különbözik a 245F1ST-től, hogy a DVD+R (DL)-t 12x-esen tudja írni, míg az F1ST "csak" 8x-osan. Ez alapján nem lehet, h a B5ST az újabb típus?

Van olyan oldal vhol a neten, ahol megnézhető, h az adott író mikor került piacra?

(#18756) plman válasza balintka (#18755) üzenetére


plman
tag

Én a 24b5st-t ez év elején vettem, megnéztem a címkén és jól rémlett korábban, valóban 2012 októberi dátum van rajta, szóval az enyémet már egy éve gyártották. Szerintem az f1st lehet az újabb, mivel ebben a topicban még nem nagyon volt szó az f1st-ről.

[ Szerkesztve ]

(#18757) Flashget válasza plman (#18756) üzenetére


Flashget
félisten

annyira, hogy árgépen meg sem jelenik az F tipus csak ha direkt rákeres az ember.
[link]

Double the security with Disc Encryption II through password control and hidden file name functionality

Realme GT Master Edition

(#18758) balintka válasza plman (#18756) üzenetére


balintka
addikt

Nekem azt hiszem, h 2013 elejei a B5ST-m. A kettő közt csak az az írási sebesség különbség van papíron.
Iponnál és Aquánál is csak a B5ST és az F1ST kapható.

Van egyébként problémám a B5ST-vel, bár nem biztos h a drive a gond. Ezt a tápos topicba írtam:

"
A konfigurációm az adatlapomon olvasható. A gép az alábbi hibajelentéseket produkálja, amelyek alapján a tápra (Enermax Triathlor FC 550 W) gyanakszom:

1. hiba: A táp áramtalanító gombja nem működik, tehát átkapcsoláskor nem áramtalanítja le a gépet, megy tovább.
2. hiba: Kezdetektől (kb. 1 hete van meg a táp) fogva azt csinálja a gép, hogy véletlenszerűen - kb. 3-5 indításból egyszer - Win 7 alatt nem látni a DVD meghajtót, illetve a legtöbb ilyen esetben a tálca sem nyílik ki, mintha nem kapna áramot. Újraindítás után viszont általában újra látszik és működik. De olyan is előfordul, hogy nem látszik a meghajtó a Windows-ban, de a tálca kinyílik.

A kábeleket többször ellenőriztem, jól vannak bekötve. A netes kutakodás során javasolt megoldási módot kipróbáltam, a regedit-ben upperfilter/lowerfilter reg. kulcsokat töröltem, de ez sem oldotta meg a problémát.

Szerintetek a leírtak alapján hibás lehet a tápegység?
Az áramtalanító gomb hibája miatt gariztathatom a tápot?

"

Azt írták, gariztathatom simán ezért, még nem tudtam meglépni, mert veszek egy jobb tápot gariztatás előtt.

Ha azzal sem, és a SATA-kábel cserével se javul meg a DVD, akkor gariztatom azt is, de lehet h F1ST-re fogom cserélni.

Van ötletetek amúgy a DVD eltűnésre?

[ Szerkesztve ]

(#18759) Flashget


Flashget
félisten

http://club.myce.com oldalon ezt írják:

The asus can be crossflashed into a samsung so i would pick one up if you are getting a new burner

This drive is crossflashable only into Samsung SH-224BB [edit: OR SH-224DB; see below!]

szóval Asus F ez akkor egy samsung klón már nem liteon? :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#18760) Frod válasza balintka (#18758) üzenetére


Frod
addikt

Nekem ugyanezt az eltűnést játszotta heteken át, majd az Eszközkezelőben lettem figyelmes egy "Unknown Device"-ra, na mondom ez tuti az optikai meghajtó, biztos nincs driver-e és ezért szórakozik... de nem!

Egy úgynevezett ACPI driver-t kellett felraknom (fogalmam sincs mi ez) de ez kellett még a gépnek, eltűnt az ismeretlen eszköz is, és azóta nem csinálja egyáltalán ezt, hogy látja/nemlátja, teljesen korrektül működik mindig.

Nekem CM GX550-es tápom van, és talán az egyik legelső lekapcsolásnál csinálta, hogy lezárt ugyan a gép, de még mentek a ventik tovább. Akkor én is gondoltam, hogy hátha táp lesz, de azóta nem rosszalkodott.

Szerintem megér egy próbát, mivel most látom, hogy Haswell rendszered van, és kb csutkára ugyanolyan dolgok vannak mint nekem :D (H87 - bár nekem Asus, Kingston V300, i5 4670, 24B5ST, HAF 912,...)

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#18761) balintka válasza Frod (#18760) üzenetére


balintka
addikt

Ez az ACPI pontosan milyen verzió, honnan szedjem le?
Arra továbbra sem értem a magyarázatot, ha nem látszik a DVD, attól még miért nem nyílik ki a tálca.

Tök jó, majdnem egyforma a gépünk :) VGA-t majd jövőre veszek komolyabbat. Elég volt most a gép.

A tápot mindenképp visszaküldöm gariba a kapcsoló hibája miatt.

(#18762) Frod válasza balintka (#18761) üzenetére


Frod
addikt

Hát én így szedtem le kb:

alaplapod gyártója -> termék oldala -> support/letöltés -> egyéb letöltések
innen valahonnan
és nekem ott volt közötte ez az ACPI driver ami nem tudom ugyan mi köze a dvd-hez, de azóta lekopogom, mindig látja a gép, és nyílik rendesen a tálca.

Egyébként nézd meg az eszközkezelőben, hogy neked mutat-e ismeretlen eszközt - azért gondoltam erre, mert hasonló a konfig, és ugyanez volt nálam is.
(Számítógépre katt jobbegér -> Kezelés -> azon belül pedig Eszközkezelő)

Do you see the white shadow?

(#18763) balintka válasza Frod (#18762) üzenetére


balintka
addikt

Hát itt az én lapom oldalán nincs ilyen az egyebek között. Nem tudom, mire jó ez a sok egyéb Inteles cucc.

Persze h néztem, értek eléggé a géphez, magam raktam össze ezt is (már a sokadik gép, amit összerakok, és eddig mind tökéletes volt). Nincs ismeretlen eszköz. Amikor eltűnik az olyan, mintha fizikailag nem lenne a gépbe. Tehát se Win meghajtó, se a tálca nem nyílik.

Benne lehet az is, h a B5ST vhogy inkompatibilis a géppel, v szimplán hibás. Ha a táp és kábelcsere se oldja meg ezt a gondom, lehet veszek helyette Samsung 224DB-t vagy F1ST-t. Nekem ilyen problémákra már nincs idegrendszerem.

Egyébként ezek az Asus írók jobbak, mint a Samsung 224DB?

(#18764) Frod válasza balintka (#18763) üzenetére


Frod
addikt

Hát, itt a többség a kettő közül inkább a Samsung-ot szokta javasolni, és mivel eleinte nekem is rosszalkodott az Asus, már én is inkább a másikat javaslom bárkinek ha kérdezné.

Do you see the white shadow?

(#18765) DroiDMester válasza smiti (#18741) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ASUS DRW-24B5ST to Plextor PX-891SA 1.06

Sikerült megtalálnom a pofon egyszerű megoldást!!!! :C

1, EEPROM Utility -val lementjük az eredeti Eeprom -ot a biztonság kedvéjért!

2, Flash Utility -vel pedig a jelenlegi firmware -t. Ezt azért kell, hogy később vissza tudjuk állítani Asus 24B5ST -re, ha garanciába kellene vinni, mivel a módszer oda<->vissza működik! :K

3, Kimásoljuk az asztalra a PX-891SA_1.06.exe -t és a PX-891SA_1.06.BIN -t ezután bal egér gombbal bele húzzuk a PX-891SA_1.06.BIN -t a PX-891SA_1.06.exe -re (ha fölé húzzuk már ki is írja hogy társítás ehez:...) ha megvan pici idő múlva megjelenik egy figyelmeztető ablak aminél az igent kell választani, majd bejön a frissítő program, amivel fel lehet írni a Firmware -t
Megvárjuk még végig megy a folyamat, és kéri hogy indítsuk újra a gépet!

4, Ha vissza szeretnénk az eredeti asus 24b5st -t állítani, akkor a lementett asus firmware.bin -t kell ugyan ezzel a módszerrel ráhúzni a PX-891SA_1.06.exe -re és szépen vissza írja az eredeti asus FW -t! :K

A módszer TÖBBSZÖRÖSEN TESZTELVE!!!! és nem kell semmiféle CROSSFLASH -el bíbelődni! :C

Ja a lényeg => katt ide!! ebben megtalálható az összes dolog, ami szükséges a művelethez!

Ha valaki valahol elakad szóljon és segítek! :K

[ Szerkesztve ]

(#18766) jeni válasza balintka (#18763) üzenetére


jeni
félisten

üdv
pár helyen kapható még a Sony AD-7280S

(#18767) Flashget válasza DroiDMester (#18765) üzenetére


Flashget
félisten

A módszer TÖBBSZÖRÖSEN TESZTELVE!!!! és nem kell semmiféle CROSSFLASH -el bíbelődni!

onnantól kezdve, hogy nem a gyári fw van egy írón azt már crossflashnek hívják :)

Realme GT Master Edition

(#18768) DroiDMester válasza Flashget (#18767) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Úgy látom nem értelmezted a MONDANIVALÓM LÉNYEGÉT!! :U

Csináltál már 1átalalán CrossFlasht? 24B5ST -vel? akkor tudnod kellene hogy ott bíbelődni kell az Eeprom progival is, és a ConvertDrive opciót is le kell(ene) futtatni, ami vagy sikerül vagy NEM ahogy a hagyományos módszerrel nem is sikerült SEHOGYSEM a 24B5ST nél! csak nagy nehezen sikerült rá erőszakolnom egy ihas324c FW -t Mert rögtön kivágta hogy rossz Checksum és a repair funkció se ment végig!
A PX-891SA -t meg eggyátalán sehogysem sikerült ráerőszakolni! :O

Az én leírásom meg tökéletesen működik, és semmivel nem kell bíbelődni fél perc alatt kész!
Erre értettem hogy nem kell CrossFlash el szórakozni! :P

[ Szerkesztve ]

(#18769) Flashget válasza DroiDMester (#18768) üzenetére


Flashget
félisten

jó én meg leírtam mit hívnak crossflashnek..
Pio 215D-ből 215L-re is az..pedig mindkettő japán fw csak az egyik japánba készűlt a másik azon kívűlre, de mivel nem gyári ergo gari vesztéssel járna ezért crossflash az is.
Hogy a módszerét miként lehet megejteni az más kérdés.

Realme GT Master Edition

(#18770) smiti válasza DroiDMester (#18765) üzenetére


smiti
addikt

Köszi a tippet, de közben már eladtam az írót. :B

(#18771) balintka válasza smiti (#18770) üzenetére


balintka
addikt

Én is eladom sztem a B5ST-t, a lent írt problémám miatt. 3 lehetőségem marad:

-vagy sikerül megcsináltatnom a tápcsati sérült Optiarc 7283S-t
-veszek Samsung SH-224DB-t
-veszek Plextor PX-891SA-t

Ha sikerül az Optiarcot rendbe hozatni, lehet az marad.

Egéybként miért adtad el a tied?

[ Szerkesztve ]

(#18772) jeni válasza balintka (#18771) üzenetére


jeni
félisten

ezt nem értem? :Y

Én is eladom sztem a B5ST-t, a lent írt problémám miatt. 3 lehetőségem marad:

-veszek Plextor PX-891SA-t

épen pár sorral lejjebb ott szerepel,hogy hogyan alakítsuk át Plextor PX-891SA-ra az írót!

(#18773) balintka válasza jeni (#18772) üzenetére


balintka
addikt

Kicsit parázok az átalakítás miatt, meg így ugrana a gari is.

(#18774) Flashget


Flashget
félisten

régebbi új vagy használt írót kell keresni ph-n..pl. VBB-nál vannak ilyen írók.
de láttam 3db Pio 108-ast is (2 fekete)is csak már nincs IDE portom az új konfigban csak a régi masinában, meg LG-4167B és 4163B
vagy satás Pio 212 vagy 215 is van.

Realme GT Master Edition

(#18775) DroiDMester válasza balintka (#18773) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mit kell parázni??? Ha mindent abban a sorrendben és úgy csinálsz ahogy leírtam SEMMI FÉLNIVALÓ!

Én leteszteltem 6X egymás után ihas324c-> 24B5ST-> ihas124C-> PX-891SA-> 24B5ST-> PX-891SA És hibátlanul ment minden átalakítás, az egész művelet 20-30.másodperc!

És bármikor vissza tudod tenni a gyári 24B5ST FirmWare -t és mehet gariba! :K Ha meg annyira beszarna hogy nem látja a gép és nem tudod vissza állítani rá a gyári FW -t akkor meg úgysem tudják meg szervizben sem, hogy matatva lett benne!

[ Szerkesztve ]

(#18776) balintka válasza DroiDMester (#18775) üzenetére


balintka
addikt

Lehet, h kipróbálom, az biztos, h ilyen formában nem maradhat nálam a B5ST.

(#18777) Ereshkigal válasza Flashget (#18774) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Az új gépemben nekem sem lesz IDE port, ezért összeraktam régi alkatrészekből egy gépet DVD-t írni. :DDD

(#18778) DroiDMester válasza Ereshkigal (#18777) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

És mért kell ennyire bonyolult és körülményes megoldást választani :F mikor RÉM egyszerűen és lényegesen olcsóbban lehet kapni IDE-TO-SATA átalakítót

És mehet a régi iDE-s író S-Ata portra a gépbe!

(#18779) Ereshkigal válasza DroiDMester (#18778) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én semmilyen átalakítóban sem bízom (amiben van elektronika). Talán paranoia, de ez van. :U

(#18780) DroiDMester válasza Ereshkigal (#18779) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Pedig tökéletesen működnek, nekem is a másik gépembe egy Pio 111D van, egy hasonló átalakítóval és hibátlanul működik már jópár éve! :K

(#18781) balintka válasza DroiDMester (#18775) üzenetére


balintka
addikt

Lementettem az eepromot és a firmware-t is, sikerült Plextorrá alakítanom. Arra leszek kíváncsi, h Plextorként is el fog-e tünedezni a drive Win 7 alatt (ilyenkor a tálca se nyílik ki, csak újraindítás után jön rendbe minden).

Plextorként jobb minőségben ír DVD-t?

Ha visszaállítanám Asusra, akkor is kell eepromot menteni, vagy csak elég a firmware-t felülírni?

[ Szerkesztve ]

(#18782) Ereshkigal válasza DroiDMester (#18780) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:R

(#18783) Flashget válasza DroiDMester (#18778) üzenetére


Flashget
félisten

Tény, hogy működnek vele, de írás tesztnél mit ad az így megírt lemez? Látatlanba kb. külső író mínőséget tippelnék az pedig régebben sem teljesített jól vagy elhasalt teszteken.

Realme GT Master Edition

(#18784) DroiDMester válasza balintka (#18781) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát az eltünedezés sz.tem nem fog megoldódni ettől! :N

Ott sz.tem a rendszereddel lesz gond, ahogy a másik kollégának is volt tök ugyan ezzel a tünetekkel! :K

Visszaállításról: természetesen nem kell lementeni semmit mivel már lementetted a gyári ASUS FW és Eepromot! vissza írni sem kell csak magát az FW -t, az Eeprom csak biztonság kedvéért kell, ha valami balul sülne el!

************************************************************************
#18783 Flashget : Hát énis ettől tartottam annó jó pár éve(5-6) mikor betettem az átalakítót akkor még volt az alaplapomon ide csati is, és csináltam millió tesztet direktbe alaplapra kötve meg így az átalakítóval és SEMMI VÁLTOZÁS nem volt ugyan olyan lett az írás minőség mind 2 esetben! :K

Egyébként sincs semmi magyarázat rá, hogy miért lenne lenne rosszabb írás minőség egy ilyen átalakító végett, ezen csak a nyers adat megy át semmi köze az írás minőséghez! :N

(#18785) balintka válasza DroiDMester (#18784) üzenetére


balintka
addikt

De őszintén, milyen gond lehet egy frissen összerakott új Haswell rendszerrel? Vadonatúj a táp, a SATA kábel is.

Ha megmarad Plextorként is a hiba, eladom a drive-ot, visszarakom a régi Optiarcot, vagy veszek Samsung 224DB-t.

Nekem ez vmiféle inkompatilitásnak tűnik. De magyarázat nincs rá.

Azt se értem, ha nem látszik a meghajtó, miért nem nyílik ki a tálca. Mindenesetre a táp megy vissza gariba, a régi Corsair CX400-at rakom vissza ideiglenesen a helyére.

Visszaflasheléskor is kell eepromot menteni?

Szerk.: nem hiszem h táp hiba lenne az eltűnés, mert Frod-nak más tápja van, illetve az alaplapja is más (de H87-es chipes). Esetleg chipset szinten lehet vmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#18786) Ereshkigal válasza balintka (#18785) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A tálcának mindenképp nyílnia kéne hardveresen, ha van táp a meghajtón. Esetleg próba más táppal vagy másik tápkábellel? A meghajtó panelén is lehet kontakt hiba.

(#18787) jeni válasza balintka (#18785) üzenetére


jeni
félisten

Más optikai meghajtóval is előjön a hiba?
Nagy durranás lenne ha az alaplapi chipsettel van a gond. A másik fórumozonak(Frod?) is segítettem abban,hogy az eszközkezelőben jelzett,hogy nincs megfelelő driver felrakva. Letöltés és telepítése után megoldódott a hibajelenség.

Ha van ODD drive a tápcsatin akár látja a rendszer vagy sem a fizikai működését nem befolyásolja. A tálcának működnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#18788) balintka válasza jeni (#18787) üzenetére


balintka
addikt

Másikat még nem tettem be, az Optiarc 7283S tápcsatija már javítás alatt van.
Nem hiszem, h a chipset, vadi új gép. Az SSD, vinyó meg gond nélkül.
Nálam nincs ismeretlen driver az eszközkezelőben, de a Gigabyte laphoz ilyen ACPI driver nincs külön.

Ez a vicc, ha Win-ben nincs meghajtó, akkor a legtöbb esetben a tálca se nyílik ki. De volt olyan alkalom, h kinyílt. Lehet h a drive hibás. Meleg újraindítás (sima Win újraindítás) után viszont megy gond nélkül.

A tápot küldöm vissza gariba a héten, a CX400-at beteszem a helyére.

Plextorként még csak 2x kapcsoltam be a gépet, még nem derült, h így h működik. Nyilván ha hibás a meghajtó, így is el fog tűnni majd.

Ereshkigal: Moduláris a táp, elvileg minden jól van bekötve. Az áramtalanító gomb hibás, nem tudom, ez befolyásolhatja-e a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#18789) Frod válasza jeni (#18787) üzenetére


Frod
addikt

"Ha van ODD drive a tápcsatin akár látja a rendszer vagy sem a fizikai működését nem befolyásolja. A tálcának működnie kell."

Hát ez ebben a formában nem igaz, mivel amikor nekem is eltűnt op.rendszer alól az ODD, akkor a tálca se működött, se kép, se hang, egészen az újraindításig :)
Valóban egy hiányzó driver oldotta meg, de nem az alaplapi chipsettel volt a gond, hanem - egy azóta se tudom mire szolgáló - ACPI driver hiányzott.

Sajnos a sorstársamnak megnéztük az alaplapjához tartozó utility-ket, és driver-eket, ott viszont nincs közötte ilyen, így nem tudjuk "csak ennyivel" megoldani a dolgot.

A tápom hibáját én is azért zártam ki mivel az SSD szó nélkül megy az első perctől fogva, ugyanez igaz az alaplapi Sata portokra is, az ssd mindegyikben működik.
Sajnos más eszközzel még nem tudom megnézni, mivel a hdd-m 5 hete szervizben van - ami szerintem nonszensz amúgy, de ez már offtopic :DDD

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#18790) jeni válasza Frod (#18789) üzenetére


jeni
félisten

ha nem dugom rá az ODD-re a sata kábelt de a táp csati rajta van ebben az esetben a tálcának működnie kell.

(#18791) balintka válasza Frod (#18789) üzenetére


balintka
addikt

Frod-dal teljesen megegyező a problémánk!

Csak ugye nekem ilyen megoldás nincs egyelőre. :(

(#18792) Flashget


Flashget
félisten

ugye ismerős szitu..minden jól van kötve, win is látja az írót, gomb megnyom de a tálca nem jön ki. 10x megnyomva sem pedig a led felvillan :D
ismert optiarc betegség a mágnessel...tehát van ilyen, hogy hardveresen a tálca nem jön ki.

Realme GT Master Edition

(#18793) Frod válasza Flashget (#18792) üzenetére


Frod
addikt

Nem-nem, a led se villan fel. :) Legalábbis nálam nem villant, és mivel a fórumtársnál 99,8%-ban megegyezik a gondunk szerintem nála sem.

Most egy olyat próbálunk meg, hogy a Gigabyte lapjára felteszi az én Asus lapomnak az ACPI driverért (mivel a Gigának nincs ilyenje) próba-cseresznye.

Do you see the white shadow?

(#18794) balintka válasza Frod (#18793) üzenetére


balintka
addikt

Sajna nem ment fel a driver.
Nem villant fel nálam se a LED. Mintha ilyenkor teljesen halott lenne a meghajtó.

(#18795) Flashget válasza Frod (#18793) üzenetére


Flashget
félisten

erre írtam:

"Ha van ODD drive a tápcsatin akár látja a rendszer vagy sem a fizikai működését nem befolyásolja. A tálcának működnie kell."

Realme GT Master Edition

(#18796) jeni válasza Frod (#18789) üzenetére


jeni
félisten

mindenesetre ma elhoztam a dobozos Asus 24B5ST-t és megcsináltam a Plextorra váltást. Nálam látja rendesen,mielőtt változtattam rajta az Asus-ra is jó volt.
Pedig egy vacak MSi Z68-s lap van a házban. Semmi driver csere,egy az egyben berakva,és ment rendesen.
A dobozra még rá volt írva,hogy Win8 komp.
Viszont a Nero10 lemezt nem láttam benne,ez rajta van az Asus lemezén és nem külön van?

(#18797) balintka válasza jeni (#18796) üzenetére


balintka
addikt

Az enyém is dobozos.
Azon a DVD-n van az egyik könyvtárba, de demo változat, nem ér semmit.
Lehet h csak a H87 chipsettel csinálja ezt.

(#18798) Frod


Frod
addikt

Szerintem kijelenthetjük, hogy a 24B5ST nem Haswell-kompatibilis.
Nekem mákom volt azzal a driverrel, de ha nem lett volna szerintem a mai napig játszanám a bújócskát az odd-vel.

Do you see the white shadow?

(#18799) balintka válasza Frod (#18798) üzenetére


balintka
addikt

Én is erre gyanakszom, ha Plextor PX-891SA-ként se megy a B5ST, eladom.

[ Szerkesztve ]

(#18800) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Sima asztali PC-be kellene egy jó minőségű DVD író, ami azért valamennyire bírja a strapát, és a lehető legkevesebb gond legyen vele. Flash-elgetni, fimware-t mókolni nem szeretnék, nincs rá időm, a legjobb dobozos megoldás érdekel...

Ha lehetne, akkor vennék ebbe a gépbe is egy NEC 7260/80-at, azzal soha semmi gondom nem volt... De ahogy nézem, már egy ideje nincs a piacon... :(

Előre is köszönöm! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.