Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#85251) Speed® válasza Dragon3000 (#85250) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

775ben P5E-VM HDMI lapom volt emiatt pl., szóval nem újdonság..
Mondjuk akkor azért kelett, hogy elférjen a Thermalright kollekcióm,
akkoriban még nem voltak ekkora batárok vagy hirtelen nem rémlik.

(#85252) Dragon3000 válasza Speed® (#85251) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nagy hűtők már akkor is voltak, csak sok ember elvolt a gyári fossal is, örültek az emberek, ha már gépük volt. Amúgy valamelyik régi gépemnél nekem is a 2. volt a x16-os slot, de ritka volt.

(#85253) Speed® válasza Dragon3000 (#85252) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Voltak, de a 12+cm ventikhez igazodók később jöttek. Mondjuk részemről nem rajongok ezért, ugyan légszállításra jobbak, de statikus nyomás téren már más a helyzet..bordákon/radikon meg ugye jellemzően erre van szükség. Szóval mindenki elment a nagyobb=jobb irányba, ahelyett, hogy fejlesztenének..egy rakás kompatibilitási gondot kockáztatva (aktuálisan pl. a Noctua C14el futottam szívásba a B450iPro lapommal, bár az ITX mindig is mostoha téma volt).

(#85254) ahorvath95


ahorvath95
csendes tag

Sziasztok!

i5 9600K-t fogok venni az elkövetkezendő időben,

GTX 1660 TI OC
2x8gb 3200 MHz G.Skill ripjaws V
Gigabyte z390 gaming x mellé.

A ház egy kendomen deepcool lenne.

Kérdésem a következő lenne felétek: a házban 5 gyári venti van, ha a procit húzni szeretném (ésszerű keretek közt) vajon kelleni fog külön cpu hűtő hozzá?

Valamint, a "nem tartalmaz hűtőt" azt szó szerint kell ilyenkor érteni? Ergó húzás nélkül is elfüstölne a proci, ha nem tennék rá alapból hűtőt a fentebb említett helyzetben?

Elnézést a kicsit egyszerű kérdésemért, még elég új vagyok a gépépítésben :((

És akkor a topicba vágó kérdés: Milyen hűtőt ajánlanátok húzás mellé? Árban olyan 10-20e közt

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#85255) Speed® válasza ahorvath95 (#85254) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Procihűtő nélkül csúnya tempót tapasztalnál (thermal throttling védi a procit) :)
Szóval kerettől függően venned kell rá valamit, ami max. 165mm magas lehet. Erről a méretről mondjuk a Brocken 3 ugrik be elsőre nekem, de kinek mi :)

[ Szerkesztve ]

(#85256) ahorvath95 válasza Speed® (#85255) üzenetére


ahorvath95
csendes tag

Köszönöm, átfutottam most az ajánlott hűtőket még az összefoglalóban és szerintem a javaslatodnál maradok, ez fogott meg a legjobban :)

(#85257) Speed® válasza ahorvath95 (#85256) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hasonló kiépítésben olcsóbban a Brocken Eco Advanced vagy a Ben Nevis Advanced RGB is lehet ajánlott, attól függően, mit szeretnél, értelemszerűen a nagyobbak felé javul a hang/teljesítmény.

(#85258) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

BE QUIET! SHADOW ROCK 2 BK013 típusú hűtőről mi a véleményetek?

Jelenleg Ryzen 2600-ast, később 3600-ast kell majd hűtenie és olcsóbb valamivel, mint a Alpenföhn Brocken 3.

[ Szerkesztve ]

(#85259) olcsóhús


olcsóhús
csendes tag

Sziasztok!

Alaplap: Gigabyte Z390 Aorus Elite
Cpu: 9700k nem oc-zva
Ház: Fractal Design Meshify S
Ram: még kérdéses
Gpu: Rtx 2080

Milyen procihűtőt ajánlanátok? Léghűtésben gondolkodnék alapvetően. Alkalmankénti 1-2 órás filmrenderekről és játékról lenne szó.

(#85260) Speed® válasza Cingáriusz (#85258) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 19'07 előtti darabok nem jók AM4re, erre érdemes odafigyelned.
Továbbá bár olcsóbb, a nem RAMbarát felépítése gondot okozhat,
emellett a tipikus BQ betegség is sújtja, a szereléke túlbonyolított..
Ha egyszerűbb/olcsóbb kell, ott az Advanced Eco Brocken is még.

(#85261) Speed® válasza olcsóhús (#85259) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Meshify S? Nem elírás?
RAM típus és ár is kell..

(#85262) olcsóhús válasza Speed® (#85261) üzenetére


olcsóhús
csendes tag

Rosszul írtam:
Fractal Design Define S
Ram: G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-32GVK
Ár: 35k max.

[ Szerkesztve ]

(#85263) Speed® válasza olcsóhús (#85262) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

180mm helyed van, bármi elfér, a magasított RAMok miatt viszont slim vagy eltolt bordázat javasolt. Amennyiben a CPU OC a jövőben sem lesz igény, már egy Ben Nevis Advanced / Brocken Eco Advanced is fedi az igényt, esetleg az unalomig ajánlott Brocken 3, ill. a Macho iterációk játszanak, ha csendre hegyezed ki a procioldalt. De lehet akár TRUE Spirit 140 Direct/Power is, ha aggódsz az I/O fedél miatt, mindkettő kiváló darab, utóbbival kinyomhatod a proci szemét is, partner lesz. A lehetőségeid tárháza ~végtelen, válassz egyéni preferenciák alapján.

(#85264) olcsóhús válasza Speed® (#85263) üzenetére


olcsóhús
csendes tag

Ez igen kimerítő volt, köszönöm! Átnézem őket.

(#85265) Mengele


Mengele
tag

Hi

DeepCool GAMMAXX 300R processzor hűtőt neztem ki a Ryzen 2600 melle.
No tuning.
A gyari hutonel jobb?

A helpet elore is koszonom. :R

(#85266) Speed® válasza Mengele (#85265) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Annál ugyan jobb, de árában egy SE-214X buciraveri :U

(#85267) TheKresh


TheKresh
csendes tag

Sziasztok!

Alpenföhn Ben Nevis Advanced (Black RGB) és Alpenföhn Brocken ECO Advanced között van külömbség hangban és/vagy hűtési teljesítményben ?

Fekete lamellák miatt jobban vonz az előbbi ,de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Kresh

(#85268) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

helo
azt akarom kérdezni hogy a proceszor melegedése okozhat e olyan problémát hogy néha komolyan be akad a játék? ezt a meleg idő elött nem nagyon vettem észre csak párhonapja
i3 7100 gyári hütővel, olyat is csinált a gép egyszer hogy lekapcsolt azonnal de amióta álitottama biosban a fan speeden nagyobbra azóta nem kapcsol le,de az időszakos beakadás a játékoknál még nem szünt meg,most feltettem sokkal nagyobra a fan speedet és majd holnap kiderül hogy segít e az akadáson de már elég zavaróan hangos így ,a proceszor sose ment 65 fok felé gyári fan speedel se,amióta álitottam a gyorsaságon azóta 60 fok felé nem megy,most meg még gyorsabbra álitottam és gondolom még hüvösebb lessz,esetleg levegyem a gépház oldalát vagy az nem jó őtlet?mert a gépház oldalán vannak ventilátorok amiknek nem lessz szerepük onnantól kezdve

[ Szerkesztve ]

(#85269) TheKresh válasza wasdffafaaff (#85268) üzenetére


TheKresh
csendes tag

Szia.

Valószínűleg igen ,mióta bejött a meggyulladás időszak nekem is eléggé akadozósak a játékok ,azért is érdeklődök hűtők felől, illetve én nem ajánlom hogy levedd az oldalát ,nem igazán lesz hűvösebb ,de legalább könnyebben telemegy porral a gépház.

Üdvözlettel: Kresh

(#85270) mester777


mester777
tag

Sziasztok!

Korábban már írtam majdnem ugyanezt, de azóta eltelt 3 hónap, hátha más választ fogtok rá adni (vagy hardveraprón éppen van egy jó ajánlat).

Szeretném a Raijintek Ereboss Core-omat lecserélni egy méretben kisebb hűtőre. A hűtési teljesítménnyel egyáltalán nem volt gond se ezzel a Core-ral, de még a stock hűtővel sem (azt akkor csak a hangja miatt cseréltem le), éppen ezért a cél egy minél kisebb/helytakarékosabb, nagyon halk megoldás.

A gép "hangja" egyébként úgy alakul, hogy: félpasszív táp aminek a ventijének sose kell beindulnia, 3 AF WB 2+ és egy szintén félpasszív 1050Ti, aminek a ventije csak játék közben indul be, de akkor meg nem zavar mert a hang/zene elnyomja. A HDD-t is azért szereltem ki belőle, mert az volt a leghangosabb benne.

A jelenlegi konfigomat megtaláljátok az adatlapomon. Overclockolni nem fogok.

Árkategória: ha új akkor <10k, ha használt akkor <6k

Előre is nagyon köszönöm! :)

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#85271) hegegabi80 válasza wasdffafaaff (#85268) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ott valami más probléma lesz. Ha kikapcsol a gép, akkor inkább táp probléma.
Esetleg játék közben monitorozni kellene, hány százalékon teker a cpu és vga.
A 60-65 fok teljesen tökéletes. Ha beakad a játék inkább vga-nál keresendő a gond.

Egyébként nyugodtan kipróbálhatod levett oldallappal is pár órára teszt erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#85272) wasdffafaaff válasza hegegabi80 (#85271) üzenetére


wasdffafaaff
junior tag

a gothic 3 ba olyat csinált hogy be akadt a játék meg is ált a kép,és utána felpörgött a cpu hütés és utána ment tovább a játék, a starcraft2 be is csinált ilyet

[ Szerkesztve ]

(#85273) Speed® válasza mester777 (#85270) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

160mm helyre egy Ben Nevis Advanced passzolna a maga 159mm magasságával, árban ekörül jár. Olcsóbb verziója az ID-Cooling SE-214X, de azon gagyik a ventik.

[ Szerkesztve ]

(#85274) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok egy Ryzen 3600ra keresnék proci hűtőt asrock B450M Steel Legend lapba tenném , egy alap 3600x szintjére tuningolnám esetleg kicsit feljebb.
A ház egy Silverstone SG10-es 165mm magaságig fogad be hűtőt, viszont nagyon picike ezért a minél kisebb helyfoglalás is szempont lenne.
Elsőre egy ARCTIC COOLING Freezer 33 néztem viszonylag kicsi és talán halk is mert 1350ig pörög max fordulaton.
De szivesen fogadnék ajánlásokat max 20K-s keretig Tower vagy Topflow hütő is jöhet.
Illetve nem tudom számíte de lesz 2db M2 ssd az alaplapon mint plusz hőforrás.

(#85275) jmuranyi válasza Frogged (#85274) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, akkor már inkább a 34.
De majd mondanak a többiek még jobbakat :)

(#85276) orangutan4


orangutan4
tag

Sziasztok, AM4-es B450-es lapra (MSI tomahawk b450 max) létezik olyan toronyhűtő, aminek a fújásiránya nem függőleges, hanem elölről hátra működik? (~10-15k sávban)
Most váltanák ilyenre, eddig nem volt tapasztalatom AMD foglalattal, és véletlenül szembesültem, hogy ezekre a hűtő máshogyan szerelhető fel. A ház már adott, és felülről zárt, így mindenképpen elölről hátra szeretném, hogy fújjon. Köszi :R

(#85277) Bodz válasza orangutan4 (#85276) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az összes (na jó, lehet akad 1-2 kivétel) AM4 kompatibilis torony hűtő megfelel. :) Milyen ház, proci, tuning lesz?

(#85274) Frogged: Ez a ház aminek a tetején van egy nagyobb venti, ami befelé fúj?

[ Szerkesztve ]

(#85278) orangutan4 válasza orangutan4 (#85276) üzenetére


orangutan4
tag

Köszi! Akkor én értettem vmit félre? :) Vagy ezekhez olyan rögzítést adnak, aminek az iránya változtatható, és nem függ az AM4-es alaplap rögzítésének átalakításától?

Ryzen 3600-ban gondolkodok, tuningban nem, vagy minimálisan csak.

(#85279) Speed® válasza orangutan4 (#85276) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Összefoglaló kérdéseire válaszolva lesz ajánlás is.

(#85280) Frogged válasza Bodz (#85277) üzenetére


Frogged
aktív tag

Igen a tetején egy 18cm-es ami befelé fúj, hátúl egy 12cm-es ami kifelé, bal oldal lent a vga magaságában meg szintén 1db 12cm és 2db 9cm venti ezek is mind kifelé fújnak.

[ Szerkesztve ]

(#85281) Mengele


Mengele
tag

Hi

Egy Raijintek Pallas neztek ki az i9-9900K melle.
Az jo lesz?
No tuning.

A Helpet elore is koszonom. :R

(#85282) Speed® válasza Mengele (#85281) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amennyiben nem indokolt a low profile kivitel, felejtős.

(#85283) Mengele válasza Speed® (#85282) üzenetére


Mengele
tag

Hello

Mi az ajanlatod?

(#85284) Speed® válasza Mengele (#85283) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#85285) orangutan4 válasza Speed® (#85279) üzenetére


orangutan4
tag

10-15k ársáv
meglévő CM Elite 335 (ha használható, nem dobnám ki), 16,6 mm max a hűtő magassága
MSI B450 Tomahawk MAX
Ryzen 5 3600 (esetleg 3600x, de árazást valószínűleg nem éri meg)
2x8gb G.Skill aegis 3000
lehetőleg elölről hátra fújó toronyhűtő legyen, hogy a házban egyenletesebb áramlás lehessen. BeQuiettel, Scythe-el volt eddig jó tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#85286) Speed® válasza orangutan4 (#85285) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gyártói adat 163mm, amibe lehúzott ventivel befér egy Brocken 3,
viszont a tervezett procikkal extrém csendigény esetén javasolnám,
egyéb esetben már egy Ben Nevis Advanced is teljesen megfelelő..
BQ Pure Rock hasonló teljesítményű, Scythe Mugen 5 Rev.B. EOL,
más hűtőt nem is igazán tudok tőlük, ami most elérhető és jó lenne.

(#85287) syler123 válasza Frogged (#85274) üzenetére


syler123
veterán

Szia!

Nálam a Ryzen 3600 nem megy 60 fok fölé Alpenföhn Brochen Advanceddel. Inkább 55 fok környéke játék alatt. Azt hiszem ajánlható, pedig a gyári pasztáját használom, MX2-vel jobb lett volna. Idle 33-35 fok, ilyenkor nagyon csendes a gép 350-500-as fordulaton a ventik.

(#85288) orangutan4 válasza Speed® (#85286) üzenetére


orangutan4
tag

Rendben, köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#85289) Bodz válasza Frogged (#85280) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az említett Freezer 34 igen jó, ha nem akarod kinyomni a szemét a procinak. A sima, a CO, az eSports változat, a Duo viszont már pénzkidobás, kivéve ha szükséged van még egy ventire tartaléknak, házba, akárminek. Ha esetleg ez is nagy, akkor ott a Thermalright True Spirit 120 Direct picit drágábban. Komolyabb tervekhez 140 Direct, ha tudsz szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#85290) #42706048


#42706048
törölt tag

Sziasztok!

Ryzen 3600 vagy 3600x lesz a processzor, (még nem tudom) de idővel szeretnék, majd egy 3700x-et olyan hűtő kellene, ami a 3700x hez is megfelelő lesz. Tuning nem lesz egyiken sem. Mivel szeptember közepén veszem meg az alkatrészeket a ram esetleg változhat. köszönöm

1.: Maximum 10.000Ft
2.: Zalman Z9 NEO
3.: MSI B450 Tomahawk MAX
4.: Ryzen 5 3600-3600x
5.: G.SKILL Ripjaws V 16GB F4-3200C16D-16GVKB

(#85291) Speed® válasza #42706048 (#85290) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#85292) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!

R5 2600 gyári hűtő lecseréléséhez/kicsi tuninghoz melyik lehet a legjobb? (csak a következő 3 közül)

Deepcool Gammaxx 400
Be Quiet! Pure Rock Slim
Cooler Master Hyper TX3 EVO

Mindegyik befér a házba.
Leginkább hűtési teljesítmény és a csendesség ami szempont, (árban ezek azonosak).

-= Pancsermeste® =-

(#85293) Speed® válasza Pancsermeste (#85292) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezekből a Gammax 400..de egy ID-Cooling SE-214X árában jobb lenne talán az eltolt felépítés okán.

(#85294) mester777 válasza Speed® (#85273) üzenetére


mester777
tag

Köszönöm szépen, ma már megyek is átvenni a rendelést. :-)

Kíváncsi vagyok, így érdekelne, hogy ez tényleg nagyon halk, normál használat alatt hallhatatlan lesz? (Persze a 3 db. Alpenföhn Wingboost 2 Plus házventi mellett ami ilyenkor alacsony fordulatszámon pörög.)

Amúgy az említett házventijeimből egyik-másik halkan "berreg" (vagy nem tudom mit csinál, a forgásából adódó periodikus, halk zajokat ad ki, egyáltalán nem ugyanolyan a hangja mindháromnak. Ezt csak akkor hallom ha odahajolok a venti elé, amúgy kb nem is hallani. Ezzel mit tudok kezdeni? (Vagy kell-e egyáltalán kezdeni vele valamit?) Előre is hálásan köszönöm!)

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#85295) Speed® válasza mester777 (#85294) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azon a procin néma kell legyen, ha nincs eltöccsentve nagyon a TIM/IHS és kellően tág a vezérlési intervallum.
Mondjuk azt nem írtad, hogy BNA vagy 214X lett-e, előbbire biztosan igazak a leírtak.

WB2+ ventik hangja lehet a vezérléstől is akár, DC vagy PWM módban mennek?

(#85296) Paxker315


Paxker315
addikt

ha már PWM& házventi (tudom van topikja, de ez jobban pörög, és a jó házlégmozgás nem árt a CPU hűvösen tartásának sem..)

Erről vélemény? Nem maximális fordulaton használnám persze, árban kedvezőnek tűnik& színben is, és 140mm az mégis csak nagyobb, mint 120. :U ID Cooling NO14025K

Itt helyben lenne még ilyen: ID Cooling SE214L vörös, de, hangosnak tűnik. Mennyire zajos egy Arctic 34 ESport editionhöz képest? Mert a 214X-ről olvasott tesztek alapján nekem elég zümmögőnek tűnik.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#85297) mgabi válasza mester777 (#85294) üzenetére


mgabi
senior tag

i5 6500-n ez a hűtő hangtalan lesz. Beállítod a fan pwm curvet a minumumra, ami 500-600 rpm. 60-80 fok között, meg egyenletesen emelkedjen 100%-ig. Papíron ha a kupak alatti paszta normális, akkor non-avx terhelés esetén sose fog elmozdulni a minimumról a venti, tehát kvázi hangtalan lesz. Gyakorlatban a VGA, házventik, cpu a sorrend hangerősség terén. VGA és a házventik terén kell megfogni a hangot.

(#85296) Paxker315:

3 ezer alatti ventiknek mindnek van valami baja. Akasa Apache black 140, ha kell a teljestmény olcsón. Venti topic ajánlója nagyon jó kiindulási alap. Picit visszaolvasol a topicban, akkor megevilágosodsz.

[ Szerkesztve ]

(#85298) mester777 válasza Speed® (#85295) üzenetére


mester777
tag

Bocsi, nem teljesen értem a kifejezéseket :D
"ha nincs eltöccsentve nagyon a TIM/IHS"
-> Google képkereső alapján delid témakör (legalábbis CPU belső tulajdonságai), ha ez a kérdés akkor egyáltalán nem nyúltam hozzá a CPU-hoz.

"és kellően tág a vezérlési intervallum"
-> Ez gondolom beállítás kérdése lesz. Úgy tervezem beállítani, hogy alapból kb minimumon menjen, és csak akkor zúgjon fel ha kell.

"Mondjuk azt nem írtad, hogy BNA vagy 214X lett-e, előbbire biztosan igazak a leírtak."
-> Most rákerestem, hogy a Alpenföhn Ben Nevis Advanced-ből van-e két típus, de realizáltam, hogy BNA = Ben Nevis Advanced. :D
Szóval igen, a BNA-t veszem, pontosabban ezt, innen.

WB2+ ventik hangja lehet a vezérléstől is akár, DC vagy PWM módban mennek?
-> Húha, jót kérdeztél. :D
BIOS-ban lefényképeztem, így van beállítva, esetleg erről kiderül? Vagy esetleg az segíthet, hogy emlékeim szerint így dugtam be őket az alaplapomba (most nem tudom megnézni a gépemet, hogy igaz-e, de a BIOS-os kép alapján annak tűnik amit mondtam). És miért fontos, hogy DC vagy PWM? (Szerintem amúgy ez PWM lesz)

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#85299) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#85292) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Speed(R) Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#85300) Speed® válasza mester777 (#85298) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igen, a TIM/IHS a kupak alatti anyagot jelenti. Gyárilag ugye ~guánó, ha nagyon melegszik, ezért van, nem a TDP miatt. Adott esetben egy relidelés fémkencével hozza csak rendbe.

Igen, a sima BNA jó, korrekt a ventije. Az RGBs annyiban több, hogy fekete a borda, teljesítmény eltérés nincs.

DC (feszültség alapú) vezérlés esetén a PWMes ventik moroghatnak, PWM vezérléssel meg néhány típus kattog. Neken is vannak WB2+ ventik, PWM vezérléssel csendben vannak. Szóval ha 3 PIN csatin vezérled valamelyiket, lehet az a ludas, fűzd össze őket és mehetnek 1 PWM csatiról mind.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.