Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#86201) Speedy007 válasza Paxker315 (#86199) üzenetére


Speedy007
őstag

akkor elnézést kérek szépen mert nagyon félre értettem.

(#86202) Deer76 válasza Paxker315 (#86179) üzenetére


Deer76
aktív tag

Végül megrendeltem a Gammaxx 400-at.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#86203) gabro0


gabro0
őstag

Sziasztok!

Ryzen 5 3600-ra keresek minél csendesebb hűtőt. CM Silencio 550 házba raknám, MSI B450M Mortar Max alaplapra. A memóriamodulokból 2db van és G.Skill Aegis típusúak.

Eddig ezt a hármat néztem:
- be quiet! Pure Rock ~9,5k
- Alpenföhn Brocken ECO Advanced ~11,5k
- Scythe Mugen 5 Rev. B ~13k

Elvileg 154mm a max. hűtőmagasság, viszont gyakorlatilag egy 160mm-es torony is betuszkolható. Szeretném minél olcsóbban megúszni, a keret olyan 10-12k körül. Mit ajánlotok?

(#86204) csiga8 válasza Create. (#86189) üzenetére


csiga8
senior tag

Ha ezzel tudok segíteni, akkor ez egy DRP4+MSI B450 Tomahawk max+ G.Skill Ripjaws.

Minden látszik:


(#86205) Create. válasza csiga8 (#86204) üzenetére


Create.
addikt

Igen, ezzel sokat segítettél! Akkor ez sem jó. Köszi szépen! :R

(#86206) fogtunder válasza Create. (#86205) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Thermalright Macho vs Patriot Viper Steelseries, normál ATX lapban:

Az első slotba csak azután lehet RAM-ot rakni, hogy fent van a venti, de elfér, ez is jól hűt és halk is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#86207) Create. válasza fogtunder (#86206) üzenetére


Create.
addikt

Köszi, de ezzel se lennék előrébb, pont azt szeretném, hogy ne legyen alu szín sehol. Most mugen 5 rev.b van, lefesteném feketére, csak félek, hogy romlik sokat a teljesítménye. Tehát nem csak a fedlap kellene, hogy fekete legyen, hanem legalább a lamellák is. Tudom ez hülyén hangzik, de a mugen meg annyira jó, hogy fél megoldásra nem szeretém cserélni. A tt riing pro már majdnem jó lenne, csak ott meg a hőcsövek a fedlapnál bénák. A 160mm max meg lekorlátoz sajnos (az fsp windale 6 jó lenne, lecseréltem volna a ventit, de az meg nem fér be). Eddig az nzxt h510 + kraken x62 lenne a nyerő, ami totál tetszene, csak 70ezret csak ezért sajnálok kiadni és valószínűleg a vga is kevesebb friss levegőt kap majd. De lehet csak az fog maradni. Black friday-ig bőven ráér. De lehet így marad.

(#86208) fogtunder válasza Create. (#86207) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én se a H510-nek, se az X62-nek nem vagyok nagy híve, a Kraken fölöslegesen van túlkomplikálva és árazva, a gyári szoftver egy katasztrófa, évek óta nem bírják rendberakni, a H510-be meg alig lehet levegőt paszírozni, ha radiátort raksz az elejébe, még rosszabb. Phanteks P600-at nem nézted?

Hűtővel én is így voltam, de a gép előtt ülve egyáltalán nem látszik. De full feketében ott a Brocken 3 Black edition is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#86209) Create. válasza fogtunder (#86208) üzenetére


Create.
addikt

Igen, ez a bajom nekem is. A brocken 3 165mm, legalábbis a honlap szerint (ha jól látom csúsztatott, tehát a ramot nem takarna ki, ez az rgb miatt kellene). Ha toronyba lenne tetsző megoldás, akkor nem cserélném le a thermaltak g21tg-t, mert nagyon jól szellőző.

(#86210) fogtunder válasza Create. (#86209) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ez a Phanteks jut még eszembe, de ventivel ez is magas [link]

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#86211) Create. válasza fogtunder (#86210) üzenetére


Create.
addikt

Ugye, hogy milyen nehéz😀 ráadásul szélesebb ház nem is fér rá a számgép asztalra, már a 2lába pont a szélén van.

(#86212) fogtunder válasza Create. (#86211) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Amúgy ha ventit cserélsz a Brockenen, vagy ezen 120-asra, akkor jó lehet. Azt a Krakenen is kellene, mert a gyári elég foscsi, és még mindig beljebb vagy velük.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#86213) csucsbicep válasza Create. (#86211) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Esetleg Gelid Phantom? Mondjuk ez is rálóg a második B1 ram slotra sajnos..

(#86214) Create.


Create.
addikt

[link] Akkor ezek szerint ez jó lehet nekem? 1:36-tól nézve. Vagy a ram slotok minden x570-en más távolságra vannak?

[ Szerkesztve ]

(#86215) citlan válasza Bodz (#86173) üzenetére


citlan
csendes tag

Bodz, Speed(R), Paxker315: Köszönöm a válaszokat.

Alza kuponozosással valóban nem vagyok képben. A honlapjukon a karácsonyi kuponfüzetben nincs (most?) CPU hűtő kategória. Pár kuponos oldalt megnézve sem találtam ilyet.

ID-Cooling SE-214X olvasottak alapján BNA rosszabb ventilátorral. Elsőre úgy tűnik, egy azon lévőhöz hasonló ventit beszereve árban már kb. ott is van. Bár még az Alpenföhn sem árul ilyen (130 mm-es) levegőpörgetőt.

Az Enermax meg tényleg nem férne el, vagy furán hajlana az oldallap.

(#86216) Bodz válasza citlan (#86215) üzenetére


Bodz
nagyúr

0YR1F5F6 a kupon. 12000 Ft felett -4000 Ft, de csak akkor működik ha van a kosárban mellé még egy kábel is. Így jön ki amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#86217) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Valaki?

#86192

(#86218) Speed® válasza DJZoliboy (#86217) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Összefoglaló/téma tudnivalók kérdéseire válasz?
Azok nélkül nehéz bármit is írni, így egyik sem :U

(#86219) DJZoliboy válasza Speed® (#86218) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Én csak általánosságban kérdeztem, nincs gépem, csak érdekelne a véleményetek a 2 hűtőről. :)

(#86220) BlueSteel


BlueSteel
tag

Ha a cpu hűtőhöz adott hűtőzsír csomagolását felbontottad (fel kellett vágni), illetve a hűtőzsírból használtál, el lehet állni határidőn belül a vásárlástól? Nem tekintik értékcsökkentettnek a terméket?

(#86221) Speed® válasza DJZoliboy (#86219) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az egyik indokolatlanul nagy a teljesítményéhez képest (240/280as radival ~ugyanott vagy), a másik meg nem minden HWkörnyezetben fér el, ill. minimálisan gyengébb, jobban átgondolt felépítésű megoldások is vannak ~féláron. Majd ha minden más tisztázott, gyere vissza a kritériumokkal és lesz megfelelő ajánlás.

(#86222) DJZoliboy válasza Speed® (#86221) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Köszönöm!
Akkor leírom amit szükséges.
Az ár az lényegtelen, a lényeg a hatékonyság és hogy ezt viszonylag csendben tegye.
A ház amibe kerül az egy Cooler Master H500M lesz vagy a P Mesh de ez a 2 közül valamelyik.
Az alaplap egy ASUS Hero XI lesz
A proci az ami marad a 9900K
Ramok azok G.skill Trident Z 32 vagy 16 giga még nem tudom.
Ha esetleg még valami hiányzik jelezd kérlek.
Köszönöm! :)

(#86223) citlan válasza Bodz (#86216) üzenetére


citlan
csendes tag

Akkor az Elektronika & Otthon/Kiegészítők kupont lehet érvényesíteni hozzá, ha egy ilyen kategóriájú terméket is a kosárba rakok. Így már értem, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#86225) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Kicsit belenyúltam a pasztába az mekkora gond? Felhelyezhető még így is a processzorra vagy szedjem le? Mivel tudnám leszedni ha újra kell pasztázni? Nincs itthon olyan oldószerem. Várom a kommenteket.

[ Szerkesztve ]

Csé

(#86226) abdulka1 válasza CsabaSteel (#86225) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Nem gond, nyugodtan felszerelheted így is.
Ha mégis le akarod szedni, nem kell oldószer, elég puha papírtörlő vagy papírzsepi.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#86227) shakti69 válasza CsabaSteel (#86225) üzenetére


shakti69
tag

Ez egy Pure Rock? Nyugi, én is így jártam, azóta is gond nélkül hűt.

(#86228) xatos3 válasza CsabaSteel (#86225) üzenetére


xatos3
senior tag

ez egy thermaltake contact 29 kell legyen :F

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#86229) abdulka1 válasza xatos3 (#86228) üzenetére


abdulka1
őstag

:N

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#86230) CsabaSteel válasza abdulka1 (#86226) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget 🙂

Csé

(#86231) CsabaSteel válasza shakti69 (#86227) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Igen ez egy pure rock bequiet.

Csé

(#86232) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Olyan kérdésem lenne még. Most néztem egy videót, hogy miként szerelik fel. A fickó nem szedte le a gyári pasztàt és még rá pasztàzott a procira. Ez nem sok így? Meg olyan kérdésem van még, hogy mennyi időnként kell újra pasztàzni?

Csé

(#86233) CsabaSteel válasza shakti69 (#86227) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Milyen időközönként pasztàzod újból?

Csé

(#86234) abdulka1 válasza CsabaSteel (#86232) üzenetére


abdulka1
őstag

A gyárilag felvitt mennyiség elég. A többletet, csak kipréselné a borda, és esetleg problémát is okozhatna.
A különféle paszták kiszáradási ideje változó, ezért nem igazán lehet megmondani, hogy menyi időnként kell újra kenni.
Legjobb ha figyeled a CPU hőmérsékletét, és ha rendszeres portalanítás mellett, üresjáratban emelkedik az érték akkor újra kenheted. Nem életbevágó mert a processzorok egész magas hőfokokat kibírnak, de jobb a békesség.
Én 2-3 havonta porolom ki a gépet, és évente kenem újra a procit.

Száraz kemény paszta esetén, már kellhet oldószer pl: izopropil alkohol.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#86237) Poloploid1


Poloploid1
csendes tag

Üdv mindenkinek! A kérdésem az lenne, hogy egy Noctua NH-U9B SE2 felszerelhető-e AM4-es Socketre, van-e ezzel valakinek tapasztalata? Vagy a vásárlás után külön kell igényelnem a Noctuától azt a bizonyos AM4-es beépítő kitet? Mert ahogy én láttam sehol nem írják, hogy kompatibilis AM4-gyel! A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#86238) Paxker315 válasza Poloploid1 (#86237) üzenetére


Paxker315
addikt

Nézd meg, mit írnak itt.

"
The following models can be made compatible with the AM4 socket free of charge using the NM-AM4 upgrade-kit:"

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86239) Poloploid1


Poloploid1
csendes tag

Rendben, de vajon mennyi idő mire ez megjön Ausztriából? Valaki esetleg igényelt már ilyet?

(#86240) C_hris


C_hris
tag

Sziasztok,

Előfordulhat hogy a Be quiet Pure Rock hűtő nem kompatibilis a Asrock Z370 PRO4 alaplappal?

(#86241) dugo_ válasza C_hris (#86240) üzenetére


dugo_
veterán

Kompatibilis vele. Hol akadtál el?

(#86242) C_hris válasza dugo_ (#86241) üzenetére


C_hris
tag

Ha a gyári leírás szerint akartam felrakni a hűtőt, akkor a keresztmerevítő csavarja nem érte el a lyukat ugyanis túlságosan kiemelkedik a processzor. Ezért először a keresztmerevítőt a rá merőleges elemekhez csavaroztam és utána azokat a 4 csavarral az alaplapra, így valamennyire ráment.
A proci olyan 30 fok körüli hőmérsékleten megy, viszont amikor bekapcsolom a gépet akkor mindig 5 másodperc után újraindul a gép, de újraindulás után már bebootol rendesen, ezért arra gyanakszon hogy a hűtő beállítása nem megfelelő, okozhatja e ez a hibát?
Miért nem megy fel a leírás szerint a hűtő? Kifoghattam egy gyári hibás darabot?

(#86243) dugo_ válasza C_hris (#86242) üzenetére


dugo_
veterán

Felszerelés: https://youtu.be/Xu2TeS-YPxU?t=154

Nem cserélted össze az AM4 kit alkatrészeivel?

Az újraindulgatás inkább valami helytelen bios beállítás, vagy rossz slotban lévő RAM miatt lehet.

(#86244) C_hris válasza dugo_ (#86243) üzenetére


C_hris
tag

Az AMD-hez tartozó alkatrészek nem is voltak a dobozban, ezért nem valószínű.

(#86245) Land


Land
veterán

Hő probléma nyomozás

Oldalára fektettem a gépet, levettem a plexit (Fractal Design Meshify C), hogy figyeljem mi történik. A ventiket kicsit agresszívebbre (alacsonyabb hőmérsékletnél kapcsol nagyobb fordulatra, 81 foknál pedig maxra) vettem és a kezemmel oda-oda nyúltam a levegő útjába. Elég rendesen süvít a szél. Szépen jön belölről a 2 db 14 cmes Arctic P14-en keresztül a levegő, a Brocken ventije szépen pörög és szépen áttolja a levegőt a túloldalra, ahol a gép hátuljában lévő 12 cm-es hűtő kitolja.
Cin 20 82 fokig ment fel, Prime 1 perc alatt 89 fok és leállítottam. (Bios jól van beállítva, már vagy 100 féle verziót próbáltam, de egyik sem jobb)
A proci hűtő teteje hideg volt, az alja langyos... Igazából a hideg fémet hűti a Brocken ventije...
Nem kellene a hűtőnek melegednie a 90 fokos procinál?

Proci: Ryzen 2700 4.0 GHz-en
Hűtő: Alpenföhn Brocken 3
Paszta: Alpenföhn Permafrost
Már 3x pasztáztam újra, de semmi javulás.

Mi lehet a gond?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#86246) Bodz válasza Land (#86245) üzenetére


Bodz
nagyúr

Lehet ferde a talpa a Brockennek, így nem fekszik fel rendesen. Ezt leellenőrizhetnéd.
Itt egy példa Mugennel.

[ Szerkesztve ]

(#86247) Zola08


Zola08
csendes újonc

Sziasztok!

Kinéztem magamnak két proci hűtőt, mert most egész jó áron vannak és érdekelne, hogy ebben az árban melyik a jobb választás.
1. 7200 ft mindkettő
2. Zalman i3 series simple design
3. Asrock B450M Pro4-F
4. Amd ryzen 5 2600
5. Patriot 16GB Viper 4 Blackout DDR4 3200Mhz CL 16 KIT

Előre is köszönöm! :)

(#86248) Bodz válasza Zola08 (#86247) üzenetére


Bodz
nagyúr

A 7200 forintból tudnunk kellene, hogy melyik az a kettő? :)

(#86249) Zola08 válasza Zola08 (#86247) üzenetére


Zola08
csendes újonc

Jaj elnézést megzavartak közben... :D
Be quiet! Pure Rock Slim
Alpenföhn Ben Nevis

(#86250) fahrii


fahrii
őstag

Srácok, szeretnék elpasszolni egy réz magos RGB-s wraith spiret. Mit érhet ez manapság? Én ilyen 3500 körülre tippeltem magamnak, bár van egy olyan érzésem ennyiből már jobb hűtéseket lehet kapni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.