Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-16 17:53:56

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#2351) Qru válasza DjKoxi (#2350) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, szépen tartja magát a Hyper TX. Ráadásul jobb mint a Freezer 7 Pro, több szempontból is (jobban hűt, cserélhető a venti rajta...).

#nincsbennetarcsi

(#2352) masterful87 válasza DjKoxi (#2350) üzenetére


masterful87
senior tag

Igen, néztem pont kapóra jött! :)

Csak ahogy nézegettem a hűtőket, megpillantottam a Hyper 212-t... de csak Pixmániánál találtam! :O

(#2353) Bagira01


Bagira01
veterán

Na nekiestem a big t-nek és megpolíroztam sajnos még nem tükör mert csak 2000-s polírpapírt tudtam szerezni de folyamatba van :DDD Este lehet beteszen és megnézem mennyit javult. Annyira belejöttem lehet a cpu-t is megpollerezem :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2354) Cyberbeni válasza Qru (#2351) üzenetére


Cyberbeni
addikt

freezer 7 pro-n is cserélhető a venti. meg aztán a hűtési teljesítményt ugyanazzal a ventivel kéne megnézni.

(#2355) pyngi83


pyngi83
csendes tag

Sziasztok!
Van egy láma kerdesem: az Asus triton 70 Coolernek a ventije 4 pines es megsem tudom a fordulatot szabalyozni. Vmi otlet?

P4 531@3.3 Ghz, Asrock Conroe 1333-D667, 2x1Gb DDR II Dual Channel, Asus Triton 70 cooler, Palit Daytona Geforce 8600GT Sonic+, HDD WD 160 GB SATA II, DVD-RW Asus 1608P, Fortron 400-PNF táp

(#2356) Kelvin válasza Bagira01 (#2353) üzenetére


Kelvin
őstag

'csak 2000-s polírpapírt tudtam szerezni' az bazi finom:)
először 320,400,600,és ha akarod 1500 a tükrözéshez.Az elején azért kellenek a kissebbek mert domború egyenletlen a felszine és azokkal korrigálod majd jöhet a finomabb....én hétvégén csinálom meg de addig lefordítottam a cikket:)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2357) Bagira01 válasza Kelvin (#2356) üzenetére


Bagira01
veterán

Én 800, 1200 és 2000-l csináltam :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2358) Kelvin válasza Bagira01 (#2357) üzenetére


Kelvin
őstag

csinálsz képet?kíváncsi vagyok milyen lesz?Amúgy hol lehet ilyen polírlapokat venni és mennyi volt?

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2359) Bagira01 válasza Kelvin (#2358) üzenetére


Bagira01
veterán

Már a gépbe van nem szedem le mert nem pazarolom az mx-2-s pasztát :DDD Majd ha lesz 3000-s papírom akkor folytatom :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2360) Gorneck válasza Bagira01 (#2319) üzenetére


Gorneck
titán

Vmi nagyon el van akkor nálad kefélve...nekem még a régebbi kiadású Big-em van és nem jobb a Scythe nála...sőőt idle gyengébb...a venti uaz volt a kettőn...házban és asztalon is...mondjuk érdekes az is, hogy asztalon már a kettő teljesítménye uaz volt idle és load is...

Gorneck#1239

(#2361) Bagira01 válasza Gorneck (#2360) üzenetére


Bagira01
veterán

Most meg van polírozva és kb ugyan olyan. A ventiről meg inkább nem szólnék az egy ..... :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2362) Gorneck válasza Bagira01 (#2361) üzenetére


Gorneck
titán

Mármint olyan mint a Scythe?

VX-ed van?! Ha az akkor mit csodálkozol? Azon a fordulaton nincs venti aminek ne lenne hangja...vagy mennyi pörög ahol nem tetszik a hangja?

Hova van kötve a lapon?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#2363) Bagira01 válasza Gorneck (#2362) üzenetére


Bagira01
veterán

Eleve a potmeter elég gagyesz :U SYS_FAN1

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2364) Gorneck válasza Bagira01 (#2363) üzenetére


Gorneck
titán

Egy olyan fordulatú ventit miért kötsz 12V-ra pláne, ha a poti megoldása nem tetszik?

PWM csati fullra tekert potival és had szabályozzon a lap...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#2365) masterful87


masterful87
senior tag

Megszabad ebben a topikban kérdezni, hogy is működik a ventik automatikus szabályozása? Tehát mi a feltétele annak, hogy a teljesítmény növelésével a venti fordulata is nőjön?

Mert én úgy értelmeztem a sok infot, hogy a Hyper TX2 egyáltalán nem szabályozható, csak 5V/12V-tal lehet játszani... de szerintem rosszul gondolom! :DDD

Vagy minden CPU hűtöt simán rálehet kötni az alaplapra, és az alaplap emeli automatikusan a fordulatot?

És mi a különbség a 3 és a 4 pines kábel között, meg mi az a PWM? Más nem jutott eszembe! Köszi! :)

(#2366) Gorneck válasza masterful87 (#2365) üzenetére


Gorneck
titán

Igen, rosszul tudod.

Mindet rá lehet kötni...a legtöbb lap képes szabályozni a ventit...hogy ez pontosan hogyan is történik azt a bios beállítástól függ...pl %, auto, voltage, pwm és társai.

PWM-et meg googlizd ki...

Gorneck#1239

(#2367) SuBiDuBi_L2


SuBiDuBi_L2
csendes tag

Sziasztok!

Socket A-ra 2600+ bartonhoz milyen hűtőt ajánlotok?
A procit fel akarom izmosra huzatni, és a gépről játékszervert futtatni.
Most egy rézmagos, de fém külsejű viszonylag szabvány titan van rajta, ami elég halk, de szarul hűt.

A teljes rendszer:

Asus A7N8X-X alaplap
AMD Athlon Xp 2600+ Barton
1 GB Ram<== Ez jelentősen nőni fog
NVidia Geforce4 Ti 4200 128 Mb
120 Gb maxtor 7200 rpm-es

Jelenleg a proci 1917 mhz-n fut, hőmérsékleti adatai:

Alaplap: 31 fok
CPU: 50 fok
CPU dióda: 76 fok
Merevlemez: 25 fok

Terhelve:

Olyan hűtő kéne, ami folyamatosan nagyon jól hűt, és közben halk is, mert a szobámba lesz a cucc, ja, és persze az se mellékes szempont, hogy rámenjen a socket A-ra.

Mit javasoltok?

(#2368) Oibacsi válasza SuBiDuBi_L2 (#2367) üzenetére


Oibacsi
őstag

a sonic towerről tudnék nyilatkozni: nem egy nagy száémnak tartják, de egy tuningolt 3200-as bartont terhelve 40 fokon tartott egy 800-as ventivel...

(#2369) Kelvin válasza Gorneck (#2364) üzenetére


Kelvin
őstag

Szia,a tt big typhoonnak 3 pines a csatija.a pwm meg négy pines nem?Akkor,h tudom rádugni és a 4pines proci csatlakozó az nem 12v-os?

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2370) Gorneck válasza Kelvin (#2369) üzenetére


Gorneck
titán

3pines igen. Az enyém legalábbis tuti...
A lapomon 2 4pines és 2 3pines van...a pwm-es vagyis 4pinesre simán rá lehet kötni a 3pines ventit is...és nem 12V-os...1200-1300as ventim 600-700 környékén forog...

Gorneck#1239

(#2371) Kelvin válasza Gorneck (#2370) üzenetére


Kelvin
őstag

Átalakítóval lehet rádugni a 4 pinesre a hármast vagy csak úgy nature egy lyukat kihagyok?(ha igen melyiket?) :DDD

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2372) Oibacsi válasza Kelvin (#2371) üzenetére


Oibacsi
őstag

Látni fogod, úgy van kialakítva.

(#2373) old gray válasza Gorneck (#2370) üzenetére


old gray
addikt

Látom megint önmagad vagy. :DDD

Aztán óvatosan a jelszavakkal! ;]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#2374) Gorneck válasza Kelvin (#2371) üzenetére


Gorneck
titán

Ne parázzzáááá mááá....rá fog menni...és jó lesz nem lesz gond...

old gray: :K

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#2375) cuko#


cuko#
tag

Sziasztok!
Egy 45W-os fogyasztású (= hűvös?) AMD be2400-ast milyen max 110mm magas hűtő tudna elvinni passzívan? :DDD matx-es házam lesz, és korlátozott a hely, viszont továbbra sem szeretném feladni a passzív hűtést: kell egy mini ninja? (drága ^^) vagy egy xp-120 elbírná? (árban már jobban hangzik <:' ) :F - szerintetek? :R

(#2376) Vénchopper


Vénchopper
csendes tag

Halihó! Csak azér regeltem hogy okos emberek véleményeit kérjem ki, mégpdeig azér, hogy a Cpu-m ra egy jobb hűtést tegyek. Csak nem tuom melyket? a Proci egy sima egymagos LGA 775 ös foglalatos 3 ghz-s pentium. És az alapból a 40-42 fok, nyáron ez bőven több sztem sok! Már annyi tesztet olvastam, meg gyártó honlap meg sata... de nem tuom melyk lenne a lejgobb. Remélem tuttok segíteni. Ami szóba jöhet nálam az Asus VR guard, spire diamondcool, vagy CM tx2.
várom véleményeiteket
előre is köszi

(#2377) <cafat>


<cafat>
senior tag

sziasztok!

ti melyiket ajánlanátok a következők közül? :

thermalright ultra 120 extreme
thermalright ifx - 14
cooler master geminII

jelenleg az a fontos hogy nagyon halk legyen, és akár passzívan is menjen, de későbbre terveztem egy 6400+ be-t, és nemkicsit akarom majd széjjel húzni... :)
szal melyik lenne a leghatékonyabb és leghalkabb hűtő?

(configom az adatlapomon, házam pedig point of view turbine)

(#2378) yakuza.tora válasza <cafat> (#2377) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ebben a tesztben [link] a TR 120-ról csupa jót írnak. (az árán kívül :DDD )
Egyébként nekem a GeminII nagyon bejövős! két db 12-es venti! :Y
Ráadásul a memók fölé nyúlik, szóval nekik is besegít egy kicsit. :))

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#2379) <cafat> válasza yakuza.tora (#2378) üzenetére


<cafat>
senior tag

thx
jahh nekem is nagyon tetszik, csak lehet nem megy rá a lapomra :F

(#2380) yakuza.tora válasza <cafat> (#2379) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Az bizony pech... :W

Alléz Olympique de Marseille!

(#2381) Egzee válasza <cafat> (#2379) üzenetére


Egzee
őstag

Jahj öcsém miért ne menne rá??? Te is írtál a mostani CPU hűtős tesztbe... Ha megnézed az alaplapot amin tesztelték a hűtőket, akkor biztos észreveszed, hogy a te heat pipe-os kiépítésed ugyan olyan, vagy legalábbis nagyon hasonló ahhoz a lapéhoz! És a GeminiII úgyis elég magas! Olyan magas, hogy a memók fölé nyúlik! Tökéletes lenne neked... Én is ezen tipródok, hogy igazából jogsit akarom lerakni, de olyan nagyon nagyon sok pénz hogy borzalom... 9000ft a gemini, és ezzel szerintem a legjobb... OKOK a HyperTX a legjobb ár/érték arányú de közel sem ilyen!

Még annyit tennék hozzá, hogy kemény 200Mhz-et ha kitudsz majd még nyomorgatni a 6400BE-ből... Nekem sima 6400esem van, kaptam hozzá ventit is, ami gyönyörű heat-pipe-os hűtő! Tökéletes...

(#2382) <cafat> válasza Egzee (#2381) üzenetére


<cafat>
senior tag

igen, igen, csak azt kifelejtetted a storyból, hogy nekem AMD-s a lapom, tehát a cm geminll csak függőlegesen menne rá, ahogy néztem a rögzítőket, és most mértem nincs neki elég hely, mert a vga, és táp között feszülne

hameg mégis sikerülne megoldani (a felfogató lapon máshová fúrnék lyukakat, hogy a hűtő vízszintesen is felmenjen), akkor meg lehet, hogy a hőcsövek hozzáérnek a ramokhoz, (mivel az én lapomon felül vannak a ramok)

szal ezért parálok, hogy nem lenne jó a gépembe....

am meg nézd meg azt a tesztet amit "yakuza.tora" linkelt :)
sztem inkább TR ultra 120 extremet veszek, mer az tuti hogy felmegy a lapomra, és még jól is hűt, meg viszonylag halk is.... [link]

a másik esélyes még ez lenne: [link]
erről van egy kép, hogy ez is rámegy a deszkámra: [link]

(#2383) Vénchopper


Vénchopper
csendes tag

Na senki nem tud valami jót mondani?
szuper...
akkor valamelkyet megveszem aszt lessz ami lessz

(#2384) Gorneck válasza Vénchopper (#2383) üzenetére


Gorneck
titán

CM Hyper TX2 teljesen jó...

Gorneck#1239

(#2385) Vénchopper válasza Gorneck (#2384) üzenetére


Vénchopper
csendes tag

Az asus Vr guardról tudsz valamit?

(#2386) Gorneck válasza Vénchopper (#2385) üzenetére


Gorneck
titán

Ha olcsóbb a CM-nél akkor nem lehet rossz vétel...CM-t már láttam, hallottam és nagyon jó hűtő nagyon jó áron...

Gorneck#1239

(#2387) Kristof86 válasza old gray (#2314) üzenetére


Kristof86
tag

[link] Silentmaxx csak max 1600 rpm mel megy maxon? Mert a Thermaltake 120vx 1600-2000rpm sebességre képes. Hát nem tom ha ezeket figyelembe veszem akkor talán a Thermaltake jobbnak tűnik. Fáq nem hiszem el hogy nincs sehol összehasonlítás.

Melyiket válasszammmmm? (Q6600)
1 (használt) Thermaltek 120vx----------------------7,5k
2 Silnetmaxx Frostbite--------------------------------6k

(#2388) old gray válasza Kristof86 (#2387) üzenetére


old gray
addikt

Igen, de a Thermaltake max.-on nagyon zajos..... Gorneck szerint jobb a Silentmaxx ventije, ezt gyakorlatilag nem tudom alátámasztani, meg kell nézni a 2 venti levegőszállítási kapacitását.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#2389) Kristof86 válasza old gray (#2388) üzenetére


Kristof86
tag

Nah itt is van Silentmaxx----------------------------58CFM 1600-as max fordulatszámnál
Thermaltake 120vx----------------86,5 cfm 2000-es max fordulatszámnál
Ezzel nem tudom , hogy el lehet-e dönteni vagy sem, hogy melyik hűt jobban q6600 alatt :F

(#2390) Vénchopper válasza Gorneck (#2386) üzenetére


Vénchopper
csendes tag

Egy árba van, talán olcsóbb is. De szerintem vr guard lessz, mert a tx2 nek a ventije oldalról is szívja alevegőt, az én elképzelésem pedig hogy egy légelvezető csővel felülről kap friss levegőt közvetlenül a Vr ventije, így jobb a hűtése. sztem...

(#2391) Egzee válasza <cafat> (#2382) üzenetére


Egzee
őstag

:Y Mi van? Keresztbeee??? Lehetetlen... Ilyen nincs... A többi hűtő akkor mé nem áll keresztbe? Ez lehetetlen... De utánna járok azért mert nekem is tetszik a kicsike...

(#2392) Oibacsi válasza Kristof86 (#2389) üzenetére


Oibacsi
őstag

nem csak a légszállítás a lényeg procihűtőnél, hanem hogy a venti milyen nyomásra képes

(#2393) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok,szerintetek a paszta mennyit számít?Ki mit használ(ezüst tartalmú,stb...)?

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2394) Qru válasza Kelvin (#2393) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Max 3-5 fokot kb. Ha nem tuningolsz akkor tökmindegy mit teszel alá, ha erős tuningra vágysz akkor jelenthet pár +MHz-et. Ezüst jó, csak nem árt vigyázni a fém tartalma miatt vezető és könnyen zárlatot okoz ha rosszhelyre kerül/csöppen. AC pasztát vegyél esetleg a Zalman-t (nekem utóbbi van és elégedett vok), full terhelésnél 3 fokkal jobb mint a fehér noname paszta volt.

mod:

Oibacsi: hogy érted, hogy a nyomás is számít?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2395) Oibacsi válasza Qru (#2394) üzenetére


Oibacsi
őstag

pl. ha van egy 49cfm-et nyomó 1200rpm-es ventid (25mm), akkor pl. egy 44cfm-et nyomó 38mm-essel hűvösebb lesz a proci...magyarul ha ellenállásba ütközik, kevésbé folytja vissza

(#2396) Qru válasza Oibacsi (#2395) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aha, így már étem. :R

#nincsbennetarcsi

(#2397) Kelvin válasza Qru (#2394) üzenetére


Kelvin
őstag

Az a 3-5 c fok elég sok,főleg a hűtők kiélezett versenyében:)Azt hiszem veszek akkor egy Artic Silver 5-öst.:)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2398) Qru válasza Kelvin (#2397) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy kis hűtő/proc csiszolással (garivesztéssel jár ugyen, bár előbbinél nem érdekes szvsz) még nyerhetsz pár fokot... Itt a ph-n is találsz olyat aki vállal ilyet (Subaruwrc kolléga).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2399) Kelvin válasza Qru (#2398) üzenetére


Kelvin
őstag

Ja tudom,én is meg akarom csiszolni idővel mert valjuk be elég randa a BigTyp alja:)
Volt is ilyen teszt ahol -5c fok-ot adott.(400,600,2000)csak még meg kell vennem meg rászánnom magam...

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2400) Qru válasza Kelvin (#2399) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is pont ezen filózok, hogy felcsiszoltatom a TR-em talpát.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.