Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12251) BlacKSouL válasza Khelben (#12231) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na és ez vagy ez?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#12252) t1 válasza BlacKSouL (#12251) üzenetére


t1
addikt

Ha Mondeo akkor nehogy 1.8-ast vegyél... kicsi az a motor hozzá, inkább a 2.0 16V az a motor ami hozzá illik

(#12253) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

Egy technikai kérdéssel fordulok hozzátok, a párom előbb hívott fel kétségbeesve, hogy "nem megy a kocsi"!

Megállt a szívem, aztán kérdeztem tőle, mégis mit takar ez pontosan!
Aztán kiderül, hogy nem hatalmas problémáról van szó, kiengedte a kéziféket de úgymaradt!

Mivel én jelenleg külföldön dolgozom, nem tudtam segíteni de anyós állítólag valahogy megoldotta a problémát tolatással!

Nagyon analfabéta vagyok autószerelés szintjén, tudnátok adni pár hasznos infót, hogy végülis mi történhetett és milyen összegre számítsak a szervízlapon? :F

(#12254) lsc válasza Harti (#12253) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha sokat áll a kocsi /3-4 nap vagy több / behúzott kéziféknél a fékpofák felragadhatnak , kiengeded a kéziféket és fog a két hátsó . Anyósod tapasztalt lehet , ilyenkor tényleg ezt kell csinálni , finoman megmozdítani előre hátra . A javítás szerintem annyi lesz , hogy esetleg egy picit megcsiszolják a fékbetétet és a dobot /tárcsát és kitakarítják belőle a fékport .

Az élet kegyetlen .

(#12255) Harti válasza lsc (#12254) üzenetére


Harti
senior tag

Ez elég jól hangzik, rosszabbra számítottam, bár a szervízben fog kiderülni biztosra mi a helyzet!

Lehet ez bármilyen alkatrész meghibásodásának előjele?
Érdemes lenne cserélni valamit?

(#12256) Eagl3 válasza t1 (#12252) üzenetére


Eagl3
veterán

Jó az a Mondeo 1.8-as motorral.

(#12257) lsc válasza Harti (#12255) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben csak ennyi hiba van akkor nem . Még elő szokott fordulni hogy leszakad a betét a fékpofáról /dobféknél és ritkán/ viszont annak fékezésnél /néha fékezés nélkül is / hangja van , amennyiben ment vele és nincs semmi gond , akkor csak annyit kell vele valószínűleg csinálni amit írtam .

Az élet kegyetlen .

(#12258) Harti válasza lsc (#12257) üzenetére


Harti
senior tag

Rendben, köszönöm az infókat, megnyugodtam!:)

(#12259) lsc válasza Harti (#12258) üzenetére


lsc
nagyúr

Majd írd meg mit csináltak vele . Mennyi idős és milyen kocsi ?

Az élet kegyetlen .

(#12260) Harti válasza lsc (#12259) üzenetére


Harti
senior tag

Opel Atsra G 2002 11. havi

(#12261) lsc válasza Harti (#12260) üzenetére


lsc
nagyúr

Esetleg még a kézifékkötél jöhet szóba , de azt a szervízben úgy is megnézik , ill. amiatt általában el tud indulni a kocsi , viszont menet közben melegszik a fék . Itt inkább az előbbi eset lehet , mikor megmozdítod a kocsit "roppan" egyet a fék és az első fékezésnél egy kicsit zajos /olyankor megy le a rozsda / .

Az élet kegyetlen .

(#12262) Harti válasza lsc (#12261) üzenetére


Harti
senior tag

Értem, anyós elvileg holnap elviszi az 500 méterre lévő szervízbe és kiderül mi a gond!

(#12263) Khelben válasza Eagl3 (#12256) üzenetére


Khelben
nagyúr

A-ból B-be jó, csak vezetni nem jó.
A 2 literes már egész normális, de az meg már majdnem annyit eszik, mint a V6.

(#12264) Khelben válasza feel good (#12249) üzenetére


Khelben
nagyúr

ha hülyeséget írsz....

[ Szerkesztve ]

(#12265) Rick4 válasza Khelben (#12264) üzenetére


Rick4
félisten

és ezt pont Te mondod... :Y

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12266) Szemi82 válasza Khelben (#12263) üzenetére


Szemi82
tag

Hát nem tudom.
1.8-as motorral is egész szépen megy az.
Legalábbis amit én próbáltam egész jól teljesített.

(#12267) Rick4


Rick4
félisten

muhaha: [link] homasita dragontuning.. :))

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12268) _seth_ válasza Rick4 (#12267) üzenetére


_seth_
veterán

Debrecen, Pug 207 na az valóban homasita... még bmw kerékjárati krómhatású ív is volt rajtam meg csillogó dísztárcsa, ragasztott légbeömlők tömkelege... szép látvány...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12269) Rick4 válasza _seth_ (#12268) üzenetére


Rick4
félisten

mi van a kadlibráddal? megy már? ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12270) KrAt válasza Rick4 (#12267) üzenetére


KrAt
veterán

Ezen jót derültem :D

(#12271) _seth_ válasza Rick4 (#12269) üzenetére


_seth_
veterán

Kadlibra? Kadett van, és megy igen, de még hogy... nem is írok semmit mert olyat kapnék virtuálisan is, hogy fizikailag is fájna :) Utóbbi két napban feltűntem pár helyen bár nem sokáig lehetett látni de HB és BAZ megyében szerintem észre lehetett venni :) (2 nap 800km, az, hogy ez hány óra vezetés... nem olyan sok).

Egyébként ha sietek mindenki versenyezni akar... vészvillogóznak... azt hiszik hobbiból sietek :D Ilyesmibe úgysem megyek bele még ha 4 alapból barna emberke is integet nekem "tuning" swiftől vagy mamit szállító régi swiftből vagy éppen az útról akarnak leszorítani szintén barnabőrű egyének persze nincsenek előítéleteim de ezekben a megyékben van belőlük szép számmal és érdekes módon csak velük vannak gondok...

(miskolc rally helyén egy második padló 70-ig akciónál kicsit meglepődtem amikor 3 rendőr furdult meg és csodálta meg az autómat... hallani lehet, alapból is van hangja most a kipuff lyukas igazi rally hang na jó azért nem inkább reped fazék néha.. de megy :) )

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12272) Rick4 válasza _seth_ (#12271) üzenetére


Rick4
félisten

hát, ha a tigris és oroszlán keverék lehet tiglán, akkor a kadett kasztniban a calibra motor is lehet kadlibra, nem? nem degradáló jelzőként írtam.. ;) :U okés, hogy megy a gép, de mi van a papírokkal? ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12273) _seth_ válasza Rick4 (#12272) üzenetére


_seth_
veterán

Értem mát :) Na de ez a motor gyárilag van kadettben is és előbb volt kadettben mint calibrában csak az ugye nagyobb, nehezebb autó így a kadett jobban megy vele.

Papírok vannak, papíron 1.3 103LE... ilyen nincs is a valóságban...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12274) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Hali, :)

Sajat auto vasarlasa elött allok. Kellene egy kis segitseg ezert is jöttem ide. :)
Van mar par kiszemelt aldozat.

Opel Kadett

Felhivtam a tulajt, az autora 2009. majusaig van meg müszaki es 1honapja csinaltatta meg a zöldkartyat is. A baja annyi hogy valamilyen csapagy beteg benne, valami olyasmit mondott hogy vissza jelez hidegen ilyenkor az olaj jelzö lampa. Azt mondta nem nagy gond, hamar, gyorsan orvosolhato.

A masik kiszemelt:
Kadett
Erröl meg nem tudok egyeb infot csak annyit amit oda irtak.

Es meg egy:
Kadett
Ez mar talan egy kicsit kemenyebb gep, csak a müszakija most jar le.

Velemeny? :)
Tudom hogy nem mai autok, es azzal is tisztaban vagyok hogy költeni kell mindegyikre.
Viszont azert is inkabb az opelre gondoltam/voksoltam , mert az alkatreszek tudtommal a legolcsobban beszerezhetöek hozzajuk.
Ha valaki mas tipust, markat ajanlana az is megteheti, vasarnap meg kinezek az autovasarba talan ott is lesz valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#12275) t1 válasza Dr.Burn (#12274) üzenetére


t1
addikt

Én ezek közül egyiket sem venném meg :U

(#12276) Dr.Burn válasza t1 (#12275) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Koruk miatt? Vagy van valami egyeb oka? :B

"Later Nerd!"

(#12277) _seth_ válasza Dr.Burn (#12274) üzenetére


_seth_
veterán

kadettklub.hu, itt is kérdezz rá ezekre az autókra lehet valaki ismeri valamelyiket :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12278) Rick4 válasza Dr.Burn (#12274) üzenetére


Rick4
félisten

komolyan mondom, vegyél egy suzukit. mindenben veri ezeket.. ;) főtengelycsapágy meg nem olyan könnyen orvosolható, vagy ha mégis, miért nem csináltatta meg? motor kiszed, főtengely köszörül túlméretes csapágysor bele, tömítés szerelés, 40 alatt tuti nem úszod meg, és akkor jól jártál, de máshoz még nem nyúltál..a 2. nem olyan rossz, de kb 50 kiló műanyagot meg vackot kellene kidobálni belőle, hogy tűrhető legyen, képről elmegy. az uccsó pesti is, hajtós is, tuti szét van ütve, ráköltesz 100at, hogy olyan legyen, amilyennek a vételkor gondoltad...

na ja, kaddettklubról talán le lehet követni valamelyiknek az előéletét.. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12279) DeadMeat válasza Dr.Burn (#12276) üzenetére


DeadMeat
veterán

Meg egy voks a suzukira.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#12280) _seth_ válasza Rick4 (#12278) üzenetére


_seth_
veterán

Vagy akár jobbat is lehet találni ott, az adok veszek topikban érdemes keresgélni vagy csak simán rákérdezni, hogy nem tud-e vki egy jó eladó kadettet mert vannak olyanok is akik valóban karbantartják az autót

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12281) Dr.Burn válasza Rick4 (#12278) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Meg volt a fötengely köszörüles, csak a tamcsapagyat a regit rakta vissza a szerelö.
Ezt pl. a kadettklub.hurol szedtem.

Suzukit nem akartam..... :U

"Later Nerd!"

(#12282) Rick4 válasza Dr.Burn (#12281) üzenetére


Rick4
félisten

Meg volt a fötengely köszörüles, csak a tamcsapagyat a regit rakta vissza a szerelö....na ennek a szerelőnek törném mindkét kezét szilánkosra ha szétszedi a motort, meg köszörültet, miért egy eleve rossz valamit tesz vissza? :Y ....kérdezz már rá, mi lett a 0.25 mm hézaggal, ami a régi csapágy, meg a köszörült főtengely között van? ez az autó rég hengerfejes lenne, mert a főtengelynél elfolyna az olaj, és felülre semmi sem jutna. hazugság, amit mondanak..

ne hagyd magad ekkora hülyeséggel megetetni.. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12283) Notes


Notes
senior tag

Egy érdekes videó arról, hogyan épül fel egy motor:

[link]

Romanes eunt domus!

(#12284) Dr.Burn válasza Rick4 (#12282) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Nem akartam hagyni magam. :B
Keresek tovabb, hatha talalok valami jobbat.

Ja es azt mondta hogy 120.000km van benne kb. :U
Es 85-ös az auto. Eleg hamar hozzakellet nyulni.

"Later Nerd!"

(#12285) Szemi82 válasza Dr.Burn (#12284) üzenetére


Szemi82
tag

Ez a 120 000 elég mókásan hangzik.
Én leginkább mindről lebeszélnélek téged.
suzi? :U

(#12286) Dr.Burn válasza Szemi82 (#12285) üzenetére


Dr.Burn
őstag

En is inkabb 220ra tippelnem.

Suzuki nem az En autom. :U
Különösebben nincs problemam vele, csak valahogy meg sem jön be.

"Later Nerd!"

(#12287) Szemi82 válasza Dr.Burn (#12286) üzenetére


Szemi82
tag

Semmi bajom az opellel sőt nekem is volt kettő is és nem szerettem azota sem semeik autómat annyira mint az opeleimet.
Egyébként 92-es astrában nem gondolkodtál?
Elég olcsón hozzá lehet jutni és ugyan úgy olcsó az alkatrész hozzá.
Esetleg vectra?

[ Szerkesztve ]

(#12288) _seth_ válasza Szemi82 (#12287) üzenetére


_seth_
veterán

F astra sem rossz egyébként csak annyi a baja, hogy 2x annyiba kerül, és ugyanaz az autó lényegében, jó egy kicsivel halkabb és modernebb a belseje de ugyanzok a betegségei (nem mellesleg sok alkatrésze is :) ).
Vectra sem rossz, A vectra csak ki vannak hajtva nagyon.
Jó persze engem úgy kell figyelembe venni mint kadett tulajt előre szólok :)
Én meg vagyok elégedve vele főleg mióta gsi-nek át lett építve, az elektronika kicsit fel lett turbózva (riasztó, kpzár távirányítóval, elektromos ablak az gyári benne), a hifi is sokat dob azért rajta az xplod-jbl hangszórók és az mnc láda... egész jó autót lehet csinálni belőle de költeni is kell rá bőven persze vannak előnyei mint pl az olcsó alkatrészek ugyanakkor a bontókból már kezdenek eltűnni sajnos de neten még van cucc hozzá ami csak kell.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12289) feel good válasza Dr.Burn (#12274) üzenetére


feel good
aktív tag

Neked is ugyanazt tudom mondani, mint a dízeles kollégának, swiftet vegyél. :)

(#12290) Integra válasza Dr.Burn (#12274) üzenetére


Integra
titán

swiftet vegyél

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12291) Integra


Integra
titán

tuning....
[link]
[link]
[link]

és egy kis ráadás:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12292) Eagl3 válasza Integra (#12291) üzenetére


Eagl3
veterán

Speed king és színre fújt "felni" :DDD

(#12293) t1 válasza Integra (#12291) üzenetére


t1
addikt

kezét törném, hogy lehet autóval ilyet csinálni? :F

(#12294) Rick4 válasza Integra (#12291) üzenetére


Rick4
félisten

olyan dragonos a suzi....matrica, meg matt fekete lökös... :Y szegeden tuningkiállítás van, a környék tele van ilyen autókkal... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12295) t1 válasza Rick4 (#12294) üzenetére


t1
addikt

dragon kocsiját nem szídni, láttam ma élőben :R
Mentünk is vele

[ Szerkesztve ]

(#12296) dragonfx válasza t1 (#12295) üzenetére


dragonfx
veterán

hagyjad megszoktam a vasdobozával feszít mert abba V6 van csak azt nem veszi figyelembe hogy az ahova szánták ott kb annyit ér mint nálunk a 0.8as matíz :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#12297) szállitó válasza Integra (#12291) üzenetére


szállitó
senior tag

Klassz a tuning :R de a fényes felni nagyon elüt a dísztöl én lefujnám a vasfelnit arra a szinre (mint a disz) vagy feketére. persze ez egyéni.

(#12298) Rick4 válasza dragonfx (#12296) üzenetére


Rick4
félisten

ja, cimbi, megint mellébeszélsz..odakint volt jópár éve Geo Metro nevű gép, gondolom fel sem fogod, az micsoda autó, ha már az enyémet fikázod...elárulom, az a matiz kategória...a vasdobozzal meg megint mellélőttél... :DDD ha az enyém kint népautó volt, akkor mit mondjak a te géperdől? az meg végképp az volt..
mutatok párat belőle:


[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12299) Rick4 válasza t1 (#12295) üzenetére


Rick4
félisten

gondolom, végig világított az üres tank jelzés... :))

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12300) t1 válasza Rick4 (#12299) üzenetére


t1
addikt

gondolod te.. én meg gondolom h félig volt:)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.