Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12151) NoLF válasza Eagl3 (#12148) üzenetére


NoLF
addikt

amint látom ebben a topikban ma ez a kukacoskodós nap, tolok akkor még egy utolsót én is:

"De amikor ajánlatot kért, nem mondta, hogy mi a fontos neki csak annyit, hogy férjenek el hátul, sportos legyen és csajozós."

idézet a júzertől:

1. suliba és munkábajárás
2. napi 10-15km
3. Budapest
4. Én és a barátnőm
5. nincs csomag
6. kb mindegyik azonos súllyal számít <- fogyasztás, dinamika, olcsó fenntarthatóság?
7. csajozós
8. annyira ne legyen kicsi, hogy ne férjünk el a hátsó ülésen

namost, ebben nincs benne, hogy sportos. ezért nem ajánlottam sportos autót (bár kinek mi a sportos, van akinek a 111ló, alufelni és gyári szárny kombó már kimerítette a sportos fogalmát), valamint ezért nem ajálnottam sportautót sem.
:)

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12152) Eagl3 válasza NoLF (#12151) üzenetére


Eagl3
veterán

Akkor én is egy uccsót :D

Erre ajánlottam vagyis ez helyett az M5-öt eredetileg tegnap. :)

Mod.: Megyek vissza dógozni :(

[ Szerkesztve ]

(#12153) NoLF válasza Eagl3 (#12152) üzenetére


NoLF
addikt

tudom, de már az is rossz ajánlat volt. egyrészt mert sportautó (és az igény nem sport, de még csak nem is sportos autóra szólt) valamint abban elférni sem lehet hátul.

na én is befejeztem a szőrszálhasogatást, megyek meló mert PH!-komment növelésből nem lesz pénzem. :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12154) Lejszi


Lejszi
senior tag

1,5-2millába egy jó Volvo S40-es is bele férne. Megbízható, biztonságos, nem vészes a fogyasztás se és mégis csak VOLVO.

ime:

[link]

[link]

[link]

(#12155) dabadab válasza Lejszi (#12154) üzenetére


dabadab
titán

"és mégis csak VOLVO"

Hat, ez az elso generacio sokkal inkabb Ford, mint Volvo.

DRM is theft

(#12156) Lejszi válasza dabadab (#12155) üzenetére


Lejszi
senior tag

Miert is az?

(#12157) dabadab válasza Lejszi (#12156) üzenetére


dabadab
titán

Amennyire remlik, gyakorlatilag a Ford Focus alapjaira epitettek az egeszet.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12158) lajafix válasza dabadab (#12157) üzenetére


lajafix
addikt

az első szériás s40et a mitshubishi carismával közösen nyomták 96tól hollandiában,abba túl sok ford nincsen/nem lehet.

szerk: a 2ik generáció már közös motorilag és padlólemezileg.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#12159) dabadab válasza lajafix (#12158) üzenetére


dabadab
titán

Oh, vessetek a mokusok ele, tenyleg, a masodik generacio van rokonsagban a Focusszal.

DRM is theft

(#12160) Integra válasza Eagl3 (#12148) üzenetére


Integra
titán

te is az a kategória vagy aki kapásból kinézi az adott keretért a legerősebb legfaszább roncsot, aztán ajánlja, realitásokhoz meg köze nincsen. :)
el vagy te is kavarodva rendesen.
szeretem az ilyen linkeket, az összes kisfiú itt azzal kezdi ha valamit ajánl, hogy kapásból csúcsmodell mert óccsó...
hát faszom szerinted miért adnak egy ilyen lerohadt m5öt szarért húgyért???
mert kutyának sem kell! mert eladhatatlanok..
jaszkaris hülyegyerekeknek max, de mindenki más autót szeretne venni amit használni is érdemes.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12161) Integra válasza lajafix (#12158) üzenetére


Integra
titán

bingo

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12162) NoLF válasza Lejszi (#12154) üzenetére


NoLF
addikt

szvsz 1,6-os motor egy ekkora kasztniba - vicc.
fogyasztást megnézném szívesen közelebbről, meg megnéznék egy-egy szervizszámlát is.
ugyanakkor volvo=minőség, biztonság. ez megkérdőjelezhetetlen.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12163) feel good válasza Integra (#12160) üzenetére


feel good
aktív tag

Kinek mi a használat.
Gumit égetni kiváló ez is. :|

[ Szerkesztve ]

(#12164) Lejszi válasza NoLF (#12162) üzenetére


Lejszi
senior tag

Nem azt mondtad mész dolgozni?!... :))

Az igaz, hogy a szervizeltetése nem olcsó, de nem feltétlen kicsi 1.6-os motorhoz a kaszni, 110LE. Tény hogy jobb lenne egy 1.9-es Turbo Diesel :K

(#12165) Integra válasza Lejszi (#12154) üzenetére


Integra
titán

mégis csak volvo?
és ez mi a túrót jelent?
megmondjam? semmit.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12166) NoLF válasza Lejszi (#12164) üzenetére


NoLF
addikt

12 sec a 0-100, egy ekkora autónál az már vicces, másrészt meg 11et eszik városban (gyári adat) ami még viccesebb.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12167) Lejszi válasza Integra (#12165) üzenetére


Lejszi
senior tag

tudom, számodra csak a honda létezik :)) nem rossz, de léteznek más jó autók is azon kívül szvsz

Pl: Mondjuk a volvo v40 frontális törés teszten legyalázta az 5-ös BMW-t meg a Ford terepjáróját is és a Toyota terepjáróját is (forrás: Discovery channel) ;)
Valamint ott fejlesztették ki a függöny légzsákokat és a volvokba tették kötelezővé.
Jah, és a volvo a saab-al egyetemben mégis csak a prémium kategóriába tartozik
Summa-summarum: A volvo király autó (hangsúlyozom szvsz) :))

(természetesen az újabb modellekre vonatkozott amit irtam)

Na lejárt a "munka időm". byer

(#12168) feel good válasza Lejszi (#12167) üzenetére


feel good
aktív tag

Mitől tartozna a Volvo a prémium kategóriába :F
Azért, mert a nagyobbak iszonyatosan túl vannak árazva?

(#12169) dabadab válasza Lejszi (#12167) üzenetére


dabadab
titán

Toresteszten terepjarot alazni nem nagy kunszt, mivel az alvazas gepek rosszul tornek.

DRM is theft

(#12170) Integra válasza Lejszi (#12167) üzenetére


Integra
titán

hülyeséget beszélsz megint.
én azt kérdeztem hogy mit jelent az hogy ez mégis csak egy volvo..
erre nem tudtál semmilyen érdemi választ adni
erre mondom én, hogy ilyet egy ovis ad válaszank és röhögteti ki magát még akkor is, ha érveket is mond.
melyik részét nem érted?

az általad említett s40 meg olyan messze van a prémiumkategóriától hogy ihajjj.
de biztos azért mert volvo... :)

ahhoz meg külön szeretnék gratulálni hogy két napi ide írás után tisztában vagy, hogy mit gondolok az autókról és mit miért ajánlok.. tényleg, bravo, csak gratulálni tudok.
18 elmúltál már?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12171) Integra válasza feel good (#12168) üzenetére


Integra
titán

de ez egy vooooooooolllllvvvvvoooooooooo:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12172) a_tesz válasza Integra (#12171) üzenetére


a_tesz
Korrektor

látod, működik az agymosás :DD

[ Szerkesztve ]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#12173) AMD Power válasza Lejszi (#12154) üzenetére


AMD Power
titán

Engem nem kel meg győznöd. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12174) Rick4 válasza NoLF (#12162) üzenetére


Rick4
félisten

a cimborámnak volt egy '97-es V40-es Volvo-ja, (az S40-esnek megfelelő kombi) 1.8 16V, 3000 alatt semmi, onnantól okés, de akkor meg a motor üvölt, alig fértem be a kormány alá, pedig volt magasságállítás, de a felső holtpont a köldököm felé nézett nem lehet rendesen hátrahúzni az ülést, egyszóval kicsi autó, városban (Szeged) 12 literrel lehetett vele normál módon járni, ettől függetlenül tényleg tele volt extrával a gép, indult, ment, baj nem volt vele... El is adta fél év után, és vett egy 2000-es ford explorert, kicsit komolyabb, és 15 literből az is megvan, viszont elfér benne, és a kötsög román kamionosok nem akarják leszorítani az útról( szegeden divat) ... az alkatrészek fillérekért vannak újonnan (4 db lengéscsill=10K, fékbetét 3K) a volvohoz minden horror áron van, AC pumpa volvonál 85K, Bárdinál 27K, fékbetét 13K, stbstb.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12175) NoLF válasza Rick4 (#12174) üzenetére


NoLF
addikt

mostani főnökömnek van egy s40-e, 2.0t. pont most mentünk vele egy 50 km-es kört, hát nem tudom, nem voltam elragadtatva. tök sivár a belső tere, érezni hogy van benne anyag meg hogy biztonságos, de semmitmondó az egész, unalmas. meg jajdejó, 5 henger 2,0 turbó 165 (v 170) ló, és kb olyat megy mint az én szottyos 14éves 1,6os szívó szarom... egyáltalán nem győzött meg, azt meg hogy mennyit eszik meg se mertem kérdezni :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12176) feel good


feel good
aktív tag

Most azért nem feltétlenül kellene elkezdeni kórusban szidni a Volvokat, csak tény, hogy azért a felsőkategóriától messze vannak..

(#12177) NoLF válasza feel good (#12176) üzenetére


NoLF
addikt

én nem szidom csak véleményt nyilvánítottam. haverom régi 850 t-5 volvoja például bejött, el lehetett férni benne, ment (persze nem eszeveszettül) és brutál mennyiségű anyag volt benne. persze zabált is.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12178) AMD Power válasza feel good (#12176) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem az első kiadású S40 belseje nekem se tetszik annyira. De egy 2000 utáni 1.9D-t eltudnék képzelni. :R Bár ott is a belső sokat nem változott. De a kocsi orra sokkal szebb lett.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12179) feel good válasza AMD Power (#12178) üzenetére


feel good
aktív tag

(#12180) Eagl3 válasza Integra (#12160) üzenetére


Eagl3
veterán

Neked van egyáltalán fogalmad arról, hogy miről beszélsz és mibe is kötsz bele?
Amit linkeltem M5-öt nem ajánlottam vagyis igen, de celica helyett és miért? Mert 200 000 Ft különbség volt és ég és föld a két autó.

"hát faszom szerinted miért adnak egy ilyen lerohadt m5öt szarért húgyért???"

Gondolkozzál már el egy picit mielőtt baromságokat hordasz össze... szerinted 2 000 000 forint az szar meg húgy ahogy te fogalmaztál egy 15+ éves autóra?
Miből gondolod, h. az adott autó rossz műszaki állapotban van?
Én sem venném meg ezt az M5-öt mert nem tetszik úgy ha nem gyári.

U.i.: Lehet sírva ülnél az autódba egy ilyen gép után ;]

(#12181) feel good válasza Eagl3 (#12180) üzenetére


feel good
aktív tag

Hát fosok is ezek az 1.2-1.5 méter között kapható úgymond M5-ösök. Mindnek kilóg a bele, futott hatszázezret, dzsuva belső, sufnituning külső, eszik 30 litert.
Tudom, mert én is akartam anno ilyet venni :D

(#12182) Eagl3 válasza feel good (#12181) üzenetére


Eagl3
veterán

A legtöbb tényleg nagyon le van pukkanva. Ezek szervíz igényes autók, állandó nagy hajtásnak vannak kitéve általában, és a 600 kilóméter már elég brutál jaahh. :)

(#12183) feel good válasza Eagl3 (#12182) üzenetére


feel good
aktív tag

Nem a modellt fikázzuk, hanem ezeket az itthon kapható, "olcsó" darabokat. Ezt értsd meg.

(#12184) Eagl3 válasza feel good (#12183) üzenetére


Eagl3
veterán

Felőlem fikázhatjátok, én is fikázom mert ritka a szép darab sajnos.
Nekem csak a "hangsúllyal" volt gondom...

(#12185) AMD Power válasza feel good (#12179) üzenetére


AMD Power
titán

Jó kis diesel. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12186) feel good válasza AMD Power (#12185) üzenetére


feel good
aktív tag

fuj

(#12187) Rick4


Rick4
félisten

holnaptól lehet szabályosan vezetni: [link]
a félreértések elkerülése végett (és nem utolsósorban a múltkori paragrafustértelmezninemtudó móka miatt) erről beszélnek:

A jogszabály január 1-jétől hatályos, de a jogalkotó négy hónap felkészülési időt adott az állampolgároknak és a hatóságnak....... Mostantól a gépjárművek üzembentartói a felelősek azért, hogy a gépjárművükkel betartsák a megengedett legnagyobb sebességre, a vasúti átjárón való áthaladásra, a járműforgalom irányítására szolgáló fényjelző készülék jelzéseire, a járművel történő megállásra és várakozásra, az autópálya leállósávjának igénybevételére, a behajtási tilalomra, a kötelező haladási irányra, és a természet védelmére vonatkozó előírásokat.

tehát a záróvonalon áthaladás (mert szerintem átlépni csak lábbal lehet) eddig sem tartozott ebbe a körbe, ezután sem fog, ráadásul holnaptól indul a dolog élesben.

mindenkinek balesetmentes közlekedést....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12188) feel good válasza Rick4 (#12187) üzenetére


feel good
aktív tag

ezekből egyetlen dologgal nem tudok egyetérteni, a főúton a hatvanas táblával, és az arra a bokorból előugró rendőrrel

[ Szerkesztve ]

(#12189) Eagl3 válasza feel good (#12188) üzenetére


Eagl3
veterán

Eddig is elbújtak a buszmegállók mögött, ezután is elfognak és nem inném, h. olyan helyre állnak ahol az emberek 80%-a szabályosan közlekedik.

(#12190) lenox válasza Eagl3 (#12180) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem a 2 milka az eredeti arahoz kepest tizede sincs, tehat az szar meg hugy...

Amugy biztos van meg belole jo allapotu, bar az meg nem 2 milka szerintem, mivel pl. a mobile.de-n a 18 oldalnyi m5-bol csak egy oldalnyi volt 2 milka alatti, ugyhogy gyanus, hogy azok full lepukkantak, raadasul tudtommal nem nalunk szoktak olcsobbak lenni a bmw-k...

(#12191) feel good válasza Eagl3 (#12189) üzenetére


feel good
aktív tag

pontosan ezért okádok tőlük

(#12192) lenox válasza dabadab (#12169) üzenetére


lenox
veterán

Na igen, csak arra kell vigyazni, hogy a valosagban is falnak menjen a v40, es ne egy terepjaronak esetleg, mert akkor azert kiderul, hogy nem is ugy van az egeszen...

#12167: Az 5-os bmw kifejezetten szarul torik, szal ez tul sok infoval nem szolgal. Amugy meg a renault is mindenre 5 csillagot kap, szal akkor az is top kategorias? Gyanus, hogy nem...

[ Szerkesztve ]

(#12193) lenox válasza Füge007 (#12101) üzenetére


lenox
veterán

2.5 milka az pont egy uj suzuki swift ara. Szerintem ennyiert nincs jobb auto. Esetleg ha tetszik a belso design, akkor a splash.

(#12194) Dumb válasza lenox (#12190) üzenetére


Dumb
senior tag

Nem biztos hogy ami "olcsó" az xar is. Pl. Egy régebbi Rolls-t 7 körül már lehet venni jó állapotban, új ára 70. Szép példa, mondjuk :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#12195) Lejszi válasza Integra (#12170) üzenetére


Lejszi
senior tag

elmondom neked hogy attól függetlenül, hogy nem szólok bele mindenbe szoktam nézni ezt a topicot, és hát ahogy láttam jópáran már kifejtették véleményüket, hogy számodra csak a honda létezik semmi más, az az Isten király autó.

azt, hogy mit jelent, hogy "mégis csak egy volvo", azt hülyeség is kérdezni, ha annyira über mindentudó vagy akkor tud6nád. ;)

feel good: tényleg nem olcsó autó, azt aláírom.

(#12196) #16741888 válasza Lejszi (#12154) üzenetére


#16741888
törölt tag

Hihetetlen ez a Volvo=biztonságos mentalitás:DDD, megdöbbentő volt, barátnőm akinek jogsija sincs, vezetni sem tud, minimális mértékben sem érdeklik az autók, amikor szóbajött értinőlegesen az autótéma közölte, Volvo mert az legalább biztonságos.:DDD
Vazzeg, így kell élni a múltból.:D

(#12197) feel good válasza #16741888 (#12196) üzenetére


feel good
aktív tag

Láttam minap Youtube-on egy töréstesztet, Modus vs kockavolvo, régi.
A Volvo ripityára tört, a kis franciában meg dolgozott a gyűrődőzóna.
Nem értem ezt a biztonság dolgot :F

(#12198) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Akkor kezd el nezegetni a 850-es, az elso S40-es meg az ujabb toresteszteket.

Tiszta Windows rendes ház

(#12199) feel good válasza Gyok2 (#12198) üzenetére


feel good
aktív tag

A biztonsági legenda a régi modellek idejéből ered!!

[ Szerkesztve ]

(#12200) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Szerintem az a toresteszt kicsit csaloka, mert a Modus egy rovid orru gep, merevebbnek kell lennie.

A Volvonak eleg sok biztonsagi ujitasa volt.

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.