Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12851) Retro11 válasza Integra (#12850) üzenetére


Retro11
senior tag

Tény nem volt még se Kumho,Toyo,Yokahama az autómon. De a Michelin nagyság rendekkel jobb a Pirellinél. Aszfalton! 2es szétpörgős volt, az ex pilot az kevésbé pörög el, és kevésbé csúszik meg.

Murva az más kérdés. Ott japok elbujhatnak:DDD

Integra: És mi a legrosszabb? Nem lehet leszokni róla. Borzasztó. Beteges. De kit érdekel:DDD

Lenne 2millám 1-1be kocsira költeném:DDD

[ Szerkesztve ]

(#12852) Integra válasza Retro11 (#12851) üzenetére


Integra
titán

murva nekem idegen terület, nem sok tapasztalatom van benne, meg nincs is mivel teperni rajta, meg arra pénzem se lenne:DDD
ez az autóbuzulás is már egy luxus ahogy van, de asszem ezt neked se kell elmagyarázni:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12853) Füge007 válasza Retro11 (#12851) üzenetére


Füge007
senior tag

Lenne 2millám 1-1be kocsira költeném

Rá is költöd te azt szépen apránként :D . Már "megfertőzött" a benzin szaga.

Füge

(#12854) lajafix válasza Integra (#12850) üzenetére


lajafix
addikt

csak savanyú a szőlő... :) Dajcsland über állesz!!! :))

Rock'n Roll

(#12855) dokar válasza Integra (#12850) üzenetére


dokar
addikt

a megbízhatósági statisztikáiban a kritériumokat és feltételeket, hogy kihozza a németeket jobbnak, mert az eredeti módszer szerint nem tudják lenyomni a japánokat

csak nem a kudarcba fulladt Nissan Navara töréstesztjére gondolsz? :DDD

"Meglepően gyenge eredményt produkált az EuroNCAP törésteszten a Nissan Navara. A japán pickup életveszélyes, így megbukott a teszten."

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#12856) Integra válasza dokar (#12855) üzenetére


Integra
titán

az ncap te lúzer...
még oda is van írva, azt se olvasod amit írsz?
eszed neked is mint egy bolhának, komolyan..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12857) Integra válasza lajafix (#12854) üzenetére


Integra
titán

nincsen ebben semmi savanyú a szőlő, csak az übermensch banda ennyire képes..
(egyébként meg az igazi idióták az angolok, szakszervezet tea és sztárjk.)

szóval a német a következőre képes:
megcsinált egy rendszert amit amikor még megalkotott nem a sajátjuk volt az előtérbe helyezés, nem ez volt a cél, hanem a valódi megbízhatósági adatok. telt múlt az idő, az istennek se tudtak még mindig megbízható autókat gyártani, és közben rájöttek, hogy a statisztikáknak egyre nagyobb horderejük van marketing szempontból. még mindig nem tudtak megbízható autókat gyártani. rájöttek, hogy nem is fognak tudni, mert ahhoz nincsen megfelelő tqm tudásuk. ezért elkezdték olyan feltételekkel módosítani az adac statisztikát, aminek a megbízhatósághoz közük nincsen, ellenben sok plusz pontot ad a németeknek, javítva ezzel a helyzetüket. az, hogy ez manipuláció és az ég világon nem ad rendes adatot, már kutyát sem érdekli, csak a főcím. no para, ez már több éve megy, annyira nem hülyék azért hogy ezt azonnal egyben lépték meg, évek alatt, szépen lassan mindig csak pár dolgot adtak hozzá, módosítottak, hogy ne legyen annyira ciki.
ez a dajcsland über alles?
vérciki...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12858) feel good válasza Integra (#12857) üzenetére


feel good
aktív tag

csak irígykedünk :K

(én is megyek mindjárt beborítom a vasat az árokba, annyira elkeseredtem)

(#12859) dokar válasza Integra (#12856) üzenetére


dokar
addikt

csak kíváncsi voltam, hogy az ncap-ot is lefikázod -e amiért ily kegyetlenül leminősítettek egy "japán" autót :P :DDD

extra - SEXRay

(#12860) dokar válasza Integra (#12857) üzenetére


dokar
addikt

dajcsland über alles?

mond neked az a név vmit, hogy Nikolaus August Otto?
Gottlieb Daimler?
Wilhelm Maybach?
Karl Benz?

extra - SEXRay

(#12861) feel good válasza dokar (#12860) üzenetére


feel good
aktív tag

ha már szemezgetünk..

Joachim von Ribbentrop?
Rudolf Hess?
Josef Mengele?
Heinrich Himmler?

(#12862) Integra válasza dokar (#12859) üzenetére


Integra
titán

persze, persze... :DDD
miért fikáznám?
mert a nissan hibázott egy nagyot?
ez van, ez az ncap dolga hogy felhívja ezekre a figyelmet.
az se fenékig tejfel, de szeritnem teljesen rendben van.
amit viszont a nissan kiadott marketing anyagot ezek után, na az vérciki szégyen:(((

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12863) Integra válasza dokar (#12860) üzenetére


Integra
titán

persze hogy mond.
az utódaik az örökségükből csupa elektronikai hibás autót tudtak összetákolni.
5 hibával bemegyek a merdzsó szervízbe (e430), mire kijövök már egy hiba újra ott figyel a computerben..
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12864) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Inkább 2 éves (28 000Km) 1,6-os Corolla (2,9M) vagy új 1,2 Turbo Clio (ha hamarosan nem érkezik a Jazz)? Szerintetek?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#12865) Integra válasza CriticalHit (#12864) üzenetére


Integra
titán

corolla szvsz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12866) dokar válasza CriticalHit (#12864) üzenetére


dokar
addikt

mennyi a Clio?

extra - SEXRay

(#12867) dabadab válasza CriticalHit (#12864) üzenetére


dabadab
titán

En hasznalt autot csak akkor vennek, ha nagyon muszaj, szoval ha tenyleg kell a Corolla tobb helye, akkor azt, amugy maradnek a Clional.

DRM is theft

(#12868) dabadab válasza dokar (#12860) üzenetére


dabadab
titán

Barenyi Bela?

Ja, nem. :)

DRM is theft

(#12869) dokar válasza dabadab (#12868) üzenetére


dokar
addikt

Igazad van. :R

Nyugodtan kijelenthetjük, hogy nincs még egy ember a világon, aki ennyit tett az autók aktív és passzív biztonsága érdekében, illetve egyáltalán az autókért. Ennek bizonyítéka, hogy még élőként (egyetlenként) 1994-ben bekerült a Detroitban található Autóipar Hallhatatlanjainak Csarnokába.

extra - SEXRay

(#12870) NoLF válasza dokar (#12869) üzenetére


NoLF
addikt

hallhatatlan mert néma, vagy halhatatlan mert akkorát alkotott? :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12871) dokar válasza NoLF (#12870) üzenetére


dokar
addikt

nahát, egy az egyben bemásoltam :B

extra - SEXRay

(#12872) dragonfx válasza dokar (#12866) üzenetére


dragonfx
veterán

az is kb 2.8 2.9 de milyne már 1.2es mocit turbósítani olyan xarul fogyaszt tuti ahhoz képest kb 90-100 ló lehet.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#12873) DeadMeat válasza dragonfx (#12872) üzenetére


DeadMeat
veterán

Miert fogyasztana roszabbul mint a nagyobb motoros szivo?Ha nem taposod neki,mint a sima 1,2-es ugy eszik,hameg igen,akkor ne a fogyastasaval foglalkozz.Szerintem.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#12874) dabadab válasza DeadMeat (#12873) üzenetére


dabadab
titán

Azert, mert nem BMW, neked is olyan hulye kerdeseid vannak. ;)

DRM is theft

(#12875) Integra válasza DeadMeat (#12873) üzenetére


Integra
titán

pffff, az nem X márkájú autó..
tudhatnád.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12876) I_Am válasza Integra (#12800) üzenetére


I_Am
veterán

Azért puposodik a motorháztető mikor odapakol a Suprának. :DD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#12877) Integra válasza I_Am (#12876) üzenetére


Integra
titán

hihetetlen hogy az a kocsi még nem robbant fel:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12878) lenox válasza Integra (#12862) üzenetére


lenox
veterán

Amugy en azzal se ertek teljesen egyet, hogy a Nissan nagyot hibazott volna. Egy kicsit/kozepesett hibazott, hogy a legzsakok nem mukodtek jol, azon javitottak, de amugy a Navara nem szemelyauto, szal egy traktortol se varnak el 5 csillagos torestesztet, hat ettol se kell. Mas kerdes, hogy egyesek szemelyautonak hasznaljak, meg a kommunikacio az valoban ultragaz volt.

(#12879) a_tesz válasza lenox (#12878) üzenetére


a_tesz
Korrektor

érdekes hogy a sz@rban lévő mitsubishi meg tudta oldani, hogy az L200 azért elfogadhatóan teljesít ugyanazon a törésteszten. a nissan meg azon hibázott, hogy az utascella attól még ugyanúgy összeroppan, hogy a légzsákvezérlésen javítottak. ahogy meg lekommunikálták az egészet, az engem arra a viccre emlékeztet, amikor x cégnél a szalagmunkások meg a marketingesek focimeccset vívnak, a marketingesek kikapnak mint a huzat, és a vállalati hirdetőn megjelenik, hogy a szalagmunkások az utolsó előtti helyen végeztek, míg a marketingesek csapata az előkelő második lett...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#12880) lenox válasza a_tesz (#12879) üzenetére


lenox
veterán

Na pont azt mondom, hogy az utascella olyan, amilyen, ha a mitsue jobb, olyat kell venni (akinek ez fontos), de ez nem szemelyauto, szal nem ugyanazt kell elvarni. Annyi, hogy ha mar berakjak a legszakot, akkor az mar mukodjon akkor, amikor kell, de lehetne belole full fapad legzsaktalan is. Munkagep, erted. 30-cal kell vele menni az erdoben es vinni a fat, vagy a kajat az allatoknak.

(#12881) a_tesz válasza lenox (#12880) üzenetére


a_tesz
Korrektor

én értem, hogy munkagép, de a vevők többsége nem. pl az L200on csak a traktorhang, meg a kicsit indirekt kormány utal a munkagépségre (na jó, meg az ajtókárpitok vagyis azok hiánya, az a műanyag helyette az brrrr), de se a külső se a belső dizájn nem ezt mutatja, a felszereltségről ne is beszéljünk :)

na meg pont a nissan most hozta vissza a munkagépnek való pickupot, szerintem ez is azt mutatja, hogy a navarát egyre kevésbé akarják munkagépnek pozicionálni, tehát a vevői oldalról elvárható a személyautós megközelítés (igen, tudom, a lemezek alatt mi van, de szerintem ez kevés embert érdekel aki navarát vesz)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#12882) Gyok2


Gyok2
aktív tag

[link]

"Először is ott van a külön 600 ezer forintért megrendelhető Rockfort Fosgate hifi" Hehe

Tiszta Windows rendes ház

(#12883) Khelben válasza a_tesz (#12879) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ne felejtsük azért el, hogy egy 2 csillagos törésteszt egy ugyanolyan autóval való ütközés esetén érvényes. Egy kisautóval szemben rögtön 8csillagos lesz a nissan :)

(#12884) dabadab válasza Khelben (#12883) üzenetére


dabadab
titán

Mitol lenne az? A mai kisautok sem olyan kicsik, raadasul attol meg a Navarranak nem no gyurodozonaja.

DRM is theft

(#12885) Khelben válasza dabadab (#12884) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fizika. Tömeg, lendület, stb.

(#12886) Integra válasza Gyok2 (#12882) üzenetére


Integra
titán

na, ezt a roki cuccost meghallgatnám azért:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12887) dabadab válasza Khelben (#12885) üzenetére


dabadab
titán

Igen, ezekrol en is tudok. Meg arrol is, hogy a Navarranak nincs modern ertelemben vett utascellaja, a maga alvazas felepitesevel nem teszi meg azt a szivesseget, hogy csak az eleje gyurodik, a kozepe nem.

DRM is theft

(#12888) Dare2Live válasza Khelben (#12883) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és ne felejtsük el, hogy egy kiskocsibol kiszálsz ha pl fának ütközöl a nissanban meg megdöglesz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12889) Dare2Live válasza Integra (#12857) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Személyes atapsztalat alapján ezt enyhén túlzásnak érzem. Semmivel se jobb megbízhatoságban a Toyotank mint a régi németünk.

és gondolom nem véletlen, hogy németben a taxi az merci. És az sem, hogy rendszeresen utazok itt magyarorzságon 500e+kmet futott Merci taxikal és amikor érdeklödök akkor olyan válaszokat kapok, hogy maximálisan meg vannak elégedve vele. Biztos mert nem értenek hozzá és direkt vesznek megbízhatatlan kocsit.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12890) Dare2Live válasza feel good (#12861) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kevered a gizikét a gözekével.

dokar német neveket vagy embereket sorolt akik pl Mercinél dolgoztak és akik letettek "vmit" az asztalra te meg háborús bünösöket. Ugyaníg lehetne japán háborus bünösöket is sorolni akikhez képest a felsorolt németek jólelkü virágszálnak tünnek.
Szoval ha reagálni akarsz akkor sorolj nagy neveket akik letettek vmit az asztalra és ne keverd a dolgokat.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12891) dokar válasza Dare2Live (#12890) üzenetére


dokar
addikt

én inkább direkt nem is reagáltam arra a posztra. :U
nála biztos Matata Kakiban rulez. :DDD

extra - SEXRay

(#12892) lenox válasza dabadab (#12884) üzenetére


lenox
veterán

Hat csak attol, hogy a kiskocsi gyurodozonaja a Navaraban utazot is vedi, raadasul ez az utascella gyurodes csak akkor van ha jol ertem, ha eltorik az alvaz (legalabbis mashol ez szokott lenni, a navarat konkretan nem ismerem), ami oke, betontol, vagy hasonlo tomegu autotol eltorik, de fele akkoratol egyaltalan nem biztos...

(#12893) dabadab válasza lenox (#12892) üzenetére


dabadab
titán

Azert ez a tomeg dolog erosen tul van dimenzionalva, a sebesseg sokkal inkabb meghatarozza a mozgasi energiat.

DRM is theft

(#12894) lenox válasza dabadab (#12893) üzenetére


lenox
veterán

Ez termeszetesen igy van, tomeg linearisan, sebesseg negyzetesen.

(#12895) lenox válasza Dare2Live (#12889) üzenetére


lenox
veterán

Nem gondolod, hogy 1-2 meres alapjan lehet erdemlegesen velemenyt mondani az osszesrol?

A magyar 500e+ merci taxik meg eleg regiek. Akkor egesz jo volt a merci. 1999 es 2003 kozott volt a melyrepules, egyes kimutatasok az Opel ala hoztak ki. Azota megint javul. Toyotat altalaban fole hozzak ki.

(#12896) Dumb válasza dokar (#12891) üzenetére


Dumb
senior tag

Vagy Kukira Bukik Amuki egyenesen Japánból :D

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#12897) dragonfx


dragonfx
veterán

ma láttam 407 coupét nagyon fainul néz ki tiszta hyundai coupé fx...Tildy láttad már? :B :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#12898) hoby36


hoby36
senior tag

Van egy béna kérdésem!Eddig én csak magánszemélytől vettem autót.Most lehet,hogy kereskedésben fogok.Ott hogyan szokott lenni,az adásvételi?A kereskedés nevén vannak az autók,vagy esetleg többször be kell menni,ha olyat veszek amit valaki bevitt hozzályuk eladásra?

A logikában semmi sem véletlen!

(#12899) feel good válasza Integra (#12886) üzenetére


feel good
aktív tag

Nem jártál ma fél egykor a szeretett Hungária körutunkon?

(#12900) t1


t1
addikt

Csak neked fotóztam ma le Dragonfx, barátom tesójának a BMWjét...ilyet nem hiszem, hogy láttál már:D
[link]
[link]
[link]
[link]

4 milla volt, állítólag... a 320d-je mellé vette, hobby kocsinak

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.