Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) Mr.Csizmás válasza herhi (#25600) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, és az iponnál nem lehet külön keresni, hogy sima vagy pluszos, szóval szépen végig kell nézni a képeket, hogy milyen a foglalat...

mondjuk 900-as lapokból van kb. 4 db, szóval azzal nincs gond

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25602) Directors válasza Directors (#25557) üzenetére


Directors
senior tag

UP
Valaki a tápra?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#25603) Prober


Prober
csendes tag

Hello

két alaplap közt vacilálok:
-Ga 990xa ud3
-Asus M5A97 PRO

ha tudtok segítsetek légyszi: pros és cons.
990 vs 970
1 x PCIe 2.0 x16 (blue),1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, black)
vs
1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16) (Note 3)
1 x PCI Express x16 slot, running at x8 (PCIEX8) (Note 4)
1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4)

Előre is köszönöm, Üdv!

Üdv, Prober

(#25604) bugsyonic


bugsyonic
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne alaplapra egy Intel Core i3-2120 3.3Ghz processzorhoz. Milyet ajánlanátok?
Pár dolog ami kell: memória slotból 4db, usb3, sata3, és olyan 30k környékén legyen.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#25605) bugsyonic válasza bugsyonic (#25604) üzenetére


bugsyonic
tag

Esetleg ez: Gigabyte GA-Z68A-D3H-B3? Intel Chipsetből ezek jók? Mert van vagy 6 féle, én már nem tudom követni :)

(#25606) Mr.Csizmás válasza Prober (#25603) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a 990-es chipsettel teljes CF/SLI-t tudsz kiépíteni, a 970-essel "csak" dupla CF-et elvileg

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25607) Skillerz


Skillerz
tag

Hello! most szándékozom uj gépet venni, és alaplapilag abszolut nem vagyok képbe:S
a Gép: i5 2500k
HD6950 1gb
4 gb Corsair vengeance
500W Chieftec
1Tb Samsung 7200Rmp
Elsö sorban játékra használnám
ezen a két lapon gondolkodtam elsö
másik

Tetszett ez a virtu dolog de az itt olvasott cikk kicsit elbizonytalanított:S szerintetek meiket lenne érdemes megvenni? a Z-s alaplap miben több még a Virtut leszámitva?
Ez most lehet nagy hülyeség amit kérdezek :D, de ugye a Virtu nem fogja vissza a rendes vidi kártya teljesítményét?

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#25608) Qru válasza Skillerz (#25607) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alig fogja visszza és a driverek fejlődésével még kevésbé fogja. Bár a 6950 nem eszik sokat szóval elég lenne a P67-es deszka is, mert sokat nem spórolnál a virtuval.

#nincsbennetarcsi

(#25609) Skillerz válasza Qru (#25608) üzenetére


Skillerz
tag

Rendben akkor a P67-es lap lessz, köszi a gyors választ

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#25610) Milka 78 válasza Prober (#25603) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Attól függ mire akarod használni a lapot.Ha egyszer két kártyás rendszert akarsz használni az Asus bukó,mert a 16/4-es felosztás max. fizikázásra jó.Felszerelésben mindkét lap gazdagon el van látva mindennel ezért ez inkább egál.Tápellátása a Gigának 8+2-es,valószínűsíthető,hogy lehet benne cibálni majd a procikat(Giga lapját,dicsérték e téren).Az Asus 6+2-es tápellátást használ digitális vezérléssel ami jól hangzik,de hogy mit is tud az még kérdéses(nem sok infó van tuning terén).Támogatottságban az Asus jobb(bios,stb...)és UEFI-t használ a BIOS helyett(ha jól emlékszem a Giga még sima BIOS-os,de lehet tévedek).Viszont az Asus lapja szerintem jócskán túl van árazva.

(#25611) oluska


oluska
csendes tag

Hali
Nem tudok dönteni 2 lap között.Az áruk kb egyforma
asrock p67 pro
ga p67 ds3
A proci i5 2500.ram kingstone 8gb 1600 fsb
föleg játékra használom a gépet.
Várom a jó tanácsokat.
köszi a segítséget

Túl messzire kell mennünk ahhoz,hogy megtudjuk,milyen messzire mehetünk

(#25612) jazzyke


jazzyke
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az ASROCK 870 Extreme3-nál mennyivel érdemesebb +2k forint fejében ASROCK 970 Extreme4-et venni?

970-es is 8x-8x sebességgel fut Crossfireben?

(#25613) Mr.Csizmás válasza jazzyke (#25612) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

990FX
PCI Express 2.0 (2x16 or 4x8 configurations)
Support for up to 4 graphics cards
19.6 Watt TDP
Southbridge: SB950

990X
PCI Express 2.0 (1x16 or 2x8 configurations)
Support for up to 2 graphics cards
14 Watt TDP
Southbridge: SB950

970
PCI Express 2.0 (1x16 configuration)
13.6 Watt TDP
Southbridge: SB950/SB920

tehát a 970-es asrocknál valami piszka van, hogy többkártyás legyen.... :U

neked a 2x8-ashoz 990X kell.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25614) Milka 78 válasza jazzyke (#25612) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Érdemesebb,mert a 970-es időtállóbb,újabb platform.Asrockkék megoldották (megint) a belépő szinten a 8/8 cf-et.Én 870 Extreme3-ast használok 6870 cf-el és sehol sem tudtam mérni hátrányt a nagyokhoz(880-890gx-ekhez képest).Nem hinném,hogy elszúrnák a 970-esen ezt a lehetőséget(az olcsó használható 8/8-as cf-et),ha már a 870-ben meg tudták oldani és valószínű ugyan az a megoldás lett alkalmazva ennél a lapnál is.

(#25615) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek összedobnék egy gépet és felmerült egy i5 750es proci. Ehhez kéne alaplap. Kinéztem egyet: Gigabyte GA-P55-UD3L. Van valakinek jobb ajánlata?

(#25616) jazzyke


jazzyke
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Megrendeltem a 970 Extreme4-et.

(#25617) ghostmat


ghostmat
tag

Sziasztok!!

Szeretnék DDR3 as platformot építeni, minimális költségráfordítással.
Proci egy phneom II x4 955 BE- lenne videokártya gtx 460 768MB.
Emellé keresnék egy olyan alaplapot ami nem fogná vissza a teljesítményt.
A chipsetek között nem tudok dönteni, 700as széria vagy 800asok közül válasszak.
Előbbiből Asrock 785GM-S3 lenne, utóbbiból ASRock 880GM-LE.

Vagy ilyen kategóriában /max 15/ nem érdemes nézelődni és várjak még vele?

A gép játékra kell, full HD felbontásra. Jelenlegi konfigom az adatlapon.
Az sem baj ha alaplap szinten visszalépés lenne, memóriát nem akarok tuningolni, a proci meg BE-s.

Drágább SATA3as lapot is néztem ASRock 870i Cafe, a SATA 3 miatt gyorsabb lenne?

Köszönöm előre is!! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#25618) Mr.Csizmás válasza ghostmat (#25617) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem lenne sok értelme....max. tesztprogramokkal vennéd észre a különbséget.

inkább várd meg a bulldozert, esetleg egy népszerű metódust alkalmazz,

1. venni egy AM3+-os lapot (van 760, 870, 880, és persze 9xx csipeszesek)
2. beletenni egy sima AM3 procit (ami már van neked)
2/a eladni a mostani lapot, amíg még ér valamit
3. várni a bulldozerre
3/a egyéni személyes dolog, hogy meddig várunk a bulldozer árával
4. venni bulldozert, és eladni AM3 procit (nem fog sokat érni, de ez van)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25619) Milka 78 válasza ghostmat (#25617) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hali!)955be alá ne rakj 15 ropis lapot,mert elhalálozik,de gyorsan.880GM-LE egy igen harmatos lap a gyártótól és a kondikkal is baj van.Nem BE-re tervezték és főleg nem tuningra,elég sok elfüstölt belőle(sokat gariztattunk le).785GM-S3 szintén ebbe a kategóriába esik,bár azzal nem volt annyi probléma,de ez is csak egy htpc lap általános használatra,szerény táp áramkörrel.Ha már nagyon ragaszkodsz a 15-ös kategóriához akkor az AsrockM3A770DE-t ajánlom.Ennek sokkal strapabíróbb lap,masszívabb felépítéssel.Ebben már bátrabban adhatsz feszt a procinak anélkül,hogy elolvadna az egész.A 870 iCafe egész jó választás lehet kategórián belül.Elég erős 4+1-es tápellátás van benne,van egy szolid kis FET hűtés is rajta ami azért nem árt és egy jó procival összejöhet simán a 4gh-z benne.SATA3 miatt max az SSD lehet gyorsabb,persze ha az is SATA3-as.Viszont ahogy a fenti fórumtárs is utalt rá,lehet akár milyen jó lap és már AM3+-ban gondolkodnék.Sokkal időtállóbb és 1-2 év múlva is fejleszthető lesz(nem úgy mint az AM3)Én a helyedben várnék,gyűjtenék és vennék egy ilyen lapot(vagy más 970-es lapot ami szimpi).Ez legalább mindennel fel van szerelve,ráadásul a legfrissebb fejlesztés.
Szerintem ne a lapon spórolj,mert az egésznek az a lelke ;)

UI: ddr3 nem hoz olyan sokat a konyhára,vígan elmegy egy 955be ddr2-vel is.Nekem is volt CSX memóriás DDR2-es lapom 720BE-vel és 1250-en hajtottam a memóriát alacsony időzítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#25620) emvy


emvy
nagyúr

Gyors alaplapkerdes:

- micro-ATX
- i7-2600K

Milyen lapot ajanlotok? Asus Maximus IV Gene-Z (ha megjelenik), vagy MSI?

Csak az overclock es a stabilitas szamit, nem kell sem SLI, sem speci szoftverek, semmi. 1 db diszkret grafkartya lesz benne, es 1 db SATA eszkoz.

while (!sleep) sheep++;

(#25621) emvy


emvy
nagyúr

-bocs,dupla-

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#25622) ghostmat válasza Milka 78 (#25619) üzenetére


ghostmat
tag

Köszönöm a válaszokat.

Akkor várok a bulldozerre, meg spórolok egy olyan lapra.
Bár a 23k-s árral nem olyan vészes, nézek majd ilyen 970es lapokat, aztán meglátjuk.
Lehet belekezdek a fejlesztés 1. lépcsőfokába :D

thx

(#25623) balpis válasza Directors (#25557) üzenetére


balpis
őstag

Szia!
Ezekre. Persze a RAM az sok egyéb is lehet. Nem biztos, hogy nyersz annyit sebességben, mint amivel többe kerül egy 1333-asnál. (A Kingmax most szinte a fele, mint az említett 2000-es A-data)
(bocs a lassú reagálásért, nem vagyok mostanában gépközelben)

A tápod, hogy elég lesz-e, nagyon a választott VGA-tól függ. Komolyabbat a kevés csatlakozó miatt sem tudsz egyszerűen rárakni erre. Egy kisebb teljesítményűt még biztos elvisz, de mielőtt megveszed, kérdezz rá a tápos topicban.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#25624) Directors válasza balpis (#25623) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Köszönöm a segítséged.Akkor inkább a Kingmaxot veszem.Ez a táp már megvan nekem.Most ez üzemel.De ha új VGA-t veszek akkor érdeklődök. :R
Egyébként érezhetően gyorsulni fog a gép? (Nem a játékokra gondolok mert ott nagy gyorsulás nem lehet a VGA miatt.A másolásra gondolok meg a programok megnyitására. Ilyenekre.)[link]
Akkor a linkelt az jó lesz? Vagy ne KIT-be vegyem?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#25625) Killerbeat


Killerbeat
tag

Üdv.
I7-920(Vagy nagyobb tesvérei de tuti ez lesz 3channel memoria miatt)
Kérdés alaplapba melyiket?
Asus Sabertooth X58-ról nem nyilatkoznak valami fényesen tesztekbe.De csak allitolag azert mert nincs gigabites port benne ami szerintem elég húzós.(ha igaz)
[EVGA SLI 3]
[Asus]
A tesztekbe a Rampage 3 black de 110k nem toszok el lapra a rampage 3 extrem is 80k p6ws supercomputer is 100k p6tws revo 60k és azért egyedül ez nyomja oda magát konfig árában. sabertooth 40k

Azt szeretném kérdezni hogy kinek mi van vált be,mit nem venne kb felsoroltak közül.
ELőre is köszönöm a válaszokat!

Ui:Nem tuningra kell de spécibb alaplapokba jobban megbíznék ha netalántán kevés lenne cpu akkor tuningolni is lehet.Sabertooth és rampage 3 steppingbe tér el meg asszem a lanportba.Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#25626) Mr.Csizmás válasza Killerbeat (#25625) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mi értelme 1366-ot venni? :F :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25627) Killerbeat válasza Mr.Csizmás (#25626) üzenetére


Killerbeat
tag

talán mert 1366 foglalat tudja tri channel memoryt és nagyon megtetszett technologia.
szerintem csak ennyi.Ha aztmondod dualchannelbe megverik trichanneles memorias cuccot és vagy nem jelentős teljesítmény boost akkor örömmel veszek másik foglalatos cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#25628) Mr.Csizmás válasza Killerbeat (#25627) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a trichannel nekem is tetszik, de aránytalanul drága hozzá a cpu, lap, ram.

vagyis amennyi pluszt hoz sebességben, ahhoz képest jóval drágább.

persze ha memória-sebességigényes specializált feladatokat végzel a gépeden, akkor volna értelme. (amúgy nem, lásd az új intel, amd cuccok is "csak" dual)

nem lebeszélni/meggyőzni akarlak, csak kérdeztem :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25629) Killerbeat válasza Mr.Csizmás (#25628) üzenetére


Killerbeat
tag

hehe ez jól hangzik de sajnos azt nem értem hogy sabertooth x58 mé huzták le annyira meg nekem nem volt meggyőző ethernet portja siralmas volt [link]

(#25630) Mr.Csizmás válasza Killerbeat (#25629) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha az én véleményemre vagy kíváncsi, az egész 1366 koncepció halott. értelmes alternatíva a core i3-5-7. vagy AM3+ irányba fejlesztés.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25631) Zolee888


Zolee888
tag

Sziasztok!

24-25 ezer Forint környékén milyen LGA-1155 foglalatú alaplapot tudnátok ajánlani?

(#25632) Qru válasza Zolee888 (#25631) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lesz tuning? Kell az IGP?

Ha lesz tuning és nem kell az igp akkor Asrock P67 Pro3, 25-26k körül mennek.

#nincsbennetarcsi

(#25633) Killerbeat válasza Mr.Csizmás (#25630) üzenetére


Killerbeat
tag

Ha 5-6 év kifutási idő azalatt már mennyivel ujabb dolgok jönnek ki és soha nem ússzuk meg az új technológiákra való áttérést.Engem ez nemizgat az lényeg menjen stabilan 5-6vig vagy ameddig szól garancia többnyire ugyis csak addig megy.
Rampage II GENE vs Sabertooth X58
ra szükítettem le hasonló árkategória.közel azonos tudás.pl oázison még saber olcsóbb de ezek szerint annyival rosszabb?USB3 nem lényeg.4sli se annyira.egyéb jobb tulajdonság?
mert ha nem akkor rendelem gene 2
futottam egy kört kedves Mitkov77 kollégával és nagyjából leredukáltam a versenyzőket!:)
Köszönet neki érte!:)

(#25634) Qru válasza Killerbeat (#25633) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha tuningra kell akkor Rampage, ha tartósság a főbb szempont akkor Sabertooth.

#nincsbennetarcsi

(#25635) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!

Tudom sokszor kérdezősködtem már itt, de sikerült kettőre leredukálnom a kinézett lapokat. Ezen a héten már rendelném...
Ha a későbbi bővíthetőséget (foglalatot) nem vesszük figyelembe, ti melyiket ajánlanátok. Több véleményt is elfogadok :D

MSI 890gxm-G65 ~27e Ft 3 év gari
Asrock 890GX pro3 ~25eFt 2 év gari

Phenom II X4 955BEprocival fog működni..
Későbbiekben max 1 videokártya megy bele.
8GB (2×4) dual DDR3 1600-os memókat vennék hozzá.
Fontos:
Megbízhatóság, tartósság, támogatottság, stabilitás mert nem csak 2 évig lesz.

(#25636) xmad válasza Zolee888 (#25631) üzenetére


xmad
őstag

Én Gigabyte P67A-D3-B3 -at vettem.. teljesen jó deszka.. sata 3 usb 3 is van rajta... és Gigabyte :D

23 ezer volt

[ Szerkesztve ]

(#25637) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy egy AM2+ -os Phenom 9500 képes e működni egy AM3-as, vagy AM3+-os alaplapban, most egy AM2+-os alaplapban van, amit le szeretnénk cserélni, és ha menne a proci AM3-mal, vagy netán AM3+-al akkor a jövőre való tekintettel olyat vennénk. üdv

(#25638) Milka 78 válasza Jim-Y (#25637) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem :N Sem az AM3 sem pedig az AM3+ nem kezeli az AM2+-os procikat.

[ Szerkesztve ]

(#25639) ETOM


ETOM
addikt

Olcsó lap kellene i7 2600 alá tuning úgy kizárva.. jó lenne a 4db ram hely és h megbízható legyen. tipp?

(#25640) ETOM


ETOM
addikt

tárgytalan :)

(#25641) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

2500K alá az alábbiak közül melyikre szavaznátok?

ASROCK Z68 Extreme4

MSI Z68A-GD65

GIGABYTE GA-Z68X-UD4-B3

ASUS P8Z68-V PRO

Őszintén szólva az MSI és a Gigabyte között vacilálok, mivel még egy MSI 5850-et akarnék a lapba és van egy PCI-os X-Fi-m, tehát annak is el kellene férnie a második VGA-tól, ami nem túl keskeny. :U

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#25642) milan18


milan18
aktív tag

Sziasztok!

phenom 2 955-ös proci mellé szeretnék asrock 970 extreme 4 alaplapot!
kérdés: és érdekel cf megoldás hogy jó választás lenne e ?
valamint azt mondták hogy 4+1 fázisú az alaplap ez mit jelent?
miben nyilvánúl meg az a 4+1 fázis?

(#25643) balpis válasza Directors (#25624) üzenetére


balpis
őstag

szia!
A memória miatt nem hiszem, hogy igazán érezhető gyorsulást látnál.
De a dual channel jelenthet pár százalékot, s mivel 4 DDR3 slotod van, a későbbi bővíthetőség megmarad, ezért jó választás, szerintem, a 2*2-es KIT most.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#25644) Directors válasza balpis (#25643) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#25645) scyron


scyron
csendes tag

AMD Phenom II X4 965 Black Edition ilyen procihoz(kiakarom nyitni a magokat) és egy Gigabyte GV-R567D3-1GI - HD5670 1GB ien videokarihoz milyen alaplapot és tápot vegyek??
Előre is köszönöm!

(#25646) zsotesz81 válasza scyron (#25645) üzenetére


zsotesz81
senior tag

milyen magokat akarsz azon a procin kinyitni?

(#25647) scyron válasza zsotesz81 (#25646) üzenetére


scyron
csendes tag

A black editionnál lehet csinálni például a 4 magosból 6 magost

(#25648) zsotesz81 válasza scyron (#25647) üzenetére


zsotesz81
senior tag

biztos vagy ebben? ezekben nincs feloldható mag, de idézek innen
kérdés: "I was wondering if you can make the Phenom II x4 965 Black Edition into a hexa-core using the core unlocker feature? "
válasz: You cannot because there are no more cores to unlock
másik válasz: No. The 965 only has 4 cores. The core unlocker feature is for the 720.

[ Szerkesztve ]

(#25649) BJanee válasza BioNiCMaN (#25641) üzenetére


BJanee
tag

Hali.
Hát ha pci foglalatot is szeretnél használni cf mellett, akkor valóban csak a giga, meg az msi marad. szerintem innentől már csak szimpátia kérdése. Még talán az, Gigabyte-on van firewire, igazából más különbség sztem nincs közöttük, ha neked megéri az a plussz 2-3k, akkor Giga, de sztem msi-vel sem járnál rosszul, ha az említett csatit nem használnád ki.

rövid az élet, hosszú a sír, addig nyögjön, ameddig bír..

(#25650) scyron válasza zsotesz81 (#25648) üzenetére


scyron
csendes tag

szoval a 965-öst nem is lehet kibontani csak a 970-est?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.