Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) Milka 78 válasza Lacy6 (#26046) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Ha jól értelmezem cf-es gépet dobnál össze a lehető leg olcsóbban,de azért legyen benne craft.
Alapnak a ASROCK P67 Extreme4-et ajánlom.Ez igen jó árban van(36 ropi) lehet hergelni benne a procit(átlagos proci esetén is megvan benne a 4.5ghz,de ha válogatott procit szerzel,vagy mákod van és kifogsz egy jobbat akkor ez mehet még feljebb).További előnye a lapnak,hogy baromi sokat vittek belőle és nagyon sok tapasztalat gyűlt vele össze.Ha elakadnál tudnak neked segíteni egyből.Hátránya,hogy az usb3-as vezérlője baromi finnyás az usb3-as cuccokra(usb2-esre nem).
Ha CF-ezni akarsz akkor megfelelő táppal is kell számolnod ami egy minőségi 550-es,de inkább 600-as tápot jelent.Ez kb.20-21 ropitól már kapható,de érdemes bekérdezni a tápos topickba ez ügyben.Az 5850-es CF lemossa a 6950/70-es kártyát,cserében viszont többet fogyaszt.Itt van pár teszt a teljesítményről->6970 vs. 5850 cf.

Azon esetben ha a 6970-es kártya mellett döntesz,akkor nem kell CF-es lap.Ilyen esetben az ASROCK Fatal1ty P67 Performance lap is jó választás lehet számodra.Igen jó áron adják(30 ropi) és szépen lehet pofozgatni a procit benne.A fenti lap előnyei és hátrányai ugyan úgy vonatkoznak erre a lapra is.
A 15-20 ropis kategória számodra nem pálya,mert a 2500k-s procikat csak p67 és z68-as lapokban tudod tuningolni.Az összes ezen kívüli lapban le van tiltva ez az opció,tehát számodra ez nem pálya.
Az Asrock lapok szeretik a Kingston memóriákat.Ezek jó áron vannak és jól is teljesítenek,de innen tudsz hozzá való memóriát választani(és ajánlatos is innen választani)->[link]

Az általad említett Asus lap is használható,de az Asrock Fatal1ty P67 Performance azért jobb eresztés.

[ Szerkesztve ]

(#26052) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Sziasztok. asztali gép összerakását tervezem. amd-s irányon gondolkozom. am3+ os alaplapok közül miket ajánlanátok? azért amd mert itt van az am3+ ami remélem a későbbiekbe sokáig meg is tartanak nem mint az intel ami rákényszeríti az embert az új tokozások miatt az alaplapcserére. a fogyasztás engem annyira nem érdekel.

dvi-d és usb3 az alap kellene hogy legyen

[ Szerkesztve ]

(#26053) pepe_g válasza Tibi87 (#26032) üzenetére


pepe_g
tag

Én azért még várnék azzal az alaplappal!
Ez PCI-E 3.0 lesz...SLI. És mivel az Asrok általában olcsóbb, lehet hogy jobb alternatíva lesz! :K

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#26054) Mr.Csizmás válasza pepe_g (#26053) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

főleg hogy a pcie3-at a büdös életbe nem tudja kihasználni az átlaguser, a legtöbb mi adható, az +10 pont lesz valamelyik korrupt benchmarkprogramban :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26055) Mr.Csizmás válasza Thom95 (#26015) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

neked elfelejtettem válaszolni

( lehet külön kellene venni az amd-s és intel lapokat, nagy a kavarodás :DDD)

szóval ha nincs nagy árkülönbség, ami nálad elérhető 9-es laphoz képest, inkább 9-est vegyél, mert abba bele tudod rakni tutira a bulldozert, ha később fejlesztésre adnád az irányt. :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26056) Milka 78 válasza Ibituba (#26052) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Mi lenne az max. ára a deszkának?Ha dvi-kell akkor kell az alaplapi vga?Milyen proci alá kéne?

pepe_g:5850-alá felesleges a dupla sávszél(ha csak nem maximalista mint én :D ),de ettől függetlenül tényleg jól jöhet(6990cf)a későbbiekben.Én csak az árától félek.Szerintem 50 ropi körül fogják szórni az újdonság miatt(bár én lennék a legboldogabb,ha nem lesz igazam).

[ Szerkesztve ]

(#26057) Ibituba válasza Milka 78 (#26056) üzenetére


Ibituba
aktív tag

[link] igazság szerint ezt nézegetem. de nem kicsit láma vagyok ezekhez a dolgokhoz. van olcsóbb is ahogy néztem de nem tudom azok ár érték arányba milyenek lehetnek. tehát 25körül még belefér az ára. processzorból egyenlöre egy x4-et nézegetek [link] ebből is van olcsóbb de remélem egyenlőre ez elég lenne "mindenre". nyilván az optimalizálás nélküli játékok nem is érdekelnének amiknek indokolatlanul nasa gtépigénye van. integrált kártya sem feltétel. videokártyából meg ezt néztem [link] .az árak kb ezek lennének egységenként amiket költenék rá. persze én azt sem tudom hogy ezek passzolnak e egymással tehát lehet hogy hülyeségeket is nézegetek. alternativákat jobb árba de hasonlo teljesitménybe szivesen fogadok. ja igen tudom ez egy alaplapos topik és most teleszemeteltem de szerettem volna nagyjábol egy képet kialakitani az elképzeléseimről és biztos vagyok hogy ti értetek az alaplapon kivül máshoz is ugyhogy ez az oka.

(#26058) Zadia válasza Ibituba (#26057) üzenetére


Zadia
senior tag

Nagyon jó lap.Megéri az árát.Szomszédom vett ilyet 1 hónapja és én szereltem be neki.A proci is elég lesz egy darabig aztán,ha végre megjön a Bulldozer nyugodtan tudod fejleszteni.
Nekem is ilyenre fáj a fogam.

[ Szerkesztve ]

(#26059) Mr.Csizmás válasza Zadia (#26058) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hány fázisú? (bocs reggel van még)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26060) atti_2010 válasza Ibituba (#26057) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Fentebb írták a fórumtársak hogy a 9xx Gigával már most problémák vannak inkább válasz egy másik márkát mint hogy szenvedj vele, ezenkívül az Asus pl most verhetetlenül jó alaplapokat kínál 9xx lapkakészlettel, digitális VRM, UEFI biosz stb.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#26061) Ibituba válasza atti_2010 (#26060) üzenetére


Ibituba
aktív tag

linket pls. köszi

(#26062) Milka 78 válasza Ibituba (#26057) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha nem zavar,hogy Giga gyártmány akkor okés lehet a lap(mert bios szinten zűrök vannak vele a Dózer procikkal(az X4 esekkel nincs baj),de adjuk meg az esélyt,hogy valamit javítanak rajta.Viszont hazudnék,ha nem említeném,hogy papíron ez tudja a legtöbbet,gondolok itt a 8+2 es tápellátásra,ami tuningnál jól jöhet) :K Azzal a procival egész jól fog muzsikálni.A kártya is beleillik a tervbe,azzal sem lesz bajod.Alternatívaként az Asrock 970extreme4-est ajánlanám ami igen jól szerepelt nálam és 23 ropi körül megy(vagyis menne,de most nincs,mert elkapkodták,lévén igen közkedvelt lap).

[ Szerkesztve ]

(#26063) Zadia válasza Mr.Csizmás (#26059) üzenetére


Zadia
senior tag

8+2

(#26064) Zadia válasza atti_2010 (#26060) üzenetére


Zadia
senior tag

Én ezt megcáfolnám.Tökéletes lap.Sőt ,szerintem nemigazán éri meg a felárat a 990FX chipset a 990A-hoz képest.

(#26065) Tibi87 válasza Zadia (#26064) üzenetére


Tibi87
tag

ezért AMD részen ettöl jobbat nem veszel ennyiért...[ilyet]
ebben benne van minden ami kell minőségi és felsőkategória igaz nem a csúcs mert ott az UD5 és UD7 de azok már feleslegesek :C

[ Szerkesztve ]

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26066) Mr.Csizmás válasza Tibi87 (#26065) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+10k a sima 990XA-hoz képest, tényleg jó vétel :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26067) Tibi87 válasza Mr.Csizmás (#26066) üzenetére


Tibi87
tag

tudom ne nekem mondm én ilyet néztem ki egy bulldozer alá illik az ilyen minimum valljuk be :C

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26068) Milka 78 válasza Mr.Csizmás (#26066) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hagyjad...kék szemüveg effekt(Giga fan a fedélzeten) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26069) Mr.Csizmás válasza Tibi87 (#26067) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mikor van a szülinapod? küldök egy macskakaparással dedikált asrock 970ex4-et ;] :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26070) Tibi87 válasza Mr.Csizmás (#26069) üzenetére


Tibi87
tag

mi bajod van evvel a lappal? legjobb AMD részen, nekem volt az első generácios Phenom procihoz 790FX DS5 és legjobb volt amit lehetett venni!! nem kell lenézni semmit sem fölleg nem azt ami tényleg jó....

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26071) Tibi87 válasza Milka 78 (#26068) üzenetére


Tibi87
tag

nincs kék szemüveg effekt csak inkább te ne lennél ilyen szemellenzős, legjobb választás ez most az AMD részen :K

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26072) Mr.Csizmás válasza Tibi87 (#26070) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"bulldozer alá illik" - nem öltönyhöz a nyakkendőt, hanem 9-es chipkészlethez a bulldozert.

30+ fölött inkább (bármennyire is unszimpatikus) asus felsőbb lapokat néznék, giga, asrock, ezekből max. 24-26k-t adnék egy lapért (amúgy meg elvből 25nél többet nem adnék egy lapért, mert a 23k-s asrock is kb. ugyanúgy tuningolható, mint a 35k-s UD-s giga)

a marketing és árcédula nem minden... :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26073) Tibi87 válasza Mr.Csizmás (#26072) üzenetére


Tibi87
tag

ASrock 870 Extreme3 te ezzel crossfire-zöl? legalább tudja azt amit a gigabyte? 2x 16x PCI :)) mert a legtöbb lap nem tudja ezt csak max 1x 16x és ha crossfire akkor 2x 8x

nem neked szántam hanem a gigabyte-t szido kollégának sorry :R

[ Szerkesztve ]

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26074) Mr.Csizmás válasza Tibi87 (#26073) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

btw. inkább asrock 970ex4 az is tud 2x8-at, a 2x16hoz képest a különbség csak mérhető (2-4%), felhasználásban, játékban nem mutatkozik ki.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26075) Milka 78 válasza Tibi87 (#26071) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Te figyu már...én mér lennék szemellenzős?Te részvényes vagy a Gigánál?Mire alapozod ezt a kijelentést?Szakmában dolgozol?Ilyen lapod van?Én a szakmában vagyok már jó ideje és próbálok a szakmaiság talaján maradni.Tegnap is beajánlottál olyan 1055-ös lapokat aminek 3 méternél közelebb nem is kerültél én meg napi ismeretségbe vagyok velük.Szerintem nem szép dolog más pénzével játszani :N
Volt CF-ed?Képzeld én 870 el cf-ezek jelen pillanatban is.Kemény 0-4% a lemaradás a16/16-al szemben 2db 6870-essel mérve és ezt nem holmi tesztekből vettem,hanem fogtam és lemértem.Bench alatt simán befogtam a 16/16 os Giga lapot is kategórián belül a 3d 2011-es listán.
Gigabyte-ot szido(ó) kolléga?Lehet több Giga cuccom volt mint neked,de nem is szidom,pusztán felhívom a figyelmét a lap hátrányaira,ugyan úgy mint az Asus,MSI,Asrock lapok esetében is,de ha visszaolvasgatsz az elmúlt hónapokra akkor ez igazolva is lesz ;)

[ Szerkesztve ]

(#26076) Archer válasza Tibi87 (#26071) üzenetére


Archer
őstag

Akinek nincsenek extra igényei annak szerintem jelenleg az Asus M5A97 Pro a legjobb vétel. Vannak rajta rendes bordák, 6+2 fázis, UEFI, Digi+ (lehet csak parasztvakítás de talán mégsem), meg még elég sok apró feature, mindez 25k-ért. Van ebből még egy EVO változat is, de az kb. ugyanez csak van rajta 1-2 plusz csatlakozó meg dedikált TPU/EPU kapcsolók, +20$-ért, annyi szerintem nem ér, meg nálunk még nincs is.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#26077) Mr.Csizmás válasza Archer (#26076) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

asrock 970ex4 (tudom, ez a mániám :D) viszonyítva miben jobb vagy rosszabb? (csak hogy igazoljam/cáfoljam az asus nemszeretem dolgot) :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26078) Tibi87 válasza Milka 78 (#26075) üzenetére


Tibi87
tag

igen hozzá jutok és fordultak is meg a kezemben és szerintem igen is jók, művészet ezeket rosznak beállitani és itt nem rád gondolok, amiket tegnap irtam azok meg igen is a legjobb vétel a sandy bridge-hez pl egyik ismerősőmnek olyan asrock lapja van nem a legjobb de megvan vele elégedve! :C

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26079) Tibi87 válasza Milka 78 (#26075) üzenetére


Tibi87
tag

Mivel szeretnék egy i5 2500K alá egy jó lapot ezért már többet is megnéztem kiprobáltam és amiket bekültem ide azok eddig a legjobbak árban és teljesitményben

AMD részen és gondolkozok azért linkeltem be 990FXA UD3-t mert véleményem szerint ez a legjobb az AMD részen, megbizható ,minőségi nekem nem volt vele bajom következő hónapban eldől mit választok és melyik ágon ;]

[ Szerkesztve ]

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26080) Milka 78 válasza Mr.Csizmás (#26077) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én azt olvasgattam a Digi VRM-ről,hogy finomabban szabályozza a feszültségi szintet ami csökkenti a vdroppot.Viszont az analóg balhéról meg az hírlik,hogy erőteljesebb,nagyobb feszt képes átadni.A 6+2 fázis...hát én kicsit szkeptikus vagyok(bár kifejezetten érdekel).Összehasonlítottam egy 8+2 és egy (erőteljes)4+1-es lapot és én nem találtam különbséget.Biztos van amikor jól jön a több fázis(ráadásul én is ilyet veszek,tehát csak meggyőzött a marketing gépezet :D ),de szerintem az extrém feszemeléses tuningnál hozza meg a gyümölcsét.880G Extreme3 vs.870 Extrem3 versenyből mindkét lapban azonos beállításoknál dobta el a proci magát.Próbálgattam extrém feszt(1.52v),néztem a droppolást és a proci végét,de a végeredmény ugyan az volt.Egy igen lusta 955Be-vel teszteltem ami nem tartozik a 4gh-z 1.45v-s kategóriába(1.46v 3840).Amúgy a lap pro és kontra.Az Asus fenti jellemzőivel az Asrock ugye "csak"4+1 analóg vrm,viszont 8/8cf és optikai coax kimenet van rajta ami számomra nélkülözhetetlen.Szerintem ez inkább ízlés kérdése ki mit vesz :)

(#26081) Tibi87 válasza Milka 78 (#26080) üzenetére


Tibi87
tag

helyes :C

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26082) Mr.Csizmás válasza Milka 78 (#26080) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor elég a 4+1 is nekem.... :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26083) Archer


Archer
őstag

Mr.Csizmás, Milka 78: nekem volt DFI UT 790FX-M2R, DFI-nél az UT volt a csúcs, azokon volt teljesen digitális kialakítású Volterra rendszerű VRM rész. Ami az előnye ennek, hogy nagyon finom lépcsőkben lehet szabályozni a feszültséget, pontosabb, úgymond programozható, tehát azonos kialakítással akár teljesen más specifikációjú procit is lehetne vele használni (gyakorlatban ennek ugye nincs haszna, pl. AM3-ba nem teszünk 939 procit csak érdekesség), nincs szükség hozzá kondenzátor meg tekercs dzsungelre.
Az analóg előnye a már említett jobb terhelhetőség, magyarul nagyobb kakaót tud leadni de azt nem annyira pontosan (ez az alkatrészek minőségétől függ, amin mostanában szeretnek spórolni a gyártók). Ami az említett Asus-on van, valami hibrid megoldásnak tűnik de talán megtalálható benne valami a fent említett előnyök közül.
A fázisokhoz: nekem volt több csúcs lapom, MSI 790FX-GD70, Crosshair 3-4, előbbi 4+1, utóbbi kettő 8+2 de lényegi különbség nem igen volt, az MSI féle DrMos-os 4+1 talán még stabilabban adta le a feszeket mint a két Crosshair.

Egyébként kicsit elfogult vagyok, mivel nekem volt elég sok fajta lapom, szerintem a létező legjobb AMD-s lapok a Crosshair-ek, utána MSI GD, utána meg a többi. Asrock-om még nem volt, ránézésre rendben van az is, talán a bordákon spóroltak kicsit, energiagazdálkodásban meg melegedésben jobb lehet az Asus (azon talán jobb alkatrészek vannak), +1 év gari, 2 db 4pin-es venti csatlakozó (ha jól látom Asrock-on csa 1 van), +1 eSATA, +2 USB.
Az Asrock mellett szól a debug led, nekem már többször segített nem induló gépnél, a CMOS gomb hátul, reset/power kapcsolók a lapon (akinek ez fontos), -2k-s ár.
Összességében +2-3k-ért szerintem jobban jár az ember az M5A97 Pro-val, ettől függetlenül az Asrock sem lehet rossz.
Ami még említendő, az MSI 970A-G45, azonos árban van az Extreme4-el, kicsit "butább" nála viszont az MSI mostanában nagyon összekapta magát, az is jó vétel lehet.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#26084) Borokafa válasza Archer (#26083) üzenetére


Borokafa
őstag

M5A97-Pro-t használok, nagyon komoly biosa van rengeteg beállítási lehetőséggel. Jól összehozták. Egy Sempron 140-et tépek :DD benne 330X12 beállításon.
A Bullig így is marad.

[ Szerkesztve ]

(#26085) Milka 78 válasza Archer (#26083) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szívemből szólsz! :K Nekem is volt GD70-em egy 790fx-et váltott és le is mosta azt.Szerintem a GD70 minden idők legjobb prémium lapja.Az MSI híres a vrm szekciójáról amin egyedi megoldásokat alkalmaz(P67GD80 ebben etalonnak számít)amik ráadásul működnek is és nem csak marketing fogás.Az MSI 970-G45 ös bizalomgerjesztő lap és sokat várok tőle,de még nem volt a kezem közt,így nem tudom,hogy mire is képes.A 870-esük magasabb "fsb"-t viselt el mint a 870 Extreme3-asom és ez bizakodásra ad okot.Én személy szerint a 990FXGD65-öst tartom a legjobb árteljesítményű fx-es lapnak.36 ropiért baráti és minden földi jóval felszerelték.Egyedül a 3-dik PCIE csatit spórolták le amit feleslegesnek is ítélek,már ha nem akar az ember 3 gpu-s rendszert építeni(főleg,hogy Az Asrock 990fx 44 ropi körül lesz és ott a 3-dik slott csak 4x-es ami max fizikázásra jó).

Az extreme4 abban az igazai nyerő,hogy normális CF-rendszert tudsz építeni rá és ez igazán vonzóvá teszi egy bizonyos réteg számára(ebben én is benne vagyok a 8-as széria óta).Jelenleg a leg olcsóbb használható CF lap a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#26086) Borokafa


Borokafa
őstag

]Néhány kép az Asus M5A97-pro biosról



[ Szerkesztve ]

(#26087) Milka 78 válasza Borokafa (#26084) üzenetére


Milka 78
nagyúr

333 as fsb???Ezt nem mondod komolyan! :C Képeket,beszámolót.Viszonyítás képen a 870 Extreme4-es 280 körül dobta el magát(kicsivel felette).

(#26088) Borokafa válasza Milka 78 (#26087) üzenetére


Borokafa
őstag

Nincs ezzel semmi különös de csak 330 :D
Igy mennek jól a memóriáim. 1333-as hynix 1750-en. :DDD
Ja és csak a memória kapott 0,08V-ot és a proci talán 0,12V-ot, minden más alapon

[ Szerkesztve ]

(#26089) Borokafa válasza Milka 78 (#26087) üzenetére


Borokafa
őstag

Ahogy kérted (annyiban tévedtem, hogy 11,5x330-on használom :D ):

[ Szerkesztve ]

(#26090) Tibi87 válasza Milka 78 (#26087) üzenetére


Tibi87
tag

szép nagyon és jó is :C

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26091) Tibi87 válasza Borokafa (#26089) üzenetére


Tibi87
tag

jól mutat ez igy 3.8ghz-n és amugy mit visz el a proci?

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26092) Borokafa válasza Tibi87 (#26091) üzenetére


Borokafa
őstag

Ezen használom :D

(#26093) Tibi87 válasza Borokafa (#26092) üzenetére


Tibi87
tag

mármint ugy értettem hogy játszol is vele vagy azt nem lehet vele komolyan? :D :))

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26094) Archer válasza Milka 78 (#26085) üzenetére


Archer
őstag

"Én személy szerint a 990FXGD65-öst tartom a legjobb árteljesítményű fx-es lapnak.36 ropiért baráti és minden földi jóval felszerelték" - ezzel nem értek egyet, kapcsolókat, debug led-et, DrMost mind lehagyták róla, a hűtés sem valami nagy durranás, 36k-ért gyakorlatilag minimálisan tud többet mint az előbb tárgyalt lapok 25k-ért.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#26095) Tibi87 válasza Archer (#26094) üzenetére


Tibi87
tag

szerintem véleményem szerint [ez] a top ami még meg is éri az árát de ez MSi is biztos jó

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26096) Milka 78 válasza Borokafa (#26089) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A 8-as FX-es lapok sedertek ilyesmi eredménnyel.Kíváncsi leszek,hogy mit kezd egy Bull-al a deszka,de eddig le a kalappal ez előtt az eredmény előtt! :R

(#26097) Tibi87 válasza Archer (#26094) üzenetére


Tibi87
tag

[Ez] a fajta MSi is jó csak szerintem sok azért ennyi

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26098) Milka 78 válasza Archer (#26094) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A debug nálam nem lényeg(a mostani lapomnál sem tudtam mit kezdeni vele),sőt a cf-miatt nem is látszik..A borda sem annyira lényeg lévén8bár az MSI-nél tapasztalatom szerint nem árt újra pasztázni),hogy a 870-esemen is egy kis komolytalan borda van és 1.52v-folyamatos terhelésnél sem olvadt el,teszi szépen a dolgát.Ráadásul igen jól szellőző kuckót ütöttem össze.Viszont a DrMost nem is figyeltem :U Basszus...pedig azt hittem 36-ért meg van a lapom.Akkor viszont lehet még is Asrock 990fx lesz a vége,de ezt inkább a Bullos tesztek után fogom megálmodni.

Bizony igaz. :K A prémium kategórián belül a GD80-as nagyon kedvező az árazása...csak én nem vagyok prémium pénztárcás.Álmaimban már látom is egy GD65-ös lapot DrMost-al felvértezve,mondjuk 40 ropis áron(és közben bilibe lóg a kezem)

Tibi87:Bizony jó csak hát ez biza prémium kategória :K .Nekem is nagyon tetszik,de mintha a fogamat húznák,úgy érezném magam a pénztárnál :D .Ki tudja...csak már jönnének a Bullok ki,mert az X4-es tesztek szépek és jók,de én egy 8 magvassal használnám.Amíg nem jön ki egy árva AM3+-os proci,sajnos mi is csak a sötétbe tapogatózunk...

[ Szerkesztve ]

(#26099) Archer válasza Tibi87 (#26097) üzenetére


Archer
őstag

MSI-nél most az az abszolút csúcs, az ára a többi gyártó csúcs lapjához képest még nem is annyira sok.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#26100) Borokafa válasza Tibi87 (#26093) üzenetére


Borokafa
őstag

Ez Prime stabil, Sajnos 3830MHz felett már nem tudom értelmes fesszel stabilizálni

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.