Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) theiron320


theiron320
aktív tag

Sziasztok!Lehet, hogy átfogok térni lga775-ről sandy bridge-re.Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek asrock p67pro3-at vagy asus p8p67 le -t vegyek?Melyik megbízhatóbb?Melyik bírja jobban a tuningot, és a melegedést?Melyikhez jobb a support?A gépben 4870x2 és i5 2500k lesz.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#25902) tka válasza balpis (#25882) üzenetére


tka
tag

Ja,kösz a választ.Néztem tesztet, hát lehet csak i5 lesz nem tom.Azért 1-2 dolog még nem kiforott az asusnál sem.

a női hülyeség határtalan

(#25903) Borokafa válasza ProEvoFan (#25896) üzenetére


Borokafa
őstag

Eddig én is Giga párti voltam, de most mégis inkább az Asus M5A97-Pro-t választottam, pedig nem vagyok oda az Asusért. Tartalmilag ez tűnt jobbnak.

(#25904) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!

Van egy NEC Powermate VL6-os gépem benne 4 DDRI-es 256MB RAM, egy P4-es Intel 2,93Ghz-es proci és szeretném beletolni az NVidia 8400GS videokártyámat!

Segítsetek nekem melyik alaplapot vegyem bele, mert hiába nézegetek HardverAprón, szinte nem is tudom mit keresek!

Amit ajánlottak leginkább, az ez a lap lenne: [link]

Válaszotokat köszönöm! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#25905) pocokxx válasza szezso15 (#25904) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ebbe csak két ramot fogsz bele rakni...
A proci ezek szerint 775ös foglalatú?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25906) szezso15 válasza pocokxx (#25905) üzenetére


szezso15
addikt

Sajnos nem tudom pontosan milyen foglalat, hol tudnám megnézni? (abból gondoltam, hogy a leírásában az van, hogy támogatja a P4-es procikat, szóval remélem!)

Két RAM is elfér, majd veszek nagyobbat!

(#25907) Mr.Csizmás: Szívesen csinálnám, de sajnos nincs pénzem ilyesmire, ebből kell gazdálkodnom! :(

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#25907) Mr.Csizmás válasza szezso15 (#25904) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább add el az alkatrészeket, és vegyél egy brazost, a P4 retro kínlódás helyett....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25908) fixer92


fixer92
aktív tag

Üdv

1. kérés:
Ajánljatok nekem lapot 20k alatt legyetek szívesek, nem kell tuning meg semmi extra.
i5-2*** alá.

2. kérdés:
Valamint az szeretném kérdezni, hogy mi a véleményetek az Etron USB3 vezérlőről?
Mert olvastam, hogy amiatt kékhalálozhat a gép meg lefagyhat.
Nálam nem volt semmi probléma a z68x-ud3h-b3 lapommal, de a biztonság kedvéért letiltottam az eszközkezelőben. Rosszul tettem? Így teljesen használhatatlanok azok a csatlakozók?

Köszi előre is!

"Victory loves preparation!"

(#25909) vergi1


vergi1
csendes tag

Sziasztok!
intel 2500k-hoz keresnék valami jobb z68-as lapot. 35k a felső határ, bár ha nagyon muszáj lehet elgondolkozom a drágább megoldáson is. USB3 és Sata3 kellene.
Valamint egy kérdés: z68-as alaplap jó lesz majd a jövőre érkező intel procikhoz? vagy annak új tokozása lesz? Mert ha igen, akkor lehet elég lenne egy jobb p67-es lap is.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#25910) balpis válasza tka (#25902) üzenetére


balpis
őstag

Szia!
Ha sima i5 lesz, nem K-s, akkor meg elég egy H61 vagy H67 lap is...

(#25908) fixer92: A régi driverekkel lehetett kékhalálról olvasni. Az újabbakkal (0.98, 1.01) már nem. Sőt, van, akinek megy USB3-as eszközzel is - s pár fórumon szinte hülyének nevezi azt, akinek nem megy. Szóval úgy tűnik, eszköz függő. Én csak egy Samu külső HDD-vel tudtam tesztelni, az sajna akadozott, jóval USB2-es sebesség alatt ment, néha fél percre megállva. Viszont sok USB2 pendrive, HDD és ősöreg webcam is ment rajta nálam.

(#25909) vergi1: A jövőr emegjelenő Ivy Bridge belemegy majd minden mai 1155-ös lapba, de állítólag csak a Z68 tudja majd teljes mértékben kihasználni a képességeit.
De attól tartok, ez nem csak chipset függő lesz, azaz valami olyasmit képzelek el, mint mostanában a régi AMD chipsetekkel kiadott AM3+-os lapok. A régiekben hiába van ugyanaz a chipset, mégsem tudják kezelni. Vagy csak néhány, korlátozottan.
Részleteket nem kerestem még, hisz most vettem procit, pár évig biztos nem cserélem...

pl. itt van egy cikk
De jön majd az új Z77... (abban már nem lesz etronos USB3 gond, mert a chipbe integrálják. De sajna nem lesz PCI slot sem a régi kártyáinknak :( )

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#25911) pocokxx válasza szezso15 (#25906) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A P4 es még kevés ahhoz, hogy megtudjuk milyen lap kell... Elvileg a processzoron van egy típus szám: mondjuk: Sempron 3000+. (azt hiszem ez mondjuk S754) Ezek után meg lehet nézni, hogy milyen foglalatú lap kell hozzá, és abból lehet válogatni.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25912) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!
Régebben még képbe voltam a Socket 1155 tokozású alaplapok chipsetében (mármint, hogy mi mire jó).

H67 ---> kihasználja a proci IGP-jét (nem támogatja a tuningot)
P67 ---> támogatja a tuningot

de ezen felül nem tudom, hogy mire jó a H61-es és a Z68-as chip (meg azt hiszem van valami B-s is).

(#25913) balpis válasza fagylalt (#25912) üzenetére


balpis
őstag

Parancsolj: itt a wiki

röviden:
H61 közel H67, csak nincs raid támogatás és csak 2 DDR3 modult kezel teljesértékűen.
A Z68 az kb. = P67+H67
A B65-ösek meg talán notebookokba mennek (bár a képességei alapján erről egyre kevésbé vagyok meggyőződve), azzal nem igazán találkozni.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#25914) Qru válasza fagylalt (#25912) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

H61 a H67 butított változata.
H67/61: Van igp nincs tuning
P67: nincs igp van tuning
Z68: tuning is van meg igp-t is használhatod

B: B3 steppinges lapok a javított chipsetes lapok, a korábbiaknál előfordultak Sata adatátviteli gondok.

#nincsbennetarcsi

(#25915) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Miért nem javasolják Geil ram és a Gigabyte alaplap konfigot?

Szépnapot!

(#25916) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok!

Meghibásodott az alaplapom, ezért cserére szorul. Gondolom érdemesebb AM3+ -ban gondolkodni a jövőre tekintve. Amik megfizethető lenne számomra azok a 970-es chipsettel szerelt lapok.
Ezekre gondoltam:
Asrock 970 Extreme 4
Gigabyte 970A-UD3
Asus M5A97

Az Asrock a legszimpatikuasbb számomra, egyetlen dolog van benne ami nem tetszik. A 4+1 fázis (mondjuk az Asus és a Giga is "csak" 4+2-es).
Szóval az lenne a kérdésem, hogy láthatom-e ennek bármilyen hátrányát?

:R

(#25917) Borokafa válasza simii16 (#25916) üzenetére


Borokafa
őstag

Az Asus M5A97-Pro-t [link] javasolnám inkább

(#25918) Mr.Csizmás válasza simii16 (#25916) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

asrock, legjobb ár/érték arányú :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25919) simii16 válasza Borokafa (#25917) üzenetére


simii16
aktív tag

Én is nézegettem, de az Asrock olcsóbban mondhatni ugyan azt tudja. Csak ez a 4+2 fázis gondolkodtat el. Az M597 Pro 6+2 ugye.. viszont az Asrock jobban tetszik még mindig.

Szóval marad a kérdés: 4+1 fázissal lehet-e hátrányom tuningban, bármiben?

(#25920) Borokafa válasza simii16 (#25919) üzenetére


Borokafa
őstag

Jó az Asrock is, de olvasd át kicsit a javasolt termék leírását, van ott még néhány pozitívum a 6+2 fázison kívül is.(Sokrétü bios, Digi+VRM, TPU+EPU is továbbfejlesztett)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25921) fagylalt válasza Qru (#25914) üzenetére


fagylalt
senior tag

Ezek szerint a Z68 a legjobb.
Tehát akkor jobban teljesít egy játékban egy i5 2500-al, mint egy P67 lappal (i5 2500-al)?
Vagy olyan minimális a különbség?

Egy középkategóriás géphez (játékgép és irodai gép átmenetéhez) a H67 a legjobb lap nem?

Qru: A B65-ös chipsetre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#25922) balpis válasza fagylalt (#25921) üzenetére


balpis
őstag

Ugyan miért teljesítene jobban? A sima i5-2500 pont ugyanúgy kell, hogy teljesítsen egy H61-ben is, mint egy Z68-ban...
A K-st, ha húzod, az meg ugyanúgy fog viselkedni P67-ben, mint Z67-ben. Általában nem az alaplap adja a procik húzásánál a korlátot, hanem az aktuális CPU egyed.
A Z68 azért a "legjobb", mert a K-s procit húzhatod is, ha akarod, s mégis van integrált VGA lehetőséged. (valamilyen szintig a nem K-st is tudod tuningolni, de ez igaz a P-s lapokra is)

Elég hozzá akár egy H61 és egy i3-2100 is, ami egy GTX460 vagy HD6850-et még ki is bír hajtani...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#25923) Milka 78 válasza simii16 (#25919) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem nem volt.Asrock 870 Extreme3 vs. 880G Extreme3.A 955-ös pont ugyan ott ,dobta el magát a 4+1-alatt mint a 8+2-nél és a v-drop sem volt nagyobb...egyszóval nekem semmi hátrányom nem volt belőle.Poénra megküldtem 1.52v-vel is mindkét lapot,de semmi különbség nem volt a kettő közt.Más kérdés,hogy a Dózer mit fog igényelni,de szerintem az extrém agyonfeszes,nitrogénes tuningnál kell a sokfázis.egy masszív 4+1 sok mindenre elég.
Vicces az a belinkelt cikk..."Persze a 4+2 fázis már önmagában is komoly gátat képezne, vagyis ez a deszka mondjuk úgy, hogy rendeltetésszerű használatra született" :DDD
Na,hogy ez mekkora baromság :N Igazi műértő lehetett a cikk írója...

[ Szerkesztve ]

(#25924) simii16 válasza Milka 78 (#25923) üzenetére


simii16
aktív tag

Szerintem marad az Asrock deszka. 1.4V-nál úgysem nagyon szoktam többet adni a procijaimnak. Jó lesz az remélem.

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

(#25925) tka válasza balpis (#25910) üzenetére


tka
tag

Huu kösz az infót.Utána olvasok még egy kicsit,lehet érdemes várni még a nyár végéig.Köszi szépen. :K

a női hülyeség határtalan

(#25926) Hardtech


Hardtech
tag

Sziasztok!
Milyen 1155ös lapot tudnátok nekem ajánlani i5 2500k alá ?
P67 es
2db PCI-E 16X
30-35ezer körül

(#25927) Qru válasza Hardtech (#25926) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Asrock P67 Extrem4, olcsó és jó. 33-35k körül mennek.

#nincsbennetarcsi

(#25928) Aquaviva


Aquaviva
csendes tag

Sziasztok!

Egy régi am2-es konfigot akarok leváltani. Kis játék, kis filmezés, de nem húzok-vonok sem procit sem vga-t. :)
Egy HD 5830-at vettem nemrég és egy AMD PHENOM II X4 955 3.20GHZ AM3 BOX BLACK -et néztem ki most.
Szerintetek kell ehhez a legújabb chipsetes cucc vagy elég egy ASUS M4A77T ? Thx

(#25929) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok!
Jelenlegi alaplapomat (ASUS P5QPL_AM) érdemes kicserélni pl egy DDR3-as lapra?
Vagy akkor már platformváltás?

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#25930) mitkov77 válasza pepe_g (#25929) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Nincs értelme. A ddr2-DDR3 között halovány különbség van ebben a platformban. Inkább válts platformot, ha van miből.

[ Szerkesztve ]

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#25931) Mr.Csizmás válasza Aquaviva (#25928) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a régebbi az fejlesztési zsákutca, mert nem tudod továbbfejleszteni, de ha 9xx-es lapot veszel az x4 alá, akkor később tudsz belerakni dózert.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25932) pepe_g


pepe_g
tag

OKS!
Akkor...
1155 vagy 1156??
i3 vagy i5? ...tudom i5... nem kérdés... i3-al érdemes kezdeni? Pl játékok miatt kérdezem. Tehát a mostani E8400-hez képest mit tud?

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#25933) mitkov77 válasza pepe_g (#25932) üzenetére


mitkov77
aktív tag

1155, i3 elég játékhoz is.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#25934) pepe_g válasza mitkov77 (#25933) üzenetére


pepe_g
tag

De a számokból adódóan nem az 1156 az újabb széria? Vagy esetleg ez valami zsákutca szerű irány? Bocs ha sok marhaságot hordok össze, de ez nekem egyenlőre kínai... :U

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#25935) mitkov77 válasza pepe_g (#25934) üzenetére


mitkov77
aktív tag

1155 az új. 1156 a 775 után jött, ezt követte a 1366, és most a 1155

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#25936) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, összeállt a gépem: MSI 890GX-G65 lap, Phenom2 X4 955BE, 2×4GB Kingston HyperBlue 1600 DDR3.
Mégiscsak a 8x chippes lapokból választottam, az eddigi próbák alapján tökéletesen megfelel a várakozásomnak. A proci sem tűnik kevésnek jelenleg semmi általam használt funkcióhoz, így lehet hogy csere szempontjából kihagyom a Buldozer procikat :D .

(#25937) fagylalt válasza balpis (#25922) üzenetére


fagylalt
senior tag

Tehát az integrált graf. mag nem segít a VGA-nak.

Középkategóriás gépben i3 2120-ra gondoltam.

Egyébként köszi a válaszokat mindenkinek! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#25938) b3ci


b3ci
csendes tag

Most akarok összerakni egy gépet: core i7 2600, 8 GB DDR3, 1db ssd, 1db hdd, 1db DVD-RW és HD6750.
Tunning kizárva, a gép napi 10-12 órát menne, főleg irodai programokkal (nem kell játék, nem kell 3d, a vga 2d ben lesz használva és 2 dvi monitor miatt ilyen "erős")
Nem nagyon vagyok tisztában az uj sandy bridges chipsetekkel.
Elég egy H61 es lap ehhez? ha igen, melyik?
Ha nem, akkor miért, és mi lenne jobb helyette?

[ Szerkesztve ]

(#25939) mitkov77 válasza b3ci (#25938) üzenetére


mitkov77
aktív tag

H67 jobb választás. A H61 a H67 butitott változata. De ha teszel bele VGA-t akkor P67.

[ Szerkesztve ]

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#25940) Mr.Csizmás válasza mitkov77 (#25933) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az i3 sztem nettó hülyeség úgy ahogy van, gyakorlatilag egy 3/4 fogyasztású E7xxx/E8xxx-nek felel meg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25941) fixer92 válasza Mr.Csizmás (#25940) üzenetére


fixer92
aktív tag

Ezt azért én így nem jelenteném ki. KATT

"Victory loves preparation!"

(#25942) b3ci válasza mitkov77 (#25939) üzenetére


b3ci
csendes tag

De miért jobb választás?
http://ark.intel.com/compare/52807,52806
Ezen a linken annyit találtam, hogy:
- 8 helyett 6 PCI express port
- 14 helyett 10 usb port
- 6 helyett 4 sata port
- H61 ben nincs Intel® Rapid Storage Technology, azaz raid

A fent emlitett konfig jobb/gyorsabb lesz ettől?

[ Szerkesztve ]

(#25943) b3ci válasza b3ci (#25942) üzenetére


b3ci
csendes tag

Közben kiderült, hogy Rapid Storage hiánya miatt ACHI sincs, vagyis egy iylen szöveg kíséretében:
"The PCH provides hardware support for AHCI functionality when enabled by appropriate system configurations and software drivers."

És a legtöbb alplap, mint pl ez is támogatja a AHCI-t:
"4 x SATA2 3.0 Gb/s connectors, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions"
Csak xp alatt nem:
"*Please noted that AHCI mode is not supported under Windows® XP/XP 64bit OS."

[ Szerkesztve ]

(#25944) pepe_g válasza mitkov77 (#25935) üzenetére


pepe_g
tag

Szia!
Nézegettem alaplapokat is. Akkor gondolom 67es chipset-es lapnál gyengébbet nem is érdemes!?
PL: Asrock P67 PRO3-SE Az HD 5770-em menne bele...

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#25945) mitkov77 válasza b3ci (#25942) üzenetére


mitkov77
aktív tag

4 sata. Hát ez kevés. egyet rögtön foglal a dvd, sőt valakinek kettő van (vagy van előlapi e-sata csatija), így max 2 hdd/SSD-t tudsz beletenni, ezért idővel ez is kevés.
Tehát már ez miatt is h67, De mivel nem akarsz integrált vga-t, mert van, akkor ez felesleges, ennél jobb a P67.

[ Szerkesztve ]

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#25946) balpis válasza b3ci (#25938) üzenetére


balpis
őstag

irodai felhasználásra - akár 4 DVI monitorhoz is - iszonyúan túlméretezted ezt a konfigot. Ha se játék, se videokonverzió vagy képfeldolgozás nincs tervben, akkor egy i3-2100 és 4GB RAM is túlzás lenne...
Az alaplapi kimenetekről az integrált GPU-val is meghajthatsz két monitort irodai jellegű felhasználáshoz. Két DVI nincs, de esetleg 1 DVI + 1 HDMI is jó lehet, ha olyan a monitor.

Igazad van egyébként. Ha nem kell raid és nem baj, hogy csak 2 DDR3 slotot kezel teljes értékűen, akkor a H61 semmi hátrányt nem jelent. (sok H67-re iscsak 2 DDR3 slot kerül)

(#25939) mitkov77: Nem K-s procihoz a P67-es lap igazán felesleges lenne. Igaz, minimális tuning lehetőség megjelenne. De erre itt nincs szükség. S elveszti a GPU felhesználási lehetőségét (pl. video kódoláshoz)

(#25945) mitkov77: 4 SATA a legtöbb embernek azért elég.
1 ODD (sokan már nem is vesznek)
2 HDD (általában csak 1)
1 SSD

Persze, van aki 6 HDD-t és 2 ODD-t rak be, de nem ez a jellemző...
Egyébként sok H61-es lapon van 4 SATA2 és 2 SATA3 (pl. H61M/U3S3, H61DE/S3)

(#25937) Divi27: hát, az a 200MHz (<10%) plusz nem hiszem, hogy megér 20% ártöbbletet... Ha kevés a 2100, akkor érdemes elgondolkozni egy i5-ön. Igaz, az már nagyobb költség, de teljesítményben sem 5% a növekedés... :)

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#25947) b3ci válasza mitkov77 (#25945) üzenetére


b3ci
csendes tag

1ssd, 1 hdd, 1 odd lesz, szóval akkro semmi előnye h67nek

(#25948) b3ci válasza balpis (#25946) üzenetére


b3ci
csendes tag

Rosszul fogalmaztam, nem irodai programok, hanem CPU intenzív alkalmazások, de semmikép sem 3Ds programok.
2 DVI kell, két 30"os monitort kell hajtani, és meg is tetszett ez:
Intel DQ67SW alaplap teszt
De olvastam problémákról intel 320 sorozatú ssdvel és mivel pont olyat akarok, nem kéne kockáztatni a Q67el.

A lényeg, hogy akkor ezzel a konfiggal nincs semmi hátrányom ha egy H61 lap van alatta.

(#25949) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Htpc-t szeretnék itthonra hogy ne a "nagy gép" menjen amikor csak filmezés (hd,divx,stb.) vagy tv nézés van műsoron. :) Egy Gigabyte M68SM-S2L -t tudnék most (szerintem jó áron 3,5k-ért) venni. Megfelel a lap a projektnek vagy inkább nézzek másik lap után?

Nem az alaplapi hang és vga lenne használva.

Üdv:Viktor

(#25950) fagylalt válasza balpis (#25946) üzenetére


fagylalt
senior tag

Akkor i3 2100.

Köszi! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.