Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103751) jeni válasza csakdzsó (#103748) üzenetére


jeni
félisten

jobb BIOS elvileg,újabb cucc, több támogatás
Z68 lehet az full lap ami neked van
Z77 meg alapszintű lap amit betudnál szerezni- ez se mindegy

(#103752) Tepsifüles válasza jeni (#103750) üzenetére


Tepsifüles
tag

Köszi, akkor a plusost választottam.

Sabee

(#103753) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok! Másik topicban már leírtam a hibám, lényeg, hogy ennek a régi lapnak [link] a 6 db SATA csatlakozója elkezdett szépen lassan tönkremenni. 4 db már nem is használható a lapon, így az SSD mellett nem tudok pluszban két vinyót használni / fontos lenne /
Socket 1150 es I5 4650 proci van benne. Érdemes megpróbálni egy sata bővítőt, vagy lehet még 1150 es proci foglalatos lapot venni, vagy felfelé van kompatibilitás?
Köszi a segítséget!

(#103754) vizib


vizib
csendes tag

Halihó! kis segítség kellene:

13700kf hez szeretnék egy új deszkát.
z490 ről váltok, 100 - 150 lenne a keret, de a lényeg inkább, hogy teljesen ki tudja használni a proci teljesitmènyét. felszereltség nem igazán a legfontosabb, hang külső, wifi nem feltétlen szükséges nem kell rgb se.
Szinte csak játékra használom, főleg VR ban kell erősítenem.
ddr4 2x16gb van és az maradna is.
érdemes 790ben gondolkodni vagy elég neki egy jo 690 is? ugy is a kövi generácio más lappal fog menni?

Hűtés és táp érdekes? (bocs ha offtopic)
a procinak jo lennne ha maradhatna a meglévő bq dark pro 4 léghűtés 250w tdp elvileg fedi nagy húzás nélkül egyenlőre (?)
Táp 750w. Egy rtx 3080 at hajt (340w)(750w ajánlott)
Maradhatna vagy ebből is nagyobb kellene (1000w?)

Méret: Atx
Ház: Phanteks Eclips 600
Rtx 3080 12gb
Psu 750w
2x16gb DDR4

Köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#103755) jeni válasza vizib (#103754) üzenetére


jeni
félisten

Z790 lapban van DDR4

[ Szerkesztve ]

(#103756) vizib válasza jeni (#103755) üzenetére


vizib
csendes tag

köszi! ez az egyik versenyző de őszintén szólva kevésbé szeretnék MSIt. a mostani pont ez z490 tomahawk, de nem annyira lopta be a szívembe magàt. bár lehet csak ez az egy ilyen persze…
Viszonylag kevés a DDR4 választék ahogy néztem Strixből csak 1db fehér van (?!)

(#103757) jeni válasza vizib (#103756) üzenetére


jeni
félisten

mint márka nálam az MSi a favorit.
Alza bolt
Z790 lapok DDR4 foglalattal
legolcsóbb wifi-s lap ATX méretben
gondolom D4 verzióban nem érdemes a legjobb,drágább lapot megvenni.
DDR4-n van-e olyan ram (észszerű áron) amit 5333Mhz-ig fel lehet tolni frekiben?

[ Szerkesztve ]

(#103758) vizib válasza jeni (#103757) üzenetére


vizib
csendes tag

hm...
a jelöltek:
ASUS ROG STRIX Z790-A GAMING WIFI D4
MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI DDR4
gigabyte z790 aorus elite ax ddr4

ugy latom kb ezek vannak a kategoriaban.
nem tudom, valahogy egyikkel se vagyok elegedett teljesen sajnos :(

ezert gondolkodatam esetleg egy 690ben, csak nincs kedvem a bios flashbackel szorakozni...

(#103759) apszi


apszi
őstag

SZiasztok!

Tervezek egy gépet összerakni, és érdekelne, hogy szerintetek mennyire érdemes még vga tekintetében PCIe 3.0-ás lapot vásárolni? RX660/6650 vagy ezek TX verzióiból lesz a befutó.
Előre is köszi! :R

(#103760) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. A b450 tomahawk max on hova kell csatlakoztatni ezekrt?

(#103761) ScomComputer válasza venom8888 (#103760) üzenetére


ScomComputer
veterán

(#103762) palfitom válasza venom8888 (#103760) üzenetére


palfitom
félisten

Egy biztos, NEM a vásárlós topikba!
Miért olyan nehéz ezt megérteni? :U :W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103763) venom8888 válasza palfitom (#103762) üzenetére


venom8888
őstag

Mar jo helyen vagyok,bocsi.

(#103764) prime77


prime77
aktív tag

Szervusztok!
Szerintetek melyik a jobb alaplap egy 13600K-hoz és 32GB DDR4 3600Mhz memóriához?
Léghűtés egy Be Quiet! Dar Rock TF II vagy Noctua NH-U12S.

ASRock Z790M PG Lighting D4 alaplap vagy ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4 Intel

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#103765) vizib válasza prime77 (#103764) üzenetére


vizib
csendes tag

ha már K akkor Z lenne ha OC lesz (lesz?)

(#103766) palfitom válasza vizib (#103765) üzenetére


palfitom
félisten

Pont ezért vannak ott az összefoglaló kérdései, hogy ne kelljen találgatni… :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103767) vizib válasza palfitom (#103766) üzenetére


vizib
csendes tag

ok, de ezt miért nekem mondod?

(#103768) prime77 válasza vizib (#103765) üzenetére


prime77
aktív tag

Különösképpen nem lenne húzva.
Tehát no OC!
Akkor az Asus is elég gondolom.

(#103769) palfitom válasza vizib (#103767) üzenetére


palfitom
félisten

Neked sem sikerült…

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103770) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy Asus rog strix Z690-F Gaming Wifi lap mennyire ajánlott vagy nem ajánlott? 12700k proci menne bele meg Kingstone fury 2 x 16 GB DDR5 6000 Mhz (KF560C40BBK2-32). Egy Noctua D15 hűti majd.
Van esetleg valami nyűgje a lapnak amiért nem ajánlott? Köszi előre is.

(#103771) palfitom válasza ЯΞD (#103770) üzenetére


palfitom
félisten

Nincs baj vele.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103772) ЯΞD válasza palfitom (#103771) üzenetére


ЯΞD
senior tag

:R

(#103773) bunddog válasza palfitom (#102966) üzenetére


bunddog
tag

Szia!

Változott fél év alatt a helyzet nagyobb ddr4 sebesség ügyben? Lehetett azóta bios frissítés gondolom.

MSI Pro Z690-A vs Asus Tuf amit anno ajánlottál? MSI-t jóval jobb áron be tudnám szerezni.

Annyi változott az eredeti kérdésem óta hogy a proci szinte biztos hogy i5 13600k lesz és min. 3600-os ddr4-ek lesznek.

:R

(#103774) Aithra


Aithra
friss újonc

Sziasztok!

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
max 70000.-
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
TÁP : Cooler Master MWE Gold V2 750W (MPE-7501-AFAAG-EU)
CPU : Intel Core i7-11700F 8-Core 2.5GHz LGA1200 Box (EN) Processzor
HŰTŐ : BE QUIET SHADOW ROCK 3 CPU HŰTŐ
RAM : Corsair VENGEANCE LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
CMK32GX4M2E3200C16W
VIDEÓKÁRTYA: MSI GeForce RTX 3050 8GB GDDR6 128bit (RTX 3050 GAMING X 8G)
SSD : Samsung 980 PRO 1TB M.2 (MZ-V8P1T0BW)
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCIPCI-E,...)
minél több, annál jobb ... több hdd-t is szeretnék még a későbbiekben majd a géphez
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
LG W2286L-PF számítógép monitor 55,9 cm (22") 1680 x 1050 pixelek Fekete
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
nem
7. Használt, vagy új alaplap?
új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
teljesen lényegtelen, RGB nem szükséges
Amit kinéztem alaplap (GIGABYTE H510M S2H V2 Alaplap) az jó lenne, csak az a baj vele, hogy mikroATX, és ebből a fajtából sajnos nem találtam ehhez a konfig-hoz ATX méretút?
Ezt találtam még (MSI MAG B460 TOMAHAWK Alaplap), de ennek más a Chipset, mint a GIGABYTE H510M-nek ... az hogy melyik a jobb passz, nem tudom sajnos.
Tudnátok ehhez hasonló tulajdonságokkal rendelkező alaplapokat ajámlani, csak ATX méretúben? :R

(#103775) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Sziasztok!
Először is a kötelező kérdés-válasz:
1. Mennyit szánsz az alaplapra?
legyen 100k, a fejlesztésnél leírtak miatt minél olcsóbb...
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
13600k
2x8GB DDR4 XMP-vel 3200
FSP Hexa+ 500W
1060 3GB
SilentiumPC Fortis 5
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
mindegy
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
min 4 SATA, előlapi Type-C aljzat, min. 3 házhűtő venti
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
dvga, HDMI
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
neeem
7. Használt, vagy új alaplap?
új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
procicsere nem; ram bővítés, videokártya csere lehetséges, ez utóbbi mellé táp csere is kell. Később lapcsere is lehet ha esnek az árak, ezért most minél olcsóbb lapot keresek.
TUF Gaming B660-Plus lapot néztem ki első körben... Elég lesz a lap a proci alá? Illetve a táp és a hűtés is bírni fogja a konfigot?
Húzni biztosan nem fogom.
Persze ha hosszútávon is stabilan, megbízhatóan működik a most választott lap, akkor nem ragaszkodom a cseréhez mindenáron...

(#103776) palfitom válasza Aithra (#103774) üzenetére


palfitom
félisten


Aithra

Szia,

"Amit kinéztem alaplap (GIGABYTE H510M S2H V2" - Jajj. :( Egy gépépítésnél alapvető a kiegyensúlyozottság! Ha van pénz i7-re és 980 PRO ssd-re, akkor legyen pénz normális alaplapra is, ne az "alsó-polcról" válogass! Egy ilyen, fapados, irodai gépbe szánt alaplap nem való i7-es proci alá.
Feltételezem ez valami melós gép lesz, ugye?
Pl. Gigabyte Z590 D / MSI Z590-A Pro (54k!) / MSI Z590 Tomahawk WiFi (65k) / Asus Prime Z590-P (66k). A két MSI most nagyon jó áron kapható.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103777) palfitom válasza gilfoyle (#103775) üzenetére


palfitom
félisten


gilfoyle

Szia,

A lap elég lesz a proci alá.
A táp bőven elég, a hűtő is elég lehet attól függően, hogy milyen TDP-limitet engedsz a procinak.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103778) gilfoyle válasza palfitom (#103777) üzenetére


gilfoyle
őstag

Köszönöm, meg is rendeltem!
Rendeltem mellé egy G6900-at is BIOS frissíteni :)

(#103779) Aithra válasza palfitom (#103776) üzenetére


Aithra
friss újonc

Szia !

Nagyon köszönöm a gyors választ :R Szóval otthoni oép lesz saját részre ... egy jó gépet szerettem volna netezésre és játékra de nem online, vagy multi, csak egymagam játszanék, pl. hidden object játékok, vagy Syberia, Fable ... ilyesmik. Sokat töltögetek le, és szerettem volna gyors gépet. Az az igazság, hogy annyira nem értek hozzá, ezt az alaplapot, egy számítógépszervizben ajánlották, ahol raknak össze gépeket :(( éreztem, hogy nem az igazi, ezért meg kérdeztem még egy ismerős hozzáértő embert ... ő javasolta nekem, hogy inkább ATX alaplapot vegyek, de többet nem tudott segíteni ...
A többi alkatrész, amit összeválogattam az szerinted rendben van, ha veszek hozzá egy jó alaplapot? A komplett gépre kb 620000.- van és még egy házat is kell néznem hozzá. Persze, ahhoz sem értek annyira, sajnos nem sok segítségem van, :( s még kell találnom egy hozzáértő embert is, aki majd ezt mind összerakja nekem és felteszi rá a programokat is, ... szóval elég nagy a katyvasz, de bízom benne, hogy sikerül kikeverednem belőle jól.
Szeretném még megkérdezni, hogy az alaplapok közül, amiket ajánlottál, melyik lenne a legjobb választás?
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#103780) bankjob


bankjob
tag

Üdv.: Mindenkinek!

Jelenleg gép építésben vagyok, amit "kis pénzből" szeretnék össze rakni egy alap kis mindenes gépet. Tuning és hasonlók engem nem igazán érdekelnek. :N

Ryzen 3 3100
Kingston HyperX Beast 8Gb 3200Mhz később + 8GB, tehát a 2slot is bőven elegendő!
VGA: GTX 1050Ti, Gtx 1060 vagy ehhez hasonló kártya kerül bele.

Jelenleg 3db alaplap van a piacon, ami belefér, ezek közül melyik lenne a legjobb választás vagy itt még tök mindegy?

MSI A520M PRO-VH
GIGABYTE B450M H
Gigabyte B450M DS3H

Az MSI a legolcsóbb és papír alapon nekem megfelel.

(#103781) palfitom válasza Aithra (#103779) üzenetére


palfitom
félisten


Aithra

Szívesen.

Hááát, akkor elszomorítalak, a leírt felhasználásra nem igazán jó az összeállítás, nem javaslom a megvételét!
Az, hogy ATX legyen, az meg szintén egy baromság, mATX méretben is lehet jó lapokat találni, sőt, egy általános felhasználásra és kis játékra szánt 1 VGA-s géphez 99%-ban elég az mATX méret...
Mivel elég nagy a "katyvasz" -ahogy írtad is-, ezért inkább a komplett gépre kérj ajánlást a gépépítős topikban. Az eddigi összeállításod nagy rész "kuka"!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103782) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Sziasztok

Intel i3-12100f alá keresek időtálló alaplapot.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Játék, munka (szoftverfejlesztés)
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
40-70k
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
i3-12100f, de később cserélném
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX, mATX
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
2*NVMe M.2, 3-4 * sata
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
DVGA
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem elvárás
8. Használt, vagy új alaplap?
Új
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Igen. Pár év múlva valószínűleg 13. generációs i5-re cserélném a processzort.

A beépített wifi plusz pont, de nem elvárás.
Márkához nem ragaszkodok, de az Asrock hallatán valamiért kiráz a hideg, azt kerülném.

Köszönettel,
Bloksma

(#103783) palfitom válasza Bloksma (#103782) üzenetére


palfitom
félisten


Bloksma

Szia,

A 3. kérdést jobban is kifejthetted volna, ugyanis nem mindegy, hogy DDR4 vagy 5 alá kell a deszka! :U
Mindegy, DDR4-gyel tervezek.

Ha a jelent nézzük, akkor azt mondanám, hogy az i3-at gyakorlatilag bármilyen lap kiszolgálhat, ezért választhatsz szimpátia szerint.
Ha a jövőben egy 13. gen i5 a cél, akkor viszont körültekintőbbnek kell lenned.
Pl. Gigabyte B660M DS3H DDR4, vagy a WiFi-s verziója: B660M DS3H AX DDR4 / Gigabyte B660M Gaming DDR4, vagy a WiFi-s verziója: B660M Gaming AC DDR4 / Asus TUF Gaming B660M-E D4 / Gigabyte B660 DS3H DDR4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4 / Gigabyte B660M Gaming X DDR4 / Asus Prime B660-Plus D4 / Gigabyte B660 Gaming X AX DDR4.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103784) Bloksma válasza palfitom (#103783) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Köszönöm :R
Igen, jó lesz a DDR4. A DDR5-ös lapok nagyon drágák, magukról a memóriákról nem is beszélve...

(#103785) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

AMD 7600X-hez tudnátok ajánlani alaplapot?
Nincs semmilyen megkötés, vagyis DDR4 egyedül, egyébként jó legyen, ennyi.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#103786) ScomComputer válasza gordonfreemN (#103785) üzenetére


ScomComputer
veterán

A 7600X,nem támogatja a DDR4-et csak DDR5! :K
Egyébként javasolt az összefoglaló elolvasása és a kérdés az alapján feltevése ! :K

(#103787) gordonfreemN válasza ScomComputer (#103786) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Rendben, köszi, akkor ajánlanátok hozzá ramot is?
2x8GB kivitelben.
Nem tudom mi kellhet még egy alaplap ajánláshoz, de hát legyen
Bár nem én fogom használni, de még menni a fog a kitöltés:
1. Mire fogod használni a gépet? zeneszerkesztés, játék
2. Mennyit szánsz az alaplapra? 60k körül, de inkább a cél hogy stabil legyen,
3. Milyen hardverek alá szeretnéd? 7600X, 2x8GB RAM, 3060ti, valami SSD-k, de ma már ez mind1
4. Milyen méretű lapot szeretnél? ATX, MATX, ITX ami olcsóbb
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) a VGA-n kívül ha van 1 PCIE, az elég
6. irreleváns
7. Szeretnél tuningolni vagy nem? tuning nem lesz
8. Használt, vagy új alaplap? jobb lenne az új, de ha kihagyhatatlan ajánlat, lássuk
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...) nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége? nem

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#103788) ScomComputer válasza gordonfreemN (#103787) üzenetére


ScomComputer
veterán

60k körül nincs ilyen alaplap a minimum 80K-tól.. [link]
Én az alábbi konfigot javaslom,azért mert ismerem 3db gépet raktam vele össze és jól működik,ha fontos a stabilitás!
Ha ram nem megfelelő akkor itt érdeklődj: [link]
Én csak azt tudom javasolni amit ismerek és teszteltem,a fenti ilyen ! :K

(#103789) ferkonagy1


ferkonagy1
újonc

Üdv kedves tagok. Segítségeteket kérném.
Adott egy ryzen 3 3100 és egy gtx 1660 super.
Egy Budget gamer pc t akarok építeni belőle.
Javaslatokat szeretnék mérni tőletek hogy ti milyen alaplapot, tápot, ramot, ssd-t választaná tok hozzá. Melyiket érdemes használtan, melyiket érdemes újon.
annyi kritérium van hogy 16gb ram meglegyen, és hogy mv2 ssd kompatibilis legyen a lap.
kíváncsian várom ti hogy hoznátok össze és mennyiből! Köszi a válaszokat.

(#103791) sMogyi86

Sziasztok,
LGA 771-es lapot keresek egy P4 Cedar Mill 661 alá.
Nekem ez a korszak totál nincs meg. Gőzöm nincs milyen chipstek támogatták.
Már azzal is tökre ki lennék a vízból, ha kapnék egy marék chipsetet, ami megbízhatóan támogatja. Természetesen használtan. Húzni nem tervezem. Max csak játszásiból.
Köszönöm előre is a segítséget!

"A félelem az elme gyilkosa."

(#103792) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Sziasztok!

GIGABYTE AM4 B450M H alaplapról szeretnék véleményt kérni.

Egy otthoni netezős gépbe szánom 8 giga RAM-mal és egy Ryzen 3200G-vel. Nem kell tunning, se RGB.

Ha úgy gondoljátok, hogy van jobb hasonló árban, akkor vevő vagyok az ötletekre. Ami fontos, hogy legyen rajta M.2, iletve VGA és HDMI csatlakozó.

(#103793) blade123


blade123
csendes tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy Z790-es lapot, kettőt néztem ki ami tetszik, az egyik Asus Prime Z790-A Wifi lenne, a másik pedig Asrock Z790 Pro RS alaplap.
i5 13600K-val szeretném használni!

Kérdésem az lenne, hogy van-e köztük érezhető minőségi különbség az Asus javára , hogy megérje azt a kb. 40ezer Ft felérat?

Nem tervezem tuningolni, sem a wifit használni.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#103795) palfitom válasza #46372352 (#103790) üzenetére


palfitom
félisten


dantre

Szia!

6 Sata csatis lapot 90-100k környékén kapsz (pl. MSI B660M Mortar / MSI B660 Tomahawk), ezért ha teheted, inkább racionalizáld a meghajtóidat!

#103794 dantre
Választhatsz szimpátia, ár, vagy a számodra fontos egyéb csatlakozók száma és elrendezése alapján!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103796) sMogyi86 válasza #46372352 (#103790) üzenetére

Megoldva. Csak ide kellett írnom és egyből megtaláltam az infót, amit korábban 3 napig nem. :C
https://prohardver.hu/hir/modern_alaplapokra_ulnek_az_intel_uj_cpu-i.html

[ Szerkesztve ]

"A félelem az elme gyilkosa."

(#103798) Orgi válasza #46372352 (#103794) üzenetére


Orgi
őstag

A többit nem ismerem, én pár hónapja egy GB B660 Gaming X ddr4-et használok, lekopogom de még sose fagyott ki a gép és minden tökéletesen működik. Életemben kb először még bios-t sem frissítettem (jött jó pár új azóta), olyan szinten nincs problémám vele.

(#103800) dannyl válasza sMogyi86 (#103796) üzenetére


dannyl
addikt

Egy 2005-ös cikk lett a válasz a kérdésedre? :))
Ja, látom a kérdésed, csak nem arra válaszoltál...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.