Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103151) Egon válasza palfitom (#103150) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#103152) Beretvás


Beretvás
addikt

Sziasztok..

Lapot procit cserélnék, B450 tomahawk max II lenne a kiszemelt, és egy 4500 as ryzen..
Kérdés ezt alapból kezeli a lap vagy kell biost frissíteni?

(#103153) ScomComputer válasza Beretvás (#103152) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nézd meg a lap oldalán a cpu supportot és egyből kiderül ! ;)

(#103154) Beretvás válasza ScomComputer (#103153) üzenetére


Beretvás
addikt

Tehát legutolsó biossal tudja... akkor még az a kérdés ,hogy melyik biossal jön a lap..

(#103155) ScomComputer válasza Beretvás (#103154) üzenetére


ScomComputer
veterán

[link] ....... ;)

(#103156) madrac válasza #12516608 (#103068) üzenetére


madrac
őstag

60 ezerért a hülyének is megéri :F
Vagy msi b450m chipset 40-ért... :((

(#103157) profchaos


profchaos
tag

Sziasztok!
Mennyire ajánlott vétel az ASUS PRIME Z690-P?
Most tervezek gépet összerakni, árban nem lenne sokkal több mint egy jobb fajta B660-as...
Egy i5-12400F-et gondoltam első körben bele egy Kingston FURY 16GB DDR5 4800MHz CL38 Beast Black rammal...
Vagy maradjak egy Msi mag B660 mortar + 3200Mhz ddr4 ram mellett?

(#103158) #12516608 válasza madrac (#103156) üzenetére


#12516608
törölt tag

Több hibát is elkövettél ezzel az egy hsz.-sal.
a- majdnem 100 hsz.-el ezelőttire válaszoltál...
b- B560-as mATX lap WIFIvel jó VRM-mel K-s i5 és I7-hez 10. 11. gen intelhez...
c- MSI B450M lapok meg AMD AM4 procikhoz/APU-khoz valók

"60 ezerért a hülyének is megéri :F" --- Egy jó mATX-es WIFIs B560 lapnak ennyi az ára. Ami olcsóbb, az meg rohadt gyenge és hűtetlen VRM-mel rendelkezik. :K

[ Szerkesztve ]

(#103159) rErEaT


rErEaT
senior tag

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
60-70k
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
RX580 (cserélve lenne később erősebbre), Ryzen 5 5600X
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
Nincsen.
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
Nem.
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem.
7. Használt, vagy új alaplap?
Új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem, de legyen rajta RGB header

jelenleg egy MSI B450 Tomahawk MAX lapom van, érdemes cserélni esetleg ahhoz, hogy az 5600X-et kihajtsa?

[ Szerkesztve ]

(#103160) palfitom válasza rErEaT (#103159) üzenetére


palfitom
félisten


rErEaT

Pl. TUF Gaming B550-Plus / B550 Tomahawk
Az 5600X miatt nincs igazán jelentősége. Ha lesz VGA-csere (ahogy írtad), akkor ott már jól jöhet a PCIe 4.0.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103161) rErEaT válasza palfitom (#103160) üzenetére


rErEaT
senior tag

Köszönöm, akkor egyelőre marad az alaplap, VGA cseréig, ha kicsit jobbak lennének az árak... na mindegy arra várni kell!

(#103162) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok,
Mivel új gépet építek, nyitva hagynám a Win 11 esetleges jövőbeni telepítésének lehetőségét is. Ezzel kapcsolatban érdeklődnék, mert tudtommal olyan alaplapra lenne hozzá szükség, amelyiken discrete TPM chip vagy legalábbis egy konnektor előkészítés van, amihez külön lehet TPM modult rákötni. B660/H670 ill. B550 lapok közül választanék (még nem döntöttem el, hogy Intel vagy AMD platform lesz-e). Az ASUS TUF Gaming H670-Pro WiFi D4 lenne az egyik kiszemelt, de ezen a fentiekből egyik sincs. (Ami am. érdekes, mert pl. az "egyszerűbb" ASUS Prime H670-Plus D4-on meg van.) Ennek ellenére az ASUS oldalán Win 11 ready-ként tüntetik fel. Valaki fel tudna világosítani, hogy mi a helyzet TPM ügyben, milyen alaplapok között érdemes keresgélnem, hogy ezzel ne legyen gond?

[ Szerkesztve ]

(#103163) --ka válasza zolee3000 (#103162) üzenetére


--ka
senior tag

"...mert tudtommal olyan alaplapra lenne hozzá szükség, amelyiken discrete TPM chip vagy legalábbis egy konnektor előkészítés van, amihez külön lehet TPM modult rákötni."

Nem feltétel a discrete TPM. Elég a firmware-es, ami CPU-ban van.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#103164) zolee3000 válasza --ka (#103163) üzenetére


zolee3000
tag

Köszi az infót. Nem értek hozzá, és eléggé megkavarodtam, hogy az alaplapnak is támogatnia kell, vagy a CPU-ba is be vannak már építve valahogy ezek a feature-ök... Arról olvastam, hogy frmware frissíítéssel számolnom kell, meg a BIOS-ban kell aktiválni.

(#103165) Visty


Visty
csendes tag

Sziasztok!
"Bizonyos" okokból fontos lenne egy nagyon régi 250w-ot (~napi 3.5kw) fogyasztó gép modernizálása. (FX8350-24gb ram-r9 280 3gb)
Némi kutatás után arra jutottam, hogy egy ryzen 5 5600g igpuja elég lenne nekem (esetleg 4650g, ha jól tudom abban is 1:1 ugyanez az igpu van?). És a fogyasztási gondom 100w alá esne. De az alaplap választásban segítségre lenne szükségem. Lövésem sincs melyik alaplap támogatja a CPU-t gyárilag.

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
30 ezer (vagy ha lehetséges alatta)
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Ryzen 5 5600G / 32gb 3200mhz
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
Mindegy, ATX házzal tervezek.
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
Semmi extra (1-2 SATA, 3-4 USB)
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
IGP, 2 monitor: HDMI és DVI-D
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem
7. Használt, vagy új alaplap?
Új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Nem

[ Szerkesztve ]

(#103166) palfitom válasza Visty (#103165) üzenetére


palfitom
félisten


Visty

Szia,

Sajnos 30k alatt csak olyan lapokat kaphatsz, amikhez -valószínűleg*- szükséges BIOS-frissítés. Pl. Gigabyte B450M S2H V2 / Asus Prime B450M-A II / Gigabyte B450M DS3H V2 / Asrock B450M Pro4 R2.0.
valószínűleg* - A szükséges BIOS-ok 2021-ben már kint voltak, viszont nem tudhatod, hogy melyik verziójú BIOS van azon a lapon, amit megvásárolsz a boltból.

30k fölött, újabb csipszettel: Asrock B550M Pro4 / Gigabyte B550M DS3H / Asus TUF Gaming B550M-E.
A 4650G-t viszik alap-BIOS-szal, de az 5600G-hez frissebb (de ez is "régi", 2021-es) BIOS kell.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103167) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok. AMD Ryzen 7 5700G és 2x16GB Kingston Fury 3733Mhz alá szeretnék vásárolni jó ár érték arányú lehetőleg B550-es lapot. mATX vagy ATX is lehet. Csicsa rgb nem fontos.HDMI, csati kellene rá, és m.2 ssd hely. Tuning esetleg 10 százalék lenne ,de az sem biztos. A lényeg hogy a legolcsóbb, de még vállalható lapot keresnék.Ha lehet több ajánlatot is kérnék. :R

(#103168) --ka válasza zolee3000 (#103164) üzenetére


--ka
senior tag

A BIOS-ban, pontosabban az UEFi-ben, be kell kapcsolni a TPM-et és a Secure Boot-ot és lehetőleg a CSM ne legyen bekapcsolva és a Fast Boot sem kell.
A telepítőnek kell UEFI/GPT módban kell lennie, a gyári Microsoft Creation Tool ilyet csinál.
Intel vonalon a 8. generációtól tudják a lapok, de gyártó függően előfordul, hogy 6. és 7. generációs lapokkal és procikkal is megy (nálam egy B250-es ASUS-hoz van gyári BIOS, ami Windows 11 kompatibilissé teszi a lapot és egy ASRock H110-est sem kifogásolt a gyári telepítő).
AMD vonalon - ebben nem vagyok annyira képben - de tudomásom szerint a Ryzen termékvonallal (minden generáció) indul a Windows 11 kompatibilitás.
Egyébként meg megfelelően előkészített telepítővel ettől korábbi generációs gépekre is telepíthető. (Nyilván nem teljesen támogatott megoldás a Microsoft részéről, de eddig megtűrik és működik - én 4. generációs Intel-ekre telepítettem többre is - Rufus-szal készített telepítővel.)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#103169) zolee3000 válasza --ka (#103168) üzenetére


zolee3000
tag

Nagyon köszönöm a részletes választ. :R 12th gen. intel vagy Zen 3 AMD CPU lesz mindenképpen, ezeket meg is találtam az MS támogatott processzorok listáján, csak abban nem voltam biztos, hogy alaplapi oldalról elegendő a firmware-es (software-es) támogatottság, vagy mindenképpen szükséges a fizikai TPM egység megléte. Még az se biztos, hogy op rendszer váltanék, de nem szzeretném, hogy még a lehetősége se legyen meg, mivel pont nem kompatibilis alaplapot választottam. :B

(#103170) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!

Gondolkozom az upgraden és ebben szeretném a segítségeteket, véleményeteket kérni.

A jelenlegi:
MSI Z490 Unify, 10700K, G Skill Trident Z F4-3600C16D-16GTZR

Ezt szeretném egy LGA 1700, DDR5 -re cserélni ha van értelme..

Amit kinéztem:
MSI Z690 Unify-X, 12700-900K, és DDR5 ram abból nincs konkrét

Van e értelme a cserének?
Jó választás az említett Z690-es lap vagy valami mást kellene választanom ?

Köszi a válaszokat előre is :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#103171) ScomComputer válasza dvd_R+ (#103170) üzenetére


ScomComputer
veterán

"Gondolkozom az upgraden.." :)
Én megvárnám az új ryzen-t és utána gondolkodnék..ha már DDR5...szeptember már nincs olyan messze....ha mégsem lesz szimpatikus akkor ez itt lesz, sőt akkor már a 13.gen .. :K :D

[ Szerkesztve ]

(#103172) dvd_R+ válasza ScomComputer (#103171) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia!

Ryzen-t nem szeretnék, 13.gen mit igér ? :D 2x árakat a mostanihoz képest? mert akkor nem túl baráti

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#103173) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok
1151 alaplap, a régi 775 laptól kevesebbet áramot fogyaszt?

(#103174) ScomComputer válasza malagutif122 (#103173) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez a kérdés IDE való! :K

(#103175) sas55


sas55
aktív tag

Sziasztok!

Non-k 12700F-hez keresnék lapot azzal a lehetőséggel hogy későbbiekben majd a 13.gen re alkalmas legyen. Kitöltöm a kérdéseket
1. Mennyit szánsz az alaplapra?
Max 100e de olcsóbb stabil megoldás nem gond több marad egyebekre. MSI-t preferálom de nem minden áron, ha olcsóbban kapom ugyanazt akkor jöhet bármi.
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
12700F és DDR4
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX vagy MATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
A szokásos 2db M.2 kell az fontos
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
DVGA lesz
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem
7. Használt, vagy új alaplap?
Új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Igen majd 13gent I7 vagy I9 nonK

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#103176) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Gyorsan kéne döntenem egy AMD Ryzen 5 5600G alá:

MSI MAG B550 TOMAHAWK

vagy

ASUS ROG STRIX B550-A GAMING

Ha lehet egy kis magyarázatot is fűzzetek hozzá, pro / kontra! Esetleg alternatívákat is jó néven vennék!

Köszönöm!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#103177) villamos válasza Julot (#103176) üzenetére


villamos
őstag

Miért G? Miért nem sima?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#103178) Julot válasza villamos (#103177) üzenetére


Julot
aktív tag

Mert nincs videókártyára szükségem. Nem játszom. Így elég, ami a prociban van.

De maradjunk a témánál! Melyik lapot?

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#103179) ScomComputer válasza Julot (#103176) üzenetére


ScomComputer
veterán

Totál mindegy..egy kutya...kb. ugyanazt tudja,mindkét lap jó,vedd amelyik neked tetszik,és bejön bios szinten is,nézz róla videót...

(#103180) palfitom válasza sas55 (#103175) üzenetére


palfitom
félisten


sas55

Szia,

Pl. Asus TUF Gaming Z690-Plus Wifi D4, olcsóbban MSI Z690-P DDR4 / Gigabyte Z690 UD DDR4 / Asus Prime Z690-P D4 / MSI Z690-A.
Milyen órajelű ramokat tervezel venni?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103181) sas55 válasza palfitom (#103180) üzenetére


sas55
aktív tag

Köszi, nem vártam ki míg válaszoltok. Elnézést
Rendeltem egy ilyent ASUS ROG STRIX B660-A GAMING WIFI D4
Ram: G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Trident Z
Van ezzel valami gond?

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#103182) Julot válasza ScomComputer (#103179) üzenetére


Julot
aktív tag

Köszönöm a válaszod! :R

Az mögött kell sejtsek valami rossz véleményt, hogy "egy kutya" ? :DDD

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#103183) palfitom válasza sas55 (#103181) üzenetére


palfitom
félisten

Semmi gond, megértelek.
Nincs probléma a lappal, ajánlott!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103184) flikenflaken


flikenflaken
tag

Sziasztok!

Rövid távra (max 1 év) kell építenem egy új pc-t ami majd később az új procik megjelenésénél le lesz cserélve. MSI B550M Pro volt az első gondolatom.

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
20-25e kb.
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
5600 vagy 5600x, 32GB ram
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
mATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
1db m.2 SSD-nek hely, illetve jó lenne minnél több usb csatlakozás de az nem túl fontos.
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
3070-es már megvan hozzá.
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Semmiképp
7. Használt, vagy új alaplap?
új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
nem

(#103185) palfitom válasza flikenflaken (#103184) üzenetére


palfitom
félisten


flikenflaken

Szia,

Egy ilyen hűtetlen VRM-mel rendelkező lapot nem teszünk 12 szálon dolgozó processzor alá! (persze jól szellőző házban, top-flow hűtővel jó lehet, de inkább ne)
Minimum pl. Asrock B550M Pro4 / Asus Prime B550M-A / Gigabyte B550M S2H / Gigabyte B550M DS3H / Asus TUF Gaming B550M-E, vagy MSI B450M Mortar MAX amíg még 37k-ért kapható.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103186) flikenflaken válasza palfitom (#103185) üzenetére


flikenflaken
tag

A másik gépemben (5600x B450m mortar max) egy Dark Rock pro 4 van airflow házban, hasonló kaliberű hűtést tervezek ehhez is amit később megtartok az új lap meg procihoz. Ennél probáltam a minimumra venni a lapot, mivel ideiglenes megoldás lesz, így mit gondolsz, ezek alá nem mennél így sem?

(#103187) palfitom válasza flikenflaken (#103186) üzenetére


palfitom
félisten


flikenflaken

A toronyhűtő nem segít a VRM-nek.
Értem, hogy ideiglenes megoldás, és akár működhet is, de én nem ajánlom. A PC-építésben az egyik legfontosabb a kiegyensúlyozottság, tehát ha van pénz egy középkategóriás procira, akkor legyen +10-15k egy normálisabb, alsó-középkategóriás alaplapra.

Ha nem tolod ki a TDP-limitet, akkor valszeg nem fog throttlingolni a proci, tehát nem katasztrófa.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103188) kolopele válasza palfitom (#103187) üzenetére


kolopele
nagyúr

Vagy alul kell feszelni, esetleg 2-300 mhz - el lejjebb venni az órajelből. Játékoknál ekkora különbség észre sem vehető, max. szintetikus teszteknél. Kipróbáltam én is az enyémnél, mondhatni egy deka fps - sel nem lett kevesebbem sehol.

(#103189) babcehh

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék építeni egy 12400F alapú gépet, 2x8gb rammal.
Melyik az az alaplap, ami már ajánlott kategória?
Konkrétan SEMMI plusz elvárásom nincs, csak legyen valami normális
Esetleg 2db M.2, de csak ha alacson a felára.

Köszönöm!

(#103190) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! Érdeklődnék hogy mik a különbségek a különböző alaplap sorozatok közt?
Pl: Taichi vs Gaming vs Extreme vs Pro vs Fatal1ty stb..???

Mindegyikben van Intel és AMD procihoz köthető lap, sőt különféle gyártók (Asus, ASRock) is hasonló sorozatneveket adnak. Mik a különbségek? Melyeket kiknek szánják? Nem csak az alaplapok színében van különbség. Sehol nem találtam erről útmutatót.

[ Szerkesztve ]

(#103191) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

A téma adott játékra keresek alaplapot. Mit tudtok ajánlani új vagy használt is érdekel.

Egy 6900XT kártyával fogom használni 3840×2160 felbontáson.
Esetleg ha tudtok procit és memóriát ajánlani hozzá azt megköszönném. :R

100.000ft a maximum keret az alaplapra és kb ugyanennyit szánnék a processzora is!!! :R

Köszönöm

Cimbee

(#103192) pappkarcsi válasza Cimbee (#103191) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

érkezett 1 darab B560M AORUS PRO AX az alzaba - [link]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#103193) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok!

Ezer éves gépemet (GB B150, i5-7500) szeretném korszerűsíteni, még használt 3600+ olcsó alaplap kombóban is gondolkozom, de igazából Intel 1700-as platformra váltanék egy 12100f procival. Ehhez néztem alaplapokat, de kissé elriaszt a b660-as lapok ára.

Mindenesetre ATX formátumban, B660 chipsettel, ddr4 meglévő ramokkal, költséghatékonyan a legolcsóbb vállalható lap, amibe még egy nagyobb proci sok év múlva bele mehet, az a Gigabyte B660 Gaming X ddr4, jól látom?
Előre is köszi!

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
Amennyi kell, ha 60k, akkor annyi :(
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
i5-12100f, 1 m2 ssd, 2 vinyó, 1 dvd-író, Nvidia 1060 3GB videókártya
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
legalább 4 SATA és 1-2 m2
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
DVGA
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
nem
7. Használt, vagy új alaplap?
új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
teljesen lényegtelen, RGB nem kell
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
évek múlva vmikor szeretnék bele egy közép kategóriás, 6/12-es i5-öt

[ Szerkesztve ]

(#103194) palfitom válasza Orgi (#103193) üzenetére


palfitom
félisten


Orgi

Szia,

Igen, jól látod.
Az i3-at gyakorlatilag bármelyik lap kiszolgálja, ha szeretnéd meghagyni a fejlesztés lehetőségét, akkor jó választás a Gaming X. Kicsit olcsóbb a B660 DS3H DDR4, de akkor már ne ezen a pár ezren múljon.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103195) Orgi válasza palfitom (#103194) üzenetére


Orgi
őstag

Köszönöm :R

(#103196) Hoffer


Hoffer
őstag

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
~30k költséghatékony legyen
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
12100f, rx 6600, 2x8gb ddr4
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
mATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
1db m.2
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
nem
7. Használt, vagy új alaplap?
új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
nem fontos, igazából a legolcsóbb legjobb ár érték arányú lapot keresem.

:R

(#103197) palfitom válasza Hoffer (#103196) üzenetére


palfitom
félisten


Hoffer

Egyszerűbb lett volna a gépépítősben, mint külön itt-ott...

Az i3-at gyakorlatilag bármelyik lap kiszolgálja, ezért ha nem lesz fejlesztés, akkor választhatsz szimpátia és pénztárca alapján! (30k körül szinte semmi sincs LGA1700-on)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103198) Doky586 válasza Doky586 (#103190) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Senki nem tudja a választ..? :((

(#103199) palfitom válasza Doky586 (#103198) üzenetére


palfitom
félisten


Doky586

A legfőbb szabály: NE általánosíts!
Lefordítva: ne foglalkozz a nevekkel, mert minden egyes sorozatban más-más "minőséget" képviselnek az azonos nevű termékek. Pl. Phantom Gaming (Fatal1ty): 1151 és 1151v2-n az egyik legjobb ár-érték arány volt, erős vrm-mel, kiváló hűtéssel, de később már nem ajánlhatók, főleg a nem hatékony hűtésük miatt.

Tehát: konkrét konfighoz, konkrét ajánláskérés, ez a siker útja!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#103200) Doky586 válasza palfitom (#103199) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nemis a minőségre, és nemis az ár-érték arányra gondoltam, hanem a funkcionalitásra.. :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.