Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104251) palfitom válasza Slyder13 (#104248) üzenetére


palfitom
félisten


Slyder13

Mivel újonc vagy:
Mielőtt beírsz egy topikba, azelőtt ajánlott és elvárt, hogy elolvasd a topik Összefoglalót (legfölül találod), értelmezd, és ha van ott kérdéssor, akkor a szerint érdeklődj!

Egyébként az Összefoglalóban találsz ajánlott lapokat is a konfigodhoz. (más kérdés, hogy nem igazán éri meg pénzt beletolni abba régi platformba)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104252) Beast007


Beast007
aktív tag

Esetleg valahol találok általánosságban ajánlott lapokat intel új szériás cpu-khoz?
Mert az összefoglalóban nem látok semmit.

(#104253) Angie™ válasza Beast007 (#104252) üzenetére


Angie™
addikt

150e-ből már elég jó Z790 lapokat lehet venni.
Most pont azt látom, hogy folyamatosan csökkennek az árak. Bruttó 100e-115e környékén van egy fél tucat lap amit elfogadnék:

PL:
GIGABYTE Z790 GAMING X Alaplap
GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX Alaplap
ASRock Z790 Steel Legend WIFI Alaplap

140e-ért már kapsz MSI Z790 Tomahawkot :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#104254) Beast007 válasza Angie™ (#104253) üzenetére


Beast007
aktív tag

Köszönöm! :R
Aorus Elite és a Tomahawk tetszik, oc-ra melyik lenne alkalmassabb 13700k alá?

[ Szerkesztve ]

(#104255) Cipas


Cipas
csendes tag

Sziasztok,off, szerintem alaplap lesz vagy táp a probléma.
Bekapcsolom a gépet, és 2 MP bekapcsol, aztán egyből kikapcsol magától. És még a biosig sem jut el. MSI alaplap,kb 1.5 éve lett berakva a gépbe, semmi hiba jelenség nem volt előtte, tegnap be kapcsolnám és ez fogad. Kb 5 éves a konfiguráció,alig használom, csak irodai dolgokra.
Ha alaplap lenne, MSI lapokra mennyi a garancia és már a bolt nem létezik, hogy tudnám érvényesíteni a garanciát rá ha a lap a hibás?

(#104256) Low Noise


Low Noise
senior tag

Sziasztok!

Alaplapcsere miatt, PCI foglalat hiánya végett már nem tudom majd használni az X-FI hangkártyámat, de a hangminőség fontos számomra. Egy mai integrált haggal kiváltható vajon? Játék, Youtube, 320Kbps MP3 hallgatásra lenne használva.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS és MSI Tomahawk MAG B650 néztem, de lehet bármi más is.

Ami fontos lenne az mély hang kiemelhetősége az MSI nél sajnos nem talátam meg a neten, hogy néz ki az Equalizer pl Audio Boost 5 nél. Az asus-nál 5 sávos Equalizert találtam ami igen sovány, főleg, hogy 0-100 HZ ez első sáv, 0-40 Hz közöttinek kell lennie kb az első sávnak szerintem. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#104257) Angie™ válasza Beast007 (#104254) üzenetére


Angie™
addikt

MSI: 16+1+1 VRM
Gigabyte: 16+1+2 VRM

MSI: MAX 7200Mhz (O.C.)
Gigabyte: MAX 7600Mhz (O.C.)

Én az Aorus-t vinném

#104255
Itt válaszoltam

#104256
Egy integrált hangkártyával elég nehéz kiváltani egy dedikált hangkártyát. Habár sokat fejlődtek az elmúlt években ezek a megoldások, de azért ezek nincsenek minden tekintetben a maximumra húzva. (Mondjuk egy többszázezer forintos, high-end, premium lapnál már erre nagyobb az esély, csak ott meg kifizeted azt a különbséget amennyiért már vehetnél egy új hangkártyát.)

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#104258) Beast007 válasza Angie™ (#104257) üzenetére


Beast007
aktív tag

:R

(#104259) Beast007 válasza Angie™ (#104257) üzenetére


Beast007
aktív tag

Ha esetleg úgy alakul ebbe mehet akár 13900k is?

(#104260) Angie™ válasza Beast007 (#104259) üzenetére


Angie™
addikt

Persze

Ebbe mehet minden 12. és 13. generációs CPU.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#104261) Beast007 válasza Angie™ (#104260) üzenetére


Beast007
aktív tag

Azt tudom hogy támogatja , vrm miatt gondoltam hogy nem biztos hogy elbír az i9el. 😀
de ha igen az csak jó.

köszi mégegyszer!

(#104262) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Láttam, hogy Z790 -es Asus alaplapok között is van még DDR4-es alaplap.
Mennyivel gyorsabb egy Z790 -es DDR5 alaplap mint egy Z790 DDR4 memóriával szerelt? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104263) cs_dy


cs_dy
tag

Sziasztok!

Gép összeállításom alaplap részében kérnék tőletek segítséget:

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
3D modellezés, pontfelhő kezelés, CAD, néha játék, de nem mindennaposan. pl. CS-GO
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
max:~40k.
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
2X16 GB RAM (2 slot elég)
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
Micro, vagy sima ATX
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
RX 6600 XT lenne benne ez megy a PCI-E 16-ból is?
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
Csak dedikált VGA
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem
8. Használt, vagy új alaplap?
Inkább új
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Nem

Köszönöm szépen előre is a javaslatokat!

Üdv!

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#104264) Angie™ válasza makoss (#104262) üzenetére


Angie™
addikt

Alkalmazásfüggő.
Van ahol gyorsabb és van ahol nem.
Játékokban DDR5 6400MHz-től felfele éri meg váltani alacsony időzítéses DDR4 ram ról. Ott már jön átlagosan +5% FPS különbség minimum.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#104265) makoss válasza Angie™ (#104264) üzenetére


makoss
addikt

Értem.
És mi a helyzet a rendereléssel? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104266) Angie™ válasza makoss (#104265) üzenetére


Angie™
addikt

Szoftver függő. Van ahol semmi különbség nincs és van ahol pár százalékkal jobb a DDR5. Nehezebben kimutatható az egyértelmű fölény (a minimum +5%) mint a játékok esetében.

Milyen szoftvereket használnál? Nézzük meg azokkal, célirányosan!

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#104267) makoss válasza Angie™ (#104266) üzenetére


makoss
addikt

Olyan túl sok szoftverem nincs, ami itt lényegesebb az a Vegas videó szerkesztő.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104268) makoss válasza Angie™ (#104266) üzenetére


makoss
addikt

Azért is kérdezem ha csak 2-5%-kos a sebbesség növekedés akkor nem hiszem, hogy érdemes DDR5-be befektetni.
Ahogy néztem elég drágák a DDR5 memóriák, de az alaplapok is.
Úgy gondoltam ha csak annyi az eltérés akkor lehet elég a Z790 vonalon egy DDR4-es Asus alaplap.
Nagy fájlokkal dolgozom így a nagyobb videók ide-oda rakosgatásához jó ha van egy USB 3.2 GEN 2X2. Thunderbolt is jó lenne de az szerintem nem fog menni, pedig van egy Samsung X5 külső táram erre a célra.
A játék mint utolsó alternatíva megmaradhat ha egyszer lesz rá időm...
Gondolom átmenetileg az a memória is jó ami az adatlapomon van? :R
100, max 120eFt a keretem egy Asus Z790 DDR4-es wifis alaplapra legkésőbb július.
Azért ilyen soká mert lenne még más is, CPU, CPU hűtő, házhűtő, SDD...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104269) palfitom válasza cs_dy (#104263) üzenetére


palfitom
félisten


cs_dy

Szia,

Milyen processzor alá ajánljunk lapot?
(Ha ebben is segítségre van szükséged, akkor a gépépítős topik lesz a neked való!)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104270) cs_dy válasza palfitom (#104269) üzenetére


cs_dy
tag

Szia!

Ryzen 5 5500 lenne a kiszemelt proci.

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#104271) palfitom válasza cs_dy (#104270) üzenetére


palfitom
félisten


cs_dy

Pl. Asus TUF Gaming B450M-Pro II / Asus TUF Gaming B450M-Plus II / Asrock B550M Phantom Gaming 4 / Gigabyte B550M Aorus Elite / Asrock B550M Pro4.
Időtállóbb természetesen a B550-es csipszett, de mivel az 5500-as csak PCIe 3.0-t támogat, ezért jelenleg B450-es lappal sem lennél hátrébb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104272) Vismajor01 válasza scream (#104242) üzenetére


Vismajor01
addikt

emagnál most van raktáron egy elég jó AM4 ITX lap,
Asrock Phantom Gaming B550 ITX/AX, wifi 6-al

74k, mindenhol máshol min 90k

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#104273) Orgi válasza Low Noise (#104256) üzenetére


Orgi
őstag

Ne haragudj de ez paradoxon:

"de a hangminőség fontos számomra" vs "Ami fontos lenne az mély hang kiemelhetősége"

(#104274) makoss


makoss
addikt

Sziasztok!

Létezik még egy olyan alaplap Asusból ATX változatban ahol mind a 2 féle csatlakozó megtalálható hátul? (Thunderbolt™ 4, USB 3.2 Gen 2 x 2 port) :R
Csak mini ITX-ben találtam :F
[kép]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104275) Petie válasza makoss (#104274) üzenetére


Petie
veterán

[link] pl ilyenek?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#104276) makoss válasza Petie (#104275) üzenetére


makoss
addikt

majdnem, lényeg, hogy mind a 2 hátul legyen, mert előre egyiket sem tudom kivezetni, házat meg nem szeretnék cserélni

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104277) makoss válasza Petie (#104275) üzenetére


makoss
addikt

Hát ez marhaérdekes :F
Még a csúcs lapkákon sem látni olyan hátsó csatlakozást mint ezen a "seggberugott" ITX kártyán :F
Még nézem de eltart egy darabig míg mindet átnézem de nagyon nem értem ezt az Asusnál miért tesznek egy kissebb méretű kártyára olyan csatikat amit az ATX is megkaphatna! Bőven! :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104278) Petie válasza makoss (#104277) üzenetére


Petie
veterán

[link] hopp :D itt egy :D elkezdtem én is kattintgatni rajtuk, mert gáz hogy bejelölöm hogy hátul tündérbolt és bedob olyat is amin nincs..

*szerk: ja ezen meg nincs type-c..

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#104279) makoss válasza Petie (#104278) üzenetére


makoss
addikt

Ennél is a Frontra van téve az USB 3.2 Gen 2x2 nem hátra a Thunderbolt mellé :F
Érdekes, hogy csak annál az 1 miniITX lapnál van az az elrendezés? De miért? :F
Nem vagyok oda ezért a lapokért, túl kicsik, alig van rajtuk valami, és itt sem hiszem, hogy lenne erről valakinek tapasztalata erről a lapról :U
Ennek ellenére biztos jó lehet hisz nem kérnének el érte 180 ropit :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104280) Beldar


Beldar
tag

Nem tudjátok mi lehet az oka, h nem lehet már kapni ASUS PRIME B560M-A lapot?
Pár hete kinéztem helyette egy ASUS PRIME B560M-K lapot, annak meg lendületesen megy fel az ára, mint a higany.... Direkt várni akartam a vásárlással, mentek is lefele az árak december óta rendesen, erre megint elszabadul az árfolyam....

(#104281) BitRider


BitRider
aktív tag

Mire cserélnétek ki egy MSI B550-A PRO-t, ha az USB sebességgel állandóan baj van (Ryzen 5 3600 alatt)? A pendrive-jaim java része feltűnően jobban működik Intel gépekben, míg az enyémen nyomja az instabil fűrész jelet az átviteli sebesség. Leakadnak pár másodpercenként a francba, és a max írás is jócskán elmarad a specifikációktól.

A pendrive túlmelegedést kizárnám, mivel másodpercek alatt előjön a probléma. Lehet ennek köze a laphoz? Live Linux alatt sokkal jobban kezdenek, de ott is pár másodpercig működnek megfelelően.

Volt, hogy Win Update-ről hagytam telepedni mindent + opcionális frissítések, egy másik verzióban a hivatalos alaplapi drivereket pakoltam fel + update, de sosem volt igazán jó. Win 10 legújabb + updates + igazából semmi extra. Tiszta, normális telepítések, csak a driver gagyi minden formában, úgy tűnik...

Mindeközben az SSD-k minden formában jól mennek USB-ről... Ott is van, hogy sokkal nagyobb sebességeket érnek el más gépen, de legalább működnek megfelelően. :F

Ennyire gáz az AMD ilyen téren, vagy csak kifogtam egy különösen gyenge lapot?

[ Szerkesztve ]

(#104282) BitRider válasza BitRider (#104281) üzenetére


BitRider
aktív tag

AV nem volt bekapcsolva természetesen a tesztek során.

(#104283) ScomComputer válasza BitRider (#104281) üzenetére


ScomComputer
veterán

Rossz a topik! A "Téma tudnivalók"-at el kellett volna olvasnod !!
Ezzel kapcsolatban IDE ÍRJ légy szíves ! Köszönöm !

(#104284) BitRider válasza ScomComputer (#104283) üzenetére


BitRider
aktív tag

Törölhető, átköltöztem. :R

[ Szerkesztve ]

(#104285) makoss válasza BitRider (#104284) üzenetére


makoss
addikt

Senki nem tud olyan alaplapot Z790 vagy Z690 ahol mind a kettő csatlakozó hátul van?
(USB 3.2 GEN 2X2, Thunderbolt 4)
Ha nem Asus akkor más alapgyártótól ami jó :R
Mert ami van ITX az nagyon kicsi, nem sok felület van rajta ...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104286) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

AM4-ből ITX-re milyen budget opciók vannak?

Elsőre egy 3600 menne bele, de később lehet valami komolyabb az 5000-es sorozatból. Különösebb igény nincs, wifi előny, de nem létszükség. OC nem lesz.

Ahogy nézem újonnan az ASROCK B550M-ITX/ac alaplapon kívül nem nagyon van más 60e körül.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#104287) ScomComputer válasza lezso6 (#104286) üzenetére


ScomComputer
veterán

Szinte semmi...éppen napokban volt téma itt #104243
"ASROCK B550M-ITX/ac mennyire fos"...egy gépet raktam vele össze,nem mostanában..de azóta nem panaszkodtak rá, vagy lehet kidobták az egészet... :DDD
Mivel nem nagyon van más, egy próbát megér... :K
Innen vegyed: [link] , ha nincs máshonnan beszerzési lehetőséged!

[ Szerkesztve ]

(#104288) Vismajor01 válasza lezso6 (#104286) üzenetére


Vismajor01
addikt

Kb 3 db opciod van es mind Asrock

Legolcsobb
Olcsobb
Legdragabb

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#104289) makoss válasza makoss (#104285) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104290) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Asus prime h570m plus matx alaplaphoz vásároltam egy asus gtx 1050 phoenix 2 gb ddr5 vga-t. Az alap mérete nem fog majd gondot okozni a kártya csatlakoztatásánál? A számítógépház atx alaplapokat is tud fogadni. Előre is köszi a segítséget.

(#104291) Angie™ válasza Tappancs2001 (#104290) üzenetére


Angie™
addikt

Semmilyen gondot nem fog okozni.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#104292) makoss


makoss
addikt

Sziasztok!

Mi a különbség e két lap között amellett, hogy az egyik DDR4-es, a másik DDR5-ös? :R
ASUS Prime Z790-P WIFI
Asus PRIME Z790-P WIFI D4-CSM

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104293) Angie™ válasza makoss (#104292) üzenetére


Angie™
addikt

Szerintem, semmi más

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#104294) makoss válasza Angie™ (#104293) üzenetére


makoss
addikt

Sebesség, fps, stb. semmi? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104295) Angie™ válasza makoss (#104294) üzenetére


Angie™
addikt

A chipset ugyanaz. A sebességet meg így nem lehet összehasonlítani. Milyen rammal használnád a DDR4 és a DDR5 lapot? Ha tudjuk, úgy már össze lehet hasonlítani.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#104296) makoss válasza Angie™ (#104295) üzenetére


makoss
addikt

Tudomásom szerint minden lapnak van egy kompatibilitási listája, lehetőleg ha van benne olyan mint a mostani csak 2x16 GB Kitben ami most a legjobb ár értékarányút lehetőleg alacsony profilút.
Jelenleg G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL16 van, de volt már Corsair vengeance, amit mostanában hallani az a Kingston fury.
Valószinü BE QUIET! Dark Rock 4 hűtő lenne a processzoron.
Még nem tudom melyik lapot kellene választani, azt viszont sejtem, hogy 32 Gigás DDR4-es kb 30-35 eFt körül van, DDR5 meg 55-60.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104297) Gh00st


Gh00st
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, elég összetett a probléma...ezzel most nem rabolom az időtöket.
Röviden: I9-13900K mellé keresek lapot
Elsősorban Asust keresek és wifi menteset...ez a nagyobb gond, mert Z790-ben csak egy van, ez a TUF Z790 DDR4.
Vagy ott van a TUF Z690, ami szintén wifi mentes és DDR5, az is jó lenne.
(ezt ugye bios frissítenem kellene, de nincs 12genes procim)

Van DDR4 3600MHz ramom és DDR5 6400MHz-es is, bármelyik jó lehet.

És akkor még ott van a VRM...
Mig a TUF GAMING Z790-PLUS D4 2x8 pin CPU és16+1 DrMOS power stages (rated 60A), ami 255A,
ellenben a régebbi de csak 8+4 pin CPU csatolóval felszerelt TUF GAMING Z690-PLUS, ami 14+1 DrMOS power stages(80A), vagyis 300A

Mindenképp kell a 2x8 pin CPU csatoló és a több VRM, vagy elbír vele a Z690-es is, ami effektív többet is tud kipréselni magából?
Illetve a jövőre nézve, érdemesebb DDR5 vonalra váltani?

Előre is köszi, üdv
:R

[ Szerkesztve ]

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#104298) Angie™ válasza makoss (#104296) üzenetére


Angie™
addikt

Azt csak azt jelenti, hogy tesztelte a gyártó az adott memóriával. Millió másik ram-al ugyanúgy jó lehet a lap.
Ha belefér a keretedbe vedd a DDR5-öt.

#104297

Ha DDR5-ben gondolkozol akkor javasolt a Z790. A Z690 lapok DDR5 támogatása jóval szűkösebb szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#104299) Gh00st válasza Angie™ (#104298) üzenetére


Gh00st
tag

Köszi :)

Igen, azt tudom, hogy 6000 a plafon, kivéve a Hero-t, ott 6400.

...és mi a helyzet a VRM-el?
Kell a 2x8 csatoló vagy elég a 8+4 is?

Illetve még egy kérdés: a Hero-nál(690/790) van egy extra 6 pines Pcie csatoló a 24-es atx mellett...az mi célt szolgál(azt tudom h a vga-nak megy, de ez egyfajta extra táp)?

:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#104300) Angie™ válasza Gh00st (#104299) üzenetére


Angie™
addikt

Alapvetően a 2x8 és 8+4 is extrém tuninghoz kell vagy a hivatalos megfogalmazás szerint, a nagyobb energiaigényű procikhoz javasolt használni.
Ha nem tuningolsz a sima 1x8-ról is el fog menni a 13900K. Ha tuningolsz, onnantól kezdve stabilitást adhat a plusz táp.

A VRM-nek is tuning esetén van jelentősége.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.