Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) BEE válasza Cassidey (#846) üzenetére


BEE
addikt

Az az obi optikailag nagyon jó, állítólag a Zeiss Sonnar ruszki koppintása.
De mivel egy tök manuális obi, nincs AF, nincs beugróblende.
Vagyis kézzel tekersz élesre és munkablendével mérsz fényt.
Elég jó a közelpontja, de makrózni csak kb lepke méretű
dolgokat érdemes vele.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#852) Cassidey válasza BEE (#851) üzenetére


Cassidey
senior tag

az mit jelent, h a munkablendevel merek fenyt? :B

(#853) ottkar válasza Cassidey (#852) üzenetére


ottkar
addikt

A munkablende az a lencsenyílás ami az expozíció pillanatában lesz. Az automata fénymérés a kereső világossága miatt az élességállítás megkönnyítésére teljes nyílással mér fényt úgy hogy beszámítja a munkablendét a végleges értékbe. A manuális blendénél teljes nyílással állítunk élesre és a munkablendére csavarva kapjuk a valódi expo értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#854) rdi


rdi
veterán

üdv,
nem rég készítettem pár képet egy dsr nikonnal, amin volt egy kézremegés kiszűrő teleobjektív.
Most fujihoz (9600) keresnék teleobjektívet, hasonló paraméterekkel..
Lehet itt valami gond a csatlakozással?

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#855) Szten Márs válasza rdi (#854) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen lehet, mégpedig az, hogy a Fuji S9600 nem cserélhető objektíves gép, magyarul nem tudsz nemhogy teleobjektívet, egyáltalán semmiféle objektívet csatlakoztatni hozzá. Az az objektíve van, ami rá van építve, sajna. Esetleg előtétlencséket lehet rárakni, de előtétlencséből nincs képstabilizátoros.

(#856) rdi válasza Szten Márs (#855) üzenetére


rdi
veterán

hmm az jó. Akkor ilyen ajándéka már nem lesz az asszonynak karácsonyra :((
mondjuk egy gonddal kevesebb... egyel meg több :))))
mérges vagyok, hogy ilyen sz***t vett magának tavaly ősszel...

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#857) BEE válasza Cassidey (#852) üzenetére


BEE
addikt

Beállítod hogy milyen blendével akarsz fotózni és azzal mérsz fényt.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#858) Szten Márs válasza rdi (#856) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Miért lenne sz@r a Fuji S9600? Nem egy DSLR, hanem egy bridge gép, ahhoz kell mérni a tudását. Mivel nem vagytok megelégedve az S9600-asban?

(#859) rdi válasza Szten Márs (#858) üzenetére


rdi
veterán

Szia, közben kiderült, hogy az asszony a gépet az alapbeállításokkal használj.
Nekem nem tűntek elég élesnek és kontrasztosnak (főleg a másik géppel összehasonlítva) és azt hittem, hogy az objektív a bűnös. Most egy kicsit utána olvastam és látom ám, hogy nagyon sok beállítási lehetőség van, úgyhogy kipróbálom.

Fej! Tor! Potroh!

(#860) ottkar válasza rdi (#859) üzenetére


ottkar
addikt

Az élességet meg a kontrasztot fel lehet vinni, a zajszűrést meg nem kell a maximumra állítani, inkább legyen egy kis zaj mint az erős zajszűrés miatt mosottság.

(#861) Szten Márs válasza rdi (#859) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha a másik gép a Nikon DSLR, akkor nem lesz olyan éles és kontrasztos a kép semmilyen beállításokkal, egész egyszerűen azért, mert az S9600 nem DSLR, nagyságrendekkel kisebb érzékelőre kb ugyanannyi képpontot kirajzolni pedig, hát nem igazán lehet. Mindenesetre kis játékal a beállítások körül jelentősen jobb kép kapható, szóval hajrá, főleg egy ilyen kategóriájú gépet nem illik csak autoban használni, nem mutatja úgy meg, hoy valójában mit is tud. :)

(#862) Allien válasza rdi (#859) üzenetére


Allien
veterán

Upsz. Alapbeállitásoknál alap dolog, hogy az érzékenységet (ISO részt) át kell rakni a lehető legkisebb értékre (semmi esetre se auto módban használni). Jobb esetben ez ISO100, vagy ez alatt. A többi része még talán nem is annyira fontos, mint ez. :B
(szvsz)

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#863) ottkar válasza Allien (#862) üzenetére


ottkar
addikt

Elég ha kis élességre nagy kontrasztot állít már pocsék a kép.

(#864) Stitch


Stitch
őstag

(#865) ottkar válasza Stitch (#864) üzenetére


ottkar
addikt

Pedig szinte ingyen van.

(#866) Gááboor


Gááboor
tag

Sziasztok.
Hátha tudtok segíteni. A Pentaxomba szeretnék rakni egy bajonettes -ok. nem m42 de hátha van tapasztalat - Auto Chinon MC 135 / 2.8 obit, és bele is megy azzal nincs gond, de mihelyt rá/bele helyezem a foglalatba, azonnal elkezd villogni az "F" és semmit sem tudok állítani, és nem is exponál. Természetesen a vázon manuálon próbálom.Ezen az obin nincsen A/M kapcsoló hiszen bajonettes.

Előre is köszönöm az elgondolkodtató hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#867) ottkar válasza Gááboor (#866) üzenetére


ottkar
addikt

Az AF kapcsolót manuálba állítottad? Azért mert bajonettes sokon van A blende kapcsoló. Blendét csak avval lehet állítani még manuálban is.

(#868) Gááboor válasza ottkar (#867) üzenetére


Gááboor
tag

Persze AF- re kapcsoltam. Olyan mintha az obi. rövidre zárná a gép elektronikáját...
Egy kicsi celluxal le ragasztottam, az elektromos kapcsolódási pontokat a vázon és úgy raktam rá az obit. és gondnélkül működött. De ez így nem megoldás....

(#869) Cassidey


Cassidey
senior tag

nincs veletlenul vkinek egy pentax-m42 atalakitoja elado?

megrendelhetnem medikertol vagy edigital de min 7500 lenne amit sokallok erte :B

(#870) Gááboor válasza Cassidey (#869) üzenetére


Gááboor
tag

Vaterán nézz körül, szokott lenni ilyen is olyan is, Pentaxba való, de még az ebay-en is lehet találni olcsóbbat posta költséggel együtt.

(#871) Cassidey válasza Gááboor (#870) üzenetére


Cassidey
senior tag

de azok kulonbozoek es nem tudok donteni :B felek, h nekem is forgacsolni fog mint adiknak es az a hama nincs amit ajanlottak a tobbiek itt (tudom benazok bocsi :U )

(#872) BEE válasza Cassidey (#871) üzenetére


BEE
addikt

Így van ! Bénázol !
Majdnem mindegy milyet veszel, lényeg hogy tanuld meg használni !
A forgácsolósnál sem az adapter karistolt, hanem a figyelmetlen felhasználó.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#873) Cassidey válasza BEE (#872) üzenetére


Cassidey
senior tag

Mar valasztottam egyet a delutan :P

(#874) Allien válasza BEE (#872) üzenetére


Allien
veterán

Tehát, ezek szerint, ha megveszem a legoccsóbat, azt is lehet használni, csak "okossan", rá kell jönni a helyes használatára? :F Me, akko nem vennék 6E pízért, vagy még drágábban, hanem fél áron, az occsót. :DDD
Ezeket hogyan kell használni? Először az obira rakom rá, vagy a vázra? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#875) ottkar válasza Allien (#874) üzenetére


ottkar
addikt

Az adaptert soha ne a vázba tedd be először! Mindíg az optikára kell felcsavarni és úgy betenni a bajonettbe! Kivételnél meg kell próbálni úgy kivenni mintha normál bajonett lenne. Csak ha úgy nem jön ki akkor kell kicsavarni a menetet. És ha nincs kulcs egy kis csavarhúzóval kell kiemelni.

(#876) Allien válasza ottkar (#875) üzenetére


Allien
veterán

Köszi, majd akkor utánna nézek a dolgoknak, ha már van egy nem olyan rossz obim, ami miatt megéri esettleg az a pár ezres. :B :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#877) Cassidey


Cassidey
senior tag

(#878) ottkar válasza Allien (#876) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Ingyé van.

(#879) ottkar válasza ottkar (#878) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Emmeg occsóér.

(#880) Allien válasza ottkar (#878) üzenetére


Allien
veterán

Köszi a segítséget, de még csak most vettem meg a gépet, és ma vettem meg az adaptot (M42), pöckös. Látszólag tényleg nem nehéz használni, de a vele használt obit, ahogy tekergetem, kitekerődik. Valszeg, ez abból fakad, hogy nehezen tekerhető, kezd beálni, gondolom. :B

Cassidey, köszi a linket, nagyon tetszik! :K

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#881) ottkar válasza Allien (#880) üzenetére


ottkar
addikt

Sajna van olyan zsír amelyik beszárad. Azt lehet csinálni hogy kézben tekergeted valamit lazulni fog.

(#882) Hydra SR válasza ottkar (#878) üzenetére


Hydra SR
addikt

Na ez tényleg olcsó, ennyit bőven megér.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#883) Allien válasza Hydra SR (#882) üzenetére


Allien
veterán

Az eladója nagyon sok cuccot "árul", és relative ilyen occsón. De, ugyebár pénzt kér érte, én meg pont azt nem tudok adni. :B De, így jártam, ez van. A mostani is jó, beérem azzal is. Max használom a digitális zoomot (ps). ;] Egyedül a képminőséget és fényerőt nem tudom "pótolni" (egy bizonyos szintig). :D

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#884) ottkar válasza Hydra SR (#882) üzenetére


ottkar
addikt

Egy 2.8-as Mamiya? Azér má csak többet ér.

(#885) Hydra SR válasza ottkar (#884) üzenetére


Hydra SR
addikt

Valamivel többet érhet, de nem sokkal. Nincs AF, nincs beugróblende, nincs zoom, nincs a mai gépekkel kompatibilis csatlakozása szóval még átalakító is kell...nem csak optikai teljesítményből áll egy objektív, mert ezzel az erővel eléd rakhatnák a lencséket is egy zacskóban, hogy ragaszd bele egy WC papír gurigába az ábrán látható módon. Persze, lehet úgy is, csak annak nem annyi az ára.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#886) dzsimano


dzsimano
csendes tag

Sziasztok!

Nekem sikerült megtalálnom két régi Prakticar objektívemet és szeretném használni a jelenlegi Nikon D60-asomon. A probléma annyi, hogy ezek Praktica B bajonettesek, így hát nem jó hozzájuk az M42-es adapterem... :(

Ők azok:

egyik
Másik

Ebben szeretném a segítségetek kérni. Létezik ilyen adapter? Olympus gépeknél létezik ilyen adapter...

Előre is köszi!!!

(#887) BEE válasza dzsimano (#886) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem nem fogsz találni ilyen adaptert, mert nincs.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#888) dzsimano válasza BEE (#887) üzenetére


dzsimano
csendes tag

Köszi a gyors választ! Akkor valami ötlet, hogy hogyan oldható meg? :B

(#889) Mercutio_ válasza ottkar (#878) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennyiért Soósnál K-bajonetes Auto-Chinon 135/2.8-at vettem ahol nem kell adapterrel kínlódni és bevált darab szép rajzzal :K

Szvsz csak ha elismerten jó rajzú, vagya K-bajonettel nem elérhető gyutávú M42-es obihoz jutunk hozzá van értelme adaptert használni.

HydraSR jól mondja, nem csak lencsékről szól egy obi...

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#890) Zozzant válasza Mercutio_ (#889) üzenetére


Zozzant
addikt

neis mondd... most maradtam le egyről a vaterán... az utolsó másodpercekben öldöklő licitálás ment... :(

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#891) ottkar válasza dzsimano (#886) üzenetére


ottkar
addikt

Csak olyan bajonettet lehet adapterrel a másikba helyezni ami lényegesen kisebb a másiknál.

(#892) Stitch


Stitch
őstag

Már megint egy fránya, kis fix Zuiko-val "kellett" végigfotóznom, egy kiruccanást. :)

(#893) BEE válasza Stitch (#892) üzenetére


BEE
addikt

Jó fotós + jó optika + jó téma = jó képek :R

BEE :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#894) BEE válasza dzsimano (#888) üzenetére


BEE
addikt

Ha van a családban jó kezű esztergályos, akkor felrakhatod... ...PENTAXRA !
Olympusra létezik adapter, ha jól tudom, de másra nem mehet fel sehogy.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#895) ottkar válasza BEE (#894) üzenetére


ottkar
addikt

De a bajonettet nemcsak esztergálni hanem marni is kell méghozzá egy elég vékony gyűrűt amit rá kell valamilyen felfogóra.

(#896) Stitch válasza BEE (#893) üzenetére


Stitch
őstag

Kösz! :) Örülök, hogy tetszenek. :R

(#897) ottkar válasza BEE (#893) üzenetére


ottkar
addikt

A gép kimaradt! :D

(#898) TOM.......


TOM.......
tag

Egy kicsit off: Kaptam ajándéka egyik ismerősömtől egy működőképes EXA Ia manuál tükrös gépet...Carl zeiss 50/2,8 as obival.....szeretnék vele lőni 1-2 képet, de az az igazság eddig DSLR volt már a tulajdonomban 3db most egy A300-van de manuálisan helyes expozicíóra képtelen vok fénymérő nélkül...hogy tudok manuálba lőni max +-1 Ev eltéréssel is képet az EXA-val? van erre valami sablon? hogy milyen fényviszonynál milyen rekeszt/záridőt használjak?
Segítséget előre is köszi!

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#899) johnjohn válasza TOM....... (#898) üzenetére


johnjohn
addikt

Normál fényben, mérj a Sony-val és állítsd be az értékeket az Exa-val .Amúgy ISO 100-as filmnél, 1/125-öd és 5.6-os 6.3-as blende normál nappali fényviszonyok között, ha tűz a nap, 1/250--f 8 as blende.

(#900) TOM....... válasza johnjohn (#899) üzenetére


TOM.......
tag

400ASA-s filmet raktam a gépbe!! Ha sonyval mérek akkor ott kb mekkora Iso-val mérjem? 400 :F

Köszi

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.