Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Hydra SR válasza lugosi (#250) üzenetére


Hydra SR
addikt

Figyelem folyamatosan a kínálatot azokon az oldalakon amiket ismerek de M42-es Canont speciel még nem láttam, csak FD-t, és azt nem tudom, hogy van-e egyáltalán FD-EF konverter.

Amire vadászok most az egy 300-400 körüli fényerős tele, állványmenettel, pl Pentacon 300-as :) Elég új vagyok még nemcsak manuális obik de még DSLR terén is, sőt, fotózni is csak fél éve kezdtem szóval sokmindent nem tudok még, de figyelek mindig :)

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#252) Jinxx válasza Hydra SR (#251) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nagyon figyelhetsz. :D Soóséknál van egy nagy vas!!! Pentacon 5.6/500 49ezerér. Lenne annyim már megvettem volna madarászni. :( Aproneten beírod keresőbe, hogy pentacon és hirdet egy tolna megyei fószerka egy 4/300-at. 20-25-ért adja elvileg, és vagy érteméssz, vagy postázza. Hirtelen én ennyiről tudok, remélem segitettem. :R

(#253) Hydra SR válasza Jinxx (#252) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi, de azért Bp-en kéne maradni és összeghatár is van :) A tolnai fickó hirdetését szerintem már megtaláltam, el is vitték már addigra. Most már nem is dobja fel a keresés.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#254) Jinxx válasza Hydra SR (#253) üzenetére


Jinxx
senior tag

Hát ez ilyen. Sokat kell várni, míg talál az ember egy nem agyonhasznált, jó állapotban lévő ilyen obit olcsón, de megéri. Én is örülök mindkét pentaconomnak. Egyébként a hirdetést még mindig 4.-nek dobja ki az apronet, és hétvégén hívtam, akkor még megvolt. Már vagy 3 hete hirdeti, ugyanarról beszélünk? Postával megérné neked nem?
Rectimascop 48/2x objektív, Flektogon 4/25 Nagylátószögű objektív, Pentacon 4/300 teleobjektív gyüjtőknek olcsón eladó. Telefon: 06 30 261 xxxx

(#255) Hydra SR válasza Jinxx (#254) üzenetére


Hydra SR
addikt

És tényleg:) Csak 3 obit hirdet és ez volt utolsóként megemlítve, átsiklottam rajta :) Basszus le kéne jutni Tolnára.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#256) Jinxx válasza Hydra SR (#255) üzenetére


Jinxx
senior tag

Hajrá! :DDD :DDD :DDD

(#257) sabeur válasza Hydra SR (#251) üzenetére


sabeur
csendes tag

EOS/FD adapter van...

(#258) Hydra SR válasza sabeur (#257) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az EOS-okon van EF bajonett, akkor az lesz az, köszi. Ennek utánanézek :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#259) sabeur válasza Hydra SR (#258) üzenetére


sabeur
csendes tag

nem olvastam rendesen vissza... :( emberi gyarlóság :)

de ha EOS-od van, akkor a régi FD-s obikat egy EOS/FD átalakítóval tudod használni, a régebbi FD-s obik nagyon jók, persze ugye a profi fixek :) semmi mást nem érdemes venni, és ezt is csak kipróbálás után, nagyon klasszul rugalmasan, a digi vázon le is tudod tesztelni az objektívet ...sajnos, a felét vagy leejtették vagy szétszedték...Én komolyan mondom, 10-ből kb csak 4 objektív volt patent állapotban azok közül, amiket hírdetés után vettem, sajnos, rendesen rákell figyelni, a legtöbbször fúkuszpontprobléma van...nem ad rendesen éles képet... nyitott rekesznél...

Sok sikert, és teszteld le mielőtt kifizeted !!!

(#260) Stitch válasza sabeur (#249) üzenetére


Stitch
őstag

Hello!

Már csak olyan megfontolásból sem szoktam f4-nél szűkebbre venni a 24-est, mert mintha a színek is megváltoznának. Ilyesmit nem tapasztaltál? Nemcsak a fehéregyensúly tolódik el (gondolom a munkarekesz miatt a gép mást mér), hanem utólag a WB-t ugyanannyira állítva sem kapom meg ugyanazokat a színeket..úgy vettem észre, hogy f2,8-nál és f4-nél ''melegebben'' rajzol.

Egyébként a 24mm-est mennyiért vitték el?

Üdv!

(#261) sabeur válasza Stitch (#260) üzenetére


sabeur
csendes tag

Szia,

De tapasztaltam :)
Nyitott rekesznél teltebbek a színek, ez kb a négyes rekeszig megmarad, ez a jelenség igen jellemző a Zuikókra, a 85-ösöm is így viselkedik. 4 és 5,6-on adja a lágyság és a kontrasztosság (számomra) optimális egyensúlyát, de most is mondom, ez csak az én szubjektív véleményem. Egy normál zoom is sokkal kontrasztosabb képet produkál szűk rekesz mellett.

A 24mm-est 20e Ft környékén vitték el...
A 35mm-esre még azt mondják, hogy egy nagyon klassz darab. Engem már csak egy szép állapotú 50-es makró hozna lázba, figyelembe véve, hogy a digin használnám elsősorban...

...

gyorsan összecsaptam egy képet, bocs, nem találtam hírtelen jobb témát, kb 10 képet csináltam a 85-össel ezeddig ...

[link]

Szép estét,
Fecó

(#262) Stitch válasza sabeur (#261) üzenetére


Stitch
őstag

Akkor megnyugodtam. :) Egyébként azért furcsállom a dolgot, mert diára fényképezve nekem nem tűnt fel ez a jelenség.

''Egy normál zoom is sokkal kontrasztosabb képet produkál szűk rekesz mellett.'' - biztos ezt akartad írni? Csak mert egy EF 28-105 képest mindkét Zuikom (2,8/24mm , 1,8/50mm) lényegesebben kontrasztosabb bármilyen rekeszen.

Miért nem regisztrálsz egy ingyenes tárhelyet? Sokkal egyszerűbben tudnál képeket linkelni, akár teljes méretben. De ha gondolod akár el is küldheted nekem mailbe, aztán felrakom a saját tesztképeim mellé (a teljes méret a lényeg), majd belinkelem.

(#263) sabeur válasza Stitch (#262) üzenetére


sabeur
csendes tag

Szia !

Lehet élek a lehetőséggel, amit alúl írtál :)))
a kicsinyítés azért van, mert így is elég sok képet teszek fel galériákba ide oda fórumokba... Sok esetben Jó a kicsi... az igazság viszont tényleg ott van, hogy full méret teljes felbontás ... ott jönnek elő az igazán apró képi szösszenetek :)

A zoom-ok, főleg amiket már a digikhez terveztek, viszonylag egyenletes kontrasztot ad, mégis, a Tamron 28-75 /2,8-asom, a legtágabb rekeszeken lágyabb, viszont tűéles... pár rekesszel lentebb beáll egy olyan kontraszt ami utána végig megy... A Zuiko-k, élményben adhatnak mást, DE és ezzel nem magam akarom védeni... :) Szóval, elképzelhető, hogy lerekeszelve az ember, hajlamos alúlexponálni, Én momentán hajlamos vagyok :) Lehet hogy egy Újszülöttnek minden vicc Új, ezt most magamra értem, mert úgy vettem észre, hogy az alúl exponált részekből, PS-ben hipp-hopp vissza lehet nyerni a fényviszonyokat az eredetire, viszont, ha kiég egy rész legyen bármilyen kicsi, azt már csak kontraszt szegényítéssel lehet ''kozmetikázni'' és ettől még kiégett rész marad :( A lényeg, hogy lehet, hogy közösen amit érzünk :) pont ezért van, mert az ember manuális objektívnél hajlamos picit alexpózni, nem?

üdv,
Fecó

(#264) Stitch válasza sabeur (#263) üzenetére


Stitch
őstag

Beugrasztott, f4-nél szűkebb blendénél nekem is félremér a gépem (ami egyébként teljesen természetes), ha erre gondolsz. Viszont ha van időm, akkor külső fénymérőzök, vagy nyitott rekesznél parciális fényméréssel kitökölöm a nekem megfelelő expót, aztán abból már megvan a szűkebb rekeszhez tartozó záridő.

Most esik le, neked van egy Zuiko 85mm/f2-esed? :Y Ezzel tényleg csinálhatnál pár ''igazi'' tesztképet..állvány, időzítő, MLU, főleg f/2, f/2,8 és f/4-es rekesszel. Valami hasonlót esetleg nem tudnál összehozni: [link]? Bár ha nem vagy biztos a fókuszban, akkor inkább végtelenen kéne, lényeg a nyitott rekesz. :)

A nagy képeket meg tényleg nyugodtan küldheted, szerintem 1-2 MB körüli fájlok még a freemail-en is átmennek. A címemet megtalálod az adatlapomon.

(#265) lugosi válasza Stitch (#264) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

(ami egyébként teljesen természetes)

Ezt nem értem, hogy miért.

(#266) sabeur válasza Stitch (#264) üzenetére


sabeur
csendes tag

ok-ok :)

meglátjuk...olyan igazi tesztet akartam már, de valahogy elmaradt mindig
lehet most elővarázsolom az álványt, és megnézem melyik Cfn a tükörfelcsapás a Canon-on, bár ha emlékeim nem csalnak a 7-es vagy a 8-as... ;)

Nem tudom megmondani azóta sem, miért érzem szük rekesznél kontrasztosabbnak, tág rekesznél meg lágyabbnak, mint a standard zoomoknál megszokott :(

(#267) sabeur válasza Stitch (#264) üzenetére


sabeur
csendes tag

Szia ! :)

Ihletet kaptam, egy kis játszadozáshoz, bár nagy előkészületek miegymás nem volt...

De tettem fel egy képet, (az Arénásokat nem akarom, a bugyuta tesztképeimmel bombázni, ) de ha akarod elküldhetem neked a sorozatot... még biztos lesz több lehetőségem is próbára, egy átlagos negatívnál, jobbat produkál a CMOS ezt biztosan állíthatom !!!

Ez a legelső a sorozatból, 2-es rekesznél, közelponton, tehát az O betű elején van az élesség, és a közelpontja is kb ott van az obinak...

[link]

4-es rekesznél, már az egész márkajelzés (szinte teljesen) szép éles.

(#268) Stitch válasza sabeur (#267) üzenetére


Stitch
őstag

Hello!

Szívesen megnézném a tesztképeket, úgyhogy küld át nyugodtan. Amint tudom, fel is töltöm őket a tárhelyemre és belinkelem a topicba. Készültek tág rekeszes, szabadtéri képek is? Azok is jöhetnek. :)

Ez a 85-ös már régóta a tied vagy friss szerzemény? Mert nem nagyon látni eladót, még az ebay-en sem.

(#269) Stitch válasza lugosi (#265) üzenetére


Stitch
őstag

A ''szerintem'' kimaradt. :) Szóval, szerintem nem a relatíve kevés/kevesebb fény miatt mér félre (mivel aránylag kevés fényben is jól működik a beépített fénymérő), hanem arra tudok gondolni, hogy a beugrasztott rekesz miatt egyszerűen sötétebbnek ''látja'' a témát, így túl akar exponálni.

(#270) sabeur válasza Stitch (#269) üzenetére


sabeur
csendes tag

gondolkoztam a dolgon én is... és vizuálisan ''munkarekesznél'' teljesen mást észlelsz a keresőben, ez (is) lehet megtévesztő, ha belegondolok, normál mezei zommnál, mindig az adott legnagyobb fényerőn szemlélődsz a keresőn keresztül, na most manuális objektívnél ez nem így van...

A héten még ügykezelek valamit a képekkel kapcsolatban... és elküldöm
Csereberéltem kb pont egy éve, :) nekem nem volt olcsó, forintosítva, 45e Ft volt, és azt mondhatom, hogy jól jártam, mert tényleg nem nagyon adogatják el, 100/2,8-asból sokkal több van, csakhát az nem floating elements-es :)

(#271) Hydra SR válasza Stitch (#269) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nálam nem csinál ilyet a 400D M42-esekkel. Teljesen jól méri a fényt.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#272) Stitch válasza Hydra SR (#271) üzenetére


Stitch
őstag

F4-nél szűkebb rekesznél is?

(#273) Hydra SR válasza Stitch (#272) üzenetére


Hydra SR
addikt

Igen, úgy is működik korrektül. Nem is nagyon szoktam F4-en fotózni, csak élességet állítani.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#274) lugosi válasza Stitch (#269) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szeritnem nem szabadna hogy ''sötétebbnek lássa'' a témát, a fénymérő lényege éppen az, hogy ha valamit sötétebbnek lát, akkor ott kevesebb fény van, ergo hosszabb expo kell. Más rendszereket nem ismerem, a nikonnál a színeket csak a 3d színes mátrix fénymérés veszi figyelembe, de az a manuális obikkal nem működik. Lehet, hogy más gépeken másképp van.

(#275) Jinxx


Jinxx
senior tag

Csináltam rögtönzött ''teszt'' képeket a 2 m42-es obimmal, hogy melyik rekeszen rajzol a legszebben, ha még érdekel valakit, akkor felrakom szívesen, csak kérdés, hogy 3 Mb-os képeket hova.
Van egy Pentacon auto 2.8/135 mc és egy 4/200as nagytesó. Mind két obinál a 11-es rekesz nyert első ránézésre, de kellene egy atomstabil állvány, és egy jó teszttéma is. Én most egy régi templom egy részét fotóztam le.
Ízelítőnek egy 1600x1200-as rész középről kivágva.135-ös obival 11es rekeszen: A következő hozzászólásban, mert a kedves imageshack leméretezte. :DDD

[Szerkesztve]

(#276) Jinxx válasza Jinxx (#275) üzenetére


Jinxx
senior tag

Jó, passz, nem tom hova felrakni. :( :DDD

(#277) Hydra SR válasza Jinxx (#276) üzenetére


Hydra SR
addikt

[link]
5MByte a maximum, és eddig a leggyorsabb amit láttam. A feltöltés és a letöltés is gyors. Megbízhatóságban nem jobb a többinél, ugyanúgy eltűnnek néha a képek.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#278) Terapeuta válasza Jinxx (#275) üzenetére


Terapeuta
őstag

Szerintem a tar.hu erre a legalkalmasabb, ott nincs limitkorlát. Nézem a photohost-ot, kezdőlapon asszondja: ''Ápr. 20 - Volt egy kis leállás, a képeket törölni kellett, elnézést a kellemetlenségekért!''
:DDD
Amúgy én most ide töltikézek: [link] Egy fórumtárs rakosgatta a képeit ide, és gyors nagyon (de itt 2Mb és 1600*1200 a korlát)...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#279) Jinxx válasza Hydra SR (#277) üzenetére


Jinxx
senior tag

Köszi.
Akkor tehát:[link]

(#280) Hydra SR válasza Jinxx (#279) üzenetére


Hydra SR
addikt

Kicsit trükközve a direkt linket is ki lehet csikarni, noha alapból nem jeleníti meg de létezik:
[link]
A teljes képre jobb klikk, tulajdonságok, és az ott levő elérési utat kell bemásolni.

Terapeuta: akkor ebbe futhattam bele, 1 nappal azután, hogy elkezdtem használni :) Nem örültem.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#281) Stitch


Stitch
őstag

Kipróbáltam, F5,6-nál 1/3, F8-nál 2/3 blendével hajlamos fölémérni az ekvivalens expónak. Lehet, hogy a 300d fénymérője gyengécske egy kicsit. Amúgy nem kimondottan zavar, mert F4 fölé nem szoktam menni.

(#282) attilav


attilav
tag

http://xs.to/ elég gyors. Én ide szoktam rakosgatni.
K110D lesz valszeg, egy zenitar halszemet már beszereztem. Még szerválok egy 28-ast ''alapobinak'' az 42-nek felel meg ezen a vázon, ha minden igaz. Lehet csak vázat veszek, és akkor csak manuális obikkal fogom használni. Így kissebb a hibalehetőség, ezek a mai elektronikus sz*r*k sok fókuszponttal, el el romlanak és gyakran nem tudják javítani, aztán kezdődik a kanosszajárás hogy cseréljék már ki. Na ettől megkimélem magam ha csak manuális obikat használok.

[Szerkesztve]

(#283) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A 4 napos ünnep alatt volt fotós találkozónk, és ott próbáltam ki két objektívet, egy Nikkor AI-S 20/2.8-at és egy Carl Zeiss 20/2.8-at (ez utóbbi M42-es volt). Az előbbit a D70-en, az utóbbit természetesen :) Zenit vázon. Mind a két obi nagyon jó, a filmes előhívást még nem láttam de a héten meglesz remélem. A nikkor manuális nagyon szépen rajzolt, jó a kontrasztja, szerintem egy kicsit meleg a színezete, de mivel ezt tájképre szokták használni ezzel nincs gond. És ami a fő, mind a kettőt nagyon olcsón be lehet szerezni. Én ajánlom mindenkinek.

(#284) attilav válasza lugosi (#283) üzenetére


attilav
tag

Egy ilyen Carl Zeiss engem is érdekelne, de többnyire 28-asokkal találkoztam, az alatt nemnagyon van. Legalábbis a sóósnál és a fotópincébe. Hol vannak jó lelőhelyek?

(#285) Mercutio_ válasza attilav (#282) üzenetére


Mercutio_
félisten

A manuális obi is el tud romlani...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#286) attilav válasza Mercutio_ (#285) üzenetére


attilav
tag

Hát el, de viszonylag könnyen javítható! A motoros meg lutri. Pont a fókusz miatt, ami ha egyszer elállítódott akkor nehéz visszaállítani. Legalábbis a camera kft-s topikok alapján, most tekintsünk el attól hogy lehet rosszul szerelik ott, de a tény az tény hogy a sokfókuszpontos motoros obik nagyobb eséllyel romlanak el mint egy manuális régi vas. És ráadásul pont a fókusz romlik el egy a sok közül vagy mind, a manuálison max a blende annyira érzékeny h könnyen kipurcanhat. Canon és Sigma obikat fikáztak fókuszhiba miatt legtöbbet, persze lehet h a camera kft miatt van, de az is lehet h ez egy olyan hiba ami nehezen javítható, és más márkák esetén sem tudná a saját szervízük sem tökéletesen megcsinálni. Csak azért nem hallunk ezekről mert lehet h pl pentax obikból jóval kevesebb hibásodik meg. Csak ugye ha murphy szerint pont kifogom azt az egyet... Kóros önbizalomhiányban szenvedek, és nem merném egy garis cseréért verni az asztalt. Így hát marad a manuális.

(#287) Jinxx válasza attilav (#286) üzenetére


Jinxx
senior tag

Hát elég furcsa hozzáállás. Túl sokat olvasol Kamera kft-s topikot. :DDD A több ezer elégedett felhasználót is vedd figyelembe, ne csak azon agyalj, hogy, jaaaj, el fog romlani. Rengetegen használnak Canon és Sigma obikat is évek óta. Arról nem is beszélve, hogy a manuális fókusz miatt lemaradhatsz életed képéről is. Sportfotózni, meg iesmit biztos nem fogsz.
Pentax obikból miért hibásodna meg kevesebb? Szerintem az arány ugyanannyi, csak mivel kevesebben használnak Pentaxot, talán kevesebbet hallani a meghibásodásokról. Végülis te dolgod, csak fura volt olvasni amit leírtál. :F Anyagilag talán olcsóbban jön ki a felszerelésed, max ennyi benne ami jó.

(#288) MUŁĐER válasza attilav (#286) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nekem van manuális és motoros obi is, motoros milliószor gyorsabb és kényelmesebb.Ha ennyire aggódsz hogy valami el fog romlani minek veszel egyáltalán fényképezőt, lehet hogy az is hibás lesz?...:F Nem bunkóságból, de érted nah.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#289) attilav válasza Hydra SR (#271) üzenetére


attilav
tag

Egyébként a dslr-ek milyen módon jeleznek rossz vagy jó expó esetén ? Zenitnél egyértelmű, alsó led alulexponált, felső led felülexponált. De gondolom dslr-nél ennél vmi bonyolultabb lehet :F

(#290) Jinxx válasza attilav (#289) üzenetére


Jinxx
senior tag

Canonéknál, (de gondolom a többi cég gépeinél is hasonló) úgy van, hogy van egy skála ami -2 és +2 fényérték között 1/3-ados vagy 1/2-es lépésközökkel mutatja, hogy éppen mennyivel lövöd túl, vagy alul a képet. Ez csak manuális módban igaz, a Tv és Av állásban ezen a csúszkán te állitod be, hogy mennyivel akarod túl, vagy alul lőni a képet, mivel ilyenkor a gép fénytmér, és számol hozzá rekeszt vagy időt.

400d-n így néz ki a csúszka, a keresőben is lehet látni.
[kép]

[Szerkesztve]

(#291) Dare2Live válasza attilav (#289) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kijelzik képernyön. hameg elötted a képet akkor ha vmelyik rész kiégett(felüexponálodott) akkor az villog hameg alulexponálodott akkor villog.

dinamikában egyébként analóg még mindig vezet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#292) Dtomi válasza attilav (#289) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem tudom, hogy egyáltalán hogy mér fényt régi mf obival a váz. Ha mér akkor expóskálán látod.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#293) lugosi válasza attilav (#284) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az ismerősöm Hollandiában vette a Carl Zeisseket. Nagyon olcsón...

(#294) lugosi válasza MUŁĐER (#288) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem van manuális és motoros obi is, motoros milliószor gyorsabb és kényelmesebb.

Azt hiszem e nélkül a megállapítás nélkül ezt nem tudtuk volna! Köszi Mester! :DDD

(#295) attilav


attilav
tag

A pentaxon egy a státussor jobb szélén levő szám jelzi, a helyes expót, ha ez 0 akkor jó. Ezt vettem le a használatiból. És nincs expozíciós skála, ha kompenzációt kell állítani akkor ezt a számot lehet fölfelé vagy lefelé görgetni. Legalábbis az angol használati szerint így van, bár nagyon gyengén tudom a nyelvet, azért ezt remélem helyesen kisilabizáltam.
A fuji bridgeknél meg szintén a canonhoz hasonló, csak nincsenek rovátkák a skálán, hanem csak a vízszintes vonal, feltételezem ha középen áll a jelző akkor jó, meg kell becsülni a közepét. Tehát akkor ezesetben a fénymérés kb annyit ér mint a zenit ledes megoldása :F
A dslr-ek ebben is jobbak. Egyébként gondolkodok egy Sony A100-on, mert magyar menüje van, ez minolta bajonettes. Itt is szívás van a végtelennel?

(#296) Mercutio_ válasza attilav (#295) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ehem, melyik pentax, milyen státuszsor, milyen módban...?
Előttem itt egy DS és semmi ilyesmi nincs :B van egy expókorrekciós gomb, ha lenyomom látom, hogy nullán áll és tudom plussz/minusz irányban értéket beállítani, ez minden képnél érvényes módosítást végez.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#297) attilav


attilav
tag

K110D manualjában jelölnek egy számot vmelyik státussor jobbszélén, hogyha az a nullától eltér akkor lesz alul/felül exponált, vagy vmi ilyesmit ír, ha jól értem. Angol kézikönyv 140-141 oldal.

[Szerkesztve]

(#298) Mercutio_ válasza attilav (#297) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem felülexponált lesz, hanem annyival a mért érték fölé vagy alá exponál.
Ez azért jó, mert manuális obikkal nem mindig pontos a fénymérés, és 1-2 próbakép és a hisztogram alapján tudod korrigálni ezzel az értékkel a gép által beállítottat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#299) sabeur válasza lugosi (#293) üzenetére


sabeur
csendes tag

Hollandiában olcsó az analóg manuális cucc, egyszerűen nincs ''becsülete'' ott, (ahülyék, bezzeg ha tudnák)

:)

(#300) attilav


attilav
tag

Most már többé kevésbé szilárd az elhatározásom hogy venni fogok egy K110D-t. Nézegettem FZ50/FZ8/S6500 képeit és mindegyik mosott :( , és legalább annyiba kerülnek mint a K110D. Hát azthiszem ezek után nem is lehet kérdés, főleg ha hosszabb távra veszem, hogy a pentax lesz a nyerő.

Viszont a manuális obikkal fénymérés nem tiszta vmi: Volt egy ilyen üzenetváltás h Mulder vett egy makrólencsét, és nem mért fényt a gép, és exponálni sem engedte.

sabeur válasza MUŁĐER (#217) üzenetére
Pentax-okat nem ismerem, A Canonnál ez autómatikusan manuális objektív ként kezeli azt aminél nem ''találja'' a csatlakozó lábakat.

Ez azt jelenti ha felismeri manuálisként, akkor EF emulátor nélkül is mér fényt ? Ez csak canon obiknál van ugye ? Mert eddig arról volt szó hogy M42-vel emulátor nélkül nincs mérés, sem fókuszvisszajelzés.

as_Rock válasza MUŁĐER (#219) üzenetére
Épp írni akartam, hogy menüben engedélyezed és láss csodát van fénymérés és záridőállítás, hiába na, ez Pentax az obihoz meg sok szerencsét

Pontosan melyik menüben, hol ?

Pentaxot vagy canont akarok, inkább pentax, de csak vázat vennék, és M42-kkel használnám. Pentaxra ugye a régi K bajonettes obik is jók, amiken nincs elektronika :F Esetleg vennék ilyeneket is hozzá, ha kapok olcsón. Ha nincs elektronika akkor itt is megmakacsolhatja magát a fénymérés, vagy a manuális K-val 100% h menni fog ?
Pl [link] ezekkel.

Nikon az elvileg kiesik az M42 (un)kompatibilitás miatt, de kiváncsiságképp megkérdezem mit tapasztaltatok, mér fényt a régi(filmes) manuális nikon bajonettes obikkal?
[link] ezekre gondoltam, már ha rá lehet tenni nikon dslr-re átalakitó nélkül.
Bocs ha sokat kérdezek, de nem akarok 100K-t beleölni egy bridge-ba, ha tudom hogy úgyse lesz az elvárásaimnak megfelelő. Inkább belevágnék egy dslr-be, ha a zenittel megy, akkor azokkal is menni fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.