Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Latitude válasza macskajancsi (#1450) üzenetére


Latitude
tag

Köszönöm :) .

Akkor csak egy kérdés maradt. Ha ezt az obit (zuiko 50/1.8)visszateszem a filmes gépre akkor az ott kapott látószög d-slr-en minek felel meg? 50-nek vagy 100-nak?

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#1452) Ndruu válasza Latitude (#1451) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Zuiko 50/1.8
filmesen [full frame] (azaz 35mm-es filmformátumon): 50mm
Canon APS-C-n: 50 mm * 1,6 = 80 mm
Pentax APS-C-n: 50 mm * 1,5 = 75 mm
4/3-on: 50 mm * 2 = 100mm

A crop factor (képkivágási faktor) a lényeg, itt egy táblázat róla.
Canon-nál 1,6 az egyszerűség kedvéért, 1,62 talán a pontos, Pentax-nál 1,53-at szoktak emlegetni, de csak 1,5-tel számolunk.

Harrrr!!!!

(#1453) Latitude válasza Ndruu (#1452) üzenetére


Latitude
tag

Na így már értem: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Full-frame_vs_APS-C.svg.
:)) :)) :))
Köszönöm a választ.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#1454) 1010


1010
őstag

pentacon 1.8
50mm

(#1455) zozoharp


zozoharp
csendes tag

Sziasztok, érdeklődnék hátha valaki már próbálta zeiss flektogon 4/50mm-t digitális vázon milyen a képe?Nikon d50-en használnám. Van egy zeiss biometar 80-asom (psix-es természetesen),gyönyörű rajzolata van.ebből kiindulva előre is bízok egy másik zeiss-be :)
kiváncsi lennék, hogy milyen egy régi manuál 35mm-es nikon objektívhez képes... ;)

(#1456) Ndruu válasza zozoharp (#1455) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Itt D700-on volt fent, nem tűnik rossznak. Nem fényerős, de a kitobinál jobban teljesíthet.
Itt 5DMarkII-n, különböző rekeszértékeken.

Harrrr!!!!

(#1457) zozoharp válasza Ndruu (#1456) üzenetére


zozoharp
csendes tag

Köszi a segítséget és még egy érdekelne a flektogonnal kapcsolatban, hogy ez kb milyen látószögű ha én a d50-esemmel használnám?(6×6-os ról átszámolva,) olyan mintha lenne kb egy 50mm-es fix nikonom és azt használnám? :)

(#1458) Szten Márs válasza zozoharp (#1457) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem kb. ugyanaz, hanem teljesen ugyanaz.

(#1459) Ndruu válasza zozoharp (#1457) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Passz, de ha az objektív 50mm-es gyújtótávolságú, akkor az Nikonon 50*1,5, azaz ~75mm-nek fog megfelelni.
Viszont azt, hogy 6x6-os filre vetítve ez az objektív milyennek felelt meg, azt már nem tudnám megmondani.

Harrrr!!!!

(#1460) Stitch válasza Ndruu (#1459) üzenetére


Stitch
őstag

6x6-on nagylátó féleség lehetett, szvsz ekv. 28mm körül.

(#1461) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

6x6-on nehéz ekvivalens akármennyit mondani a teljesen eltérő képrormátum miatt. Mert mibe is vegyük ekvivalensnek? Átlós látószögbe? De akkor tökmás lesz a vízszintes és függőleges látószög. Függőleges látószögbe? Akkor meg nem fog stimmelni az átlós meg vízszintes. Stb stb... Szóval leginkább azt mondhatjuk, hogy nem lehet ilyen megfeleltetést létesíteni, de a kérdezőt, ha megnézitek, pont egyáltalán nem érdekelte, hogy 6x6-on milyen lenne az objektív, csak az, hogy Nikon D50-en milyen lesz, ott meg pont olyan lesz, mintha egy Nikkor 50mm-ert tenne a gépre.

(#1462) zozoharp válasza Szten Márs (#1461) üzenetére


zozoharp
csendes tag

Köszi akkor jól gondoltam....
Milyen nagylátószögű fix gyujtótávolságú objektíveket tudnátok ajánlani nikon d50-hez?(manuálisra gondoltam persze :) )esetleg halszem is érdekelne, természetesen nem méreg drága cuccokra gondolok :))
Vivitar 20mm f3.8 mi a véleményetek?próbáltátok már?van egy a vaterán eladó....

(#1463) Szten Márs válasza zozoharp (#1462) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Manuális objektívekből a normál és teleobjektívek azok, amik bátrabban bevállalhatóak. A digitális képérzékelő igen érzékeny arra, hogy milyen szögben érkezik rá a fény, a film meg egyáltalán nem volt az, így sok, filmes vázon jól teljesítő objektív rossz lesz digitálison. Ez leginkább a nagylátószögű objektíveket érinti, épp ezért digitális vázra is jól teljesítő nagylátószögű manuális objektívet általában nehéz találni.

(#1464) zozoharp válasza Szten Márs (#1463) üzenetére


zozoharp
csendes tag

Akkor már 35mm-es régi nikont is necces bevállalni?, vagy az még belefér vagy 28 mm-est :) vagy ne kísértsük a sorsot....?

(#1465) Szten Márs válasza zozoharp (#1464) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Természetesen nem lehet általánosan kijelenteni, hogy a régi, manuális nagylátószögű objektívek rosszaklesznek digitális vázon - vannak, amik teljesen korrektek, sőt. Én csak annyit mondtam, hogy ilyet nehezebb találni. Ha van rá lehetőséged, akkor a vásárlás előtt készíts vele pár tesztképet, különböző rekeszeken, és ugyanazt fényképezd le ugyanolyan beállításokkal kitobival is, akkor lesz egy közvetlen összehasonlítási alapod, és látni fogod mit is tud az adott objektív.

(#1466) zozoharp válasza Szten Márs (#1465) üzenetére


zozoharp
csendes tag

ok köszi :)

(#1467) zozoharp


zozoharp
csendes tag

A következő bonyolult kérdésem lenne:
Nikonhoz próbáltátok e már flektogon 35mm és 20 mm-es objektívet M42-es átalakítóval...Mennyit ront a képen egy lencsés M42-es átalakító?
És a lényegesebb kérdésem, hogy próbáltátok-e úgy hogy nem lencsés az átalakító és a flektogon van megbuherálva (hogy beljebb tudjon menni a lencse és meg legyen a végtelen)kivitelezhető e?

Köszi :)

(#1468) BEE válasza zozoharp (#1467) üzenetére


BEE
addikt

NDK-s és ruszki obikat át lehet állítani Nikonhoz, mert általában
csavarosan rögzített a végállásuk.
Flektogonból többféle van, de nem mindegyik tökéletes digiten.
Ennek szerintem az Indexen kérdezz utána, ott nagyobb a tapasztalatok száma.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1469) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!
Kicsit off a téma, de ez a topik legalább pörög. Szóval: van pesten megbízható analóg fényképező szerviz? Van egy Olympus OM2n gépünk, és ráférne egy javítás. (+ az egyik obijára is). Ha valaki tud ilyet, szívesen venném. Előre is köszönöm!

(#1470) BEE válasza tailor (#1469) üzenetére


BEE
addikt

[link]
Délutánonként itt található Kalocsai mester. Megbízhatónak tartják.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1471) tailor válasza BEE (#1470) üzenetére


tailor
őstag

Köszi BEE! :R

(#1472) poopoo


poopoo
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék.
2 éve kezdtem analóggal (pentax) fotózni. Nincs már annyi időm rá, ezért vennék egy digitális gépet, de a régi obikat használnám hozzá.
Ahogy nézegettem a dslr-ket az első váz ami megtetszett a nikon d90. Ami az alatt van bármilyen márkában mindegyik bóvlinak tűnik az analógomhoz képest, viszont a d90 a max amiért még pénzt adnék.
A társaságomban leszóltak, h minek veszek ilyen jó vázat, ha nem tudom kihasználni egy csomó tulajdonságát a régi obikkal. Akkor már vehetnék egy d3000-t és kb ugyanazt tudnám belőle kihozni mint a d90-ből.
+ hogy ez a chippes átalakítógyűrűs élességállítás nagyon macerás.
Fő kérdés: érdemes vennem d90-t vagy valóban elég az olcsóbb?
köszönöm!

(#1473) Szten Márs válasza poopoo (#1472) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha Pentax analógod van, akkor igencsak nehezen fogod tudni használni tovább az obijaidat Nikon DSLR-rel. (magyarán: nem fogod tudni)
Vegyél egy Pentax DSLR-t és meg van oldva a gond, tökéletesen fogod tudni tovább használni az objektívjeidet. Pentax K20D - baromi masszív váz, a középkategóriás gépek minden előnyével - croppos DSLR-hez képest nagy kereső, két vezérlőtárcsa, rengeteg vázról elérhető szolgáltatás stb stb. Aligha fog bóvlinak tűnni, főleg, ha már a D90 sem tűnik annak (masszívabb felépítésű, mint a D90). Addig csapj le rá, amíg még lehet kapni, erősen kifutó modell. Ja igen, amennyiért D90-et vehetsz, megkapod ezt is: [link] - sőt olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#1474) Zozzant válasza Stitch (#1438) üzenetére


Zozzant
addikt

Közben egymás mellé tettem a sima és az mc-s jupitert, az mc-s bevonata kékes zöldes, a sima pedig barnás.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1475) Stitch válasza Zozzant (#1474) üzenetére


Stitch
őstag

Ez jó vagy rossz hír? :)

(#1476) Zozzant válasza Stitch (#1475) üzenetére


Zozzant
addikt

Egyéne válogatja:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1477) Ndruu válasza Stitch (#1475) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nálam egy sima van (MC felirat nélkül). A frontlencse sárgás-barnás árnyalatú, ahogy megcsillan rajta a fény, de a kép színvilágára nincs kihatással, gyönyörű rajzolata van és a színek is szépek. Átnézve rajta nem színezi el a képet, tehát a barnás színt egy kezdetleges tükröződésgátló réteg okozhatja.

Harrrr!!!!

(#1478) Stitch válasza Ndruu (#1477) üzenetére


Stitch
őstag

Még szerencse hogy nem színezi el a képet. :)

Többrétegű bevonattal ellátott Zuiko-knál egyébként jellemzően lilás-zöldes színekben látszódik a bevonó réteg.

(#1479) adik


adik
őstag

Halihó,
lehet-e Pentacon Electricből manuált tuningolni? 50/1,8

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1480) Stitch válasza adik (#1479) üzenetére


Stitch
őstag

Hello!

Passz. Ez az Electric pontosan mit is takar? Elektronyos blendevezérlés?

(#1481) adik válasza Stitch (#1480) üzenetére


adik
őstag

Igen, igen, azt jelenti.
Van rajta egy kis gomb, oldalt, ami berántja a blendét, csak elég nyűgös úgy fotózni, hogy közben azt is nyomva tartom :DDD

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1482) BEE válasza adik (#1479) üzenetére


BEE
addikt

Tegyél fel róla képeket !
Én eddig úgy tudtam, hogy a 3db érintkező a fénymérésnek viszi át az
előválasztott blendeértéket.
A beugrasztásnak ugyanolyan pöcke kell legyen, mint a többinek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1483) Zozzant


Zozzant
addikt

Találtam egy K-s jupitert, pöttyet drága: [link]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1484) adik válasza BEE (#1482) üzenetére


adik
őstag

Gondolom azt a kis pöcköt kellene valahogy beműteni... Valahogy úgy, ahogy az 58-as Heliosokat is meg lehet hackelni?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1485) macskajancsi válasza adik (#1484) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

ha ezt a hátsó lencse melletti 3-4-5mm-es kiálló fémrudat szeretnéd beugrasztani, akkor így kellene szerintem is.
mint ahogy anno itt kérdezted, és válaszoltak is rá. :)

nekem ez segített a Heliosomon.

coito ergo sum...

(#1486) adik válasza macskajancsi (#1485) üzenetére


adik
őstag

Annó nekem is. :DDD
Ahogy szétkaptam be is igazolódott, csak még nem tudom hogyan lehetne ráhúzni a kotont, majd még azt meg kell oldanom vhogy...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1487) macskajancsi válasza adik (#1486) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

huhh, ez mindenesetre trükkösebbnek néz ki. :)
(kérdés az, hogy mennyire járnál jól, ha mindenestől kiszednéd azt a pöcköt.)

coito ergo sum...

(#1488) adik válasza macskajancsi (#1487) üzenetére


adik
őstag

az lenne az igazi tzumi -> konstans nyitott blende. Meg kell emelni a himbát ahhoz, hogy a kívánt hatást elérjem (benyomott pöcök), ehhez arra a kis pöcökre van szükségem. Vagy, ki kell váltanom valamivel, persze nincs semmim, ami nem lenne igazi barmolás.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1489) macskajancsi válasza adik (#1488) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

tééényleg...
benyomott pöcöknél zár a blende, most esett le. :B
annyira nem látható jól, de gondolom akkor egy darabka kábel műanyag szigetelése nem igazán fér el.
esetleg ha kívülről leragasztanád valami vékony, de jól tapadó, s erős ragszalaggal?
egyelőre nincs jobb ötletem...

coito ergo sum...

(#1490) adik válasza macskajancsi (#1489) üzenetére


adik
őstag

Nincs semmi ragacsom, ami alkalmas lenne a projektre. A szigetelés elfér, de az egy olyan műtét lesz, amilyen állapotban most nem vagyok.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1491) BEE válasza adik (#1486) üzenetére


BEE
addikt

Ennél az a legjobb, ha kiveszed a pöcköt a helyéről, mert akkor nem lesz útban
az SDM táptüskéknek.

A képen függőlegesen mozgó pöcök megmozgat egy, a képen vízszintesen mozgó
kart, aminek a forgócspjának teteje egy elmetszett kőr.
Az egy csavar feje, kicsavarható a szétszedéshez.

Vagy összejövünk és megoldom neked. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1492) BEE válasza BEE (#1491) üzenetére


BEE
addikt

Épp csak azt hagytam ki, hogy ki kell támasztani a mozgó kart. :U

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1493) adik válasza BEE (#1491) üzenetére


adik
őstag

Perpill 2 eset foroghat fenn:
1.) eddig rossz volt az elképzelésem
2.) nem fogtam fel, hogy mit írsz :DDD
Hajlok affelé, hogy majd egy talin megműtjük a terméket (addig majd felolvasunk :K ). Nem sos, sőt, perpill azon álmélkodom, hogy volt időm lefotózni :U

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1494) BEE válasza adik (#1493) üzenetére


BEE
addikt

A kettes pontra tippelek, mivel átolvasva amit írtam, nekem sem túl logikus. :(
Pedig általában törekszem rá... :U

De nem baj, megoldjuk a problémát ! :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1495) Peo1942


Peo1942
csendes tag

Jó móka ezekkel a régi objektívekkel bíbelődni. Én akviráltam egy 200/4-es régi, igazi fém és üveg Pentacont. Igazából nem tudtam rekeszt állítani rajta, de így is elég jókat szórakoztam vele. Blogomon vannak ilyen madárfotók.

Ja, és pár napja jött meg valahonnan ebayről egy kenko 3x telekonverter. Majd lefotózom a holdvilágot vele! :)

(#1496) Ndruu válasza Peo1942 (#1495) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Most én is valami fix 200-ast vadászok és a Pentacon 200/4 megtetszett. Ami még bejövős, az a Jupiter 21M, de nem nagyon találtam idehaza eladót. Indexen láttam valaki árulta 10k-ért a Jupitert, de azóta szerintem az már elkelt.

Harrrr!!!!

(#1497) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok!

Eladó a Makinon MC 135/2,8 prime manual lencse beépített napellenzővel. Szép esztétikai és tökéletes működőképes állapotban van fém házz üveg lencsékkel. Pentak PK bajonettes csatlakozóval.
Részletek [itt].

[ Szerkesztve ]

(#1498) belluska válasza adik (#1493) üzenetére


belluska
tag

Hali. Én ezt a tüske dolgot kb. 6perc alatt oldottam meg . A szét csavarásig nincs gondod , a tüskén lévő lemezkét kicsit kiemeled a tüske sliccéből , félrehúzod óvatosan, d e csak addig , hogy mellette kiférjen a tüske ( megforditva az obit ki is esik.). Fogsz 1 gémkapcsot , rátekersz egy uolyan vastag kábelra 2 menetet, levágod és ezt a kis menetes részt ráhúzod a tüskére és visszarakod, ahogy szétszedted az egészet. Én minden obimnál simán megcsináltam és Sony A 300-on használom. Sok sikert.

(#1499) ballington


ballington
addikt

Minolta MD 50/1.7-hez M42-es átalakító kell, hogy A200-on működjön?
vagy elég Uri Geller "Múkodj" varászmondata? :DDD

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1500) Stitch válasza ballington (#1499) üzenetére


Stitch
őstag

M42-es átalakító az nem kell, mivel nem m42-es az objektíved, hanem MD bajonettes.

Egy ilyet kellene beszerezned, vagy próbálkozol a varázsmondattal. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.