Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Jinxx


Jinxx
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segitséget! A Chinont holnap nézem meg, és ha megtetszik, meg is veszem.

(#452) Mercutio_ válasza hali01 (#444) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megvan a Chinon!! :C Raktam makrós topicba egy képet, ami vele készült :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#453) hali01 válasza Mercutio_ (#452) üzenetére


hali01
őstag

Jó kis cucc az!Nem fogsz csalódni benne.És occsó! ;)
Ez ma készült: [link]
2,8-as rekesszel.Lehetett volna jobb is de ez amolyan kapás lövés volt.

(#454) Mercutio_ válasza hali01 (#453) üzenetére


Mercutio_
félisten

Quadorzók!!!:) :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#455) Smogus válasza Stitch (#450) üzenetére


Smogus
őstag

Azt a kf-es zeis-t is fel lehet csavarni dslr-re símán, sőt csak az obi legjobb középső részét használja majd :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#456) Stitch válasza Smogus (#455) üzenetére


Stitch
őstag

Ez igaz, de szerintem felesleges cipelni egy akkora KF objektívet, amikor a könnyebb, kisebb, olcsóbb kisfilmes társa is rajzol ugyanúgy vagy még jobban. Egy KF-es Sonnar 300mm/f4-el (kép róla: [link]) tapasztaltam hasonlót. Egy blendével kisebb fényerejű, szintén manuális kisfilmes tele, már nyitott rekesznél is jobban rajzolt. Maradtam a kezelhető méretűnél. :)

(#457) Smogus válasza Stitch (#456) üzenetére


Smogus
őstag

Hát igen súlyban is jelentős a dolog :)
bár a kf szettem alapból két kiló :D

Csak gondoltam beírom hogy egy kf-es obi sem olyan rossz :), mondjuk még nem láttam dslr-en de ki lehet próbálni :)

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#458) Hydra SR válasza Smogus (#457) üzenetére


Hydra SR
addikt

Állítólag a Pentacon 4/300-am is kf-re lett tervezve. Mondjuk a 100mm-es frontlencse erősen erről árulkodik, meg a súlya is. Alig találok rajta fogást, hogy fókuszálni és rekeszelni is tudjak még. Kétes értékű a használhatósága emiatt, rajzolat és fényerő ide vagy oda, a 200-ast még mindig sokkal gyakrabban veszem elő.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#459) johnjohn


johnjohn
addikt

Szerintetek a régi nem AF- es Minolta obik működnek digitális vázon ? Ha igen milyen korlátozással? Előre is köszönöm!/Igazából szerintem nem csak Minoltákra vonatkozik a kérdés. /

[Szerkesztve]

(#460) arf válasza hali01 (#39) üzenetére


arf
csendes tag

Vajon nikon d1x-en hol lehet a fókuszcsapdát beállítani? Legalábbis milyen néven érdemes keresni a menüben (ha esetleg canon-on tudja valaki)? Előre is köszönöm!

(#461) Hydra SR válasza arf (#460) üzenetére


Hydra SR
addikt

Trap Focusnak hívják (trükkös :) ) D1X-en a GOOGLE ([link]) alapján de hogy a menüben hol van azt a géped kézikönyve fogja tudni ami feltehetőleg szintén fellelhető valamilyen formában a neten is, ha már nincs meg könyv formájában neked.
Canonon 350D-400D 20D-30D kategóriában nincs fókuszcsapda, ennél jobb Canonja meg itt senkinek sincs aki rendszeresen látogatja a fotós topicokat.
Talán itt egy picit több esélyed van a pontos és hiteles válaszra: [link]
Manuális obival Canonon meg sosem fog működni a fókuszcsapda amíg nem hajlandó élességet figyelni elektronika nélküli obikkal is a Canon váz. Nikonnál fingomsincs, mit kezd vele. Elvileg azon működhet, D1X kategóriában de gyakorlatban nem tudom. Noha kissé meglepő lenne egy olyan drága vázon régi manuális obit látni :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#462) pacorro válasza johnjohn (#459) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ha Minolta MD-s obikra gondolsz, akkor azok működnek egy Minolta AF-Minolta MD átalakítóval. két probléma van, hogy ez lencsés adapter, azaz kicsit rontja a képminőséget, és az ára is elég borsos.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#463) arf válasza Hydra SR (#461) üzenetére


arf
csendes tag

Köszi! Sajnos nem találtam sem a menüben, sem a kézikönyvben semmiféle trap-ot, focus mondjuk volt néhány. :) Azokat már a kérdés feltevése előtt kipróbáltam, vagy legalábbis megpróbáltam. De a fránya gép exponál akkor is amikor nem éles semmi...

Teljesen véletlenül kaptam egy 500-as m42-es tükörobjektívet a napokban, meg egy soligor kétszerezőt. Ehhez szereztem egy nikon-m42 átalakítót. Érdemben még nem tudtam kipróbálni, de a tapasztalatom az, hogy nagyon sötét a keresőben látott kép, és hogy a tükörobjektívet nem tudom közvetlenül feltekerni a gépvázra, mert a pentaprizmától nem fér el a vaskos objektív. Ezért (is) jó egy karcsú, áramvonalas kétszerező. :) A közeli tervem a pannonhalmi bencés gimnázium kollégiumi mindennapjainak megörökítése a teraszunkról :) Szóval így kerültem ide, és itt láttam a fókuszcsapdáról néhány megjegyzést.

Egyébként az m42-es objektívvel semmi nem működik a d1x-en sem (azt jelzi, hogy nincs objektív a gépen), hasonlóan a canonokhoz, így a fókuszcsapda sem. Nem is ezzel lett volna érdekes a történet, hanem a nikon objektívekkel.

Köszi mégegyszer, hogy írtál!

Üdv: arf

ui: valóban viccesen néz ki a fgép ezzel a nagy valamivel az elején. :)

(#464) arf válasza Hydra SR (#461) üzenetére


arf
csendes tag

Az előzők nagyrészét visszavonom, mert ma figyelmesebben próbáltam ki az objektíveket: fénymérés működik, és ez meglepett. (Nem szoktam használni egyébként, érzésre fotózok. Talán ezért is nem vettem észre elsőre.) Továbbá az élesség visszajelzés is működik. Így elvileg a fókuszcsapda-módszer is működne. Ha megtalálnám. :) A képekről: a nagy orosz 500x2x1.5-es objektívvel a képek még állványról+önkioldóval is kicsit életlenek, egy feltekert 50/1.8-cas Oreston Meyer-optik optikával pedig nem tudok végtelent élesíteni (erről hallottam már), de ami tényleg fura volt, az az, hogy a néhány méterrel arrébb levő tárgyakat sem tudom kiélesíteni (néhány méter = 5-6 méter). Azért ettől fogok tudni aludni, csak leírtam. :)

(#465) as_Rock válasza arf (#464) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha sehol nem ad éles képet, akkor mire használod :F

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#466) arf válasza as_Rock (#465) üzenetére


arf
csendes tag

Használni? Semmire. Csak kipróbáltam, mint ahogy fent is olvasható. Egyébként ha nagyon muszály volna, akkor közeli portrékra használnám, mert az az állítás nem igaz, hogy ''sehol sem éles''. Az 5-6 méteren belüli távolságon minden rendben vele. De ez is olvasható feljebb.

Ha pedig az 500-ra gondoltál, akkor arra is az a válasz: semmire. Csak van. :)

[Szerkesztve]

(#467) as_Rock válasza arf (#466) üzenetére


as_Rock
őstag

Jó, értem, szimplán csak tapasztalatokat osztottál meg:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#468) BEE válasza Hydra SR (#461) üzenetére


BEE
addikt

Csak ideszúrnám, Pentaxon a fókuszcsapda működik MF obikkal.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#469) Mercutio_ válasza BEE (#468) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez hogy is működik pontosan?
Gondolom M-mód, AE-L-el fénymérés, és aztán... :F

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#470) BEE válasza Mercutio_ (#469) üzenetére


BEE
addikt

Nem megadott funkció, de működik.
Ha a fókuszváltó kart AF-re állítod, akkor csak akkor engedi a gép
ellőni a képet, ha élességet talál.
Tehát nyomod az expo gombot, de csak akkor kattan, ha van élesség.
Ha ugyanezt AF-es obival teszed, akkor pörgeti a fókuszmotort,
élesre állítja az obit, ami nem fókuszcsapda.
A megodás erre ha letakarod az AF érintkezőit a bajoneten.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#471) rauschie


rauschie
senior tag

kiron 80-200 f4.5 nikonra, szép állapot, 20k

namost erről tud valaki valamit vagy tud olyan helyet ahol tudnak róla valamit???

(#472) Stitch válasza rauschie (#471) üzenetére


Stitch
őstag

Zoomokat általában nem ajánlják. Nekem volt egy hasonló, tolózoomos (ez a Kiron így néz ki: [link]) manuális 80-200-as Tamron-om, de már túladtam rajta. A képétől nem voltam elájulva, főleg a tele végén kellett erősen rekeszelni, hogy rajzoljon valahogy. Persze 10x15-re tökéletesen megfelelt (volna), készültek is vele szép analóg képek.

(#473) Mercutio_ válasza BEE (#470) üzenetére


Mercutio_
félisten

DS-en nincs fókuszváltókar, vagy az AF/MF kapcsolóra gondolsz? Ha homályos a kép akkor is tudok expózni manuális és digi obival is :U

hali01: Itt a chinon, hol a chinon? :D [link]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#474) hali01 válasza Mercutio_ (#473) üzenetére


hali01
őstag

(#475) BEE válasza hali01 (#474) üzenetére


BEE
addikt

Végre végre végre !!!
Végre valaki az izlésemnek tökéletesen megfelelő FF képet rak fel ! :R :R :R

BEE :C :DD

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#476) hali01 válasza BEE (#475) üzenetére


hali01
őstag

:B Kössz. :)

(#477) BiriBum


BiriBum
őstag

Szerintetek a Sigma 70-300D (4-5.6) passzolhat esetleg valamelyik Nikon DLSR-re?

[Szerkesztve]

(#478) Mercutio_ válasza BiriBum (#477) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nikon bajonetes, akkor bármelyikre :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#479) BiriBum válasza Mercutio_ (#478) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem ez a fő gond, hanem, hogy a fénymérés és az AF működik-e majd..... :DDD


[Szerkesztve]

(#480) zolisu


zolisu
csendes tag

Sziasztok

Én is beléptem a manuális objektivek dslr gépek táborába
Egy pentax k10 d -re csavargatom őket
Az első proba egy m42 chinon 50 F 1.7 szerintem tü éles képe van
Utána jött egy vivtar 300 f 5.6 ez is jol szuperált
vettem hozzá egy m42 pentax 2*convertert nagyon fényfaló tipus közelre jo detávoli dolgokat elmossa.Most szereztem egy k bajonettes vivtar 2 *convertert ami tud makró funkciot is
ezt a pentax eredeti obikhoz is használhato persze manuális modban
Ha valakit további részletek érdekelnek szivesen írok

Űdv Zoli

(#481) Mercutio_ válasza BiriBum (#479) üzenetére


Mercutio_
félisten

Derítsd ki, hogy pontosan melyik típus, aztán keress rá a neten, ott le lesz írva, hogy a nikoná-os verziót milyen funkciókat tud, és mit nem, vagy csak trükközve.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#482) adik


adik
őstag

Halihó,
m42-es objektívem lenne egy db Helios 58mm, amin a blende akkor ugrik, ha megnyomok egy pöcköt, ezzel csak az a bajom, hogy ez a pöcök egy olyan helyen van, ami teljeséggel megközelíthetetlen manuálisan, ha az obi fent van... Mit tudnék rá kiokoskodni, hogy működjön? Heggesszem be?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#483) Smogus válasza adik (#482) üzenetére


Smogus
őstag

kis ragasztószallagal ragaszd le :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#484) adik válasza Smogus (#483) üzenetére


adik
őstag

Komolyan gondoltam rá, de attól félek,h ogy nem-e lesz valami baja, attól, hogy a bütyök folyton folyvást le van nyomva

Kettő, csipkebokor vessző!

(#485) werttzui válasza adik (#484) üzenetére


werttzui
őstag

ühümm nyomott lesz a bütyköd :DDD De mi baja lenne?

PENTAX

(#486) hali01 válasza adik (#482) üzenetére


hali01
őstag

Vedd le a hátsó fedelét a 4 kis csavarral.Majd egy vezetékről hámozz le olyan hosszú műanyag szigetelést amennyit bekell nyomni a pöcköt.Ezt húzd rá a pöcökre és csavarozd vissza a fedelet ami egyben bent is tartja a pöcköt.

(#487) Smogus válasza adik (#484) üzenetére


Smogus
őstag

Én komolyan mondtam az előbb :)
én is csináltam egyik obimnál, nagyobb baja nem lett még mindig megvan :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#488) adik válasza Smogus (#487) üzenetére


adik
őstag

Sajnos nincs olyan ragasztószallagom, ami elég erős lenne, túl kicsi a felület, amihez tapadhatna. Marad Hali01 módszere, csak előbb kerítenem kell egy megfelelő csavarhúzót...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#489) adik válasza hali01 (#486) üzenetére


adik
őstag

Megcsináltam, működik! Köszi :) :R :R

Kettő, csipkebokor vessző!

(#490) hali01 válasza adik (#489) üzenetére


hali01
őstag

Nincs mit. :)

(#491) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Pentax 2.0/50 + fokozatmentes közgyűrű:R [link]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#492) sabeur válasza Stitch (#442) üzenetére


sabeur
csendes tag

Sziasztok !

Fellángolt a szerelem ismét hétvégén készítettem pár képet, javarészt a kis kedvencemmel a másik nagy kedvencemről :)))

Szóval a Zuiko 85/2-vel, 8-as rekesszel lefényképeztem a kedvenc OM1-esemet

[link]

Stich barátomnak meg adós voltam már egy ''wide-open'' képpel felcsapott tükör, kioldó állvány... +jószerencse... ez 2-es rekesznél készült:

[link]

Nem egy kommersz viszont nem is egy eget rengető üveg, mégis van benne valami finomság, ami megfogott még annó...

Szép estét, Jó fényeket

(#493) Mercutio_ válasza sabeur (#492) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szép finom a rajzolata a második képek :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#494) sabeur válasza Mercutio_ (#493) üzenetére


sabeur
csendes tag

Régi álmom látszik beteljesűlni... (hétvégén)

megcsíptem egy 105/2,8-as Takit...lélekzet elállító képeket nézegettem neten ami ilyennel készült... majd kiderül, már várom nagyon :)



(#495) Stitch válasza Mercutio_ (#491) üzenetére


Stitch
őstag

Nem választottál túl fotogén témákat, de az látszik, hogy jó a technika. Mekkora nagyítást tudsz elérni? Kíváncsian várom a többi képet. :)

sabeur: kösz a ''wide-open'' képet..nagyon szépen mossa a hátteret a 85-ösöd. 105/2,8 Taki..minek az Zuiko 100-as mellé? :) Takumar egyébként?

(#496) sabeur válasza Stitch (#495) üzenetére


sabeur
csendes tag

A Zuiko 100/2,8-asa egy nagyon becsületes darab, annak ellenére, hogy semmi bajom vele, és olyan állapotban sikerült megcsípnem, mintha akkor hoztam volna ki a boltból, kategóriájában egy átlagos darab.

Ha 5 gyártótól fel kellene sorolnom objektíveket...
A Takumar 105/2,8-as a legjobb háromban benne lenne
A zuiko 100/2,8-as nem biztos, hogy benne lenne az 5-ben... Tény hogy a Takumár írgalmatlan jó obi :R ! Netről felcsipegetett tesztképek is ezt bizonyítják, a gyakorlat meg majd megerősít vagy megcáfol...
Nagyon várom, és amit szeretnék mindenképpen, egy összahasonlító tesztet azonos rekesznél a két obit... ahogy nézegettem a Takinak nagyon szép lágy bokeh-ja van!

Picit aberrál a 85/2-es, persze erős ellenfényben mi nem (?) Ilyen tekintetben is érdekes lehet majd. A digi, sokkal igényesebb ezekre a dolgokra ahogy tapasztaltam.


(#497) Hydra SR válasza sabeur (#496) üzenetére


Hydra SR
addikt

''A digi, sokkal igényesebb ezekre a dolgokra ahogy tapasztaltam.''
-> na ja mert nem 9*13-ban nézegeted :) Leginkább ezért. De amúgy tényleg van olyan amiben a dslr-ek kényesebbek az obi hibáira. Ennek két okát látom: 1, a kisebb szenzor a lencsékből kevesebbet használ, a kép meg nagyobb lesz. Ergo a lencse csiszoltságának a finomsága sokkal többet nyom a latban. 2, a szilícium alapú érzékelő nem szereti szögben kapni a fényt, csak merőlegesen

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#498) sabeur válasza Hydra SR (#497) üzenetére


sabeur
csendes tag

Az 1-est aláírom...
a 2. a nagylátoszögű obiknál jelentkezik inkább...

időközben találtam egy képet :) a 105/2,8-as Takumárral készült
teljesen nyitott rekesznél ez látszik az életlen ''karikákon'' :)

[link]

szép estét !
Fecó


(#499) Hydra SR válasza sabeur (#498) üzenetére


Hydra SR
addikt

Igaz ami igaz, teléknél a 2-es egyáltalán nem szokott előjönni. Ezt valóban kifelejtettem :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#500) sabeur válasza Hydra SR (#499) üzenetére


sabeur
csendes tag

nahh most látom csak hogy elérkeztünk az 500. hozzászóláshoz :C

Megvettem a 105/2,8-ast, de elsőblikkre már a filmes gépen ''nemgyerebe'' volt :( valami miatt lágynak találom a fokuszpontot, digin egyértelműen kifog derülni, ami viszont nagy nagy öröm, hogy találtam egy 55/2-est makulátlan állapotban, az viszont olyan szinten ígéretes, hogy valószínű kedvencek közé fog belépni rögtön, ahogy megérkezik jövőhéten az adapter készítek is velük képeket...

minden jót addig is!
Fecó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.