Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) MUŁĐER válasza attilav (#300) üzenetére


MUŁĐER
addikt

a Custom menüben át kell állítani egy beállítást, és utána tök jól működik a manuális lencse a gépen.Egyszerű és nagyszerű.

Manuális K-val 100% hogy menni fog.

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#302) rauschie


rauschie
senior tag

pentacon 135/2.8ról tudtok valamit mondani?

filmes, nikon FG vázon lehet/érdemes lenne használni?

(#303) Hydra SR válasza rauschie (#302) üzenetére


Hydra SR
addikt

Pentacon telékkel még csak jó tapasztalatom volt. Pont 135-öst nem próbáltam de rosszat még sosem hallottam róluk.
És mivel eleve filmesre gyártották őket, ezzel aligha lehet gond.

Megj: Valaki emlegetett korábban ebben a topicban valamit, hogy Nikon vázon az átalakítóval gondja volt mert kicsit kijjebb tolja az obit és nincs végtelen fókusz (nem emlékszem pontosan a sztorira, olvass vissza ha érdekel). Na, a Pentaconokat alapból egy picivel túl lehet tekerni a végtelen fókuszon. Ez azt jelenti, hogy jó eséllyel ha csak egy kicsivel tolja kijjebb az obit a konverter, akkor sem bukod el a végtelen fókuszt csak legfeljebb koppanásig kell tekerni hozzá a fókuszgyűrűt.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#304) sabeur válasza attilav (#300) üzenetére


sabeur
csendes tag

Mindenképp a DSLR-be gondolkozz !! a Panasonic felejtős rettentő zajos, és a lencse sem olyan fényes mint amennyire mondják :(

(#305) sabeur válasza rauschie (#302) üzenetére


sabeur
csendes tag

az egy nagyon jó kis lencse én portréztam vele, annó, ha nem volt szétszedve buherálva leejtve, akkor élmény lesz ;)

(#306) lugosi válasza Hydra SR (#303) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én írtam, sajnos nem csak egy kicsivel kellene tovább fókuszálni.

(#307) attilav


attilav
tag

A zenit is gyárt K bajonettes gépeket, sőt objektíveket is !!
http://en.wikipedia.org/wiki/Zenit_(camera)
http://www.zenit-foto.ru/english/index.htm
Akkor a pentax lehet hogy nem egy rossz befektetés, csak kérdés hogy ezek a K zenit obik oroszországon kívül is beszerezhetők e. Legmesszebb kijevig még ki lehetne menni, egy K-zenit váz sem lenne rossz, másodgépnek, akkor lehet cserélgetni az obikat.

(#308) lugosi válasza attilav (#307) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A német ebayen mindig szokott lenni a legújabb zenit váz is és obi is.

(#309) Hydra SR válasza lugosi (#306) üzenetére


Hydra SR
addikt

És kb. milyen messzire lehetett vele így fókuszálni? Portrézáshoz még okés volt?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#310) Jinxx válasza rauschie (#302) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nekem is van egy ilyen, és szerintem érdemes használni. Filmes gépen meg pláne.

(#311) lugosi válasza Hydra SR (#309) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Portréhoz éppen-éppen. Az 58mm-essel ha jól emlékszem olyan 1,5-2 méter körül. De ha tévedek, akkor inkább kevesebb. Tárgyfotót lehetett vele csinálni gond nélkül.

(#312) Hydra SR válasza lugosi (#311) üzenetére


Hydra SR
addikt

Beépített közgyűrű :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#313) lugosi válasza Hydra SR (#312) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tulajdonképpen...


Ahogy egy informatikus barátom szokta mondani, ez nem bug, ez feature.

(#314) attilav


attilav
tag

Mostmár érik a döntés, nagyon gondolkozok hogy a héten beruházok egy pentax vázra. Ebben az is sarkal hogy lehet kifut a K100-110, mert a digifényképnél már nem rendelhető a 110, a 100-at meg akciózzák. Úgyhogy lehet rohanni kell. Remélem jó döntés lesz, végülis a zenittel fénymérés nélkül is jókat tudtam lőni, a dslr-ben meg annyi a különbség hogy nagyon sok funkciót zsúfolnak bele, mondjuk ez a komolyabb analóg vázaknál is biztos így van. A kis DOF nem zavar, az nagyon bejön ha mosott a háttér, mondjuk ez a zenit alapobinál is így van, úgyhogy nem lesz újdonság. Itt sem lesz másként mint a zenitnél, gondolom, figyelni kell a fénymérőt, és ha az közelít az ideálishoz akkor ellehet lőni.
Egyébként K bajonettes optikákat csak a pentax gyártott régebben? (olyan 10-15-20 évvel ezelőttre gondolok) szóval van e akkora használt választék mint m42-esekből?
Pl ebayen felhajtani, mennyire kockázatos ott vásárolni? Mert nem tudom előtte megnézni.
Inkább szivesebben rendelnék oroszból K zenitarokat újonnan, valami bolton keresztül, vagy nemtom, aki behozza.
http://www.rugift.com/ ez egy orosz fotócuccokkal foglalkozó webshop, bár itt is kérdés mennyire megbízható. Hihetetlen de vannak ott Canon Nikon Pentax Olympus meg minden egyéb bajonettel obik, újonnan. El lehet felejteni az átalakítóval szórakozást. És az áraik sem rosszak szvsz, 8mm-es halszem 70-80Khuf körül. Ez a hely egy aranybánya :R

[Szerkesztve]

(#315) attilav


attilav
tag

http://www.rugift.com/photocameras/pentax-adapter.htm Itt azt írja hogy Focus range: Limited
Ez azt jelenti hogy nincs végtelen? Igaz ez nem a hama adapter.
Használtok hama adaptert, van vele végtelen? Most elbizonytalanodtam, ha a ruszki cuccal nincs, akkor lehet hogy a hamával sincs.

(#316) Jinxx válasza attilav (#315) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szerintem van, de írtam a 350d topikban is. Mielőtt megveszel egy átalakítót, mindenképpen nézd meg, hogy van-e vele végtelen fókusz, és hogy a vázban nem ér e hozzá a csatlakozótüskékhez a felrakott átalakító. Előfordulhat, hogy rövidre zárja őket, és hülyeségeket kezd a gép csinálni.

(#317) attilav válasza Jinxx (#316) üzenetére


attilav
tag

Amit írtál canonhoz erre gondolsz nem?
http://www.soosfoto.hu/webshop.php?kat=73
T2 adapter Canon EOS -hoz
A digifényképnél van T2 pentaxhoz is. Soligorok, az japán.
De van olyan is hogy sima AF M42 Pentax /Nikon/Canon stb adapter, ez a hama. Akkor a T2 is jó? Mi a különbség a T2 és a sima között?

(#318) hali01 válasza attilav (#317) üzenetére


hali01
őstag

Haaj!

T2=42*0,75 menet
M42=42*1 menet

Hali01.

(#319) lugosi válasza attilav (#314) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szoktam venni ezt-azt az ebayről, mivel értékelést kell írni az eladóról, sokkal biztonságosabbnak tartom, mint valami rugift oldalról rendelni. Ahol nincs kötelező és azonnal látható feedback, az nem olyan jó.
Az ebayen egy eladó, akinek van 1200 pozitív visszajelzése, az nem fog téged átverni 200 euróval, mert sokkal nagyobbat bukik rajta. Azonkívül ha a német ebayről veszel valamit, se áfát se vámot nem kell fizetni, mivel unión belülről rendelsz, míg ha az oroszoktól veszel, akkor ha nincs szerencséd, áfa, plusz az áfás árra vám... Jól hangzik mi? :O

(#320) lugosi válasza hali01 (#318) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Rámegy az csak erősen kell csavarni! :DDD

(#321) hali01 válasza lugosi (#320) üzenetére


hali01
őstag

Ja!Egyszer.:)

(#322) lugosi válasza hali01 (#321) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Másodszorra már sokkal könnyebben! :DD

(#323) attilav válasza lugosi (#319) üzenetére


attilav
tag

Hát igen, az ebay tényleg jobb, bár mindig tart egy kicsit a használttól az ember ha előtte nem nézheti meg. Utána néztem az indexen enneka pentax m42 dolognak de nem olyan rózsás a helyzet:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=64072320&t=9033172
Idézem:
A tapasztalataim szerint az eredeti Pentax gyártmányú (zöld tasakos) K/M42 adapter úgy került kialakításra, hogy segédeszköz nélkül ki lehet venni, nem is adnak hozzá kulcsot. Ugyanis az adaptert a vázban rögzítő rugós fület kívülről el lehet érni, és így körömmel simán meg lehet nyomni. Utángyártottból volt már szerencsém többfélét látni, de mindegyik bénábban volt megcsinálva, volt amelyiket csak speciális kulccsal lehetett kivenni, volt amelyik úgy szorult, hogy egy pirinyó csavarhúzó is kellett a rugós fül eltolásához. Szóval ha lehet, akkor célszerűbb csak az eredetit használni, mintha láttam is volna azt az Optiformnál.

Na de ha eredeti adaptert elég nehéz, ha egyáltalán lehet, szerezni, akkor jobban megéri az én szempontjaim szerint a 350D, ott a végtelenre sokkal nagyobb esély van, és ezt egy ismerős is megerősítette, ő használt régebben M42/EOS átalakítót és könnyen, az obival együtt kijött a vázból, nem kellett trükközni. És mivel az EOS bajonett átmérője nagyobb az M42-nél, ezért szinte elsüllyed benne egy ilyen optika, ergo kisebb az esély az elcseszett adapterekre, mert még ki is kell emelni egy picit az optikát hogy meglegyen az optimális obi-filmsík távolság(míg a pentaxnál süllyeszteni kell, ami neccesebb), summa summarum az esély a végtelenre mindenképp nagyobb a pentaxhoz képest.

(#324) Jinxx válasza attilav (#317) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem, T2 obikat nem sűrűn lehet találni (én még nem is láttam), Soósnál van M42 átalakitó is, csak nincs neten fenn. Ha jól tudom 9900 Ft, és hasonló mint az enyém, tehát 350d-n van vele végtelen. Ha Pentaxot vennél, miért kéne átalakító? Régi K-bajonettes obik rámennek nem? Vagy neked van otthon sok M42-es és azokat akarod használni?
Ja, és a T2-nek sűrűbb a menete, de már írta Hali is.

(#325) as_Rock válasza attilav (#323) üzenetére


as_Rock
őstag

Ne haragudj, de amit csinálsz az néha... :(((
Összeolvasol 1000 fórumon dolgokat, ugyanakkor honnan tudod, hogy az ott írók közül ki hiteles, vagy ki olyan, mint - már megbocsáss - te, hogy gyakorlati tapasztalata az adott kérdésről ugyan nincs, de rettentő magabiztossággal tényként ír le máshol olvasottakat?
A másik amit nem értek, hogy ha valamit egy adott fórumon (ph) megkérdeztél és arra választ is kaptál, akkor miért teszed fel a kérdést máshol újra (index)?
Miből gondolod, hogy az egyik helyen kapott válasz hitelesebb, mit a másikon? (különösen, hogy sokan ide és oda is írnak :DDD)

Szvsz amennyit nyűglődsz, és amilyen felfutóban a pentax - ebből következően megcsappant a jó manuális obik mennyisége és nőtt az áruk - azt javaslom Canont, vagy Nikont vegyél, ezekhez van adapter és megfelelő mennyiségű használt obipark is:R

Az M42 és egyéb öregebb obiknál viszont készülj fel olyan varázsszó felbukkanására, mint pl. gombásodás :Y szóval lesz min aggódnod később is ;)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#326) attilav válasza as_Rock (#325) üzenetére


attilav
tag

Ha pentaxon nem tudok saját szememmel bizonyosságot szerezni a végtlenre, akkor Canon lesz, arra 100%-kapni olyat adaptert amin van végtelen. Majd bekukkantok a soóshoz, hátha van végtelenes pentax is. Pentaxnál tetszik h van fókuszvisszajelzés, és nem kell hozzá chip.

(#327) attilav


attilav
tag

Na mégicsak érdemes volt több helyre írni, vki írta az indexen h a hamával volt végtelenje filmesen, meg adnak hozzá kulcsot amivel kiszedhető :R Egyébként azt vettem észre hogy a pentax keresője világosabb, a 350D-é meg sötét. Szal az is egy újabb érv a pentax mellett. Valahol kipróbáltatom az adaptert ahol van adapter is meg pentax is, ez lesz a legegyszerűbb :R

(#328) Dtomi válasza attilav (#327) üzenetére


Dtomi
őstag

Neked ez valami fetised a régi manual obikkal??? Használtál te már MF-fokuszt APS-C szenzoron, hogy ez befolyásolja a gépválasztást?? A rengeteg hátrány, amivel gondolom tisztában vagy nem fogja megkönnyíteni a fotózást, lehet belőle külön hobbit csinálni, börzékre járni adaptereket vadászni trükközni de nem vagyok benne biztos, hogy sokkal jobb minőséget fogsz elérni egy 10-20-30 éves obival mint egy mostani 40-50ezres 100in1 es szupermakró, ultranagylátó-szupertelével. Jó sok időt el lehet tölteni az ilyen kérdésekkel meg fórumkurkászással de sok értelme nem lesz, és valószínű még egy kb elfogadható képminőséget is sokkal nehezebb lesz elérned mint amit most már pl 1 sony R1 alapból tud.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#329) hali01 válasza Dtomi (#328) üzenetére


hali01
őstag

Mivel ez itt a manuális obis topic és nem a 100in1 szupermacro topic,így logikusnak tűnik,h ide írogat azért mert Ő úgy gondolja,h ilyenekkel akar fotózni.
Ezért,nem kell rábeszélni olyanra amit Ő nem akar.
Remélem nem okoz gondot ha vki szeret régi olcsó cuccokat használni?!
De ha gondot jelent akkor bocsi. :U

Én 90%-ban ilyeneket használok és nem okoz gondot a képalkotás.
És nem kezdek el anyázni ha véletlenül rossz fókuszpont maradt aktív és ezért mellélőttem. ;)
Ha majd nekünk más kell akkor máshova írogatunk,vagy nyitunk egy 100in1 topicot.
De addig maradunk ha nem zavarunk. :)

Hali01.


[Szerkesztve]

(#330) lugosi válasza Dtomi (#328) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

tomiboj! Király kis hsz volt, szerintem ha tisztában lennél a régi 10-20-30 éves manuális obik képminőségével, akkor légkalapáccsal vernéd dirib-darabokra a ''100in1 es szupermakró'' obidat. Vagy az überfasza sony R1-et. Azt hiszem, az már jó ''100in1 es szupermakró'' obinak számít (bármi is legyen az ;] ), ami felbontásban hozza pl a 85-ös manuális nikkorom felbontásának a HARMADÁT. Tudod nem mindenki a család macskáját fényképezi hétvégenként, meg a haverokat böfögés közben, hanem vannak akik ebből élnek, vagy egyszerűen csak komolyabban gondolják a fotózást mint hobbit, és ott a ''100in1 es szupermakró'' obik semmire se jók. Csak arra hogy megvedd, aztán kis buktával tovább passzold, és megvedd azt a két-három objektívet, amire valóban szükséged van, és minőségben hozzák a szintet. Nem vagyok türelmetlen, aki kapcsolatba kerül a fotózással, és kicsit is komolyabban gondolja, az tovább fog lépni e felé. Aki meg nem, az megmarad a ''100in1 es szupermakró'' kategóriában, de annak úgyse lesz lövése se arról, hogy mi az a manuális obi...

Egyébként máskor valóban hasznos lesz elolvasni a topic címét, mert legközelebb megkérdezed egy canonos topikban, hogy miért mindenki a canonról beszél, és előbb utóbb ennél sokkal kevésbé kulturáltan fognak helyretenni. Szóval, ahogy kedvenc fizikatanárom mondta, ne csak nézzünk lássunk is.

(#331) Dtomi


Dtomi
őstag

ok tma lezárva. Lugosi élj békében... nagyon magadravetted a
postomat :Y nekem jó a kis 100in1 es obim. megmaradtam sajnos kocafotósnak.

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#332) lugosi válasza Dtomi (#331) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ez a lényeg. Neked az a jó, nekünk ez. Mindenkinek megvan a maga helye.

(#333) Dtomi válasza lugosi (#332) üzenetére


Dtomi
őstag

Remélem egyszer felnövök majd hozzád és én is olyan profi leszek majd mint te.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#334) perempe


perempe
addikt

Én gyakorlatban 3 manuális obit használok: a Pentax-M 50mm f/1.7-et, és egy Tokina 28-70 SD-t, és egy Takumar 70-200/4-et. A fix Pentax sokkal jobb a drága Tamron 28-75mm F/2.8 XR Di LD Asp-nál is képminőség terén (bár szvsz a Tokina is nagyon jól muzsikál), de egy zoom sokkal rugalmasabb egy fixnél a gyakorlatban.

A Takumar zoom olcsó, megfelelő megoldás.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#335) attilav válasza Dtomi (#328) üzenetére


attilav
tag

40-50ezres 100in1 es szupermakró, ultranagylátó-szupertelével.
Ilyen nincs, nézegettem az obikat, de minden ami az alapobi látószögén(zoomtartományán) túllép az írtó drága. Mind az extra nagylátó mind az extra tele.
Szóval van értelme manuális obikkal szenvedni. R1: Egy evf nem hasonlítható egy slr keresőjéhez, hiszen evf-en ha megfeszülsz sem tudsz -vagy csak nagyon nehezen- élességet állítani, az af pedig van mikor sokszor mellélő.

(#336) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Én részemről baromira elégedett vagyok a fix 200-as Pentaconommal, bár ezt már írtam párszor de most nagyon idevág: szerintem úgy F5.6 környékétől már hozza egy 70-200 F4L minőségét, csak kb. 160000-rel olcsóbb volt :) (6900 Ft zsebpénz egy obiért, ennyiért még szart sem kapsz autófókuszosban nemhogy jót, egy szűrő kerül ennyibe). Nem mondom, kell vele vacakolni, hogy kihozd belőle a maximumot mert ami mozog arra erősen korlátozott a használhatósága, pláne a 400D ultrapici keresőjével. Blende F4-re, élességállítás, blende vissza oda ahol használni akarom aztán exponálás. És még így sem mindig sikerül jól belőni a fókuszt. De ha sikerül, akkor nagyon ott van. Amíg nem keresek vele (vagy mással) annyi pénzt, hogy valami L-es USM-re cseréljem, addig köszönöm jól megvagyok vele. Esetleg beruházok egy emulátoros M42 konverterre és akkor élességvisszajelzésem is lesz vele. Még úgy is messze vagyok az L-es AF obiktól pénzben, ráadásul csak egyszer kell megvenni.
Szintén erősen gondolkozom egy törőék csiszoltatáson a tükörbe. Csak még nagyon friss a gép, nem akarom 3 és fél hónaposan buherálni és bukni a garit, legalább közeledjünk a garanciaidő végéhez, hátha addig előjön valami rejtett hibája.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#337) csiga997 válasza Hydra SR (#336) üzenetére


csiga997
őstag

törőék? csiszoltatás? a tükörbe?? :Y

Szerintem inkább ez kell neked: [link]

(#338) csiga997 válasza Dtomi (#333) üzenetére


csiga997
őstag

Mi is reméljük, hogy egyszer felnősz. ;] :C :DD

(#339) lugosi válasza Dtomi (#333) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tomi! Kívánok sok szerencsét.

(#340) Hydra SR válasza csiga997 (#337) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hallottam, hogy csinálnak ilyet valahol. Nekem úgy mondták, hogy a tükörbe csiszolják, de lehet, hogy rosszul mondták és a kereső lencséjébe csiszolnak de a lényeg, hogy van ilyen és bármilyen gépre megcsinálják elvileg.
Amit linkeltél olyat láttam már de egyrészt marha drágának tűnik, másrészt szerintem Magyarországon nem lehet kapni. Legalábbis én nem láttam. De ha mégis tudsz valahol, azt szívesen megnézném :)
Még mindig nem szeretek rendelgetni, pláne külföldről, meg a fizetés is macerás, Visa Electronom van.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#341) as_Rock válasza Hydra SR (#340) üzenetére


as_Rock
őstag

index fotós adok-veszekben keresd garfieldkát, ő árul sok típushoz törőékes kész mattüveget, régi kivesz, új berak párperces munka, azt hiszem a cserét vállalja is, de erre azért kérdezz rá nála.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#342) ThufirHawat válasza Hydra SR (#340) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Vatera-n van ilyen cucc. Csak műanyagból. Meg ki tudja milyen pontos...

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#343) rauschie válasza Hydra SR (#340) üzenetére


rauschie
senior tag

Nikon fg keresőjében alapból van 1 ien cucc szval létezik, nem fontoskodni akarok v iesmi csak gondoltam jelzem h hatékony egy dolog.

(#344) Hydra SR válasza rauschie (#343) üzenetére


Hydra SR
addikt

A Nikon FG az filmes, ha jól emlékszem (?).
Igen, néztem én már törőékes keresőbe és tényleg marha jónak tűnt elsőre. Nem tudom, mennyire fog zavarni a komponálásban, ezt azért még át kell gondolnom.

as_Rock, Thufir: köszi, ezeknek is utánanézek :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#345) rauschie válasza Hydra SR (#344) üzenetére


rauschie
senior tag

igen, filmes, engem spec nem zavar de ezt valószinüleg embere válogatja, manuálfókuszhoz nagyon jól jön, AF gépem meg nincs szoval arról nyilatkozzon az aki ért hozzá...

(#346) Hydra SR válasza rauschie (#345) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ha nem bonyolult a szétszedés és visszacserélés a régire akkor mindenképp beruházok egyre. Persze csak ha emberi áron van. Aztán amikor épp zavarna mert mondjuk családot vagy koncertet fotóznék AF obival akkor visszateszem az eredetit.
Ahogy nézegetem a gépet, erősen tartok tőle, hogy szét kell kapni a fél vázat hozzá. Ez nem jó hír.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#347) rauschie válasza Hydra SR (#346) üzenetére


rauschie
senior tag

ja igen, még annyi h Fg-nél a tükörbe van csiszolva!

(#348) Hydra SR válasza rauschie (#347) üzenetére


Hydra SR
addikt

Akkor lehet, hogy mégsem mondtam hülyeséget, miszerint valaki tükörbe csiszolást vállal :) Kösz az infot

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#349) csiga997 válasza Hydra SR (#348) üzenetére


csiga997
őstag

De.
(Azért mert ketten mondjátok ugyanazt, attól még hülyeség marad.)

(#350) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Hanimex 400mm F6,3 -> ezt ismeri valaki? Legalább hallásból, hogy mondjuk híresen jó vagy híresen szar, vagy csak úgy átlagos.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.