Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) orko válasza MrChris (#7000) üzenetére


orko
tag

[link]
Erről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#7002) MrChris válasza orko (#7001) üzenetére


MrChris
nagyúr

huh, a lencse színe alapján, meg sn alapján ez elég single coated, egy rétegű bevonatosnak tűnik. A minta képet mobilról nem tudtam értékelhetően megsasolni. Én nem venném meg.

(#7003) orko válasza MrChris (#7002) üzenetére


orko
tag

Köszönöm a segítséged!

(#7004) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

adapter belsejét mivel gittelnétek ki, a fényszóródás elkerülése végett?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7005) Bici válasza Mr.Csizmás (#7004) üzenetére


Bici
félisten

Én a régi Olympus szett csillogós belselyű ebay-es m42 makrógyűrűket először lecsiszoltam 100-as papaírral, majd egy alkoholos tisztítás után a meneteket kimaszkolva legolcsóbb matt akril festékkel lefújtam. Jobb lett, mint a sokkal drágább (bár még mindig olcsónak számító ebay-es) makrógyűrű - persze tuti nem olyan jó így, mint egy jóféle drága bolti cucc. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7006) MrChris válasza Bici (#7005) üzenetére


MrChris
nagyúr

+1 :D még lementem volna 240-esig is.

(#7007) faki_ válasza RCH (#6998) üzenetére


faki_
senior tag

Igen, az elég jó és a sima viszonylag gyakori is, az MC-s ritkább és drágább.

(#7008) hemaka


hemaka
nagyúr

Megérkezett a Helios 77m-4, lőttem vele gyorsan pár képet. Ahogy lesz időm, kipróbálom majd kicsit jobban.
:)
Teljesen nyitva kb. használhatatlan, egyet vagy kettőt rekeszeltem rajta általában. Szerintem egy kis élesítéssel eléggé vállalható a dolog, na meg persze némi CA takarítás után. Csak átméretezve van, alap Oly Jpeg.

(#7009) jjeahh válasza hemaka (#7008) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem úgy tűnik ugyanazt nyújtja mint a 44-esek, csak más gyútávon, picivel jobb fényerővel

mondjuk nem tudom van-e lényeges különbség az m-es meg a sima verzió között

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7010) gonger válasza jjeahh (#7009) üzenetére


gonger
senior tag

Nekem ez 50-es gyújtótáv jobban tetszik. Nex-re vennék már napok óta egy Helios 44-et, a nekem megfelelő adapterrel árulják, de az eladó elérhetetlen egy ideje...
Tegnap este elkezdtem másik hirdetéseket keresni, szóba jött a Pentacon 50 mm-ese is, épp a fentiek miatt. Helios 77-est most nem találok az aprókban.

(#7011) hemaka válasza jjeahh (#7009) üzenetére


hemaka
nagyúr

Igen, hasonló a kettő. Ahogy nézem a dátumokat, talán ez váltotta a sima 44M-x sorozatot(?)

(#7012) jjeahh válasza gonger (#7010) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pentacon 50mm 1.8 mc-re gondolsz? Szerintem az annyira nem jó, sőt, nekem nem kéne :B A haveromnak van egy, próbáltam és nem vagyok oda érte... ha olcsó 50mm, akkor a minolta md 50/1.7-et meg a zuiko 50/1.8-at ajánlom inkább, elvileg az utóbbiból a késői példányok jobbak, én pont egy ilyent fogtam ki... igaz nyitva ezeket is csak szórt fényben használom (kevesebb CA, képi hiba), de egyet rekeszelve szuper kis üvegek, az ellenfényt is elég jól bírják. Helios-t szvsz akkor érdemes venni, ha tetszik a lágy, kopott képi világa, a flare amit produkál meg az örvénybokeh... én személy szerint imádom :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7013) konrad válasza MrChris (#6985) üzenetére


konrad
aktív tag

Kicsit túlhúztam a szaturációt LR-ban, és a Hue/Green csuszka lett elhúzva sárga felé.
:U
A felvétel túl lett exponálva asszem +0,7EV-vel.
Vele lőttem a képeket:
[link]

[ Szerkesztve ]

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#7014) MrChris válasza konrad (#7013) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor jól kitaláltam :D Gondolom túl döglött volt a zöld.

(#7015) RCH


RCH
tag

Vettem egy Vivitar 75-205 f/3.8-at Nikonra. Blendehibás (teljesen nyitva), de ez nem zavar, mert pont kis mélységélessûgû fotókhoz vettem. (Ma vittem javíttatni, hogy tökéletes legyen.) Szerintem jó ára volt, ráadásul 2 nyugdíjastól vettem, ezért nem is alkudoztam.

Az obi képe nagyon tetszik: kellôen kontrasztos, telített színekkel.
https://www.flickr.com/photos/rch_rch/16876026700/in/photostream/
https://www.flickr.com/photos/rch_rch/16437890593/in/photostream/
https://www.flickr.com/photos/rch_rch/17043579842/in/photostream/

Van még egy majdnem ugyanilyen eladó (70-210 f/3.5, szintén Nikon véggel), szalon állapotban, de az már jóval drágább, 38.000 Ft irányárban.

[ Szerkesztve ]

(#7016) MrChris válasza RCH (#7015) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahhoz képest hogy régi zoom csakugyan egész jó, persze nyitva ez is kicsit lágy.

(#7017) RCH válasza MrChris (#7016) üzenetére


RCH
tag

Ma kapom vissza javításból. Állítólag az olaj már mindehova szétpárolgott, és összekent mindent. A tisztítás után meglehet, hogy lesz némi javulás a képminôségben is. 22.000 lett a vége (vétel + szerviz), úgy érzem jó az ár/teljesítmény arány.

(#7018) MrChris válasza RCH (#7017) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha a lencséken is volt akkor csak jobb lesz.
Biztos megérte, már csak azért is mert Nikonra kevés a manuál obi. Gondolom emiatt is más az árazásuk a nikon végű régi obiknak.

(#7019) faki_ válasza RCH (#7017) üzenetére


faki_
senior tag

Ha van még kereted ilyesmire, akkor érdemes lehet kipróbálni:
Jupiter
Hanimar

(#7020) MrChris válasza faki_ (#7019) üzenetére


MrChris
nagyúr

Annál a jupiternél micsoda szöveg van! :D Szinte már olyan mintha a google fordító dolgozott volna rajta :D

(#7021) RCH válasza faki_ (#7019) üzenetére


RCH
tag

Jupiter tervben volt, de a 3.5-ös rekesz a mostani Vivitar 3.8 mellett már elvesztette a varázsát. 2.8-cal tetszene az ötlet ;)
A Hanimar-t meg én árulom. Kicsi a világ :D

[ Szerkesztve ]

(#7022) faki_ válasza RCH (#7021) üzenetére


faki_
senior tag

Nem csak a 3.5 a lényege, de az albumodat nézve, valószínűleg a Vivitarral is jobb képeket fogsz készíteni, mint sokan a Jupiterrel.

(#7023) RCH válasza faki_ (#7022) üzenetére


RCH
tag

Köszönöm!
11-12 éve fotózgatok, de azóta élvezem igazán, amióta DSLR-re váltottam. Már nem csak "dokumentálok", hanem "élményfotózok" :D
És sokat számít nekem minden pozitív visszajelzés, mint a tied is ;-)

(#7024) sideburns


sideburns
aktív tag

Sziasztok,
adott egy Samsung NX300, amin M42 adapterrel használtam egy Helios objektívet.
Hosszú idő után újra elővettem, de most már valamiért az adapter bajonett felőli pereme nem nyomja be a pöcköt, ami ahhoz kell, hogy a gép felismerje, hogy objektív van csatlakoztatva. Ilyenkor a No lens üzenet jelenik meg. Lehet, hogy kicsit kopott a perem.
Tehát megpróbálnám kicsit megvastagítani és meghosszabbítani a peremet.
A kérdés csak az, hogy hogyan. (Mindezt úgy, hogy lehetőleg ne okozzak nagy kárt.)

Két megoldáson gondolkozom:
- fekete szigetelőszalag
- epoxi ragasztó
Az elsődleges szempont az, hogy semmi ne jöjjön le róla, ami kárt tehetne a szenzorban.
(Volt olyan, aki egyszerűen beragasztotta a pöcköt, én ilyenre nem vetemednék.)

Van olyan, aki csinált már ilyet?
Új adaptert nem szeretnék venni, mert több helyen olvastam, hogy azok már eleve nem múködnek jól. (Valamiért az NX300 bajonettje kicsit más, mint a többi modell, ami működik máson, nem biztos hogy működik ezen is.)

A képeken bekarikáztam a pöcköt, illetve a perem azon részét, ami benyomja.
Minden tanácsot előre is köszönök.

(#7025) MrChris válasza sideburns (#7024) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mennyit kéne növelni a peremen? Én a lehető legkeményebb epoxyt választanám, abból alakítanék ki egy lankás felfutást, akár a belső felületre is feltámaszkodva. Gondolom az a tüske idővel legyűrné a szigszalagot.

(#7026) silmatauki válasza Mr.Csizmás (#4810) üzenetére


silmatauki
őstag

"újra tervezgetek, milyen fényerős obi van, 85 mm, és f2 vagy jobb? samyang 85/1,4-nek keresek alternatívát a leendő fuji xe-1-hez. bármi, nikon ai, fd, stb. foglalat jöhet."

Megkérdezhetem, hogy aztán milyen mounttal vetted? Ha nem natív Fujissal, akkor hogy szuperál?

Én is tervezek most egy Samyang 85/1,4-et, és azon filózom, hogy megveszem Nikon bajonettel, amit aztán mindenen tudnék adapterrel használni (Fujin, esetleg, ha beszállok abba a rendszerbe is, Samun, meg persze ha bárki havernak kell, akkor Canonon, Nikonon stb.), ráadásul most Mo-n a legolcsóbb (85k), bár a Canon csak 2k-val drágább, és valszeg úgyis az lenne a legnagyobb bázistávú rendszer, amire felraknám.

A Nikon AE chip nem kavar be ilyenkor, azaz ha adapteren használjuk teljesen "dumb" módon? Nikon G – FX-re van egy (apertúraállítós pöckös) Fotasy AFNG adapterem.

(#7027) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok. Sony nex 5-re vettem egy gyönyörű állapotú Helios 44M4-et. Vettem hozzá kéz alól egy Fotga M42-NEX adaptert,de feltéve a vázra az obi 180 fokkal el van fordulva.Rossz az adapter menete vagy én vagyok béna?

[ Szerkesztve ]

(#7028) MrChris válasza gonger (#7027) üzenetére


MrChris
nagyúr

van az adapter oldalán 3 pici lyuk, abba általában 1,5mm-es imbuszkulccsal lazítható meg az m42-es betét, kilazítod, beállítod pozícióba és meghúzod.

(#7029) gonger válasza MrChris (#7028) üzenetére


gonger
senior tag

És tényleg,köszi!1mm-es lesz,mert a legkisebb 1,5 mm-esem nagy bele,de majd megoldom.

(#7030) sideburns válasza MrChris (#7025) üzenetére


sideburns
aktív tag

Köszi a választ, próbálkozom.

(#7031) Mr.Csizmás válasza silmatauki (#7026) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:D

végül egy jupiter 85/2 lett belőle, f2-n nyitva lágyul mos mint egy mexikói könyvelő ( ;] ), f4-f5.6 körül már éles képe van. összeségében tetszetős obi, de nem az én műfajom. :N

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7032) MrChris válasza Mr.Csizmás (#7031) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azzal nem nagyon vagy előrébb a kit telezoomhoz képest.

(#7033) Mr.Csizmás válasza MrChris (#7032) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, el is adtam 2 hét után. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7034) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#7033) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a 85-ös F1.8 canon fd-ről jókat írnak néhány helyen és viszonylag jó áron mennek, az egyetlen hátránya valszeg a rekeszelve szögletes bokeh.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7035) daniduke


daniduke
tag

Én most egy Pentacon 80 2.8-cal szórakozok ezen a gyutávon. Az biztos hogy a szögletes blendétől nem kell félni mert semmilyen nincs benne :)) Úgy mint bajonettje és fókuszgyűrűje se, de legalább ingyé volt. (licitálós oldalon 2 rugóért láttam)

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#7036) RCH


RCH
tag

Ajánljatok jó ND filtert! Az sem baj, ha nem drága :D

(#7037) jjeahh válasza RCH (#7036) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kenko, hoya, b+w

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7038) RCH


RCH
tag

Szerintetek?
Vivitar-85MM-F-1-8-Aspherical-Portrait-Lens-for-Nikon
Cca 31.000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#7039) jjeahh válasza RCH (#7038) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lágynak tűnik, és a CA borzalmas.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7040) RCH válasza jjeahh (#7039) üzenetére


RCH
tag

Mágus lehetsz, én nem találtam normális mintafotókat.
Még...

(#7041) jjeahh válasza RCH (#7040) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én igen de nem tudom már hol, most lusta vagyok újrakeresgélni, még videós review-et is találtam... igaz teljes méretű képeket én sem kaptam, de már kisméretben is látszik a lényeg :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7042) RCH válasza jjeahh (#7041) üzenetére


RCH
tag

Videósat az 1.4-hez leltem. Asszem. :D

(#7043) jjeahh válasza RCH (#7042) üzenetére


jjeahh
nagyúr

oh tényleg, bele sem néztem, alatta viszont van egy ilyen komment:

"The new Vivitar 85mm f 1.8 has horrible chromatic aberration compared to Samyang. Cleans up at around f5.6. Also the focusing ring gets tighter as you turn it, NOT VERY SMOOTH! I had a lot of play in the copy I tested, so I removed the rubber grip on the ring and tightened the little screws which helped a lot and made it more snug, less rickety feeling with less play. I would say spend the extra and get the Samyang, if you absolutely can not, and are on a tight budget then get it and shoot stopped down to rid the horrid purple fringing known as chromatic aberration"

Fórumokon is ezt írják, meg az a pár kép amit találtam sem bíztató, szal sok jóra sztem ne számíts. Az Opteka 85mm f/1.8 amúgy nem ugyanez az obi csak átcímkézve, canon bajonettel? mert arról több az infó

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7044) RCH válasza jjeahh (#7043) üzenetére


RCH
tag

Köszi. Azt hiszem lesz jobb helye a pénzemnek.
Ha lesz pénzem :D

(#7045) MrChris válasza MrChris (#6837) üzenetére


MrChris
nagyúr

No hát ez a teszt csak nem akar úgy összejönni. Végül ezt sikerült összehoznom.
Állandóan változik a nap fénye, hol alexpós lett hol kiégős, nem pöcsöltem tovább, ezért kicsit utána igazítottam külön külön az exposurt meg wb-t. Sharpot 40-re növeltem meg 20-ra a szaturációt. Aztán csak alexpós lett az összes :W , na mindegy, úgy is a CA, blur és felbontás a lényeg. Az OM180/2,8-t annyira CA-snak láttam, hogy abból inkább az f4-t tettem be, így is khm... a többi mind nyitva.

(#7046) jjeahh válasza MrChris (#7045) üzenetére


jjeahh
nagyúr

CZ-t elfogadnám, de megfogadtam, hogy a közeljövőben nem veszek semmilyen manuált, max majd egy F1.2-est bokehbuzulni, mert nocticronra nem futja :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7047) MrChris válasza jjeahh (#7046) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen az nagyon jó. Csak az a 100/2,8 fele akkora, néha összekeverem az 50-essel és rekeszelve a CZ fényerejére akkor már jobb, kisebb a blúr, kontrasztosabb. Amúgy meg FHDban(1080sor), UHD-ban (2160sor) mindegyik tök jó nyitva is, m4/3 rendszerben szívesen elfogadnám 100e alatt :D
De most hogy van a 3 fix natív bizony ellustultam az AF-el. Nincs sok kedvem tekergetni, pláne hogy nem tok elmenni fotózni sem, ha meg igen az család, ott meg jól jön a kis villanymotor. :D

(#7048) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Vettem egy Oly 50mm 1.8-at, és kaptam hozzá egy foto care auto 2x teleconvertert. A converter tiszta dzsuva. 3-3 kis csavart látok a két végén. Ha ezeket kicsavarom, nem fog darabokra hullani az egész? Gondoltam kitisztítom, ha már van egy ilyenem is.

(#7049) MrChris válasza szuszinho (#7048) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az ilyen olcsó telekonverterektől ne várj sokat. Amik nálam megfordultak annyit rontottak lágyítottak a képen, hogy jobb eredményt adott ha nélküle készült képből lekroppoltam a felét. Az eredeti Olympus 2x-ező hozott valódi pluszt, csak az elég drága.
Meg ugye azt az 1.8-as obit 2.8-ra kell legalább rekeszelni, hogy elfogadhatóvá mérséklődjön a lágyulás, ami még a telekonverter miatt további fényt veszít. Összesen 2 fényértéknyit azaz mintha 5.6-os lenne.

(#7050) szuszinho válasza MrChris (#7049) üzenetére


szuszinho
őstag

Közben már szét is szedtem, amennyire tudtam megtisztítottam. Az egyik lencsén érdekes dolgok vannak :) Majd kipróbálom, de nem valószínű, hogy használva lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.