Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Clemi válasza Mr.Csizmás (#1900) üzenetére


Clemi
veterán

Csinálok hamarosan néhány képet a szabadban is. Egyébként mindegyik kép egy régi Praktika M42-es objektívjei voltak Egy Pentacon Multi Coating 1.8/50, és egy Carl Zeis Jena MC Flektogon 2.4/35 obival.
Van még egy Pentacon auto 2.8/135-ös telém is, de annál a gép autó fókusza teljesen mellé mér.

(#1902) Mr.Csizmás válasza Clemi (#1901) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a villamos asszem egy Mir-1V 37mm-el készült, f2.8

viszont a Mamiya-Sekor kivételével mindegyik kilágyul így :F

btw. chipest pont ezért nem használok, mert sokszor téved

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1903) Clemi


Clemi
veterán

Megcsináltam a fotó sorozatot a régi praktika objektívekkel. Jellemzően a 35-ös, és az 50-es objektívnál jelentkezik az élesség hiánya, és az a bizonyos fényudvar teljes nyitott rekesznél. A 135-ös objektívnél valamiért nem ott van a fókusz, ahol én látom a keresőben, és a gép is rosszul érzékeli a fókuszpontot, mert teljesen máskor adja a hangot, mint amikor megtaláltam a legélesebb pontot.
Nem tudom hogyan lehetne orvosolni ezt a gondot, de jó lenne, ha tudnám az obikat használni teljes nyitott blendével is.

Megjegyzés: Minden képet úgy készítettem, hogy a keresőben a legélesebb képet lássam, és nem hagyatkoztam a gép visszajelzéseire:

Képsorozat a Flickr.com-on

[ Szerkesztve ]

(#1904) Mr.Csizmás válasza Clemi (#1903) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a fényudvar ("halo") számomra elfogadott :B ad a képnek egy feelinget.

a 135-ös problémára meg a chipmentesség a megoldás (szerintem, nekem csak esztergált sima gyűrűim vannak, és schluss)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1905) Clemi válasza Mr.Csizmás (#1904) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem ilyen a közgyűrűm ( 2db van)

Nem tudom a hátulján kell-e az a két pici váll a peremen, és a tövénél, és nem az okozza-e véletlenül, hogy nyitott blendénél képtelenség éles képet csinálni az obikkal

(#1906) Mr.Csizmás válasza Clemi (#1905) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na ez az, hogy chipes :D mert én csak a full manual módszert használom. :B mindkét linkelt példaképem úgy készült.

szóval a chipesben nem tudok segíteni :/

chip nélkül kellene próbálkoznod, vagy AF-et kikapcsolni (a fényudvar marad úgyis szerintem)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1907) nilsmasters


nilsmasters
csendes tag

Sziasztok!

Canon 450D + chipes M42 adapter + Jupiter 135/3.5 MC.
Az adapter fix 50mm-t és f2.0 rekeszértéket küld a váznak. Nyitott rekesznél jól működik az AF visszajelzés és a fénymérés is viszonylag pontos. De amint elkezdek lerekeszelni, a fénymérés egyre bizonytalanabb, túlexpos lesz a kép. Minél jobban rekeszelek, annál nagyobb korrekciót kell beállítani. Ennek mi lehet az oka?
Kipróbáltam egy Helios 2/58-al is, ott is ugyanez a jelenség.

Létezik olyan chipes adapter aminél tudom a vázon állítani a rekeszértéket? Tehát ha az obin beállítok 5.6-ot, akkor a vázon is be tudjam állítani ezt az értéket.

nilsmaster

(#1908) Mr.Csizmás válasza Clemi (#1905) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

közben megtaláltam a varázsgömbben, hogy 1,46 mm vastagnak kellene lennie az adapter peremének, hogy legyen rendes végtelened.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1909) Balageaxe


Balageaxe
csendes tag

Sziasztok!

Most bukkantam erre a témára, hátha Ti tudtok válaszolni nekem. Van egy Nikon D5000-m, amire tennék régi m42-es obikat. Rendeltem próbára egy lencsés (hogy legyen végtelen) adaptert, de még nem jött meg. A kérdés, hogy fog működik a fénymérés illetve a fókuszálás vele? (Természetesen M v A módban)

köszi!
Balageaxe

(#1910) Mr.Csizmás válasza Balageaxe (#1909) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Nikon/Fujifilm (F-bajonett): sajnos az objektív-érzékelő távolság szempontjából problémás rendszer, mivel ez meghaladja az M42 rendszerét. Így normál adaptert használva nem lesz végtelenre állítható az élesség. Elfelejthetjük a fénymérést is, élesség visszajelzésünk viszont alapból lesz.

Előfordulhatnak az adott objektívre jellemző kompatibilitási problémák is. Például némely modell túl mélyre nyúló lencsetagja, vagy hátsó szűrője, egyes fullframe érzékelős Canon vázakon túlságosan belóghat a tüköraknába és gátolhatja a tükör mozgását. Vásárlás előtt mindig célszerű körbenézni a weben, hogy a kiszemelt objektív mennyire problémamentes a használt gépvázon.

kopizni egyszerűbb volt most, mint összeszedni a gondolataimat :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1911) Balageaxe válasza Mr.Csizmás (#1910) üzenetére


Balageaxe
csendes tag

Köszi! Fókuszt akkor tudja majd, de fénymérés vajon miért nem lesz? Ez a rész még nem tiszta...

(#1912) Mr.Csizmás válasza Balageaxe (#1911) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

passz, én 4/3 rendszeren használtam M42-t, a fénymérés az kb. szemre volt (amúgy van a 4/3-on, és stabi is), szal M mód, záridő saccolás, meg rekesz, aztán hoci neki egy tesztkép, és az alapján állítottam, vagy kezdtem a fotózást. fentebb pár képet belinkeltem, mind M42, ja és fontos hogy raw-ba fotóztam, így könnyebb korrigálni az esetleg sötét-világos elhúzást (ami a pontatlan fénymérésből adódik)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1913) BEE válasza Balageaxe (#1911) üzenetére


BEE
addikt

Mert a Nikon nem engedi !
Náluk csak a középkategóriás vázaktól kapod meg egyszerre a fénymérést
és az élesség visszajelzést.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1914) Clemi válasza Mr.Csizmás (#1908) üzenetére


Clemi
veterán

Nos megmértem mindenféle módon ahogy csak hozzáfértem a felülethez, de nekem az a 0,6 mm hiányzik, vagyis csak 1,4 mm a vastagsága.

(#1915) Mr.Csizmás válasza nilsmasters (#1907) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link]

eszerint fix 50/2 a chip programozása.

megoldás: chip felejtős, full manual módban tekergetni.

(#1914) Clemi részemről :F arc...

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1916) Zinho


Zinho
aktív tag

Sziasztok!
Jupiter 11a 135/f4-ről ki mit tud nyilatkozni? :) Öt és fél ezer ft lenne.
Olympus gépre menne, +közgyűrűsorral; gondoltam belekóstolok a makrózásba, nem túl nagy anyagi ráfordítással...

(#1917) Mr.Csizmás válasza Zinho (#1916) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:K nekem 135/3,5 van

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1918) Zinho válasza Mr.Csizmás (#1917) üzenetére


Zinho
aktív tag

És vajh érdemes lenne várnom egy 37a-ra ami ugye picit fényerősebb, vagy ennyi pénzért teljesen jó ez is? Azok mintha egy picit azért drágábban kelnének el.

(#1919) Mr.Csizmás válasza Zinho (#1918) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mármint az én típusomra gondolsz?

sztem jóféle.....kicsi, de van gyt., f3,5

igaz én pakkban (más obi, állvány, stb.) vettem, de úgy az egésszel jól jártam :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1920) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok! Első körben az lenne a kérdésem, hogy ajánljátok-e egy d300ashoz egy helios 2/58 obi miatt az adaptervételt (persze később még jönne hozzá 1-2 manuál obi)?
A másik, hogy az én vázammal lehetne-e már végtelenre állítani a fókuszt vagy sem?
Ja és ha szerintetek megéri meg minden akkor milyen adaptert ajánlotok?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1921) #31757056 válasza spanyoll (#1920) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szia. Nikon vazakkal csak akkor kapsz vegtelen fokuszt ha lencses adaptert veszel, de a hatranya sajnos az, hogy a plusz lencse nagyon lerontja a kepminoseget. Canon vazakkal nincs ilyen gond, mert a Canon tukorakna nem olyan mely mint a Nikon gepek tukoraknaja. Nekem is van otthon Helios 58/2 obim es vettem is adaptert lencsest es lencse nelkulit is. Ugy gondolom, hogy a Helios nem lesz igazan hasznalhato egy lencses adapterrel, tobbet elersz ha inkabb veszel egy 50mm 1.8-at helyette. Persze probalkozni lehet vele, de nagyon zavaro, hogy a plusz lencse drasztikusat ront a kepminosegen.

(#1922) spanyoll válasza #31757056 (#1921) üzenetére


spanyoll
addikt

Szia! Köszi, kb ezt a választ sejtettem, nem is annyira égetően fontos a helios használata, sőt, csak gondoltam megnézem mit tud a gépen, de akkor annyira nem erőltetem, azt a pénzt inkább másra költöm akkor majd ... Köszi! :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1923) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Szerintetek melyik a jobb lencse: Carl Zeiss biotar 58/2 vagy Revuenon 55/1.4? Portré és természet képek lenne a fő feladatköre.

(#1924) BEE válasza Dr V (#1923) üzenetére


BEE
addikt

A Biotarról itt találsz véleményezhető írást: [link]
Ugyanott lent Helios 44, ami a Biotar ruszki koppintása, de igen jól sikerült,
és olcsón beszerezhető.
Heliosról találsz infót ha ebben a topikban visszakeresel.

Revue cuccok mind más gyártók átcimkézett darabjai,
ki kellene deríteni hogy az említett obinak ki az eredeti gyártója.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1925) Az-X válasza Dr V (#1923) üzenetére


Az-X
őstag

Nekem volt CZ 58/2-m nagyon szerettem. Kölcsönben volt Minolta 55/1,4 is, de 1,4-en már nem tudtam eltalálni az élességet, és alapvetően jobban tetszett az 58/2 képe.

:)

(#1926) Chance


Chance
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Egy Nikon D3100-as gépem van, és ehhez szeretném használni a családban található Yashica/Kyocera objektíveket (fix 50 1.8, 35-70 macro 3.3-4.5, és 70-210 4.5). Nem használtam még manuális objektívet eddig. Milyen adapter kellene a géphez, hogy menjen, illetve mi nem működhet/ működhet megfelelően velük?

Köszi a választ!

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#1927) Dr V válasza Chance (#1926) üzenetére


Dr V
őstag

Milyen a manuális obik bajonettje? Ha menetes az valszeg m42es lehet, ha bajonettes nagy valószínüséggel pentax.
Tudtommal a nikonra ezeket csak lencsés adapterrel lehet feltenni. különben nem lesz végtelened. Ha jól emlékszem olyan 10m ig tudsz fókuszálni velük.

(#1928) adamka16 válasza Chance (#1926) üzenetére


adamka16
őstag

Működni működne m42-nél lencsés átalakítóval, viszont a képminőségnek is búcsútinthetsz mivel ezek az átalakítók elég gagyik.

(#1929) BEE válasza Dr V (#1927) üzenetére


BEE
addikt

A Yashica nem Pentax bajonettes, de hasonló.
Valahol a neten van egy cikk, hogy hogyan kell átreszelni
a Pentax vázbajonettet ahhoz, hogy rátehesd a Yashica obikat.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1930) Chance


Chance
tag

Köszi a válaszokat!

Egyébként Yashica analóg gépen volt használva eddig.

És mi a véleményetek erről?
[link]

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#1931) Mr.Csizmás válasza Chance (#1930) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ugyanaz a lencsés vacak, mint amit ebayról kapsz ~ 3-4 ezresért, csak itt a jó magyar "minimális" forintos hasznot is ráteszik :((

A termék rendelésre érkezik az Ön által megadott címére Kinából, és ezt 9k forintért?! van pár jó szavam a ******* (pénzéhes) mivoltukról....

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1932) zolka78


zolka78
senior tag

Sziasztok, ajánlottak egy Carl Zeiss Jena Pancolar 50/1,8 manual obit 7e forintért, ha jól megy 5e-ig le tudom alkudni az árát. Na most az a helyzet, hogy még nem használtam manual obit, nem is gondoltam még rá, hogy kéne egy manual prime, de ez még nem egy nélkülözhetetlen összeg, gondolom ennyiért meg is lehet szabadulni tőle. Érdemes ilyen lencsével foglalkozni, használható a képminősége? Egy Canon 500D vázam van, gondolom érdemes chippes adaptert beszerezni hozzá. Kéne egy kis infó ha valaki ismeri.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#1933) Zozzant válasza zolka78 (#1932) üzenetére


Zozzant
addikt

Hogyne... az egyik legjobb obi, 15-ért szokott menni, te meg még lealkudod:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1934) BEE válasza zolka78 (#1932) üzenetére


BEE
addikt

Ha az a Pancolar hibátlan, akkor megtudod hogy mit hívnak éles képnek ! :K
De mint a régi obik többsége, állítólag ez sem szereti a szembefényt.
Közgyűrűvel nagyon jól használható makróra is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1935) zolka78


zolka78
senior tag

BEE, Zozzant, köszönöm a válaszokat. Azt hiszem akkor benevezek rá, ha nem jön be, hogy manuálissal kell baszkodni akkor még mindig eltudom adni, nem bukok rajta. Kíváncsiságból, meg tapasztalat bővítésnek jó lesz. Persze ha leesik tőle az állam az még jobb.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#1936) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

valami 135/1.8-as van elérhető áron jelenleg? (nem most akarok venni, csak tervezek...fényerős tele kellene)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1937) zolka78


zolka78
senior tag

Na megvettem a Carl Zeiss Jena Pancolart. Szerintem a korának megfelelő állapotban van. Van 2 kisebb hibája, ha ez egyáltalán hiba. Az egyik, hogy a fókusz gyűrűt 0,45 méteres jelig sokkal nehezebben lehet tekerni mint a fölött a végtelenig. Egy picit szorosabb addig és utána lazábban lehet tekerni. De mindenképp simán és egyenletesen mozog a fókusz gyűrű, nem akad. Gondolom efölött a távolság fölött használta a tulajdonosa a legtöbbet és sokkal jobban bejáratódott. A másik amit csak itthon vettem észre az az, hogy ha folyamatosan be van nyomva a blende beugrasztó pöcök, akkor f11 fölött már nem szűkíti a blendét, ha tekerem a blende gyűrűt. Viszont ha beállítom a blendét és csak utána ugrasztom be a pöcökkel akkor minden úgy működik ahogy az kell. Minden egyes rekesznél rendesen a helyére ugrik a blende úgy ahogy az kell, akárhányszor ugrasztom a helyére a pöcökkel. Simán és akadás mentesen járnak a lamellák. Ez akkor lesz gondolom probléma ha az átalakító folyamatosan benyomva tartja a pöcköt és csak akkor kerülnek a helyére a lamellák ha rekeszt állítok. Erre esetleg valaki tud megoldást? Amúgy meg a rendeltetésének megfelelően működik. A lencsék sérülés mentesek, nem karcosak, nincsenek elmozdulva. Bent sem láttam semmilyen sérülést, vagy piszkot. Összességében tetszik, főleg, hogy kicsi. Egy bajom van most már, várni kell míg megjön az átalakító, de qv@ messze van Kína.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#1938) Mr.Csizmás válasza zolka78 (#1937) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem ma jött meg az m4/3-M42 átalakító....csak asszonyt várom, hogy hozza a pen minit :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1939) zolka78 válasza Mr.Csizmás (#1938) üzenetére


zolka78
senior tag

Jó neked, én meg most bosszankodom meg türelmetlenkedem mert már használhatnám, de csak barkácskészlettel tudnám jelenleg rá rakni a gépemre. Pedig nem érdekeltek a manuál obik, de ez potom pénz volt.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#1940) Dr V válasza zolka78 (#1939) üzenetére


Dr V
őstag

Jól jártál nagyon. Én egy pentacon 1.8/50est vettem 4000ért+posta. Holnap jön meg, az adaptert pénteket veszem át... már alig várom. A 40d-m örülni fog, kicsit többet fogom most használni :) Viszont azon gondolkozom, h kéne valami tényleg nagylátószögű (ekv.28 alatti), szép rajzolattal, de azok drágábbak. Mind1, ez még a jövő zenéje.

(#1941) zolka78 válasza Dr V (#1940) üzenetére


zolka78
senior tag

Remélem is, hogy jól jártam. Bár az anyagiakat tekintve eddig minden jó. Nem ismerem ezt a M42 manuális obi vonalat. Annyit látok, hogy vannak akik nagyon szeretik és baromi jó minőségű képeket tudnak összehozni velük filléres befektetéssel. Majd meglátjuk nekem mennyire jön be. Nem hiszem, hogy állandóra rá gyógyul a gépemre, de azért használni fogom ha jó lesz a képminősége. Nálam azért negatívum a kis kereső kép, ezzel azért nem lesz olyan leány álom az MF.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#1942) Zozzant válasza zolka78 (#1937) üzenetére


Zozzant
addikt

Mivel a vázad úgysem fogja a blendét ugrasztani kénytelen leszel benyomott pöcökkel fotózni, ami megfelel az M42 obikon az M kapcsoló állásnak. Nem mész f11 fölé, minek is.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1943) Mr.Csizmás válasza zolka78 (#1941) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én kitobi helyett is azt használtam/használom.

csak ha olyan van, hogy AF kell, akkor rakom vissza a digi üveget.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1944) Dr V válasza zolka78 (#1941) üzenetére


Dr V
őstag

Vannak olyan adapterek, amiken van chip, azzal lesz fókuszvisszajelzés a vázon. Az oit csak AV v manuális módban tudod használni.
A rajzolata sztem kiváló, ennyi pénzért nem létezik jobb. A kitobit, belépő kategóriát röhögve lehagyja (igaz "csak" 2.8as rekesztől). googleba keress rá, vannak összehasonlító, tesztelő fórumok.

(#1945) zolka78 válasza Zozzant (#1942) üzenetére


zolka78
senior tag

Ja ja. Én is ezen agyalok egy ideje, hogy fog-e nekem kelleni az f11 feletti rekesz, de nem valószínű, eddig se nagyon mentem e fölé, makrózni meg még nem akarok. Viszont leszedtem az obi seggét és egy rugó az ami már öreg benne, picit lazábbnak tűnik mint a többi és amikor a beugrasztó pöcök feszít, akkor ebbe már nincs meg az erő, hogy behúzza még jobban a lamellákat, nyugalmi állapotból viszont gond nélkül behúzza f22-nél is. Viszont meglepett, hogy kellemes műszerolaj szaga volt az obi belsejének.

(#1944) Dr V: Én is chipes adaptert rendeltem, csak olvasgattam egy kicsit és sokan panaszkodnak, hogy néha téveszt. Akkor már csak a szememben bízhatok.

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#1946) Zozzant válasza zolka78 (#1945) üzenetére


Zozzant
addikt

Igen többek közt a rugó el szokott gyengülni + a blendére jut az olaj és tapad.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1947) zolka78 válasza Zozzant (#1946) üzenetére


zolka78
senior tag

Valami ilyesmi lehet a dolog mögött. Ha jól gondolom akkor ezeknél az obiknál szintén csak az expozíciókor ugrik be a blende a helyére, feltételezve azt, hogy olyan gépen használjuk amire tervezve volt. Ha így van akkor a rendeltetésének megfelelően működik. Az más kérdés, hogy átalakítóval mindig be van nyomva a pöcök.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#1948) Zozzant válasza zolka78 (#1947) üzenetére


Zozzant
addikt

Ha nincs rajta A-M kapcsoló akkor digi vázon benyomva kell tartani a pöcköt mert egyébként csak nyitva használható. Ha olyan az adapter hogy benyomja akkor megoldva, ha nem olyan (mint pl. pentax-m42 adapternél) akkor csak szétszedve oldható meg, egy fülpiszkáló műanyag darabot ráhúzva a pöcökre belül, ami kvázi behúzva tartja, szimulálja a nem létező A-M kapcsoló M állását:) Ezért jó az A-M kapcsolós ott nem kell pöcsölni, Pancolar MC 50/1.8 ilyen obi, ezek szerint nem ilyened van.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1949) zolka78 válasza Zozzant (#1948) üzenetére


zolka78
senior tag

Nem, nem az MC. Ahogy utána néztem egy kicsit jobban az MC az a komolyabbik változat, az már azért túl szép lett volna ilyen áron. Még nem jött meg az átalakítóm de nem bírtam magammal. Állvány elő, és kézzel befogtam az obit a bajonettbe, hogy tudjak 1-2 képet lőni. Mivel a bajonettbe nem tudom benyomni a blende beugrasztót, így értelemszerűen mind f/1,8. Ennél azért már pöcsöltem, hogy eltaláljam az élleség síkját. Főleg, hogy egyik kezemmel fogom a géphez, a másikkal meg élességet állítok. Ráadásul így fénymérés sincs, tehát nekem kellett a hasamra ütnöm. De azt kell mondjam sokkal jobban meg vagyok elégedve mint gondoltam.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#1950) Mr.Csizmás válasza zolka78 (#1949) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a díjnyertes cicáról is kérhetünk m42-es képet? :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.