Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) zgospel válasza Zinho (#2000) üzenetére


zgospel
őstag

Igen nézegettem, de főleg 1 ember ír csak oda néhány hónapja. :) Az adaptert csak azért kérdeztem, mert olvastam korábban, hogy létezik olyan, ami fókuszvisszajelzéses. Ez nyílván videózáshoz lényegtelen, de fotózásnál hasznos.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2002) fattyu válasza zgospel (#2001) üzenetére


fattyu
veterán

m42ről átalakítót vaterán találsz többnyire olyat ami készleten is van. Amugy a többit rendelik kínából amire még hama sincs írva. Fókuszvisszajelzés van akinek működik de messze nem lesz annyira pontos a visszajelzés mint ahogy az AF beáll.

attól függően mennyit akarsz költeni helios 44 yashica 50 f2 vagy gyorsabbak, pentax smc 50 zeiss planar 50 megami. igazából 50esből nagyon rosszat elég nehéz venni.
rövidebb üvegből meg nem igen fogsz 2.8 alattot találni még manuálban sem megfizethető kategóriában. Talán pentax m 35 f2. de olcsónak az sem olcsó.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2003) zgospel válasza fattyu (#2002) üzenetére


zgospel
őstag

Értem, köszi. Hát úgy istenigazából kb 30 ezer lenne a teteje amit rászánnék adapterestül mindenestül. Az 50es smc pentax mondjuk valóban nem olcsó, annyival jobb is a képe vagy csak annyival ritkább/márkásabb?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2004) fattyu válasza zgospel (#2003) üzenetére


fattyu
veterán

Ha én ennyit költenék akkor költenék még egy icipicit. planar 1.7 vaterán van most egy 29ért. plusz az adapter amit kicsit zihás beszerezni de az az üveg büntet. Nem reklámozom semmi közöm hozzá csak én egy 1.4es olyat is használok és imádom.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2005) zgospel válasza fattyu (#2004) üzenetére


zgospel
őstag

Köszi a tippet. Meghiszem azt, hogy jó. :) Ránéztem vaterán, adaptert tud biztosítani a próbáig, az mondjuk korrekt.

Mit értesz "zihás" beszerzés alatt amúgy? Ritka vagy drága (mindkettő)? :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2006) fattyu válasza zgospel (#2005) üzenetére


fattyu
veterán

Nem nagyon találtam az országban készleten. Ebay... de írtad fázol attól. Akkor ajánlasz eleget az eladónak és adja vele. Vagy nem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2007) zgospel válasza fattyu (#2006) üzenetére


zgospel
őstag

Nem lenne bajom az ebay-jel ha dombornyomott bankkártyám lenne és meg tudnám erősíteni a paypal accountom, és akkor tudnék rendelni, de nem tudok, és olyan ismerős sincs akivel meg tudnám oldani.
Mind1, köszi a tippeket, nézelődök.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2008) nilsmasters válasza zgospel (#2007) üzenetére


nilsmasters
csendes tag

Hova valósi vagy? Ha gondolod tudok segíteni ebay-ben, adapter beszerzésben.
Objektívben meg először ne vegyél drágát. Próbálj ki egy Helios 44-et:
http://www.fototipp.hu/review/showproduct.php/product/291

Olcsón be lehet szerezni és egy nagyon szuper objektív. Objektív itthonról + adapter ebayről kijönne 6000 Ft-ból, nem kell mindjárt 30e-t rááldoznod. Utána ha fejlődni akarsz, akkor vegyél:
EBC Fujinon 55/1.8
Mamiya Sekor 55/1.4
SMC Takumar 50/1.4

Vagy ha nagyobb látószög kell, akkor:
MIR-1B 37/2.8 ( 10e Ft alatt beszerezhető) nagyon jó kis objektív.

nils

(#2009) zgospel válasza nilsmasters (#2008) üzenetére


zgospel
őstag

Budapest. Köszi a tippet, 50-es mindenképpen érdekel, meg alatta is még egy. Mindenképpen utánanézek ezeknek amiket írtál illetve vaterán is böngészek, ott nagyobb a kínálat mint hardveraprón.

Az adapterrel kapcsolatban pedig írok egy privit :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2010) nilsmasters válasza zgospel (#2009) üzenetére


nilsmasters
csendes tag

A Helios jóféle, de vigyázni kell mert sok a péntek délutáni és a hétfő reggeli darab. Mindenképp érdemes kipróbálni vételkor, ne lötyögjön, egyenletesen járjon a fókuszgyűrű.
Nézegesd még az index M42 adok-veszek és a Pentax adok-veszek fórumát is.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9195686
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9191850

Valamint most vasárnap, azaz dec. 4-én lesz a Haller utcai Ferencvárosi Művelődési Házban fotóbörze, nézz ki oda mert biztos fogsz találni jó áron jó objektívet.
http://www.fmkportal.hu/

nils

(#2011) zgospel válasza nilsmasters (#2010) üzenetére


zgospel
őstag

Értem. Mindenképpen Heliosra pályázzak, vagy ahogy fattyu mondta, 50-esből elég nehéz szart kifogni?
Pl Pentacon auto 1,8 / 50

Árban igazából szinte ugyanabban a kategóriában vannak.

Valamint 28-as Yashica még amit "kinéztem", igaz ahhoz megint másfajta adapter kell.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2012) nilsmasters válasza zgospel (#2011) üzenetére


nilsmasters
csendes tag

Pentaconom még nem volt. Heliosom van kettő is és agyon elégedett vagyok velük.
28-as nagylátóm még nem volt semmilyen, 35-ös van SMC Takumar.
Olvasgasd ezt a fórumot:
http://www.flickr.com/groups/m42/discuss/72157623041357931/

(#2013) Dr V válasza zgospel (#2011) üzenetére


Dr V
őstag

Nekem pentaconom van. Nagyon szeretem, a közelpontja kategóriájában nagyon jó (33cm) Rajzolatára nincs egy rossz szavam se (igaz, 1.8nál nem tűéles, az a kategória 25e ft fölött van).
Helios közelpontját nem ismerem, de több változat van belőle!! Pl egyik színházi vagyis lágyítja a képet direktbe. Valamelyik fórumon volt erről leírás, de most nem találom. A vételle kicsit siess sztem, mert elkeztdek a lencsék árai felfelé kúszni. Heliosból 4e körül válogatni lehetett 1 hónapja, de most 7e is van... pancolar meg 10 alatt nincs, eddig 8 körül indultak az olcsóbbak.
Az alábbi képeket Budapesten lőttem, szmogriadó idején, de legalább a nap szépen sütött. https://picasaweb.google.com/bucsin/PentcaonAuto5018# Az első f8, a második 1.8 körüli és a harmadik is f1.8 Az első a képkivágás miatt torzult (95%keresővel nem könnyű néha a komponálás) a másik kettőnél a tárgytávolság 10 méter körüli lehetett, ennek ellenére sztem jól mossa a hátteret. És igen, tud szépen elmosott hátteret is, mint ahogy a 4. képen látható. Mindegyik kép eredeti méretben van feltöltve, nincs semmi utólagos módosítás (fotós vagy, nem photoshop festő) egyedül a Kodak chrome 2 picture stylet használtam (régebbi hozzászólásomban feltettem ezt a picture stylet is és más sok másikat a canonos fórumban).

(#2014) zgospel válasza Dr V (#2013) üzenetére


zgospel
őstag

Engem meggyőztél. Pláne a jelenleg használt 18-55 kitobim után, kanyarba' sincs a linkelt képekhez képest még utómunkával se.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2015) zgospel


zgospel
őstag

Köszi mindenkinek a segítséget, végülis egy Helios-44 újdonsült tulajdonosa vagyok. Egyelőre számomra ez a "hihetetlen hogy ilyen is létezik" kategória a kitobi után. Videónál meg pláne. Életemben nem csináltam még ilyen szép follow-focust :DDD
[link]
Ez csak egy tesztkép amit kipróbáláskor csináltam. Aztán persze itthon is szórakoztam vele, beltérben kicsit szűknek érzem. Egyelőre gyakorlok mert a focust nyitott blendén egyelőre nehezmre esik eltalálni, aztán majd meglátom hogy tetszik és rákacsintgatok a nagyobb látószögűekre is.

:))

szerk: ja és anyagilag abszolút baráti alternatíva.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2016) Mr.Csizmás válasza zgospel (#2015) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

f4-f5.6 körül éli ki szerintem a jó képminőséget, lapra nyitva (f1.8) nagyon lágyul, pudingos a kép.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2017) nilsmasters válasza zgospel (#2015) üzenetére


nilsmasters
csendes tag

Valóban, nyitottan elég lágy a Helios, de van amikor pont erre van szükség. Én szeretem ezt az obit.
Érdemes gyakran felnézni a vaterára, néha felraknak szuper jó obikat igen alacsony áron. Én épp most mérgelődök, hogy nem én vettem észre ezt:
http://www.vatera.hu/item/view/?cod=1516465499

Igaz még egy órát sem volt fent. Kinek van arra ideje, hogy egész nap a gép előtt üljön??

nils

(#2018) zgospel válasza nilsmasters (#2017) üzenetére


zgospel
őstag

Jézus, ez az ingyen volt kategória. :Y

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2019) Mr.Csizmás válasza nilsmasters (#2017) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:Y EZER forint....hát le......magam. :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2020) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

csámcsognivaló

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2021) nilsmasters válasza Mr.Csizmás (#2019) üzenetére


nilsmasters
csendes tag

Ez is jó vétel volt:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1477813554

Csak sajnos nem nekem :-)

(#2022) fattyu válasza nilsmasters (#2021) üzenetére


fattyu
veterán

A 35ös fleko vérlázítóbb. Az a sonnar nem elég jó...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2023) adamka16


adamka16
őstag

Egy kis kedvcsináló a Helios 58/2 -höz, hogy még mire képes... :D

[link]
[link]

(#2024) fattyu válasza adamka16 (#2023) üzenetére


fattyu
veterán

Ez meg egy 50es 1.4en :P Hadd ne mondjam mennyire ócska és kevés fényben.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2025) adamka16 válasza fattyu (#2024) üzenetére


adamka16
őstag

Eszméletlenek ezek a régi obik, hogy mire nem lehet használni még őket :P
Mellesleg jó kép lett kolléga! ;)

(#2026) fattyu válasza adamka16 (#2025) üzenetére


fattyu
veterán

Köszi :D
Ez egy 135 ös sonnar :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2027) adamka16 válasza fattyu (#2026) üzenetére


adamka16
őstag

Nem is rossz. Tetszenek a színek. Mekkora rekesszel van? Mire használod ezt a 135-öt még? Makróra mennyire képes?

(#2028) fattyu válasza adamka16 (#2027) üzenetére


fattyu
veterán

5.6

Nemtudom. Nem makróztam vele. Közelpontja valahol 1 méter körül van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2029) adamka16 válasza fattyu (#2028) üzenetére


adamka16
őstag

portrénál biztos szépen mos, nem mint az 50-esek.
amit nagyon irigylek ezekből az obikból az a sok részből álló blende. minden objektívbe olyant tennék ha rajtam múlna...

[ Szerkesztve ]

(#2030) fattyu válasza adamka16 (#2029) üzenetére


fattyu
veterán

Monjuk ez abból a szempontból pont fos :D
6 lamella.De optikailag büntet uh nem érdeköl :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2031) adamka16 válasza fattyu (#2030) üzenetére


adamka16
őstag

Akkor én valamit benéztem most, vagy rosszul volt megnevezve a kép :P
Tényleg szép éles. Nyitott rekeszen is a hasonló élességet hozza 5.6-hoz képest?

(#2032) fattyu válasza adamka16 (#2031) üzenetére


fattyu
veterán

Ez egy sonnar 135 3.5. 6 lamellás blende. És igen 3.5ön is penge.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2033) Mirones


Mirones
tag

Eladnék egy MC Sonnar 3,5/135 objektívet Budapesten.
18000 forintért. Képeket holnap emailben tudok küldeni.
Üdv.

(#2034) nord_ válasza zgospel (#2005) üzenetére


nord_
veterán

Pont ilyen Zeiss van nekem is - érdemes beleugrani, nyitott rekeszen is kiváló képe van!

(#2035) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok! Ismét itt :)
Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen 400-500 mm körüli obikat ajánlanátok egy EOS rendszerre? Nézegettem a Danubia 500/8-at, kezdésnek nem is rossz esetleg egy régi tamron 400/7,5 aminek elég éles képe van. Ezek olyan 30 alatti kategória. Van viszont Pentacon 500/5,6 amiről elég sok jót hallani, viszont nagyon ritka és átlag 45-50 körül mászkálnak. Vagy tudnátok még felsorolni nekem pár "legendás" teleobit?
Más...
A fix 500-as tükörobiknál lehet szűkíteni a rekeszt?

(#2036) Mr.Csizmás válasza adamka16 (#2035) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

super takumar 300/4

a pentacon is jó. a danubia, tamron, ezek hobbifotózásra alkalmasak, tükörobjektív ügyben meg index fórumot javaslom, ott van pár fanatikus (repülőgépet fotóz 11 km magasan)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2037) adamka16 válasza Mr.Csizmás (#2036) üzenetére


adamka16
őstag

A 300-asokat kevesellem :( mindenképp valami 400+ ra gondoltam, meg azokból van pár elég értelmes áron. Hobbyra kellene mindenképp, vadakat, madarakat fotózni lesről/lesből.
Meg nem is nagyon találni eladó takumar-t

[ Szerkesztve ]

(#2038) fodorpeter válasza Mirones (#2033) üzenetére


fodorpeter
csendes tag

Szia!

Engem érdekel ez az objektív, ha még megvan. Milyen bajonett van rajta?

Köszönöm.

(#2039) fodorpeter


fodorpeter
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg van valakinél elfekvőben Nikkor 135mm f/2.8 Ai-S objektív? Szívesebben vennék itthonról valakitől, mint ebay-ről.

(#2040) Mr.Csizmás válasza fodorpeter (#2039) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezt indexen érdeklődd meg, mert itt szinte csak gyűjtögető hörcsögök vannak :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2041) fodorpeter válasza Mr.Csizmás (#2040) üzenetére


fodorpeter
csendes tag

Szia!

Köszönöm a tanácsot.

(#2042) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ki írt nekem mailt? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2043) zolka78


zolka78
senior tag

Beszereztem egy Pentacon 135/2.8 obit 3e forintért, ez nem az MC verzió de meg vagyok vele elégedve. F/2.8-nál kicsit pocsék a képe, de f/4-től megtáltosodik. Igazán f/5,6 és f/8-nál adja azt amit kell neki. Tetszik a perspektívája, igazi kis portré obi, bár nálam inkább ez is olyan bohóckodós obi lesz mint az 50mm pancolar. Kezdenek tetszeni ezek a régi obik, lehet velük hülyülni és szép a rajzolatuk. Tud valaki esetleg olyan oldalt ahol ezek az M42 obik tesztelve vannak, vagy esetleg listázva? MI az ami érdemesebb darab belőlük? Ebay-n láttam, egy kettőnek igen csak érdekes ára van. Itt van 1-2 kép a Pentaconnal, igaz csak macskás, de itthon most csak ez van.

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#2044) Dr V válasza zolka78 (#2043) üzenetére


Dr V
őstag

Nekem carenarom van 135/2.8 skylight szűrővel. Pont ilyenre vágytam, mert tág rekesznél kissé lágyító hatása van, a világos részeknek egyfajta ragyogást ad. A bokehhe is meg vagyok elégedve. Mindez 4500 ft volt...
Sajnos ma lemaradtam egy pentacon 50/1.8ról. 800ft ért ment el a veterán...

(#2045) fattyu válasza zolka78 (#2043) üzenetére


fattyu
veterán

jójez. Milyen rekeszen készültek ezek?
Én a 135 3,5 sonnarra esküszöm. Lassabb egy picivel ellenben az már 3.5en kegyetlen éles ( legalábbis az enyém ) Portrézni talán túl éles is. Lehet kéne arra egy Triotar. De azt meg nem találok m42est csak exa meg mittomén...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2046) zolka78 válasza fattyu (#2045) üzenetére


zolka78
senior tag

Ezek f/5,6 rekeszen készültek. Ez a Pentacon 2,8-nál pocsék egy kicsit, 10-ből 6 kép kuka. Nem tudom milyennek kéne lennie valójában, de az enyém ennyit tud. F/4, f/5.6, f/8 rekeszen tökéletes, f/11 még használható, f/16-tól megint csak romlik. Digit vázra ennyi éppen elég bohóckodni. Már azt veszem észre, hogy itthon ha a cicákat fotózom akkor mindig csak Pancolar 50mm meg a Pentacon 135mm van fenn a vázon, de ha mozognak akkor halott az ötlet. Bár a Pentacon már sok beltéren, de viszont jó a perspektívája.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#2047) copass


copass
veterán

sziasztok!
keresnék olyan embert debrecenben, aki benne van m42 objektív dslr-re témában.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2048) need


need
addikt

Üdv...

Azt hiszem engem is elértek a vég elkerülhetetlen hangjai.. ;)

Szeretném én is kipróbálni a 4/3 EPL1 gépemen ezeket a manuális objektíveket..!
Ha minden igaz lesz hozzá adapterem is..

Na de kezdésnek ti mit javasoltok...?
Nem régen néztem egy Helios 44-2 2/58mm m42--es objektív
de ezen felül még milyet keressek kezdésnek...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2049) fattyu válasza need (#2048) üzenetére


fattyu
veterán

ez így kicsit kevés lesz. mire kell és mennyit akarsz költeni...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2050) need válasza fattyu (#2049) üzenetére


need
addikt

már mint mi lesz kevés...?

egész egyszerűen ki akarom próbálni hogy milyen...?! ;)

amit írtam..láttam pár képet amit azzal csináltak és azt kell hogy mondjam térdig fo*tam magamat annyira tetszettek a képei.. főleg vagy főként ahogy elmossa a hátteret..!

Érdekel a dolog..és ha időm engedné szívesen kikísérletezgetnénk ezzel vagy ezekkel..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.