Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) attilav


attilav
tag

http://www.digitcam.hu/kozepso/pentax/pentax.htm
A K100 váz 145 bruttó, a K110D váz 129 bruttó. Mindegyik 6mpixel, mégis akkor mi lehet a különbség köztük? Obi nélkül gondolom megvenni, a 110D-re gondoltam, és majd ráteszem a zenit obiját. Kezdetnek az is jó lesz. És akkor 135-ért van egy dslr-m. A dslr-nél úgyis a manualitás a lényeg, a francnak kell autófókusz. De vajon van e végtelen [link] ezzel a konverterrel?

(#202) Dare2Live válasza attilav (#200) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én csak annyit mondanék min lugosi: felejtsd el az analogot.

vagy vegyél egy kompaktot(pl Canon A630) vagy egy ultrazoomot(pl kodak p880) vagy egy DSLRt (Pentax k100, vagy Nikon d40, vagy canon 350 tök8, ami neked jobban tetszik) de ne vegyél analogot.

és mégegyszer: felejtsd el az analogot.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#203) perempe válasza attilav (#201) üzenetére


perempe
addikt

Van végtelen, de blendét nem tud ugratni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#204) MUŁĐER válasza attilav (#201) üzenetére


MUŁĐER
addikt

110D-ben nincs kézremegés csökkentő

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#205) attilav válasza perempe (#203) üzenetére


attilav
tag

De attól még lehet a vázból blendét állítani, nem ?
Tehát ha beugróblende nincsen, akkor valahogy a vázból oldják meg, gondolom. A 350-es alapobiján fókusz és zoom van csak. Viszont, azt észrevettem ha a Helios-on a blende gombját nyomva tartom és úgy tekergetem, akkor folyamatosan tudja állítgatni, tehát ha a konverter olyan hogy nyomva tartja a gombot, akkor szvsz nem gond a beugró hiánya (folyamatosan benn van a blende), viszont zavarhatja a fénymérést(kevesebb fény), gondolom én. Ha jól gondolom akkor ilyen obiknál az eljárás az hogyha a saját blendéjét akarom használni, h a vázon csutkára nyitom a blendét(h ne zavarjon be), és az obin állítom be a megfelelő értéket. Jól gondolom?

(#206) perempe válasza attilav (#205) üzenetére


perempe
addikt

Jól.

Nem ajánlom m42-es manuális obik használatát, az én adapterem rugója eltört, így kicsit nehezebb használni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#207) lugosi válasza attilav (#201) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezekhez a vázakhoz az alapobit olyan olcsón adják, hogy nem érdemes anélkül venni.

(#208) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Ne vegyetek Yashicor 35 F2.8-as M42-es obit DSLR-re. Egy fos a minősége, főleg a képszéleken. Ilyen pocsék rajzolatot még ultrakompakton sem láttam. F11 környékén kezd el rajzolni valahogy a kép közepén de a széleken továbbra is borzalmas. Olyan, mint ha valami idióta szoftveres effekttel lenne mosva, de nagyon trágya minőségben. Nem tudom, filmesen mit művel de DSLR-en iszonyú pocsék. Egy fa lombjában nem lehetett elkülöníteni a leveleket egymástól. Majd teszek fel képeket, csak hogy szörnyűlködhessetek és akinek kitobija van és megszokásból szidni szokta, az örüljön, hogy milyen klassz minősége van az árához képest pedig mennyivel rosszabb is lehetne. A 18-55 EF-S agyonveri a 35-ös fix Yashicort fényerő kivételével mindenben, de egyszerűen értelmetlen kinyitni a blendét addig mert pocsékságban vetekszik egy bemozdult kép minőségével. Most először fürödtem be obival, szerencsére nem került sokba, talán el lehet adni bukta nélkül egy filmes gépesnek, vagy a Soós Fotó beveszi bizományba. De tanulságos volt. Legalább már ilyet is láttam testközelből és tudom, mire kell figyelni legközelebb.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#209) werttzui válasza Hydra SR (#208) üzenetére


werttzui
őstag

Máskor próbáld ki mielőtt meg veszed :)

PENTAX

(#210) Hydra SR válasza werttzui (#209) üzenetére


Hydra SR
addikt

Kipróbáltam. Szerinted mi látszik egy fényképezőgép LCD-jén? :(((

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#211) sabeur


sabeur
csendes tag

Sziasztok

Beújítottam egy 350D-t...Egész kis korrekt jószág, még az analóghoz szokott szemem is kalapot emel a színdinamika, és a többi jóság előtt, rugalmas... Érdekes a akit obi is mert nem vártam tőle ennyit, de alapból az is meggyőző darab... de amiről írni akartam, :)
Felcsattintottam kedvenc átalakítottam a Zuiko 100/2,8-ast és nézelődtem vele, kicsit szoktalan volt a gyutáv ugrás de hamar összeszoktunk :)

[link]

szép estét,
Fecó

(#212) as_Rock válasza attilav (#201) üzenetére


as_Rock
őstag

A Pentaxé az egyik legjobb minőségű alapobi, ne azon spórolj szerintem.
350D-t 150-ért ne vegyél, 120-ért már van használt, de még garanciális pixinfo-n, meg index digit adokveszek topicjaiban.

HydraSR: Sajnos az analóg vázakhoz készült obik 2esélyesek, van ami szépen rajzol digiten is, de van ami trágya, gondolom a lencserendszerből hiányzik valami olyan tag, ami a digiteknél szükséges, vagy annyira az adott analóg típusra volt kihegyezve az obi, hogy...fene tudja :B

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#213) Jinxx válasza Hydra SR (#208) üzenetére


Jinxx
senior tag

Az ilyeneket mindíg nézd meg a helyszínen monitoron. Nekem már 2 ilyen obi is volt a kezemben, ami úgymond ''beteg'' volt. Gondolj bele, ezek 10*X éves obik ennyi idő alatt bármi történhet velük (20x szétszedték összerakták, esetenként rosszul). Szerintem digitálison is ki kell rajzolnia egy ilyen obinak egy tűrhető képet.

(#214) perempe


perempe
addikt

A KIT obit azért érdemes megvenni, hogy legyen nagylátószög...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#215) sabeur válasza as_Rock (#212) üzenetére


sabeur
csendes tag

Szia !

Én is gondolkoztam, hogy veszek használtam egy 300D-t, de gyorsan lebeszéltem magam, ahogy mondod, 120-ért használtat vesz az ember, de használt és használt között is van különbség, az a plusz 30e Ft nekem megér annyit, hogy tudom, hogy az érzékelő ÚJ, és tiszta, tudom, hogy nincs benne 10e Expó, tudom, hogy nem volt egyszer sem leejtve, és azt is hogy milyen körülmények között használtam, ez az ami megfizethetetlen... Sajnos vagy nem sajnos nagyon tartják az árukat...

üdv,
Fecó

(#216) sabeur


sabeur
csendes tag

nekem még mindig egy nagy kérdésem lenne, nemzetközi fórumon is leírtam, de ott fejét csóválta a fotós kolléga aki megpróbált válaszolni, nekem, mert nem tapasztalta a jelenséget...

EOS/OM átalakítóval van fenn a régi manuális obi, és nálam a fénymérés abszolút hasraütés szerüen megy, 3 expó és vagy lesz jó vagy nem :) Nahh viccet férre téve, az ecxpozíció korrekcióm, kb 2-3 fényérték minuszba... P módban... Ha ugyan azokat az értékeket beállítom, mint amit a Canon obival mér be, még akkor is egy leheletnyít túl lövi :( Van-e valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?

(#217) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

csá, kéne egy kis help

rendeltem egy ilyet ebay-en: Super Cosina Pk fit 80 ~200 f4.5 ~5.6 Multi Coated Macro Zoom lens

[kép]

full manuális lencse, 7000 ft volt postaköltséggel együtt, nem bírtam otthagyni..ráraktam a gépre, de nem tudok vele képet csinálni, nem mér fényt a cucc, csak villog az fv-- av-- fölirat, hiába nyomom az expo gombot nem csinál semmit. Manual módban próbáltam, úgy sem. Gondolom működnie kéne... :F Pentax K100D a gép

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#218) sabeur válasza MUŁĐER (#217) üzenetére


sabeur
csendes tag

Pentax-okat nem ismerem, A Canonnál ez autómatikusan manuális objektív ként kezeli azt aminél nem ''találja'' a csatlakozó lábakat. Pentaxnál nem tudsz átkacsolni manuális módra? AF/MF váltó nincs valahol a gépen, vagy menüben?

(#219) MUŁĐER válasza sabeur (#218) üzenetére


MUŁĐER
addikt

öh, már rájöttem köszi, csak el kell olvasni a manualt:) be kellett kapcsolni hogy manuális a rekesz, aztán szépen méri a fényt , állítja a zaridőt gombnyomásra. Tetszik a dolog, jó képeket csinál a cucc, ennyiért ajándék volt.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#220) ThufirHawat válasza Stitch (#30) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Vaterán van 18e-ért vadi új mrk II. Épp tegnap láttam.

[Szerkesztve]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#221) Hydra SR válasza ThufirHawat (#220) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én 20-ért vettem az enyémet, elvileg használt de sem az objektíven, sem a csomagolásán nem látszott, hogy valaha is megérintették. Azóta nem láttam 25 alatt használtat sem.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#222) as_Rock válasza MUŁĐER (#219) üzenetére


as_Rock
őstag

Épp írni akartam, hogy menüben engedélyezed és láss csodát van fénymérés és záridőállítás, hiába na, ez Pentax :C az obihoz meg sok szerencsét :D

Ez az obi bestbuy lenne ennyiért, de gondolom lejárat előtt pár perccel már elhagyja a 40ájrós összköltséget az ár:( pedig annyiért engem is érdekelne:)[link]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#223) ThufirHawat válasza Hydra SR (#221) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Elnéztem... 18.999,- Ft
+4e szállítás (ha mást nem vesz tőle).
Így 22.999,- Ft-ra jön ki.
[link]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#224) perempe válasza MUŁĐER (#217) üzenetére


perempe
addikt

Ha lenne ''A'' állás a blendegyűrűn, akkor lehetne a vázon keresztül szabályozni a blendét. Nekem egy ilyen Takumar 70-200/4-em van.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#225) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Egy kis teszt a Yashikor 35 F2.8 M42-vel, hogy lássatok igazán szörnyű rajzolatot:
F2.8 kép közepe: [link]
F2.8 kép széle: [link]

F8 kép közepe: [link]
F8 kép széle: [link]

F11 kép közepe: [link]
F11 kép széle: [link]

F16 kép közepe: [link]
F16 kép széle: [link]

F22 kép közepe: [link]
F22 kép széle: [link]

Körülmények: objektív fényesre suvickolása lencsetörlő kendővel, szenzortisztítás, állványról, ISO100, MLU, távkioldó, fókuszt 1-szer állítottam utána nem nyúltam hozzá, RAW (semmi piszkálás) -> TIFF 48b -> vágás -> JPEG 99%-ba mentés
Az azonos blendével készültek ugyanabból a képből lettek kivágva természetesen.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#226) werttzui válasza Hydra SR (#225) üzenetére


werttzui
őstag

de legalább jól lehet vele dobálkozni :DDD

PENTAX

(#227) BEE válasza Hydra SR (#225) üzenetére


BEE
addikt

Ráncos nőket portrézz vele, kezetcsókolnak majd a képekért. ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#228) j.bravo válasza Hydra SR (#225) üzenetére


j.bravo
addikt

A nagy mélabús beharangozás után nem is tűnik olyan pocséknak! :D
Persze nem az igazi, az látszik hogy a Pentaconnak nyomába se ér, de azért sokkal rosszabbra számítottam.
Összehasonlítás végett nem tennél fel ugyanakkor, ugyanerről kitobival készült képeket?


[Szerkesztve]

Whatever.

(#229) sabeur válasza Hydra SR (#225) üzenetére


sabeur
csendes tag

ezek rettentő homályosak :(

egyszer egy szakértő nekem azt mondta, ha szétszednek egy objektívet, annak hogy mindent ugyan olyan állapotban tegyenek vissza mint ahogy a gyár nagyon kicsi az esélye... itt olyan apró momentumok is számítanak, hogy milyen erővel húzod meg a körmös leszorítót... nem vicc, jó esetben van 6-7 lencséd, ha mind pont a helyén van, gyönyörű éles képet kapsz tegyük fel, ...tegyük fel, hogy mindegyik lencséd csak egy század milimétert van rossz pozícióban, az értékeid hatványozódnak, ergó iszonyat lágy lesz a képed, és nem kell hozzá tényleg sok, ... nekem is van, három objektívem hasonlóan hibás fókuszponttal, a vicc az egészbe, hogy előfordul olyan lencse amit fordítva is be tudsz rakni... :DDD

Ha már egyszer szét szedtek egy objektívet, az szép tiszta lehet, de ugyan olyan nem mint ahogy a Japán mesterek megálmodták :)

(#230) attilav válasza Hydra SR (#210) üzenetére


attilav
tag


Laptopot kellett volna vinni, mondjuk nem mindekinek van, nekem sincs. De melóhelyről kis rábeszélés után azért el lehet kunyerálni szvsz.


2.8/29 - 28 -as obik mennyire nagylátók ? A soósnál ilyenek vannak M42-esben, milyen márkát érdemes -ha egyáltalán érdemes 28-29-est, lehet hogy 2.8 / 20 v 24 jobb lenne? - venni hogy digitre is jó legyen ?
A zenit alapobinál egy 2.8/28 29 jelentősen nagyobb látószöget biztosít? Megérik azt a 10K-t amibe ezek kerülnek? [link]

(#231) perempe válasza attilav (#230) üzenetére


perempe
addikt

A 28mm csak 42mm cropos vázon (350D-n meg kb. 45mm), így a 24mm ajánlott, ha 36mm-t akarsz. A valósi nagylátó a 20mm (30mm ekvivalens), de az drága fixben.

Nekem 2db. 28-ról induló optikám van (Tamron 28-75 xr ld és Tokina 28-70 SZ-X MF), és nagyon megbántam, hogy nem vetttem KIT-et. Érdekes, hogy a Tokina is jóképű, bár árban a Tamron tizedrésze lehetett használtan. Egyedül az MF a hátránya, de az SD tag ebben is bennevan.

A fixekről: nekem van egy Pentax-M 50mm f/1.7-em, és működik is a vázzal, de sokkal kényelmesebb, hasznosabb a fenti két zoom, bár optikailag meg se közelítik a Pentax képminőségét, fényerejét.

Nekem van egy 20mm-es Zeiss obim, ami filmes vázon is nagylátószög, de érdemes megnézni analóg vázon is.


[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#232) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Közben napsütésben is használtam a Yashikort, lényegesen szebb minőséget produkált, makróztam vele. A bokeh igen csúnya, Van Gogh-szerű ecsetvonásokra emlékeztető módon mossa a hátteret de az éles tartományban tulajdonképpen szépen rajzol. Nem tudom, hogy a közeli fókusz vagy az erős napsütés tett-e jót neki de valamelyiket nagyon igényli az obi úgy látom.
Közben leteszteltem a kitobit is 35mm-en ugyanonnan, ugyanazzal a témával amivel a Yashokort és az eredmény nem lett annyival jobb amilyenre számítottam, de azért kicsit szebben rajzol. Csak az ember egy fix obitól szebb rajzot várna, mint az egyik legolcsóbb zoom obitól.
Fényképeztem vele egy virágzó cseresznyefát is, ott már kissé összefolynak a virágok. A fix 50-essel is megörökítettem ugyanazt, azzal sokkal jobban elkülönültek a szirmok.
A 200-as Pentaconnal gyíkot kaptam el telemakróval, olyan rajzolata van, hogy abba nagyítóval se lehet belekötni, még a legelvadultabb, dekadens, minőségmániás se tudná lehúzni semmivel. És még mindig nincs megpucolva a frontlencse belseje de már nem érdekel, ha így rajzol akkor nem kockáztatom, hogy kárt tegyek benne egy szétszedéssel.

U.i: este teszek fel képeket

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#233) sabeur válasza perempe (#231) üzenetére


sabeur
csendes tag

Nekem is van egy ilyen Tamronom :) egész becsületes darab, ahoz képest hogy zoom ...

(#234) lugosi válasza Hydra SR (#232) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A homályos képek kb milyen záridővel készültek?

(#235) Hydra SR válasza lugosi (#234) üzenetére


Hydra SR
addikt

F2.8-on 1/320, F8-on 1/60, F11-en 1/40, F16-on 1/20, F22-n 1/10
Ezért is tettem állványra, tükörfelcsapással, távkioldóval. Szoba ablakából, szélcsendben. Bemozdulás kizárva, ráadásul F2.8-on a legrandább és az 56mm ekv. még kézből se nagyon mozdulhatott volna be 1/320-on.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#236) sabeur


sabeur
csendes tag

f/8 felett elméletileg már nem javul az élesség (a fókuszpontban) :) bizonyos fényelhajlás fellép az okosok azt írják nemzetközi fórumokon :)

(#237) lugosi válasza Hydra SR (#235) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Még tükörfelcsapás nélkül, kioldó nélkül, csak simán állványos se szabadna az 1/60-nak se bemozdulni, de még az 1/20-at is megkockáztatom. Az 1/320 meg természetesen kézből is kizárva. Így ez az obi ennyit tud. :((

(#238) Hydra SR válasza lugosi (#237) üzenetére


Hydra SR
addikt

Azt hiszem, ez az obi nagyon szereti a fényt, vagy a közeli fókuszpontot. Nem tudom, melyiktől javult de ilyet is lehet vele:
[link]
Meg ilyet is, bár a háttér nem valami szépen van mosva: [link]
Közgyűrűvel készültek, szerintem a képszéli torzítás attól tűnt el, hogy arányaiban csökkent a lencse és a szenzor közti távolságkülönbség a kép széle és közepe között.( :F )

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#239) sandokan66


sandokan66
tag

Most van folyamatban egy Canon 350d beszerzése, megvanak még a régi Zenites objektívjeim 58/2, 135/3,5-es plusz közgyűrűkészlet. Tudom-e ezeket használni, milyen adapter kell hozzá? Esetleg van-e valakinek tapasztalat ezzel?

(#240) Hydra SR válasza sandokan66 (#239) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az azonnali fotós kérdéseknél válaszoltam :) de ha kicsit visszaolvasol, láthatod, hogy sokan csinálják ezt, és többnyire jól működik. Néha nem, de egy próbát mindenképp megér.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#241) BEE válasza sandokan66 (#239) üzenetére


BEE
addikt

Ha az a 3,5/135 egy Jupiter-37A, akkor örülni fogsz neki ! :)
Közgyűrűvel makrózni nagyon jó.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#242) sabeur válasza Stitch (#192) üzenetére


sabeur
csendes tag

Halihó

Megvan a 350D :) nagyon szépen dolgozik, a Zuikokat full Manuálban tudom használni, a fénymérése nem egzakt, de nem gond, 2-3 expó között szokott lenni olyan ami jó, ezt ma lőttem, az 1,4/50-essel...

[link]

üdv mindenkinek,
Fecó

(#243) lugosi válasza Hydra SR (#238) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hydra: háát nem tudom, nekem ezek se tűnnek igazán élesnek. Élesebbek, mint az előzőek, de még mindig nem veszik fel a versenyt egy 20e ft-os kitobival se. Szerintem ez az obi felejtős.

(#244) Hydra SR válasza lugosi (#243) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hát ja, de azért használható. Kb. a kitobi szintje, kicsit nagyobb a max fényereje.
Ja és ez nem 20e Ft volt, csak 5 :)

Közben vettem egy M42-es kétszerezőt, amivel azt terveztem, hogy a 200-as Pentacon alá betolom és lehet madarazni de baromi sokat vesz le a fényerőből és a DOF-ból is. Viszont a 35 mm-essel már tudok csinálni egy 70mm-eset belőle ami gyakran egy igen hasznos látószöget ad, kistele. Ma ha előjön a Hold, megpróbálom a Pentaconnal és a kétszerezővel állványról lekapni, 200*2*1,62=648mm ekv. ami jól hangzik, kérdéses, hogy milyen minőség lesz.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#245) lugosi válasza Hydra SR (#244) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyébként milyen vázzal nyomod? A nagy fényerőnél persze nagyon kicsi a DOF. Azért írtam, hogy valahogy nem találom igazán használhatónak az az M42-es obi, mert nem találtam egy olyan ''hű, ez igazán éles'' részt a képen. Ezt egy fixtől azért elvárnám. Az én manuális nikkor objektívjeim (bár valóban nem 5e ft). Itt is nagyon kicsi a DOF teljesen nyitott rekesznél, de van egy kis tartomány, ahol penge éles. Ezt nem találom annál az obinál, amivel a virágokat fényképezted.

(#246) Stitch válasza sabeur (#242) üzenetére


Stitch
őstag

Hello!

Grat a géphez, ez a fénymérős dolog azóta se fér a fejembe, az index fórumon nem kérdeztél rá? Az 1,4/50-est meg gondolom csak teljes rekeszen használod. :)

Kiderült, hogy nekem aps-c-n a 24mm sokkal használhatóbb, mint az 50mm, meg a fényerő sem hátrány. :) Nem szeretek az állvánnyal bíbelődni (na meg olykor nem is lehet), úgyhogy ezek is kézből készültek; [link], [link], ISO400-on!

[Szerkesztve]

(#247) Hydra SR válasza lugosi (#245) üzenetére


Hydra SR
addikt

400D váz
Pont az a gáz, hogy a kétszerező a fényerőből is levesz meg a DOF-ból is, szóval nem elég, hogy kevesebb fény jut be azonos blendénél, még jobban is kell rekeszelni, közben meg a kétszerezés miatt fele akkora záridő kéne, hogy ki tudjam tartani :) szal napsütésben ISO 400 alatt esélytelen, de inkább 800. Használhatatlan. Vagy max állványról, beállítva egy madáretetőre de azért ahhoz sem ártana legalább 1/125 mert a madár is mozog, és a madáretetők ritkán vannak csak úgy a napon. Szóval egyelőre nem nagyon találtam még ki a felhasználási területét, levélnehezéknek már ott a Yashikor :D Valóban nekem is az a bajom azzal a Yashikorral, hogy egy fixtől az ember szebb rajzolatot várna, mint egy zoom obitól, pláne, hogy a fényereje is nagyobb szal azonos rekeszen meg pláne agyon kéne vernie a kitobit. Kíváncsi lennék, mit művel filmesen mert végülis arra találták ki.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#248) Jinxx válasza Hydra SR (#247) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szerintem az a Yashikor beteg picit, bár nem tudom mit lehet egy vasdarabon és pár üvegdarabon elcseszni, ha esetleg szétszedte előtted valaki, de nem egy ilyen obit láttam már, szóval mindig nézd meg előtte jobban azt amit megveszel. Filmesen sem lenne jobb képe szvsz. Egyébként csak azért jöttem, hogy eldicsekedjek. :DDD Vettem egy Pentacon 4/200 MC-t, majd valamikor letesztelem, és dobok ide pár képet. Bár már a 135ösről is igértem, de folyamatban, jön, jön, jönni fog. :D

(#249) sabeur válasza Stitch (#246) üzenetére


sabeur
csendes tag

Halihó !

Az 1,4/50-est Én csak a technikai ''érdekesség'' kedvéért használom ''wide open''-be...
Gyakorlatban semmi értelme... Nálam kb 5,6-os rekesznél áll be ideálisan a lágyság és az élesség... Pont ez a szép ebbe az obiba, hogy a lágyságot, 1-1 stoppal leveszed, egészen kettőnyolcig szinte semmi változás, és onnan van 4-re majd 5.6-ra rekeszelve egy nagyobb fényerő vesztése, most hogy a gyakorlatban tapasztaltakat hogy tudtam így betűkkel és szavakkal vissza adni nem tudom :) de tényleg ezt tapasztaltam...

Én a 24-esem eladtam, lehet hiba volt, de alig használtam ki :) meg annyira hasra esve sem voltam tőle :( Az 50-esek jók, mert digin az 80 és azzal már el lehet kezdeni portrézni ;)

További szép fényeket!
Fecó

(#250) lugosi válasza Hydra SR (#247) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kétszerező? Kíváncsi vagyok rá. Amúgy miért nem próbálkozol meg pár canon manuálissal? Az M42 időkben is készültek nagyon vakarék obik. Szerintem, de ez szubjektív vélemény, az M42-k közül csak a köztudottan penge obikkal érdemes kísérletezni digitálison. Akkor meg már ott van a gyártó saját kínálata is. Én pl M42-t nem, csak nikkor AI-S-t használok, ha manuális. És még egyikben sem csalódtam, csak pozitíven.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.