Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) hali01 válasza Hydra SR (#350) üzenetére


hali01
őstag

Nem ismerem,de láttam.Felejtsd el.

(#352) Hydra SR válasza hali01 (#351) üzenetére


Hydra SR
addikt

Miért? :F

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#353) hali01 válasza Hydra SR (#352) üzenetére


hali01
őstag

400mm-en 6,3-as fényerő!Asszem nem szükséges részletezni.
Én már belesétáltam egy ilyen csapdába.Csak annak más volt a neve,de kísértetiesen hasonló felépítésű obi volt.
[link]

(#354) hali01 válasza Hydra SR (#352) üzenetére


hali01
őstag

Inkább vmi ilyesmit keress: [link]

(#355) Hydra SR válasza hali01 (#353) üzenetére


Hydra SR
addikt

Kézből nyilván felejtős, ezt én is sejtettem, már a 200/4-es Pentacon sem kitartható szerényebb fényviszonyok között, használható ISO-n. Nade állványról madarazni, meg Holdat fotózni?
Úgy látom, ennek is része az állványmenet.
A tieddel mi volt a baj?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#356) hali01 válasza Hydra SR (#355) üzenetére


hali01
őstag

Erre igen egyszerű a válasz.Olyan szar volt,h még spektívnek sem volt használható,nemhogy objektívnek.Felbontása botrányos,élessége totálkáros volt.
A kitobi hozzá képest dupla L-es,három piros csíkos professzionális darab.
Ennél jobban nem tudom leírni.

(#357) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

csakúgy 16-9röl:
''If you shoot landscapes and can live without geometry-correcting your images, there's no question that the Zeiss 21mm is a must-have bit of kit. If straight lines frequently crop up in your corners you may well wonder – what's the next best thing at this focal length: the 17-40L or the 17-35 AFS? The Olympus 21mm f2, or the new 16-35mm Mark II? And the answer is . . . the Contax N 17-35mm f2.8. Not because it's 'sharper' than the 21mm Distagon (though it does outperform the Canon 17-40L) but because it has such a well balanced blend of virtues in the 21-23mm range. Just don't shoot above 24mm with it!''

Retrofocus ultrawides are extremely hard to design, but consider also this: while the Contax N 17-35/2.8 is not as sharp as the Distagon 21 at 21mm, it has less distortion, it is generally free of CA throughout its range and it has sharp corners (not wide open, but you get it at f/5.6 or so when other lenses need to go to f/16 if they ever get that level performance at all).
''

Anno elsőre-másodikra-harmadikra furcsa/vicces volt, hogy mért használnak rendszeresen k* jó fotósok 1.5milliós FFcanonon adapterrel Contax obit. Aztán rákerestem.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#358) Dare2Live válasza Dare2Live (#357) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Persze sokaknak a legföbb ok az az, hogy mivel hálisten a többség DTomi gondolkodásu AF nélkül, adapterrel szart se ér az élet így jó olcsón eladják az optikailag kitünő obijukat.

De nem feltétlen ez az ok. Na csak eztakartam.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#359) ThufirHawat válasza csiga997 (#349) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

:C

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#360) rauschie válasza csiga997 (#349) üzenetére


rauschie
senior tag

okok megnéztem igazadvolt tévettem, nemkéne hülyeségeket irkálni megalapozatlanul, megnéztem jobban, csinájjatok velem amit akartok..

jelen állas szerint a tükör fölött található izébe van csiszolva, amivel a tükör sacc 45°os szöget zár be, ien üveglap v nemtommiez szakértők majd megmonyák

(#361) Stitch válasza Jinxx (#324) üzenetére


Stitch
őstag

''Pentacon 4/200, Pentacon 2.8/135, M42 közgyűrűsor, EF-M42 átalakitó eladó!'' - mi történt? :)

(#362) Jinxx válasza Stitch (#361) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ennek sok oka van. Egyrészt nagyon hiányzik az autófókusz, de nem akarok többet régi obikra meg emulátoros átalakítóra költeni, mostanában keveset is használtam őket, szóval későbbiekben valami gyárit fogok venni, élen egy 50/1.8-al, és egy jó telével stb. (de ezek még csak tervek) Nameg remélhetőleg költözök Pestre (kopp-kopp-kopp) és most kelleni fog a pénz, minden mozdíthatót adok el, és többek között tőlük is megválok.

(#363) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Ha tudtok normális szervízt objektívek részére, kérem az infót :) :R

(#364) Jinxx válasza Jeannie (#363) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ha régi obiról van szó, (gondolom, ha ide írtál) akkor szvsz azzal jársz a legjobban, ha keresel valami megbízható órás-műszerész féleséget. Nameg az is kérdés mi a baja. Rekeszt pillanatok alatt megcsinálja egy ilyen ember, de mondjuk ha életlenek a képeid, vagy ki kéne takaritani az obit, mert poros, vagy gombás, akkor nem tudom, vállalják-e. :F
Remélem azért segítettem. Milyen obik egyébként?

(#365) lugosi válasza Jeannie (#363) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én Szegeden tudok ilyet, kérdés hogy neked hol van rá szükséged.

(#366) Jeannie válasza Jinxx (#364) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Egy FD-s fix 135-ös, 2.8-ra beragadt a blendéje. Amúgy is igy használnám, gyönyörű a rajzolata, hibátlan a képe, de ebben az állapotában kicsit büntudatot érzek mindig, hogy arra nem vagyok képes hogy megcsináltassam :)

Főleg Budapesten vagyok, de most nyáron úgyis mászkálok az országban, ha nem kell otthagyni, jó a szegedi cim is :))

[Szerkesztve]

(#367) Jinxx válasza Jeannie (#366) üzenetére


Jinxx
senior tag

Meg lehet próbálni szerintem azt, hogy szétszeditek ti, és ha nem kell lencséket kiszedni a helyéről, akkor meg lehet próbálni magatoktól helyretenni, lehet csak meg kell mozgatni, vagy egy rugót visszaakasztani. Az enyém sem tökéletes most, mióta szétszedtem azóta működik f16-ig zökkenőmentesen, kis ''rábeszélésel'' megy neki az f22 is. :DDD Ha nem lehet szétszedni, vagy nem meritek, akkor meg bárhol meglátsz egy órást pesten kérdezd meg vállalja-e. Szegeden még nem jártam, nem tudok nyilatkozni. Good Luck! :D

(#368) Jeannie válasza Jinxx (#367) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Szétszedni próbáltam, de nem lett meg a nyitja. Keresek egy órást :R

(#369) lugosi válasza Jeannie (#368) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Várj! Mielőtt szétszednéd. Nem ismerem a canon obikat, ezt előre bocsátom. A nikon F bajonettes obiknál kézzel is be lehet ugrasztani a blendét. Egyébként is az egész vezérlése mechanikus. Most kaptam egy Vivitar nagylátószögű obit, ami árukapcsolásként jött egy vázzal. Az az obi nem zárt tökéletesen. Azaz a blendék nem mindig ugrottak be elég gyorsan. Kézzel egy kicsit játszottam vele, pár százszor kézzel megmozgattam a blendebeugrasztó kart, és hülyén hangzik de úgy írom ahogy értem, ''bejáródott'', ''bekopott''. Szerintem évek óta nem használták ezt az obit. Most szépen működik.

Szerintem az legyen a legeslegutolsó, hogy szétszedetsz egy obit. Ha a lencséket is kiveszik, majd visszateszik, az már nem objektív utána. A blendék meg olyan szépen vannak összefűzve, hogy ember legyen a talpán aki össze tudja rakni egy szétszedés után.

(#370) Jinxx válasza lugosi (#369) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem ismerem ezt az FD-s obit, de az én pentaconomon egy lencsét sem kellett elmozgatni ahhoz, hogy meg lehessen csinálni. A blendét mozgató rugós mechanika adta fel, és azt komolyabb szétszedés nélkül meg lehetett javitani. Ha maga a blende szorul, azt jobb esetben mozgatással vissza lehet ''járatni'' az élők sorába, de ha nem, úgyis szét kell szedni. Látni kellene azt az obit ahhoz, hogy lehessen valami konkrétumot mondani róla. Lényeg a lényeg, ha nagy baja van, valamennyire szét kell szedetni ahhoz, hogy meg lehessen csinálni. Mellesleg aki egy órát összerak mm-es fogaskerekekből, nem fog rajta kifogni egy blende sem.

(#371) laca999 válasza Jeannie (#368) üzenetére


laca999
csendes tag

Kalocsai Károly. Budapesten javít. Mobil: 06-30-9482054.

Üdv:
Laca

(#372) adik válasza lugosi (#369) üzenetére


adik
őstag

Ismerem azt a 135/2,8 ubit, az a baj, hogy a blendéje nem ugrik be szószerint ''manuálisan'' sem, meg ha megrázod, akkor hallod, hoy valami szambázik benne oda-vissza.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#373) rauschie


rauschie
senior tag

nah vettem a pentacon electric 2.8/135 és a filmes nikon fg közé egy átalakító gyűrűt, a végtelen fókusz tényleg elveszik, olyan 15méterig lehet élesiteni, ez portrékhoz gondolom még bőven ok, de azért kár érte.

(#374) adik


adik
őstag

Nincs véleltelnül negatív dioptriás lencse? Olyan, ami nem close-up, hanem - mitt'udom én - far-down? Pont azért, mert a Canon FD obiknak sincs alapértelmezettként végtelenjük az EOS vázakon (ugyebár az átalakító gyűrű ilyenkor közgyűrűként is viselkedik egy kicsit). Mivel ugyanaz a hatása, mint egy cloes-up-nak, ezért gondoltam, hogy hátha. Azt tudom, hogy van olyan FD-EF komverter, amiben van korrekciós lencse, de hát azok vagy marha drágák és fellehetetlenek (a gyáriak, kb 500-800 dolcsi), vagy borzalmasan látszik, hogy berheltek (utángyártottak). Vagy lencse nélküliek, ott ugyebár nincs minőségromlás (se). Ezeket az objektíveket egyébként nem lehet úgyanúgy hozzáhangolni a vázhoz?

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#375) lugosi válasza adik (#374) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A kérdés nem is annyira furcsa mint hinnéd. Van (inkább volt) olyan objektív, amin a végtelen álláson túlra is lehetett élesíteni. Na nem azért, mert a végtelenen túl a gyártó felfedezte a kör négyszögesítését, hanem mert az infravörös fotózáskor nem ugyanott van az élesség, mint a hagyományos fénysugaraknál. Ez a kis plusz azonban nem tudom hogy mennyire elég. De van ilyen ojjektív.

(#376) Hydra SR válasza lugosi (#375) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az az ötletem támadt, hogy megfordítok egy close-up lencsét de sajna az fordítva is close-up marad :) kipróbáltam.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#377) adik válasza Hydra SR (#376) üzenetére


adik
őstag

hiába, kifordítani kellett volna, nem megfordítani, így a domború domború, a homorú meg homorú maradt :(

Kettő, csipkebokor vessző!

(#378) attilav


attilav
tag

Miközben keresgéltem hogy az M42 zenitarra lehet e nikon vagy pentax bajonettes hátlapot szerezni, (nem találtam), belebotlottam ebbe az oldalba:
http://cpicture.net/zenitar/index.html
Itt egy nikonos zenitart rendelt az ürge, de egy kissebb gyártási hibával kapta ezért alapállapotban nem volt végtelen. Szerencsére könnyen orvosolható a hiba. Bár egy elég kicsi csavarhúzókészletre azért szükség van hozzá.
Nézegettem a német ebayen zsír új zenitar 16-osokat és azoknál (legalábbis a berakott képeken) ugyanez a hiba volt, hogy a fókuszgyűrű nem forog el a végtelenig.
Nem drágák, a K és N bajonettes változat 30K körül van. Még egy vállszíjas tok is jár hozzá!+Színszűrők. Persze mire az oroszoktól ideér, addigra rakódik rá némi költség, de lehet h akkor is megéri, főleg ha megválok az m42 változattól.

(#379) Hydra SR válasza attilav (#378) üzenetére


Hydra SR
addikt

''...főleg ha megválok az m42 változattól.''

Én meg M42-est keresek, szóval akár vevő is lennék rá, ha eladó és meg tudunk állapodni :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#380) Jeannie válasza laca999 (#371) üzenetére


Jeannie
aktív tag

:R :R :R

(#381) attilav válasza Hydra SR (#379) üzenetére


attilav
tag

Csak akkor adnám el ha már a kezemben van a bajonettes változat, az meg pár hét v hónap biztosan, ha egyáltalán megjön. De még nem dönöttem el emelett a megoldás mellett voksolok e. Kellene egy bankszámla, vagy vkit a környezetembe rá kell vegyek bonyolítsa le a tranzakciót, segítsen az ebayes vásárlásban. Macerás.Német ebayen láttam eos bajontettest is, persze elektronika nélküli, mint ahogy minden orosz cucc :DDD Beugróblende azthiszem ezesetben sem lesz.

[Szerkesztve]

(#382) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Jippííí, Pentacon 4/300, első tesztkép (vigyázat, nagy file és felbontás!):
[kép]
[link]
F11-en, állványról, távkioldóval, tükörfelcsapással. 80-100 méterre lehet amire fókuszáltam. A kép jobb széle azért lágyabb kicsit mert az messzebb volt valamivel mint ahova élesítettem, tulajdonképpen az már kezd kilógni a DOF-ból. De azért a vakolat egyenetlenségei látszanak :) Jobb szélen meg meg lehet számolni a kavicsokat a panelben.
Ami kicsit bánt: F4-en azért nem világbajnok. 200-as kistesója szebben rajzolt nyitott blendével. Nem vészes de lényegesen romlik a blendenyitással az élesség és nő a CA. F5.6 és F8 között éri el a maximum környékét rajzolatban. Állványról, lesből szerintem jó kis madarazós obi. Meg asztrofotós is lehet. Bazinagy, bazinehéz, iszonyatosan masszív és minden van rajta ami praktikus, tipikus keletnémet csoda. Beépített de lecsavarható napellenző, beépített állványmenet ami elforgatható, így nem kell az állványfejjel trükközni ha álló képet akarsz. Folyamatos blendeállítás, nem akad meg 1/3-onként. Viszont a maximumát be lehet akasztani, így nem tekered túl véletlenül. 19 lamellás blende, gyakorlatilag minden értéken kör alakú. Külső élességkorrekció állító csavar, állványmenet cserélhető nagyobbra amivel távcső állványra rögzíthető aminek más a mérete. Ha valamit befogsz élesre és a fókuszgyűrű szerint 10m-re van akkor azt lemérheted mérőszalaggal de akkor is 10m-re lesz. Angolszász lábban is jelölve van.
Nem egy kirándulós darab, már verekedni is túl nehéz és nagy viszont tekintélyt parancsoló méretei és formája van, no meg hát megfelelő rekeszeléssel első osztályú rajzolata. Csak ajánlani tudom annak aki tudja, mit vállal vele. 28000-ért vettem EF átalakítóval együtt. Ja, bélelt, kemény bőr tok is jár hozzá, szíja is van amivel elvileg vállon hordható de azért én nem hordanám mert szétveri valamelyik belső szervemet séta közben, vagy csak eltöri a medencecsontomat :) Na majd lesznek rendes képek is vele, ez csak egy első benyomásos gyorsteszt mivel nagyon megörültem neki:)

attilav: kinéztem közben én is valami mást csak még nem tudom, hogy sikerül-e megvennem de ha nem akkor továbbra is érdekelhet a Zenitar mindaddig amíg nincs halszemem :) (vagy lófejem, vagy kutya melegem :DDD)

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#383) Mercutio_ válasza Hydra SR (#382) üzenetére


Mercutio_
félisten

Grat! :C
Leskuckóbol madarászni, meg asztrózni maga a tökéj ott nem lényeg a súly.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#384) hali01 válasza Hydra SR (#382) üzenetére


hali01
őstag

:)

(#385) Jinxx válasza Hydra SR (#382) üzenetére


Jinxx
senior tag

:C Örülök, hogy tudtál szerezni egy ilyet, ráadásul egész emberi áron. Rakhatnál fel egy képet magáról a szörnyről. :) Nameg várjuk a vele készült jobbnál jobb madaras képeket. ;)

(#386) Hydra SR válasza hali01 (#384) üzenetére


Hydra SR
addikt

:R :R :R

Jinxx: lesznek, lesznek hogyne :) Képet majd csinálok róla is, olyat amin a 200-as mellett van, hogy legyen viszonyítási alap. Hát nem másfélszer akkora. Hosszra még talán de térfogatra inkább háromszor, súlyra meg 4-szer.

#382: természetesen a kép BAL széle lágy, nem a jobb :) rosszul írtam.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#387) hali01 válasza Hydra SR (#386) üzenetére


hali01
őstag

Megspórólom neked :) [link]

(#388) Hydra SR válasza hali01 (#387) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi :) és a tippet is :) Majd valahol szerintem egy tisztíttatásra be kéne adnom mert ahogy elnézem, ennek is mocskos a lencséje belülről de nem csak a szélén. Lehet, hogy ettől rosszabb a rajzolata meg CA-zik nyitott blendével. Nem vészes úgyhogy nem sürgetem de majd alkalomadtán szétszedetem. A frontlencse széléből egy kis darab le van pattanva, a képeken nem látszik de főleg emiatt nem merem szétszedni mert ott fog elrepedni ha csesztetem.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#389) sabeur


sabeur
csendes tag

Sziasztok !

Rég jártam erre, mindjárt kicsit vissza olvasok...
Ha nem veszitek tolakodásnak belinkelek egy próba képet, Stich kollégának ígértem még annó...

minden infó a kép alatt!

[link]

szóval itt :)

szép estét!

Fecó

(#390) sabeur válasza Jeannie (#380) üzenetére


sabeur
csendes tag

Ha nem válik be a Kalocsay ismerek ''vérbeli'' szakembert ;)

kézcsókom :)

(#391) hali01 válasza Hydra SR (#388) üzenetére


hali01
őstag

Nyitott rekesznél mindegyik szr.Az enyém is.5,6-16-ig Ok.
Az első hátsó lencsét 3 perec alatt kilehet szedni belőle.
Nem kell félni,h eltörik mert akkora frontlencse van benne,h embert lehetne ölni vele.
A tisztítás pofon eccerü.Beteszed egy tál szobahőmérsékletű mosogatószeres vízbe 1-2 órára majd vízcsere után a víz alatt vattával szépen óvatosan letörölgeted,majd desztvízzel leöblíted és lefújod,vagy PZS sarkával felitatod a cseppeket. Ennyi.

[Szerkesztve]

(#392) sabeur válasza hali01 (#391) üzenetére


sabeur
csendes tag

érdekes, amit írsz...miért fontos az 1-2 óra? :)

Nekem már sikerült egy drága objektív front lencséjét elejtenem :( szét is tőrt, ezért csak óvatosan !!! mert az az, ami nem igen pótólható :)

Passzív felületet lehet elérni ezzel a mosószeres vizes mosogatással?...
olyanra gondolok, mint mikor még gyári a lencse...? és ''száraz'' érzetet kelt... na azt nem tudom hogy érik el ...


(#393) hali01 válasza sabeur (#392) üzenetére


hali01
őstag

Az 1-2 óra a rákövült porszemeg miatt kell.Különben vagy nem jön le,vagy összekarcolja a lencsét.
A Desztvíz a végén meg azért mert az nem vízkövesedik,ezért tökéletesen öblít.

Az,h leejtetted az nem az objektív hibája :B

(#394) Hydra SR válasza hali01 (#393) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hát, remélem ebből ki lehet robbantani a lencséket mert a 200-ast hiába feszegettem, nem indult meg. Frankón végig is szántottam a csavarhúzóval a frontlencse szélét, szerencsére nem elég erősen ahhoz, hogy nyoma legyen de kicsit megijedtem. Hát még a 300-asnál hogy megijednék :) Majd ha már csináltam vele sok jó képet akkor merek csak hozzányúlni, legalább ne rögtön az elején kockáztassak. És végülis nagyon minimális pacázást csinál a maszat miatt és azt is csak 5.6 alatt, lényegében elviselhető mennyiséget. Leméretezve már nem látszik.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#395) sabeur válasza hali01 (#393) üzenetére


sabeur
csendes tag

az nem valóban, hanem a nagy ''akarásom'' következménye...
meg is fogadtam, amíg csak néhány penészfolt, vagy porszem van jelen hozzánem nyúlok :)

(#396) hali01 válasza sabeur (#395) üzenetére


hali01
őstag

Sztem szedd szét nyugodtan,csak ne dobáld. :D

(#397) Hydra SR válasza hali01 (#393) üzenetére


Hydra SR
addikt

És a zsírt is leszedi ez? Én inkább maszatosnak látom mint porosnak, porszemekkel nem is foglalkoznék. Mosogatószer gondolom ezekre még mehet, nem volt rajtuk semmi különleges bevonat amit tönkretehet...vagy mégis?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#398) hali01 válasza Hydra SR (#397) üzenetére


hali01
őstag

Ha a méregdrága Apokromátokat így tisztítják akkor ennek csak jót tehet.:)

(#399) Hydra SR válasza hali01 (#398) üzenetére


Hydra SR
addikt

Erről már a napellenző sem jön le. Anélkül meg a frontlencse nem jön ki. Hátsó lencsét ki tudtam szedni, meg is pucoltam de az nem volt olyan koszos. Sajna ez a hátránya a régóta nem használt meneteknek, beragadnak.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#400) attilav


attilav
tag

Nézegettem a bajonetteket és a nikon meg a pentax ami igazán támogatja a manuális optikákat. A rekeszelés a nikonnál és pentaxnál beugrasztós, míg a canonnál ez is elektronikus úton megy, canonra nem lehet adapter nélkül manuális lencsét tenni, illetve lehet -ruszki lencsék- de beguróblende nuku. Úgyhogy leszűkítettem a kört és maradt a K10D(a garantált 100000 expó+időj álló váz miatt, ez hosszútávon jó) vagy az ennek megfelelő samsung, ami ugyanezt tudja, és a D80 a beépített fókuszmotor miatt. Ha m42-t(is) akarok használni akkor egyértelmű a pentax, ha csak nikon végűeket akkor nikon. Végülis mindkettőre akad manuális használtan, + ruszkik újonnan, és van beugróblende.
Ja a nikon jelenlegi bajonettje visszamenőleg hány évre kompatibilis? A pentaxét mindeki fújja, de a nikonról nem találtam semmit.
Mostmár egyre jobban körvonalazódik hogy nem szórakozok adapterekkel(csak ha nagyon muszáj), mert meghosszabbítja az obicserét, és az érzékelő koszolódik. Megveszek egy váz+alapobi, + a zenitar megfelelő változatát, később meg egy telét használtan. De melyikfajta bajonettesből találok nagy eséllyel jót? Nikkor, K, M42? Az m42 jobban elterjedt mint az előbbi 2?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.