Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) HPeti80


HPeti80
újonc

Sziasztok, elnézést ha már volt szó ilyen problémáról, de sos-ben kellene segítség. Van egy Nikon D60-as vázam, de mivel volt egy elfekvő Pentax 135mm f/2.5 és egy Pentax-M 50mm f/2 így vettem hozzá egy Nikon/PK korrekciós-lencsével ellátott átalakítót (így lett végtelen-pont). A gondom az, hogy az 50mm-esnél nagy rekesznél opálos, túl fényes lesz a kép mintha kézzel összefogdosták volna a lencsét. Ez mitől lehet? Az átalakítóval van gond, és ezek az objektívek jól működnének mondjuk egy Pentax K-7-esen?
Ez a hatás csökken ha szűkebb a rekesz, vagy ha kevés a fény.

(#4002) jjeahh válasza HPeti80 (#4001) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem egészen értem, tudnál mutatni esetleg képeket? vagy ilyesmiről lenne szó?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4003) copass válasza HPeti80 (#4001) üzenetére


copass
veterán

korrekciós lencse miatt van ez, ugyanezt csinálja ha kétszerezőt iktatsz be abban is van lencse.
ócóknál jön elő nagyon, de nekem pl. egy mc vivitar kétszerező volt a csúcs, mintha ott se lett volna.
rekeszelni kell mint az állat. így tudod csökkenteni a homályt.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4004) HPeti80 válasza jjeahh (#4002) üzenetére


HPeti80
újonc

De, valami hasonló, itt van róla egy fotó: [url=http://kepfeltoltes.hu/view/130923/DSC_3618_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

(#4005) fattyu válasza HPeti80 (#4004) üzenetére


fattyu
veterán

igen pont ez az amiért mindenkit lebeszélünk a nikonra adaptálásról.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4006) HPeti80 válasza fattyu (#4005) üzenetére


HPeti80
újonc

Köszi a tippeket. Esetleg létezik valami jó minőségű átalakító amellyel eltűnik ez az opálosság, vagy inkább invesztáljak be egy Pentax vázra? Mennyire menthetetlen a helyzet?

(#4007) jjeahh válasza HPeti80 (#4006) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem tudom létezik-e ilyen...pentax-ról jókkat hallani ilyen téren, de én sosem próbáltam, nem tudom milyen obik adapterezhetők rá. A sony nex szériája a legtöbb manuálos kedvence, sokan csak manuálozni, másodváznak vesznek nex-et, mivel szinte minden rámegy adapterrel, és van változtatható színű, elvileg jól működő focus peaking. Ha az af obi kínálat is számít, akkor mft jobb választás, viszont ott kevés váz tud még peaking-et, szóval belenagyítasz, szemre belövöd az élességet...pár canon is jobban használható erre, azok a modellek, amire van ML, viszont m42-es üvegeken kívül nem tudom mi megy még rá...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4008) HPeti80 válasza HPeti80 (#4006) üzenetére


HPeti80
újonc

Mondjuk egy ilyenre gondoltam : http://www.ebay.com/itm/KIPON-K9746-Pentax-K-Lens-Adapter-to-Nikon-Camera-/261263882786?pt=US_Lens_Adapters_Mounts_Tubes&hash=item3cd48a7a22

Vagy teljesen mindegy hogy nem 6000 Ft mint a jelenlegi hanem drágább? Kínai mindkettő. :((

(#4009) copass válasza jjeahh (#4007) üzenetére


copass
veterán

pentax azért népszerű mert a vázban van a stabi, m42 adapterrel rámegy, a többit nem tudom.
sony nex, ezt nem tudom, stabi is van a vázban? vagy ez nem az ami a szenzort forgatja?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4010) fattyu válasza copass (#4009) üzenetére


fattyu
veterán

nexben nincs stabi

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4011) copass válasza fattyu (#4010) üzenetére


copass
veterán

megtaláltam Olympus E-M5

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4012) Zozzant válasza copass (#4009) üzenetére


Zozzant
addikt

+élesség jelzés + fénymérés alapból, a pk-m42 adapter csak egy vasdarab.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#4013) fattyu válasza Zozzant (#4012) üzenetére


fattyu
veterán

Nexen is.
sőt canonon is. Csak ahhoz kell a csip hogy a váz azt gondolja van rajta obi és dolgozzan az af szenzor. fénymérés nyilvánvalóan alapból van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4014) jjeahh válasza copass (#4009) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, oly-k is vázstabisok, viszont az öttengelyes csak a drágább modellekben van. A pentax-é nem tudom mennyire hatékony, gondolom kb a kéttengelyes oly szintjén van, vagy kicsivel jobb, de az öttengelyesét nem éri el

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4015) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek van értelme vennem egy chipes m42 adaptert a jelenlegi sima helyett? Elég szar a szemem, és gondoltam ezzel megkönnyíthetném a fókuszálást, valakinek tapasztalata ilyen téren, hogy mennyire megbízhatóan talál fókuszt az adapteres chip!? A másik, hogy elvileg ezeknél rögzítve van mondjuk f 1,7-re a rekesz érték, ebben az esetben a fényérést is az adapter végzi, vagy ugyanúgy a váz, vagyis amennyi fény jut az érzékelőre :F

Köszi

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#4016) fattyu válasza ccs2929 (#4015) üzenetére


fattyu
veterán

fénymérés nem változik.
az a baj a csippel hogy: te tekered. csippan. abbahagyod. na neked van reakcióidőd. Vagyis amikor te abbahgyad addigra már nem éles. Nem lesz tőle pontos igazán. Nagyon sok életlen képet lehet készíteni a csippanásra hagyatkozva.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4017) ccs2929 válasza fattyu (#4016) üzenetére


ccs2929
senior tag

Értem, köszi, azért lehet majd bevállalok egyet, legalább némi támpontot azért ad.. :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#4018) zolka78 válasza fattyu (#4016) üzenetére


zolka78
senior tag

Azért ez nem teljesen igaz. MIvel a régi manuál üvegeknek elég hosszan jár az élesség állító gyűrűjük, és elég feszesek is(bár ezt te is tudod), így elég sokáig kell tekerni hogy élesre álljon a kép. Nem olyan könnyű azt túl tekerni. Ráadásul ha a keresőben látja, hogy kezd élesedni a kép, akkor egy picit jobban oda figyel és kész. Bár nem tudom, hogy sanyin hogy mükszik az élesség visszajelzés, de canonon nekem addig világít az élesség visszajelzés amíg van élesség, ha picit túl tekerem, akkor elalszik az élesség visszajelzés is. Tehát ha stabilan jelez akkor lehet exponálni. Régi üvegeknél ez teljesen jól működik, modern üvegeknél ahol elég rövid utat tesz meg a fókusz gyűrű ott simán túl tudom tekerni. Bár ott meg nem használtam MF-t éles helyzetben. Persze elég rég óta ML fut a gépemen, így egyből exponál ahogy élességet találok.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4019) fattyu válasza zolka78 (#4018) üzenetére


fattyu
veterán

tapasztaltból írom.

nagyjából hat nyolc obi 5-6 adapter. Nyilván minél hosszabb és fényerősebb annál könnyebb mert papír a dof. de szélesebb lassabb obiknál ahol nagy a dof és lassan esik ki az éles sávból a történet bőven csiporog mikor a tényleges fókusz már 20 centivel odább van.

Aki stabilan manuálozni akar annak célszerű mattüveget cserélni. Vagy törőék vagy pedig NAGYON finom felületű.
A törők nyilván hót egyértelmű, de már egy nagyon fine felületű is oltári sokat dob.

5dIIn pedig az ugye nem egy pici kereső annó csak szenvedtem a csipessel együtt a gyári mattüveggel. A túl durva szemcsés felület miatt sokkal többet hiszel élesnek mint ami az. Az egs üveggel minden gondom megoldódott, és onnantól nem sok félrefókuszált képem volt csiptelen adapterekkel sem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4020) zolka78 válasza fattyu (#4019) üzenetére


zolka78
senior tag

Ez igaz, de te a saját oldaladról közelíted meg a dolgot. Hangyafasznyi keresőben és gyári mattüveggel szemre belőni az élességet már nem olyan egyszerű, mint ahogy utaltál is rá. Meg valljuk be őszintén, 50/1.8, 135/2.8, 200/4 üvegekben gondolkodnak sokan, nagyjából. Kevesen vágnak bele ennél fényerősebb, ráadásul jó rajzolatú régi manuál üvegekbe, ahol azt a szép papír dof-t ki lehet hozni.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4021) jjeahh válasza ccs2929 (#4017) üzenetére


jjeahh
nagyúr

milyen gép? nincs focus peakinged?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4022) fattyu válasza zolka78 (#4020) üzenetére


fattyu
veterán

ezért mondtam mattüveg csere. ebay 20 dollár meg egy szervízben 3 perc.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4023) MC Pite


MC Pite
veterán

Srácok, 1-2 félmondatot találok csak a Carl Zeiss Planar 1.7/50 T* üvegről, nappal pedig még nem tudtam kipróbálni, ismeri valaki?
Plusz az 1.7 és a 2.8 között is van egy állás, talán 2.0 vagy 2.2, nem találok róla infót (1.7hez elég közel).

KÉpet csak azért raktam be mert szép :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4024) fattyu válasza MC Pite (#4023) üzenetére


fattyu
veterán

az f2. egész stopokban nő kivéve a kezdő 1.7et.

botrányosan éles obi. kb a legélesebb 50es evör. remek kontraszt remek színek remek építési minőség.

1.7en nyitva is bőven használhatón túlmutatóan éles rekeszelve 4 körül pedig kb BÁRMILYEN szenzor felbontásán túl mutat.

Bokeh kicsit ideges. Ez az egy gond van vele, de ez a planar design sajátja valamint a t* bevonat amitől ilyen faszák a színek meg a kontraszt ezt is nyomja sajnos.

ha van ilyened örülj használd.

ha nincs vedd meg. reális értéke 35 körül van. ennél drágábban megy sajnos többnyire 40-45ig akár. Kezdenek nagyon elszállni a zeiss árak az elmult években.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4025) MC Pite válasza fattyu (#4024) üzenetére


MC Pite
veterán

45 volt ez, egy adaper hozzá X mounthoz meg egy akku, jah, meg egy fém ellenző hozzá. Akkor kb árában volt.
Pár perces keresgélés után annyit találtam hogy jónak mondják, de konkrétumot nem sokat, egy szem tesztet egy általam nem ismert canon 1.8as üveggel.
Azt várom már hogy kültéren is kipróbálhassam véééégre...

Beltéren focus peakingel egész korrektül lehet használni. Igaz, nagyon kevés fényél nem sokat segít.
Az adapter elég cheap verzió(hangyányit kotyog), nem tudom vmi fasza fémet merre lehet esetleg találni...

:R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4026) fattyu válasza MC Pite (#4025) üzenetére


fattyu
veterán

én szerettem használtam. eladtam végül mert minden erénye ellenére engem a bokeh zavart.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4027) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Helios-t le szeretném váltani, valami olyan 40-50mm körüli obi kéne M4/3-ra, ami már 1.8 körül használható. Ezt meg lehet úszni 15 ezerből?

Erről vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#4028) jjeahh válasza HollyBoni (#4027) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én azon voltam, hogy veszek egy minoltát vagy planart, de végül elkapkodták előlem, így zuiko maradt...tesztek alapján nagyon penge, sőt ami md-egyéb 50-esek összehasonlítást láttam, mindig mindent vert...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4029) HollyBoni válasza jjeahh (#4028) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor lehet ezt meg kéne venni, ráadásul még adapter is van hozzá.

(#4030) ati3x válasza HollyBoni (#4027) üzenetére


ati3x
senior tag

Én egy ilyen obit ajánlok. Ez volt az első manuálom, de aztán elajándékoztam öcsémnek, mert jött az 1.4-es canon ssc-m. Kicsit meg is bántam, mert nagyon-nagyon kellemes képe volt. 1.8 körül kicsit lágy volt,de bőven vállalható, aztán 2.8 körül már nagyon pöpec volt.. Abokeh-ja ennek volt a legjobb.. jobb mint a jelenlegi Canon-om, meg az 1.4-es chinonnál is.. Valamikor veszek egyet megint. Méretre is perfekt volt, és mechanikailag is... És nem is drága

(#4031) fattyu válasza HollyBoni (#4027) üzenetére


fattyu
veterán

aláírásom láttad? :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4032) ati3x


ati3x
senior tag

Ja, anno ezért választottam a canon ssc-t: manual obi teszt

(#4033) erzol válasza HollyBoni (#4027) üzenetére


erzol
őstag

Pont ezt vettem meg szombaton, sorry.
1.8-tól úgy karcol, hogy csak pislogok... :)

[ Szerkesztve ]

(#4034) HollyBoni válasza erzol (#4033) üzenetére


HollyBoni
veterán

:O

fattyu: Régebben írtad róla hogy 1.4-en nagyon lágy, szóval inkább nem. :N

(#4035) HollyBoni válasza ati3x (#4030) üzenetére


HollyBoni
veterán

Inkább valami 50-es kéne. Lehet nem számít semmit, én eddig egy Minolta 50 1.7-et próbálgattam, és érezhetően rövidebb volt az 58-as Helios-hoz képest.

(#4036) fattyu válasza HollyBoni (#4034) üzenetére


fattyu
veterán

350dn takonylágy.

nexen meg tök jó. fene se érti ezt. mirkolencsék gondolom. vagy nemtom. 1.4 nexen

meg sem elítem hogy már f2re 350dn is sokat javult.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4037) MC Pite válasza fattyu (#4036) üzenetére


MC Pite
veterán

Az a véreb éles nex-en? Na jó, igen, nagyban, csak nem a szemére sikerült a fókusz úgy látom :R de XE1-en a CZ... meglepően jól karcol! ;]
Ma végre ki tudtam próbálni a planart... :))

Letölthető elvileg pl ez vagy ez.

Hm, úgy látszik tényleg nem volt rossz bolt.
Azt még meg kell tanulnom hogy nyitva más a kontraszt/szín mint mondjuk 2.8on, meg még kicsit szokni kell a manuálozást eleve...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4038) HollyBoni válasza fattyu (#4036) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem ez is kicsit lágynak tűnik. :B

(#4039) fattyu válasza HollyBoni (#4038) üzenetére


fattyu
veterán

1.4... :D sok sikert élesebb találásához full nyitva.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4040) schawo válasza HollyBoni (#4038) üzenetére


schawo
titán

Az f/1.4 üvegek arra valók, hogy rekeszeld őket f/2-re ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4041) jjeahh válasza MC Pite (#4037) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a g+-os képeidet nem tudom megnézni, de ez, ha full nyitva készült, sztem nem rossz...ok csöppet kromatizál, de ha ilyen élességem, kontrasztom lenne az om zuiko-val nyitva... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4042) copass válasza HollyBoni (#4038) üzenetére


copass
veterán

1.4-en azér ez elég szép.
zuiko ez nem?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4043) jjeahh válasza copass (#4042) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kipróbálnék egy zuiko 1.4-est, mert nem sok jót mondanak róla, de 1.8-at sem dicsérik agyon, mégis, nekem nagyon tetszik, mivel nyitva nagyon lágy, erősen CA-zik, de egyet rekeszelve fordul a kocka, elképesztően élessé válik, és a színek, kontraszt...szinte sajnálom utómunkázni. Ami zavar egy kissé, hogy a bokeh ideges, szögletes. a helios-t sokan dicsérik, de a zuikohoz képest...nem is tudom, csak bokehben jobb sztem. Rekeszelve is lágyabb, ellenfényben nagyon furán viselkedik, sárgás, kopott képeket köpköd, ami engem zavar...Lehetséges, hogy csak oly vázon ilyen szuper a kis zuiko? ha 1.4-es is hasonló adottságokkal bír, vagyis f2-őn brutáléles, kontrasztos, szívesen leváltanám én is az 1.8-at vele...
szerk: csak én látom úgy, vagy tényleg létezik olyan, hogy bizonyos szitukban a helios-al a vázam alapiso-n is rengeteg zajt generál? lehet, hogy csak halucinálok...zuiko-val és revuenon-al eddig minden rendben volt ilyen téren

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4044) schawo válasza jjeahh (#4043) üzenetére


schawo
titán

Nekem is van 1.8 F.Zuikom meg Heliosom is, de én az Olympust sokkal jobban szeretem. f/2-n elég jól használható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4045) ijjen nincs


ijjen nincs
tag

Szervusztok!

Hozzám került a jénai Zeiss gyárból egy ilyen :
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/2/8/5/2/THM_0011102852.jpg
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/2/8/5/1/THM_0011102851.jpg
Szóval a zindexes okosok szerint Contarex bajonettes Planar 50/1.4

u4/3-on szeretném használni, nézegettem ebayon Contarex/m43 adaptert, elég erős az ára.
Mielőtt vennék egyet, véleményeteket kérném, hogy megéri-e több, mint 100 dollárt költeni a kérdéses objektívre? Valaki használt már Contarex objektíveket m4/3-on?
Esetleg valakinek lenne Budapesten Contarex m4/3 adaptere próbára?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#4046) copass válasza ijjen nincs (#4045) üzenetére


copass
veterán

keresd meg őt: Analóg Fényképezőgép Optika Javítás

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4047) jjeahh válasza ijjen nincs (#4045) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jól látom, hogy nincs rajta rekeszgyűrű? ha valahogy mégis lehet vele rekeszelni m4/3 vázon, akkor megérheti, mivel ahogy nézem ebayen 400 ( :Y ) $ körül mennek használtan, és ez új, nem?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4048) ijjen nincs válasza jjeahh (#4047) üzenetére


ijjen nincs
tag

Bezony, nincs rajta rekeszgyűrű, mert a Contarexnél a vázon kell rekeszt állítani.
A ebayos adapterekkel lehet állítani a rekeszt, gondolom azért 100 dollár az áruk.Az objektív nem új, inkább NOS-nak mondanám.

(#4049) schawo válasza ijjen nincs (#4045) üzenetére


schawo
titán

Húú, én inkább vennék alá egy Contarex SLR gépet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4050) ijjen nincs válasza schawo (#4049) üzenetére


ijjen nincs
tag

Na ja, csak azt meg filmmel kell etetni.
Nemrég megnéztem a film árakat, hogy is mondjam, kissé eltántorított a filmes fényképezéstől.
(velviát astiát meg se mertem kérdezni mennyibe kerül)
Sajnos nekem megfizethetetlen a filmes fényképezés, pedig van néhány jó kis filmes vázam.
Tudom, FF negázás... azt meg otthon kellen hívni nagyítani. Régen csináltam is, de manapság már helyem/időm nem lenne rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.