Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) deny330 válasza MrChris (#14100) üzenetére


deny330
aktív tag

Hát valahol el kell kezdeni. Köszi szépen!

(#14102) Zozzant válasza deny330 (#14099) üzenetére


Zozzant
addikt

Az nem az obin lévő portól van, hanem a szenzoron lévőtől.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14103) deny330 válasza Zozzant (#14102) üzenetére


deny330
aktív tag

Kifújtam a szenzort körtepumpával, de ha lerekeszelem az obit, még az LCD-n is simán kiveszem az apró pontokat. :F

(#14104) Zozzant válasza deny330 (#14103) üzenetére


Zozzant
addikt

Akkor még mindig poros, az obiban lévő por nincs a fókuszban, nem látszódhat, extrém esetektől eltekintve, ha mondjuk már egy tarantula ücsörög benne :) (egyébként életszerű a "lerekeszelés"?)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14105) deny330 válasza Zozzant (#14104) üzenetére


deny330
aktív tag

Megnéztem alaposan a szenzort, látni rajta apró kis fehér porszemeket. A baj csak az, hogy nem tudom kifujatni a körtepumpával, mint amik oda vannak ragadva kb. Esetleg fültisztító pálcikával óvatosan megpróbáljam leszedni?

(#14106) Rapid136 válasza deny330 (#14105) üzenetére


Rapid136
őstag

Lenspen és társai...
Ha nyitva nem látod akkor szenzorpiszok, 5,6-ig nem nagyon látszódik.
Az objektiv pora elmosódott bokeh karikában jön ki.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#14107) MrChris válasza deny330 (#14105) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igaza van Zozzantnak, a szenzoron lévő kosz az ok. A használt GH2-őm szenzorán volt odakövült pollen, meg valszeg nyálszemcsék. Fültisztítóval és alkohollal tisztítottam meg, a végén nagyon kellett vele vakarni, mert sehogyan se engedett. Kibírta, semmi karc, még nagyítóval se és a képek is ok.

(#14108) deny330 válasza Rapid136 (#14106) üzenetére


deny330
aktív tag

Lenspen van itthon, azzal szabad szenzort is takarítani, vagy csak az obira gondoltál?

#14107 MrChris Hm, jó tudni hogy ilyen apróságok ennyire számítanak. Köszi az infókat srácok, és bocsi a tudatlanságomért, nagyon új még nekem ez, nem volt még cserélhető objektíves gépem.

(#14109) deny330


deny330
aktív tag

Update: nagyon óvatosan megtörölgettem lenspannel, kifujattam mégegyszer, most F16-ra rekeszelve sem látok semmi oda nem illőt. Köszi mindenkinek, ezentúl figyelek erre! :R :R

(#14110) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, kaptam egy sajnos nem javithato Pentax ME Super-t Vivitar 28/F2.8 obival (se gomba, se karc a lencsen, jo allaputu tarcsakkal)

Van olyan minosegu ez az obi, mint mondjuk a Helios, magyaran lenne ertelme Oly OM1MK1-hez adaptert venni?

Koszi

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14111) mpierre válasza Balinov (#14110) üzenetére


mpierre
veterán

Ha véletlen a makró verzió, akkor mindenképp, de sima sem rossz.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#14112) peppe79 válasza Balinov (#14110) üzenetére


peppe79
senior tag

A Helios, mint minőségi referencia? :)

(#14113) Balinov válasza peppe79 (#14112) üzenetére


Balinov
félisten

Jovanna :D vintage obik közül csak azzal meg a pentacon 135mm bokehmasterrel volt dolgom

Mpierre close focus wide angle Az alany, konkrétan ez

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14114) mpierre válasza Balinov (#14113) üzenetére


mpierre
veterán

A 28xxxxx-eseket a Komine gyártotta. A pentax fórumon külön topikja vagyon. Jobb, mint a helios, csak nem teker akkorát.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#14115) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Vettem egy Astroni 135mm f/2.8-as objektivet, olcson. Az elado jelezte, hogy maximumon van a blende, nem lehet mozgatni. Amikor szetszedtem, kiderult, hogy valaki mar szerelgette... de nem is ez a gond, hanem hogy ezt talaltam a hatso lencsetagon:

Namost, mivel nedves kendovel megprobaltam letorolni, de nem volt hajlando lejonni, ugy gondolom, hogy ez valoszinu gomba lehet. Igy mar nem latom ertelmet, hogy kuzdjek a blende megjavitasaval. Inkabb leadnam az ujrahasznositoba.
Nektek mi a velemenyetek?

Mondjuk a helikoidot lehet, hogy meg kene tartani belole. Az barmikor jol johet...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14116) deny330 válasza tvamos (#14115) üzenetére


deny330
aktív tag

Az objektív gombát tudtommal csak két esetben nehéz / kvázi lehetetlen eltávolítani:
1. Ha a bevonat alá kerül (bár úgy tudom, hogy ez inkább a modernebb objektíveknél probléma, ahol sokkal több rétegű a bevonat).
2. Ha a ragasztott lencsetagok közé kerül.

Szerintem ne temesd még, véleményem szerint ez szakszerű tisztítással még simán orvosolható - de majd a tapasztaltabbak úgyis megerősítik, vagy ép megcáfolják.

(#14117) tvamos válasza deny330 (#14116) üzenetére


tvamos
nagyúr

A blendelamellak ossze vannak tapadva, es/vagy a rugok el vannak faradva. Csipesszel tudom mozgatni, meg erezni, hogy a rugo probalja osszezarni a blendet, de nem megy neki. Nem nagyon jutok vele semmire. :(((

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14118) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Sziasztok!
vettem egy eos átalakítót a fuji milc gépemre amivel az ef objektívekkel tökéletes képeket tudok készíteni. Majd vettem egy FD to EOS adaptert, de a két adaptert összetéve nem tudok fókuszálni a géppel csak nagyon közelre, mintha makro közgyűrűt használnék… mi lehet a baj? Az én logikám szerint a két összetett adapternek működnie kellene, nem?

(#14119) MrChris válasza bongeszo (#14118) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az EF bajonett bázistávja 2mm-el hosszabb az FD-nél, ezért olyan mintha közgyűrűznél. 30+ éve szándékosan így tervezték.

(#14120) Warton válasza bongeszo (#14118) üzenetére


Warton
őstag

FD - Fujit kellett volna venni. :(

(#14121) bongeszo válasza MrChris (#14119) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Köszi az infót! Akkor ezek szerint nincs átjáró fd és eos között…

(#14122) bongeszo válasza Warton (#14120) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Most már én is tudom, de az kb beszerezhetetlen volt… gondoltam így kijátszom a rendszert! 😉

(#14123) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Erről tud valaki valamit?
Nem igazán találni róla semmit:

Hanimex 49mm aux wide angle for Praktica

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#14124) Zozzant válasza Fr@nkieWilde (#14123) üzenetére


Zozzant
addikt

Mire gondolsz? Egy szar előtétlencse objektív elé filmes korszakból. Nagyjából :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14125) Fr@nkieWilde válasza Zozzant (#14124) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ez pontosan elég nekem! Köszönöm.
Még annyi, hogy értéke van? x ezer Ft?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#14126) Zozzant válasza Fr@nkieWilde (#14125) üzenetére


Zozzant
addikt

Látatlanban? Fillérek. Én nem adnék érte egy fabatkát sem.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14127) Fr@nkieWilde válasza Zozzant (#14126) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Szóval, ha patika állapotban van, akkor sem ér kb semmit. Köszönöm. :R

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#14128) Fr@nkieWilde válasza Zozzant (#14126) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Még egy kérdés:
Olympus OM-D E-M5 Mark I. milc gépen milyen 50-58mm-es objektívet ajánlotok? 1,7-1,8 vagy inkább 2 fényerőtől kezdődőt? Az ISO 200-nál kezdődik sajnos. Napos időben nem tudom, hogy jelenthet-e ez problémát egy elég fényerős objektívnál.

Oly, Chinon, Pentacon 1,7-1,8-as objektíveket néztem vagy a másik klasszikus Helios 44-m4 2-es érzékenységű objektíveket nézegetem.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#14129) deny330 válasza Fr@nkieWilde (#14128) üzenetére


deny330
aktív tag

A maximum shutter speed ahogy nézem 1/4000, ha csak nem verőfényes napsütésben mész fotózni, szerintem nem lesz gond belőle. A kezdő fényérték mindegy, legrosszabb esetben rekeszelsz - vagy felcsavarhatsz ND szűrőt - de kevés fényben meg jól jön a fényerősebb obi. Helios obim van, szerintem a maga módján jó cucc, de nem a képminősége miatt, sokkal inkább a háttérkezelése végett. Oly, chinon, pentacon 50-eseket nem próbáltam élőbe, nekem ami bevált az egy Zenitar-M 50/1.7 obi.

(#14130) Fr@nkieWilde válasza deny330 (#14129) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Értem, köszi az infót!
Amit kedvelsz az a ritkábbak közé tartozik, ahogy látom. :)

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#14131) peppe79 válasza Fr@nkieWilde (#14128) üzenetére


peppe79
senior tag

Ötvenesekkel nagyon nem tudsz mellé lőni. Nekem speciel a Konica Hexanon f1.7-es a kedvencem.

(#14132) mpierre válasza Fr@nkieWilde (#14128) üzenetére


mpierre
veterán

Kinek mi tetszik.

Carenar 55 f1,4; Ro-109-1A 50 f1,2 (ez vetítőből épült); Takumar 55 f2; Pentax m 50 f4 (macro); Helios 44-2 58 f2

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#14133) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Ezt az objektívet tudom használni m4/3 Olympus gépen adapterrel?
Illetve ez ugye nem auto fókuszos objektív lehet?

EXAKTA 28-210mm, F 3,5-5,6
Képek: [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#14134) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Canon EOS M50 váz. Erre szeretnék rakni manuális obikat.

SMC Takumar 55/1.8, SMC Takumar 135/3.5, illetve Helios 44M-4 lenne a készlet egyelőre. Milyen adaptert/adaptereket kell vegyek hogy mindhárom obi működjön?

Olvastam hogy A-M kapcsolónál sima, ha nincs kapcsoló akkor peremes kell. Viszont egy csomó helyen oda se írják, hogy melyik-melyik és csak simán kép alapján én képtelen vagyok eldönteni (élőben még nem láttam ilyen adaptert).

Illetve makrózáshoz milyen közgyűrűket kell beszerezni?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :R

(#14135) mpierre válasza Fr@nkieWilde (#14133) üzenetére


mpierre
veterán

Igen. Hosszabb a bázistávja, mint a m4/3 gépé és adapter is akad hozzá.
A régi slr gépeken - ha autófókuszos is az obi - mindig volt manuális élességállítási lehetőség. Ismereteim szerint. Max nem olyan kényelmes széles gyűrű formájában, mint egy M42-es obinál.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#14136) Warton


Warton
őstag

Rendeltem egy M42-es Domiplant, mert ami korábban volt annak nem volt jó a rekesze, meg EXA bajonettes, ami azért nem az igazi. Mikor megérkezett olyan ismerős volt... Aztán elővettem a fiókomból az 50/2.8-as Prakticaromat és lőn meglepetés. :W :DDD

Mindegy, kelet-német gyöngyözős háttértekerős objektívekből sosem elég. :DD

(#14137) tvamos válasza Warton (#14136) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon szépek, gratulálok! :C
Sajnos az én Domiplanom sokkal kopottasabb.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14138) Warton válasza tvamos (#14137) üzenetére


Warton
őstag

Ezek mellé szerintetek érdemes venni egy Tessart? Azok jobbak mint a Domiplan? :F

(#14139) tvamos válasza Warton (#14138) üzenetére


tvamos
nagyúr

En egy ilyet vennek ezek melle: [link]
Marmint ugy ertem, hogy nekem mar van egy, es szeretem...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14140) Warton válasza tvamos (#14139) üzenetére


Warton
őstag

1.4-es fronton van egy pár Minoltám. Nem rosszak, de annyira nem érdekes a bokehjuk. Viszont sikerült beszerezni egy Tessart pár ezerért. Azért az elképesztő, hogy egyeseknek van pofájuk 20000-et kérni egy Tessarért... :Y Basszus, kérjen 10.000-et és aki nagyon nem akar várni az vegye meg, na de a dupláját??! :((

A Domiplannal összehasonlítva, azért ez minőségibb objektívnek érződik, sokkal élesebb képet ad mint a Domi, főleg kisebb rekeszértékeken. Még egy nagyon jó fícsör, ami makró szempontból is előnyös, hogy 0,35 a min. fókusztávolság a Dominak úgy 0,75 mm.

Viszont a Domiplanoknak érdekesebb a bokehjuk nyitott rekeszen, sokkal több buborék, sokkal torzabb háttérmosás.

(#14141) tvamos válasza Warton (#14140) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Viszont a Domiplanoknak érdekesebb a bokehjuk nyitott rekeszen, sokkal több buborék, sokkal torzabb háttérmosás."

Nekem az mar tul sok... Nem igazan ertem ezt a muveszetet. :F

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14142) Warton válasza tvamos (#14141) üzenetére


Warton
őstag

Kizárólag a gyerekeimet fotózom ezekkel. Olyan meseszerűvé teszi a hátteret, ami egyébként csak egy sövény vagy fa lenne. Amúgy ovi meg suli fotók során készülnek róluk tökéletesen bevilágított, tökéletesen exponált képek és szerintem unalmasak pedig profi fotós csinálja profi felszereléssel, de valahogy mégsem adja úgy nekem.

(#14143) tvamos válasza Warton (#14142) üzenetére


tvamos
nagyúr

Enyem mar jo ideje nem hagyja magat fotozni...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14144) yanpec


yanpec
aktív tag

Sziasztok

Vettem a Canon 5dMKII-höz 2 db Auto reuvenon 28 és 200mm PK bajonettes obit, meg átalakítót. Az normális, hogy élő képen teljesen ok minden, de tükörben csak egy nagyon pici részt látok a képből?

Nem találtam rá választ sehol.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#14145) yanpec válasza yanpec (#14144) üzenetére


yanpec
aktív tag

Közben kiderült mi a gond. Hiányzik a gépből a mattüveg.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#14146) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Mennyire lehet jo egy MTO-500A? (Canon M50-re raknam...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14147) gabor231


gabor231
tag

Sziasztok. Van egy canon m6 mkII gépem. Rajta egy helios 44m-4 . Az istenért sem akar expozni. A menüben sehol sem találom az expo kioldást objektív nélkül vagy hasonlo menüpontot. Valaki vágja mi lehet a probléma?

(#14148) faki_ válasza gabor231 (#14147) üzenetére


faki_
senior tag

Manual 541. oldal:

(#14149) gabor231 válasza faki_ (#14148) üzenetére


gabor231
tag

Megtaláltam. Köszönöm :R

(#14150) tvamos


tvamos
nagyúr

Akartam venni egy regi Zodiac 8-at licitalos oldalon, de felment az ara 40 ezer fole. Azt hittem, megall majd 20-25 ezer korul... Tenyleg ez a normalis ara?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14151) hamarci


hamarci
újonc

Üdvözletem!

Első M42-es objektívemnél tapasztalt (egyelőre) furcsaságok kapcsán lennének kérdéseim.
A gép egy Pentax K1, az obi egy CZ Tessar 50mm f2.8 (ezüst verzió), az M42 adapter (most már tudom) vázba nem beülő típus.

1.) Az obi felső része (a rekesz-értékekel) szemből nézve 12 óra helyett kb 3 óránál helyezkednek el, mikor megszorul. Persze ez nem befolyásolja a képet. De ez teljesen random, hogy hol kezdődnek a menetek, és hogy áll be az obi? Vagy az én adapterem elcseszett alapból?

2.) A végtelen hiánya és a fókuszgyűrűn mutatott nem reális tárgytávolságok mind a nem vázba beülő adapter miatt van (kb +1 mm)? (a végtelen hiányáról olvastam a téma összefoglalóban)

Köszönöm :R

(#14152) Zozzant válasza hamarci (#14151) üzenetére


Zozzant
addikt

1. próbálgasd előbb az adaptert az obira máshol rákapatni, talán eltalálod ha lesz olyan hogy középen lesz (utána tedd a vázra mint egy PK-s obi)
2. igen attól van, mivel távolabb kerül az érzékelő síkjától

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14153) hamarci válasza Zozzant (#14152) üzenetére


hamarci
újonc

Sajnos csak egyféleképpen lehet az adaptert az obira tekerni (egy kezdőpontja van a meneteknek). De akkor egy beülő adapter beszerzése lesz a megoldás (legalábbis a második problémára biztosan).
Köszönöm.

(#14154) tvamos válasza hamarci (#14153) üzenetére


tvamos
nagyúr

En menetrogzitovel raragasztottam az adaptert. De ez nem javaslat, csak leirtam a sajat gyakorlatom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14155) Warton


Warton
őstag

Amikor a teljesen mezei, üveg nélküli adapter drágábbra jött ki, mint maga az objektív... :DDD

(#14156) deny330 válasza Warton (#14155) üzenetére


deny330
aktív tag

A Heliosomat (44M) kemény 2k-ért "lőttem", az M42-Nex adapter pedig 4k volt.. :DDD

(#14157) MrChris


MrChris
nagyúr

Megjelent a Techart LM-EA9 AF adapter Sony kamerákhoz. Elég jól működik. Most már mindössze akkora mint bármely más sima adapter.

(#14158) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Értelmes áron, nem nepperektől most hol érdemes régi obikat vadászni? Ecseri, Budai Zsibvásárra érdemes esetleg kinézni? :R

(#14159) mpierre válasza HollyBoni (#14158) üzenetére


mpierre
veterán

Esetleg vagy Soós-ék aukciói és ebay aukciók, meg néha aprón is akad pár dolog. Keresni kék.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#14160) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Kaptam egy Tokina 90-230mm es objektívot.Enneknjóp gondolom,hogy M42 es a bajonettja?Canon 7D vel összepárosítva milyen lenne?érdemes vele foglalkozni? [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#14161) deny330 válasza Roxx (#14160) üzenetére


deny330
aktív tag

Igen, M42-es, bár gondolom azóta már sikerült ezt igazolni is. Ha nem zavar a "nehéz súlya", és nem okoz gondot a manuális fókusz, akkor egy adaptert megérhet. A neten fellelhető infók alapján nem olyan rossz ez, bár azért sötétben kérni fogja az ISO-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.