Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) itanczos


itanczos
senior tag

Hogyan lehet szabályozni a wifi kapcsolatok használatát?
Mindig a szomszéd wifijére kapcsolódik automatikusan! :((

Pedig itt vagyok a router-től 2m-re.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29552) Sonja


Sonja
veterán

Ismét problémám van. Installálásnál kérdezte, hogy van-e NET-em vagy nincs. Mondom van, és automatikus DHCP-t választottam. Ilyenkor szépen újraindul az egész gép. Ismét megpróbáltam, de megint ugyan ez. Harmadszorra azt választottam, hogy nincs NET-em, így feltelepült. Mondom akkor létrehozok a beállítások -> network részen egy újat. Igen ám, de ekkor is hibát ír ki, és ennyi, nincs net. :( Mit lehet ezzel kezdeni? :F Az alaplapon egy Intel 82579V hálózati chip van. Az about mac ablakban a system riport opciót választva látom, hogy a PCI résznél írja az Intel 82579V-t. Viszont az Ethernet résznél semmi nincs. :O

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29553) itanczos válasza Sonja (#29552) üzenetére


itanczos
senior tag

Telepíteni kell a megfelelő kext-et.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29554) Sonja válasza itanczos (#29553) üzenetére


Sonja
veterán

Ebből most semmit nem értettem. :B Mit, mivel, hogyan? :F Kicsit bővebben, ha kérhetem.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29555) tlac válasza Sonja (#29554) üzenetére


tlac
Topikgazda

[link]

másold be a clover alá a kexts-ekhez

(#29556) Sonja válasza tlac (#29555) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi! :R Esetleg ez a kext nem lenne jobb? :F Csak kérdezem. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29557) tlac válasza Sonja (#29556) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem tudom
de arra épül, amit linkeltem

(#29558) Sonja


Sonja
veterán

Végül minden sikerült! :C

Az IntelMausiEthernet.kext-et használtam, az pont ezzel az Intel chippel volt tesztelve (is). Működött is elsőre. Sajna nem volt hang se (ALC892), azt is meg kellett oldanom. :K nVidia drivert is elsőre megoldottam, szóval ügyes vagyok. :D Most majd csinálok egy Ghost mentést az egészről. :) Egyébként egyáltalán nem lassú így USB-n keresztüli HDD-n. Egyedül a boot egy kissé lassú, de ugye SSD-hez vagyok szokva. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29559) itanczos válasza Sonja (#29558) üzenetére


itanczos
senior tag

Gratula!!!

Szundi is megy rendesen?
Facetime, iMessage?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29560) Sonja válasza itanczos (#29559) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi! :R

Szundi lenne a sleep? Mert azt soha nem használom, szóval az se lenne baj, ha nem menne. :N Se a Facetime-ot, se az iMessage-et nem próbáltam. Viszont egyik sem érdekel. :D A Facetime-hoz amúgy nem kellene kamera? :F Mert az nincs.

Minden más, amit próbáltam, tökéletesen megy. Egyedül még a játékokat nem próbáltam, de majd azt is megnézem (Steam, Battlenet). :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29561) Smiley válasza Sonja (#29558) üzenetére


Smiley
őstag

Ghost mentes... :D ez unix, fogd aztan told bele az egesz / egy tar-ba, es mar kesz is. Amugy meg tok felesleges, kell a clover config, meg az a par darab kext amit hasznalsz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29562) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Valaki fel tudna világosítani, hogy miért van az, hogy a jelenlegi mac -eket (pro) amd (firepro) kártyákkal lehet venni ugyebár. Ezzel szemben a tonymac-es ajánlásokban meg csak nvidia kártyák vannak.

(#29563) FіkuszKukіsz válasza syC (#29562) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Azért mert a jelenlegi macekben az ATI videokártyák genuine (hitelesített) GPU-k. Hivatalosan csak OS X-re kiadott videokártyát rakhatsz be pl. egy Mac Pro-ba. Minden más ATI-t mókolni kell, több vele szívás. Míg az Nvidia folyamatosan adja ki az OS X-hez a drivereket. Könnyebb beüzemelni ezért inkább azt ajánlja. De nem genuine ATI-n is megy.

Romanes eunt domus

(#29564) sad_Vamp válasza FіkuszKukіsz (#29563) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Van direkt AMD-graf-os thread/topic a Tonymac-en nagyon sok embernek mennek az RX280-ak és RX480-ak.
szóval annyira azért nem nagy mók. Viszont black screen boot, meg sleep-awake gondok vannak ez igaz.

Ha videó vágásról van szó, akkor viszont sokkal jobb AMD-t használni mert arra van optimalizálva az FCPX.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29565) syC válasza sad_Vamp (#29564) üzenetére


syC
addikt

A következő kérdésem pont az lett volna, hogy ha hivatalosan amd(ati) kártyákkal lehet venni mac-eket ( igp-t nem számolva), akkor nem lehetséges az hogy az apple inkább ati-ra optimalizálja a programjait. És itt most pont final cut-ra gondolok.

Mert hogy az történt, hogy pont összeraktam egy alap pc masinát videóvágásra, gondoltam milyen jó lesz edius vagy premiere-rel dolgozni. De nem így lett, kényelmetlen újra win-t használni.

Mennyi esélyem van rá, hogy egy ilyen kis gyári hp gépre ( pavilion p6-2040, i7 2600[nem k-s], 2x2 1333, passzív nv7300gs [ehelyett keresek vmi értelmesebbet, quadro / firepro - függ az os-től] ) fel tudom dobni a sierrát? Próbáltam kideríteni milyen alaplap van benne, de csak hp logo van rajta, gugli viszont foxconnt hozza ki mint gyártó.

(#29566) Smiley válasza syC (#29565) üzenetére


Smiley
őstag

A lap kb tokmind1, nvidia 4xx felett rakhatsz bele barmit, igazabol 7XX felett mar inject se kell hozza. Alatta azert mar csunyan megnyirbaltak a kinalatot, a 8800GTX es a 9600GT az megy meg. A 7300 felesleges is megprobalnod ahhoz csak 32bit-es driver letezett, tehat max a lion alatt mukodne. AHCI-t biztosan tudja a lap, es kb ennyi eleg is elso korben. Legrosszabb esetben a hang es a halozat nem fog mukodni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29567) sad_Vamp válasza syC (#29565) üzenetére


sad_Vamp
őstag

hát én ebben nem tudok neked segíteni, én is majd most(anában) fogom csak összerakni majd az első hacklimat. Amit én kihámoztam a dologból, hogy bizony ha az ember nem akar szívni, akkor érdemes öregebb ATI kártyát választani, én vettem is a célra egy HD5850-et ami állítólag csont nélkül megy (azt állítottá hogy FCPXben a kártya olyan gyors -néha gyorsabb- mint a GTX980 -- ha jól emlékszem). Ráadásul használtan felénk rettentő olcsó! :)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29568) syC válasza sad_Vamp (#29567) üzenetére


syC
addikt

Ez jó hír, akkor talán még tápot sem kell cserélnem :) (gyári 300W-os hp)

Épp készül a usb-s telepítő a leírás alapján.

(#29566) Smiley: Telepíteni fel fogom tudni igp-t használva, ugye?

(#29569) sad_Vamp válasza syC (#29568) üzenetére


sad_Vamp
őstag

de kell, 600-700W az ajánlott táp a kártyának! :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29570) syC


syC
addikt

Kérdés:

usb készítés, utolsó pont:

ha nálam a plist-ben ez van:

<key>##Arguments</key>
<string>kext-dev-mode=1 rootless=0</string>

akkor legyen belőle ez:

<key>##Arguments</key>
<string>-v kext-dev-mode=1 rootless=0</string>

vagy csináljak egy új kulcs-érték párt a '##' kartakterek nélkül így:

<key>Arguments</key>
<string>-v kext-dev-mode=1 rootless=0</string>

[ Szerkesztve ]

(#29571) syC válasza sad_Vamp (#29569) üzenetére


syC
addikt

Ha nagyobb tápot veszek, nem fér be az odd :)

(#29572) sad_Vamp válasza syC (#29571) üzenetére


sad_Vamp
őstag

kérdés most, hogy melyik kártyáról beszélgetünk. de a HD5850 egy 2 PCIe-t elfogalaló szörny. Ráadásul elég hosszú is 29-30cm körül van. Amibe 2x 6pin áram is kell, ha csak 1et nyomsz be már el sem indul.

a minimum req. a manual szerint:
"A 500 watt or better power supply with two 75 watt 6-pin PCIe power connectors."

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29573) syC


syC
addikt

Csináltam egy új bejegyzést így:

<key>Arguments</key>
<string>-v kext-dev-mode=1 rootless=0</string>

Viszont sajnos egyáltalán nem bootol be pendrive-ról, sata -> achi, VT off. Külön a boot menüből a pendrive-ot kiválasztva sem történik semmi. :((

(#29574) Smiley válasza syC (#29573) üzenetére


Smiley
őstag

Hogyan telepitetted a clover-t?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29575) syC válasza Smiley (#29574) üzenetére


syC
addikt

#1 hsz-ben szereplő link, letölt, pkg futtat, install, usb kiválasztása, azt a 2 beállítást bepipáltam, és install. Közben volt egy kérdés, hogy nem lesz kompatibilis, rányomtam hogy install anyway, a végén kiírta hogy complete.

(#29576) Smiley válasza syC (#29575) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor rosszul tettem fel a kerdest...a leirasban szereplo 2 varicaio kozul a legacy-t vagy uefi-t valasztottad?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29577) syC válasza Smiley (#29576) üzenetére


syC
addikt

Én jelenleg itt tartok:

... és ezzel kész a telepítőnk.

A telepítés menete

1. Bootoljunk a pendriveról (UEFI lapok esetén a legacy boot-ot válasszunk ki). - nem bootol

(#29578) syC


syC
addikt

Itt a két clover pipa. Elkezdtem előről a boot pendrive készítést. Lehet nem jó az usb amit csináltam? Mit lehet ezen elcseszni :F

mod: ha lehúzom a gépről a vinyókat, akkor kiírja hogy No bootable device, de magát a pendrive-ot látja biosban.

[ Szerkesztve ]

(#29579) tlac válasza syC (#29578) üzenetére


tlac
Topikgazda

telepítsd tisztán uefi-s módban a clover-t
hátha így jó lesz

(#29580) syC válasza tlac (#29579) üzenetére


syC
addikt

Sajnos nem. És még csináltam 4 másik verziót, de egyik sem. Összeraktam egy unibeast-es verziót, elkészült, de a próbálkozást inkább holnapra halasztom. Hirtelen megfogyatkoztak az idegsejtjeim.

(#29581) tlac válasza syC (#29580) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha egyáltalán nem indult el a clover sem, akkor annak a telepítésével vagy biosbeállítással lesz a probléma

(#29582) syC válasza tlac (#29581) üzenetére


syC
addikt

Igen, de nem tudom, mit tudok elrontani rajta. Végig megyek a tutorialon és minden stimmel.

Akkor marad a bios.
Beállítom a primary bootot usbre, sőt van ilyen boot menü, ahol ki is lehet választani az eszközt, hogy miről próbáljon bootolni. Egyfolytában azt kapom hogy BOOTMGR is missing.

(#29583) itanczos válasza syC (#29582) üzenetére


itanczos
senior tag

Ez akkor van, ha MBR-re telepíted a clover-t, de UEFI-vel boot-olsz.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29584) syC válasza itanczos (#29583) üzenetére


syC
addikt

Az unibeastes sem megy, ugyan az ...

(#29585) syC


syC
addikt

Startup menü:

Ott van egy olyan hogy run uefi app, ha arra rámengyek, kijön 2 opció:

a kingston pendrive és a vinyó. A pendriveot választva kijön ez:

erre az efi-re rányomva visszaugrik a startup menübe és ennyi, nem történik semmi.

A másik a boot menü, ott is látszik a pednrive, bár nem az UEFI boot sources alatt:

Ha rányomok, persze kiadja hogy hiányzó bootmgr.

(#29586) syC


syC
addikt

A vérnyomásom szintbehozása ezen a délelőttön is hamar megvolt a 2. próbálkozás után. Konkrétan már mindent végigbasztattam a biosban, de semmi. Ötlet?

(#29587) syC


syC
addikt

Pendrive-ot cseréltem, bebootolt ...

(#29588) Smiley: másik pendrive-ra csináltam meg a leírást (a korábbi 32-es usb3-masat cseréltem 8as usb2-esre)

[ Szerkesztve ]

(#29588) Smiley válasza syC (#29587) üzenetére


Smiley
őstag

Ez lett volna a kovetkezo javaslatom, hogy egy sata-s winyora csinald meg a telepitot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29589) syC


syC
addikt


Az normális hogy itt megállt úgy negyed órája már kb. ?

[ Szerkesztve ]

(#29590) Smiley válasza syC (#29589) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt hivjak kernel panic-nak. Kelleni fog valami acpi-s patch, vagy egy nullcpumanagement.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29591) Plasticbomb válasza syC (#29589) üzenetére


Plasticbomb
addikt

fakesmc nullcpu amik elsőre eszembe jutnak, illetve nálam végül az volt hatásos, hogy a megfelelő imac smbios van kiválasztva. Nálad még fakeCPUID is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29592) syC


syC
addikt

Köszönom, nullxpumamagement kext hibádzott. Most épp települ a sivatag. :)

(#29593) Dimebag88


Dimebag88
aktív tag

Valakinek sikerült már beizzítani a imessaget vagy a facetimet hacklin? :D

A madár az ász!

(#29594) Slukkica


Slukkica
őstag

Nemsokára csatlakozom megint a Hackintosh taborba.
Régen PC-n majd laptopon. Most megint PC - n.
Leopard, Snow Leopard, Lion, Mountain Lion, Yosemite ezeket a rendszereket használtam. Most Sierra van/lesz.

Még egy alkatrészt várok mert úton van de a rendszer már üzemel. GPU - t kap mert az APU nagyon halovány :)
Üdv mindenkinek egyébként. Néha be be olvasta amikor nem nem használtam a rendszert akkor is.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#29595) syC


syC
addikt

Üdv újra.

Megint van egy kis gondom, még pedig a szokásos boot dolog. Képtelen vagyok elérni, hogy usb-s telepítő nélkül bootoljon be az osx. Próbáltam már megint mindent, de nem megy sehogy sem. Biztonság kedvéért had kérdezzem meg, hogy a leírásban szereplő 2 módszernél a clover-ben a 2 pipán kívül mást nem kell bepipálni, és így rajtam kívül mindenkinek működik az osx boot?

[ Szerkesztve ]

(#29596) tlac válasza syC (#29595) üzenetére


tlac
Topikgazda

mit csinál usb nélkül?

uefi-ben szeretnéd telepíteni? akkor jó az uefi only mód

(#29597) syC válasza tlac (#29596) üzenetére


syC
addikt

no bootale device found

nekem mindegy csak müködjön valahogy, próbáltam úgy is már

(#29598) syC


syC
addikt

Ezekkel a beállításokkal próbáltam telepíteni clovert

Egyikkel sem bootol :(

(#29599) syC


syC
addikt

Egyre inkább az a gyanúm, hogy az alaplap lesz a ludas ezekért az anomáliákért. Az összes hdd-t lehúzva is van egy permanenes eufi boot opció, hogy 'windows uefi loader'. Mivel ezeket a gépeket konkrétan win-es használatra tervezték, lehet ilyen "speciális" (mint a lányoknál, pejoratív értelemben vett "különleges") biosszal van megáldva.

Ha ki tudnám deríteni az alaplap típusát, akkor talán lehetne rádobni egy kicsit engedékenyebb biost - már amennyiben létezik. A másik opció alapcsere. Olcsó húsnak híg a leve.

(#29600) tlac válasza syC (#29598) üzenetére


tlac
Topikgazda

mutatnál diskutil list-et?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.