Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) hemaka válasza Urna (#29300) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem tudom, en sem ertek hozza, de majd valaki felvilagosit majd bennunket, hogy miert nem megy. :)

(#29302) Plasticbomb válasza Urna (#29300) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nézd meg a config.plist-et, de lehet egyszerűbb lenne a pndriveról az efi-t áthúzni a hdd efi-jére, felülírva a hdd-n lévőt.

Kipróbálatlanod, hogy ha van másik üres pendriveod, akkor arra telepítsd fel a clovert osx alól, és próbáld meg indítani. Érdemes megnézni a géped/alaplapodhoz milyen dsdt stb kapcsolókat használtak mások, akiknek működő rendszere van, és azokat alkalmaznod.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29303) Riot Gin válasza tlac (#29297) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Meg ugye AMD telepítésnél, pláne Sierra-nál van az, hogy oda SSE 4 vagy micsoda féle képesség kell procihoz, ami nekem nincsen meg a prociban.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29304) mgaben válasza Riot Gin (#29303) üzenetére


mgaben
senior tag

SSE 4.1

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29305) Urna válasza Plasticbomb (#29302) üzenetére


Urna
tag

Kérdés : hogy tuom használni / alkalmazni a config .plst-ket, illetve ha találtam a tonymacx86-on az én laposomhoz tartozó SSDT-t akkor azt hogy tudnám használni ?

S10 + Galaxy Watch 3

(#29306) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Valakinek sikerült Sierrán megcsinálni az iMessaget és a FaceTimeot generált MLB-vel?
Nekem sehogy sem akar összejönni, nagyon úgy érzem, hogy csak úgy lehet megcsinálni, hogy egy eredeti Mac gép MLB és ROM számát adom meg Cloverben vagy felhívom az Apple supportot és talán aktiválják nekem, bár gondolom észrevennék, hogy nem létezik a serial...

(#29307) Urna


Urna
tag

Próbát tettem egy másik pendriveval ( meg a hdd-vel megint, de az se működött) , felraktam rá a Colvert az összefoglaló alapján van is minden , EFi, EFI backup Felhasználók-mappa, de nem bootol alóla, viszont most jön amit tényleg nem értek , a másikon ami alól hajlándó betölteni nem mutat csak összesen 3 dolgot: az OSX Sierra telepítőt, az EFI Backups mappát, ami üres, valamint a Multi Beast sierra edition -telepítőjét és annak egy txt. és egy pdf- jét... ? Hogy működik ez? Biztos van valami amit nem mutat a Finder nekem, és azt kéne másolni, vagy nem is tudom... nem hiszem hogy a Sierra instal app miatt bootolna , de még az is lehet...

S10 + Galaxy Watch 3

(#29308) Plasticbomb válasza Urna (#29307) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Próbáld ezt lekövetni, minden lépést megcsinálsz-e. De tényleg minden lépést, pipáld amit igen, vonalkázd, amit nem.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29309) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Szerintetek melyik a legjobb jelszókezelő alkalmazás MacOS-re, illetve Safari-hoz milyen reklámblokkolót ajánlotok?

(#29310) kicsiii válasza Ron Swanson (#29309) üzenetére


kicsiii
tag

Én évek óta 1password - ot használok. Nagyon szeretem. Lehet van jobb is, de nem kerestem azóta, mert ez nekem tökéletes. Van dropbox backup. Telefonra is tudom szinkronizálni. Szóval szerintem szuper.

(#29311) Ron Swanson válasza kicsiii (#29310) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Köszi, lehet megveszem majd, most egy pár napig próbálgatom a LastPass-t. Ahhoz képest, hogy ingyenes szerintem elég jó. :))

Más:
Sikerült megcsinálnom az iMessaget és a FaceTime-ot úgy, hogy egy eredeti Apple gép ROM és MLB számát injecteltem. Egy fórumon találtam, szóval gondolom rajtam kívül még használják páran. Szerintetek lehet ebből gond? (pl. letiltják az apple id-met vagy valami komolyabb)

(#29312) p5quser válasza Urna (#29307) üzenetére


p5quser
tag

Üdv!
Én az uefi bootot csak a windowsra telepített easyuefi programmal tudtam csak megoldani. A sierrára uefiként raktam rá a clovert -pendrive-ról bootolva- majd windowsra vissza és az easyuefiben betallóztam a machdd efi partícióján lévő cloverx64 file-t.

(#29313) Urna válasza Plasticbomb (#29308) üzenetére


Urna
tag

Nagy nehezen megcsináltam a pendrive-ot , se a sierra , se win alól a virtuális sierra, se ott az el capitan sem akarta befejezni az írást , adtam pedig nekik időt ( órákat ) de nem fejezte be. Végül egy gyári iMac sacc fél óra alatt kiírta, mindent megcsináltam , bebootol a Clover de még mindig csak a -x -el bootol. Innen merre tovább?

S10 + Galaxy Watch 3

(#29314) kicsiii válasza Urna (#29313) üzenetére


kicsiii
tag

Bootolj -x nélül, -v vel, és amikor megáll, akkor fényképezd le , hogy hol akad el, küld be ide, és ha valaki tudja, akkor szerintem megpróbál segíteni...

(#29315) ChiliChili válasza Ron Swanson (#29309) üzenetére


ChiliChili
tag

Ez egész jó és van Chromera is.
Jelszó managernek én is a 1Passwordot használom, nagyon profi alkalmazás, minden téren.
Jó még a Keepass Desktop is, az ingyenes és éppen ezért, sokkal kevesebb szolgáltatás van benne.

(#29317) Urna válasza Urna (#29316) üzenetére


Urna
tag

-v indítás -bocsi az előzőért valaki kérem törölje -

[ Szerkesztve ]

S10 + Galaxy Watch 3

(#29318) Plasticbomb válasza Urna (#29317) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem kell a cpusensor, csak a fakesmc. Azt meg a hwsensors binariesből másolod ki: legfrissebb

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29319) Urna válasza Plasticbomb (#29318) üzenetére


Urna
tag

Rendben,leszedtem a fakesmc-t ,de hova másoljam át? Mert ha az itteni leírást követném ( tudom hogy nem így készítettem a pendive-ot) akkor a kéne lenni EFI/CLOVER/kexts/Other mappáim, de nincsenek ilyenjeim , csak egy az a három van mint amiket feljebb is írtam. Valamint honnan vegyem ki / hogy tiltsam le a cpu sensort-t ?

S10 + Galaxy Watch 3

(#29320) Plasticbomb válasza Urna (#29319) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Használd a legújabb kext wizard-ot vagy a kext utility-t. A kext utulity esetében csak húzd bele az ablakába amikor fut, majd kéri a jelszavad, és amikor kész, indítsd újra.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29321) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

A legújabb frissítést felrakta már valaki? Minden OK vagy volt probléma? Pl. webdriver megy, esetleg az új ficsőr a Night Shift is müxik?

Romanes eunt domus

(#29322) kicsiii válasza FіkuszKukіsz (#29321) üzenetére


kicsiii
tag

Én feltettem. Nálam sima update klikk és gond nélkül ment minden...

(#29323) #68216320


#68216320
törölt tag

Lecserélem a régi laptopomat (i7 2630q, hd3000, 8gb ddr3, kikapcsolt gtx540m) amin mavericks-et használtam legacy módban chimera-val.
Az új gép egy Asus gl553 (i7 6700hq, hd530, 16gb ddr4, gtx 960m). Van elvi lehetőség ezen is használni valami osx-et? Ha igen melyikkel érdemes próbát tenni? Clover EFI vagy Legacy módban lenne jobb?

(#29324) Plasticbomb válasza #68216320 (#29323) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Eszembe sem jutna nem clovert használni egy új gépnél.

Ird be googlebe a géped típusát, és mögé, hogy osx.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29325) Dimebag88 válasza Plasticbomb (#29324) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Az i7 miatt csak is clover :) Srácok esetleg tudnátok sierra alá ajánlani valami ventillátor szabályzó progit? Mint pl win alatt a cpuFan?

A madár az ász!

(#29326) Smiley


Smiley
őstag

Egy kis kozerdeku info... 10.12.4 update utan az audio_cloverALC-120_v1.0d-as patch csak az uj r4049-es clover telepitese utan mukodik.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29327) zodes válasza Smiley (#29326) üzenetére


zodes
aktív tag

:R :R

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29328) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

Sziasztok! Azt akarom tőletek megkérdezni, hogy én ugyan szeretnék OS X -et a gépemre, de ha már így mondtátok hogy eredetit kéne változtatnom a többi warez verziójú OS X helyett, akkor a kérdésem az hogy miként?

- Tehát csinálok egy boot pen-drive-ot amin kicserélgetem az én operációs rendszeremhez való dolgokat és akkor működni fognak a dolgok?
- Vagy miután egy működő verzió van fönt, azt foltozgatom?
- Kext editor / vagy ehhez hasonló nevű program lesz a segítség az utóbbinál?

PC adatok:

Gigabyte GA 970A-DS3P alaplap
AMD Athlon II X3 455 processzor
12 giga ram
Nvidia Geforce 450 GTS 2gb ( Ehhez is van kext csak a franc se tudja mit kezdjek vele!)

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29329) tlac válasza Riot Gin (#29328) üzenetére


tlac
Topikgazda

Tehát csinálok egy boot pen-drive-ot amin kicserélgetem az én operációs rendszeremhez való dolgokat és akkor működni fognak a dolgok?

ez a jó opció

neked az amd proci miatt kernelt kell rajta cserélni
de egyéb esetben mást nem igazán kell módosítani rajta, főként csak egy bootloader-t kell hozzá tenni meg pár kext-et

de ha jól értem van már neked egy valamilyen régi működő osx-ed, az alatt könnyen tudsz telepítőt csinálni és azt majd próbálgatni

AMD Athlon II X3 455 processzor

ez itt nálad a leggyengébb látszem, ezzel kezd az utánanézést

(#29330) Riot Gin válasza tlac (#29329) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Feltudnék rakni egy működő OS X-et , csak az egy Niresh Mavericks lenne, én pedig nem erre az op. rendszerre gondoltam. A baj egyébként az, hogy hogy kivitelezzem, hogy tegyem be a kexteket. A kernel nem probléma, de a kextek az én gyengéim. Az hogy beteszem, az egy dolog, de hogy mondom meg a rendszernek, hogy "haver, ezt használd, ne azt"?

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29331) Dimebag88 válasza Riot Gin (#29330) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Telepítőbe vagy a rendszerbe?

A madár az ász!

(#29332) Riot Gin válasza Dimebag88 (#29331) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Mindkettő akár.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29333) Urna válasza Plasticbomb (#29320) üzenetére


Urna
tag

Felraktam a kext-et de semmi változás , ég az újabb colverrel is tetem egy próbát de semmi. Ötlet?
megint egy -v -s indítás és kép?

S10 + Galaxy Watch 3

(#29334) Extremdigita


Extremdigita
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, az alábbi dologban:
Lenovo y50-70 notebookomon fent van a sierra, de nem 100%-osan.
(Intel Core i7-4710HQ - 2,50GHz, 8GB DDR3L Nvidia GeForce GTX 860M /4GB+Intel HD 4600 1500Mb)
Mikor bebootol, a kép szétesni készül kb egy 10mp erejéig olyna mintha folyton föl-le balra-jobbra ugrálna, be is tudok lépni jelszóval de aztán teljesen sötét lesz a kép. Vélhetően vga kari driver nem okés, de szeretnék valami tapasztalatot kérdezni, vagy keresek olyan valakit akitől élőszóban is tudok segítséget kérni[moderálva]
Köszi

[ Módosította: Mate ]

Canon EOS 5D mark II+24-70 2.8L, Canon 70-200/2.8 L, , 50/1.7 yashika

(#29335) Dimebag88 válasza Extremdigita (#29334) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Tiltsd le valamelyik vga t.Szerintem a gtx lesz a ludas!Az nvidia webdriver
Szerintem nem tamogatja!Mi van beallitva config.plis ben?

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#29336) Dimebag88 válasza Urna (#29333) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Hogyan tetted fel a kexteket? Jogosultsagokat beallitottad?

A madár az ász!

(#29337) Extremdigita válasza Dimebag88 (#29335) üzenetére


Extremdigita
tag

Szia!

BIOS ban tiltva van a GTX (Wedriver nem támogatja sajna).
A HD 4600 ast valami 31MB os akárminek látja, szóval ott nincs GPU meglátás még neki.
Config.plis be még nem néztem bele, igazából 100 féle megoldás van fünt a weben, és nem akarom mindegyiket kipróbálni. Valami működő tapasztalat jól jönne...

Canon EOS 5D mark II+24-70 2.8L, Canon 70-200/2.8 L, , 50/1.7 yashika

(#29338) Dimebag88 válasza Extremdigita (#29337) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Neked csak 1 megoldas jo!Cloverrel nyisd meg a config.plistedet es nezd meg hogy be van e allitva a intel hd opcio.De ugyanezt megnezheted a gtx vgaval is de akkor az nvinject legyen bejelolve!Lenyeg hogy egyszerre csak 1 legyen bejelolt allapotban!Cloverben mountold fel az efi particiodat is es ha ott is van clover ott is modosits!

A madár az ász!

(#29339) Urna válasza Dimebag88 (#29336) üzenetére


Urna
tag

Kext Unity-vel , a jogosultságokból mit kellett volna ( gondolom a Cloverhez ) ?

S10 + Galaxy Watch 3

(#29340) Dimebag88 válasza Urna (#29339) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Kext wizzard-ot hasznalj :)

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#29341) szuszinho válasza Urna (#29339) üzenetére


szuszinho
őstag

Elég csak a clover megfelelő kext mappájába tenni a szükséges kexteket. Semmi szükség külön alkalmazásra.

(#29342) general


general
addikt

sziasztok!
lehet, hogy naív kérdés, elnézést.. El Capitan .4-es verzió van fent az asztali gépen, Appstoreban ajánlja a frissítést. lehet ezt a rendszert frissíteni vagy felejtsem el? :)

(az Apple ID-m totál hivatalos, mert van egy macbookom, bejelentkeztem az asztalin is ezzel)

[ Szerkesztve ]

(#29343) Riot Gin válasza general (#29342) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Előtte feltétlen csinálj egy rendszer mentést a jelenlegi állapotról. Ha nem tuti a buli elég rossz lenne mindent a legelejéről kezdeni.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29344) general válasza Riot Gin (#29343) üzenetére


general
addikt

frissült, nagyon király, eddig semmi hiba! 10.11.6-os verzió, gondolom ez a legutolsó kiadott El Capitan verz.

(#29345) Riot Gin válasza general (#29344) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Te is eredeti El Capitan-t használsz? (khm, khm, "eredeti") Vagy Unibeast félét, vagy akármilyen más warezolósnak számítót? Azért kérdezem, mert felteszek egy Mavericks-et és utána feljebb akarom updatelni El Capitan-ra, csak ugye nekem kéne egy olyan verzió, ami biztos működik, stb.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29346) Dimebag88 válasza Riot Gin (#29345) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Mindegyik mukodik.De,ne frissitsd fel!Unibeast el csinalj telepitot!

A madár az ász!

(#29347) Smiley


Smiley
őstag

Olvastatok, hogy az nvidia nekiallt megcsinalni a pascal-hoz a webdriver-t? Azt hiszem ennek sokan orulni fognak. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29348) tlac válasza Smiley (#29326) üzenetére


tlac
Topikgazda

ennek ellenére neked elindult az osx frissítés után?
nálam sound assertion in applehdaengine hibák után megáll

(#29349) general válasza Riot Gin (#29345) üzenetére


general
addikt

megmondom őszintén, nem tudom, barátom tette fel nekem, én ezt a területet nem ismerem. :B
de sztem tiszta verzió, különben nem hiszem, hogy AppStore-ból simán frissíthető lett volna...

(#29350) Smiley válasza tlac (#29348) üzenetére


Smiley
őstag

Aha, update utan nem ment a hang, akkor felraktam ezt a legfrissebb audio patch-et, meg azutan se ment, es utana frissitettem a cover-t, es jo lett.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.