Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) söncö válasza Gabady (#29246) üzenetére


söncö
tag

Akkor mi lehet a gond? Ha a kezedbe akad egy androidos telefon akkor a fejlesztői menüpont alatt kapcsold be a hw fedvenyek frissítésének megjelítése funkciót. Na ugyanezt produkálja nekem a GT220 kártya.

(#29252) söncö


söncö
tag

Előről kezdem az egészet.
Várakozásaim után a niresh volt az első "változat"ami minden zokszó nélkül felment.
Na már most ha ezen rendszer alól csinálok telepítőt ez esetben a kreált usb telepítő is elindulhat vagy kapom a kernel pánikot mint a barom? Már most bocs a láma kérdés miatt de komolyan ehhez szakosodni kell ,hogy átlassa az ember.

Szerk: a telepítő egy Appstoreból letöltött offikális darabból készülne.

[ Szerkesztve ]

(#29253) Plasticbomb válasza söncö (#29252) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Lehet egyszerűbb lett volna egy el capitan vmware-en futó osx alól nekiállni, nekem is így van. Na most azon letöltöm a Sierra-t, majd tonymacx86-os unibeast+multibeast párossal létrehozok egy rendes telepitést, amin próbálkozom összerakni a rendes clean usb telepítőt (ami jelenleg minden alkalommal panic-ot kap, de addig próbálgatom, amíg végre menni fog rendesen...).

Más:
Az létezik, hogy nem kell semmi dsdt-ssdt patch/drop ahhoz, hogy hibamentesen fusson az osx? (Jelenleg arra gyanakszom, hogy adott patch/ek elrontanak valamit, ami már úgy van, ahogy az osx szeretné, és azon döglik le az egész.)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29254) söncö válasza Plasticbomb (#29253) üzenetére


söncö
tag

Speciel én is a tony féle uni+multi megoldást csináltam viszont folyamatosan acpi/ahci pánik volt és meguntam mert akármiféle próbálkozásra mindig ez volt az eredmény.

(#29255) zodes válasza Plasticbomb (#29215) üzenetére


zodes
aktív tag

Köszönöm! Nem volt egyszerű, de sokadjára csak megértettem mit kell csinálni. Sajnos elég hiányos az angol tudásom, a gugli meg nem sokat segít :F

Az előlapi hang viszont, még mindig nem működik. Mivel 2 SSD van (a másik win10) így megnéztem, hogy egyáltalán működik-e? Hát ott sem! Megnéztem a hardvert és mikor már majdnem újra huzaloztam az alaplapot és a kábeleket, elolvastam egy hszt. a win alatti előlapi hang problémákról.
Ott, mivel nem kapcsolja ki automatikusan a fejhallgató a többi hangot nekem kell manuálisan.
Most már win alatt tökéletesen működik minden. Márcsak Siera alatt kéne valahogy megoldani.
Feltettem az Audio Clovert is az sem hozott megoldást :F
Olvastam közben a SIP-ről is. Ezt ki-be kell kapcsolgatni, mikor kextekkel, driverekkel, stb. szórakozunk?
Jól értelmeztem, hogy ez valami plusz biztonsági megoldása az Applénak? :R :R

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29256) kicsiii válasza Smiley (#29235) üzenetére


kicsiii
tag

Akkor az SSD Trim simán hackli sierra alatt is így beállítható mint ebben a videóban?

Csak nem merem , nehogy hazavágjak mindent :) Ezért inkább megkérdezem..

[ Szerkesztve ]

(#29257) Smiley válasza kicsiii (#29256) üzenetére


Smiley
őstag

Persze, mennie kell itt is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29258) mgaben válasza kicsiii (#29256) üzenetére


mgaben
senior tag

pont ma csináltam meg.
nálam annyi "hiba" jött elő, hogy utána nem akarta felcsatolni az ntfs drive-okat.
de egy paragon ntfs reinstall megoldotta, azóta sima minden. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29259) kicsiii


kicsiii
tag

Rendben srácok, köszönöm. Akkor holnap én is belövöm egy backup után.

(#29260) zodes válasza kicsiii (#29259) üzenetére


zodes
aktív tag

Én már 3 napja megcsináltam, amikor először felvetetted. Semmit nem vágott haza, tökéletesen működik.😊

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29261) zodes


zodes
aktív tag

Ha valakit érdekel esetleg megemlítem mire jutottam a Bluetooth billentyűzettel. Az egér is wireless, bekapcsolás után kell várni 2 mp-et és tökéletesen működik. Kettőt is próbáltam, egy Microsoft és egy Logitech.
A billentyűzet eredeti Apple BT, a gépbe pedig a legolcsóbb kínai 4.0 BT van USB csatlakozva.
Alvó állapotból felébreszti, mind az egér, mind pedig a keyboard és mindkettő tökéletesen működik.
Újraindítás után a billentyűzetet megtalálja, de mindig újra akarja párosítani.
Na ez nem mindig sikerül, van úgy hogy csak ötödjére sikerült.
Véletlenül Rájöttem, ha keresés közben nyomkodok egy-két billentyűt, nem kell párosítani, hanem egyből működik.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29262) kicsiii válasza zodes (#29260) üzenetére


kicsiii
tag

Köszönöm :)

(#29263) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Helló
Adott egy Ga-z87x-ud5h. Sierra telepítő az ssd egyik particióján,de pendrive-val us ugyan ezt csinálja. Help mí plíííz. i5-4440, nullcpu és fakesmc bent vannak.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#29264) zodes válasza Ganz-[HUN] (#29263) üzenetére


zodes
aktív tag

Szia, a boot args -ba mi van beírva, mert Én itt furcsaságokat látok?
Valaha indult?

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29265) Ganz-[HUN] válasza zodes (#29264) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

K-D-M=1, - V

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#29266) Mr.Graphic válasza Ganz-[HUN] (#29265) üzenetére


Mr.Graphic
kezdő

A fotód alapján hibásak a beírt boot kapcsolók:

Így lenne helyes:
kext-dev-mode=1 (nem kext-ddev-mode.=1)
rootless=0 (nem rootldess=0)
-v (nem -vi)

(#29267) Ganz-[HUN] válasza Mr.Graphic (#29266) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ezt jól elcs*sztem. :DDD FEL SEM TŰNT XDDD

Délután próbálom.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#29268) zodes válasza Mr.Graphic (#29266) üzenetére


zodes
aktív tag

A -v után is van valami karakter, L betű? Oda is csak simán ez kell -V :D

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29269) Ganz-[HUN] válasza zodes (#29268) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

tudom, régóta hacklizok, az egy naggyon eltúrt plist volt. nem csoda hogy nem indult, Multibeast-os plist megoldotta :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#29270) Urna


Urna
tag

Sziasztok !
Tegnap sikerült egy bootolható Sierra telepítőt csinálnom , a https://www.tonymacx86.com/-oldalon lévő tutorial segítségével, először unibeast, aztán multi. Ez működik is , a gép amire felraknám egy Hp Probook 440 G3 ( skylake) amiben van egy m.2-es ssd rajta a win7 meg emellett egy hdd. az OSx-et a hdd-re terveztem felrakni mert a windowst mindenképp meg akarom őrizni rajta. Lehet esetleg baj abból hogy nem tudom kiszedni a gépből a telepítés erejéig az ssd-t?( köt a gari) És fog müködni multi boottal rendesen? nem kell grafikus váltás igazából, csak két meghajtón kettő legyen, majd bios alól váltom ha kell.
A válaszokat előre is köszönöm!

S10 + Galaxy Watch 3

(#29271) Gabady válasza Urna (#29270) üzenetére


Gabady
aktív tag

Max a telepítő fog lassan elindulni, de egyébként nem kellene, hogy problémát okozzon. Igen és a Clover-el fog menni a multiboot rendesen, csak a winyóról kell indítanod a gépet.(amire felteszed az osx-et a cloverral)

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29272) tlac válasza Urna (#29270) üzenetére


tlac
Topikgazda

gond többnyire abból lehet, ha véletlen legyalulod a win-t is particionálás, telepítés közben

szóval érdemes lesz egy biztonsági mentést csinálnod

(#29273) Plasticbomb válasza Urna (#29270) üzenetére


Plasticbomb
addikt

HA nvme az az m2 ssd, akkor szinte biztos, hogy semmi gondnem lesz vele. (Azt hiszem, nálam a clover sem látja azt a partíciót/eszközt.)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29274) Urna


Urna
tag

Nos ,köszönöm a bíztatást , fel is ment a kicsike, viszont szeretném a segítségeteket kérni a "finomhangoláshoz". Van pár dolog amiket olvastam hogy másnakk is produkálta a masina, ezeket lejjebb részletezem, inkább leírom hogy mi működik eddig: billentyűzet (0 és í visszacserélve) , tapipad ( bár a klikk csak a gombokkal megy rátappintással nem , nem tudom hogy menne-e úgy) a lan és az usb-k mennek, és ennyi.
A hang nem megy, se jack-en se hangszórón ( ott konkrétan nem lát ezköszt) hdmi-t kártyaolvasót nem próbáltam, viszont ami a legfontosabb a videókártya illesztő eleég degesítően nem jó, a textúrákat rosszul rajzolja , amikor frissíteni kéne ( pl amikor tabot váltanék, és a két szürke között váltana a színe ) erre olvastam hogy lenne egy config.plist amit nem tudom még hogy hogy tehetnék fel vagy használhatnám, illetve nem olyan fontos de még nincs bootloader a hdd-n ( bár ez legyen a legkissebb gind), viszont a képernyő felbontás módosítása sem jott össze, 1366x768-at szeretnek de nem sikerült pedig átírtam egyszer egy config.plist-ben.
Plus van mag egy olyan, hogy minden restartkor kidob egy bios hibával, miszerint kritikus a töltés szintje ( feltöltve az akku) ez csak azért zavaró, mert kivágja a bios módosításokat, és mindig bios resettel indítani nem a legjobb.
Tudom hogy sok minden van még, remélem tudtok segíteni kicsit, esetleg többet. Elég érdekesnek tűnik még a rendszer, ha kicsit jobban átlátnám a plist-eket, meg az SSDT-ket mert ezek fordultak el elég sokszor a hibá kijavításában biztos könnyebben menne.
Ha valami infót kihagytam , pótlom ahogy tudom.

S10 + Galaxy Watch 3

(#29275) Urna válasza Urna (#29274) üzenetére


Urna
tag

EDIT: Most a cloverből sem tudok visszalépni a Windowsomhoz, akkor se ha a bootsorrendben a az ssd az első,és ha a a hdd-n lévő clovert tölti be ami nem megy tovább, csak a pendrive-ra bootol az visz tovább ,de az is csak a mac felé, érdekelne hogy hogy mehetnék vissza a Windowsomhoz, nem terveztem avval hogy nélkülözném a windowst, max a hétvégére tudnám.
Ebben kérném inkább a segítségeteket, hogy valahogy visszahozzam a win-asztalt , köszönöm! :R

S10 + Galaxy Watch 3

(#29276) Urna válasza Urna (#29275) üzenetére


Urna
tag

EDIT #2 Az f12-re taposással már be lehet hozni a wint-t, kifutottam a szerkesztésből, bocsánat a spam miatt...

S10 + Galaxy Watch 3

(#29277) hemaka


hemaka
nagyúr

Sikerult elsore felpakolni a Sierrat, net: ok, hang: ok, vga: ok, de lenne par kerdesem.

Az egyik, hogy csak a pendrive-al tudom bootoltatni, gondolom ezen valtoztatni nem lehet?!

A masik, hogy ez ha igy is van, a nagyobb problema, hogy mindig nvidiadisable=1 paranccsal indul el, allandoan at kell irnom kezzel, kulonben nem tolti be az nvidia drivereket.

A harmadik pedig az lenne, hogy eleg ocsmany a betuk simitasa, nem lehet ezzel kezdeni valamit? Probaltam, hogy kikapcsoltam a kepernyo beallitasoknal az lcd font smoothing blbalba dolgot, de szart sem ert.

[ Szerkesztve ]

(#29278) Plasticbomb válasza Urna (#29276) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Audio

IGP

Cloverből nvme ssd-ét nem fogsz bootoltatni, azt a bios/uefi boot folyamán kell választanod, ami esetedben F12. Állitasd át a Biosban/uefiben arra a bootsorrendet, amit többször indítasz, a másikat meg akkor indítod, amikor f12zöl (pl nálam alapból a win nvme ssdről bootol, amikor osx-ezni akarok, akkor uefi boot menüből indítom).

Akkuhibára keress rá tonymacx86.com-on, vagy insanelymac.com-on, háthamásnak is előfordult.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29279) Plasticbomb válasza hemaka (#29277) üzenetére


Plasticbomb
addikt

bootold be pendrive-al, majd töltsd le a cloverefibootot, és telepitsd fel az osx hddre.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29280) hemaka válasza Plasticbomb (#29279) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ezzel bootolnia kellene rendesen pendrive nélkül?

(#29281) Urna válasza Plasticbomb (#29278) üzenetére


Urna
tag

Köszönöm, mindjárt neki esek a kettőnek, viszont a boot sorrendet hiába változtattam tegnap, nem jött win, csak a clover, ami a hdd-n lehet mert az nem működött/ ha az usb-re boozoltam akkor rendesen vitt tovább az osx-hez.

S10 + Galaxy Watch 3

(#29282) szuszinho válasza Urna (#29281) üzenetére


szuszinho
őstag

Lépj ki a cloverből, és automatikusan indul a win.

[ Szerkesztve ]

(#29283) Urna válasza szuszinho (#29282) üzenetére


Urna
tag

Már majdnem írtam hogy nem ment mert próbáltam de az az előző clover volt. :) Felraktam a fentebb linkeltet, amivel még mindig nem tudom bebootolni az osx-et ( tuti az én hibám .. :/ ) viszont így már a bootsorrend érvényes és megy lazán a win elsőben. A további kérdés hogy hogy tudom jól beállítani a Clovert. ( majd lesz máás kérdés is :D azt hiszem sok , meg olvasgatás is de evvel a lépéssel már sokkal nyugodtabb lettem ) :R

S10 + Galaxy Watch 3

(#29284) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

Sziasztok!

Én is nemrégiben elkezdem OS X-et a számítógépemre rakni WIndows 8.1 mellé, ám mielőtt a elmondanám a bajokat, felvázolom a helyzetet:

- AMD -s gép. ( GIGABYTE GA 970A-DS3P AMD ATHLON II X3 455 processzor)
- Nvidia Geforce 450 GTS videókártya
- Niresh Marvericks 10.9.0 Hackintosh installálás

Ezen a vason csak a Marvericks mutatott bármi jelet arra, hogy működni is tudna rajta.

A probléma:

Miután felinstaláltam és be is bootol az első rendszer indításra, Multibeast-el ugye feltennék dolgokat, ám nem tudom miket. ( A Chameleon boot opció rendben is van, mert AMD vashoz az kell, + az integrált hangkártya drivere bent van a multibeast programban.) Miként találjam meg a multibeastben azokat a cuccokat, amelyek kellennek nekem hogy a rendszer működjön?

A másik: ha esetleg titkosítottként formázom le a merevlemezt és feltelepítem, akkor a köv. újra indításnál egyszerűen nem találja a mach_kernel-t. Gondolom ezt majd másképp lehet orvosolni.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29285) Riot Gin válasza Riot Gin (#29284) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Kimaradt egy Vessző az alaplap neve és a processzor közt.
Tehát helyesen:

GIGABYTE GA 970A-DS3P alaplap, AMD ATHLON II X3 455 processzor*

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29286) ficere


ficere
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy SVE1712-es Sony notebookom, eddig csak iatkos verzióival próbálkoztam(nem sok sikerrel).Tudnátok valami működő leírást ehhez a típushoz?
Előre is köszönöm.

Machete nem ír sms-t

(#29287) Riot Gin válasza ficere (#29286) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Paraméterei? ( Csak, mert egy Sony laptop és ez a típus száma, belül sok minden lehet benne más, google bácsi pedig nem adott ki értékelhető adatot.)

[ Szerkesztve ]

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29288) Riot Gin válasza ficere (#29286) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Ez egy notebook. AMD Alaplapi grafikával, intel processzorral (ami nem teljes értékű, mert notebook verzió).
Szóval Egy Niresh-Marvericks vagy egy Yosemite-Zone Hackintosh .DMG vagy .ISO-val próbálkozz meg, angol nyelvű infókkal mellé pedig ajánlom a macbreaker.com oldalt.

Sok reményt ne fűzz hozzá.

[ Szerkesztve ]

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29289) tlac válasza Riot Gin (#29288) üzenetére


tlac
Topikgazda

kérlek ne emlegessetek ilyen összehackelt, "warez" rendszereket (lásd összefoglaló)
az összerakom magamnak a hivatalos forrásból beszerzett osx-et megtűrt kategórián már túlmegy

biztonsági okokból sem célszerű ilyeneket használni, sosem tudhatod, hogy milyen kakukktojás van benne (persze ez igaz az utólag felrakott innen-onnan összevadászott egyéb tool-okra, kext-ekre is, ott is inkább óvatosnak kell lenni)

(#29290) Urna


Urna
tag

Esetleg valakinek ötlete hogy a külön hdd-re feltett Clover miért nem tölti be az osx-et? Csak a pendive-boot az egyetlen verzió per pill ha almát akarok a gépen.. :F

[ Szerkesztve ]

S10 + Galaxy Watch 3

(#29291) Urna


Urna
tag

Illetve találtam egy postot tonysmac-en egy az enyémmel megegyező típusú laposról. Az a kérdésem hogy amit ő linkelt benne config.plist-azt hogy tudom én is használni? Itt írja bár ő el captaint telepített, tuom.

S10 + Galaxy Watch 3

(#29292) Riot Gin válasza tlac (#29289) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Tehát, azt mondod, hogy csináljak egy "eredetiből" csináljak egy használhatót? Modifikáljam egy patent OS X telepítőt? Az kicsit hosszú lesz, de lehet megérné, csak nem tudom hogyan.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29293) cseke-


cseke-
csendes tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Telepítve van a Sierra a következő konfigra (Asus H97 pro gamer, i7 4765t és egy Sapphire R9 280). A macOS alatt az iGPU-t szeretném használni, de mikor a gépben van az R9 280, akkor a rendszer csak azzal hajlandó elindulni. Szerintetek, hol és mit kellene állítani, hogy csak az iGPU-t használja a rendszer?

cseke-

(#29294) Plasticbomb válasza cseke- (#29293) üzenetére


Plasticbomb
addikt

uefi multigpu settings.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29295) cseke- válasza Plasticbomb (#29294) üzenetére


cseke-
csendes tag

Igen, azt próbáltam állítgatni. de az nem hozott eredményt, ezért gondoltam, hogy az OS-k alatt lehetne esetleg beállítani. Windows alatt letiltottam az eszközkezelőben az iGPU-t és át is váltott az R9 280-ra. Valahogy ezt szeretném elérni a Sierra alatt is csak ott az iGPU maradjon életben.

cseke-

(#29296) hemaka válasza Urna (#29290) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem is csak ugy megy, kell neki a pendrive, kulonben nem bootol. 10.12.3

(#29297) tlac válasza Riot Gin (#29292) üzenetére


tlac
Topikgazda

Az topikösszefoglaló indulásnak jó, de nálad extra nehezítés, hogy a kernelt is cserélni kell, az amd procid miatt. [link]
Emiatt amd-s gépre nem szoktuk ajánlani az osx telepítést.

(#29298) ficere válasza Riot Gin (#29287) üzenetére


ficere
aktív tag

Itt lesznek a paraméterei:[link]

Machete nem ír sms-t

(#29299) ficere


ficere
aktív tag

Yosemite-Zone Hackintosh felmegy,de újraindítás után a betöltő csík a felénél megáll.

Machete nem ír sms-t

(#29300) Urna válasza hemaka (#29296) üzenetére


Urna
tag

1 akkor mi értelme a clovernek ha nem tölti be? ( tudom nem látom át még az egészet , erról valami olvasmányt valaki ha ad megköszönöm) :)
szerk: valamint a kilépés a cloverből sem vezet tovább a hdd-n se :/
-ezek ma jöttek elő tegnap valamit elbarmoltam magamnak szerintem-
2 most valamiért az usb - sem tölti be csak a -x -el ,ott meg nem megy a billentyűzet.. :F csináljak virtuális alól egy újat? esetleg tudok csak colvert tenni rá amihez nem kellene egy 8 gigás pendrive?

[ Szerkesztve ]

S10 + Galaxy Watch 3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.