Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) tlac válasza mgaben (#29148) üzenetére


tlac
Topikgazda

a clover tud

(#29152) tlac válasza söncö (#29149) üzenetére


tlac
Topikgazda

kapcsold ki a clover-ben a dsdt fix-eket próbaképpen mielőtt bootolná vele

(#29153) mgaben válasza tlac (#29151) üzenetére


mgaben
senior tag

Ahha. Ehhez kell valamit külön a config.plist-ben beállitani vagy alapból ha clover a bootloader akkor be tudja tölteni?

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29154) tlac válasza mgaben (#29153) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem
a telepítést kell úgy csinálni

(#29155) mgaben válasza tlac (#29154) üzenetére


mgaben
senior tag

Ok. Köszi.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29156) Smiley


Smiley
őstag

@tlac: Vegre volt idom kicserelni az oreg ceges Q9550-t, az "uj" i5-4440-re, ami 4 honapja porosodott az asztalom mellett. Azert eg es fold a kulonbseg, minden megy on the fly, csak az ethernet-hez kellett 3rd party driver-t leszedni. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29157) tlac válasza Smiley (#29156) üzenetére


tlac
Topikgazda

vigyázz, mert elkényelmesedsz ;)

(#29158) Smiley válasza tlac (#29157) üzenetére


Smiley
őstag

Igen :D Azt hiszem ehhez konnyu lesz hozzaszokni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29159) mgaben válasza tlac (#29154) üzenetére


mgaben
senior tag

Szia!

Na, a telepítő rendesen működik gtp partícióról. Unibeastel csináltam. A clovert az efi partícióra tette (legacy módban), meg fel is ment a rendszer. Sőt, el is indult a telepítő cloverből a kész rendszer. Viszont utána nyilván megint legacy módban telepítettem a clovert a már kész rendszerre, de itt így már nem az efi partícióra települt, hanem az osx partícióra. Csak nem uefi-ben kellene telepíteni? Itt egy kicsit elakadtam...
Előre is köszi a helpet. :-)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29160) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Valakinek meg van az El Capitan (esetleg tud lehúzható címet)? esetleg valami módszer, hogy SIERRA-ból le lehessen nyúzni?
Ismerősöm fog kapni 1 öregebb iMAC-et (7.1) de azon még snow leopard van. Ha jól olvastam a kaptiány az ami még pont elmegy rajta, de nincs kedvem egyesével instalálgatni az 2 verzió közötti OS-okat.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29161) mgaben válasza mgaben (#29159) üzenetére


mgaben
senior tag

Lehet rájöttem a megoldásra? Legacy mód, de be kell pipálni a CloverEFI opciót?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29162) Gabady


Gabady
aktív tag


Nos tegnap este már sikerült elindítani az OSX-et ThuG4LifE kollégánknak köszönhetően. Kiderült, hogy a config.plist-em volt szar, az általa generáltakkal már sikerült bebootoltatni a telepített rendszert.
Probléma innentől kezdve kezdődött. A hálózat kiválasztása után a gép resizett.
Majd úgy indítottam, hogy nem csatlakozom hálózathoz, ekkor rendben felállt a rendszer.
Ráengedtem a Multibeastet, amivel feltettettem a Fakesmc-t (alepértelmezetten), hálókártyát, és a clovert.
A probléma ezekután következett. Kernelpánikkal halt le bootolás közben, és utána már a telepítő sem volt hajlandó elindulni. A képeket csatolom, esetleg valami ötlet?
PS:
Utána pendriveon is próbáltunk más config.plist-el bootolni, de sikertelenül sajnos.
Mitől szállhatott el a pendrive is ?

[ Szerkesztve ]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29163) Mr.Graphic válasza sad_Vamp (#29160) üzenetére


Mr.Graphic
kezdő

(#29164) sad_Vamp válasza Mr.Graphic (#29163) üzenetére


sad_Vamp
őstag

köszöntem! Remélem majd működni fog :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29165) mgaben


mgaben
senior tag

Na, valahogy mégsem sikerül telepíteni rendesen a clovert.
Valaki tud segíteni, hogy tudom úgy telepíteni, hogy tudjon bootolni régi bios-os gépen gpt partícióról?
Az unibeast a telepítőt jól megcsinálta, ott az efi partíción van a clover (legacy módban csináltam a telepítőt).
Valamint a multibeast is az ssd efi partíciójára telepíti.
Viszont a legújabb clovert gondoltam feltenni és az valamiért az ssd system partícióra települ, így meg ugye nem bootol.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29166) tlac válasza mgaben (#29165) üzenetére


tlac
Topikgazda

Próbáld így:
Install boot0af in MBR
CloverEFI 64-bits SATA

(#29167) tlac válasza Gabady (#29162) üzenetére


tlac
Topikgazda

Ha nem csodavarázslókkal csinálod és van már egy jól működő telepítőd, akkor gyakorlatilag ugyanazokat a lépéseket kell megtenni a feltelepített rendszeren is, hogy bootoljon, rendesen működjön.

Telepítő hogy készült?

(#29168) mgaben válasza tlac (#29166) üzenetére


mgaben
senior tag

Ja, ez megvolt. De valamiért nem az EFI partícióra települt. :(
Most még azt néztem egy videoban, hogy az Install ESP-t kell bepipálni és akkor települ az EFI partícióra. video

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29169) Gabady válasza tlac (#29167) üzenetére


Gabady
aktív tag

Clovert feltelepítettem a pendrivera, majd az appstoreból letöltött Sierra-t virtuális gép alól feltetettem a pendrivera terminalból.
A mai nap folyamán a pendriveot sikerült összekapni, de a probléma az, hogy a telepítő nem fut le.
Lehúztam az összes vinyóm, kiv. azt amire megy az OSX, és a GTX970em is kivettem a gépből.
A telepítő az alábbi képpel ál le.:[kép]

[ Szerkesztve ]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29170) Plasticbomb válasza Gabady (#29169) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ilyenem is volt, mikor az IGP-t akartam most második alkalommal életre bírni. Konkrétan akkor jelentkezett, amikor az IGP platform-id-et is adtam, meg inject intel-t, meg fixinteligfx kapcsolót kapott plistben a clover.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29171) Gabady válasza Plasticbomb (#29170) üzenetére


Gabady
aktív tag

Tonymac oldaláról szedtem egy config-ot ami elv. az én alaplapomhoz készült. Sajnos a probléma ugyanez. Ma majd megpróbálom visszatenni a GTX-em és az nvidia-s configgal indítani a telepítőt.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29172) zodes válasza Gabady (#29169) üzenetére


zodes
aktív tag

Nekem is ugyanitt állt meg. Ugyanezt dobta. Annyi a változás, hogy most már az gép el sem indul. Mondjuk nem hinném, hogy a hackli tette tönkre. A hétvégén majd többet fogok megtudni. :((

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29173) tlac válasza mgaben (#29168) üzenetére


tlac
Topikgazda

amúgy az nem olyan nagy probléma, hogy nem az efi-re került
ha a system-re pakolod és ott állítod be többi cuccot is, úgy működnie kell

persze az efi-n jobban néz ki, de azt fejből nem tudom, hogy kell odatenni, én uefi-s telepítést szoktam csinálni

(#29174) Gabady válasza zodes (#29172) üzenetére


Gabady
aktív tag

BIOS resetet próbálj.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29175) zodes válasza Gabady (#29174) üzenetére


zodes
aktív tag

Volt :((

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29176) Mr.Graphic válasza Gabady (#29169) üzenetére


Mr.Graphic
kezdő

Az IOConsoleUsers..... sorok nem hibák. Ezek normásil üzenetek. Ha VGA (D-sub) csatlakozón vannak a monitorok akkor itt vége, mert ezután az OS GUI jönne és nem támogatott kimeneten, vagy nem támogatott iGPU/GPU-n itt már nem lesz többet videó jel.
A monitorom itt kapcsol át DP-ra és a real Mac-es betöltő képernyővel folytatja a folyamatot:

[ Szerkesztve ]

(#29177) mgaben válasza tlac (#29173) üzenetére


mgaben
senior tag

Hát az az érdekes, hogy úgy sem indult. Mindegy, marad a multibeastes telepítés. Azzal működik. Annyi, hogy nem a legfrissebb clover, de annyira nem érdekel mostmár. :-)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29178) mgaben


mgaben
senior tag

Egy tanácsot kérnék még hozzáértőktől.
Ugyan 775-ös lapom van, de mivel moddolt és xeon proci van benne így tudja az sse 4.1-et.
Tegyek fel sierra-t vagy mardjak el capitannál?
Ha azt mondjátok sierra akkor milyen smbios? Macpro 5.1-6.1, vagy imac?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29179) Plasticbomb válasza Mr.Graphic (#29176) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ehhez hasonló volt az egyik tippem, csak nem igazoltam, mert nem volt kedvem megint szenvedni vele. Plusz amúgy sem tudom az ssd-t felcsatolni vmware alá mint egy háttértár, folyton leáll hibával....

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29180) Smiley válasza mgaben (#29178) üzenetére


Smiley
őstag

En sierraval hasznalom az e5450-et macpro5,1-el, de a telepites alatt imac14,1-et kellett hasznalnom az ecc ramok hianya miatt. Miutan mar fut a kesz rendszer ki kell dobni a tymce driver-t, utana mar at lehet rakni macpro5,1-es smbiosra, meg a kernel cache-t kell ujrageneralni es kesz is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29181) mgaben válasza Smiley (#29180) üzenetére


mgaben
senior tag

ok. köszi. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29182) Gabady


Gabady
aktív tag


Üdv köztetek! ;)

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29183) Gabady válasza Mr.Graphic (#29176) üzenetére


Gabady
aktív tag

Valszeg akkor átváltott volna DVI-re vagy HDMI-re,ert IGPU esetében a VGA kimenetet használtam.
De mostmár működik a GTX-el :) :)) :D

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29184) Gabady


Gabady
aktív tag


Ennyit nyom a masina.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29185) alexride


alexride
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék belevágni ebbe a témába és szeretném telepíteni a MacOS-t PC-re. A legelső kérdésem az lenne, hogy van egy HP DC7900CMT irodai gépem, amiben egy HP Q45-ös lap van, E8400 processzor, 8GB DDR2 memória, grafikus vezérlő pedig vagy integrált GMA 4500 vagy HD6670 vagy R7 240. Ezzel a konfiggal van értelme próbálkozni? Ha igen milyen módszerrel, melyik OS-el?

(#29186) kicsiii válasza alexride (#29185) üzenetére


kicsiii
tag

Szia.

YouTube

Leírás

[ Szerkesztve ]

(#29187) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Hackintosh alatt ha készítek egy Windows rendszerről clone-t és onnan költöztetem át Ssd-re, az menne gond nélkül? Nincs másik Windows gép amibe be tudnám tenni a két tárolót, hogy átköltöztessem és ez jutott eszembe hirtelen.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29188) totron válasza mgaben (#29187) üzenetére


totron
addikt

Telepíteni nem tudsz?

(#29189) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne,hogy szeretném telepíteni a HP pavilion 15-re a sierrát.De i3 7100u van benne.Nos a config.plist-et átirtam,ahogy itt :https://www.tonymacx86.com/threads/new-testing-intel-7th-generation-kaby-lake-cpus-200-series-motherboards-in-macos.211743/

található,de semmi. Ez a kép fogad:

Vélemény???

(#29190) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Na végre, megy a hacklim! Igaz, most csak el capitan fut, de megy az igp, van hang, nem fut mindig maxon a proci (igaz, ott még kell némi finomhangolás), megy a trim, ha igaz, akkor lát minden usb-t megfelelő sebességgel. Még a memóriát nem ismeri fel, hogy 1866mhz-n pörög, illetve az SMBIOS-T kell finomhangolni, de már majdnem teljes. Következő a frissítés Sierra-ra, majd rx480 bedurrantás.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29191) mgaben válasza totron (#29188) üzenetére


mgaben
senior tag

Nem akarok. Tök jól fut a Windows, csak a hdd-t szeretném Ssd-re cserélni. Túl sok minden van a gépen, hogy csak úgy újra húzzam 0-ról. :-)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29192) Plasticbomb válasza mgaben (#29191) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Még OS sem kell. Pl Easeusnak van disk copy vagy clone a neve, usbről bebootol, lemezről lemezre másol.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29193) kicsiii válasza Plasticbomb (#29190) üzenetére


kicsiii
tag

Rx480 ra kíváncsi vagyok. Majd írj, ha lesz tapasztalatod. Telepítéssel esetleg gondok, vagy reméljük hogy nem. Meg egy FCPX BruceX teszt is érdekelne, ha nem vagyok tolakodó :)

(#29194) mgaben válasza Plasticbomb (#29192) üzenetére


mgaben
senior tag

Szuper. Köszi. 😀

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29195) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok!
No végre ma sikerült a hackintosht felraknom, Sierrát. :C
Hát, ha egyet tanácsolhatok, akkor az az, hogy bizony mielőtt valaki belevág olvasson sokat és nézzen jó sok jútyúb videót. :)
Hiába írja valaki, hogy márpedig erre és erre a hardverre sikerült felraknia a hacklit, az nem biztos, hogy neked is olyan egyszerűen menni fog.
Nekem se ment elsőre.
"Szerencsémre" múlt hét pénteken tönkrement az Asus B85M-G alaplapom. (magánvélemény: Soha többet Asus!) :(((

Ezért jobban utána néztem és rájöttem, ha megint nem akarok hónapokat szívni, Gigabyte lapot kell vennem. :)
Vettem is egy Gigabyte GA-Z97-HD3 lapot és beletettem a korábban vásárolt i5 4460 procit.
2x4 Gb Kingstone Blue a memória és Samsung EVO 840 az SSD.
Vettem egy másik SSD-t a Windows 10-nek: Kingston HyperX 120GB 3K.

Egy ismerősömnek van MacBook-ja letöltöttük a Sierrát. Egy 64 GB-os pendrive-ot
(amit előtte, ahogy az összefoglalóban is le van írva) megformáztam, Unibeast-tel ráinstalláltam a rendszert.
Biosban a szokásos beállítások.
A bootargs: dart=0 rotless=0 nv_disable=1 -x -v
Elindult simán a telepítő, ilyen jó dolgom még sosem volt.
Leformáztam az SSD-t, rá is ment simán a Sierra.
Majd jött az utótelepítés (post installation).
A video, ami alapján megcsináltam (Multibeast), azt ITT találhatjátok meg.
Előtte Windows 10-et telepítettem és az egész nem volt 3 óra hossza.

Nagyon köszönöm a Tisztelt Közösségnek! Nagyon sokat segítettetek. :R :R :R

Több kérdésem is lenne:
DualBoot-nál kell valamit szórakoznom, mindig a Biossal? A Win10 is UEFI-s install.
Elég csak feldugnom mindkét SSD-t és már automatice dualboot lesz?
Ja és mit kell lementenem ahhoz, hogy ha mondjuk az SSD megdöglene, egyszerűbb legyen a következő telepítés?

Üdv: Zoli

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29196) Plasticbomb válasza zodes (#29195) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Z97 chipsetre baromi könnyen megy fel az OSX, ahogy elnézem meg tapasztalom, sokkal többet szív az ember az igp gpu audio hármassal.

Mit ments? Clover config.plist és a kextek az efi mappákból.

(Személyes tapasztalatom épp az, hogy inkább asus, mint más.. :p )

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29197) zodes válasza Plasticbomb (#29196) üzenetére


zodes
aktív tag

Nálam csak hang nem volt, de a multibeast után már az is. Bár a 7.1 -et még nem próbáltam és sajnos nincs is olyan eszközöm, amivel ki tudnám próbálni..... majd jövőre :DD
Az EFI az ami az SSD-n van ugye?

Egyébként valaki használ TimeMachine-t? Működik?

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29198) Gabady válasza zodes (#29197) üzenetére


Gabady
aktív tag

Nekem ALC892-m van... 7.1... Hogy tudnám beaktiválni ? Multibeast csak 2.0-t enged.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29199) zodes válasza Gabady (#29198) üzenetére


zodes
aktív tag

Nem tudom. Nekem ALC887 van. A Multibeast-on ALC887/888 -as sort kellett bepipálnom a video alapján.
Jaa bocsánat elfelejtettem belinkelni. Ez az!
Megkérdeztem! :DD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29200) Plasticbomb válasza Gabady (#29198) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Toleda audio_cloverALC

Zodes
EFIről 1 2

Merevlemezen/ssd-n/akármilyen háttértárolón EFI particóról beszélünk, ami az adott rendszer/rendszerek elinditásához szükséges fájlokat tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.