Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) sad_Vamp válasza Mr.C (#29949) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Ok, valszeg rájöttem mi az a CLOVER féle incompatiblity akármi.... egyszerűen nem vettem észre a customize gombot, a standard csomagból meg hiányzik vlmi UEFI cucc... amikor azt bebipáltam (mega biztonság kedvéért minden mást is) akkor már nem kaptam ezt az üzenetet. Most viszont az a fura dolog áll fenn, hogy el sem indul telepítő rendesen, a végén strandlabdázik és megakad ( 45percet vártam rá, az szerintem több mint sok).

És most megint ott tartok, hogy fogalmam sincs, mit és hogy kéne beállítani a clover-ben hogy lefusson az install normálisan. :(((

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29952) Mr.C válasza sad_Vamp (#29951) üzenetére


Mr.C
őstag

mindent bepipálsz????
ezek nem "feature"-ök, hogy minél több van, annál jobb... specifikusan kell összeszedni, mi kell neked.
Van valami guide-od? vagy a hw-t mi szerint vetted?

sudo rm -rf /*

(#29953) sad_Vamp válasza Mr.C (#29952) üzenetére


sad_Vamp
őstag

HW-t a tonymac ajánlások szerint vettem.

És nincs guide-om mert ők Uni meg Multi BEAST-eket használnak, ilyen külön clover vacakolás nincs is....

ez ellég hasonlíta gépemre csak nálam 2x Radeon HD5850-es van. meg sima SSD mind2.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29954) Mr.C válasza sad_Vamp (#29953) üzenetére


Mr.C
őstag

akkor gondolom azt se tudod, milyen kext-ek kellenek a konfigodhoz....

amúgy a link nem működik

sudo rm -rf /*

(#29955) sad_Vamp válasza Mr.C (#29954) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Link még 1x:
http://www.tonymacx86.com/threads/guide-music-production-skylake-build-10-11-6-z170x-designare-6700k-hd530-tb3-960-evo-m-2.213113/

Így van, igazából fogalmam sincs. :(
Nagyon szertném összehozni ezt a gépet, csk még nagyon nem értek hozzá.

szerk.: A régebbi radeon-t is azért választottam, mert állítólag semmi sem kell hozzá, működik "as is" mert az OsX alapból támogtja.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29956) Mr.C válasza sad_Vamp (#29955) üzenetére


Mr.C
őstag

de hát ott van a leirás alatta, mik kellenek hozzá, azokat is megcsináltad?

sudo rm -rf /*

(#29957) sad_Vamp válasza Mr.C (#29956) üzenetére


sad_Vamp
őstag

biosról ellentmondásosak az adatok, azt nem. Inkább az általános step by step leírással kezdtem, ahol 4ik pontig jutottaam ezzel kezdtünk, hogy csk USBvel bootolt s gép. és csk safe modban (-x) indult el. Az EFI-t meg nem lehetet rámountolni az SSDre

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29958) Mr.C válasza sad_Vamp (#29957) üzenetére


Mr.C
őstag

Milyen efit kell "rámountolni" milyen ssd-re?

Van mount patch, azt alkalmaztad? De mivel írtad, hogy rendes macOS alatt csináltad (ami tudja csatolni az efi particiot) nem véletlen legacy lett a telepítő?
Kezd nagyon zavaros lenni, mit hogyan csinálsz számomra....

sudo rm -rf /*

(#29959) sad_Vamp válasza sad_Vamp (#29957) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Most látom, nem az alapján csináltam, mert az El Capitan-t instalál (ráadásul a sleep awake sem működik neki).

Hanem ezt:
https://www.tonymacx86.com/threads/success-ga-z170x-designare-i7-6700k-zotac-amp-extreme-gtx-1080.219506/
és aztán ez hivatkozik erre:
https://www.tonymacx86.com/threads/unibeast-install-macos-sierra-on-any-supported-intel-based-pc.200564/#create_unibeast

és itt akadtam el a 4. STEP-nél....

Na lehet hogy így már világosabb. :) Megpróbálok újra végig menni az egészen, aztán majd referálok.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29960) Mr.C válasza sad_Vamp (#29959) üzenetére


Mr.C
őstag

Sok sikert hozzá! ;)

sudo rm -rf /*

(#29961) sad_Vamp válasza Mr.C (#29960) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Hát nincs szerencsém.... biztos hogy az SSD-n van az OsX (sőt elkeseredésemben 2x is), de nem bootol be. És nem igazán tudom már, hogy mi a túrót csinálhatok rosszul. Kulcsról bejön a Clover, de HDD-re nem rakja fel magát, ha terminalt indítom csak "shell"-t ir és semmi parancsot nem ismer (legalábbis olyat amilyeneket én igen) ígya . diskutil mount EFI is ugrott.... (amúgy érdekesség, hogy ha recovery-ről indítanám az OSX-et akkor vlmi hibaüzenettel kidob, azaz a menübe belemegy, de az install sierra menüpont nem).

Szóval nem vágom mi a gáz, nem számítottam rá, hogy egyszerű menet lesz, de azért.... azt se hogy ennyi sz*pás lesz OsX-el. :(((

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29962) Mr.C válasza sad_Vamp (#29961) üzenetére


Mr.C
őstag

Ha SSD-n fent van a rendszer, abba se tudsz boot-olni USB-vel?
És ha jól értem, HDD-re akarod felrakni, de miért? SSD-n sokkal gyorsabb a rendszer, a HDD-t csak adattárolásra használd.

és amúgy hogy lehet fent kétszer? két partíciót is csináltál neki? és az install akkor normálisan végigmegy? Mert ott ki lehet választani, mire akarod telepiteni és ott kell legyen a HDD és akkor már tudod partícionálni is

sudo rm -rf /*

(#29963) sad_Vamp válasza Mr.C (#29962) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Bocs az SSD és HDD az ugyanaz szóbotlás (régi iskola, nekem ez az SSD dolog új :D )

2x úgy lehet fenn, ahogy írod particionáltam disk utility-vel.
Telepítésnél normálisan kiválasztottam először az egyik másodszor a második particiót az SSD-n.
Szóval ezek a dolgok okésak, de valamiért nem bootol a cucc (egyik particióra sem), csak USB-ről, viszont úgy sem indul el. :(

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29964) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

10:50-11:10 itt akadok, el. Az install második része már nem megy végbe.... Hogy lehet/tudok rájönni, hogy mi is lehet a hiba? Addig szerintem minden ül, és egyezik.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29965) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#29964) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Install utan kiveszed a pendriveot?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29966) sad_Vamp válasza ThuG4LifE (#29965) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nem, de ha kiveszem akkor bios keresi a bootolható device-t

szerk: ha a biosban külön a SSD-t adom meg mint boot, akkor is keresi.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29967) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#29966) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Ujrainditas utan milyen boot valasztasi lehetosegek vannak a clover kezdokepernyon?

szerk.: mivel az ssd-n meg nincs fent a bootloader.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29968) sad_Vamp válasza ThuG4LifE (#29967) üzenetére


sad_Vamp
őstag

3-4 van:
boot from USB,
Boot from Sierra (ez a SSD1) aztán van Boot from Sierra2 (2ik particio) és a
recovery (ami menüig megy, de abból nem lehet instalálni)
alul meg a cloveres vackok.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29969) Mr.C válasza sad_Vamp (#29968) üzenetére


Mr.C
őstag

Sztem itt a kérdés így szól:
Mikor a rendszerbe bebootolsz az usb-ről (mert még nincs bootloader), mikor bejelentkeztél az os-be, kihuzod a pendrive-ot? Mert akkor már ki kell húzni

sudo rm -rf /*

(#29970) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

haladtam, úgy látszik mégsem annyira easy az ati-s dolog mint a TM-en állították ha megnézitek a fórumot, nekem mint noobnak nagyon nem összeegyeztethető az amit esetleg a cloverbootban látok, meg amit a ott. A clover optionsban próbáltam berírni a 0x68991002-t de a többi mezóbe nem igazán jöttem rá mit kéne, egyáltalán segít-e ha bármit is írok oda.

Azt hiszem írok TM-re is, de segíteni továbbra is ér. már nagyon örülnék ha működne a cucc. :O

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29971) odessa32 válasza sad_Vamp (#29964) üzenetére


odessa32
tag

Hello. Lehet nem jol értem de.
A belinkelt video és idö alapján kérdezném, hogy az állapotsoros rész (kb 23 perc van vissza a telepitésböl capcarap) nem megy végig hanem kidob egy hibaüzenettel ( erre a gépre nem telepithetö usw)? A telepitö pendrive-ot min csináltad???? Nekem akkor volt ilyen mikor vletlenül win alatt megnyitottam a pendrive-ot.
Na az onnan nem használhato telepitésre.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#29972) sad_Vamp válasza odessa32 (#29971) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Onnét van a gond amikor az install restartot kér....

Az USB-t MBP-n készítem (ezen is sierra van) próbáltam Pandorával és unibeast-el is.

Viszont már arra is kezdek rájönni (olvastam 1-2 esetben), hogy lehet az a helyes út, ha restartnál -X -V paraméterekkel indítok, befejezem a beállítások és utána mehet a multibeast... (baj az hogy még igy sem bootol, pedig az unibeast elméletileg fel instalálja a bootloadert a HDD-re)

szerk: Most amúgy multibeast után, ha "-V" -vel indítok akkor nem áll le, úgy hogy még a hibaüzenetet sem tudom elolvasni :( (erre külön modifier van netán?)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29973) Dimebag88


Dimebag88
aktív tag

Használ még valaki rajtam kívül 10.13-at?Megjelent a béta 2 de nemtudom telepíteni :) Elindul a frissítés de újraindul a gép és nem történik semmi :) Ismét jelez hogy van frissítés :)

A madár az ász!

(#29974) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#29972) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Amíg te nem telepítesz az ssd-re bootloadert addig nem lesz azon, már bocs, de nálad nagyon össze-vissza van minden fejben/fogalmazásban, nem bántásból írom, de így mi is nehezen tudunk segíteni, ha nem értjük meg, hogy mi a probléma. :B
Telepítés után szintén pendriveról indulsz, de amikor bejön a boot választó, akkor a telepített rendszert kell kiválasztani (ahova előtte telepítettél!) és nem az usb meghajtót, mi történik amikor ezt csinálod?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29975) sad_Vamp válasza ThuG4LifE (#29974) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Most komolyan videózzam fel, hogy nem vagyok teljesen hülye? :D

Tudom hogy a telepített rendszert kell kiválaszani, azért is volt a telepítő USB mindig "USB"-nek megnevezve, és azért is volt az SSD "SSD"-nek.... A probléma ugyan az, mint az elején.... install után csak "-x" (ami tudtommal a safe mode) indul a rendszer. Hiába indítom el a multibeastet, látszólag minden para nélkül végig megy, de ha kihúzom a kulcsot újra NEM talál semmit az alaplap amiről bootolni lehetne. (és nem, nem a kulcsra instaláltam ezt a nyavajás Sierra-t)...

De tudod mit, asszem komolyan felvideozom.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29976) sad_Vamp válasza sad_Vamp (#29975) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Tessék, itt is van.

előre szólok, hogy nem csak ebben a sorrendben és ezekkel a multibeast beállításokkal próbáltam (nagjyából ezek vannak ajánlva a designare-hoz)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29977) Mr.C válasza sad_Vamp (#29976) üzenetére


Mr.C
őstag

2:40 pendrive nem lett kihúzva
4:10 azt neked kell tudni, ott mi kell
8:55 és ha az SSD-re mennél? mert a pendrive se bootol be alapértelmezetten neked

sudo rm -rf /*

(#29978) sad_Vamp válasza Mr.C (#29977) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ha előtte húzom ki akkor sem megy....
hát amiket találtam buildeket, kb ezeket jelöték be.
hiába váltok SSD-re akkor is azt kapom....

szerintem a hiba 2ős.... egyik részét a GPU-k okozzák, és vlmi lehet a boot résszel is.... de fogalmam sincs hol lehet(nek) a probléma(ák) gyökere(i).

bármi értelmes javaslatra vevő vagyok, csak tudjak haladni.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29979) Mr.C válasza sad_Vamp (#29978) üzenetére


Mr.C
őstag

akkor szedd ki a vidi karikat és próbáld meg úgy.

MÁS:
Nem értem, nálam nem jó a wifi, elég sokmindent próbáltam már pedig. 14 MB/s helyett 4-5 MB/s megy csak. Máshol jó volt, szóval lehet a router beállitásokkal van valami. Erről valami talasztalat? Nem szeret valamilyen channelt az OS? vagy ne legyen rejtett? esetleg MTU-t kéne állitani?

sudo rm -rf /*

(#29980) sad_Vamp válasza Mr.C (#29979) üzenetére


sad_Vamp
őstag

új esemény, új videó

kivettem a Graf. kártyákat most már normálisan az SSD-re kerül Clover, viszont Multibeast után még mindig nem tud bebootolni, pedig azokat a cuccokat pipálom be amiket a hasonló Z170x-Desingare-s buildek...

szóval, mi lehet ennek az oka?
És a Radeonok, hogy akadályozhatják meg a Clover SSD-re kerülését (majd az arról való bootolást)?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29981) tlac válasza Mr.C (#29979) üzenetére


tlac
Topikgazda

hivatalosan támogatja az osx a wifi chip-edet vagy külön kellett hozzá kext?
ha az utóbbi, akkor lehet nem tökéletes a driver

de ki kellene próbálni ugyanazon a helyen más rendszerrel is, ha ott is ennyit tud, akkor nem az osx-ben kell keresni a hibát

(#29982) Mr.C válasza tlac (#29981) üzenetére


Mr.C
őstag

a fórumban (insanelymac) nem panaszkodtak erre. A másik helyen windows alatt rendes sávszél ment, ugyanúgy, mint ahol az anomália megjelenik. Érdekesség, ha valamit módositok a hálózatban, pl chanel vagy módok között, az elején minden frankón működik, de egy idő után visszaáll a "lock"....

esetleg valaki meg tudná osztani egy 5Ghz-s wifi beállításait? ilyenekre gondolok, hogy mód, chanel, chanel width, MTU, SSID láthatósága stb? nem kényes infókra vagyok kíváncsi :))

sudo rm -rf /*

(#29983) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

OKÉ, most már konkrétan sírok! :W

Újra próbáltam csinálni, most nem TMx86-al. Inkább megint egy vaníliás kulcsot, ahogy Mr.C leírta, most már az installert sem tudom beindítani.... pedig próbáltam mindent úgy beállítani ahogy találtam. Pedig most csak IGP-ről beszélünk (a 5850-es kártyák még mindig nincsenek benn)

BIOS beállítások
Clover EFI

ami nem teljesn ül:
"3 CLOVER telepítés de nem a működő mac-re, hanem az usb-re kell telepíteni! (Sztem ezért is kaphattál hibaüzeneteket). Fontos, hogy van olyan, hogy customize, amin belül neked kell tudni, mi kell és mi nem.
4 mindent amit letöltöttem rámásolom a telepítő usb-re (nem az EFI-re!), Hogy meglegyen. Ez azért kellett, mert csak egy gép volt nálam és ha meghal, nincs azonnal rescue.
5 diskutil mount EFI
6 itt már kell lennie CLOVER foldernek, ha nincs, akkor nem jó. Ide behúzod azokat, amik kellenek."

3- szerintem az USB-re telepítettem, azokkal a beállításokkal, amit feljebb linkeltem.
4- mit töltöttél le és másoltál rá? ez nem világos....
5- ez megvolt (és az előző is)
6- Van clover folder, de az EFI particióban (vagy nem tudom minek hívják) az "Installer Osx.... " partición csak a OSX APP van meg vlmi EFI backups

Szóval bármit bárhogy csináltam eddig, a gép kiakadt, legtöbbször 51-es hibakóddal (alaplapon a kijelző mutatja ezt) ami jelentése elméletileg: "memory initialization error occurs" azaz amikor a fehér almalogó kijön, az alaplap erre vált, szép lassan megy a csík egy darabig, aztán restart szerű történik, vagyis inkább eltűnik a kép a monitor kiirja hogy "no signa" a képernyő fekete marad. Most ez komolyan akár RAM hiba is lehet? (sok gépem volt, sok hibával, de RAM hibám még sose) vagy vlmi kext hiányzik?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29984) Smiley válasza sad_Vamp (#29983) üzenetére


Smiley
őstag

En komolyan nem ertem a vergodesedet... lehet fel kellene adnod.
Az osszefoglaloban le van irva, hogyan tudsz magadnak normalis telepitot csinalni. A mai gepeken semmi extra nem kell mar, fakesmc es a default clover config az esetek 99%-ban boven eleg.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29985) sad_Vamp válasza Smiley (#29984) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Minden oldal és mindenki saját megoldását kínálja.... kipróbálom ezt is, mit számít már.... amúgy minéltöbb videót és cikket olvasok annál inkább bonyolódni tűnik a dolog, mintsem hogy egyszerűsödne.

Amúgy kedves és segítőkész a hozzállásod, remélem más dolgokban is így üdvözlöd az újoncokat.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29986) Mr.C válasza sad_Vamp (#29983) üzenetére


Mr.C
őstag

hát itt már eleve ott a probléma, hogy azt se tudod, mi az az EFI....
hogy én mit töltöttem le és mi kellett nekem az itt teljesen irreleváns... azt neked kell tudni, mi kell és mi nem, én csak leirtam én hogyan csináltam a telepitőt, mert már világos "hogyan telepít" (csúnyán mondva)

Nem mellesleg segíteni is nehéz neked, linkelni egyszerűen nem tudsz (most is egy png-t sikerült :U ) vagy ha mégis, össze-vissza mindenféle configra hivatkozol. Én valószinűnek tartom, hogy a kext-eken csúszol meg, elég akárcsak egyet kihagyni és már borul az egész.

Nekem memmap-ból kellett available pages-t számolni és csak akkor tudtam boot-olni mert túl fragmentált a memória...

szóval higgadj le, keresd meg neked mi kell

sudo rm -rf /*

(#29987) Smiley válasza sad_Vamp (#29985) üzenetére


Smiley
őstag

@tlac-al vettuk a faradsagot, es irtunk egy magyar nyelvu telepitesi utmutatot, pont az ujoncok miatt. Abban le van irva minden fontos teendo lepesrol lepesre. Ugy erzem eleg jo lett, mert eddig eleg sok embernel mukodott.
Akinel pedig ez nem volt eleg, ott is tudtunk segiteni.
Ahogy kovettem az eddigi probalkozasaidat nekem abbol az jott le, hogy elkezdtel egy modszert, majd ha valami nem ment kerestel egy masikat, mindenezek mellett pedig az alap fogalmakkal se vagy tisztaban.

Csinald vegig a mi modszerunket es nezzuk meg, hol akad el a dolog.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29988) sad_Vamp válasza Mr.C (#29986) üzenetére


sad_Vamp
őstag

igen, mert egy PNG-volt az egész "leírás" a szöveg annyit mondott úgy ahogy a képen van, ha hiszed ha nem. :((( lehet hogy én vagyok a béna, de mindig csak efféle "leírásokat" találok meg.

Oké.... az EFI az a rész amiből a nyavajás MAC-ek bootolnak, ha jól tudom. ha nem majd meséltek (vagy nem)

De akkor kezdjük az elején, hogy állapíthatom meg melyik kextek kellenek nekem, és honnét szerezhetem be őket?

És már nem azért, de másik az, hogy itteni leírás is elég "érdekes" terminológiát használ.... Pl. mi az a GPT?! Sehol.... nincs Sierrában, meg a diskutilityban ilyesmi rövidítés, vagy erre utaló dolog GUID Partition MAP van... .ebből én -őszintén bevallom- nem tudom hogy jön ki a GPT. És HFS+ sincs.... mert már MAC OS Extended (Journaled) van.... ezekről csak azért tudom hogy ezeknek lehet a megfelelője, mert TMx86 aktuális nevezékkel irta meg hogy kell formátozni a kulcsot. Akkor egy kezdő aki még nem látott OSX-et az mit csináljon? Komolyan nem azért, mert kötözködni akarok, de csak azért mert NEKTEK valami világos meg egyértelmű, még másnak (főleg egy kezdőnek) nem biztos, hogy az. peace.

Mind1 megpróbálok végig menni az itteni leíráson (is) mert megint megkapom, hogy csak pampogok (és kívánom hogy legyen igazatok, és sikerüljön már a dolog, mert ez miatt vettem ezt a rohadt gépet).

Elnézést ha esetleg valakinek netán a lelkébe gázoltam, de meleg van, én meg ideges vagyok már kicsit.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29989) Mr.C válasza sad_Vamp (#29988) üzenetére


Mr.C
őstag

talán azért, mert kezdőknek nem ajánlott a leírás.
Ezek a kérdések annyira alap kérdések nem a mac világában, az informatikában, hogy elengedhetetlenek egy ilyen rendszer telepitéséhez... sőt... akár windows/linux rendszerröl beszélünk, akkor is.

Oké.... az EFI az a rész amiből a nyavajás MAC-ek bootolnak, ha jól tudom. ha nem majd meséltek (vagy nem)

Igaznak igaz, de ezek szerint nem tudod, mi az EFI, netán UEFI/Legacy, MBR stb??
[link]

De akkor kezdjük az elején, hogy állapíthatom meg melyik kextek kellenek nekem, és honnét szerezhetem be őket?

hát... az alapján, ami alapján kaptad a lelkesedést, hogy megveszed az adott config-ot. Mert gondolom olvastad valahol, ahol emlitették, hogy megy. Na ott elvileg van leírás is. Már nem emlékszem mi volt az, de ha jól tudom El Captain-nal volt a tutorial, te meg Sierra-t akarsz rárakni. Nos, a kettő nem biztos, hogy ugyanugy fog menni.
(de lehet nem jól emlékszem)

és lelkiel akkor készülj fel arra, hogy magát a rendszert feltelepíteni a feladat könnyebbik része... a Post Install jóval melósabb lesz

sudo rm -rf /*

(#29990) sad_Vamp válasza Mr.C (#29989) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Figy, telepítettem, már Wint, original Mac-re OsX-t, Desktop Linuxokat is szoktam (Gurb1 és Grub2), az OMV-vel is megbírkoztam már..... teljesen hülye nem vagyok, de ezt bizonygatni nem fogom.

Követem a leírást (már ha jól értelmeztem) a disk utility-ve, azaz követném, de:
Felformátozom a kulcsot (direkt vettem elő egy VADIÚJAT)
FORMAT: Mac os Extended (Journaled)
Scheme: GUID partition MAP

namost ha lehúzom a legújabb clovert, ha az ajánlott beállításokat választom:
Install boot0af in MBR
CloverEFI 64-bits SATA

akkor bizony azt írja, hogy nem kompatibilis a téma... én itt eddig az
Install for UEFI booting only
Install Clover in the ESP

de ha ezeket választom, akkor ügye ezek ütik a leírásban megadottakat.

Most akkor én vagyok a hülye (ergó nem jól formátoztam a kulcsot), vagy ez is változott azóta?
És akkor megint ott tartok, hogy fogalmam sincs mit kéne választani, már ennél a nyavalyás Clover EFInél.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29991) Smiley válasza sad_Vamp (#29990) üzenetére


Smiley
őstag

Csinald ugy ahogy a leirasban van, ne foglalkozz a nem kompatibilis hibauzenettel, nyugodtan nyomjad tovabb.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29992) sad_Vamp válasza Smiley (#29991) üzenetére


sad_Vamp
őstag


nem jött be

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29993) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#29992) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Leirnad meg1szer, hogy milyen geped van? Minden reszt pontosan.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29994) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

A gép amivel a kulcsot készítem:

Macbook Pro 13-inch, mid 2012
macOS Sierra 10.12.5.
Processor 2,9 GHz Intel Core i7
Memory 8GB 1600Mhz DDR3
Graphichs Intel HD 4000 1536MB

A PC, amire a Sierrát rá szeretném rakni:

MB: GA-Z170x-Designare
CPU: Intel Core i7 6700k
RAM: 16GB (2x8GB) Hyperix 2666Mhz CL15 288 pin
GPU: 2x Sapphire Radeon HD5850 1GB Ram
PSU: Seasonic Prime Titanium
Monitor: Samsung Syncmaster P2470HD (Hybrid TV monitor)
SSD: 2x Samsung Evo 850 250GB

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29995) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#29994) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Unibeasttel uefi modban keszited a telepitot? A biosban megcsinaltad a beallitasokat?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29996) sad_Vamp válasza ThuG4LifE (#29995) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Igen, amikor Unibeast-et használtam akkor UEFI módra böktem.

A biosban
Kikapcsoltam a Super IO portot, és a VD-t
Amit lehet UEFI Only-ra állítottam.
egy másik vackot Other OS-ra
és még Vlmi XHCI handoff enabled.

De ha kell, akár lefényképezem egyesével az oldalakat :)

Persze az egész az előtt load default bios options megvolt.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29997) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#29996) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Es igy sikerult telepitened csak utana nem tudtal a telepitett rendszerbe belepni?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29998) Smiley válasza sad_Vamp (#29992) üzenetére


Smiley
őstag

Megnezted, hogy pontosan mit irt bele a log-ba?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29999) sad_Vamp válasza Smiley (#29998) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Bocsi, de épp áramszünet van, amint tudok válaszolok.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30000) sad_Vamp válasza Smiley (#29998) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Mármint a Clover EFI azután, hogy nem instalálólodott fel?
Ott ahol a .pkg file van, ott nem hagyott semmi log-ot, a kulcson meg csak a "Install macOS Sierra.app" van. Lehet máshol is?

ThuG4LifE: Igen, ezekkel a beállításokkal sikerült eljutnom az install restartolós részéig (utána már a wifit a cloudot meg ilyesmiket kéne állítani). De az már nem indult. Csak akkor ha Safe mode-ban (-x) indítottam az OsX-et. Ha benn voltak a kártyák akkor csak USB-ról tudtam bootolni, ha IGP-vel próbáltam akkor már az SSD-re is rákerült a bootloader. De egyik esetben sem sikerült elindítanom a OsX-et normálisan, vagy eltünt a kép, vagy csak simán restartolt mielőtt végig ment volna a csík az alma alatt (vagy 2/3-adnál, vagy legvégénél, pár hozzászólással ezelőtt egy videót is tettem be róla)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.