Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Sajnos nem jutok el a telepítőig.

A konfigom:

Asrock H270 Pro4
Intel i7 6700
GTX 1060
16GB RAM

Tudnátok segíteni mit állítsak be cloverbe? Elvileg biosba minden be van állítva. Köszi! :R

(#29802) Lazika válasza Lazika (#29801) üzenetére


Lazika
senior tag

Siekrült feltennem a sierrát, de valamiért nem ismeri fel az nvidiat. Hiába csináltam úgy ahogy le van irva. Bootflagként is be van jelölve, hogy használja a web drivert, de mintha nem jegyezné meg. Aki tud segitsen pls. Köszi :R

(#29803) Smiley válasza Lazika (#29802) üzenetére


Smiley
őstag

Mar a bootflag nem eleg, Ez is kell hozza.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29804) Lazika válasza Smiley (#29803) üzenetére


Lazika
senior tag

Sajnos ezzel sem működik. Csak 3Mb-t mutat. Probaltam a tonymac fele problem 6 fixet az sem segit. Valamiert nem a web drivert hasznalja.

(#29805) Smiley válasza Lazika (#29804) üzenetére


Smiley
őstag

1060-hoz elvileg nem kell semmi, se inject se mas, csak a webdriver es ez a flag a clover-ban.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29806) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy egy lenovo thinkpad T430as gépre használható lenne e a MAc OS Sierra? Feltelepíteni simán fel tudtam, de ugyebár a driverek, meg egyebek nincsenek meg.

Ki hogy kezdene neki? LEhetséges erre gépre működő osxt tenni?

szakallasgy

(#29807) Lazika válasza Smiley (#29805) üzenetére


Lazika
senior tag

Elvileg igen. Eazert vettem 1060-at, hogy mondvan menni fog. Van egy topik tonymacen, ahol sokaknak nem
Sikerul eletre kelteni. Igpuval meg nem akarom hasznalni.

(#29808) sad_Vamp válasza Lazika (#29807) üzenetére


sad_Vamp
őstag

"reference card" felépítésű kártyát vettél? azt is meg kell ám sasolni azt mondják!

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29809) Lazika


Lazika
senior tag

A vgat végre felismeri rendesen. Van internet is, csak hang nincs. Hangot már probáltam egy csomó minden feltelpiteni multibeastből, de vagy előjön a hang ikon és még a videot se játsza le, vagy még ikon sincs. Pedig elvileg alc892-vel kéne mennie tonymac alapján. Valakinek valami ötlet? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#29810) Smiley válasza Lazika (#29809) üzenetére


Smiley
őstag

Ahhoz meg a audio_CloverALC kell.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29811) Lazika válasza Smiley (#29810) üzenetére


Lazika
senior tag

Koszi! Csak azt nem ertem miert nem jatsza le a youtube videokat. Amig nem
probaltam a hangot beuzemelni lejatszotta. Am cinebenchnel csak 3 fpssel
tud kevesebbet mint a windows 10. Viszont geekbench 2000-el tobb multiscoreba.

(#29812) Lazika válasza Smiley (#29810) üzenetére


Lazika
senior tag

Megcsináltam, mostmár kitudom választani a hangszórot, viszton a video lejátszás nem megy, és az itunes sem játszik le zenét. Nem értem. Miért nem játsza le a videokat? Rakjam ujra a webdrivert? Az meoldás leeht, hogy veszek egy bluetoot adatpert és úgy használom egy bt hangfalat? Köszi :R

(#29813) tlac válasza Lazika (#29812) üzenetére


tlac
Topikgazda

Csak azt nem ertem miert nem jatsza le a youtube videokat. Amig nem
probaltam a hangot beuzemelni lejatszotta.

szerintem inkább az osx-et tedd fel újra multibeast nélkül

(#29814) Lazika válasza tlac (#29813) üzenetére


Lazika
senior tag

Cloverrel már párszor újra raktam. Egyedül ez a kva hang nem megy. Hiába csinálom leirás alapján, nem megy, nem tudom kiválasztani a hangfalat, sőt semmit sem. Amint kitudom, nincs video lejátszás.

(#29815) Smiley válasza Lazika (#29814) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor talan ki kene deriteni mi a baja, ez a multibeast fele ganyolas szerintem sehova nem vezet... csinalnod kellene egy fasza sajat clover config-ot, utana az mukodni fog sok even keresztul.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29816) Lazika válasza Smiley (#29815) üzenetére


Lazika
senior tag

Ez mar csak clover. Multibeastet nem hasznalok. Nagyon idegesit, hogy nem megy. Pedig mindent leiras alapjan csinalok es amint van audio ikon nincs video lejatszas.

(#29817) tlac válasza Lazika (#29816) üzenetére


tlac
Topikgazda

amint van audio ikon nincs video lejatszas

mit jelent azt, hogy nincs? pontosítsd

(#29818) Lazika válasza tlac (#29817) üzenetére


Lazika
senior tag

Azt, hogy szurke az ikonja. Nem lehet kivalasztani semmit sem. Amikor meg aktiv, akkor kitudom
Valasztani a hangot csak ugye akkor meg nincs video lejatszas.

(#29819) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy egy lenovo thinkpad T430as gépre használható lenne e a MAc OS Sierra? Feltelepíteni simán fel tudtam, de ugyebár a driverek, meg egyebek nincsenek meg.
Ki hogy kezdene neki? LEhetséges erre gépre működő osxt tenni?

szakallasgy

(#29820) Lazika válasza tlac (#29817) üzenetére


Lazika
senior tag

Marmint a safarin belul nem megy a youtube vide kejatszas stb. De meg az itunes sem nyit meg egy zenet sem pl.

(#29821) syC válasza tozso76 (#29787) üzenetére


syC
addikt

Bocsi, kicsit megkésve:

(#29822) tozso76 válasza syC (#29821) üzenetére


tozso76
aktív tag

Thx! Egy hete szopok nettelenül.

(#29823) Lazika


Lazika
senior tag

Meguntam a szarakodáast. Rendelek netről valami usbs hangkártyát, ami támogatja a macet, remélem azzal jó lesz....

(#29824) tlac válasza Lazika (#29818) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem értem

mi van a videólejátszás helyett?

(#29825) Lazika válasza tlac (#29824) üzenetére


Lazika
senior tag

Amikor szórakoztam vele, leírás alapján, hogy működjön a hang, akkor nem ment a youtubeon a video lejátszáás, elkezdte tölteni a net ment alul a csík, de fekete volt a képernyő. Esetleg tudtok valami usb-s hankgártáyt ajánlani, ami nem drága és itthon is lehet venni? Vagy esetleg működhet az a megoldás, hogy bt adapterrel csatlakoztatok egy bt hangfalat? Vagy akár rendes hangkártya is szóba jöhet, csak működjön. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#29826) general


general
addikt

urak,
az normális, hogy két belső hdd közt, a másolási sebesség hackli alatt 50-60 MB/s, amikor Win alatt ugyanez kb 100-120 MB/s volt?
mintha visszaléptem volna 5-8 évet basszus.. :((

[ Szerkesztve ]

(#29827) tlac válasza Lazika (#29825) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem látom, hogy ennek mi köze lenne a hanghoz
szerintem valami mást is elállítasz

usb-s hangcuccokhoz nagy részéhez nem kell semmilyen driver
ha csak veszel egy akármilyet, nagy eséllyel működni fog

(#29828) tlac válasza general (#29826) üzenetére


tlac
Topikgazda

akár normális is lehet
a másolás nem alkalmas sebességméresre vinyók között
egyrészt a vinyók sebessége függ attól, hogy melyik részére kell írni (a tányér külső része lassabb), másrészt, hogy mennyire töredezettek vannak a fájlok rajta

(#29829) Smiley válasza general (#29826) üzenetére


Smiley
őstag

Milyen FS van azokon a lemezeken?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29830) tlac válasza Smiley (#29829) üzenetére


tlac
Topikgazda

na igen, még egy fontos szempont, amit el is felejtettem :)

(#29831) Lazika válasza tlac (#29827) üzenetére


Lazika
senior tag

Nem állítok el semi mást, olvastam másik fórumon, hogy másnál is volt ilyen és nem tudta megoldani...

[ Szerkesztve ]

(#29832) Smiley válasza Lazika (#29831) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem siman az inject id lesz a baja, mint ha a ceges gepemnel az automata 1-et allitana be, de csak 0-val hajlando mukodni, csutortokon megnezem neked.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29833) Lazika válasza Smiley (#29832) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi! :R

(#29834) rii


rii
nagyúr

sziasztok

most mar kaby lake-s apple gépek jönnek.

mikortól lesz olyan osx, ami tamogatja a kaby lake-t?

1 héten belul kellene inteznem a gépet, .... de mar annyi vackolas volt eddig is .... asszem maradni kéne a skylake-nal...
.-///

(#29808) sad_Vamp:
szia!

honnan lehet megallapitani egy ajanlott vid.card-ról, hogy reference card-e?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29835) sad_Vamp válasza rii (#29834) üzenetére


sad_Vamp
őstag

High Sierra ősszel jön... ha ezt tudtam volna én is 7700K-t veszek 6700K helyett... mert az újabb még olcsóbb is volt, hogy a fene egye meg :D
[GTX 1060 Referencia kártya] a többi is itt van valahol. Általánosságban a sima, nem overclocked verziók szoktak jók lenni, meg a portok számának és típusának kell egyezni tudtommal. GigaByteokat szokták ajánlani TMx86-on.
AMD-ből ugyanúgy rákeresel: "típus név" + "reference card". Ezeknél majd valószínűleg a VEGA-k lesznek támogatva. A mostaniak is mennek, de vagy boot2black vagy sleep problémák akadhatnak.

De tőlem ne vegyél mindent 100%nak, mert én még csak szájkaratéjos vagyok, bizonyos témákról rengeteget olvastam, de ez első haklimat csak most fogom majd építeni (lassan jön össze a pénz az alkatrészekre sajnos :( )

Amúgy még mindig várnék tapasztalatokat wifi+BT kártyával kapcs. amivel mennek az origi APPLE periférák. (valahogy úgy érzem, hogy mivel MBP-n kezdtem, a trackpad szükséges lesz a kényelmes irányításhoz)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29836) Lazika válasza rii (#29834) üzenetére


Lazika
senior tag

Az uj beta, már biztos támogatja a kaby laket, csak ugye a clover még nem...

(#29837) general válasza tlac (#29828) üzenetére


general
addikt

és Smiley NTFS van rajta persze, nem tudtam átállni azokkal HFS-re, majd lassan jönnek az új háttértárak, mert betelnek. meg nemis mertem egyből hackintosh installal, kb 3-4 hónapja használom a rendszert.

nézd, számtalanszor másoltam már a 2 vinyó között, mindig ua. az irány, Win alatt mindig néztem a sebességet, mert vhogy ez érdekel. most Forklifttel másolok, mert ez az egy, ami mutat sebességet, egyébként meg egy lomha app, nem szeretem (bár lehet, ez is az NTFS +Tuxera miatt van?)
szóval eddig kivétel nélkül 100MB/s felett volt, most a 70-80-at is max mp-kre éri el, tuti nem egyedi eset, nem a tányértól függ.

(#29838) Smiley válasza general (#29837) üzenetére


Smiley
őstag

NTFS-tol ne is varj tobbet nem windows alatt, az a ms sajat zart FS-e, orulj neki, hogy egyaltalan volt aki visszafejtette es megirta mas rendszerre is.

(#29836) Lazika: Az ruszkik mar fel is raktak, tegnap olyan delutan 2 fele... clover csak az APFS-t nem tamogatja, HFS+-al ugyanugy telepitheto, csak a kernel cache-nel volt valami, gondolom 2 nap es lesz hozza clover.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29839) general válasza Smiley (#29838) üzenetére


general
addikt

okés, reméltem, h csak ez a gond. kíváncsi leszek a sebességre majd HFS-sel!

(#29840) rii válasza Smiley (#29838) üzenetére


rii
nagyúr

NTFS 3G is lassú? régen azt használtam OSX-en, de annak már 1-2-3 éve ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29841) rii válasza sad_Vamp (#29835) üzenetére


rii
nagyúr

a héten-következő terveztem megrendelni a cuccokat ... de most megin akkor új izéket keresgélni
jajjjj ... így is sokat keleltt zavarognom a milyen cpu, milyen alaplap milyen asztali gép topikokban .....

nem tudom merjek-e 7700K-t venni ... alaplap (Gigabyte GA-H170M-D3H) attól még maradhat?

ja'nem .... 7700-hoz a GIGABYTE GA-H270-HD3-et ajánlotta a listáról membrandj

.-///

jájjj'ásssszom .... útvonalújratervezés ....

" .... De tőlem ne vegyél mindent 100%nak, ... "
azír'köszönöm, h megemlítetted a referencia kártya dolgot .-)

az első hackintost 2 hónapig tettem fel .-)
szegény (vagyis nem szegény ....) tlac vezényletével ... mert még biost is kellett moddolni .-))))) mire az kiderült ... hogy az is kell ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29842) tlac válasza rii (#29841) üzenetére


tlac
Topikgazda

hát ezt már 2 hónapja is beszéltük :)
[link]

(#29843) rii válasza tlac (#29842) üzenetére


rii
nagyúr

igen .-)

azér'lett a 7700K helyett 6700K .-))))

(atta'kva ... már olyan érgen volt????)

de asztán tengap este láttam jobb fent, megjött az új ipad pro .... nenmtommér ... benétzem ... és ott mondták az imac pro-t .... azt megsasoltam h micsinának már ... és ott írták a kaby lake -t ... lehet jobb, ha meg se látom ....

(
annyira f.sok ez az új imac-ek ... koleginának, mellettem, a legzsírújabb imac-je van ... fagy, omol, nem megy .... én is 2008-óta tolom mac-en ... egyre kakásabbak .-///
stzóval nemtommér néztem meg az új imac pro-t ... talán aszittem az majd 29"-os lesz ....
)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29844) Lazika válasza Smiley (#29838) üzenetére


Lazika
senior tag

Huha nem szórakoznak! :D APFS-t remélem megoldják. iphoneon brutál jól teljesít! Clovernél, hogy van a frissítés úgy frissít mint macen ha jól tudom... már rég használtam. Uána ujra kell tenni a clovert vagy valami?

(#29845) general


general
addikt

srácok, beszoptam, vettem egy Raidsonic Icybox-ot dokkolni, (IB-120CL-U3), de most látom, hogy mac alatt csak usb 2 megy vele... :W lehet ezzel vmit kezdeni? vmi driver vagy nem tudom? kész vagyok...

(#29846) general válasza general (#29845) üzenetére


general
addikt

további érdekesség, hogy míg egy HFS-re formázott hdd-t lát usb 3-as csatolón keresztül, másol is, de csak 30-40 MB/s-kel, ha egy NTFS hdd-t teszek bele, azt nem is látja, kizárólag usb 2 csatolón keresztül... :U

(#29847) sad_Vamp válasza general (#29845) üzenetére


sad_Vamp
őstag

láttál te már eredeti MAC-et USB3.1-el? :) akkor mit vártál?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29848) general válasza sad_Vamp (#29847) üzenetére


general
addikt

látsz te itt valahol usb 3.1-et leírva? ;) nem. köszi, nem kell a trollkodás

(#29849) rii válasza Dimebag88 (#29447) üzenetére


rii
nagyúr

elnézst h csak most válaszolok ... havazás van ... elfele ... mindenből ...

2008 óta dolgozom napi több mint 9 órát mac-eken ...

2008 - 2011 - mac pro - xeon - szép volt jó volt

2011 - 2015 - 2011-es 27-es imac ... porosodott belül a display (nem is az üveg, hanem maga a panel, az is belülről)
a 6-ból 2 is vid. car problémás volt

2016-napjainkig - 27-es újabb imac - zsanér probléma

nem munkaállomásnak valók ezek
a design mindenek felett
kihal a vid. card, a gép meg odavan napokig, munka meg áll?

pc-nél elmegy ember bolt, vesz vid. card, munka megy tovabb

melóhelyen ha nincs tartalék imac, akkor egy ember munkaja több napra kiesik ....

mac pro-t se vennék munkara ... agyonintegralt sz.rok már ezek ... web, mp3, mp4, avi, foto, oszt kész ... erős túlzással csak erre jók már az én szememben ... csillivilli külső ... hype ....

.... a legjobb amikor valaki mondja nekem, hogy a "régi vitánk, pc vs. mac" ....

nem akartam mar neki mondani, h a mac csak design-t takar már .... 800.000-ért .-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29850) Lazika


Lazika
senior tag

Egy külföldi srácnak hála kicseréltem két kextet egy ujabb verzióra és van hangom végre, és smoothabb is a rendszer! :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.