Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) Riot Gin válasza kicsiii (#29400) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Én soha nem hiszem el a sikeres feltelepítések azon részén, hogy az adott hardveren hiba nélkül fut a rendszer. De vicc nélkül: Én fel tettem a mavericks-et és kifagy ha a firefoxot elindítom. Yosemite meg Elcapitan esélytelen. Jó, a Yosemite még esélyes.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29402) kicsiii válasza Riot Gin (#29401) üzenetére


kicsiii
tag

Nekem ez most gond nélkül ment hála az égnek!

Annyi a gondom, hogy DP portban van egy 2K monitor, amit használok. Tökéletes. De van egy 4K tvm és amikor a HDMI re rácsatlakoztatom, elkezd akadozni a rendszer. Mintha küzdene vele , hogy kiterjesztse rá a desktopot, de nem tudja. Nem megy ki kép a tvre. Win alol persze ez tökéletesen működik, de itt nem akar. Ha valakinek van rá tipp akkor szívesen veszem. :R

(#29403) tlac válasza kicsiii (#29402) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha csak a tv van rákötve, akkor úgy működik?

(#29404) kicsiii válasza tlac (#29403) üzenetére


kicsiii
tag

Megnéztem, de nem. cserélgettem a kimeneteket is, de úgy sem.

(#29405) tlac válasza kicsiii (#29404) üzenetére


tlac
Topikgazda

a tv-n csak hdmi bemenet van?

(#29406) Smiley válasza Riot Gin (#29401) üzenetére


Smiley
őstag

Pedig letezik, hidd el, en a tiger idejeben kezdtem a hacklit, az iBook G4 mellett. Azok voltak a szep idok, most a clover a seggunket is kinyalja...
A mostani gepeimen beton stabil a cucc. En meloban is hacklit hasznalok lassan 4 eve. Anno a tiger idejeben amikor indult ez az egesz, ott meg rengeteg stabilitasi problema volt, teszem hozza, hogy ebbe rendesen beletartoztak az elso szerias intel mac-ek is. A snow leopard hozta el az igazi stabilitast.
A turelem az egyetlen titka ennek az egesznek. Szisztematikusan kell megoldani az esetleges problemakat. Sokan ossze-vissza telepitenek, kattingatnak es a tobbi, anelkul, hogy tudnak mit is csinalnak. 0 unix tapasztalattal nekiugranak egy szamukra tok ismeretlen rendszernek, es meg ahhoz is lustak, hogy a clover wikit elolvassak... arrol nem beszelve, hogy a userek 90% windows-rol erkezik, es fingja sincs a unix alapu rendszerek felepiteserol, a mukodesi elvrol mar nem is beszelve. Ez amiket most leirtam, siman magaban hordozza azt, hogy elcseszik valahol. Az utolso amit pedig sokan nem ertenek meg, mert nincs tapasztalatuk, hogy akarmilyen jo laptop-ot is vesznek ez a software soha nem fogja azt az elmenyt adni amit az apple eredeti gepei nyujtanak. Az asztalinal mas a helyzet, ott jobbat lehet csinalni mint amit az apple fel tud mutatni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29407) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

Valaki tényleg áruljon el egy-két dolgot, mert most már az egész OS X témával csak a hócipőm van tele:

- Hogy a tökkelütöttben lehet elérni azt, hogy egyáltán a telepítőig bootoljon egy nem warez macintosh? Akárhányszor akarok így telepíteni, tök mindegy hogy El Capitan , Mavericks, Yosemite, rendes MAC os X meg minden, de nem Niresh, ATKOS vagy bármi ilyesm. Hanem szimpla normál MAC OS X MAVERICKS-YOSEMITE-EL CAPITAN. Cserélgethetek én bármilyen fájlt: legyen az a kernel, kext: Semmi. Újraindítás, boot a pendriveról, bootimg nem található. UEFI alaplapom van, szóval ha valaki esetleg elárulja, hogy milyen ebadta és marcangolta módon lehetséges a jó isten lelki üdvének tükrében is akár de feltenni ezt a rendszert?

(Ja, igen, tudom, AMD-s vagyok sajna, és ezért is nehéz a dolgom, de akkor is.)

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29408) Smiley válasza Riot Gin (#29407) üzenetére


Smiley
őstag

Ne is haragudj, mondjuk ennek az egesznek azert van egy alapfeltetele, hogy legalabb a processor-od legyen intel, ha mar az apple is ezt hasznalja, es ezt az egyet tamogatja tobb mint 10 eve... Amugy nem hiszem, hogy itt sokan vannak akik amd-n toljak, van eleg szivas anelkul is ezzel az egesszel, hat ha meg a processor-od se tamogatott. Amugy ne is csodalkozz rajta, hogy fagy meg minden, ha ossze-vissza van takolva a zart kernel meg az apci.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29409) kicsiii válasza tlac (#29405) üzenetére


kicsiii
tag

Igen. Próbálgatom. Pillanatra felvillan a display beállításoknál is a másik Display, azán eltünk 1 másodpercel késöbb, aztán újra megjelenik és újra eltünik. De kép nem megy ki erre a rövid időre sem. Lehet kábel a baja, mert hdmi 2.0 kábelt használok. Nem hiszem, hogy ez lenne, de ki tudja. Win alatt megy. Csak mivel wint akkor használok, ha néha játszom, vagy ha nagyon rá vagyok kényszerülve valamiért, ezért nem zavarna ha itt is menne...

(#29410) tlac válasza kicsiii (#29409) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha csak a tv van rákötve és -v-vel indítva, megjelnik még a bootolás rajta?

(#29411) cruelcoyoti válasza kicsiii (#29389) üzenetére


cruelcoyoti
újonc

hello
probaltam a leiras szerint de ugyan az legacy uefi es esp bootosan is remelem ertheto bocsi
mi lehet a gond?

(#29412) tlac válasza cruelcoyoti (#29411) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbáld meg usb2, meg usb3-as porton is, ha van olyan

(#29413) kicsiii válasza tlac (#29410) üzenetére


kicsiii
tag

Namost arra jöttem rá, hogy amikor arra a HDMI bemenetre csatlakoztatom a TVn amelyik kezei a HDMI 2.0 és 60Fps 4K felbontásban , akkor jelentkezik a gond. Amikor egy másik HDMI portba csatlakoztatom, akkor ott működik, de sajnos csak 30fps tud, ezért az egér cursol is minimálisan, de zavaróan laggol. Szerintem a TV beállításokkal kell még próbálkoznim, de most nincs időm, de majd este mindenképp megnézem mit lehetne vele csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#29414) Riot Gin válasza Smiley (#29408) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Azt elhiszem, bár a net tele van olyasfajta írásokkal, akiknek sikerült bármilyen AMD procira feltenni MAC OS X rendszeretek, de szerintem mind kamu. Én nem hiszek bennük, és osztom a véleményed: hogy ha nem intel a proci, akkor felejtsd el hogy felteszed valaha is ezt az oprendszert olyan formában, hogy az minimum 80%-90%-os működéssel bírjon.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29415) Mr.C válasza Riot Gin (#29414) üzenetére


Mr.C
őstag

Ha azt az állítást, amit Smiley írt elfogadod és egyet is értesz vele..... akkor miért próbálkozol? :DDD :DDD :DDD

sudo rm -rf /*

(#29416) kicsiii válasza kicsiii (#29413) üzenetére


kicsiii
tag

Sajnos valamiért 4K@60 nem akar működni csak 4K@30 a Samsung tvn. :( Ez van... Eddig is megéltem nélküle. Valahogy megleszek így is...

(#29417) tlac válasza kicsiii (#29416) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha nagyon elszánt vagy, megpróbálhatod win alól kinyerni a tv edid-jét és azt megadni az osx-nek
van egy tippem rá, hogy nem ismeri fel
persze garancia nincs, hogy ez megoldaná-e
egyszer csináltam hasonlót

(#29418) kicsiii válasza tlac (#29417) üzenetére


kicsiii
tag

:B Pfu basszus! Még pihenek rá picit :) Amikor a másik HDMI t használom, akkor ott megtalálja hogy Samsung.

(#29419) tlac válasza kicsiii (#29418) üzenetére


tlac
Topikgazda

még egy próbaképpen megnézheted a SwitchResX-szel is, az kattintgatós

(#29420) kicsiii válasza tlac (#29419) üzenetére


kicsiii
tag

Megnéztem switchResX el. Amikor a nevezzük HDMI@60 as portba dugom, akkor ahogy mondtam felvillan a samsung felirat, de el is tünik és ez ismétlődik. Igaz nem kapok képet, de a resolution fülre még van időm rákattintani és ott 3840x2160 60Hz . Amikor a HDMI@30 as bemenetre csatlakozom, akkor az működik, igaz 30Hz en. Nem tudom, nekem az a gynúm, hogy akkor kellene ilyet tapasztalnom, amikor rossz kábelt használnék. Ami nem bírja a 60Hz et. De win alatt ezzel a kábellal játszottam 4k 60p ben. Nem tudom, de ez a villogás ennek az oka lehet elvileg....

HDMI@60

HDMI@30

(#29421) Smiley válasza Riot Gin (#29414) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor meg is valaszoltad magadnak. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29422) tlac válasza kicsiii (#29420) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem rosszul küldi ki a jelet, a tv meg nem képes mit kezdeni vele

én még megnézném azt, hogy a 60-as porton mit kezd a full hd 60Hz-cel vagy 4k 30Hz-cel
meg a custom resolution fület is megnyomkodnám

(#29423) kicsiii válasza tlac (#29422) üzenetére


kicsiii
tag

Megnéztem. 60 as porton 30Hz el megy ugyan úgy ahogy a többin... Lehet valami driver hiba is lehet. Nincs ötletem sajnos. Végülis ez egy pár napos driver, bízom benne lesz megoldás...
Amúgy próbáltam DP to HDMI kábellel is , mert találtam itthon, de az nem mai darab, ugyhogy szerintem alapbol nem támogatja a HDMI 2.0 ugyhogy természetesen azzal sem ment. Kérdés van e olyan, hogy DP to HDMI 2.0 átalakító... Mindjárt utánanézek, hátha.

Update.:

Találtam.
Talán ezzel megérhet egy próbát.

Csak hát ki tudja. Lehet nem is a HDMI vel van a gond, hanem a tv nem kampatibilis ezzel a Hacklival. Sajnos másik 4k nincs a környékemen amivel ki tudnám próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#29424) Plasticbomb válasza kicsiii (#29423) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Amint beüzemeltem az rx480at, nálam a 4k azonnal működött hiba nélkül. 4k 60, de rálesek éjjel majd.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29425) kicsiii válasza Plasticbomb (#29424) üzenetére


kicsiii
tag

Köszönöm. Nekem már nincs ötletem. Lehet nem a gépben van a baj. De valahogy megleszek nélküle, ezért csak akkor foglalkozz vele, ha nem nagy gond... köszi előre is.

(#29426) cruelcoyoti


cruelcoyoti
újonc

sziasztok
még mindig nem megy a dolog kipróbáltam az összes usbt és másik pendriveot is de ugyan az sot meg az ssdt is kicseréltem a gépben sima vinyora de nincs változás.
mit próbáljak még?

(#29427) Smiley válasza cruelcoyoti (#29426) üzenetére


Smiley
őstag

Milyen smbios-t emulalsz?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29428) cruelcoyoti válasza Smiley (#29427) üzenetére


cruelcoyoti
újonc

na az jo kerdes nem tom hogyan kell azt? a multibeatsall macbook pro legujabbat ha arra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#29429) Smiley válasza cruelcoyoti (#29428) üzenetére


Smiley
őstag

Jah, hogy itt egy laptop-rol van szo? Mert ha igen akkor en sajnos nem tudok benne segiteni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29430) cruelcoyoti válasza Smiley (#29429) üzenetére


cruelcoyoti
újonc

igen laptop.
azért köszi remélem valaki csak fog tudni mert már mindent kipróbáltam de nem akarja az igazságot.

(#29431) ThuG4LifE válasza cruelcoyoti (#29430) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

[link] Ezt probald meg.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29432) Chal válasza Smiley (#29429) üzenetére


Chal
addikt

BTW, van olyan smbios amivel megy stabilan a facetime, imessage, handoff, etc..? Én anno kb. úgy hagytam ahogy default volt a Cloverben (iMac14,2). Ezzel NÉHA megy a handoff pl., de van hogy imessage-ben is megjön 1-1 sms úgy 2-3 havonta egyszer :) Nagyon nem zavart soha, ezért aztán nem is mélyedtem bele, de ha van lehetőség ezen javítani, akkor tennék bele effortot :)

(#29433) kicsiii válasza Chal (#29432) üzenetére


kicsiii
tag

"tennék bele effortot" :C :R :C :C :DD Nagyon Nice :C

(#29434) #68216320


#68216320
törölt tag

Arra van otlete valakinek, hogy a telepito boot eseten, hogyan lehet letiltani egy gtx960m vga-t? Nagyon ugy tunik, hogy az nv_disable=1 nem jo erre.

(#29435) Smiley válasza Chal (#29432) üzenetére


Smiley
őstag

En mindig macpro-t emulaltam, szerintem egy asztali gepnel ez a legtisztabb, persze extra szivas is egyben az ECC ramok hianya miatt. Amugy ez az imessage es tarsai nem vonz, meg a 10.8 alatt csinaltam egyszer, azota nem is erdekel a dolog. Ha meg annyira szuksegem lenne ra akkor meg ott van a macbook pro. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29436) Chal válasza Smiley (#29435) üzenetére


Chal
addikt

Oké, de az a kérdés hogy azzal megy e jól (mármint MacPro smbios-al). Egyébként iphone esetén nem olyan rossz dolog a imessage, nekem kifejezetten hiányzik (iMacem volt a hackosx előtt).

(#29437) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos nem jött a sierra telepítése laptopra,megprobálkoznék el capitan-al.Hol tudnék letölteni olyan el capitan-t amit lát is a unibeats?

(#29438) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Feltettem a 10.12.4-es frissítést. Ami fura volt, hogy nem indult újra. Megcsináltam a manuális restartot és még mindig 10.12.3-at ír a rendszer, és nincs elérhető frissítés.
Ötletek?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29439) Smiley válasza Chal (#29436) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem a handoff meg a tobbi vacak csak akkor mukodne normalisan ha a macbook pro-bol valo minipcie->pcie adapterrel csinalnad meg a wifi&bt-t. Amugy ez eredeti mac-en is szarul mukodik, legalabbis egy haverom szerint aki aktivan hasznalja. En ugy dontottem hogy nekem az elso es eddig az utolso iphone-om a 3GS volt amit tavaly csereltem le. Megmondom oszinten nekem nem hianyzik, ez a mostani ios meg a hw alatta nem tetszik, az ararol mar nem is beszelve.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29440) mgaben válasza mgaben (#29438) üzenetére


mgaben
senior tag

Megoldódott. Többszöri újraindítás sem segített. Majd elindítottam a kext utility-t, lefutott és aztán megint restart. Utána már jelezte megint a frissítést és települt is rendesen.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29441) Chal válasza Smiley (#29439) üzenetére


Chal
addikt

Hát, nem szabad azért mindent egy kalap alá venni. Az imessage nagyon jó, mert megkapod az sms-eket, illetve írni is tudsz. Megváltás tud lenni a dolog pl. banki cuccoknál. Nekem amúgy ez tökéletesen ment mindig is Macbookon illetve régebben iMacen amíg volt. A hívásindítás/fogadás valóban nem volt tökéletes soha, de az annyira nem is érdekelt.

(#29442) Dimebag88 válasza Chal (#29432) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Igazabol nincsen mivel mar modositott az apple a biztonsagi csatlakozasokon!Igy csak eredeti apple termekek sorszamaval tudsz csatlakozni az imessagehoz is es a facetimehoz is :)

A madár az ász!

(#29443) rii


rii
nagyúr

sziasztok
meg tudnam itt kérdezni a hozzaértoket, hogyha munkara szeretnék gépet, jaték nem fontos, csak eros cpu, sok mem, 2 db 27-es kihajtasara képes vga (2 x 2560x1440)

akkor milyen cpu-alaplap-vga-ban lehetne gondolkodni?
a tervezett keret kb.:350,000 ...
cpu-ból jó lenne i7-es

memóriaból még csak 1x16-ot vennék, hogy késbb lehessen még 3x16-ot beletenni, persze a mem jobb dualba ...

mit szeret az osx?
cpu mindegy?
csak alaplap, és vga amire kényes?
vagy memóriat is meg kell valogatni?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29444) tlac válasza rii (#29443) üzenetére


tlac
Topikgazda

válogass:
[link]
[link]

az igp is elég lehet önmagában és akkor több marad ramra (legyen már dualban)

(#29445) rii válasza tlac (#29444) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

ezek kötl mindegyikre ugyanolyan könnyű feltenni az osx-et?
vagy ami pld a mac pro-kban van, azokra zökkenmentesebb?

illetve az els linken kivlasztva a customapro-t, cpu-nal i7-bl "csak" a 6700 és 6700k-t írja,
a masodik likjnél meg "csak" 7700 és 7700K

kaby lake és skylake a klönbség?

vga-ban 2 db 27"-os kéne tudnia kihajtani
az igp az a grafikus mag ami a cpu-ban van?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29446) tlac válasza rii (#29445) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezek kötl mindegyikre ugyanolyan könnyű feltenni az osx-et?

elvileg igen

az igp az a grafikus mag ami a cpu-ban van?

igen

kaby lake és skylake a klönbség?

igen, az előbbi kicsivel gyorsabb, modernebb, viszont még nincs ilyen apple gép, amiben benne lenne
így ott gyanús, hogy az igp még nem megy

(#29447) Dimebag88 válasza rii (#29443) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

350k-ert miert nem veszel mac et? :P

A madár az ász!

(#29448) Chal válasza Dimebag88 (#29447) üzenetére


Chal
addikt

És mégis milyen mac-et lehet kapni annyiért? :) Én ennél többért vettem a desktopomat, ami egy iMac-et váltott. Meg sem fordult a fejemben hogy megint iMac legyen az utód, vagy akár egy tuningolt mini. Nagyon elcseszte az Apple a desktop vonalat sajnos.

Régi szériás MacPro-nál rezgett a léc, de azon kívül hogy szép meg eredeti Apple, csak a baj lenne vele (fogyasztásáról nem is beszélve), és a hackintoshom úgyis megeszi reggelire.

[ Szerkesztve ]

(#29449) Dimebag88 válasza Chal (#29448) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Igazad van :) Studiozasra nekem eleg a mac pro 5.1 fullra huzva :) Munkara hackintost hasznalok en is :)

A madár az ász!

(#29450) Smiley válasza Chal (#29448) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem sokan vagyunk igy, tok fasza lenne egy eredeti mac, de mit csinaljak ha a ceges hackli megeszi az osszes apple desktop gepet reggelire, pedig aztan csak 300 korul volt. Majd rajonnek, amugy meg baszhatjak ha teljesen kivegzik a desktop vonalat, a programozashoz meg a tobbi komolyabb munkahoz egy szaros laptop keves tud lenni, en 3 evig hasznaltam igy melora a macbook pro-t majd jott a hackli.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.