Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) Dimebag88 válasza syC (#29700) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Örülök hogy sikerült :)

A madár az ász!

(#29702) scream válasza syC (#29700) üzenetére


scream
veterán

Érdekes, vajon a GTX970 miért teljesít ilyen vacakul BruceX alatt? (60 sec)

(#29703) sad_Vamp válasza scream (#29702) üzenetére


sad_Vamp
őstag

mert az FCPX radeonokra lett optimalizálva. iylen egyszerű.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29704) syC válasza sad_Vamp (#29703) üzenetére


syC
addikt

Lehet, hogy emiatt cpu helyett inkabb vga upgrade lesz a jövőben :)

(#29705) mezosystems


mezosystems
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült feltelepítenem egy Probook 4330s-re az El Capitant. (Clover UEFI)
Még kalapálnom kell de már látom az alagút végén a fényt. :)
Egy dologgal viszont nem tudok mit kezdeni:
Újrainditáskor bekapcsoláskor néha kernel pánikol 1x-2x majd beindul ez mitől lehet?
http://kephost.com/images/2017/05/19/kernel.jpg

Egyébként stabil ha beindult.

Köszi
Üdv

(#29706) Slukkica válasza bear_ (#29673) üzenetére


Slukkica
őstag

Privátban jelezze akit érdekel az AMD telepítő. Éppen töltöm fel felhőbe :)

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#29707) Chal


Chal
addikt

Már egy ideje szét idegel a Facebook az osx notification centerében, ma gondoltam pontot teszek a végére, és megkérdezem tőletek, hogy nálatok is szar e, vagy csak engem szivat. Szóval a jelenség az, hogy random dobálgatja fel az OSX a Facebook notify-okat, van hogy rám írnak messengeren, és 1 órával később megint felugrik a notify... Vagy éppen másnap, amikor reggel feljön sleepből a gép. Aztán pl. ha valakinek szülinapja van, az megint katasztrófa. Napi ötször feldobja, van hogy egyszerre 10-15 példányban, ilyenkor a screen aljáig érnek a notify-ok.

Másnál is ezt csinálja? Netán az FB lett ilyen hulladék? Egyébként nem tudom mióta tart ez, régóta, csak eddig nem volt időm foglalkozni vele.

Jó tudom, kapcsoljam ki... :)

(#29708) sad_Vamp válasza Chal (#29707) üzenetére


sad_Vamp
őstag

szerintem inkább az FB ilyen hulladék.... nálam ha irnak messengeren telefonon (android) megjelenik, de hiába ne nézem meg (mert pl a telefon az 1ik szobában én meg a másikban) a nyitott böngészőben refresh után sem jön elő az új üzenet. Egyszerűen nem jelzi, csakis akkor ha a messages-ra kattintok. A OsX-ből meg ki is vettem a szinkronizációt még anno, mert megőrjített (pedig MBP-m van).

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29709) Dimebag88 válasza sad_Vamp (#29708) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Sziasztok!Jelenleg 10.12.6 bétét használok!Valakinek sikerült már működő dualbootot csinálni win 10 el? 1db SSD-m van a gépben!Megoldható úgy a dualboot hogy a jelenlegi rendszer(OSX) ne sérüljö?

A megtisztelő válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#29710) szuszinho


szuszinho
őstag

A hackli fórumról tudni valamit?

(#29711) Dimebag88 válasza szuszinho (#29710) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Én úgy tudom hogy bezárt :( De bízom benne hogy csak egy átalakulás történik :) Írtam InsanelyMac-en Mr Graphicsnak de még nem válaszolt :)

A madár az ász!

(#29712) Chal válasza Chal (#29696) üzenetére


Chal
addikt

Végül egy Scarlett Solo DAC-ot vettem, nem kellett neki driver. Mondjuk ez hackosx/brand mac független dolog, mindenhol plug&play módon működik, semmit nem kell telepíteni. Ha jól tippelem, akkor az Apple támogatja a gyártót (és viszont), ezért a driver benne van az OSX-ben.

Szoftveres hangerőszabályzás sajnos ezen sincs, viszont az asztalon tárolva nem akkora gond, mert van rajta egy szép nagy fém potméter.

Megváltás az alaplapi fos után (és pláne az azzal járó kext meg audiofix őrület után). Én amúgy már régebben áttértem HDMI audio-ra, de durván megveri a Dell monitoromban levő DAC-ot is (ez még olcsó műanyag aktív hangfalakkal is kijön).

Szóval csak ajánlani tudom, ebayen lehet halászgatni jóval olcsóbban is használt példányokat.

(#29713) Smiley válasza Chal (#29712) üzenetére


Smiley
őstag

Ugye, pedig ez csak egy "olcso" otthoni studio kartya... :)
Ezert irtam mar sokszor, hogy engem az integralt realtek/intelhd szarokkal ki lehet kergetni a vilagbol. Most vettem par ezresert egy Audigy 2 ZS-t, es ezt dobtam be a sima live helyett a hackliba, amugy nekem is a focusrite a cel, csak nem akarok erte sokat fizetni :D Amugy nagyon pozitivan csalodtam az audigy-ben, kb 13-15 eves lehet, es nem vartam tole ennyire jo minoseget.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29714) Chal válasza Smiley (#29713) üzenetére


Chal
addikt

Amúgy ott van a Behringer UCA222 DAC is (vagy 202, ugyanaz csak más a színe). Ha elég a 16bit/44.1khz, akkor 10 font körül lehet lőni ebayen.

(#29715) Smiley válasza Chal (#29714) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem van egy ESi Maya44e, azzal boven elvagyok, a masik hacklihoz akarok majd egy fucosrite-t. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29716) so86


so86
tag

sziasztok,

hol csekkoljátok a harver kompatiblitást? :)

Intel i5 6500 3,2ghz
Gigabyte s1151 GA-B150M-D3H DDR4
Kingston HyperX Savage - DDR4 2133Mhz 2x8GB
MSI Nvidia GTX 950 DDR5 OC
Cooler Master N300
Super Flower Bronze 450W
+valamilyen proci hűtő...

köszi, ha tudtok bármi linket vagy megnézni nekem!

(#29717) #68216320


#68216320
törölt tag

Próbálkoznék az asztali gép után egy i7 6700-as laptopra telepítéssel. Melyik OS X verzióval érdemes foglalkoznom? Sierra v Kapitány?

(#29718) Smiley válasza so86 (#29716) üzenetére


Smiley
őstag

Fejbol vagjuk ;]

Ezen valoszinuleg minden menni fog :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29719) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Még mindig nincs semmi esély arra, hogy SSE4 Nélkül telepithető legyen a macOS Sierra?
Intel Q6600-am van, SSE3-mal, anno olvastam hogy a Sierra-hoz elvileg SSE4-kell.
Még mindig fennáll ez a dolog, vagy azóta már megoldódott? :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#29720) so86 válasza Smiley (#29718) üzenetére


so86
tag

Ez remek hír! :) Akkor töltöm is a Sierra telepítőt.

(#29721) Smiley válasza Norbi887 (#29719) üzenetére


Smiley
őstag

Nem is lesz... De van olcso megoldas ha turelmes vagy, en kemeny $7 vettem az aliexpress-en egy L5408-at. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29722) tlac válasza Smiley (#29721) üzenetére


tlac
Topikgazda

helyben a hardveraprón is vannak xeon-ok
de azért azt ne felejtsük el, hogy nem biztos, hogy működni fog az adott alaplapban
meg mókolni is kell

[ Szerkesztve ]

(#29723) Smiley válasza tlac (#29722) üzenetére


Smiley
őstag

Persze, csak egy koltseghatekony otlet volt, hogy ne kelljen sokat kolteni, amugy a Q meg az X chipset kivetelevel kb minden lapban mennek ezek. A bios mokolast meg ha kell ugyis segitenek a xeon topic-ban megcsinalni

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29724) so86


so86
tag

Sajnos elakadtam sokadig próbálkozásra.
Unibeast-tel megpróbáltam 3x, bejön az alma logó és a loader csík, csak épp nem történik semmi, nem tölt. Aztán próbáltam a leírásban szereplő módon, megcsináltam 3-4x, alma logóig sem jutok el, nem bootol be a pendrive. Próbáltam már mindegyik USB bementetet.
Miket ronthatok el?

Ebben nálam van annyi csavar, hogy van két # az Arguments előtt:
<key>Arguments</key>
<string>-v kext-dev-mode=1 rootless=0</string>

Tehát nálam ilyen:
<key>##Arguments</key>
<string>kext-dev-mode=1 rootless=0</string> Nem segített, hogy beírtam a '-v'-t. Kitöröljem a ##-t?

Köszi előre is.

(#29725) Smiley válasza so86 (#29724) üzenetére


Smiley
őstag

Persze, ki kell torolni kulonben kommentnek szamit. Amugy azzal nem tudunk segiteni, ha nem verbose modban inditod.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29726) mgaben válasza Norbi887 (#29719) üzenetére


mgaben
senior tag

Ahogy Smiley is írja, moddolt xeon proci. Nálam is tökéletesen fut. P45-ös Giga lap és egy X5450 párosom van. Én mondjuk alapból matricázva vettem a cpu-t, a lapot meg úgy, hogy már le voltak vágva a 775-ös proci illesztőlábak. Olvass utána, van a logout-on is cikk, nem olyan vészes.
Annyi, hogy elindulni simán elindul, de lehet egy moddolt bios-t kell majd feltenni, hogy az sse 4.1-et is tudja.
Azt meg lehet találsz neten, én sem magamnak írtam át (Smiley igen, de ő nagyon hard. :D :D :D ).

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29727) so86 válasza Smiley (#29725) üzenetére


so86
tag

Mindent megcsináltam újra többször is a leírás alapján, de nem bootol, a Windows tölt be...
A boot legacy only-ra van állítva a Storage Boot Option Control-nál, kext bemásolva, a .plist-ben átírva minden, verbose mód is, de nem megy.
Mit hagyhattam ki?
Egy fura lépés volt, a Clover installnál azt írta, hogy inkompatibilis ezzel a macOS-el, install anyway-t nyomtam.

(#29728) Smiley válasza so86 (#29727) üzenetére


Smiley
őstag

Pedig akkor a clover nem telepul valamiert... a legujabb verziot probaltad?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29729) so86 válasza Smiley (#29728) üzenetére


so86
tag

Igen, ami a leírás linkből elérhető, tegnapi update.

(#29730) Smiley válasza so86 (#29729) üzenetére


Smiley
őstag

Hmmm, akkor lehet érdemes lenne megnézni egy korábbi verziót. Lehet, hogy elcsesztek benne valamit. A pendrive amúgy usb2-es port-on legyen.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29731) so86 válasza Smiley (#29730) üzenetére


so86
tag

Kipróbáltam az r4077 helyett az r4044-et, ugyanaz, Windows bootol, usb2-n is. :(

Boot menüben 2 opció van (A HDD és az SSD mellett):
Kingston xxx
UEFI: Kingston xxx, Partition 1

Előbbire egy DOS szerű felület jön be, ahonnan nem enged tovább, hiába nyomok continue-ra, utóbbinál Win bootol.

(#29732) Smiley válasza so86 (#29731) üzenetére


Smiley
őstag

Par hete volt itt valaki akinek ugyanilyen baja volt, ott azt hiszem egy masik pendrive volt a megoldas, de keress vissza, szerintem hamar meglesz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29733) so86 válasza Smiley (#29732) üzenetére


so86
tag

Igen, ha egyre gondolunk, neki először pendrive csere segített usb3-ról usb2-re, de az enyém eleve usb2.

(#29734) syC válasza so86 (#29733) üzenetére


syC
addikt

Én voltam. Próbáld meg ezzel a beállítással telepíteni:

És legacy módban bootolni.

(#29735) general


general
addikt

hali!

aki használ Forkliftet: ez a progi eleve ilyen lassú vagy csak azért, mert az NTFS hdd-ket kell olvasnia? néha kiborít, hogy várakozik egy-egy beolvasásnál, infókérésnél, vagy csak ha meghajtót váltok.

(#29736) sad_Vamp válasza general (#29735) üzenetére


sad_Vamp
őstag

én Cyberduck-nál nem vettem észre lassulást. Az nem játszik? :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29737) #68216320


#68216320
törölt tag

A Kapitany laptopra telepitese kozben kikapcsol a kepernyo. Egy hdmi monitor segitsegevel sikerult feltelepiteni, de elso boot alkalmaval kikapcsol az is, mikor a beallitas resz jonne. Van valami trukk, hogy a laptop kepernyo ne kapcsoljon ki?

A laptop: Asus Gl553VW (i7 6700hq, hd530+gtx960m)

(#29738) ThuG4LifE válasza general (#29735) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

En azt hasznalom, nem volt semmi problemam eddig, ntfs-t is hasznalok.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29739) boomba335


boomba335
tag

Sziasztok!

Van itt olyan aki profi hackintos telepítésben?

Modding mindenek felett!

(#29740) kopi120 válasza boomba335 (#29739) üzenetére


kopi120
tag

Itt mindenki profi :C

(#29741) boomba335 válasza kopi120 (#29740) üzenetére


boomba335
tag

Neee, akkor csak én vagyok béna :DDD

Tudtok ajánlani olyan leírást amivel neki lehet allni a dolognak? Nem baj ha magyar vagy van róla youtube videó :DDD

Vagy van olyan aki vállal ilyesmit?

Modding mindenek felett!

(#29742) boomba335


boomba335
tag

Illetve még valami. Wmvare-ben eljutok odáig, hogy telepítés, de mindenáron a c: -re akarja felrakni, amin nincs elég hely. Nem találtam a telepítőben semmit, hogy tudom ezt megváltoztatni. Ez egy SSD egyébként :)

Modding mindenek felett!

(#29743) tlac válasza boomba335 (#29742) üzenetére


tlac
Topikgazda

a virtuális vinyót akkor ne a c-re tedd

(#29744) boomba335 válasza tlac (#29743) üzenetére


boomba335
tag

Ennyi lenne csak? Ezt ugy tudom megtenni, ha a wmvare-t mashova telepitem? Vagy van ilyen beallitas valahol?

Modding mindenek felett!

(#29745) Mr.C válasza boomba335 (#29744) üzenetére


Mr.C
őstag

Hát nem azért, de ha sikerült virtuálisan feltenni a macos-t, abban benne van, hova adod meg qz OS-t....

Nem bántásképp, de ha ez már gondot okoz neked, akkor valószínűleg nagyon szenvedni fogsz a hackli-telepitéssel

sudo rm -rf /*

(#29746) so86 válasza syC (#29734) üzenetére


so86
tag

Köszi, annyival lettem csak beljebb, hogy már nem a windowsról akart bootolni, de sajnos csak ennyi lett:

(#29747) syC válasza so86 (#29746) üzenetére


syC
addikt

Ez jó. Elindul a bootod akkor. A verbose mód tuti be van kapcsolva?

(#29748) tlac válasza so86 (#29746) üzenetére


tlac
Topikgazda

milyen alaplapod van?

(#29749) syC válasza tlac (#29748) üzenetére


syC
addikt

#29716

(#29750) scream válasza syC (#29749) üzenetére


scream
veterán

#29747-ra akart válasznak menni.

Nekem anno (január körül) nem sikerült B150 Mortar alatt működésre bírni a telepítőt, nekem is vagy '+++'-t írt vagy KernelPanic (xxxxx nanoseconds) volt, aztán hagytam a fenébe, mert nem találtam semmi infót róla, hogy mi lehet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.