Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) Smiley válasza P41N (#29900) üzenetére


Smiley
őstag

es be is linkeled? :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29902) P41N válasza Smiley (#29901) üzenetére


P41N
senior tag

Vagy várj. A clover configurator-ra gondolsz ? :D Mert ha nem akkor neked kéne dobnod egy linket. :D

(#29903) Smiley válasza P41N (#29902) üzenetére


Smiley
őstag

Mivan???
Van egy clover config-od, amit hasznalsz. /EFI/CLOVER/config.plist
Ezt toltsd fel mondjuk pastebin-re...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29904) P41N válasza Smiley (#29903) üzenetére


P41N
senior tag

Jajj már vágom. :D Hát most rakom újra az egész rendszert szóval utána elküldöm.

(#29905) tlac válasza Mr.C (#29898) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem is 4k-s monitorom van, 150%-os nagyítással, de nem kellett hozzá extra kext

ha úgy klikkelsz a scale-re, hogy nyomod közben az option billentyűt, akkor részletesebben előjönnek a beállítások

(#29906) Mr.C válasza tlac (#29905) üzenetére


Mr.C
őstag

Nekem azért kellett, mert alapértelmezetten 2 opció volt: fullHD vagy retina.... az előbbi nagyon nagy, utóbbi nagyon apró.
Illetve mert a tutorial emlitette, hogy van rá kext, ezért betoltam.

Amúgy tök okén működik minden eddig, mondjuk a fogyasztással nem vagyok megelégedve, gyorsan merül winhez képest eddig. Nálam az OS szabályozza most a póvert, nem az Intel Speed Step. Olvastam olyat is, hogy lehet le kellene tiltani az SD kártyát BIOS-ból, mert nem működik alapból. Valamint néha lassúnak találom az irás/olvasás műveleteket, van, hogy csak 25 MB/s-mal dolgozik.

szerk: meglesem akkor

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#29907) Lazika válasza Mr.C (#29898) üzenetére


Lazika
senior tag

Huh ez jó hír. Ezt a kextet, honnan lehet letölteni? Én még ilyen scalet soha nem láttam hacklin. Igaz csak fhd a monitorom még. Tudnál erről bővebb infót adni? Köszi :R

(#29908) P41N


P41N
senior tag

Komolyan mondom hogy felakasztom magamat már :W :W Hang meg minden jó csak ez a szar Videókártya nem. Meg azt nem értem ha WebDriver-ben kiválasztom az Nvidiát, újraindítom a gépet akkor megint az OSX gpu van bepipálva. Nem nagyon értem ezt már.

(#29909) Mr.C válasza Lazika (#29907) üzenetére


Mr.C
őstag

hát nekem ők voltak jók: UHD kext

installhoz pedig terminal-ban menj a mappába:
sudo cp -R ./10.12/Post-Install/AD-Kexts/UHD-Kexts/* /Volumes/EFI/EFI/CLOVER/kexts/10.12/

Viszont ugye a leirásban ez szerepel:
WARNING - this is bugged in 10.12.5 and will result in a kernel panic! Use the old command instead!
Nálam viszont nincs gond.
Use wisely :))

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#29910) Lazika válasza P41N (#29908) üzenetére


Lazika
senior tag

Ezzel én is szoptam sokat.

Itt a megoldás.

Ha így se megy, akkor... "Once rebooted, it should say that you are using the NVIDIA web driver. If it is not working still then you may need to re-run the Clover installer and select "Install RC scripts on target volume".

(#29911) P41N válasza Lazika (#29910) üzenetére


P41N
senior tag

Pont ezt akarom most megcsinálni. :D Remélem nem cseszi szét az egész rendszert.

(#29912) Lazika válasza P41N (#29911) üzenetére


Lazika
senior tag

Kb 3 napot szivtam mire vegre ez segitett... a baj h az alaplap nem jegyzi meg az nvramot, de ezzel igen!

(#29913) P41N


P41N
senior tag

Hát nekem az egész rendszert elcseszte. :S CPU Panic és újraindúl.

(#29914) Lazika válasza P41N (#29913) üzenetére


Lazika
senior tag

Hat akkor passz. itt olvass utana, hatha.

[ Szerkesztve ]

(#29915) P41N válasza Lazika (#29914) üzenetére


P41N
senior tag

Itt már olvastam. Hát ez most nem jött össze. :D De amúgy is fogok egy új gépet venni. Direkt olyat ami kompatibilis a macOS-el. Azért köszi a segítséget. :D

(#29916) Smiley válasza P41N (#29908) üzenetére


Smiley
őstag

Mert az a kapcsolo csak eredeti mac-en mukodik, ugyanis az nvram-ba irja a kernel flag-et. Szoval akkor az a baj, hogy az nvda_drv=1 nincs ott a kernel mogott...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29917) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Sziasztok!

Szóva lakkor, hogy is álljak neki egy hackli telepítésének? Pendrive-on már fent van a sierra, illetve a gépen is.

Világ életemben almás cuccokat használtam, így kipróbálnám egy Thiunkpad t430-as gépen is.

Nekem az a gondom, hogy nem igazán tudom hogy induljak el. Szóval, hogy tudom elintézni azt, hogy pendrive nélkül bootoljon be a sierra?

Illetve bizonyos fogalmakkal nem vagyok tisztában: mi az a clover, mire való? Ha venék egy usb-wifi sticket azt tudnám használni os x alatt? Mivelhogy valószínűleg a wifi kártyámra nincs driver. Vagy az is működésre hozható mókolást követően?

Sok sok oldalt nézegettem és számomra egyelőre eléggé átláthatatlan ez a dolog, de mindesetre szívesen kipróbálnám, ha tudnám mik lennének a kezdő lépések és olyantól kérnék segítségewt, akinek van tapasztalata.

A másik kérdésem, hogy ha működő os x-t raknék fel a laptopomra, akkor az apple által érkező frissítések is gond nélkül felrakhatóak?

szakallasgy

(#29918) szakallasgy1 válasza szakallasgy1 (#29917) üzenetére


szakallasgy1
tag

Az ethernet kártyát meg tudtam oldani.

Mindenképp kérném a tapasztaltabbak segítségét:

Hogyan tudom elérni, hogy ne kelljen a pendrive bootoláshoz?
Hangot, kamerát, mikrofont, multi trackpad működésre bírása?

Igazából milyen lépésekre lenne szükség?

Aki bármilyen tanácsot tud adni, szívesen örülnék ennek :)

szakallasgy

(#29919) Mr.C válasza szakallasgy1 (#29917) üzenetére


Mr.C
őstag

Első kérdés: Angol megy? Ha nem, akkor felejtsd el. Nem bántásképp, de sok egyedi problémád lehet/lesz és azoknak nagyonmax angol leirásai lesznek.

Nekem az a gondom, hogy nem igazán tudom hogy induljak el. Szóval, hogy tudom elintézni azt, hogy pendrive nélkül bootoljon be a sierra?

Nagy vonalakban:
USB-re a telepitő cloverrel + nem árt, ha az usb-re rárakod a kext-eket és maga a clover telepítőt arra az esetre, ha nem lenne az elején internetkapcsolatod > Felrakod a macOS-t > újrainditod USB-ről > ha felállt a rendszer telepíted a CLOVER-t a rendszer EFI particiójára (Nem az USB-re) és behúzod a kext-eket is > ekkor már USB nélkül tudsz boot-olni, mert a CLOVER már fent van > ez után jön a finomhangolás és kisebb bugok javitása a rendszereden

Mi a CLOVER?
[link] [link]
Röviden: olyan mint a windows bootloader, vagy a grub. Ez segít abban, hogy a rendszer elinduljon. Mi a bootloader? [link]

Ha venék egy usb-wifi sticket azt tudnám használni os x alatt? Mivelhogy valószínűleg a wifi kártyámra nincs driver. Vagy az is működésre hozható mókolást követően?

Ha specifikusan olyat veszel, amivel már működik, akkor menni fog
[link]

A másik kérdésem, hogy ha működő os x-t raknék fel a laptopomra, akkor az apple által érkező frissítések is gond nélkül felrakhatóak?
Attól függ, mennyire jól csinálták meg. Nekem pl lehet, de szigorúan főverzión belül maradok, tehát 10.12.x-ről nem megyek 10.13.x-re.

sudo rm -rf /*

(#29920) Mr.C


Mr.C
őstag

öhmmmm ez szerintetek normális? :D

Bluetooth-on keresztül megy a wifi :))
Ilyet se láttam még

sudo rm -rf /*

(#29921) syC


syC
addikt

Hali

Ryzen masinára próbálta már valaki feldobni sierrát?

(#29922) general


general
addikt

sajnos az e-bankoláshoz a bejelentkezés nem akar Mac alatt működni (K&H), Chrome-ot használok, chipkártyám van a belépéshez, meg lehet oldani valami pluginnel esetleg? nem akarok ezért mindig átjelentkezni Win alá...

(#29923) itanczos válasza general (#29922) üzenetére


itanczos
senior tag

Windows alatt is kell a chrome plugin.
Próbáld mobil telefonos token-nel!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29924) general válasza itanczos (#29923) üzenetére


general
addikt

tudom, hogy ott is kell, ezért kérdem, hogy lehet-e Mac alatt is?
a tokenhez asszem be kéne menni a bankba és újraintézni ezt a belépési dolgot. na ahhoz semmi kedvem :-)

(#29925) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Urak, hölgyek!

Most van az, hogy végre összeállt a gép, és a segítségeteket kérném.

Végre összeállt annyira a gép, hogy használható legyen, a kövi confighból:

GA-Z170-Designare
i7-6700K
16GB RAM HyperX
2x ATI Radeon 5850
2x SSD samsung EVO850
táp Seasonic 850W 80plusTitanium
Monitornak jelenleg ilyen Samsung hybrid TV-monitort használok FullHD
Van DVDROM is, de gondolom az nem zavar be.

Szóval ott tartok, hogy nagynehezen felvarázsoltam a SIERRA-t egy USB-re. Beállítottam a BIOS-t is a javasoltak szerint. Az install csont nélkül átment (ATI-t injectáltam) És most ha indul a gép, rákattintok a SIERRA-ra Az alma logó végig megy, de utána restart van egyből. Hogy tudom megnézni mi a probléma? Mi a következő lépés?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29926) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#29925) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Az ssd-re is felraktad a clover-t?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29927) sad_Vamp válasza ThuG4LifE (#29926) üzenetére


sad_Vamp
őstag

mit, merre? azt meg hogy? TonyMac-en ilyen rész aszzem nem volt, vagy sikeresen átsiklottam felette :(

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29928) itanczos válasza sad_Vamp (#29927) üzenetére


itanczos
senior tag

Amikor elindítod a gépet (USB nélkül), akkor bejön a Clover az indításnál?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29929) sad_Vamp válasza itanczos (#29928) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Azt őszintén szólva nem tudom, mert most melóban vagyok. a TM-en levő lépéseket kötvettem.

STEP4-nél akadtam el Bár ahogy újra olvastam a multibeast-et nem húztam rá az USB-re, de nem tudom az számít e még itt.

Mi van ha igen, és mit kell tennem, ha nem?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29930) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Nincs Clover a HDD-n csak a kulcson.... akkor hogyan tovább?

vagyis hát ez unibeast, az mind1? vagy nem?

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29931) sad_Vamp válasza sad_Vamp (#29930) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ha csak "-v -x" et állítok az unibeastben akkor indul az OsX...

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29932) Mr.C válasza sad_Vamp (#29931) üzenetére


Mr.C
őstag

akkor boot-olj ugy.... nekem meg mindig slide=0-val megy.... ideje lenne automatizálnom ezt :D
csak adddig nem akarom, még a windows nem megy fel

sudo rm -rf /*

(#29933) sad_Vamp válasza Mr.C (#29932) üzenetére


sad_Vamp
őstag

de a "-X" az safe mód, kb figyelmen kívül hagy mindent (KEXT), ha jól értem így nincs hang, se semmi.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29934) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#29933) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Pendrive nelkul bootols ugye es nem telepitetted a clovert a meghajtora!?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29935) sad_Vamp válasza ThuG4LifE (#29934) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Pendrive nélkül pont hogy nem tudok boot-olni abszolúte. Hogyan kéne felrakni a clover-t az SSD-re?

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29936) Mr.C válasza sad_Vamp (#29935) üzenetére


Mr.C
őstag

hát pendrive-val bebootolsz, kihúzod az USB-t
Terminal: diskutil mount EFI

Majd a clover-t arra a particióra telepited (már ha külön vannak particiók), amire az OS-t raktad

Ezután az EFI-n belül lévő clover-be másolod ami kell

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#29937) sad_Vamp válasza Mr.C (#29936) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ha nem nyitom meg a terminált mielőtt kihúzom az USB-t akkor lefagy.
A parancsra pedig azt irja:
diskutil is not recognized as an internal
or external command, operable program, or scritp file

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29938) Mr.C válasza sad_Vamp (#29937) üzenetére


Mr.C
őstag

hát akkor te nagyon félrecsúsztál.... nem a pendrive-on van a macOS?
Első körre én is ebbe a hibába estem, gondoltam az official Install macOS alkalmazás majd csinál nekem pendrive-ot, errefel arra tolta a rendszert.

javaslom, hogy készitsd el újra az USB-t
én pandoras box-ot használtam vanilla installer készitéshez

sudo rm -rf /*

(#29939) itanczos válasza sad_Vamp (#29937) üzenetére


itanczos
senior tag

Ha jól emlékszem a cloverconfig-ban van ilyen opció, hogy mount EFI particion.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29940) Chal


Chal
addikt

Nálatok minden ok a sleep-ből történő felébredéssel? Nem a szokásos hackosx bugokra gondolok, hanem arra, hogy akkor is felébred a gép amikor nem kéne. Igazság szerint ez elég régi probléma nálam, annyira, hogy még az iMac-em is folyton ezt játszotta, a hackly pedig folytatta. Viszont így évek alatt eljutottam odáig, hogy már eléggé idegesít annyira, hogy foglalkozzak vele :) Pl. a minap is felébredtem éjszaka és világított a monitor a másik szobában, szóval ennek véget kéne vetni :)

Az ilyenkor szokásos sablon körökön már az iMac-nél túlestem anno: wake on lan kikapcsolva, SMC reset (ez ugye már nem játszik itt.. :) )

Az egerem vezetékes, ráadásul minden a monitor USB hub-jába megy, ami sleep esetén áramtalanítja magát (egér és DAC van itt). Amikor szándékosan ébresztem a gépet, akkor az a wired usb apple bill.-el történik, azzal is mindig minden oké. Ráadásul az utóbbi pár évben minden USB-s cucc kicserélődött már (és a monitor sem így volt megoldva), de a probléma ugyanúgy adott.

Logokban az alábbi gyanúsat találtam:

2017-06-20 04:07:14 +0200 Wake Wake from Normal Sleep [CDNVA] due to HDEF XHC/: Using AC 10553 secs

Ez olyan időpontban volt, hogy biztosan aludtam. Google nem mond túl sok okosat, max olyanokat amiket ki tudok zárni.

Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#29941) Mr.C válasza Chal (#29940) üzenetére


Mr.C
őstag

Azért megkérdezem:

ezt azért megnézted ugye? valamint nem tudom, a biosban lehet-e állitani, de nekem vannak ilyenek, hogy wake on ac, stb....

sudo rm -rf /*

(#29942) Chal válasza Mr.C (#29941) üzenetére


Chal
addikt

Biosba nincs bekapcsolva a power on when ac restored, se "memory" opció (utolsó állapotot jegyezze meg és áramkimaradás esetén abba térjen vissza). Egyébként az AC biztosan nem megy el ilyenkor (azt észrevenném ezer más dolognál a lakásban). Wake on lan 10 éve off.

Egyébként ez gondolom egy laptop (power nap és egyebek miatt). Nálam desktop gépről van szó, az opcióknak a fele sincs itt (wol van csak és put hard disks to sleep).

(#29943) sad_Vamp válasza Mr.C (#29938) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nem, az OsX szerintem jó helyen van (még ha rosszul is lett felrakva), mert 13Gb foglalt a 250-ből. Viszont való igaz problémák voltak az USB készítésénél. igazi MBP-n készítem a telepítőt. Az unibeast-nél minden létező problémába/hibaüzenetbe belefutottam, azokat lépésről lépésre sikerült eliminálni. Aztán próbáltam olyat is, hogy terminal-os parancsal teszem fel csak az origi telepítőt, itt viszont a cloverrel volt gond, valami inkompatibilitásról beszélt. Végül ráerőszakoltam, de nem lehetett választani/pipázni, úgy ahogy azt minden guide mutatta és ez a kulcs végül egyáltalán nem is bootolt.

javaslom, hogy készitsd el újra az USB-t
én pandoras box-ot használtam vanilla installer készitéshez
- itt veszítettem el a fonalat :N , lehtne kicsit bővebben, miről is van szó?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29944) tlac válasza Chal (#29940) üzenetére


tlac
Topikgazda

milyen usb-s cuccok vannak a gépre kötve? esetleg usb-s hang?

(#29945) Mr.C válasza Chal (#29942) üzenetére


Mr.C
őstag

Igen, laptop de iMac ID-vel. Most én is úgy hagyom, hogy fel van nyitva és alszik, megnézem, pofámba fog-e világítani éjszaka. Amúgy semmit nem írtál azzal kapcsolatban, melyik os verzio, milyen hw, clover/chameleon(mondjuk ez utóbbi sztem ki van zárva)...

sad_Vamp:
Valószínűleg azért jöttek hibaüzenetek, mert valamit nem úgy csináltál ahogy kell. Amúgy pandora's box az insanelymac-en lehet letölteni regisztráció után.ajdnem olyan, mint a unibeast, ilyen all-in-one cucc, de nekem csak az kellett, hogy krealjon egy usb installert.
Szted daráld le a rendszert és kezd elölről. Nálam (hangsúlyozom, nálam) így volt:
Működő mac environment > leszedtem a szükséges fájlokat + legutolsó clover release +pandora's box.
2 pandora's box telepítése és indítása, ezen belül lesz olyan opció, hogy olyat csináljon, ami tökre mint az eredeti. Utána nem engedtem, hogy bármilyen bootloadert vagy kext-eket rakjon bele. Ez az app csak eddig kellett
2 diskutil mount EFI
3 CLOVER telepítés de nem a működő mac-re, hanem az usb-re kell telepíteni! (Sztem ezért is kaphattál hibaüzeneteket). Fontos, hogy van olyan, hogy customize, amin belül neked kell tudni, mi kell és mi nem.
4 mindent amit letöltöttem rámásolom a telepítő usb-re (nem az EFI-re!), Hogy meglegyen. Ez azért kellett, mert csak egy gép volt nálam és ha meghal, nincs azonnal rescue.
5 diskutil mount EFI
6 itt már kell lennie CLOVER foldernek, ha nincs, akkor nem jó. Ide behúzod azokat, amik kellenek.
7 mehet a boot, és ha tudsz installer-be bootolni, akkor megvan a meló könnyebbik fele. Ha megvan, rakd fel, többször újra fog indulni lehet.

A többit majd holnap írom, ha kell segítség

sudo rm -rf /*

(#29946) Chal válasza tlac (#29944) üzenetére


Chal
addikt

Egér, bill, DAC. A DAC 1 hónapos csak, és előtte is csinálta, ráadásul miután a monitor sleep-be megy, a DAC-nak annyi, mert a monitorban levő HUB-ra van kötve, az pedig teljesen áramtalanítja magát ilyenkor sajnos (utálom is miatta, mert egy rohadt telefont sem lehet vele éjszaka tölteni). Az egér meg a bill pedig már többször is lett cserélve az évek során.

Olyan tesztet egyébként még nem csináltam, hogy lehúzok róla mindent éjszakára, és pl. csak a bill.-t hagyom rajta (az direktben van kötve a gépre jelenleg is). Ki fogom majd próbálni, de szerintem nagy meglepetést nem fog okozni az eredmény.

@Mr.C

Amúgy semmit nem írtál azzal kapcsolatban, melyik os verzio, milyen hw, clover/chameleon

Igen, mert írtam hogy nagyon régóta csinálja, ráadásul iMac estén is ugyanezt játszotta (2 éve váltottam róla hackosx-re, az akkori rendszer át lett klónozva + kapott egy Clovert), szóval nincs relevanciája. Jelenleg amúgy 10.12.5, szintén Cloverrel. HW: Asus Z97-AR, i5, MSI gtx970, Scarlett Solo DAC, TP-Link WDN4800 wifi. Fakesmc-t kivéve nincs semmilyen nem-apple kext.

[ Szerkesztve ]

(#29947) tlac válasza Chal (#29946) üzenetére


tlac
Topikgazda

a monitor hub-ját még kihagyhatnád a játékból

[ Szerkesztve ]

(#29948) sad_Vamp válasza Mr.C (#29945) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Most maga a Pandora felajánlotta a Clover telepítést, az jó vagy nem? (én most éltem vele)

"2 diskutil mount EFI" -ezt terminalba? és automatikusan a USB-re fogja rakni? nem kell megadni utat vagy ilyesmi?

ha nem jó a pandorás clover, akkor a másik clover-t honnét?

mod: közben kipróbáltam a amit a Pandora csinált, és az alaplap megakad valami NVRAM inicializálásnál (hubakód a segmenses kijelzőről)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29949) Mr.C válasza sad_Vamp (#29948) üzenetére


Mr.C
őstag

nekem sem jött be a pandora féle clover, épp ezért irtam, hogy vanilla telepitőt csinálj :U
a kettes pont igen, terminálba

sudo rm -rf /*

(#29950) Lazika


Lazika
senior tag

Hali airplay az megoldható valahogy? Azt olvastam, hogy csak igp-vel megy. Valaki próbálta már pascal nvidia vgaval esetleg?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.