Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) mgaben válasza Norbi887 (#29100) üzenetére


mgaben
senior tag

Sierra semmi képp, mert nem tudja a procid az SSE 4.1-et.
Max ha moddolod a foglalatot és teszel bele egy xeon procit.
El Capintan ellenkező esetben.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29102) Chal válasza sad_Vamp (#29093) üzenetére


Chal
addikt

NV esetén nem az Applen múlik a dolog, hanem az NV-n. Itt ugye hackintosh esetén nem hackelt meg pachelt driverekről van szó, hanem arról, hogy az NV a mai napig ad hivatalos támogatást és drivert a kártyáihoz, mert elég sokan használnak még régi Mac Pro-t, és abba több cég is gyárt pci-e-s GPU-t. Ugyanezt a drivert értelem szerűen lehet használni hackosx alatt is, next, next, finish jelleggű installal.

Egy gondja van sajnos: nyilván nem ez nekik a fő fókusz, ezért a 10xx-es sorozat a mai napig nem támogatott :(

Persze nem azt mondom hogy ne AMD-t vegyél, ha azt mondja a közös tudat hogy az FCPX-el sokkal jobb, akkor azt kell venni, nem kérdés. Viszont így kerek a történet :)

Nekem inkább játékra és VR-re kell a GPU, és mivel az NV nekem szimpibb a fentiek miatt, ezért ha ma kéne döntenem, most is azt vennék, csak lehet hogy már egy 980-at.

(#29103) sad_Vamp válasza Chal (#29102) üzenetére


sad_Vamp
őstag

hát ha majd -amikor eljön az idő- sikerül megfelelő alaplapot találni, akkor simán megcsinálhatom, hogy csúcs-közép NV (letiltva OSXben) és 2x AMD (letiltva Win10ben) és mind1ik az adott OS alatt muzsikál.... legalábbis ebben reménykedem.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29104) Mr.Graphic válasza sad_Vamp (#29096) üzenetére


Mr.Graphic
kezdő

A Polaris támogatás teljes a Sierrában. Real Mac-en mindhárom kártya tökéletesen működik. (RX 460/470/480)
Hacklin kell az utóbbi kettőhöz ID inject Cloverben, stb... ezután úgy működik mint egy real Mac. Boot az IGPU-ról, meló a GPU-val.
Nvidiáról minden fontosat Chal leírt az előző hsz-ben. Idén nem nyomul Apple Nvidia vonalon, tehát lehet soha nem lesz támogatása a Pascal kártyáknak.

(#29105) sad_Vamp válasza Mr.Graphic (#29104) üzenetére


sad_Vamp
őstag

TMx86 fórumain azt mondják, hogy még mindig nem teljes. Van néhány típus ami nagyon nem akar rendesen működni. És van ugye van ez a 2 dolog a sleep-awake és boot2black... és lehetnek gyártótól függően más hibák is. Ezt én így félve nevezném teljesnek. :N

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29106) Mr.Graphic válasza sad_Vamp (#29105) üzenetére


Mr.Graphic
kezdő

A Kiskegyed is ír egy csomó m@rhaságot a ToNy-tól sem kell elvárni többet. :)
Wake, nem awake! Például az én konfigomon a sleep és wake teljesen jól működik. A fekete boot képernyő nem a GPU hibája, hanem normális működés eredménye. A Polaris GPU-k macBook Prok-ba kerültek beépítésre, Pontosabban Radeon Pro-k. A gépek IGPU-val indulnak ahogyan az elő van írva. Miért bekapcsolni a Paksi erőművet, ha egy ellemlámpával is elmehetsz vizelni a WC-re?
Mivel én a Sierra 10.12.3 megjelenésétől használom az RX 460-at, biztosan állíthatom, hogy teljes a támogatása.

[ Szerkesztve ]

(#29107) mgaben válasza Mr.Graphic (#29106) üzenetére


mgaben
senior tag

@Mr.Graphic egy kicsit offolok. mi a helyzet a hackli.com oldallal?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29108) Mr.Graphic válasza mgaben (#29107) üzenetére


Mr.Graphic
kezdő

Szia!
Tavaszi átépítés. Hamarosan újra elérhető lesz.

(#29109) Gabady


Gabady
aktív tag

Nha... sikerült végül úgy csinálni egy telepítőt, hogy Bootdiskutility-vel tettem fel clovert, és a másik partícióra pedig vmware-al csináltam Sierra telepítőt, amit appstore-ról töltöttem le. A telepítőt terminalból csináltattam, a gép újraindítás után be is bootolja a clovert, de miután elindítanám a telepítőt, az alma képnél vár egy sort, majd újraindul a gép. Próbáltam verbose módban is indítani, de sajnos nem túl beszédes a drága... Valami ötlet, javaslat ??

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29110) r3dsnake válasza mgaben (#29099) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De az a gáz nem cloverből bootolom a win-t hanem közvetlenül azt választom ki a bios boot orderében. Ha elhúzom az OSX-es ssd-t, akkor is ezt csinálja.

(#29111) mgaben válasza Mr.Graphic (#29108) üzenetére


mgaben
senior tag

köszi az infot. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29112) Mr.Graphic válasza mgaben (#29107) üzenetére


Mr.Graphic
kezdő

Hétfőtől elméletileg már műxik majd.

(#29113) mgaben válasza r3dsnake (#29110) üzenetére


mgaben
senior tag

Próbáld meg esetleg itt a leállítást beállítani a főkapcsolónak. Bár nekem nem teljesen erre a dologra adott megoldást. Nálam osx telepítés után azt szokta csinálni a windows, hogy leállítás után is újraindult.
Egy próbát megér.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29114) r3dsnake válasza mgaben (#29113) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, de sajnos már ezen is túl vagyok.

(#29115) Smiley válasza r3dsnake (#29095) üzenetére


Smiley
őstag

Kapcsold ki osx es windows alatt is a wake on lan-t.
A clover-ben legyen benne a fix shutdown.
Amugy milyen smbios-t emulalsz, ha jol remlik nalam imac smbios alatt csinalta ezt, azota en mindenhol macpro5,1-et hasznalok, csak ugye ott ki kell kukazni az appletymcedriver-t ha nincs ecc ramod.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29116) zodes válasza Gabady (#29109) üzenetére


zodes
aktív tag

Szia!
Visszaolvastam, hogy Te mióta szenvedsz ezzel a telepítéssel. Én "csak" 1 hónapja, de látom Te kettő.
Amit nálad nem értek, hogy azt írtad már egyszer sikerült, de ha jól értem csak virtuális gépen.
Nekem is hasonló konfigom van. Asus B85M.G alaplap és ugyanúgy i5 4460 proci.
Nekem már egyszer sikrült SSD-ről bootolni.
Attól tartok, hogy a Bios beállításokban is lehet bibi, bár mindent úgy állítottam be, mint a leírások tömkelegében leírják.
Sikerült szereznem egy saját szeme által látott app store-ból letöltött sierrát. Ezen a Macbookon megcsináltam az unibeast.es boot pendrive-ot. Félúton megáll.
Így 5 hét szenvedés után kezdem feladni. Pedig biztos vagyok benne, hogy a gépem alkalmas lenne a hackintoshra.

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29117) Gabady válasza zodes (#29116) üzenetére


Gabady
aktív tag

Szia.
Már a saját gépemen is volt futó mac. Pendriveot is sikerült már korábban készíteni, de most valamiért nem. Clover elindul, látja is a telepítőt, majd miután elindítom vár, majd újraindul.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29118) tlac válasza mgaben (#29113) üzenetére


tlac
Topikgazda

A gyors rendszerindítást is érdemes kikapcsolni, ha a win-en kívül van más rendszer is a gépen.

(#29119) Smiley válasza Gabady (#29117) üzenetére


Smiley
őstag

Az ilyen instant restart az "execute disable bit" miatt szokott lenni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29120) tlac válasza Gabady (#29109) üzenetére


tlac
Topikgazda

Mutass egy képet a verbose módról.
Egyébként clover-ben kapcsold ki az összes dsdt fixet, sokszor segít.

(#29121) Gabady


Gabady
aktív tag

Bios reset utan legalabb mar kernel panicom van.[kép]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29122) r3dsnake válasza tlac (#29118) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Azon is túlvagyok.

(#29123) tlac válasza r3dsnake (#29122) üzenetére


tlac
Topikgazda

és bios-ban a fast boot kikapcsolása?

(#29124) r3dsnake válasza tlac (#29123) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Azon is. :\

(#29125) tlac válasza r3dsnake (#29124) üzenetére


tlac
Topikgazda

szóval ha a csak a win-es ssd van a gépben, erről kapcsolod be a gépet és ezután nem áll le, akkor szerintem annak semmi köze nincs az osx-hez

(#29126) ThuG4LifE válasza Gabady (#29121) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Milyen kapcsolokat hasznalsz? A config.plist-et is feltolthetned.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29127) r3dsnake válasza tlac (#29125) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pedig tuti van mert aznaptól ilyen. Ráguglizva másnál is.

(#29128) tlac válasza r3dsnake (#29127) üzenetére


tlac
Topikgazda

reseteld le a bios-t
arra viszont készülj, hogy lehet ezután a clover-t nem fogja megtalálni és újra kell telepítened

(#29129) Gabady válasza ThuG4LifE (#29126) üzenetére


Gabady
aktív tag

https://drive.google.com/open?id=0BwpJ2RB56E_DR1BZdG9JVE91UzQ
A clover ezt generálta.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29130) r3dsnake válasza tlac (#29128) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Azt is megtettem már. :\ A létező összes troubleshoothingon túlvagyok a reinstallon kívul. Azt pedig szeretném elkerülni.

(#29131) mgaben válasza tlac (#29118) üzenetére


mgaben
senior tag

elvileg ki van véve nálam az is. ezt a képet csak lementettem netről emlékeztetőnek.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29132) tlac válasza r3dsnake (#29130) üzenetére


tlac
Topikgazda

az osx-es ssd nélkül tedd meg
ugye nincs semmi clover sehol (se efi-n, se c-n) a win-es rendszeren?
ezek utána szerintem win-es topikot kell keresned :)

(#29133) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

HP 2540p-re van tapasztalat OSX telepítés terén ?

Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#29134) ThuG4LifE válasza Gabady (#29129) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Miért nem Sierra-t telepítesz?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29135) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Ez mi a fene? DSDTvel, SSDTvel is csinálja, ötletem nincs, mi is ez, csak sejtem, hogy ez az nvme ssd, ami eddig nem okozott gondot....

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29136) Gabady válasza ThuG4LifE (#29134) üzenetére


Gabady
aktív tag

Sierrat akarok telepiteni. A kernel panikos kepem latszik is. Mibol gondoltad vagy honnan vetted hogy nem azt akarok telepiteni? :Y

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29137) Gabady válasza Plasticbomb (#29135) üzenetére


Gabady
aktív tag

Jol latom hogy neked is ugyanott hal le mint nekem ?!

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#29138) ThuG4LifE válasza Gabady (#29136) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

A config.plist-edből, eléggé össze-visszaság. :U
Feltöltök mindjárt egyet és azzal próbáld.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29139) ThuG4LifE válasza Gabady (#29136) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Írtam privátban.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29140) eladogeppc


eladogeppc
veterán

I7-650L azaz elso szeriara melyik OSX telepitheto ?
Köszönöm!

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#29141) ThuG4LifE válasza eladogeppc (#29140) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Mountain Lion esetleg, de amit neten láttam (ilyen laptop) azoknál elég sok minden nem működött, szerintem felesleges próbálkozni vele.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29142) Plasticbomb válasza tlac (#29132) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Elkérhetném az EFI partíciódat? Szeretném átnézni, mégis mitől hal le nálam az osx telepítő. Most épp az UNIBeastes is döglődik... ) Nem mellesleg teleszemetelte a grub az UEFI boot táblázatot is, azt is takaríthatom ki ). DSDT SSDT kinyerésre pendrivera felnyomtam ubuntut, ami valahogy csak belenyult mindenbe mindenhol... Ezért nem csipem azta vackot, van itt egy értelmes UEFI boot key, minek még a többit teleszemetelnie? Még cloverből is kiszedem az OSXen kivűl az összes bejegyzést...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29143) tlac válasza Plasticbomb (#29142) üzenetére


tlac
Topikgazda

itt van a könyvtárszerkezet (linux, win, osx indítók vannak benne)
ha ennél valami kézzelfoghatóbb kell, akkor azt inkább privátban, publikba nem tenném ki

(#29144) Plasticbomb válasza tlac (#29143) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ez már kapásból lehet segitség (pl ha jól látom te minden drivers64uefi-t felraktál? Pontositok, egy párat. Valamint 2 fakesmc-d van?). Még a config.plist-ed és a dsdt/ssdt-d megtudnám próbálni/lesni? Az enyémben van 3 hiba, de gőzöm sincs még, hogy hogy is kéne kijavítani, mely helyekről tudom a patcheket összeszedni.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29145) tlac válasza Plasticbomb (#29144) üzenetére


tlac
Topikgazda

csak egy faksmc van, a másik csak egy osx-es rejtett fájl
nincs semmi dsdt/ssdt-m
itt a van a clover config-om, de semmi izgalmasat nem fogsz benne találni, mert szinte gyári állapotban van
(sleep az nem működik, azt lusta voltam beállítani)

(#29146) Plasticbomb válasza tlac (#29145) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha neked ez a gyári állapot... Nálam kb tök üreset generált a clover elsőre, sőt, valamiért az unibeast is egy kb semmilyen beállitást nem tartalmazót rakott az efi-re.... De ez jó lesz átnyálazni, támpontnak, kivéve amit tudok, hogy eltér, pl cpu+igp kapásból.

ÉS KÖSZI! :)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29147) tlac válasza Plasticbomb (#29146) üzenetére


tlac
Topikgazda

tényleg csak pár helyen nyúlkáltam bele egy sima clover telepítés után
ha megfigyeled, rengeteg kikommentezett rész van benne, azok is már így voltak

(#29148) mgaben


mgaben
senior tag

Azt jól tudom, hogy az osx tud bootolni award bios-os gépen is gpt partícióról? Azt tudom, hogy a linuxok igen.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29149) söncö válasza tlac (#29051) üzenetére


söncö
tag

Megcsináltam mindent ahogy levan írva. Viszont kernel panic üzemetet kapok folyamatosan.
ACPI driver hiányzik ,frissítettem biost ,sata csatlakozókkal játszottam ,próbáltam kexteket de mind hiába.

Legfrissebb amit AppStore-ból lehet beszerezni.
Három féle képpen is csináltam telepítőt. A leírás alapján ,unibeast ,clover. De mindnél ugyan az. Acpi.
A proci egy E7500 és tudja a telepítéshez szükséges fícsöröket.

[ Szerkesztve ]

(#29150) Gabady válasza söncö (#29149) üzenetére


Gabady
aktív tag

Nekem a config.plist fájlomba volt keszekuszaság. Próbálj meg egy tiszta fájlt betenni a cloverba és azzal bootolni.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.