Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) tlac válasza Smiley (#29350) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor ezek szerint nekem valami más miatt nem indul-e

(#29352) Smiley válasza tlac (#29351) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem meg annyi volt ugye a macpro5,1 smbios miatt, hogy visszarakta az appletymcedriver-t, de ez ugye kernel panic-ot okoz. Szerintem tiltsd le nvidia driver-ket, es mehet fel a legfrissebb webdriver.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29353) kicsiii válasza Smiley (#29347) üzenetére


kicsiii
tag

Ezt hol olvastad? Mert ha ez tényleg így van, táncot járok :C :R
Szerinted ez mennyi időt jelenthet?3 hónap vagy akár 2 hét?

Update: Megvan a link.:
https://www.tonymacx86.com/threads/nvidia-announces-pascal-graphics-drivers-coming-to-macos.218790/

[ Szerkesztve ]

(#29354) Smiley válasza kicsiii (#29353) üzenetére


Smiley
őstag

Az nvidia szerint meg ebben a honapban meglesz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29355) kicsiii válasza Smiley (#29354) üzenetére


kicsiii
tag

Akkor nagy bulit csapunk :C

(#29356) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

Feltettem a Niresh Marvericks -et. Azonban problémám a következő:

Leszedtem az El Capitan-t, boot pendrivera tettem, és azt szeretném felinstalálni, azonban nem lehet, mert az app store hisztizik.

Hogyan tudnám úgy feltenni az El Capitan-t? Nem szeretném 10.10 Yosemite-ra menni, az tuti.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29357) Dimebag88 válasza Riot Gin (#29356) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Leírnád a boot usb t hogyan készítetted?Általában a rossz smbios miatt hisztizik.

A madár az ász!

(#29358) Riot Gin válasza Dimebag88 (#29357) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

App store az nem emiatt hisztizik, hanem azért, mert "szoftverhamisítás" áldozata lettem. ( KHM KHM )
De közben keresem a többi utat.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29359) Dimebag88 válasza Riot Gin (#29358) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Varj mar bekavarodtam :D Ha van egy kesz usb telepitod akkor miert nem telepited azt? Miert kell oda a Maverics?

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#29360) Riot Gin válasza Dimebag88 (#29359) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Azért, mert egy fent lévő rendszer általában előny lenne, de most ez sem előny.

Bármely EL Capitan amit letöltöttem, az nem felelt meg, ugyanis azt írja ki a gép hogy " missing bootimg". Magyarul, nem működik, bár nem tudom miért. .Dmg telepítő transmac-el felrakva.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29361) tlac válasza Smiley (#29352) üzenetére


tlac
Topikgazda

nincs webdriver-em

jobban megnéztem, hogy mit ír ki:
AppleKeyStore: Operation failed

(#29362) Plasticbomb válasza Riot Gin (#29360) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Próbáld meg ezt, én ezt használom: LINK

VMWArebe beadod, és ezen létrehozol unibeast-tel egy usb telepítőt.
Kelleni fog hozzá net, meg némi szabad hely, meg vmware a gazda oprendszeren, egy apple id, hogy letöltsd benne az apple store-ból a sierra telepitőt meg az unibeast multibeast párost. Meg egy PENDRIVE.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29363) Riot Gin válasza Plasticbomb (#29362) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Sierra az bukó nálam, mert nem olyan képességű a processzorom, de azért köszi, megpróbálom. :)

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29364) Smiley válasza tlac (#29361) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor ott a fakesmc-vel lesz a gond szerintem.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29365) Chal


Chal
addikt

Ma update napot tartottam, clover, fakesmc/hwsensor, osx patchek, nv webdriver, stb.. Ha már így bennem van a bugi, gondoltam nekiesnék a Siearranak is, mert még csak Kapitányon vagyok.

Kérdés: ennél is volt kavarás az iCloud-os appokkal? Ugye anno Yosemite - El C. váltásnál ha valamelyik eszközön nem történt meg a frissítés, de egy másikon igen, akkor a Yosemite-t futtató utána nem tudott szinkronizálni (Notes, Calendar, Contacts stb... ). Mivel van egy MBA-m is, amit most nincs kedvem piszkálni, ezért inkább nem állnék neki, ha most is így működik a dolog.

(#29366) tlac válasza Smiley (#29364) üzenetére


tlac
Topikgazda

az bizony lehet, hogy nem töltődik be

ha várok még egy percet, kapok egy timout-ot az AppleACPICPU-ra is
amire elég sok mindent mond a google, de egyelőre még nem találtam működő megoldást

[ Szerkesztve ]

(#29367) #68216320


#68216320
törölt tag

Elakadta, pici segitsegre volna szuksegem.
Szeretnek egy SSD-re UEFI modban Win8.1 es macOS-t tenni. Az ssd-n 3 particio lenne. Win8.1, Adat(ntfs), macOS.

Az a gondom, hogy ha feltelepitem a wint az elejen (letrehozza a szokasos egyeb particiot is) es a mac particiojat fat32-re formazom, akkor a macOS telepitesekor a diskutil nem kepes htfs+ formatumra megformazni. Ha az osx-et telepitem eloszor, akkor utana a win mond olyat telepiteskor, hogy nem GPT, hanem MBR a tabla az ssd-n. Holott nem lehet, mert ugye az osx fel sem menne alapban ra.

Volna valami jol mukodo link vagy info, ami alapjan tudnam telepiteni a ket os-t ugyanarra az ssd-re?

(#29368) tlac válasza #68216320 (#29367) üzenetére


tlac
Topikgazda

Az osx-et rakd fel először, mert az finnyásabb, mint win. Az osx telepítővel csináld meg a 3 partíciót előre, aztán majd a win telepítővel még módosítod.

Ha ezután is problémázik a win, akkor másold ide majd a partíciósszerkezetedet.

(#29369) #68216320 válasza tlac (#29368) üzenetére


#68216320
törölt tag

[kép]
[kép]
[kép]
Megcsinaltam a macOS 10.12 telepitovel a particiokat. Az osx fel is ment, clover meg nincs telepitve, de a telepitovel szepen indul is.
A win8.1 viszont tovabbra is mbr-nek erzekeli a tablat.
Toroltem a telepitoben a win-nek szant particiot es megprobaltam letrehozni a win telepitovel, de nem is csinalta meg a szokasos 2 plusz particiojat. Egyertelmuen mbr-nek latja. Kivancsisagbol megneztem, a win10 telepito is annak latja.

Az utolso kep ubuntu live-on keszult. Szepen latszik milyen particiok lettek.

(#29370) Chal


Chal
addikt

No, frissítettem Sierra-ra, minden simán ment, nvidia driver ki/be kapcsolgatás install közben persze kellett, utána pedig egy frissítés, de ez teljesen normális.

Aztán viszont beszoptam a hanggal. Ráadásul úgy, hogy már jó ideje hdmi audiot használok, de teljesen eltűnt a device Sierra alatt. Sokan tapasztaltak hasonlót, elvileg a megoldás a Nvidia-hdmi-audio ssdt frissítése, mert a Sierranak új kell, de ez kevésnek bizonyult. Végül kiderült, hogy a Clover config.plist-jében régről benne maradt applehda kext patchek is bekavartak, ezek kiirtása után újra lett hdmi audio.

Ami viszont érdekes, és nem találtam verbose módban sem meg hogy mi okozhatja: reboot után 50%-ban vagy van nvidia driverem, vagy nincs, ilyenkor addig próbálkozok amíg be nem tölti. Soft/hard resettől nem függ a dolog, látszólag teljesen random.

Tapasztalt valaki hasonlót?

(#29371) tlac válasza #68216320 (#29369) üzenetére


tlac
Topikgazda

tudnál mutatni egy gparted-es képet is, ahol be van kapcsolva az oldalsáv?

nálam így néz ki 3 rendszer egy ssd-n uefi-vel:

win telepitovel, de nem is csinalta meg a szokasos 2 plusz particiojat

az nem baj

esetleg az mbr-t törölheted végső esetben linux alól:

sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=512 count=1

[ Szerkesztve ]

(#29372) #68216320 válasza tlac (#29371) üzenetére


#68216320
törölt tag

(#29373) tlac válasza #68216320 (#29372) üzenetére


tlac
Topikgazda

nyomd rá, amit írtam

(#29374) #68216320 válasza tlac (#29373) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ennek az lett az eredmenye, hogy minden particio eltunt. Ezt akartuk elerni?
Gparted is egybefuggo unallocated-nek jelzi az ssd-t.

(#29375) tlac válasza #68216320 (#29374) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor ez nem nyert, de legalább tiszta lappal indulsz :D

hozd létre újra az osx-szel a partíciókat, aztán a teljes telepítés nélkül nézd meg, hogy mit mond rá a win

(#29376) #68216320 válasza tlac (#29375) üzenetére


#68216320
törölt tag

Letrehozashoz az ujfajta diskutility-t hasznaljam ami a 10.12-ben van, vagy mondjuk a 10.11-et?

(#29377) tlac válasza #68216320 (#29376) üzenetére


tlac
Topikgazda

a régi szerintem jobb volt, de az újjal is meg tudtam csinálni magamnak
plusz a régi azért nem lesz mindig kéznél, ezért inkább az újat erőltetném

(#29378) alexride


alexride
csendes tag

Sziasztok!

Felkerült a gépemre (Esprimo P510, Pentium G870, 4Gb, HD6670) a z OSX Yosemite 10.10.5. Niresh verzió tehát csináltam telepítőt TransMac-el, telepítettem és minden abszolút működik meglepő módon. Szeretném megkérdezni, hogy mennyire stabil dolog ez hosszú távon? Lehet használni napi szinten teljes biztonsággal? Egyelőre ismerkedek, tetszik van egy másik gép Windows 10-el de elsődlegesen ezt használom.

(#29379) #68216320 válasza tlac (#29377) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ugyanaz. Erthetetlen szamomra, hogy miert latja MBR-nek. Ha win-el hozom letre, akkor meg az osx nem tud hfs-re formazni.

(#29380) tlac válasza #68216320 (#29379) üzenetére


tlac
Topikgazda

szedd le linux alatt a boot flag-et az efi partícióról, hátha megoldja

(#29381) #68216320 válasza tlac (#29380) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem lehet kivenni, mert akkor az esp flag is kikapcsol es normal fat32-nek jelzi

(#29382) tlac válasza tlac (#29366) üzenetére


tlac
Topikgazda

egy friss clover kellett végül neki
valószínűleg valamit benéztem, mert korábban frissítettem már kézzel, viszont a fakesmc-t meg elbénáztam és üres mappa volt a kext helyett :D

(#29383) tlac válasza #68216320 (#29381) üzenetére


tlac
Topikgazda

csak kizárólag osx-es partíciókat (hfs+) hozz létre a telepítővel
[link]

lehet a biztonság kedvéért mehet megint egy mbr-es takarítás előtte a korábbi dd-s paranccsal

(#29384) #68216320 válasza tlac (#29383) üzenetére


#68216320
törölt tag

Meguntam és Linux alatt legyalultam mindent aztán létrehoztam Gparted-el egy GPT rendszert. Csináltam egy 200MB-os Fat32 partíciót, beállítottam neki az ESP-t. Aztán csináltam 3 partíciót. Az első kettő NTFS, a harmadik Fat32 lett. Így szépen leformázta a macOS telepítő az utolső partíciót HFS+ formátumra. Már fel is ment a 10.12. A Win8.1 is elfogadja így az NTFS-eket, éppen települ a Win.
Nem tudom mik voltak azok a 128MB-os partíciók amiket a DiskUtility csinált, de az zavart be úgy tűnik.
Köszönöm a tanácsokat.

(#29385) tlac válasza #68216320 (#29384) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerencséd volt
én mikor legutóbb a gparted-dal készítettem elő az osx-nek a partíciókat, nem ette meg, valami értelmetlen hibaüzenet adott rá

de egyébként az az út is jó lett volna, amit korábban csináltál, csak a fat-os partíció bekavart az előbbi link alapján

(#29386) #68216320 válasza tlac (#29385) üzenetére


#68216320
törölt tag

Most azt kellene meg valahogy megoldanom, hogy a clover toltse be a win8.1-et. Egyelore csak villog a kurzor. Osx szepen betolt.

[ Szerkesztve ]

(#29387) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Lassan-lassan lesz egy Dell XPS 9550-em (i7 6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX960M 1TB SSD QHD+) és mivel Sierra kompatibilis, ezért majd szeretném azt felrakni ám van egy pár kérdésem:

1. Egy macOS, egy Win10 és egy /Data főbb partíciók lennének rajta. A /Data maradhat exFAT-on? azt látha a mac? Azért lenne külön, mert a letöltött cuccokat akkor mind a két rendszer látja
2. Ebben a felállásban GPT vagy MBR-t javasoltok? Ugyebár sok linux nem támogatja az efit, így gondoltam MBR lenne, Cloverrel persze
3. Nem volt Mac termékem. Marad a Niresh? (ha nem fér be a fórumba, akkor bocsi :U )

Egyelőre ennyi, későbbiekben úgyis lesz még :P
Esetleg valakinek van ugyanilyen gépe, amit "meghekkelt"?

DISCLAIMER:
Azért linuxokat rendszergazda szinten kezelem és jártas vagyok a terminál használatában, nem 0-ról kezdem és kisgyerek módjára keresem az ".exe"-t hogy duplaklikkel települjön a rendszer :))

sudo rm -rf /*

(#29388) cruelcoyoti


cruelcoyoti
újonc

sziasztok
kezdő vagyok nagyon az lenne a kérdésem hogy egy dell latitude e6220 intel i3 8gb ram intel hd3000 fel lehet e tenni a sierrát? csináltam egy bootos pendrivet de nem akar betölteni almalogóig jut aztán elmegy félig a csík aztán dob egy áthúzott karikat.
előre is köszönöm a segítséget.

(#29389) kicsiii válasza cruelcoyoti (#29388) üzenetére


kicsiii
tag

(#29390) Smiley válasza Mr.C (#29387) üzenetére


Smiley
őstag

Azert, az hogy a efi/gpt a next-next finish-es linux-os telepitokben nincs ott az nem jelenti azt, hogy a linux nem tamogatja, csak annyit hogy az adott disztro keszitoi meg nem csinaltak meg hozza a kattingatos feluletet. Siman lehet grub/lilo-t rakni efi particiora, ezert is kezdtek el eroltetni a grub2-t, es tettek a sima grub-ot legacy-ba.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29391) Mr.C válasza Smiley (#29390) üzenetére


Mr.C
őstag

Jó persze, ebben van igazság, de nem véletlen nem támogatja a nevesebb disztrók, mint pl kali QubesOS vagy fekete bárányként a remix os.

Itt a kérdésem az lenne, felmegy mbr-re a macOS+win10 vagy sem? Mert ha igen, azzal menne fel :)

sudo rm -rf /*

(#29392) tlac válasza Mr.C (#29391) üzenetére


tlac
Topikgazda

felmegy mbr-re is, de bele kell nyúlni hozzá a telepítőbe
uefi-vel jobban jársz

(#29393) Plasticbomb válasza Mr.C (#29391) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Minek akarod erőltetni az mbr-t? OSX és Win10 párost akarsz feltenni arra a gépre, vagy még 20 másik linux disztrót is?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29394) Mr.C válasza Plasticbomb (#29393) üzenetére


Mr.C
őstag

& tlac:
Oké, nem erőltetem akkor.

Én mindig is efi párti voltam. Azért erőltettem, mert az előbb felsoroltak nem mentek fel gpt--re a mostani laptopommal. Virtualizáció még nem jöhetett szóba. Szóval sokszor falba ütköztem csak azért, mert nem mbr a tábla.

De jó, akkor itt ebben az esetben maradok az efi-nél

sudo rm -rf /*

(#29395) #68216320


#68216320
törölt tag

Az asztali (6600k) es a regebbi (i7 2360hq, gtx540m) laptopom utan szeretnek sierrat tenni az ujabb laptopomra (i7 6700, gtx960m). Az a gondom, hogy latszolag a telepito szepen indul (-v nv_disable=1), de aztan fekete kepernyot kapok. A hatterben meg kis toltes zajlik, de aztan annyi. Gondolom valahogy megis az optimus 960m vga zavarhat be. Biosban nem lehet tiltani. Van valami otlet, h mivel lehetne vegervenyesen kiloni?

(#29396) dc021


dc021
csendes tag

Üdv !

Abban szeretnék segítséget kérni, hogya van egy HP EliteBook 8460p laptopom i5-2520m , AMD Radeon HD 6470M , 160GB SSD , erre a configra fel lehetne telepiteni az Mac OS X El Capitant úgy , hogy a wifi-is működjön ?

Amennyiben van rá lehetőség valaki adna pár tanácsot hogy hogyan fogjak neki az egész dolognak ?

(#29397) Riot Gin válasza dc021 (#29396) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Hali!

Ha találsz drivereket hozzá MAC OS X alatt. Úgy kereshetsz google bro segítségével drivereket az interneten hogy beírod az hardvert/eszközt és utána az op.rendszert amelyikre akarod tenni. "AMD RADEON HD 6470M EL CAPITAN" pl, de egyébként hogy fel fog-e menni, vagy működni fog-e rajta minden: azt csak akkor fogod megtudni, ha feltetted a rendszer (ha felsikerült) és utána. Egyébként kész szerencse játék, és Intel proci a szerencséd.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#29398) general


general
addikt

sziasztok!

miért nem alszik el a világító lámpa a kártyaolvasón, ha kiadom a kártyát osx alatt? windowson elaludt, jelezve, hogy kivehető a kártya.

(#29399) kicsiii


kicsiii
tag

Srácok! Megérkezett Mr.Pascal webdiver :DD :C :Y :R

(#29400) kicsiii


kicsiii
tag

És a várva vált pillanat!! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.